Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Der medtages max. 24 svømmere svarende til 4 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 5:16.00 | ||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:17.90 | ||||||
3 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 5:18.03 | ||||||
4 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 5:19.83 | ||||||
5 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:32.19 | ||||||
6 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 5:36.83 | ||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 5:41.74 | ||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Der medtages max. 24 svømmere svarende til 4 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 4:34.28 | ||||||
2 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 4:37.88 | ||||||
3 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 4:44.10 | ||||||
4 | Karen Gjerløff | 1998 | A6 | 4:51.57 | ||||||
5 | Silje Krarup | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 5:02.39 | ||||||
6 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 5:02.60 | ||||||
7 | Louise Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 5:07.64 | ||||||
8 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 5:11.92 | ||||||
9 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 5:12.86 | ||||||
10 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 5:15.99 | ||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Der medtages max. 24 svømmere svarende til 4 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:37.11 | ||||||
2 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:46.22 | ||||||
3 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 4:54.15 | ||||||
4 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 4:57.41 | ||||||
5 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 5:09.74 | ||||||
- | Louise Jørgensen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Der medtages max. 24 svømmere svarende til 4 heat |
Hvis afmeldinger så rykker reserverne op i startlisten. |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Mundt Lohse | 1994 | Hillerød Svømmeklub | 4:41.47 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:58 |