Resultater for Novo Nordisk Swim Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 45.39 | ||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 50.10 | ||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 50.43 | ||||||
4 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 51.13 | ||||||
5 | Miriam Jørgensen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 51.16 | ||||||
6 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 51.55 | ||||||
7 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 52.18 | ||||||
8 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.24 | ||||||
9 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 52.47 | ||||||
10 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 52.79 | ||||||
11 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 52.89 | ||||||
12 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 52.91 | ||||||
13 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.00 | ||||||
14 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 53.25 | ||||||
15 | Fie Sass | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 53.31 | ||||||
16 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.42 | ||||||
17 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 53.50 | ||||||
17 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 53.50 | ||||||
19 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 55.75 | ||||||
20 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 56.16 | ||||||
21 | Anna Hanefeld Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 56.41 | ||||||
22 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 57.17 | ||||||
23 | Freja Brix Hansen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.57 | ||||||
24 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 57.58 | ||||||
25 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.88 | ||||||
26 | Anna Frevert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.17 | ||||||
27 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 59.59 | ||||||
28 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.37 | ||||||
29 | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:01.16 | ||||||
30 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 1:03.51 | ||||||
31 | Zara Enkebølle | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:04.14 | ||||||
32 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:11.82 | ||||||
- | Ida Koefoed | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DNS | ||||||
- | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
- | Malou Poulsen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DSQ | ||||||
- | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Nikoline V Hansen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DSQ | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.77 | ||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 40.49 | ||||||
3 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.67 | ||||||
4 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 42.15 | ||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 42.28 | ||||||
6 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 42.35 | ||||||
7 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.65 | ||||||
8 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 43.76 | ||||||
9 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 44.64 | ||||||
10 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.96 | ||||||
11 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.85 | ||||||
12 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.93 | ||||||
13 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 46.04 | ||||||
14 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 46.26 | ||||||
15 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 46.39 | ||||||
16 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.58 | ||||||
17 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 47.87 | ||||||
18 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 47.97 | ||||||
19 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.50 | ||||||
20 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 48.81 | ||||||
21 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 49.20 | ||||||
22 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 49.40 | ||||||
23 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.65 | ||||||
24 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 49.72 | ||||||
25 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.93 | ||||||
26 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 50.86 | ||||||
27 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.90 | ||||||
28 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 51.33 | ||||||
29 | Lærke Holm Junge | 2000 | Kalundborg SK | 53.31 | ||||||
30 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 53.37 | ||||||
31 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 53.91 | ||||||
32 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 54.86 | ||||||
33 | Camille Bøcher | 1999 | Næstved IF | 54.96 | ||||||
34 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.18 | ||||||
35 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 56.33 | ||||||
36 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 56.66 | ||||||
37 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 58.65 | ||||||
38 | Sofie Pedersen | 2000 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:00.06 | ||||||
39 | Emilia Mikkelsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.75 | ||||||
40 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.30 | ||||||
41 | Liv Lindeneg | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.31 | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 38.18 | ||||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.75 | ||||||
3 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.24 | ||||||
4 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.74 | ||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 40.45 | ||||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 40.78 | ||||||
7 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 40.87 | ||||||
8 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.93 | ||||||
9 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.64 | ||||||
10 | Caroline Bøcher | 1998 | Næstved IF | 43.20 | ||||||
11 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 44.03 | ||||||
12 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 44.37 | ||||||
13 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 47.85 | ||||||
14 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 47.91 | ||||||
15 | Ida Nøhr | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.09 | ||||||
16 | Cecilie Rosengreen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 52.65 | ||||||
17 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 52.90 | ||||||
18 | Nikoline Hansen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 57.15 | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 39.20 | ||||||
2 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.78 | ||||||
3 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 40.46 | ||||||
4 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 40.64 | ||||||
5 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.67 | ||||||
6 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 43.35 | ||||||
7 | Emma Hagelund | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 44.27 | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 37.54 | ||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 39.69 | ||||||
3 | Melissa Brander | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.79 | ||||||
4 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 42.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.49 | ||||||
2 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.89 | ||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 53.30 | ||||||
4 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 53.48 | ||||||
5 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 54.54 | ||||||
6 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 55.21 | ||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 55.95 | ||||||
8 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 57.02 | ||||||
9 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 57.44 | ||||||
10 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 58.28 | ||||||
11 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 59.45 | ||||||
12 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 1:00.27 | ||||||
13 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
14 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.91 | ||||||
15 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 1:09.16 | ||||||
16 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.42 | ||||||
- | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 39.04 | ||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.37 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.74 | ||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.96 | ||||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.15 | ||||||
6 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 44.54 | ||||||
7 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.70 | ||||||
8 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 45.02 | ||||||
9 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.14 | ||||||
10 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.77 | ||||||
11 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 45.99 | ||||||
12 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 46.01 | ||||||
13 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 46.38 | ||||||
14 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.16 | ||||||
15 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 47.17 | ||||||
16 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 47.38 | ||||||
17 | Jonas Søgård | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.67 | ||||||
18 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.50 | ||||||
19 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 49.75 | ||||||
20 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 51.19 | ||||||
21 | Mikkel Bøgh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.24 | ||||||
22 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 51.30 | ||||||
23 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 53.30 | ||||||
24 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.52 | ||||||
25 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 54.08 | ||||||
26 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 54.89 | ||||||
27 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 55.06 | ||||||
28 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 55.08 | ||||||
29 | Adam Jørgensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 55.24 | ||||||
30 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.42 | ||||||
31 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 57.67 | ||||||
32 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 58.24 | ||||||
33 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.49 | ||||||
34 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 59.11 | ||||||
35 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 59.73 | ||||||
35 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 59.73 | ||||||
37 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 59.85 | ||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Mads Henriksen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 33.13 | ||||||
2 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 35.49 | ||||||
3 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 35.89 | ||||||
4 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.66 | ||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 38.09 | ||||||
6 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.42 | ||||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.56 | ||||||
8 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 41.29 | ||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 41.39 | ||||||
10 | Jacob Hunsballe | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 42.34 | ||||||
11 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.39 | ||||||
12 | Patrik Engman | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 42.85 | ||||||
13 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 43.15 | ||||||
14 | Christopher Nielsen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 43.38 | ||||||
15 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 43.42 | ||||||
16 | Thomas Fairchild Olsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 44.31 | ||||||
17 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.67 | ||||||
18 | Kasper Nørmark | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.27 | ||||||
19 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 47.56 | ||||||
20 | Robin Olufsen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 51.61 | ||||||
21 | Frederik Danielsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 52.36 | ||||||
22 | Rasmus Binau Kragh | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 53.68 | ||||||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 33.54 | ||||||
2 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 35.71 | ||||||
3 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 37.31 | ||||||
4 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 37.59 | ||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 37.90 | ||||||
6 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.53 | ||||||
7 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.01 | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 31.22 | ||||||
2 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 32.73 | ||||||
3 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 33.27 | ||||||
4 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.32 | ||||||
5 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 35.81 | ||||||
6 | Mikkel Borup | 1992 | Dragsholm Svømmeklub | 40.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:44.32 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 4:54.77 | ||||||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:56.33 | ||||||
4 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:58.69 | ||||||
5 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:59.93 | ||||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 5:01.02 | ||||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 5:02.57 | ||||||
8 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 5:04.20 | ||||||
9 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:06.94 | ||||||
10 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 5:14.09 | ||||||
11 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 5:15.84 | ||||||
12 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 5:19.56 | ||||||
13 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 5:24.69 | ||||||
14 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 5:25.65 | ||||||
15 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 5:32.70 | ||||||
16 | Karoline Strange | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 5:55.01 | ||||||
17 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 5:57.06 | ||||||
18 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 6:01.85 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 4:40.53 | ||||||
2 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 4:59.22 | ||||||
3 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 5:19.54 | ||||||
4 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 5:22.38 | ||||||
5 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 5:23.73 | ||||||
6 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 5:29.69 | ||||||
7 | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 5:36.22 | ||||||
8 | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 6:26.39 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 5:16.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:34.03 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:37.62 | ||||||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 4:43.21 | ||||||
4 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 4:46.91 | ||||||
5 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 4:55.51 | ||||||
6 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 5:05.73 | ||||||
7 | Elias Jensen Bæk | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 5:22.19 | ||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 4:28.74 | ||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 4:33.47 | ||||||
3 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 4:35.75 | ||||||
4 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 4:50.68 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:55.95 | ||||||
6 | Gustav Krøll | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 4:59.05 | ||||||
7 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 5:02.02 | ||||||
8 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 5:17.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.44 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:30.28 | ||||||
3 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.00 | ||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.08 | ||||||
5 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.90 | ||||||
6 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:42.02 | ||||||
7 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.16 | ||||||
8 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.05 | ||||||
9 | Anna Hanefeld Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:45.28 | ||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:46.22 | ||||||
11 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.25 | ||||||
12 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.69 | ||||||
13 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:51.28 | ||||||
14 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:51.36 | ||||||
15 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
16 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:52.28 | ||||||
17 | Kassandra Steenfos | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:57.80 | ||||||
18 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.04 | ||||||
19 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:11.71 | ||||||
20 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 2:31.62 | ||||||
- | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.12 | ||||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:15.53 | ||||||
3 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.09 | ||||||
4 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:19.82 | ||||||
5 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:20.89 | ||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.95 | ||||||
7 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:26.00 | ||||||
8 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:26.58 | ||||||
9 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.74 | ||||||
10 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.10 | ||||||
11 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:27.36 | ||||||
12 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:30.46 | ||||||
13 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:31.12 | ||||||
14 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:33.54 | ||||||
15 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:38.09 | ||||||
16 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:39.13 | ||||||
17 | Emilia Mikkelsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.67 | ||||||
18 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:42.80 | ||||||
19 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:43.86 | ||||||
20 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 1:43.88 | ||||||
21 | Liv Lindeneg | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.51 | ||||||
22 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 1:47.91 | ||||||
23 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 1:48.72 | ||||||
24 | Lotte Lynge Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:57.24 | ||||||
25 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.83 | ||||||
- | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:09.31 | ||||||
2 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.93 | ||||||
3 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.12 | ||||||
4 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:17.72 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.82 | ||||||
6 | Mathilde Jensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.08 | ||||||
7 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.32 | ||||||
8 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:19.83 | ||||||
9 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.41 | ||||||
10 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 1:22.45 | ||||||
11 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.83 | ||||||
12 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.18 | ||||||
13 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.12 | ||||||
14 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 1:26.42 | ||||||
15 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.77 | ||||||
16 | Nikoline Hansen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:48.68 | ||||||
- | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.45 | ||||||
2 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:17.24 | ||||||
3 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:17.86 | ||||||
4 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.47 | ||||||
5 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 1:24.81 | ||||||
- | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 1:10.53 | ||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 1:15.89 | ||||||
3 | Louise Bruun | 1990 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:16.83 | ||||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.70 | ||||||
- | Isabella Plaza | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tue Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:30.93 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.53 | ||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:38.34 | ||||||
4 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.44 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:43.66 | ||||||
6 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.75 | ||||||
7 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.58 | ||||||
8 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.83 | ||||||
9 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.89 | ||||||
10 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:54.25 | ||||||
11 | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | 1:55.04 | ||||||
12 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:56.23 | ||||||
13 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:04.78 | ||||||
14 | Emil Mortensen | 2001 | Kalundborg SK | 2:07.42 | ||||||
- | Anton Fæster | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
- | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.33 | ||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:14.23 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.57 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.88 | ||||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:18.44 | ||||||
6 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.31 | ||||||
7 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.01 | ||||||
8 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 1:27.29 | ||||||
9 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:27.65 | ||||||
10 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.71 | ||||||
11 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:29.92 | ||||||
12 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 1:30.61 | ||||||
13 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:36.30 | ||||||
14 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:37.86 | ||||||
15 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:40.48 | ||||||
16 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.90 | ||||||
17 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:44.98 | ||||||
18 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:48.11 | ||||||
19 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:49.53 | ||||||
20 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:54.29 | ||||||
21 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.21 | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:05.67 | ||||||
2 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.18 | ||||||
3 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.36 | ||||||
4 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.50 | ||||||
5 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 1:13.49 | ||||||
6 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.01 | ||||||
7 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:15.46 | ||||||
8 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.44 | ||||||
9 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.86 | ||||||
10 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.87 | ||||||
11 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:22.45 | ||||||
12 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:25.70 | ||||||
13 | Patrik Engman | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 1:25.95 | ||||||
14 | Robin Olufsen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.77 | ||||||
15 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 1:42.44 | ||||||
- | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Offersen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:13.62 | ||||||
2 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:17.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:26.48 | ||||||
2 | Freja Brix Hansen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:45.37 | ||||||
3 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:45.41 | ||||||
4 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:45.72 | ||||||
5 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 3:48.80 | ||||||
6 | Fie Sass | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:49.63 | ||||||
7 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:04.14 | ||||||
8 | Anna Frevert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:05.96 | ||||||
- | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | DSQ | ||||||
- | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.22 | ||||||
2 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:45.33 | ||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:56.31 | ||||||
4 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:57.54 | ||||||
5 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.05 | ||||||
6 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.44 | ||||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.04 | ||||||
8 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 3:02.85 | ||||||
9 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.54 | ||||||
10 | Amalie Gotthard | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 3:08.67 | ||||||
11 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:09.48 | ||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.17 | ||||||
13 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 3:13.17 | ||||||
14 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.87 | ||||||
15 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:14.03 | ||||||
16 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:14.35 | ||||||
17 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:14.45 | ||||||
18 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.29 | ||||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:15.38 | ||||||
20 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 3:16.33 | ||||||
21 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:16.75 | ||||||
22 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:23.15 | ||||||
23 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:29.34 | ||||||
24 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:29.64 | ||||||
25 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:31.13 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 2:44.25 | ||||||
2 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:45.49 | ||||||
3 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.51 | ||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:48.40 | ||||||
5 | Astrid Blix Mogensen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.37 | ||||||
6 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 3:10.74 | ||||||
7 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 3:12.77 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 2:31.82 | ||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:38.97 | ||||||
3 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.41 | ||||||
4 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.68 | ||||||
5 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 2:41.95 | ||||||
6 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 2:54.30 | ||||||
7 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 2:56.19 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 2:38.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:45.81 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.45 | ||||||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.15 | ||||||
4 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:50.84 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.39 | ||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:55.14 | ||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:59.27 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.34 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.60 | ||||||
6 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.93 | ||||||
7 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:08.72 | ||||||
8 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.09 | ||||||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:12.19 | ||||||
10 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:12.68 | ||||||
11 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:12.84 | ||||||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:14.94 | ||||||
13 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:15.70 | ||||||
14 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:17.16 | ||||||
15 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:20.90 | ||||||
16 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.82 | ||||||
17 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:25.68 | ||||||
18 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:31.97 | ||||||
19 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:43.06 | ||||||
20 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:53.56 | ||||||
- | Mads Henriksen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 2:23.03 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:28.60 | ||||||
3 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:33.13 | ||||||
4 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 2:36.34 | ||||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 2:37.43 | ||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.24 | ||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.50 | ||||||
8 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:43.89 | ||||||
9 | Marco Walter | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 3:00.78 | ||||||
10 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.54 | ||||||
11 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 3:05.01 | ||||||
- | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
- | Christian Danielsen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 2:32.73 | ||||||
2 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 2:37.85 | ||||||
3 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 2:38.30 | ||||||
4 | Elias Offersen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 2:39.62 | ||||||
5 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.84 | ||||||
- | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 16.66 | ||||||
2 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 17.19 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 17.24 | ||||||
4 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 17.51 | ||||||
5 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 17.56 | ||||||
6 | Ida Koefoed | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 17.75 | ||||||
7 | Malou Poulsen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 17.87 | ||||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 18.00 | ||||||
9 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.14 | ||||||
10 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 18.26 | ||||||
11 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 18.43 | ||||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 18.45 | ||||||
13 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 18.76 | ||||||
14 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 18.93 | ||||||
15 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 18.95 | ||||||
16 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 19.09 | ||||||
17 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 19.58 | ||||||
18 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 20.11 | ||||||
19 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 20.50 | ||||||
20 | Zara Enkebølle | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 20.87 | ||||||
21 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 21.55 | ||||||
22 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 21.62 | ||||||
23 | Kassandra Steenfos | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 22.54 | ||||||
24 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 22.96 | ||||||
25 | Nikoline V Hansen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 23.19 | ||||||
26 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 23.77 | ||||||
27 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 24.14 | ||||||
28 | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 28.67 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.21 | ||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 14.47 | ||||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.57 | ||||||
4 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 14.71 | ||||||
5 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.08 | ||||||
6 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 15.14 | ||||||
7 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 15.53 | ||||||
8 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 15.79 | ||||||
9 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 15.87 | ||||||
10 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 16.25 | ||||||
11 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 16.29 | ||||||
12 | Amalie Gotthard | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 16.31 | ||||||
13 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 16.84 | ||||||
14 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 16.86 | ||||||
15 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 16.92 | ||||||
16 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 16.93 | ||||||
17 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 17.10 | ||||||
18 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 17.22 | ||||||
19 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 17.29 | ||||||
20 | Lærke Holm Junge | 2000 | Kalundborg SK | 17.36 | ||||||
21 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 17.66 | ||||||
22 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 17.67 | ||||||
23 | Emilia Mikkelsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 17.72 | ||||||
24 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 17.91 | ||||||
25 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 18.52 | ||||||
26 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 18.63 | ||||||
27 | Sofie Pedersen | 2000 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 18.71 | ||||||
28 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 19.21 | ||||||
29 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 20.37 | ||||||
30 | Lotte Lynge Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 20.39 | ||||||
31 | Liv Lindeneg | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 20.79 | ||||||
32 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 21.10 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 13.11 | ||||||
2 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 13.19 | ||||||
3 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 13.34 | ||||||
4 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 13.56 | ||||||
5 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 13.74 | ||||||
6 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 13.77 | ||||||
7 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 13.92 | ||||||
8 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 14.46 | ||||||
9 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 14.56 | ||||||
10 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 14.91 | ||||||
11 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 14.94 | ||||||
12 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 15.02 | ||||||
13 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 15.06 | ||||||
14 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 15.20 | ||||||
15 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 15.30 | ||||||
16 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 15.48 | ||||||
17 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 16.01 | ||||||
18 | Stine Flibo | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.12 | ||||||
19 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 16.31 | ||||||
20 | Cecilie Rosengreen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 16.68 | ||||||
21 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 16.79 | ||||||
22 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 16.85 | ||||||
23 | Nikoline Hansen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 21.18 | ||||||
- | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 13.21 | ||||||
2 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 14.52 | ||||||
3 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 14.66 | ||||||
4 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 15.09 | ||||||
5 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 15.52 | ||||||
6 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 15.60 | ||||||
7 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 16.00 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 13.76 | ||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 14.01 | ||||||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 14.56 | ||||||
4 | Louise Bruun | 1990 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 14.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 20:57 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 16.69 | ||||||
2 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 16.76 | ||||||
3 | Tue Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 17.19 | ||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 17.35 | ||||||
5 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 17.68 | ||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 18.43 | ||||||
7 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 18.60 | ||||||
8 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 19.16 | ||||||
9 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 19.17 | ||||||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 19.83 | ||||||
11 | Emil Mortensen | 2001 | Kalundborg SK | 19.96 | ||||||
12 | Anton Fæster | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 20.07 | ||||||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 20.09 | ||||||
14 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 20.19 | ||||||
15 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 20.64 | ||||||
16 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 23.03 | ||||||
17 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 26.28 | ||||||
- | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 12.82 | ||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 13.47 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 13.73 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.39 | ||||||
5 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 15.15 | ||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 15.26 | ||||||
7 | Kristian Kirk | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 15.45 | ||||||
8 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 15.82 | ||||||
9 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 15.89 | ||||||
10 | Mikkel Bøgh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 16.12 | ||||||
11 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 16.49 | ||||||
12 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 16.74 | ||||||
13 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 16.77 | ||||||
14 | Jonas Søgård | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 16.86 | ||||||
15 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.92 | ||||||
16 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 16.98 | ||||||
17 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 17.04 | ||||||
18 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 17.44 | ||||||
19 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 17.47 | ||||||
20 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 17.62 | ||||||
21 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 17.88 | ||||||
22 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 18.27 | ||||||
23 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 18.29 | ||||||
24 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 18.32 | ||||||
25 | Adam Jørgensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 18.58 | ||||||
26 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 18.83 | ||||||
27 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 19.18 | ||||||
27 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 19.18 | ||||||
29 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 20.12 | ||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 12.10 | ||||||
2 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 12.16 | ||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 12.38 | ||||||
3 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 12.38 | ||||||
5 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 12.52 | ||||||
6 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 12.99 | ||||||
7 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 13.35 | ||||||
8 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 13.44 | ||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 13.45 | ||||||
10 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 13.60 | ||||||
11 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 13.62 | ||||||
12 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 13.69 | ||||||
13 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 13.81 | ||||||
14 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 14.54 | ||||||
15 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 14.71 | ||||||
16 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 14.84 | ||||||
17 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 14.88 | ||||||
18 | Jacob Hunsballe | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 14.92 | ||||||
19 | Elias Jensen Bæk | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 14.96 | ||||||
20 | Christopher Nielsen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 15.08 | ||||||
21 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 15.13 | ||||||
22 | Thomas Fairchild Olsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 15.42 | ||||||
23 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 16.00 | ||||||
24 | Kasper Nørmark | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 16.75 | ||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 11.95 | ||||||
2 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 12.66 | ||||||
3 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 12.81 | ||||||
4 | Gustav Krøll | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 13.00 | ||||||
5 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 13.09 | ||||||
5 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 13.09 | ||||||
7 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 13.37 | ||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 13.63 | ||||||
9 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 13.93 | ||||||
10 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 14.81 | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 11.64 | ||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 11.72 | ||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 11.95 | ||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 11.97 | ||||||
5 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 13.12 | ||||||
6 | Mikkel Borup | 1992 | Dragsholm Svømmeklub | 13.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 20:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.19 | ||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.28 | ||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:38.04 | ||||||
4 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.12 | ||||||
5 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.80 | ||||||
6 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:56.07 | ||||||
7 | Freja Brix Hansen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:02.77 | ||||||
8 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.10 | ||||||
9 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.42 | ||||||
10 | Anna Frevert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:21.32 | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.40 | ||||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:22.93 | ||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:25.39 | ||||||
4 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
5 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:32.03 | ||||||
6 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.36 | ||||||
7 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.04 | ||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.69 | ||||||
9 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.47 | ||||||
10 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.88 | ||||||
11 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:51.05 | ||||||
12 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.95 | ||||||
13 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.57 | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.91 | ||||||
2 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.72 | ||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:15.29 | ||||||
4 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.39 | ||||||
5 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:22.94 | ||||||
6 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.26 | ||||||
7 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:28.63 | ||||||
8 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:33.57 | ||||||
9 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.33 | ||||||
10 | Karoline Strange | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:40.00 | ||||||
- | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.02 | ||||||
2 | Nanett Brik | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:14.86 | ||||||
3 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 1:21.13 | ||||||
4 | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:40.18 | ||||||
- | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 1:11.91 | ||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 1:12.47 | ||||||
3 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.34 | ||||||
2 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.71 | ||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:48.93 | ||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:00.89 | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.49 | ||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.54 | ||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.62 | ||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.61 | ||||||
5 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.25 | ||||||
6 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.43 | ||||||
7 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.12 | ||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.47 | ||||||
9 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 1:31.57 | ||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.65 | ||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.81 | ||||||
12 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.83 | ||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.93 | ||||||
14 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:37.92 | ||||||
15 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.89 | ||||||
16 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.67 | ||||||
17 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.55 | ||||||
18 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.69 | ||||||
19 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:59.40 | ||||||
- | Mads Henriksen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.53 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:09.58 | ||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.81 | ||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:11.44 | ||||||
5 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 1:12.55 | ||||||
6 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.83 | ||||||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:14.45 | ||||||
8 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.14 | ||||||
9 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:15.60 | ||||||
10 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:17.71 | ||||||
11 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.83 | ||||||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.13 | ||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.41 | ||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 1:06.44 | ||||||
3 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 1:09.53 | ||||||
4 | Elias Offersen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:15.72 | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.08 | ||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 1:01.52 | ||||||
3 | Martin Simonsen | 1985 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:08.59 | ||||||
4 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 1:18.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:46.73 | ||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:46.76 | ||||||
3 | Malou Poulsen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:47.36 | ||||||
4 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.99 | ||||||
5 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.67 | ||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:51.08 | ||||||
7 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:51.13 | ||||||
8 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.58 | ||||||
9 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.93 | ||||||
10 | Miriam Jørgensen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:52.53 | ||||||
11 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.11 | ||||||
12 | Alberte Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:55.43 | ||||||
13 | Ida Koefoed | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:56.45 | ||||||
14 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.33 | ||||||
15 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.67 | ||||||
16 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 2:01.19 | ||||||
17 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 2:09.33 | ||||||
18 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:11.98 | ||||||
- | Kassandra Steenfos | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:21.22 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.26 | ||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:28.33 | ||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:30.44 | ||||||
5 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:32.52 | ||||||
6 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:32.64 | ||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.65 | ||||||
8 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.85 | ||||||
9 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.97 | ||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:38.07 | ||||||
11 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.95 | ||||||
12 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:39.01 | ||||||
13 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:39.80 | ||||||
14 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.44 | ||||||
15 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:42.60 | ||||||
16 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.14 | ||||||
17 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:44.70 | ||||||
18 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.39 | ||||||
19 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.92 | ||||||
20 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 1:46.58 | ||||||
21 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 1:46.94 | ||||||
22 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.40 | ||||||
23 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:49.60 | ||||||
24 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 1:50.55 | ||||||
25 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 1:51.29 | ||||||
26 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.89 | ||||||
27 | Camille Bøcher | 1999 | Næstved IF | 2:01.43 | ||||||
28 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:03.14 | ||||||
29 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:04.61 | ||||||
30 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:11.10 | ||||||
31 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:14.16 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.26 | ||||||
2 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.45 | ||||||
3 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:24.79 | ||||||
4 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.42 | ||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.77 | ||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.34 | ||||||
7 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.85 | ||||||
8 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:33.04 | ||||||
9 | Caroline Bøcher | 1998 | Næstved IF | 1:35.46 | ||||||
10 | Astrid Blix Mogensen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.52 | ||||||
11 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:42.16 | ||||||
12 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:43.11 | ||||||
13 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 1:45.58 | ||||||
14 | Cecilie Rosengreen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:53.01 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 1:22.75 | ||||||
2 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.11 | ||||||
3 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.59 | ||||||
4 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 1:29.31 | ||||||
5 | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 1:35.52 | ||||||
6 | Emma Hagelund | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:37.21 | ||||||
7 | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:46.16 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 1:20.85 | ||||||
2 | Melissa Brander | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.40 | ||||||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 1:34.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:23 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.34 | ||||||
2 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:54.89 | ||||||
3 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.10 | ||||||
4 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 2:00.58 | ||||||
5 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 2:09.29 | ||||||
6 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.57 | ||||||
7 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 2:27.83 | ||||||
8 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:28.27 | ||||||
- | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.31 | ||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:27.13 | ||||||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.92 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.12 | ||||||
5 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.91 | ||||||
6 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.54 | ||||||
7 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:39.84 | ||||||
8 | Kristian Kirk | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:40.46 | ||||||
9 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.61 | ||||||
10 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:42.45 | ||||||
11 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.61 | ||||||
12 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.68 | ||||||
13 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.88 | ||||||
14 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.49 | ||||||
15 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 1:45.80 | ||||||
16 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:46.60 | ||||||
17 | Jonas Søgård | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:46.71 | ||||||
18 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:53.50 | ||||||
19 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.09 | ||||||
20 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.24 | ||||||
21 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:01.80 | ||||||
22 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:01.90 | ||||||
23 | Rasmus Schrøder | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:02.35 | ||||||
24 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:05.60 | ||||||
25 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:06.98 | ||||||
- | Daniel Brylov | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | DNS | ||||||
- | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 1:12.72 | ||||||
2 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.66 | ||||||
3 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:18.24 | ||||||
4 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 1:19.33 | ||||||
5 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.81 | ||||||
6 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:21.65 | ||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.10 | ||||||
8 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.62 | ||||||
9 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.28 | ||||||
10 | Jacob Hunsballe | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:31.68 | ||||||
11 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:33.16 | ||||||
12 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:33.96 | ||||||
13 | Patrik Engman | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 1:33.98 | ||||||
14 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:34.14 | ||||||
15 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.66 | ||||||
16 | Marco Walter | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.00 | ||||||
17 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.25 | ||||||
18 | Thomas Fairchild Olsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:38.05 | ||||||
19 | Christopher Nielsen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 1:41.00 | ||||||
20 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 1:45.98 | ||||||
21 | Kasper Nørmark | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:46.04 | ||||||
22 | Frederik Danielsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:52.56 | ||||||
23 | Robin Olufsen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:54.04 | ||||||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Rasmus Binau Kragh | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 1:14.08 | ||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:19.01 | ||||||
3 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:20.77 | ||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 1:22.56 | ||||||
5 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:24.45 | ||||||
6 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:24.80 | ||||||
7 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.92 | ||||||
8 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.60 | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 1:10.30 | ||||||
2 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 1:23.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:23 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.68 | ||||||
2 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.98 | ||||||
3 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 46.00 | ||||||
4 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 46.62 | ||||||
5 | Anna Hanefeld Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.16 | ||||||
6 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 48.62 | ||||||
7 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 50.27 | ||||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 50.58 | ||||||
9 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 51.76 | ||||||
10 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 52.95 | ||||||
11 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 53.54 | ||||||
12 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.33 | ||||||
13 | Miriam Jørgensen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 54.63 | ||||||
14 | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 57.01 | ||||||
15 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 58.21 | ||||||
16 | Nikoline V Hansen | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 58.90 | ||||||
17 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 59.31 | ||||||
18 | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:04.50 | ||||||
- | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | DSQ | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.91 | ||||||
2 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 37.06 | ||||||
3 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 37.84 | ||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.09 | ||||||
5 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.03 | ||||||
6 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.91 | ||||||
7 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.14 | ||||||
8 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.19 | ||||||
9 | Amalie Gotthard | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 42.28 | ||||||
10 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.52 | ||||||
10 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.52 | ||||||
12 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 42.82 | ||||||
13 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.87 | ||||||
14 | Lærke Holm Junge | 2000 | Kalundborg SK | 43.88 | ||||||
15 | Emilia Mikkelsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.90 | ||||||
16 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 44.32 | ||||||
17 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.46 | ||||||
18 | Emma Walsh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.69 | ||||||
19 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.34 | ||||||
20 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 46.66 | ||||||
21 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 46.77 | ||||||
22 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 48.06 | ||||||
23 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 48.14 | ||||||
24 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 48.58 | ||||||
25 | Sofie Pedersen | 2000 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 50.02 | ||||||
26 | Liv Lindeneg | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.04 | ||||||
27 | Lotte Lynge Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 52.40 | ||||||
28 | Camille Bøcher | 1999 | Næstved IF | 57.10 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.00 | ||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.40 | ||||||
3 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.55 | ||||||
4 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 34.65 | ||||||
5 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.82 | ||||||
6 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.49 | ||||||
7 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.51 | ||||||
8 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.62 | ||||||
9 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 36.13 | ||||||
9 | Mathilde Jensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.13 | ||||||
11 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 36.55 | ||||||
12 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 36.79 | ||||||
13 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.12 | ||||||
14 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 37.25 | ||||||
15 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 38.57 | ||||||
16 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.16 | ||||||
17 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.26 | ||||||
18 | Stine Flibo | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.47 | ||||||
19 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.61 | ||||||
20 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.80 | ||||||
21 | Astrid Blix Mogensen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 40.27 | ||||||
22 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.79 | ||||||
23 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.31 | ||||||
24 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 42.14 | ||||||
25 | Ida Nøhr | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.61 | ||||||
26 | Caroline Bøcher | 1998 | Næstved IF | 43.41 | ||||||
- | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.99 | ||||||
2 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 35.81 | ||||||
3 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 36.75 | ||||||
4 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 37.19 | ||||||
5 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.82 | ||||||
6 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 38.01 | ||||||
7 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 38.41 | ||||||
8 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 38.66 | ||||||
9 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 38.79 | ||||||
10 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.20 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 33.48 | ||||||
2 | Isabella Plaza | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 34.65 | ||||||
3 | Louise Bruun | 1990 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 35.72 | ||||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 36.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tue Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 42.89 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.68 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.84 | ||||||
4 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 47.15 | ||||||
5 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 50.10 | ||||||
6 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 50.33 | ||||||
7 | Anton Fæster | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 51.36 | ||||||
8 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 51.90 | ||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 53.22 | ||||||
10 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 57.01 | ||||||
11 | Emil Mortensen | 2001 | Kalundborg SK | 57.75 | ||||||
12 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:02.69 | ||||||
- | Lukas Adeler | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 37.67 | ||||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.72 | ||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.06 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.95 | ||||||
5 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 40.08 | ||||||
6 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.15 | ||||||
7 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.56 | ||||||
8 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 41.09 | ||||||
9 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.67 | ||||||
10 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.38 | ||||||
11 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.66 | ||||||
12 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.67 | ||||||
13 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.62 | ||||||
14 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.81 | ||||||
15 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 47.20 | ||||||
16 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 47.81 | ||||||
17 | Kristian Kirk | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 48.16 | ||||||
18 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 50.58 | ||||||
19 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.79 | ||||||
20 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 54.49 | ||||||
- | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Mikkel Bøgh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | ||||||
- | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.13 | ||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 31.19 | ||||||
3 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 34.64 | ||||||
4 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.90 | ||||||
5 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.96 | ||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.99 | ||||||
7 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 35.44 | ||||||
8 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 35.50 | ||||||
9 | Patrick Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.72 | ||||||
10 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.81 | ||||||
11 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.08 | ||||||
12 | Elias Jensen Bæk | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 38.54 | ||||||
13 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 38.65 | ||||||
14 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.13 | ||||||
15 | Christian Danielsen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 42.21 | ||||||
16 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.39 | ||||||
17 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 42.52 | ||||||
- | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 32.91 | ||||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 34.72 | ||||||
3 | Gustav Krøll | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 35.08 | ||||||
4 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 35.86 | ||||||
5 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.17 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.01 | ||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 29.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 1:57.61 | ||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 29.95 | 1:00.53 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 28.54 | 1:29.07 | |||||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 28.54 | 1:57.61 | |||||||
2 | Hg Pigerne-2 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.39 | ||||||
Anna Deleuran | 1995 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Ida Petersen | 1998 | 30.20 | 1:01.31 | |||||||
Simone Nielsen | 1996 | 29.06 | 1:30.37 | |||||||
Didde Karstensen | 1996 | 28.02 | 1:58.39 | |||||||
3 | Holbæk Angels | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.70 | ||||||
Line Jensen | 1993 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Mette Jensen | 1997 | 29.50 | 1:00.22 | |||||||
Karoline Bødker | 1997 | 29.50 | 1:29.72 | |||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 28.98 | 1:58.70 | |||||||
4 | Næstved Girls | 1994 | Næstved IF | 2:05.81 | ||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 30.62 | 1:03.79 | |||||||
Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 30.44 | 1:34.23 | |||||||
Elisa Holst Nilsson | 1996 | 31.58 | 2:05.81 | |||||||
5 | Slagelse Piger 97 | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:06.96 | ||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 32.63 | 1:03.87 | |||||||
Lecia Kure Larsen | 1997 | 31.47 | 1:35.34 | |||||||
Simone H. Norfast | 1996 | 31.62 | 2:06.96 | |||||||
6 | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:17.07 | ||||||
Maria Bøjesen | 1999 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Josefine Carlsson | 1995 | 34.07 | 1:06.05 | |||||||
Sandie Lorentzen | 1997 | 34.21 | 1:40.26 | |||||||
Karoline Strange | 1997 | 36.81 | 2:17.07 | |||||||
7 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:21.25 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Fiona Grundtvig | 2000 | 34.81 | 1:10.02 | |||||||
Mathilde Norking | 1999 | 38.35 | 1:48.37 | |||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 32.88 | 2:21.25 | |||||||
8 | Tårnborgvemmelev Svømning | 2000 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 2:22.57 | ||||||
Louise Bruun | 1990 | 31.75 | 31.75 | |||||||
Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 36.96 | 1:08.71 | |||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 39.56 | 1:48.27 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 34.30 | 2:22.57 | |||||||
9 | Hvidovre Mix | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:26.66 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 35.60 | 1:09.09 | |||||||
Fie Sass | 2001 | 40.63 | 1:49.72 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 36.94 | 2:26.66 | |||||||
- | Lyngby Piger | 1997 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Mk 31 Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 12 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 1:42.72 | ||||||
Filip Guldberg | 1995 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 25.01 | 52.86 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.19 | 1:18.05 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 24.67 | 1:42.72 | |||||||
2 | Næstved Boys | 1991 | Næstved IF | 1:44.15 | ||||||
Nikolai P. Christiansen | 1996 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 25.03 | 52.15 | |||||||
Sebastian Vang | 1991 | 24.96 | 1:17.11 | |||||||
Nicolai Billenstein | 1996 | 27.04 | 1:44.15 | |||||||
3 | Lyngby Drenge | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.58 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 25.23 | 25.23 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 25.88 | 51.11 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 27.26 | 1:18.37 | |||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 27.21 | 1:45.58 | |||||||
4 | Hg Drengene | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:47.27 | ||||||
Nicolai Løwenstein | 1997 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Jonas Hansen | 1996 | 28.61 | 56.47 | |||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 26.30 | 1:22.77 | |||||||
Patrick Højbøge | 1992 | 24.50 | 1:47.27 | |||||||
5 | Slagelse Drenge 97 | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:51.73 | ||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 29.14 | 29.14 | |||||||
Emil R. Petersen | 1995 | 27.67 | 56.81 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 28.76 | 1:25.57 | |||||||
Simon Hansen | 1997 | 26.16 | 1:51.73 | |||||||
6 | Drenge Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 1:53.93 | ||||||
Jacob Petersen | 1995 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Mathias V. Kristiansen | 1997 | 28.66 | 56.21 | |||||||
Elias Offersen | 1996 | 29.05 | 1:25.26 | |||||||
Mads Toldborg Nielsen | 1996 | 28.67 | 1:53.93 | |||||||
7 | Holbæk Pack | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:56.85 | ||||||
Johan Johnsen | 1997 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 29.54 | 59.37 | |||||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 29.34 | 1:28.71 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 28.14 | 1:56.85 | |||||||
8 | Gsc Drenge 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.79 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 33.12 | 1:04.92 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 32.21 | 1:37.13 | |||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 31.66 | 2:08.79 | |||||||
9 | Tvs Herrer | 0 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 2:12.54 | ||||||
Jacob Hunsballe | 1997 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Thomas Fairchild Olsen | 1997 | 32.56 | 1:05.68 | |||||||
Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 33.15 | 1:38.83 | |||||||
Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 33.71 | 2:12.54 | |||||||
10 | Hvidovre Gutter | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 2:26.51 | ||||||
Marcus Kjærsgaard | 1999 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Viktor Kielstrup | 2000 | 36.25 | 1:08.93 | |||||||
Christoffer G. Kjerri | 1999 | 42.49 | 1:51.42 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 35.09 | 2:26.51 | |||||||
11 | Ksl 1 Drenge | 0 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:29.58 | ||||||
Matthias Hansen | 2001 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Mikkel Bøgh | 1999 | 37.35 | 1:16.44 | |||||||
Jonas Hansen | 2001 | 40.99 | 1:57.43 | |||||||
Joachim Raahauge | 1996 | 32.15 | 2:29.58 | |||||||
- | Dragsholm 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Mk 31 Drenge 1 | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 12 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:57 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 2:51.69 | ||||||
2 | Nanett Brik | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:55.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.31 | ||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:54.56 | ||||||
3 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:15.26 | ||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elias Offersen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 2:53.60 | ||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Simonsen | 1985 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:55.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.16 | ||||||
2 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.85 | ||||||
3 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.41 | ||||||
4 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:24.08 | ||||||
5 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.46 | ||||||
6 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:27.93 | ||||||
7 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.34 | ||||||
8 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.51 | ||||||
9 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.80 | ||||||
10 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.99 | ||||||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:32.55 | ||||||
12 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.84 | ||||||
13 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:33.03 | ||||||
14 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.02 | ||||||
15 | Fie Sass | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:35.17 | ||||||
16 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:35.27 | ||||||
17 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.40 | ||||||
18 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.83 | ||||||
19 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:38.11 | ||||||
20 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 1:38.32 | ||||||
21 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:38.65 | ||||||
22 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.34 | ||||||
23 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.83 | ||||||
24 | Anna Frevert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.08 | ||||||
25 | Kassandra Steenfos | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:44.94 | ||||||
26 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.99 | ||||||
27 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 1:45.94 | ||||||
28 | Helena Stengelshøj | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:46.35 | ||||||
29 | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:49.24 | ||||||
30 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:50.16 | ||||||
31 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 1:56.06 | ||||||
32 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 2:03.37 | ||||||
33 | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:09.07 | ||||||
- | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.65 | ||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.71 | ||||||
3 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:09.34 | ||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:11.84 | ||||||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:13.11 | ||||||
6 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:13.20 | ||||||
7 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 1:13.34 | ||||||
8 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 1:14.15 | ||||||
9 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:14.48 | ||||||
10 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
11 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.13 | ||||||
12 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:15.41 | ||||||
13 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.58 | ||||||
14 | Cirkeline Olsen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.36 | ||||||
15 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 1:18.51 | ||||||
16 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 1:19.90 | ||||||
17 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:20.35 | ||||||
18 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.41 | ||||||
19 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.38 | ||||||
20 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.98 | ||||||
21 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.14 | ||||||
22 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:24.66 | ||||||
23 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 1:25.53 | ||||||
24 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.60 | ||||||
25 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.80 | ||||||
26 | Lærke Holm Junge | 2000 | Kalundborg SK | 1:29.80 | ||||||
27 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 1:30.12 | ||||||
28 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:30.44 | ||||||
28 | Sara Maria Pujan | 1999 | Næstved IF | 1:30.44 | ||||||
30 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:30.57 | ||||||
31 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:30.69 | ||||||
32 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:31.88 | ||||||
33 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 1:33.93 | ||||||
34 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 1:35.10 | ||||||
35 | Emma Beyer | 2000 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:38.02 | ||||||
36 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:40.35 | ||||||
37 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:46.28 | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.87 | ||||||
2 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.54 | ||||||
3 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.03 | ||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:03.63 | ||||||
5 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.42 | ||||||
6 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.84 | ||||||
7 | Mathilde Jensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.56 | ||||||
7 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.56 | ||||||
9 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.83 | ||||||
10 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:05.91 | ||||||
11 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.14 | ||||||
12 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:06.45 | ||||||
13 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:06.64 | ||||||
14 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.97 | ||||||
15 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.02 | ||||||
16 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.05 | ||||||
17 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.12 | ||||||
18 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.66 | ||||||
19 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.78 | ||||||
20 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:10.13 | ||||||
21 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:10.51 | ||||||
22 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.05 | ||||||
23 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.28 | ||||||
24 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 1:11.30 | ||||||
25 | Mathilde Olsen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.42 | ||||||
26 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.50 | ||||||
27 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 1:13.32 | ||||||
28 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.58 | ||||||
29 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 1:14.10 | ||||||
30 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:14.64 | ||||||
31 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 1:14.84 | ||||||
32 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 1:15.31 | ||||||
33 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.93 | ||||||
34 | Astrid Blix Mogensen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.05 | ||||||
35 | Karoline Strange | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:19.04 | ||||||
36 | Ida Nøhr | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.72 | ||||||
37 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:19.80 | ||||||
38 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 1:20.31 | ||||||
39 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:23.30 | ||||||
40 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:29.90 | ||||||
- | Maja Østergaard | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 1:02.08 | ||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.43 | ||||||
3 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.73 | ||||||
4 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.88 | ||||||
5 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:06.78 | ||||||
6 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 1:07.66 | ||||||
7 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.41 | ||||||
8 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:10.56 | ||||||
9 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 1:10.60 | ||||||
10 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.90 | ||||||
11 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 1:11.74 | ||||||
12 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 1:12.18 | ||||||
13 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:12.63 | ||||||
14 | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 1:14.88 | ||||||
15 | Emma Hagelund | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:19.41 | ||||||
16 | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:21.24 | ||||||
17 | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:21.66 | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 1:03.74 | ||||||
2 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 1:04.64 | ||||||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 1:07.23 | ||||||
4 | Isabella Plaza | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.73 | ||||||
5 | Melissa Brander | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.25 | ||||||
2 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:22.54 | ||||||
3 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.48 | ||||||
4 | Tue Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:23.92 | ||||||
5 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.65 | ||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.72 | ||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:29.21 | ||||||
8 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:30.04 | ||||||
9 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:31.85 | ||||||
10 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.82 | ||||||
11 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.50 | ||||||
12 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.61 | ||||||
13 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.16 | ||||||
14 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:38.91 | ||||||
15 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 1:39.89 | ||||||
16 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:40.38 | ||||||
17 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:40.61 | ||||||
18 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 1:41.69 | ||||||
19 | Mads Emil Hansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.65 | ||||||
20 | Anton Fæster | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:44.21 | ||||||
21 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:44.33 | ||||||
22 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:48.43 | ||||||
23 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 1:54.50 | ||||||
24 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:56.41 | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:03.83 | ||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:06.59 | ||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.78 | ||||||
4 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.23 | ||||||
5 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 1:08.70 | ||||||
6 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.40 | ||||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:12.53 | ||||||
8 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.67 | ||||||
9 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:14.77 | ||||||
10 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.79 | ||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.09 | ||||||
12 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.83 | ||||||
13 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:17.10 | ||||||
14 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.16 | ||||||
15 | Jakob Larsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:17.27 | ||||||
16 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.14 | ||||||
17 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 1:18.57 | ||||||
18 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.11 | ||||||
19 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:21.12 | ||||||
20 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.54 | ||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:21.71 | ||||||
22 | Mikkel Bøgh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:23.27 | ||||||
23 | Filip Kjerulff | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:23.36 | ||||||
24 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.44 | ||||||
25 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.16 | ||||||
26 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:25.60 | ||||||
27 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.65 | ||||||
28 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
29 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.21 | ||||||
30 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:30.55 | ||||||
31 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:34.14 | ||||||
32 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:35.82 | ||||||
33 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:36.08 | ||||||
34 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.36 | ||||||
35 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 1:39.37 | ||||||
36 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:44.75 | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 57.31 | ||||||
2 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.95 | ||||||
3 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.46 | ||||||
4 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.67 | ||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:01.10 | ||||||
6 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:01.21 | ||||||
7 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:02.13 | ||||||
8 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 1:02.54 | ||||||
9 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:03.23 | ||||||
10 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 1:03.27 | ||||||
11 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.58 | ||||||
12 | Lasse Aggerholm | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:03.78 | ||||||
13 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.41 | ||||||
14 | Patrick Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.55 | ||||||
15 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.88 | ||||||
16 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.39 | ||||||
17 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.05 | ||||||
18 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:07.39 | ||||||
19 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.93 | ||||||
20 | Adam Jørgensen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:08.97 | ||||||
21 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 1:09.05 | ||||||
22 | Patrik Engman | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 1:09.52 | ||||||
23 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.20 | ||||||
24 | Frederik Petersen | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 1:10.50 | ||||||
25 | Mathias Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 1:11.58 | ||||||
26 | Oliver Boots | 1998 | Næstved IF | 1:11.72 | ||||||
27 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.30 | ||||||
28 | Thomas Fairchild Olsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:13.65 | ||||||
29 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:13.82 | ||||||
30 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:15.60 | ||||||
31 | Robin Olufsen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:18.03 | ||||||
32 | Mark Haagh | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:19.68 | ||||||
33 | Oliver Slott Rehrer | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 1:19.99 | ||||||
34 | Kasper Nørmark | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:20.84 | ||||||
35 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 1:21.17 | ||||||
36 | Frederik Danielsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:21.91 | ||||||
37 | Rasmus Binau Kragh | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:28.32 | ||||||
- | Christian Danielsen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 56.37 | ||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 58.14 | ||||||
3 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 58.44 | ||||||
4 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 59.22 | ||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 59.59 | ||||||
6 | Gustav Krøll | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.86 | ||||||
7 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 1:00.88 | ||||||
8 | Nikolaj Larsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:01.31 | ||||||
9 | Magnus Johansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.34 | ||||||
10 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 1:01.92 | ||||||
11 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:02.45 | ||||||
12 | Elias Offersen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:03.50 | ||||||
13 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:04.11 | ||||||
14 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.27 | ||||||
15 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.57 | ||||||
16 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:04.96 | ||||||
17 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:05.22 | ||||||
18 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 1:07.06 | ||||||
19 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:08.59 | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.04 | ||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 55.12 | ||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 56.48 | ||||||
4 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 1:01.16 | ||||||
5 | Jesper Larsen | 1994 | Odsherred Svømmeklub | 1:01.89 | ||||||
6 | Andreas Petersen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 1:05.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:10.08 | ||||||
2 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 3:16.60 | ||||||
3 | Freja Brix Hansen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:44.69 | ||||||
4 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:53.36 | ||||||
5 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:08.58 | ||||||
6 | Laura Nørgaard Wiese | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:09.92 | ||||||
7 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 4:16.17 | ||||||
- | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.76 | ||||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:41.41 | ||||||
3 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.85 | ||||||
4 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.37 | ||||||
5 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 2:50.92 | ||||||
6 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.71 | ||||||
7 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:51.91 | ||||||
8 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:52.62 | ||||||
9 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.93 | ||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.24 | ||||||
11 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:59.61 | ||||||
12 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.72 | ||||||
13 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.83 | ||||||
14 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.15 | ||||||
15 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 3:04.43 | ||||||
16 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:07.99 | ||||||
17 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.56 | ||||||
18 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.01 | ||||||
19 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.30 | ||||||
20 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:32.96 | ||||||
21 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:43.00 | ||||||
22 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:49.08 | ||||||
- | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 2:26.09 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:29.41 | ||||||
3 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.07 | ||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:35.13 | ||||||
5 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:45.69 | ||||||
6 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 2:46.27 | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 2:43.69 | ||||||
2 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 2:53.10 | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 2:39.03 | ||||||
2 | Isabella Plaza | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:54.68 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.81 | ||||||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.54 | ||||||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:34.72 | ||||||
5 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 3:57.12 | ||||||
6 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 4:10.44 | ||||||
- | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.95 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.35 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.58 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.27 | ||||||
5 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.39 | ||||||
6 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.88 | ||||||
7 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.60 | ||||||
8 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:02.94 | ||||||
9 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:11.14 | ||||||
10 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.26 | ||||||
11 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:25.82 | ||||||
12 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 3:26.32 | ||||||
13 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:31.52 | ||||||
14 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:36.55 | ||||||
- | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.32 | ||||||
2 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 2:40.97 | ||||||
3 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.17 | ||||||
4 | Marco Walter | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 18.53 | ||||||
2 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 19.21 | ||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 19.31 | ||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 19.46 | ||||||
5 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 20.64 | ||||||
6 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 20.71 | ||||||
7 | Regitze Gotthard | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 21.50 | ||||||
8 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 21.77 | ||||||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 22.01 | ||||||
10 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 22.11 | ||||||
11 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 22.76 | ||||||
12 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 23.56 | ||||||
13 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 24.01 | ||||||
14 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 25.60 | ||||||
15 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 25.70 | ||||||
16 | Helena Stengelshøj | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 25.74 | ||||||
17 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.10 | ||||||
18 | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 29.60 | ||||||
19 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 29.68 | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.41 | ||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.93 | ||||||
3 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.96 | ||||||
4 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 16.51 | ||||||
5 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 16.72 | ||||||
6 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 17.12 | ||||||
7 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 17.17 | ||||||
8 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 17.32 | ||||||
9 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 17.33 | ||||||
10 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 17.64 | ||||||
11 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 18.08 | ||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 18.15 | ||||||
13 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 18.28 | ||||||
14 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 18.58 | ||||||
15 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 18.91 | ||||||
16 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 19.15 | ||||||
17 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 19.18 | ||||||
18 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 19.24 | ||||||
19 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 19.36 | ||||||
20 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 19.86 | ||||||
21 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 19.94 | ||||||
22 | Lærke Holm Junge | 2000 | Kalundborg SK | 20.11 | ||||||
23 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 20.80 | ||||||
24 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 21.25 | ||||||
25 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 21.75 | ||||||
26 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 27.16 | ||||||
- | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 13.84 | ||||||
2 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 14.06 | ||||||
3 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 14.54 | ||||||
4 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 15.06 | ||||||
5 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 15.11 | ||||||
6 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 15.37 | ||||||
7 | Mathilde Olsen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 15.51 | ||||||
8 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 16.58 | ||||||
9 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 16.79 | ||||||
10 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 17.19 | ||||||
11 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 17.20 | ||||||
12 | Stine Flibo | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.11 | ||||||
13 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 18.78 | ||||||
14 | Caroline Bøcher | 1998 | Næstved IF | 20.09 | ||||||
15 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 20.22 | ||||||
16 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 23.48 | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 14.53 | ||||||
2 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 15.06 | ||||||
3 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 15.07 | ||||||
4 | Nanett Brik | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 15.09 | ||||||
5 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 16.34 | ||||||
6 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 16.98 | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 14.32 | ||||||
2 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 14.97 | ||||||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 18.14 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 17.50 | ||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 18.72 | ||||||
3 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 19.89 | ||||||
4 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 20.20 | ||||||
5 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 20.47 | ||||||
6 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.05 | ||||||
7 | Mads Emil Hansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 24.41 | ||||||
8 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 25.55 | ||||||
9 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.69 | ||||||
10 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.93 | ||||||
11 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 28.01 | ||||||
12 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 29.34 | ||||||
- | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 13.98 | ||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 15.39 | ||||||
3 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.42 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.74 | ||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 15.93 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 16.39 | ||||||
7 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.60 | ||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 16.71 | ||||||
9 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 17.15 | ||||||
10 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 17.33 | ||||||
11 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 18.37 | ||||||
12 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 18.41 | ||||||
13 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 18.68 | ||||||
14 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 19.02 | ||||||
15 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 19.10 | ||||||
16 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 19.13 | ||||||
17 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 19.94 | ||||||
18 | Mikkel Bøgh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 20.65 | ||||||
19 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 20.92 | ||||||
20 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 22.33 | ||||||
21 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 23.39 | ||||||
22 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.51 | ||||||
- | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 13.14 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 13.89 | ||||||
3 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 13.90 | ||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 14.09 | ||||||
5 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 14.14 | ||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 14.78 | ||||||
7 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 14.82 | ||||||
8 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 14.92 | ||||||
9 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 15.06 | ||||||
10 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 15.80 | ||||||
11 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 16.35 | ||||||
12 | Mathias Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 16.80 | ||||||
13 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 17.33 | ||||||
14 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 17.34 | ||||||
15 | Oliver Slott Rehrer | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 18.69 | ||||||
16 | Kasper Nørmark | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 19.69 | ||||||
17 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 20.94 | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 12.64 | ||||||
2 | Magnus Johansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 13.54 | ||||||
3 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 13.62 | ||||||
4 | Gustav Krøll | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 14.33 | ||||||
5 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 14.67 | ||||||
6 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 15.29 | ||||||
7 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 15.35 | ||||||
8 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 16.10 | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 12.68 | ||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 12.72 | ||||||
3 | Martin Simonsen | 1985 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 13.35 | ||||||
4 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 13.40 | ||||||
5 | Mikkel Borup | 1992 | Dragsholm Svømmeklub | 15.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 2:54.70 | ||||||
2 | Freja Brix Hansen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.60 | ||||||
3 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:19.75 | ||||||
4 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.47 | ||||||
4 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.47 | ||||||
6 | Fie Sass | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:32.64 | ||||||
7 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:41.00 | ||||||
8 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:42.47 | ||||||
9 | Anna Frevert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:42.53 | ||||||
10 | Laura Nørgaard Wiese | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:00.85 | ||||||
11 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 4:06.56 | ||||||
12 | Helena Stengelshøj | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:10.37 | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:31.73 | ||||||
2 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 2:35.05 | ||||||
3 | Amalie Gotthard | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 2:35.95 | ||||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:42.43 | ||||||
5 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 2:50.40 | ||||||
6 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:56.86 | ||||||
7 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.25 | ||||||
8 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 2:58.70 | ||||||
9 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:07.05 | ||||||
10 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.02 | ||||||
11 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:13.10 | ||||||
12 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.90 | ||||||
13 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:18.90 | ||||||
- | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.06 | ||||||
2 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.19 | ||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.22 | ||||||
4 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.73 | ||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 2:25.04 | ||||||
6 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.88 | ||||||
7 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:31.42 | ||||||
8 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 2:32.31 | ||||||
9 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 2:32.33 | ||||||
10 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 2:34.74 | ||||||
11 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 2:34.99 | ||||||
12 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:35.74 | ||||||
13 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 2:38.31 | ||||||
14 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.27 | ||||||
15 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 2:39.98 | ||||||
16 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 2:47.20 | ||||||
17 | Astrid Blix Mogensen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:47.63 | ||||||
18 | Karoline Strange | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 2:49.85 | ||||||
19 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 2:51.52 | ||||||
20 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:52.90 | ||||||
- | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 2:13.41 | ||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:17.28 | ||||||
3 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 2:27.40 | ||||||
4 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 2:29.48 | ||||||
5 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 2:32.19 | ||||||
6 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 2:35.36 | ||||||
- | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 2:20.77 | ||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 2:22.29 | ||||||
3 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 2:30.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.76 | ||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:18.21 | ||||||
3 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 3:19.92 | ||||||
4 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:26.33 | ||||||
5 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 3:37.88 | ||||||
6 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:46.91 | ||||||
7 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:50.10 | ||||||
8 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:51.94 | ||||||
- | Mads Emil Hansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 2:18.11 | ||||||
2 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 2:28.01 | ||||||
3 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.29 | ||||||
4 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.66 | ||||||
5 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:39.28 | ||||||
6 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 2:40.33 | ||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:45.08 | ||||||
8 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:47.27 | ||||||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:47.65 | ||||||
10 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.86 | ||||||
11 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 2:49.04 | ||||||
12 | Jakob Larsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 2:49.67 | ||||||
13 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:51.70 | ||||||
14 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:52.23 | ||||||
15 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 2:54.90 | ||||||
16 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:58.97 | ||||||
17 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:05.97 | ||||||
18 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:14.73 | ||||||
19 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:18.92 | ||||||
20 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:19.77 | ||||||
21 | Jonas Søgård | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:20.25 | ||||||
22 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:31.80 | ||||||
23 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:49.27 | ||||||
- | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 2:06.74 | ||||||
2 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:07.40 | ||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.27 | ||||||
4 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 2:13.38 | ||||||
5 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 2:15.59 | ||||||
6 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 2:16.22 | ||||||
7 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 2:17.76 | ||||||
8 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 2:18.14 | ||||||
9 | Lasse Aggerholm | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 2:20.13 | ||||||
10 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:22.67 | ||||||
11 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.41 | ||||||
12 | Patrick Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:26.46 | ||||||
13 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:36.51 | ||||||
14 | Adam Jørgensen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 2:37.26 | ||||||
15 | Christian Danielsen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 2:38.84 | ||||||
16 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.16 | ||||||
17 | Oliver Boots | 1998 | Næstved IF | 2:41.79 | ||||||
18 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 3:01.06 | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 2:04.99 | ||||||
2 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 2:07.77 | ||||||
3 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 2:08.03 | ||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 2:14.23 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:15.80 | ||||||
6 | Nikolaj Larsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 2:15.90 | ||||||
7 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 2:17.03 | ||||||
8 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 2:19.89 | ||||||
9 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 2:21.25 | ||||||
10 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:27.69 | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 2:23.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:26.15 | ||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.38 | ||||||
3 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.43 | ||||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:34.99 | ||||||
5 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.10 | ||||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:35.76 | ||||||
7 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.27 | ||||||
8 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.58 | ||||||
9 | Fie Sass | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:39.98 | ||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:41.34 | ||||||
11 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.49 | ||||||
12 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.82 | ||||||
13 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:42.88 | ||||||
14 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.92 | ||||||
15 | Freja Brix Hansen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.20 | ||||||
16 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.44 | ||||||
17 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:45.88 | ||||||
18 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.03 | ||||||
19 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.29 | ||||||
20 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.91 | ||||||
21 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 1:52.63 | ||||||
22 | Mia Søgaard | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:53.04 | ||||||
23 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 1:54.08 | ||||||
24 | Anna Frevert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.87 | ||||||
25 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 2:05.71 | ||||||
26 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 2:22.06 | ||||||
- | Sofia Drevskich | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ||||||
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.74 | ||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.87 | ||||||
3 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.91 | ||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 1:23.61 | ||||||
5 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:23.79 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.63 | ||||||
7 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.96 | ||||||
8 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.16 | ||||||
9 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:28.64 | ||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.07 | ||||||
11 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 1:29.28 | ||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.32 | ||||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.28 | ||||||
14 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.14 | ||||||
15 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.28 | ||||||
16 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.40 | ||||||
17 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:33.72 | ||||||
18 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.78 | ||||||
19 | Cathrine Rahbek | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.13 | ||||||
20 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:37.30 | ||||||
21 | Sara Maria Pujan | 1999 | Næstved IF | 1:38.04 | ||||||
22 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:41.94 | ||||||
23 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 1:43.66 | ||||||
24 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:53.48 | ||||||
25 | Camille Bøcher | 1999 | Næstved IF | 1:55.01 | ||||||
26 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 2:00.64 | ||||||
- | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:41 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:17.10 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.77 | ||||||
3 | Tue Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:33.39 | ||||||
4 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.28 | ||||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 1:38.69 | ||||||
6 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.56 | ||||||
7 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.36 | ||||||
8 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.99 | ||||||
9 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.66 | ||||||
10 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.79 | ||||||
11 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.86 | ||||||
12 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:57.63 | ||||||
13 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 2:00.67 | ||||||
14 | Anton Fæster | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 2:02.90 | ||||||
15 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:03.52 | ||||||
16 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 2:04.04 | ||||||
17 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:05.75 | ||||||
18 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:10.50 | ||||||
19 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 2:13.71 | ||||||
- | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.38 | ||||||
2 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.50 | ||||||
3 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.02 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.15 | ||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.65 | ||||||
6 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 1:20.29 | ||||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.45 | ||||||
8 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.14 | ||||||
9 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.99 | ||||||
10 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.23 | ||||||
11 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.69 | ||||||
12 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.93 | ||||||
13 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.00 | ||||||
14 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.11 | ||||||
15 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:30.16 | ||||||
16 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.51 | ||||||
17 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.55 | ||||||
18 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:33.15 | ||||||
19 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.72 | ||||||
20 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.44 | ||||||
21 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.30 | ||||||
22 | August Terp Larsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:35.58 | ||||||
23 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:37.76 | ||||||
24 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.93 | ||||||
25 | Filip Kjerulff | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:39.21 | ||||||
26 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.96 | ||||||
27 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.60 | ||||||
28 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:41.98 | ||||||
29 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.01 | ||||||
30 | Halfdan H. Mørch | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:48.42 | ||||||
31 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:03.41 | ||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fie Sass | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 49.36 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | ||||||
2 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.21 | ||||||
3 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 41.04 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 41.89 | ||||||
5 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 43.33 | ||||||
6 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.57 | ||||||
7 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 46.54 | ||||||
8 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 49.43 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.68 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.00 | ||||||
3 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.10 | ||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.79 | ||||||
5 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.55 | ||||||
6 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.37 | ||||||
7 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.51 | ||||||
8 | Mathilde Olsen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.34 | ||||||
9 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 35.50 | ||||||
10 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.94 | ||||||
11 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.18 | ||||||
12 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 38.61 | ||||||
13 | Stine Flibo | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.92 | ||||||
14 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.61 | ||||||
15 | Karoline Strange | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 44.91 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.19 | ||||||
2 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 32.79 | ||||||
3 | Nanett Brik | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.48 | ||||||
4 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 33.67 | ||||||
5 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | 33.98 | ||||||
6 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 34.81 | ||||||
7 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 35.40 | ||||||
8 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 35.67 | ||||||
9 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | Kalundborg SK | 37.10 | ||||||
10 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 37.47 | ||||||
10 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 37.47 | ||||||
12 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 38.05 | ||||||
13 | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 42.24 | ||||||
14 | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 43.23 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 31.70 | ||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 31.74 | ||||||
3 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 32.85 | ||||||
4 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 33.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:39 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.79 | ||||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 44.60 | ||||||
3 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 47.63 | ||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 51.28 | ||||||
5 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:06.47 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 37.14 | ||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.51 | ||||||
3 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.27 | ||||||
4 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.24 | ||||||
5 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.69 | ||||||
6 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 43.11 | ||||||
7 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 44.97 | ||||||
8 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.75 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.51 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 29.50 | ||||||
3 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.24 | ||||||
4 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 31.87 | ||||||
5 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.92 | ||||||
6 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.02 | ||||||
7 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.29 | ||||||
8 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.43 | ||||||
9 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.75 | ||||||
10 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 34.08 | ||||||
11 | Marco Walter | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 37.27 | ||||||
12 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 41.15 | ||||||
- | Robin Olufsen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 29.20 | ||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 29.59 | ||||||
3 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 30.28 | ||||||
4 | Magnus Johansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.75 | ||||||
5 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 32.08 | ||||||
6 | Elias Offersen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 33.51 | ||||||
7 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.87 | ||||||
8 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 35.36 | ||||||
9 | Joachim Raahauge | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.74 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.90 | ||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 27.97 | ||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.97 | ||||||
4 | Martin Simonsen | 1985 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.52 | ||||||
5 | Jesper Larsen | 1994 | Odsherred Svømmeklub | 30.43 | ||||||
6 | Mikkel Borup | 1992 | Dragsholm Svømmeklub | 32.91 | ||||||
7 | Andreas Petersen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 34.06 | ||||||
- | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 3:47.90 | ||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 3:48.96 | ||||||
3 | Katinka Søby | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 3:52.96 | ||||||
4 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 3:59.06 | ||||||
5 | Alina Sherfig | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:59.23 | ||||||
6 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 4:02.44 | ||||||
7 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:11.29 | ||||||
8 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 4:26.56 | ||||||
9 | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 4:28.87 | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.92 | ||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:03.31 | ||||||
3 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 3:13.23 | ||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.72 | ||||||
5 | Cirkeline Olsen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:16.03 | ||||||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:16.05 | ||||||
7 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 3:16.74 | ||||||
8 | Irene Halck | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:20.17 | ||||||
9 | Johanna Berthelsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 3:26.84 | ||||||
10 | Mette Juul Wilhardt | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:31.75 | ||||||
11 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:35.25 | ||||||
12 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:38.36 | ||||||
13 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:43.84 | ||||||
14 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 3:46.58 | ||||||
15 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 3:47.82 | ||||||
16 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:48.28 | ||||||
17 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:51.30 | ||||||
18 | Sara Maria Pujan | 1999 | Næstved IF | 3:56.70 | ||||||
19 | Camille Bøcher | 1999 | Næstved IF | 4:18.10 | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.55 | ||||||
2 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:53.27 | ||||||
3 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:02.94 | ||||||
4 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 3:04.64 | ||||||
5 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 3:04.76 | ||||||
6 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.44 | ||||||
7 | Caroline Bøcher | 1998 | Næstved IF | 3:28.56 | ||||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 3:52.64 | ||||||
- | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Deleuran | 1995 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:59.12 | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melissa Brander | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:54.61 | ||||||
2 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 4:21.01 | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.53 | ||||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 3:13.93 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:15.55 | ||||||
4 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:20.79 | ||||||
5 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.22 | ||||||
6 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 3:29.83 | ||||||
7 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 3:33.95 | ||||||
8 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 3:34.60 | ||||||
9 | Jonas Søgård | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 3:40.63 | ||||||
10 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:40.98 | ||||||
11 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 3:55.07 | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:44.55 | ||||||
2 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 2:45.96 | ||||||
3 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 2:57.08 | ||||||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:58.76 | ||||||
5 | Patrik Engman | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 3:16.80 | ||||||
6 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 3:17.46 | ||||||
7 | Thomas Fairchild Olsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 3:32.70 | ||||||
- | Frederik Petersen | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 2:51.22 | ||||||
2 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:58.05 | ||||||
3 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 3:04.28 | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 3:03.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.03 | ||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.22 | ||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.85 | ||||||
4 | Alix Reynolds | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.22 | ||||||
5 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.52 | ||||||
6 | Caroline Fraser | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.31 | ||||||
7 | Maja Laurberg Simonsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.95 | ||||||
8 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 39.50 | ||||||
9 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.24 | ||||||
10 | Cecilie Muxoll Storkfelt | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.07 | ||||||
11 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.15 | ||||||
11 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.15 | ||||||
13 | Louise Christiansen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.36 | ||||||
14 | Line Hansen | 2002 | Kalundborg SK | 42.41 | ||||||
15 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.91 | ||||||
16 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.69 | ||||||
17 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 44.18 | ||||||
18 | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 44.98 | ||||||
19 | Maria Vibe Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 44.99 | ||||||
20 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 45.06 | ||||||
21 | Kassandra Steenfos | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.53 | ||||||
22 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 47.16 | ||||||
23 | Helena Stengelshøj | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 48.93 | ||||||
24 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 49.34 | ||||||
25 | Laura Nørgaard Wiese | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 49.52 | ||||||
26 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 51.12 | ||||||
27 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 53.12 | ||||||
28 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 53.72 | ||||||
29 | Liva Stehr Nielsen | 2002 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 54.30 | ||||||
30 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 59.97 | ||||||
31 | Cecilie Angermann | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:01.13 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 30.66 | ||||||
2 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.51 | ||||||
3 | Elise Fraser | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.60 | ||||||
4 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 31.75 | ||||||
5 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 31.84 | ||||||
6 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.03 | ||||||
7 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.04 | ||||||
8 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.07 | ||||||
9 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | Næstved IF | 32.11 | ||||||
10 | Emilie Høgsberg | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.57 | ||||||
11 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 33.03 | ||||||
12 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | ||||||
13 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 33.67 | ||||||
14 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | ||||||
15 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.16 | ||||||
16 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.26 | ||||||
17 | Amalie Gotthard | 1999 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 34.34 | ||||||
18 | Nina Lisakowski | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.40 | ||||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.43 | ||||||
20 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.83 | ||||||
21 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.89 | ||||||
22 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.05 | ||||||
23 | Ingrid Jørgensen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.20 | ||||||
24 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 35.71 | ||||||
25 | Cirkeline Olsen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.29 | ||||||
26 | Cecilie Kure | 2000 | Kalundborg SK | 36.61 | ||||||
27 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.75 | ||||||
28 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 37.03 | ||||||
29 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 38.00 | ||||||
30 | Emma Røhmer Christensen | 2000 | Næstved IF | 38.25 | ||||||
31 | Karoline Rasmussen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 38.49 | ||||||
32 | Lærke Holm Junge | 2000 | Kalundborg SK | 38.62 | ||||||
33 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 39.89 | ||||||
34 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 40.19 | ||||||
35 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.54 | ||||||
36 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 41.01 | ||||||
37 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | Næstved IF | 41.15 | ||||||
38 | Regitze Højmark Lindén | 1999 | Næstved IF | 43.19 | ||||||
39 | Camille Bøcher | 1999 | Næstved IF | 43.45 | ||||||
40 | Emma Beyer | 2000 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 43.60 | ||||||
41 | Celina Diament | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.61 | ||||||
42 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 45.95 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.86 | ||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.46 | ||||||
3 | Helene Vistisen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.69 | ||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 29.00 | ||||||
5 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 29.14 | ||||||
6 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 29.54 | ||||||
7 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.57 | ||||||
8 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.93 | ||||||
9 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.98 | ||||||
10 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.33 | ||||||
11 | Mathilde Jensen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.54 | ||||||
12 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 30.62 | ||||||
13 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.88 | ||||||
14 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.26 | ||||||
15 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.29 | ||||||
16 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 31.33 | ||||||
17 | Mathilde Hallgren | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.61 | ||||||
18 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.68 | ||||||
19 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.92 | ||||||
20 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 31.94 | ||||||
21 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 32.03 | ||||||
22 | Mathilde Olsen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.11 | ||||||
23 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.17 | ||||||
24 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 32.44 | ||||||
25 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 32.69 | ||||||
26 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.90 | ||||||
27 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | Næstved IF | 32.91 | ||||||
28 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.18 | ||||||
29 | Sarah Mariner | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 33.25 | ||||||
30 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.33 | ||||||
31 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 33.36 | ||||||
32 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 33.41 | ||||||
33 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 34.22 | ||||||
34 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 34.52 | ||||||
35 | Stine Flibo | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.57 | ||||||
36 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 35.19 | ||||||
37 | Ida Nøhr | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.29 | ||||||
38 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 35.43 | ||||||
39 | Karoline Strange | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 36.63 | ||||||
40 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 37.97 | ||||||
41 | Caroline Bøcher | 1998 | Næstved IF | 38.79 | ||||||
42 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 41.84 | ||||||
43 | Maja Østergaard | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 41.98 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 28.72 | ||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.82 | ||||||
3 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 29.18 | ||||||
4 | Simone Nielsen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.34 | ||||||
5 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 31.24 | ||||||
6 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | Næstved IF | 31.39 | ||||||
7 | Simone H. Norfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 31.56 | ||||||
8 | Natasja Holte Larsen | 1995 | Kalundborg SK | 31.77 | ||||||
9 | Mie Jørgensen | 1996 | Næstved IF | 32.16 | ||||||
10 | Katrine Larsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.67 | ||||||
11 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 33.15 | ||||||
12 | Josefine Carlsson | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 34.16 | ||||||
13 | Emma Hagelund | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 34.24 | ||||||
14 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 34.26 | ||||||
15 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.66 | ||||||
16 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.70 | ||||||
17 | Klara Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 37.85 | ||||||
18 | Melinda Faartoft | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 38.08 | ||||||
- | Elisa Holst Nilsson | 1996 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 29.10 | ||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 30.27 | ||||||
3 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 30.59 | ||||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.84 | ||||||
5 | Mette Nygaard Hansen | 1994 | Kalundborg SK | 31.23 | ||||||
6 | Melissa Brander | 1994 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.84 | ||||||
7 | Isabella Plaza | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 31.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.64 | ||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.88 | ||||||
3 | Tue Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.25 | ||||||
4 | Asbjørn Hyllested-Vest | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.15 | ||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.64 | ||||||
6 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.46 | ||||||
7 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.62 | ||||||
8 | Malthe Kirk Parner | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.32 | ||||||
9 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.42 | ||||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.43 | ||||||
11 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.46 | ||||||
12 | Christian Niekrenz | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.50 | ||||||
13 | Anton Fæster | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.65 | ||||||
14 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 44.31 | ||||||
15 | Frederik Frykmann | 2001 | Kalundborg SK | 45.23 | ||||||
16 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 45.73 | ||||||
17 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.43 | ||||||
18 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 48.02 | ||||||
19 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 52.16 | ||||||
20 | Casper Walther | 2001 | Kalundborg SK | 52.66 | ||||||
21 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 55.82 | ||||||
- | Mads Emil Hansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.88 | ||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.08 | ||||||
3 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.11 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.84 | ||||||
5 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.78 | ||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.85 | ||||||
7 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.28 | ||||||
8 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 32.58 | ||||||
9 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.28 | ||||||
10 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.69 | ||||||
11 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | ||||||
12 | Martin Stengelshøj | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.06 | ||||||
13 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.52 | ||||||
14 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 34.68 | ||||||
15 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.84 | ||||||
16 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.10 | ||||||
16 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.10 | ||||||
18 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 35.29 | ||||||
19 | Oscar Svane Hansen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.51 | ||||||
20 | Jakob Larsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 35.58 | ||||||
21 | Mikkel Bøgh | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.97 | ||||||
22 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 35.99 | ||||||
23 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.09 | ||||||
24 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 36.22 | ||||||
25 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.58 | ||||||
26 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 36.68 | ||||||
27 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 36.98 | ||||||
28 | Filip Kjerulff | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 37.40 | ||||||
29 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.87 | ||||||
30 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.18 | ||||||
31 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.22 | ||||||
32 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 38.24 | ||||||
33 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.43 | ||||||
34 | Lucas Schwartz Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.38 | ||||||
35 | Johan Vitus Tversted | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 39.53 | ||||||
36 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.72 | ||||||
37 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 40.78 | ||||||
38 | Jonas Søgård | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.48 | ||||||
39 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 42.41 | ||||||
40 | Mads Ottsen | 1999 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.45 | ||||||
41 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 42.48 | ||||||
42 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.84 | ||||||
43 | Nicklas Jensen | 2000 | Kalundborg SK | 43.20 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.13 | ||||||
2 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.14 | ||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 27.53 | ||||||
4 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 27.87 | ||||||
5 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.15 | ||||||
6 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.40 | ||||||
7 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 28.50 | ||||||
8 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.81 | ||||||
9 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 28.98 | ||||||
10 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 29.18 | ||||||
11 | Andreas Johansson | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 29.21 | ||||||
12 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.49 | ||||||
13 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.68 | ||||||
14 | Patrick Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.81 | ||||||
15 | Benjamin Kâhler | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.92 | ||||||
16 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
17 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 30.63 | ||||||
18 | Jeppe Hygum | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.96 | ||||||
19 | Adam Jørgensen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 30.98 | ||||||
20 | Frederik Rosenvinge Skov | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.09 | ||||||
21 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.18 | ||||||
22 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 31.68 | ||||||
23 | Patrik Engman | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 31.99 | ||||||
24 | Thomas Fairchild Olsen | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 32.43 | ||||||
25 | Mathias Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 32.44 | ||||||
26 | Frederik Petersen | 1997 | Dragsholm Svømmeklub | 32.48 | ||||||
27 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 32.64 | ||||||
28 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.66 | ||||||
29 | Oliver Boots | 1998 | Næstved IF | 32.76 | ||||||
30 | Marco Walter | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.96 | ||||||
31 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 33.55 | ||||||
32 | Christian Danielsen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 33.80 | ||||||
33 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 34.49 | ||||||
34 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 35.39 | ||||||
35 | Oliver Slott Rehrer | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 35.46 | ||||||
36 | Mark Haagh | 1997 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 35.67 | ||||||
37 | Frederik Danielsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 35.68 | ||||||
38 | Kasper Nørmark | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.34 | ||||||
39 | Rasmus Binau Kragh | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 39.30 | ||||||
- | Lasse Aggerholm | 1997 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Robin Olufsen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 25.71 | ||||||
2 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 26.94 | ||||||
3 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | Næstved IF | 27.22 | ||||||
4 | Nikolaj Larsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 27.29 | ||||||
5 | Gustav Krøll | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.49 | ||||||
6 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 27.63 | ||||||
7 | Magnus Johansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.85 | ||||||
8 | Nicolai Billenstein | 1996 | Næstved IF | 28.38 | ||||||
9 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 29.04 | ||||||
10 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 29.31 | ||||||
11 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.89 | ||||||
- | Mads Högborg | 1996 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrick Højbøge | 1992 | Herlufsholm Svømmeklub | 25.16 | ||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 25.26 | ||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 25.48 | ||||||
4 | Jakob H. Andersen | 1993 | Kalundborg SK | 25.88 | ||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 25.89 | ||||||
6 | Jesper Larsen | 1994 | Odsherred Svømmeklub | 27.54 | ||||||
7 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 27.76 | ||||||
8 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 28.44 | ||||||
9 | Andreas Petersen | 1994 | Dragsholm Svømmeklub | 29.07 | ||||||
10 | Mikkel Borup | 1992 | Dragsholm Svømmeklub | 29.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:01 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 37, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Piger | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:06.46 | ||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 35.70 | 1:07.01 | |||||||
Nikoline Svensson | 1998 | 31.28 | 1:38.29 | |||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.17 | 2:06.46 | |||||||
2 | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 2:10.27 | ||||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 37.15 | 1:10.39 | |||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 31.51 | 1:41.90 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 28.37 | 2:10.27 | |||||||
3 | Hg Pigerne-2 | 0 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:13.66 | ||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Mathilde Hallgren | 1997 | 39.90 | 1:13.30 | |||||||
Simone Nielsen | 1996 | 32.00 | 1:45.30 | |||||||
Didde Karstensen | 1996 | 28.36 | 2:13.66 | |||||||
4 | Næstved Girls | 1994 | Næstved IF | 2:18.12 | ||||||
Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 38.01 | 1:14.00 | |||||||
Regitze Højmark Lindén | 1999 | 33.88 | 1:47.88 | |||||||
Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 30.24 | 2:18.12 | |||||||
5 | Hvidovre Piger | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 2:19.48 | ||||||
Ida Nielsen | 1991 | 33.34 | 33.34 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 41.03 | 1:14.37 | |||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 31.44 | 1:45.81 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 33.67 | 2:19.48 | |||||||
6 | Holbæk Angels | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:19.85 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Mette Jensen | 1997 | 41.06 | 1:17.12 | |||||||
Line Jensen | 1993 | 33.68 | 1:50.80 | |||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 29.05 | 2:19.85 | |||||||
7 | Slagelse Piger 97 | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 2:22.60 | ||||||
Maria Dollas | 1998 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 38.79 | 1:15.15 | |||||||
Regitse Sofie Larsen | 1997 | 36.09 | 1:51.24 | |||||||
Simone H. Norfast | 1996 | 31.36 | 2:22.60 | |||||||
8 | Gsc Piger 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:37.35 | ||||||
Fiona Grundtvig | 2000 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 45.47 | 1:26.31 | |||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 38.19 | 2:04.50 | |||||||
Amalie Drud Nielsen | 2000 | 32.85 | 2:37.35 | |||||||
9 | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:39.02 | ||||||
Maria Bøjesen | 1999 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Emma Hagelund | 1996 | 44.94 | 1:22.60 | |||||||
Sandie Lorentzen | 1997 | 42.73 | 2:05.33 | |||||||
Josefine Carlsson | 1995 | 33.69 | 2:39.02 | |||||||
10 | Dragsholm 1 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:47.42 | ||||||
Julie Ahlmann Larsen | 1999 | 48.33 | 48.33 | |||||||
Maja Østergaard | 1998 | 49.17 | 1:37.50 | |||||||
Nadia Hansen | 1999 | 37.12 | 2:14.62 | |||||||
Katrine Larsen | 1996 | 32.80 | 2:47.42 | |||||||
11 | Mk 31 Piger 1 | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 2:57.66 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Katinka Søby | 2001 | 52.68 | 1:35.53 | |||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 42.98 | 2:18.51 | |||||||
Josephine Sommer Olsen | 2000 | 39.15 | 2:57.66 | |||||||
12 | Tårnborgvemmelev Svømning | 2011 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 2:58.17 | ||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 47.33 | 47.33 | |||||||
Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 43.06 | 1:30.39 | |||||||
Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 52.70 | 2:23.09 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 35.08 | 2:58.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:01 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2011 | Udskriftsdato | 13 november 2011 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 november 2011 |
Løb 38, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Næstved Boys | 1991 | Næstved IF | 1:54.13 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Kristian Jensen | 1994 | 31.70 | 59.50 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 27.84 | 1:27.34 | |||||||
Emil S. Christoffersen | 1996 | 26.79 | 1:54.13 | |||||||
2 | Mammut Kalundborg | 0 | Kalundborg SK | 1:55.40 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 31.20 | 31.20 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 32.01 | 1:03.21 | |||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 27.24 | 1:30.45 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.95 | 1:55.40 | |||||||
3 | Lyngby Drenge | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.94 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 30.83 | 1:03.12 | |||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 27.96 | 1:31.08 | |||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 26.86 | 1:57.94 | |||||||
4 | Hg Drengene | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.55 | ||||||
Gustav Bækgaard | 1997 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Patrick Højbøge | 1992 | 34.79 | 1:06.00 | |||||||
Magnus Johansen | 1996 | 29.90 | 1:35.90 | |||||||
Nicolai Løwenstein | 1997 | 27.65 | 2:03.55 | |||||||
5 | Drenge Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:08.81 | ||||||
Elias Offersen | 1996 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Nikolaj Larsen | 1996 | 36.27 | 1:11.06 | |||||||
Jacob Petersen | 1995 | 30.36 | 1:41.42 | |||||||
Jesper Larsen | 1994 | 27.39 | 2:08.81 | |||||||
6 | Holbæk Pack | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:15.52 | ||||||
Johan Johnsen | 1997 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 37.08 | 1:12.38 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 33.65 | 1:46.03 | |||||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 29.49 | 2:15.52 | |||||||
7 | Dragsholm 2 | 0 | Dragsholm Svømmeklub | 2:21.20 | ||||||
Andreas Petersen | 1994 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Mikkel Borup | 1992 | 42.24 | 1:16.90 | |||||||
Andy Petersen | 1996 | 35.27 | 1:52.17 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 29.03 | 2:21.20 | |||||||
8 | Slagelse Drenge 98 | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:31.98 | ||||||
Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 44.66 | 1:24.85 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 36.53 | 2:01.38 | |||||||
Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 30.60 | 2:31.98 | |||||||
9 | Gsc Drenge 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.11 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 41.90 | 41.90 | |||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 40.34 | 1:22.24 | |||||||
Oscar Svane Hansen | 1999 | 41.41 | 2:03.65 | |||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 31.46 | 2:35.11 | |||||||
10 | Ksl 1 Drenge | 0 | Korsør Sv & Livr. Klub | 2:43.18 | ||||||
Mikkel Bøgh | 1999 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Kasper Nørmark | 1998 | 45.95 | 1:31.18 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 40.46 | 2:11.64 | |||||||
Joachim Raahauge | 1996 | 31.54 | 2:43.18 | |||||||
11 | Tvs Herrer | 0 | Tårnborg-Vemmelev svømning | 2:44.25 | ||||||
Thomas Fairchild Olsen | 1997 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Mark Haagh | 1997 | 46.86 | 1:31.03 | |||||||
Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 42.37 | 2:13.40 | |||||||
Adam Jørgensen | 1997 | 30.85 | 2:44.25 | |||||||
12 | Hvidovre Drenge | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 2:45.43 | ||||||
Christoffer G. Kjerri | 1999 | 48.24 | 48.24 | |||||||
Viktor Kielstrup | 2000 | 46.61 | 1:34.85 | |||||||
Marcus Kjærsgaard | 1999 | 35.55 | 2:10.40 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 35.03 | 2:45.43 | |||||||
13 | Mk 31 Drenge 1 | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 3:03.21 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 46.59 | 46.59 | |||||||
Halfdan H. Mørch | 2000 | 57.90 | 1:44.49 | |||||||
August Terp Larsen | 1999 | 46.17 | 2:30.66 | |||||||
Andreas Petersen | 1998 | 32.55 | 3:03.21 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2011 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:12 |