Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | As Piger 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:11.82 | ||||||
Emma A Andersen | 2000 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Line Thomsen | 2000 | 32.41 | 1:06.25 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 34.89 | 1:41.14 | |||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 30.68 | 2:11.82 | |||||||
2 | Silkeborg Piger | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 2:11.85 | ||||||
Klaudia W. Mogensen | 2000 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Diana Au | 2000 | 34.20 | 1:05.07 | |||||||
Julie Lundorff Larsen | 2000 | 33.00 | 1:38.07 | |||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 33.78 | 2:11.85 | |||||||
3 | Struer Damer 1 | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:13.52 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 33.41 | 1:05.46 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 33.97 | 1:39.43 | |||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 34.09 | 2:13.52 | |||||||
4 | Piger Ese | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 2:18.78 | ||||||
Noa Turin | 2000 | 34.49 | 34.49 | |||||||
Katrine Knudsen | 2000 | 33.83 | 1:08.32 | |||||||
Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 33.56 | 1:41.88 | |||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 36.90 | 2:18.78 | |||||||
5 | Sto Piger 1 | 1997 | Swim Team Odense | 2:23.49 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 37.52 | 1:09.90 | |||||||
Frederikke D. Hansen | 2001 | 37.62 | 1:47.52 | |||||||
Sif Floor | 2000 | 35.97 | 2:23.49 | |||||||
6 | As Piger 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.94 | ||||||
Camilla Strandqvist | 2000 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Mie Mellerup | 2000 | 36.84 | 1:13.52 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 36.64 | 1:50.16 | |||||||
Signe Rosendal | 2000 | 34.78 | 2:24.94 | |||||||
7 | Stm Gangsters | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:25.19 | ||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 37.55 | 1:10.08 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 35.82 | 1:45.90 | |||||||
Camilla Madvig | 2000 | 39.29 | 2:25.19 | |||||||
8 | Thisted Piger | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:27.57 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 37.78 | 1:13.41 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 37.58 | 1:50.99 | |||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 36.58 | 2:27.57 | |||||||
9 | Ksk Piger | 2000 | Kolding SK | 2:32.04 | ||||||
Julie Christensen | 2000 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Fie Holzmann | 2000 | 38.93 | 1:17.11 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 41.98 | 1:59.09 | |||||||
Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 32.95 | 2:32.04 | |||||||
10 | Triton V Piger 1 | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:32.66 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Johanne A. Christiansen | 2000 | 39.51 | 1:17.21 | |||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 41.61 | 1:58.82 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 33.84 | 2:32.66 | |||||||
11 | Sto Piger 2 | 1999 | Swim Team Odense | 2:37.54 | ||||||
Pernille F Christensen | 2000 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Frederikke Olsen | 2000 | 37.15 | 1:16.28 | |||||||
Linnea Paludan | 2001 | 39.38 | 1:55.66 | |||||||
Christine L. Nielsen | 2001 | 41.88 | 2:37.54 | |||||||
12 | As Piger 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 2:39.14 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 42.41 | 1:23.96 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 38.69 | 2:02.65 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 36.49 | 2:39.14 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:19 |