Results for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stvne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 03 december 2011 |
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svmning | 31.24 | 1:04.17 | |||||
2 | Caroline Hrlykke | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 32.11 | 1:06.03 | |||||
3 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 32.06 | 1:07.14 | |||||
4 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svmmeklubben MK 31 | 33.32 | 1:08.63 | |||||
5 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svmmeklub | 33.19 | 1:08.94 | |||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | Vrlse Svmmeklub | 33.79 | 1:08.94 | |||||
7 | Sofie Thun Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.20 | 1:09.10 | |||||
8 | Mia Ishj Nielsen | 2000 | Farum Svmmeklub | 33.19 | 1:09.14 | |||||
9 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svmmeklub | 33.73 | 1:09.90 | |||||
10 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svmmeklub | 34.50 | 1:10.19 | |||||
11 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 33.44 | 1:10.41 | |||||
12 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.31 | 1:10.88 | |||||
13 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svmme Klub | 34.45 | 1:10.92 | |||||
14 | Amanda Duus | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.54 | 1:10.93 | |||||
15 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.78 | 1:11.81 | |||||
16 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 34.30 | 1:12.28 | |||||
17 | Sofie Brgger | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 33.90 | 1:12.34 | |||||
18 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Nstved IF | 35.52 | 1:12.36 | |||||
19 | Amalie Mrtensson | 2000 | JGI Svmning | 35.49 | 1:12.69 | |||||
20 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 35.26 | 1:12.99 | |||||
21 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.42 | 1:13.40 | |||||
22 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 35.23 | 1:14.11 | |||||
23 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svmme Klub | 35.82 | 1:14.38 | |||||
24 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svmme Klub | 35.70 | 1:14.98 | |||||
- | Julia Jnsson | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Sofie Louise Nimb | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 34.33 | 1:11.21 | |||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 34.51 | 1:12.20 | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:14.70 | |||||
4 | Anna Andersen | 2001 | Svmmeklubben Syd | 35.64 | 1:16.21 | |||||
5 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbk IF Af 1939 | 36.53 | 1:16.26 | |||||
6 | Josefine Brosbl Olsen | 2001 | Hvidovre Svmme Klub | 36.57 | 1:16.56 | |||||
7 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerd Svmmeklub | 36.37 | 1:16.63 | |||||
8 | Laura Andersen | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 36.72 | 1:17.78 | |||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tstrup | 37.18 | 1:18.31 | |||||
10 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svmme Klub | 37.12 | 1:18.96 | |||||
11 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brndby | 38.85 | 1:19.75 | |||||
12 | Julie Jarlbo Berner | 2001 | Allerd Svmmeklub | 38.04 | 1:19.87 | |||||
13 | Clara Neumann | 2001 | Svmmeklubben Syd | 38.81 | 1:20.67 | |||||
- | Lea Joensen | 2001 | Birkerd Svmmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svmmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:44 |