Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.31 | ||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.15 | ||||||
3 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.05 | ||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.41 | ||||||
5 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 47.10 | ||||||
6 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 47.56 | ||||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 48.13 | ||||||
8 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 50.73 | ||||||
9 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 52.33 | ||||||
10 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 53.15 | ||||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 56.88 | ||||||
12 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 56.99 | ||||||
13 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 58.14 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 34.63 | ||||||
2 | Amalie Mårtensson | 2000 | A6 | 34.83 | ||||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.41 | ||||||
4 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 36.05 | ||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 36.06 | ||||||
6 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | ||||||
7 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 37.24 | ||||||
8 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 37.66 | ||||||
9 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 37.92 | ||||||
10 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.08 | ||||||
11 | My Weitling | 2000 | A6 | 38.58 | ||||||
12 | Freja B. Hansen | 1999 | A6 | 38.81 | ||||||
13 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 39.36 | ||||||
14 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.32 | ||||||
15 | Sofie Grøndal | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 41.40 | ||||||
16 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 41.95 | ||||||
17 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 42.11 | ||||||
18 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 42.15 | ||||||
19 | Sigrid Tanghus Belza | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.92 | ||||||
20 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.92 | ||||||
21 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.06 | ||||||
22 | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.10 | ||||||
23 | Karina Garne Larsen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.60 | ||||||
24 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 45.67 | ||||||
25 | Emilie H. Witte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.73 | ||||||
26 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.56 | ||||||
27 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.71 | ||||||
28 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 47.74 | ||||||
29 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 47.93 | ||||||
30 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.14 | ||||||
31 | Lærke Feuk | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 48.19 | ||||||
32 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 48.28 | ||||||
33 | Andrea Fejer | 2000 | A6 | 52.89 | ||||||
34 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.65 | ||||||
- | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Romina M Folcarelli | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 31.30 | ||||||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.64 | ||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 31.65 | ||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.14 | ||||||
5 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.62 | ||||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 33.80 | ||||||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 33.94 | ||||||
8 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 33.95 | ||||||
9 | Julie Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.47 | ||||||
10 | Mette Sannerud | 1997 | Roskilde Svømning | 34.91 | ||||||
11 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.09 | ||||||
12 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.33 | ||||||
13 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.50 | ||||||
14 | Silje Krarup | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.82 | ||||||
15 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 35.99 | ||||||
16 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.61 | ||||||
17 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 37.77 | ||||||
18 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.60 | ||||||
19 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 40.40 | ||||||
20 | Caroline F. Jørgensen | 1997 | Roskilde Svømning | 42.01 | ||||||
21 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.15 | ||||||
22 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 43.46 | ||||||
23 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 43.54 | ||||||
24 | Sofie Carmel | 1997 | A6 | 43.78 | ||||||
25 | Julie Bach Nielsen | 1997 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.94 | ||||||
26 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 44.78 | ||||||
27 | Louise Winsley | 1998 | A6 | 1:05.90 | ||||||
- | Rikke Voss | 1997 | Roskilde Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 33.12 | ||||||
2 | Karoline Hauerbach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.15 | ||||||
3 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 33.37 | ||||||
4 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.28 | ||||||
5 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 34.30 | ||||||
6 | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.54 | ||||||
7 | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 35.78 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Lindecrona | 1993 | Hvidovre Svømme Klub | 31.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:25 |