Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:34.89 | ||||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.93 | ||||||
3 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:45.96 | ||||||
- | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | DSQ | En hånd vending 75m | |||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.03 | ||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 1:16.61 | ||||||
3 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.37 | ||||||
4 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.38 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.95 | ||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:23.11 | ||||||
7 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.24 | ||||||
8 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.46 | ||||||
9 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 1:23.59 | ||||||
10 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.34 | ||||||
11 | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.44 | ||||||
12 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.58 | ||||||
13 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:37.18 | ||||||
14 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:47.18 | ||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:48.88 | ||||||
16 | Line Hanghøj Kjelgaard | 2000 | Allerød Svømmeklub | 1:57.14 | ||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lisa Steen Duus | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:07.22 | ||||||
2 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.37 | ||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 1:08.53 | ||||||
4 | Karen Gjerløff | 1998 | A6 | 1:08.94 | ||||||
5 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 1:08.96 | ||||||
6 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 1:14.49 | ||||||
7 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.43 | ||||||
8 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.65 | ||||||
9 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.85 | ||||||
10 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:17.88 | ||||||
11 | Signe Hauch | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.48 | ||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:19.34 | ||||||
13 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.18 | ||||||
14 | Silje Krarup | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
15 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:23.09 | ||||||
16 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.73 | ||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.75 | ||||||
2 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.99 | ||||||
3 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:30 |