Resultater for Køge Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 november 2011 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2011 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 9 år og yngre |
10 - 11 år: Nicoline Christensen (1999) 35.27 2010-12-04 |
9 år og yngre: Yazmin B. Gürtler (2000) 38.83 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 37.09 | 0-9 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.37 | ||||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.30 | ||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.34 | ||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 52.18 | ||||||
6 | Ingrid Breckling Brushøj | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.83 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 55.78 | ||||||
8 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.91 | ||||||
9 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.79 | ||||||
- | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1hånd i afslutning | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 10 - 11 år |
10 - 11 år: Nicoline Christensen (1999) 35.27 2010-12-04 |
9 år og yngre: Yazmin B. Gürtler (2000) 38.83 2009-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.62 | 10-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | ||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 34.24 | ||||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.42 | ||||||
5 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.27 | ||||||
6 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.68 | ||||||
7 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.05 | ||||||
8 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.67 | ||||||
9 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 37.85 | ||||||
10 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 39.16 | ||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.01 | ||||||
12 | Emilie Dessau | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 40.77 | ||||||
13 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.49 | ||||||
14 | Rebbeca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 41.53 | ||||||
15 | Moa Ovik | 2000 | Simklubben Laxen | 41.81 | ||||||
16 | Amalie L. Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 42.10 | ||||||
17 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 42.15 | ||||||
18 | Petronella Johansson | 2000 | Simklubben Laxen | 42.18 | ||||||
19 | Anna Andersen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 42.56 | ||||||
20 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 43.01 | ||||||
21 | Karina Garne Larsen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 43.22 | ||||||
22 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.99 | ||||||
23 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 44.06 | ||||||
23 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.06 | ||||||
25 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.26 | ||||||
26 | Lovisa Gröndahl | 2000 | Simklubben Laxen | 44.55 | ||||||
27 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.68 | ||||||
28 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Allerød Svømmeklub | 44.77 | ||||||
29 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.09 | ||||||
30 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.53 | ||||||
31 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.10 | ||||||
32 | Freja Schmidt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.45 | ||||||
33 | Katrine Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.09 | ||||||
34 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 47.30 | ||||||
35 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 47.75 | ||||||
36 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 47.83 | ||||||
37 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 47.94 | ||||||
38 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 48.12 | ||||||
39 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.19 | ||||||
40 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 50.01 | ||||||
41 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.53 | ||||||
42 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.19 | ||||||
43 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.51 | ||||||
44 | Camilla Andersen | 2001 | Ishøj Svømme Klub | 53.30 | ||||||
45 | Alma Esbensen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 55.93 | ||||||
46 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Svømmeklubben København | 57.57 | ||||||
- | Frida Sidenius Jensen | 2001 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicoline Fejer | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | asynk arme. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |