Tulokset Mikropolix - Uinnit 5.11.2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Mikropolix - Uinnit
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mikropolix - Uinnit 5.11.2011 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 15:45 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 marraskuu 2011 |
Laji 11, 100 m sku M, P-13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kasper Nylund | 1994 | 568 | 29.38 | 1:01.29 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Petteri Otranen | 1993 | 531 | 29.53 | 1:02.69 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Johannes Lindroos | 1996 | 493 | 30.20 | 1:04.24 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
4 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 456 | 31.49 | 1:05.94 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Nikolai Jelisejeff | 1994 | 381 | 33.41 | 1:10.03 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
6 | Lasse Lindén | 1995 | 350 | 33.44 | 1:12.05 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Jyri Lähde | 1996 | 328 | 33.74 | 1:13.61 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
8 | Toni Saharinen | 1997 | 275 | 35.61 | 1:18.03 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Mikko Sopanen | 1997 | 260 | 35.95 | 1:19.53 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
10 | Mika Katajisto | 1997 | 221 | 38.19 | 1:23.94 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Samu Hujanen | 1997 | DNS | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 11, 100 m sku M, P-13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niklas Reunanen | 1998 | 378 | 32.26 | 1:10.23 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Niko Mäkelä | 1998 | 372 | 32.60 | 1:10.59 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Juha Hyvärinen | 1998 | 270 | 38.25 | 1:18.58 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Elias Hjelm | 1998 | 246 | 40.31 | 1:21.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | 233 | 38.33 | 1:22.53 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 216 | 41.03 | 1:24.55 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Vili Korhonen | 1999 | 214 | 38.58 | 1:24.83 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
8 | Atte Somero | 1999 | 213 | 39.30 | 1:25.03 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Veeti Koskinen | 1999 | 200 | 40.55 | 1:26.74 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Lauri Kuitunen | 1998 | 192 | 41.97 | 1:28.06 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Niki Karlsson | 2000 | 190 | 39.16 | 1:28.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Aarne Sarkima | 1999 | 188 | 41.86 | 1:28.68 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
13 | Timi Pernanen | 2001 | 179 | 42.43 | 1:30.06 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Riku Hoffrén | 1998 | 176 | 42.06 | 1:30.50 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Eetu Närhi | 1998 | 173 | 43.86 | 1:31.16 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Patrik Suslov | 1999 | 168 | 42.33 | 1:32.01 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Elmo Kallio | 2001 | 160 | 45.02 | 1:33.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Casper Laurikainen | 1998 | 156 | 44.80 | 1:34.32 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Niko Tikka | 2000 | 153 | 46.77 | 1:34.98 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Tuomas Uusitalo | 1999 | 150 | 47.95 | 1:35.55 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Santeri Hulkko | 2000 | 148 | 45.87 | 1:36.03 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Lauri Korpinen | 1998 | 146 | 46.40 | 1:36.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Emil Piho | 1999 | 143 | 44.78 | 1:37.06 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Perttu Somero | 2001 | 142 | 47.35 | 1:37.20 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
25 | Henri Koski | 2000 | 134 | 12.37 | 1:39.27 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Tuomas Rauhala | 1999 | 134 | 47.10 | 1:39.29 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
27 | Oskar Thewlis | 1999 | 121 | 46.47 | 1:42.68 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
28 | Oskari Herpola | 2001 | 120 | 51.10 | 1:42.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Saku Romo | 2000 | 120 | 49.10 | 1:42.94 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Miika Ruolahti | 1999 | 117 | 51.06 | 1:43.78 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
31 | Lauri Ytti | 1999 | 112 | 48.87 | 1:45.23 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
32 | Alexander Pevgonen | 2000 | 111 | 48.19 | 1:45.66 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
33 | Anton Rezin | 2000 | 110 | 47.29 | 1:46.09 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Jesper Lietzen | 2002 | 100 | 50.87 | 1:49.53 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Hugo Enroth | 2001 | 78 | 59.14 | 1:58.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Nuutti Isoniemi | 2001 | 71 | 1:00.25 | 2:02.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Juuso Lindh | 1998 | DNS | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Ville Nikkari | 2000 | DNS | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Andrei Durmanov | 1999 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jere Honkamäki | 1998 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Leevi Korpinen | 2001 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Petteri Rautiainen | 1998 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Viktor Leinonen | 2001 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 05 marraskuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 15:45 |