Results for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 375 | 37.03 | 1:20.11 | 2:03.93 | 2:47.30 | |||
Frem Odense | ||||||||||
2 | Kristian Hermiz | 1998 | 356 | 38.25 | 1:21.18 | 2:06.08 | 2:50.33 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Malthe Bøg | 1998 | 347 | 38.23 | 1:21.62 | 2:05.87 | 2:51.75 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 346 | 39.39 | 1:23.72 | 2:07.98 | 2:51.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emil Houlborg | 1998 | 318 | 40.44 | 1:25.05 | 2:10.96 | 2:56.71 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Morten Frederiksen | 1998 | 316 | 40.95 | 1:26.56 | 2:13.31 | 2:57.07 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Grene | 1998 | 312 | 40.16 | 1:25.03 | 2:11.02 | 2:57.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 308 | 41.49 | 1:28.19 | 2:14.50 | 2:58.59 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 306 | 42.11 | 1:27.62 | 2:13.27 | 2:59.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emil Rimer | 1998 | 304 | 40.00 | 1:25.25 | 2:12.50 | 2:59.39 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Mads D. Kristensen | 1998 | 302 | 41.72 | 1:27.56 | 2:13.63 | 2:59.91 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Sebastian Reese | 1998 | 299 | 41.65 | 1:27.90 | 2:13.91 | 3:00.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Harder Bruun | 1998 | 298 | 41.46 | 1:27.12 | 2:13.86 | 3:00.72 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 286 | 41.70 | 1:28.29 | 2:16.27 | 3:03.19 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Christoffer Elkjær | 1998 | 285 | 42.87 | 1:30.59 | 2:17.18 | 3:03.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 284 | 40.71 | 1:27.75 | 2:16.05 | 3:03.49 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 280 | 41.63 | 1:28.51 | 2:16.87 | 3:04.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 272 | 42.85 | 1:30.65 | 2:18.92 | 3:06.17 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mads Storgaard | 1998 | 268 | 44.15 | 1:32.00 | 2:20.27 | 3:07.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Asger Bertel | 1998 | 260 | 44.27 | 1:33.06 | 2:21.27 | 3:09.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simon Johannsen | 1998 | 255 | 44.09 | 1:32.58 | 2:21.60 | 3:10.32 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 253 | 42.94 | 1:32.12 | 2:22.35 | 3:10.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 230 | 42.08 | 1:30.57 | 2:22.60 | 3:16.91 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 366 | 37.82 | 1:20.56 | 2:04.95 | 2:48.76 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 301 | 40.17 | 1:25.06 | 2:12.12 | 3:00.02 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 289 | 41.10 | 1:28.02 | 2:15.77 | 3:02.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | 285 | 41.12 | 1:29.23 | 2:17.28 | 3:03.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 285 | 42.44 | 1:29.45 | 2:17.03 | 3:03.46 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rares Oprescu | 1999 | 282 | 41.47 | 1:28.82 | 2:17.20 | 3:03.99 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Laurits Søborg Jensen | 1999 | 247 | 44.09 | 1:33.09 | 2:22.77 | 3:12.39 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 243 | 45.96 | 1:36.03 | 2:26.23 | 3:13.47 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Gadgaard | 1999 | 234 | 43.90 | 1:34.69 | 2:25.75 | 3:15.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 234 | 45.86 | 1:36.34 | 2:26.98 | 3:15.92 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Due Nielsen | 1999 | 231 | 45.87 | 1:36.57 | 2:26.42 | 3:16.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 225 | 45.24 | 1:36.30 | 2:27.29 | 3:18.34 | |||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 224 | 45.79 | 1:36.92 | 2:29.35 | 3:18.63 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Alexander Jensen | 1999 | 221 | 46.01 | 1:36.85 | 2:29.18 | 3:19.45 | |||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 220 | 47.14 | 1:37.62 | 2:28.77 | 3:19.95 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Martin Lindblad | 1999 | 218 | 43.20 | 1:34.32 | 2:26.88 | 3:20.65 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 216 | 48.68 | 1:41.60 | 2:33.83 | 3:21.09 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simeon Franow | 2000 | 216 | 44.82 | 1:37.18 | 2:29.38 | 3:21.24 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Malthe Burgaard | 2000 | 208 | 46.69 | 1:39.13 | 2:32.55 | 3:23.59 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 205 | 48.67 | 1:41.36 | 2:33.76 | 3:24.56 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 204 | 47.04 | 1:39.40 | 2:33.38 | 3:24.95 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Johan Reimer | 2000 | 197 | 46.81 | 1:40.36 | 2:34.21 | 3:27.22 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Stephan Sørensen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:47 |