Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 405 | 35.37 | 1:18.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | 391 | 37.00 | 1:18.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 390 | 37.61 | 1:19.01 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 375 | 38.30 | 1:20.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristine Lønne | 2000 | 355 | 38.20 | 1:21.57 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 348 | 38.24 | 1:22.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 344 | 38.68 | 1:22.42 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Snæfridur Sol | 2000 | 338 | 37.81 | 1:22.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Freja Nicholas | 2000 | 320 | 39.99 | 1:24.44 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Line Thomsen | 2000 | 317 | 39.37 | 1:24.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma A Andersen | 2000 | 311 | 39.86 | 1:25.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 303 | 39.31 | 1:25.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 302 | 41.75 | 1:26.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Bremer Mortensen | 2000 | 301 | 39.00 | 1:26.15 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 291 | 40.41 | 1:27.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 289 | 40.52 | 1:27.33 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Noa Turin | 2000 | 288 | 39.06 | 1:27.40 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Hannah Holmgaard | 2000 | 286 | 41.95 | 1:27.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 285 | 44.70 | 1:27.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Hannah Jensen | 2000 | 279 | 40.99 | 1:28.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Signe Rosendal | 2000 | 279 | 41.50 | 1:28.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mette Høgild Svane | 2000 | 276 | 41.21 | 1:28.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 275 | 41.65 | 1:28.83 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Camilla Strandqvist | 2000 | 274 | 42.02 | 1:28.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 272 | 42.41 | 1:29.14 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mie Mellerup | 2000 | 269 | 42.75 | 1:29.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria M. Porsmose | 2000 | 268 | 41.45 | 1:29.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 263 | 43.04 | 1:30.12 | |||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Nikita Pedersen | 2000 | 262 | 41.17 | 1:30.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Elena Holmgaard | 2000 | 260 | 43.21 | 1:30.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freya Ellehus | 2000 | 259 | 43.66 | 1:30.57 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Helena V. Ellling | 2000 | 256 | 42.53 | 1:30.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Louise Sørensen | 2000 | 255 | 43.32 | 1:31.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 254 | 43.80 | 1:31.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
35 | Julie Warncke | 2000 | 251 | 43.96 | 1:31.50 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
36 | Diana Au | 2000 | 246 | 43.50 | 1:32.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Ane Wildenschild | 2000 | 245 | 43.83 | 1:32.24 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
38 | Helene Olesen | 2000 | 235 | 44.00 | 1:33.53 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
39 | Christina Christensen | 2000 | 227 | 46.21 | 1:34.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Klaudia W. Mogensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 325 | 37.51 | 1:23.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 285 | 40.44 | 1:27.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | 279 | 42.41 | 1:28.40 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 276 | 41.03 | 1:28.73 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 271 | 40.16 | 1:29.26 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 248 | 45.09 | 1:31.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Hvarre | 2001 | 242 | 43.72 | 1:32.66 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Line Johannsen | 2001 | 211 | 45.11 | 1:37.06 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 207 | 44.48 | 1:37.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jannie Eickhardt | 2001 | 202 | 47.45 | 1:38.43 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Karoline Kjær | 2001 | 193 | 47.37 | 1:39.85 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 186 | 47.28 | 1:41.11 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
- | Frederikke D. Hansen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:06 |