Resultat för Køge Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Køge Open Herfølge |
|
Udskriftsdato |
26 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Herfølge |
|
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 november 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 11 år og yngre |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:20.36 |
|
2 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:20.83 |
|
3 |
Dennis Dukic |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:21.04 |
|
4 |
Thor B. Hansen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:24.27 |
|
5 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:26.74 |
|
6 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:27.69 |
|
7 |
Tobias Stavngaard |
2000 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:27.90 |
|
8 |
Mathias Luplau |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:29.56 |
|
9 |
Jacob Holm |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:29.99 |
|
10 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:30.08 |
|
11 |
Johan Veggerby Grønlund |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:31.22 |
|
12 |
Johan Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:31.33 |
|
13 |
Joost van der Sprong |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:31.42 |
|
14 |
Tobias Vive Rasmussen |
2000 |
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
1:31.70 |
|
15 |
Mads Enghave |
2002 |
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:32.19 |
|
16 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:33.24 |
|
17 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:33.61 |
|
18 |
Mikael Jakobsen |
2000 |
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:34.19 |
|
19 |
Mike Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:34.26 |
|
20 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:34.77 |
|
21 |
Edwin Larsson |
2001 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
1:34.94 |
|
22 |
Nikolaj F. Kristensen |
2000 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:35.09 |
|
23 |
Philip K. B. Pedersen |
2000 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:36.13 |
|
24 |
Carl Palm-Henriksen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:36.94 |
|
25 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:37.71 |
|
26 |
Gustav Schlichtkrull |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:38.45 |
|
27 |
Rasmus Krogh Løvschal |
2000 |
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
1:39.48 |
|
28 |
Oliver Kaiser |
2000 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:39.73 |
|
29 |
Markus Bjerre Nielsen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:39.81 |
|
30 |
Frederik Bornemann |
2001 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:40.04 |
|
31 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
1:42.37 |
|
32 |
Sebastian Wain-Sigsgaard |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:43.95 |
|
33 |
Kristian Heinz Buskov |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:45.01 |
|
34 |
Alexander Guldbjørn |
2001 |
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:45.32 |
|
35 |
Jonathan Forsberg Møller |
2000 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
1:45.62 |
|
36 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:45.84 |
|
37 |
Ludvig Schriever-Abeln |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:46.91 |
|
38 |
Rasmus Nielsen |
2001 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:49.12 |
|
39 |
Halfdan N. Fundal |
2001 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:49.53 |
|
40 |
Tobias Enghave |
2002 |
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
1:50.46 |
|
41 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:53.00 |
|
42 |
Arthur Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:56.26 |
|
43 |
Carl Peter Vittrup |
2001 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
1:58.40 |
|
44 |
Emil Enevoldsen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:58.53 |
|
45 |
Jannick Hansen |
2001 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.63 |
|
46 |
Mert Kaya |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:00.11 |
|
47 |
Jonathan Eskildsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.56 |
|
- |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
Svømmeklubben København |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Gustav Hausgaard Larsen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Rud Sejr Oxenvad |
2001 |
Svømmeklubben København |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tobias Graasbøll |
2002 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alfred Klarskov Vidovic |
2002 |
Svømmeklubben København |
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag v 50m |
- |
Emil Krohn Olsen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på maven v 50m |
- |
Frederik Victor Povlsen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på maven v 25m |
- |
Hans Asger M. Petersen |
2001 |
Greve Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
ej forts bev v 75m |
- |
Jens Bomgaard Madsen |
2002 |
Svømmeklubben København |
|
|
|
|
|
DSQ |
ud på maven v 25m |
- |
Julius Gustavsson |
2002 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på maven v 75m |
- |
Lucas Rolf |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på maven v 25m |
- |
Sebastian Wærling |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DSQ |
ej forts bev v 50m |
- |
Tobias Berg |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
sv på maven v 50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
11 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 1:09.28 2010-12-05 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
26 november 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:46 |
|