Resultater for Joulukuun kisat
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Joulukuun kisat | Tulostuspäivämäärä | 03 joulukuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 11:27 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 joulukuu 2011 |
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Paavola | 2001 | 35.13 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
2 | Noa Mäkelä | 2001 | 35.55 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
3 | Kalle Ålander | 2001 | 36.75 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
4 | Samuli Laitila | 2001 | 38.67 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
5 | Niko Pelkonen | 2001 | 38.69 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Paavo Erkinaro | 2003 | 39.81 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Arttu Kurttio | 2001 | 40.63 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Hugo Mattola | 2001 | 41.05 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
9 | Lukas Kalliokoski | 2001 | 41.39 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Jere Keskiaho | 2001 | 42.13 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Tiitus Taskila | 2001 | 43.03 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Tatu Kähkölä | 2002 | 43.20 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Valtteri Laaninen | 2001 | 44.10 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Atte Ervasti | 2001 | 44.14 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Henrik Siltari | 2002 | 44.65 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Ahti Saarela | 2002 | 44.75 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Juhani Tapio | 2002 | 45.61 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Aatu Murto | 2001 | 45.96 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Toni Lipponen | 2003 | 47.91 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
20 | Aatu Pirneskoski | 2001 | 48.45 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Tuomas Lämsä | 2002 | 48.59 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Veeti Taimisto | 2002 | 48.96 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Lauri Saarela | 2003 | 1:00.48 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Aleksi Rajaniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Juho Nordlund | 2002 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Lasse Pulkkinen | 2002 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Ojakippola | 1999 | 30.28 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Jonas Meissner | 1999 | 30.70 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Tuomas Saari | 1999 | 32.16 | |||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
4 | Sakari Paavola | 1999 | 32.19 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
5 | Eero Nikula | 1999 | 32.51 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
6 | Taneli Juutinen | 2000 | 34.17 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Ossi Nikula | 2000 | 35.46 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
8 | Aleksi Villanen | 1999 | 36.58 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 38.11 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Joni Ratilainen | 2000 | 38.38 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
11 | Eero Ryhänen | 2000 | 38.43 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
12 | Paavo Anttila | 2000 | 38.54 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Jasse Haaraoja | 2000 | 40.55 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
14 | Aleksi Länkinen | 2000 | 41.68 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Sampo Lahti | 2000 | 42.55 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
16 | Timo Autti | 1999 | 42.93 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Ola Mäntyniemi | 2000 | 43.12 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Elmeri Niemi-Korpi | 2000 | 44.82 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
19 | Tuomas Lampela | 1999 | 46.49 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Luka Brännlund | 2000 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jere Urpunen | 1993 | 25.68 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Antti Salmela | 1990 | 25.73 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Ville Sainio | 1993 | 26.72 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Tomi Leppälä | 1994 | 26.89 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Ismo Koivisto | 1993 | 27.39 | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
6 | Tomi Lammassaari | 1995 | 27.49 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Tapio Uusitalo | 1995 | 27.84 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
8 | Olli Kähkönen | 1994 | 27.89 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Petri Lampela | 1996 | 28.42 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Joni Lampela | 1994 | 28.59 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Riku Ylikärppä | 1998 | 28.61 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Ville Pakkala | 1996 | 28.63 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
13 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 28.87 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Aleksi Nissinen | 1996 | 29.28 | |||||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
15 | Samu Hanhela | 1996 | 29.34 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Olli Ahola | 1997 | 29.37 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Kimmo Viinamäki | 1995 | 29.52 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Valtteri Satomaa | 1996 | 30.31 | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Ilari Ainasoja | 1995 | 30.84 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
20 | Markus Svanberg | 1998 | 31.00 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Julius Laitila | 1998 | 31.28 | |||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
22 | Jere Heinonen | 1997 | 31.34 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
23 | Aleksin Pajunen | 1997 | 31.79 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Niko Gärding | 1997 | 32.02 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
25 | Iiso Kramsu | 1997 | 32.08 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Roope Eräluoto | 1996 | 32.34 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
27 | Topi Puurunen | 1998 | 32.79 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Leif Hed | 1961 | 32.88 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Julius Norrena | 1997 | 33.09 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Lauri Tapio | 1998 | 33.60 | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
31 | Iikka Snellman | 1998 | 33.81 | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
32 | Jeremias Koivisto | 1998 | 57.57 | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 | Tulostuspäivämäärä | 03 joulukuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 11:27 |