Tulokset Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag 17:00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe1 | Udskriftsdato | 02 december 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2011 |
Løb 7, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Kong Triton | 1996 | 551 | 8:18.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Marcus A. Hansen | 1996 | 1:00.45 | 2:07.85 | 2:07.85 | ||||||
Oliver Sørensen | 1996 | 57.13 | 1:58.13 | 4:05.98 | ||||||
Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 59.33 | 2:03.10 | 6:09.08 | ||||||
Mathias Bech | 1996 | 1:02.73 | 2:09.75 | 8:18.83 | ||||||
2 | Agf Drenge | 1996 | 542 | 8:21.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Bo Volf Brøchner | 1996 | 58.94 | 2:00.13 | 2:00.13 | ||||||
Jesper Jensen | 1996 | 1:00.59 | 2:05.71 | 4:05.84 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:00.57 | 2:08.22 | 6:14.06 | ||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 1:01.12 | 2:07.75 | 8:21.81 | ||||||
3 | As Drenge 1 | 0 | 509 | 8:32.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 1:03.27 | 2:11.51 | 2:11.51 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 1:01.68 | 2:08.33 | 4:19.84 | ||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 58.29 | 2:01.86 | 6:21.70 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 1:02.02 | 2:10.68 | 8:32.38 | ||||||
4 | Grindsted Drenge | 1996 | 489 | 8:39.32 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 1:04.03 | 2:13.57 | 2:13.57 | ||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 1:04.63 | 2:11.46 | 4:25.03 | ||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 1:00.77 | 2:07.78 | 6:32.81 | ||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 1:00.12 | 2:06.51 | 8:39.32 | ||||||
5 | Sønderborg | 1996 | 480 | 8:42.56 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Asger Terp | 1996 | 1:00.24 | 2:05.94 | 2:05.94 | ||||||
Jacob Wecherhausen | 1997 | 1:05.93 | 2:21.05 | 4:26.99 | ||||||
Anton Ruby Larsen | 1996 | 1:02.60 | 2:13.05 | 6:40.04 | ||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 59.11 | 2:02.52 | 8:42.56 | ||||||
6 | Struer Dream Team | 1996 | 450 | 8:53.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 1:04.04 | 2:10.54 | 2:10.54 | ||||||
Alex Terp | 1997 | 1:05.07 | 2:12.80 | 4:23.34 | ||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 1:04.40 | 2:10.59 | 6:33.93 | ||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | 1:06.33 | 2:20.01 | 8:53.94 | ||||||
7 | Odder Drenge | 0 | 447 | 8:54.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 1:05.70 | 2:18.79 | 2:18.79 | ||||||
Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 1:01.96 | 2:10.62 | 4:29.41 | ||||||
Albert Grann-Frankild | 1996 | 1:03.28 | 2:13.74 | 6:43.15 | ||||||
Thomas Søby Jensen | 1997 | 1:02.71 | 2:11.84 | 8:54.99 | ||||||
8 | Drenge Ese | 0 | 426 | 9:03.53 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Simon Juhl Schmidt | 1997 | 1:03.65 | 2:12.46 | 2:12.46 | ||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 1:01.91 | 2:07.28 | 4:19.74 | ||||||
Anders Bjørn Fries | 1996 | 1:12.30 | 2:31.19 | 6:50.93 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 1:03.96 | 2:12.60 | 9:03.53 | ||||||
9 | As Drenge 2 | 0 | 422 | 9:05.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jens Bach | 1997 | 1:04.31 | 2:12.63 | 2:12.63 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 1:04.55 | 2:12.05 | 4:24.68 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 1:06.71 | 2:18.67 | 6:43.35 | ||||||
Phillip Winther | 1997 | 1:11.72 | 2:22.11 | 9:05.46 | ||||||
10 | Ksk Herrer | 1996 | 421 | 9:05.88 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oliver Danielsen | 1996 | 1:04.87 | 2:16.18 | 2:16.18 | ||||||
Christian Gravgaard | 1997 | 1:04.79 | 2:15.21 | 4:31.39 | ||||||
Alexander Ohrt | 1997 | 1:08.78 | 2:22.23 | 6:53.62 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 1:04.36 | 2:12.26 | 9:05.88 | ||||||
11 | Egif Herrer | 0 | 410 | 9:10.44 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 1:04.49 | 2:11.75 | 2:11.75 | ||||||
Frederik Rasmussen | 1997 | 1:10.13 | 2:30.07 | 4:41.82 | ||||||
Nikolaj Borup | 1997 | 1:04.29 | 2:14.64 | 6:56.46 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 1:04.96 | 2:13.98 | 9:10.44 | ||||||
- | Stm 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:01.17 | 2:08.90 | 2:08.90 | ||||||
- | Sto Drenge 1 | 0 | DSQ | Tyvstart 2- skifte | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Christian V. Rasmussen | 1996 | 57.21 | 1:58.25 | 1:58.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 december 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:07 |