Tulokset IX Finnish Open Grand Prix for Unicef
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
Euroopan ennätys: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Matti Rajakylä (1984) 48.05 2008-07-04 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Severi Allonen | 1991 | 725 | 24.25 | 50.03 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 698 | 24.18 | 50.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 696 | 24.19 | 50.70 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Toni Kurkinen | 1989 | 682 | 24.27 | 51.06 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Arttu Pikkala | 1993 | 668 | 25.20 | 51.42 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Mika Sola | 1991 | 660 | 24.63 | 51.61 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Tony Eriksson | 1995 | 659 | 24.83 | 51.63 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Henri Härkönen | 1993 | 648 | 25.29 | 51.94 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
9 | Anton Herrala | 1993 | 645 | 25.24 | 52.02 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Ville Kallinen | 1989 | 639 | 25.22 | 52.18 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Niko Korhonen | 1993 | 636 | 25.12 | 52.26 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
12 | Tatu Peltonen | 1989 | 635 | 24.78 | 52.29 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
13 | Teemu Vuorela | 1994 | 627 | 25.28 | 52.52 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Tuukka Myller | 1994 | 615 | 25.46 | 52.84 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Teemu Viitanen | 1992 | 615 | 24.79 | 52.85 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Antti Viilos | 1989 | 613 | 25.33 | 52.90 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Gustav Carlsson | 1993 | 611 | 25.46 | 52.96 | |||||
IF Åland | ||||||||||
18 | Christopher Kokarev | 1993 | 609 | 25.40 | 53.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Joona Merivirta | 1993 | 605 | 25.74 | 53.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Juho Nieminen | 1993 | 604 | 25.29 | 53.15 | |||||
Koovee | ||||||||||
21 | Mikko Alpola | 1989 | 598 | 25.84 | 53.34 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
22 | Janne Kekkonen | 1989 | 594 | 25.60 | 53.46 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Petri Hirvonen | 1988 | 590 | 25.88 | 53.58 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Timo Peltola | 1985 | 590 | 26.06 | 53.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 589 | 25.69 | 53.62 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Jaakko Rautalin | 1989 | 584 | 26.39 | 53.76 | |||||
Koovee | ||||||||||
27 | Nico Palotie | 1992 | 579 | 25.46 | 53.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Lauri Leinonen | 1992 | 571 | 25.96 | 54.18 | |||||
Koovee | ||||||||||
29 | Pyry Suomi | 1993 | 568 | 26.07 | 54.28 | |||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Juha Kollin | 1993 | 565 | 26.04 | 54.36 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
31 | Pekko Horttana | 1986 | 564 | 25.95 | 54.39 | |||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Miro Torola | 1995 | 562 | 26.11 | 54.47 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
33 | Jonne Koski | 1994 | 561 | 25.83 | 54.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
34 | Juho Eerola | 1995 | 559 | 26.11 | 54.56 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Eetu Suomalainen | 1989 | 555 | 26.11 | 54.69 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 552 | 26.15 | 54.80 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
36 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 552 | 26.31 | 54.80 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Jere Urpunen | 1993 | 549 | 26.63 | 54.90 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Emil Kaidesoja | 1995 | 548 | 26.68 | 54.92 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Samuli Heino | 1992 | 542 | 26.30 | 55.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Jesse Tommiska | 1994 | 535 | 26.57 | 55.35 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
42 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 529 | 26.30 | 55.57 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
43 | Marcus Juksar | 1994 | 528 | 26.23 | 55.61 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
44 | Sakari Rautalin | 1991 | 520 | 26.04 | 55.89 | |||||
Koovee | ||||||||||
45 | Topias Kurikka | 1995 | 520 | 26.77 | 55.90 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
46 | Tapio Junninen | 1995 | 510 | 27.17 | 56.23 | |||||
Poseidon | ||||||||||
47 | Matias Suihkonen | 1993 | 509 | 26.42 | 56.30 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Johannes Lindroos | 1996 | 482 | 27.32 | 57.33 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
- | Kasper Nylund | 1994 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sami Puukko | 1992 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Tomas Johansson | 1994 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:23 |
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
Euroopan ennätys: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 |
SE: Matti Rajakylä (1984) 48.05 2008-07-04 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 9 | 772 | 23.53 | 48.98 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Severi Allonen | 1991 | 7 | 731 | 24.06 | 49.88 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Tatu Waltari | 1987 | 6 | 695 | 24.25 | 50.74 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Toni Kurkinen | 1989 | 5 | 683 | 24.12 | 51.03 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Arttu Pikkala | 1993 | 4 | 673 | 24.62 | 51.28 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Mika Sola | 1991 | 3 | 666 | 24.51 | 51.47 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Anton Herrala | 1993 | 2 | 657 | 25.10 | 51.69 | ||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Tony Eriksson | 1995 | 1 | 653 | 24.86 | 51.80 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:27 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.85 2009-12-14 |
Euroopan ennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 781 | 27.93 | 58.78 | 1:30.22 | 2:00.73 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Laura Lajunen | 1992 | 759 | 28.48 | 59.20 | 1:30.38 | 2:01.88 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 691 | 29.17 | 1:01.02 | 1:33.62 | 2:05.74 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 691 | 29.18 | 1:01.14 | 1:34.01 | 2:05.75 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Linda Laihorinne | 1984 | 691 | 29.15 | 1:00.96 | 1:33.47 | 2:05.76 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Kaisla Kollanus | 1993 | 684 | 29.14 | 1:00.98 | 1:33.53 | 2:06.17 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Anni Hirvelä | 1995 | 662 | 29.66 | 1:01.96 | 1:35.16 | 2:07.58 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Vaula Vekkeli | 1996 | 651 | 29.10 | 1:01.59 | 1:34.77 | 2:08.29 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
9 | Jessica Hölttä | 1996 | 637 | 29.69 | 1:02.48 | 1:35.92 | 2:09.22 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Emilia Markkanen | 1995 | 631 | 30.20 | 1:03.08 | 1:36.57 | 2:09.64 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Janniina Nikku | 1992 | 629 | 28.83 | 1:01.04 | 1:34.81 | 2:09.76 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Salla Autti | 1994 | 628 | 30.65 | 1:03.93 | 1:37.17 | 2:09.82 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Elli Harju | 1994 | 612 | 30.50 | 1:03.88 | 1:37.80 | 2:10.96 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Erika Parviainen | 1995 | 609 | 30.26 | 1:03.89 | 1:38.14 | 2:11.12 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 609 | 30.02 | 1:02.81 | 1:36.80 | 2:11.15 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Elviira Salmi | 1996 | 602 | 28.79 | 1:01.34 | 1:36.26 | 2:11.64 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Aino Erkinaro | 1995 | 601 | 31.32 | 1:04.42 | 1:38.34 | 2:11.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Leona Pälvimäki | 1997 | 596 | 30.45 | 1:03.10 | 1:37.63 | 2:12.12 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
19 | Juulia Lainekivi | 1993 | 586 | 30.38 | 1:03.70 | 1:38.22 | 2:12.85 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Selma Ucar | 1995 | 584 | 30.88 | 1:05.02 | 1:39.59 | 2:13.01 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Nelli Määttänen | 1993 | 583 | 30.65 | 1:04.09 | 1:38.78 | 2:13.05 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Nina Mäntynen | 1993 | 583 | 30.41 | 1:03.69 | 1:38.18 | 2:13.11 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
23 | Josefiina Välimäki | 1995 | 582 | 30.24 | 1:03.82 | 1:38.42 | 2:13.16 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Saara Lindbohm | 1996 | 579 | 31.13 | 1:04.96 | 1:39.74 | 2:13.38 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Mona Juppo | 1996 | 555 | 30.43 | 1:04.70 | 1:40.10 | 2:15.29 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Nea Virta | 1996 | 555 | 30.88 | 1:05.18 | 1:40.58 | 2:15.29 | |||
Koovee | ||||||||||
27 | Maija Toikkanen | 1994 | 545 | 31.00 | 1:05.82 | 1:41.26 | 2:16.08 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Senna Mäki | 1997 | 540 | 30.76 | 1:05.20 | 1:40.88 | 2:16.52 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
29 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 528 | 31.05 | 1:06.16 | 1:42.18 | 2:17.51 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
30 | Teija Kotikuusi | 1994 | 524 | 30.87 | 1:05.11 | 1:40.86 | 2:17.90 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Saana Jalava | 1992 | 518 | 31.60 | 1:06.63 | 1:42.55 | 2:18.38 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Erika Lappalainen | 1996 | 512 | 32.44 | 1:08.47 | 1:44.35 | 2:18.94 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
33 | Vilma Lauslahti | 1993 | 505 | 32.14 | 1:07.23 | 1:43.48 | 2:19.61 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Anu Bergström | 1996 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Tessa Nurminen | 1994 | DNF | |||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
- | Inari Alamattila | 1993 | DSQ | |||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:27 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 2, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.85 2009-12-14 |
Euroopan ennätys: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 840 | 27.12 | 56.97 | 1:27.50 | 1:57.80 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | 764 | 28.18 | 58.67 | 1:30.00 | 2:01.62 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Kaisla Kollanus | 1993 | 736 | 28.79 | 1:00.34 | 1:31.49 | 2:03.13 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Anni Hirvelä | 1995 | 684 | 29.13 | 1:00.94 | 1:33.68 | 2:06.15 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 680 | 28.92 | 1:00.34 | 1:33.24 | 2:06.43 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Vaula Vekkeli | 1996 | 670 | 29.25 | 1:01.36 | 1:34.64 | 2:07.06 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Emilia Markkanen | 1995 | 634 | 30.31 | 1:03.39 | 1:36.66 | 2:09.44 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Jessica Hölttä | 1996 | 634 | 28.97 | 1:01.40 | 1:35.30 | 2:09.44 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:10 |
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:44 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Alessandro TERRIN (1985) 26.14 2009-12-12 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Hämäläinen | 1985 | 720 | 28.17 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 718 | 28.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Matti Mattsson | 1993 | 693 | 28.54 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 677 | 28.76 | ||||||
Koovee | ||||||||||
4 | Jani Rusi | 1984 | 677 | 28.76 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 669 | 28.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Filipp Provorkov | 1988 | 658 | 29.03 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
8 | Sami Myren | 1991 | 635 | 29.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Timo Vaimann | 1992 | 633 | 29.41 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
10 | Juho Allonen | 1989 | 616 | 29.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Lassi Ohtonen | 1992 | 614 | 29.70 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Tuukka Myller | 1994 | 614 | 29.71 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 599 | 29.96 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
14 | Ville Kotikuusi | 1991 | 594 | 30.03 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Janne Lantto | 1994 | 577 | 30.33 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Ville Kallio | 1986 | 557 | 30.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Juho Nieminen | 1993 | 548 | 30.85 | ||||||
Koovee | ||||||||||
18 | Miika Tiainen | 1994 | 545 | 30.91 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
19 | Janne Kekkonen | 1989 | 541 | 30.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Toni Piirainen | 1976 | 536 | 31.09 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
21 | Rami Rahmatulla | 1992 | 531 | 31.18 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
22 | Martti Pyysalo | 1992 | 530 | 31.20 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Joni Lairola | 1992 | 530 | 31.21 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 530 | 31.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Teemu Viitanen | 1992 | 528 | 31.25 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
26 | Oskari Lammi | 1991 | 527 | 31.26 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Tuomas Tiainen | 1996 | 523 | 31.33 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Jesse Tuovinen | 1994 | 521 | 31.37 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
29 | Jaakko Poutamo | 1994 | 518 | 31.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Joonas Mikkonen | 1988 | 517 | 31.46 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
31 | Jalmari Kunnari | 1995 | 514 | 31.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Elias Kouvo | 1994 | 512 | 31.57 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
33 | Roope Halonen | 1993 | 510 | 31.60 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
34 | Teemu Hartikainen | 1993 | 509 | 31.63 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
35 | Jani Kuutsa | 1993 | 508 | 31.64 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
36 | Tomi Leppälä | 1994 | 503 | 31.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Risto Arvola | 1986 | 501 | 31.79 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Simo Laiho | 1993 | 492 | 31.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
39 | Lauri Kettunen | 1995 | 488 | 32.07 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
40 | Joona Poutanen | 1992 | 487 | 32.10 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 487 | 32.10 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
42 | Jesse Laukkanen | 1996 | 485 | 32.14 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
43 | Konsta Naumanen | 1996 | 484 | 32.16 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
44 | Juuso Lumilahti | 1995 | 482 | 32.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 482 | 32.21 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
46 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 479 | 32.27 | ||||||
Koovee | ||||||||||
47 | Nicklas Aspenström | 1995 | 479 | 32.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
48 | Tommi Lehtinen | 1994 | 474 | 32.39 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
49 | Arttu Erkinaro | 1992 | 473 | 32.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Lauri Hartikainen | 1994 | 468 | 32.53 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
51 | Henri Hartikainen | 1995 | 454 | 32.85 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
52 | Saku Knuutila | 1995 | 453 | 32.88 | ||||||
Koovee | ||||||||||
53 | Riku-Petteri Kauro | 1992 | 446 | 33.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
54 | Mikko Junninen | 1989 | 446 | 33.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
55 | Rami Marttila | 1995 | 436 | 33.31 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
56 | Tommi Wallenius | 1994 | 433 | 33.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
57 | Olli Kähkönen | 1994 | 433 | 33.38 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
58 | Eemeli Asikainen | 1991 | 420 | 33.72 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
59 | Mikael Lehtonen | 1987 | 418 | 33.78 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
60 | Anssi Hätälä | 1994 | 410 | 33.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
61 | Noah Badji | 1996 | 403 | 34.19 | ||||||
Koovee | ||||||||||
62 | Timi Lannetta | 1996 | 402 | 34.22 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Mikael Laakso | 1997 | DNS | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Arttu Ristmeri | 1992 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Jeremy Hakala | 1995 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kasper Nylund | 1994 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | William Wihanto | 1994 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:44 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 3, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Alessandro TERRIN (1985) 26.14 2009-12-12 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 9 | 730 | 28.04 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Niko Hämäläinen | 1985 | 7 | 729 | 28.05 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Jani Rusi | 1984 | 6 | 717 | 28.21 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 5 | 706 | 28.36 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | Filipp Provorkov | 1988 | 4 | 698 | 28.47 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
6 | Matti Mattsson | 1993 | 3 | 695 | 28.50 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
7 | Sami Myren | 1991 | 2 | 658 | 29.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 1 | 623 | 29.56 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:47 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
Euroopan ennätys: Rikke M. PEDERSEN (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 1:08.08 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 717 | 33.40 | 1:10.04 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Noora Laukkanen | 1993 | 710 | 33.28 | 1:10.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 694 | 33.05 | 1:10.82 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Anu Lehtinen | 1990 | 672 | 33.80 | 1:11.59 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | Tea Lönnroth | 1990 | 644 | 34.18 | 1:12.62 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Veera Kivirinta | 1995 | 642 | 33.90 | 1:12.68 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Emilia Eloranta | 1997 | 628 | 34.74 | 1:13.23 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Maiju Houni | 1996 | 626 | 34.72 | 1:13.31 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Laura Salonen | 1996 | 622 | 34.72 | 1:13.44 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Anna Mäkinen | 1995 | 616 | 34.40 | 1:13.68 | |||||
Koovee | ||||||||||
11 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 612 | 35.04 | 1:13.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Bettina Ruottinen | 1995 | 602 | 35.03 | 1:14.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Erika Bergström | 1996 | 597 | 35.15 | 1:14.48 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Leena Koivusalo | 1993 | 590 | 35.26 | 1:14.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Emilia Lahtinen | 1996 | 588 | 35.69 | 1:14.85 | |||||
Koovee | ||||||||||
16 | Hanna Hammar | 1998 | 565 | 35.46 | 1:15.84 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 560 | 36.18 | 1:16.07 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Lotta Jacobson | 1998 | 549 | 36.43 | 1:16.55 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Milla Ahonen | 1994 | 549 | 35.77 | 1:16.56 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Juulia Aksila | 1996 | 546 | 36.53 | 1:16.71 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
21 | Sofia Paavilainen | 1991 | 546 | 36.21 | 1:16.73 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
22 | Kaisa Mäki | 1993 | 542 | 35.71 | 1:16.88 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Carita Luukkanen | 1996 | 537 | 36.92 | 1:17.16 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
24 | Irene Paloposki | 1994 | 533 | 36.25 | 1:17.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 532 | 36.27 | 1:17.38 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Eliisa Uusitalo | 1994 | 531 | 36.70 | 1:17.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
27 | Annukka Repo | 1993 | 520 | 36.73 | 1:17.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Ilona Repo | 1994 | 517 | 35.98 | 1:18.10 | |||||
Poseidon | ||||||||||
29 | Katri Vesterinen | 1993 | 515 | 37.44 | 1:18.20 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 510 | 36.69 | 1:18.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Ninni Luoma | 1998 | 507 | 36.74 | 1:18.62 | |||||
Koovee | ||||||||||
32 | Sini Sariola | 1996 | 502 | 36.94 | 1:18.89 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Sofia Risteelä | 1993 | 498 | 36.49 | 1:19.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Jade Pönni | 1997 | 498 | 36.81 | 1:19.11 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
35 | Ida Ijäs | 1996 | 497 | 37.27 | 1:19.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Nelli Vihervuori | 1996 | 476 | 37.91 | 1:20.33 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Kiia Karimaa | 1996 | 464 | 37.09 | 1:20.98 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Lotta Mielonen | 1996 | 457 | 38.02 | 1:21.39 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
39 | Katerina Lotto | 1998 | 448 | 38.58 | 1:21.97 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Sini Espo | 1992 | 427 | 38.60 | 1:23.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Karliina Kujala | 1994 | 412 | 39.54 | 1:24.28 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Camilla Kulmala | 1997 | 407 | 40.65 | 1:24.64 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Anni Rajamäki | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:47 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 |
Euroopan ennätys: Rikke M. PEDERSEN (1989) 1:04.21 2009-12-19 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 1:08.08 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 9 | 788 | 32.54 | 1:07.87 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Noora Laukkanen | 1993 | 7 | 761 | 32.58 | 1:08.69 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 6 | 695 | 33.02 | 1:10.78 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Anu Lehtinen | 1990 | 5 | 679 | 33.51 | 1:11.33 | ||||
Koovee | ||||||||||
5 | Veera Kivirinta | 1995 | 4 | 670 | 33.30 | 1:11.65 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Tea Lönnroth | 1990 | 3 | 645 | 34.13 | 1:12.57 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Emilia Eloranta | 1997 | 2 | 631 | 34.85 | 1:13.12 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Maiju Houni | 1996 | 1 | 616 | 34.56 | 1:13.67 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Laszlo CSEH (1985) 3:59.33 2007-12-14 |
Euroopan ennätys: Laszlo CSEH (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
SE: Jani Sievinen (1900) 4:06.03 1996-01-20 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petteri Otranen | 1993 | 1:05.45 | 2:16.12 | 3:39.36 | 4:44.17 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 1:07.56 | 2:17.75 | 3:42.61 | 4:48.29 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Kristian Talvitie | 1995 | 1:02.08 | 2:15.55 | 3:41.41 | 4:49.04 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:06.67 | 2:23.61 | 3:50.57 | 4:57.60 | ||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Konsta Kuusento | 1994 | 1:06.52 | 2:23.20 | 3:51.55 | 5:00.33 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Kim Sandberg | 1987 | 1:08.17 | 2:21.11 | 3:47.88 | 5:00.87 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Johannes Lindroos | 1996 | 1:10.54 | 2:32.17 | 4:02.12 | 5:13.77 | ||||
Someron Esa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:13 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 5, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Laszlo CSEH (1985) 3:59.33 2007-12-14 |
Euroopan ennätys: Laszlo CSEH (1985) 3:57.27 2009-12-11 |
SE: Jani Sievinen (1900) 4:06.03 1996-01-20 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 9 | 805 | 56.94 | 2:01.73 | 3:13.27 | 4:13.16 | ||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Sami Juopperi | 1992 | 7 | 781 | 58.11 | 2:03.25 | 3:15.34 | 4:15.69 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 6 | 678 | 59.77 | 2:07.63 | 3:25.19 | 4:28.05 | ||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Petja Yritys | 1993 | 5 | 659 | 1:01.66 | 2:09.95 | 3:27.40 | 4:30.58 | ||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Miro Torola | 1995 | 4 | 625 | 1:03.85 | 2:14.55 | 3:33.69 | 4:35.46 | ||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Calle Mohn | 1993 | 3 | 610 | 1:01.97 | 2:13.97 | 3:31.77 | 4:37.75 | ||
Simmis Grani | ||||||||||
7 | Eero Stolt | 1990 | 2 | 608 | 1:01.78 | 2:14.53 | 3:35.60 | 4:37.96 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 1 | 592 | 1:02.30 | 2:14.16 | 3:35.47 | 4:40.46 | ||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
9 | Petteri Otranen | 1993 | 569 | 1:05.45 | 2:16.12 | 3:39.36 | 4:44.17 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 545 | 1:07.56 | 2:17.75 | 3:42.61 | 4:48.29 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Kristian Talvitie | 1995 | 541 | 1:02.08 | 2:15.55 | 3:41.41 | 4:49.04 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Jani Hartikainen | 1993 | 496 | 1:06.67 | 2:23.61 | 3:50.57 | 4:57.60 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Konsta Kuusento | 1994 | 482 | 1:06.52 | 2:23.20 | 3:51.55 | 5:00.33 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Kim Sandberg | 1987 | 480 | 1:08.17 | 2:21.11 | 3:47.88 | 5:00.87 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Johannes Lindroos | 1996 | 423 | 1:10.54 | 2:32.17 | 4:02.12 | 5:13.77 | |||
Someron Esa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Felicity GALVEZ (1985) 55.46 2009-11-10 |
Euroopan ennätys: Diane BUI DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 796 | 28.13 | 59.41 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 757 | 28.80 | 1:00.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Melina Heikkinen | 1993 | 706 | 29.11 | 1:01.83 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Ida Villa | 1993 | 649 | 29.82 | 1:03.59 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Kaisla Kollanus | 1993 | 644 | 29.45 | 1:03.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Patricia Aschan | 1994 | 640 | 29.91 | 1:03.87 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Noora Sartela | 1991 | 638 | 29.77 | 1:03.95 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Nea Rinne | 1995 | 635 | 30.37 | 1:04.06 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Nea Norismaa | 1995 | 627 | 30.23 | 1:04.32 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Yvonne Tollander | 1997 | 625 | 29.99 | 1:04.38 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Oona Palonen | 1995 | 609 | 30.58 | 1:04.96 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Alisa Ponomareva | 1991 | 604 | 29.95 | 1:05.11 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
13 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 604 | 30.00 | 1:05.13 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Emma Karsila | 1992 | 603 | 29.85 | 1:05.17 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 592 | 29.52 | 1:05.58 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
16 | Kaisa Mäki | 1993 | 587 | 31.13 | 1:05.75 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
17 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 573 | 31.74 | 1:06.26 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 571 | 30.85 | 1:06.36 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Natalia Holm | 1995 | 570 | 30.61 | 1:06.41 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 566 | 30.12 | 1:06.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Oona Laukkanen | 1995 | 562 | 31.47 | 1:06.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Neea Turunen | 1996 | 551 | 31.04 | 1:07.16 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
23 | Claudia Åvist | 1997 | 541 | 31.58 | 1:07.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Laura Tolvanen | 1994 | 539 | 32.17 | 1:07.64 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 536 | 31.83 | 1:07.75 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 534 | 31.79 | 1:07.85 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
27 | Fanni Riiho | 1995 | 532 | 31.83 | 1:07.96 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
28 | Carita Luukkanen | 1996 | 531 | 31.21 | 1:07.99 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
28 | Sanni Väyrynen | 1996 | 531 | 32.13 | 1:07.99 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Kamilla Nissinen | 1995 | 530 | 31.34 | 1:08.04 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
31 | Susanne Hirvonen | 1997 | 527 | 30.59 | 1:08.14 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Sini Niemi | 1993 | 523 | 31.84 | 1:08.32 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
33 | Kamilla Ryöti | 1996 | 523 | 31.46 | 1:08.34 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Henni Huhtamo | 1997 | 514 | 31.96 | 1:08.74 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
35 | Aino Puomila | 1992 | 511 | 31.27 | 1:08.87 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Nina Salminen | 1995 | 509 | 32.04 | 1:08.93 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
37 | Erica Granesäter | 1984 | 507 | 32.20 | 1:09.06 | |||||
IF Åland | ||||||||||
38 | Saara Siira | 1987 | 506 | 32.17 | 1:09.08 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
39 | Jenna Lehtinen | 1995 | 498 | 32.66 | 1:09.44 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Miia Mäkinen | 1992 | 487 | 32.37 | 1:09.98 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Ida Lindström | 1992 | 479 | 32.30 | 1:10.35 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Jenni Luttinen | 1992 | 475 | 32.50 | 1:10.57 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
43 | Lotta Mäkinen | 1996 | 468 | 32.63 | 1:10.93 | |||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Johanna Vuorinen | 1996 | 457 | 32.03 | 1:11.45 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Julia Mökkönen | 1996 | 422 | 33.84 | 1:13.42 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Elli Harju | 1994 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Laura Mäki | 1997 | DNF | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
- | Tessa Nurminen | 1994 | DSQ | |||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:04 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 6, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Felicity GALVEZ (1985) 55.46 2009-11-10 |
Euroopan ennätys: Diane BUI DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.66 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 9 | 839 | 27.81 | 58.37 | ||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 7 | 793 | 28.32 | 59.47 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Melina Heikkinen | 1993 | 6 | 730 | 28.71 | 1:01.15 | ||||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Patricia Aschan | 1994 | 5 | 670 | 29.59 | 1:02.91 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Nea Norismaa | 1995 | 4 | 666 | 29.79 | 1:03.04 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Nea Rinne | 1995 | 3 | 662 | 30.16 | 1:03.17 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Ida Villa | 1993 | 2 | 625 | 30.03 | 1:04.39 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Noora Sartela | 1991 | 1 | 599 | 30.30 | 1:05.30 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
Euroopan ennätys: Stanislav DONETS (1983) 48.97 2009-12-13 |
SE: Jani Sievinen (1973) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Haukka | 1989 | 672 | 27.17 | 55.87 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Endri Vinter | 1993 | 636 | 27.46 | 56.92 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
3 | Janne Markkanen | 1994 | 630 | 27.95 | 57.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Sami Myren | 1991 | 628 | 27.94 | 57.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Anders Olvik | 1986 | 628 | 27.70 | 57.16 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
6 | Henri Vartiainen | 1989 | 619 | 27.86 | 57.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 608 | 27.92 | 57.78 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Jani Mäkinen | 1994 | 607 | 27.36 | 57.79 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Heikki Luukko | 1988 | 605 | 28.81 | 57.86 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
10 | Teemu Aho | 1994 | 591 | 28.28 | 58.32 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
11 | Miro Vasko | 1993 | 564 | 28.50 | 59.23 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Valtteri Eloranta | 1992 | 556 | 28.58 | 59.50 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Pyry Suomi | 1993 | 549 | 28.94 | 59.77 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Miika Nordblad | 1991 | 544 | 28.88 | 59.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Antti Viilos | 1989 | 541 | 29.15 | 1:00.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Kalle Välilä | 1993 | 538 | 29.04 | 1:00.16 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Peik Lehtonen | 1991 | 535 | 28.68 | 1:00.27 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Mika Sola | 1991 | 522 | 29.19 | 1:00.78 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Santeri Pigg | 1996 | 522 | 30.16 | 1:00.79 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Christopher Kokarev | 1993 | 522 | 29.53 | 1:00.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Lauri Pilpola | 1993 | 520 | 29.73 | 1:00.87 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 516 | 29.68 | 1:01.02 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Eetu Päivärinta | 1994 | 512 | 29.64 | 1:01.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
24 | Kaarle Suonio | 1994 | 507 | 29.94 | 1:01.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Frans Hartman | 1992 | 506 | 29.75 | 1:01.42 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 501 | 30.28 | 1:01.60 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
27 | Tuomas Ikonen | 1996 | 493 | 29.90 | 1:01.97 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
28 | Antti Rantanen | 1992 | 487 | 29.84 | 1:02.20 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
29 | Jesse Laukkanen | 1996 | 476 | 31.25 | 1:02.70 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
30 | Janne Lantto | 1994 | 462 | 30.80 | 1:03.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
31 | Sami Säilynkangas | 1991 | 457 | 30.51 | 1:03.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
32 | Juuso Turtiainen | 1989 | 454 | 30.48 | 1:03.67 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
33 | Matias Vulli | 1994 | 450 | 30.22 | 1:03.85 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Timmi Tuutti | 1993 | 445 | 31.07 | 1:04.08 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
35 | Risto Arvola | 1986 | 444 | 30.09 | 1:04.17 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Atte Isomaa | 1995 | 432 | 30.78 | 1:04.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Henri Hartikainen | 1995 | 422 | 31.43 | 1:05.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
38 | Markus Seeste | 1994 | 418 | 31.93 | 1:05.45 | |||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Jere Urpunen | 1993 | 399 | 32.34 | 1:06.46 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
40 | Saku Salo | 1995 | 396 | 32.32 | 1:06.67 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:12 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 |
Euroopan ennätys: Stanislav DONETS (1983) 48.97 2009-12-13 |
SE: Jani Sievinen (1973) 52.56 1996-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anders Olvik | 1986 | 9 | 763 | 25.91 | 53.56 | ||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
2 | Sergei Haukka | 1989 | 7 | 710 | 26.80 | 54.87 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Endri Vinter | 1993 | 6 | 661 | 27.44 | 56.17 | ||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
4 | Henri Vartiainen | 1989 | 5 | 637 | 27.50 | 56.88 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sami Myren | 1991 | 4 | 632 | 27.58 | 57.04 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Janne Markkanen | 1994 | 3 | 627 | 28.10 | 57.19 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Jani Mäkinen | 1994 | 2 | 596 | 27.95 | 58.17 | ||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 1 | 594 | 28.22 | 58.23 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:53 |
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:31 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Jing ZHAO (1990) 25.82 2009-11-10 |
Euroopan ennätys: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-19 |
SE: Anu Koivisto (1980) 27.75 2001-12-15 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Nevalainen | 1994 | 766 | 28.09 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Alitalo | 1991 | 749 | 28.30 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Riia Koskelainen | 1987 | 705 | 28.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Mimosa Jallow | 1994 | 673 | 29.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Jenna Laukkanen | 1995 | 667 | 29.42 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Moona Myllyaho | 1990 | 646 | 29.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 638 | 29.86 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Janna Ovaska | 1996 | 637 | 29.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Noora Kivioja | 1992 | 585 | 30.73 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Katja Pyörälä | 1994 | 580 | 30.81 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Emmi Mäkelä | 1992 | 578 | 30.85 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Lotta Upanne | 1998 | 568 | 31.04 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
13 | Emma Karsila | 1992 | 559 | 31.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Nenne Tommiska | 1993 | 555 | 31.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Henni Huhtamo | 1997 | 553 | 31.31 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 550 | 31.36 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Marie Hanhela | 1989 | 547 | 31.42 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Tiia Nieminen | 1994 | 542 | 31.52 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Marissa Rämänen | 1994 | 541 | 31.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
20 | Fanni Riiho | 1995 | 537 | 31.62 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Salla Elovirta | 1997 | 535 | 31.66 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Veera Venäläinen | 1995 | 532 | 31.72 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Aino Alastalo | 1992 | 519 | 31.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Helmi Lehti | 1997 | 519 | 31.99 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
24 | Oona Palonen | 1995 | 519 | 31.99 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 517 | 32.03 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
26 | Elina Brandes | 1993 | 517 | 32.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Emma Rautalin | 1994 | 510 | 32.16 | ||||||
Koovee | ||||||||||
29 | Saara Ruti | 1997 | 509 | 32.19 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
30 | Katarina Mustonen | 1996 | 504 | 32.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
30 | Roosa Parikka | 1994 | 504 | 32.30 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Julia Jaakkola | 1996 | 500 | 32.39 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Natalia Holm | 1995 | 500 | 32.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
34 | Maisa Keskinen | 1993 | 498 | 32.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Oona Kerttula | 1996 | 484 | 32.73 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
36 | Anna Silventoinen | 1994 | 481 | 32.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
37 | Sanni Salonen | 1991 | 468 | 33.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Emilia Soinilehto | 1995 | 463 | 33.23 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Saija Riippi | 1995 | 458 | 33.33 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
40 | Susanne Frondelius | 1996 | 458 | 33.34 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
41 | Camilla Ojala | 1994 | 453 | 33.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Veera Kivirinta | 1995 | 453 | 33.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
43 | Maria Ripatti | 1987 | 452 | 33.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
44 | Veera Elimäki | 1996 | 449 | 33.55 | ||||||
Koovee | ||||||||||
45 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 438 | 33.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
46 | Emma Nieminen | 1996 | 435 | 33.92 | ||||||
Koovee | ||||||||||
47 | Tiia Lauttamus | 1993 | 424 | 34.22 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Noora Tammi | 1996 | 413 | 34.52 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
49 | Anna Ihalainen | 1996 | 408 | 34.64 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
- | Jasmin Honkamäki | 1995 | DNS | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Melina Heikkinen | 1993 | DSQ | |||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Veera Annala | 1996 | DSQ | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:31 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 8, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Jing ZHAO (1990) 25.82 2009-11-10 |
Euroopan ennätys: Sanja JOVANOVIC (1986) 25.70 2009-12-19 |
SE: Anu Koivisto (1980) 27.75 2001-12-15 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lotta Nevalainen | 1994 | 9 | 762 | 28.14 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
2 | Anni Alitalo | 1991 | 7 | 745 | 28.35 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Riia Koskelainen | 1987 | 6 | 703 | 28.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Mimosa Jallow | 1994 | 5 | 687 | 29.13 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 4 | 658 | 29.55 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Jenna Laukkanen | 1995 | 3 | 655 | 29.60 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Janna Ovaska | 1996 | 2 | 638 | 29.85 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Moona Myllyaho | 1990 | 1 | 637 | 29.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 9, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Kaio ALMEIDA (1984) 1:49.11 2009-11-10 |
Euroopan ennätys: Nikolay SKVORTSOV (1984) 1:49.46 2009-12-12 |
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 722 | 27.29 | 58.95 | 1:29.65 | 2:01.64 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 699 | 27.45 | 59.03 | 1:30.46 | 2:02.97 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Mika Sola | 1991 | 649 | 28.43 | 59.81 | 1:32.70 | 2:06.04 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Marko Vilpponen | 1990 | 624 | 28.81 | 1:01.53 | 1:34.50 | 2:07.65 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Tony Eriksson | 1995 | 601 | 28.46 | 1:01.48 | 1:35.19 | 2:09.29 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Mikko Alpola | 1989 | 592 | 28.77 | 1:01.47 | 1:35.24 | 2:09.96 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Aaro Varheenmaa | 1994 | 581 | 28.97 | 1:02.07 | 1:36.30 | 2:10.77 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Viktor Mänty | 1994 | 580 | 29.28 | 1:02.26 | 1:36.73 | 2:10.80 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Niko Korhonen | 1993 | 575 | 29.59 | 1:03.23 | 1:37.21 | 2:11.20 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Antti Mäki | 1992 | 572 | 28.76 | 1:01.80 | 1:36.11 | 2:11.45 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Timo Lopperi | 1994 | 570 | 28.44 | 1:02.17 | 1:37.67 | 2:11.62 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Hannu Vilpponen | 1991 | 566 | 29.59 | 1:03.02 | 1:37.44 | 2:11.90 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Arttu Erkinaro | 1992 | 556 | 28.69 | 1:02.94 | 1:37.53 | 2:12.67 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Miko Kinnunen | 1992 | 544 | 28.78 | 1:01.36 | 1:36.46 | 2:13.62 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Taavi Punkka | 1993 | 530 | 29.86 | 1:04.25 | 1:38.78 | 2:14.81 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Valtteri Karttunen | 1993 | 524 | 29.70 | 1:04.06 | 1:39.44 | 2:15.31 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 522 | 31.84 | 1:06.65 | 1:41.47 | 2:15.52 | |||
Koovee | ||||||||||
18 | Tomi Leppälä | 1994 | 511 | 30.75 | 1:05.68 | 1:41.25 | 2:16.47 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Mikko Karttunen | 1994 | 504 | 29.66 | 1:04.78 | 1:40.87 | 2:17.09 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Tommi Lehtinen | 1994 | 471 | 30.30 | 1:05.10 | 1:41.59 | 2:20.20 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
21 | Jani Hartikainen | 1993 | 454 | 31.32 | 1:07.14 | 1:43.83 | 2:21.94 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
22 | Teemu Hartikainen | 1993 | 443 | 32.25 | 1:08.87 | 1:46.02 | 2:23.15 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:50 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 9, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Kaio ALMEIDA (1984) 1:49.11 2009-11-10 |
Euroopan ennätys: Nikolay SKVORTSOV (1984) 1:49.46 2009-12-12 |
SE: Tero Välimaa (1978) 1:55.11 2004-03-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 9 | 797 | 26.73 | 57.19 | 1:28.10 | 1:57.70 | ||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Mika Sola | 1991 | 7 | 776 | 26.57 | 56.20 | 1:26.71 | 1:58.76 | ||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 6 | 674 | 28.42 | 1:00.20 | 1:32.35 | 2:04.42 | ||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Marko Vilpponen | 1990 | 5 | 660 | 28.51 | 1:01.25 | 1:33.40 | 2:05.30 | ||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Mikko Alpola | 1989 | 4 | 631 | 28.93 | 1:01.81 | 1:34.88 | 2:07.22 | ||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Tony Eriksson | 1995 | 3 | 600 | 28.21 | 1:00.67 | 1:34.90 | 2:09.36 | ||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Aaro Varheenmaa | 1994 | 2 | 596 | 28.35 | 1:00.79 | 1:34.80 | 2:09.67 | ||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Viktor Mänty | 1994 | 1 | 576 | 28.85 | 1:01.90 | 1:36.33 | 2:11.15 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:59 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Julia SMIT (1986) 2:04.60 2009-12-19 |
Euroopan ennätys: Evelyn VERRASZTO (1989) 2:04.64 2009-12-10 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 738 | 30.27 | 1:04.98 | 1:45.40 | 2:17.90 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Janna Ovaska | 1996 | 689 | 31.84 | 1:06.88 | 1:47.74 | 2:21.07 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 679 | 31.94 | 1:07.86 | 1:49.34 | 2:21.76 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Emilia Uusitalo | 1990 | 640 | 31.82 | 1:08.55 | 1:50.79 | 2:24.59 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 628 | 32.24 | 1:09.01 | 1:49.43 | 2:25.47 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Emilia Lahtinen | 1996 | 613 | 32.19 | 1:10.48 | 1:52.45 | 2:26.71 | |||
Koovee | ||||||||||
7 | Elina Mäkinen | 1993 | 610 | 31.74 | 1:08.66 | 1:52.12 | 2:26.94 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Noora Nyberg | 1992 | 578 | 32.76 | 1:10.80 | 1:54.17 | 2:29.56 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 578 | 31.59 | 1:09.78 | 1:55.67 | 2:29.62 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Erika Bergström | 1996 | 577 | 33.29 | 1:12.32 | 1:53.63 | 2:29.66 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Milla Ahonen | 1994 | 565 | 33.14 | 1:14.70 | 1:55.87 | 2:30.68 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Nina Salminen | 1995 | 565 | 32.85 | 1:11.83 | 1:55.54 | 2:30.75 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
13 | Henrietta Nieminen | 1994 | 552 | 34.06 | 1:12.45 | 1:56.48 | 2:31.86 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 546 | 34.05 | 1:14.20 | 1:56.51 | 2:32.49 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Julia Thurin | 1996 | 536 | 35.20 | 1:13.68 | 1:59.35 | 2:33.41 | |||
IF Åland | ||||||||||
16 | Kamilla Ryöti | 1996 | 532 | 32.73 | 1:13.49 | 1:56.79 | 2:33.75 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Teija Kotikuusi | 1994 | 511 | 33.33 | 1:12.45 | 1:58.95 | 2:35.88 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
18 | Tiia Turunen | 1998 | 498 | 32.74 | 1:13.75 | 2:00.23 | 2:37.23 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
19 | Jenni Luttinen | 1992 | 495 | 33.61 | 1:13.90 | 2:00.53 | 2:37.54 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Sofia Risteelä | 1993 | 479 | 34.56 | 1:17.04 | 2:01.58 | 2:39.23 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Selma Ucar | 1995 | 476 | 33.93 | 1:13.96 | 2:02.62 | 2:39.60 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Emilia Pikkarainen | 1992 | DNF | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Emma Heikkilä | 1994 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Kaisa Mäki | 1993 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nelli Vihervuori | 1996 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Vaula Vekkeli | 1996 | DSQ | |||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:59 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Julia SMIT (1986) 2:04.60 2009-12-19 |
Euroopan ennätys: Evelyn VERRASZTO (1989) 2:04.64 2009-12-10 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 9 | 729 | 31.79 | 1:06.93 | 1:46.74 | 2:18.46 | ||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 7 | 712 | 30.90 | 1:05.50 | 1:47.52 | 2:19.55 | ||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Emilia Uusitalo | 1990 | 6 | 681 | 31.40 | 1:07.16 | 1:47.96 | 2:21.61 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Emilia Lahtinen | 1996 | 5 | 626 | 31.79 | 1:09.79 | 1:51.71 | 2:25.63 | ||
Koovee | ||||||||||
5 | Elina Mäkinen | 1993 | 4 | 609 | 31.69 | 1:08.77 | 1:52.29 | 2:26.99 | ||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 3 | 605 | 29.96 | 1:08.41 | 1:53.14 | 2:27.34 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Erika Bergström | 1996 | 2 | 593 | 32.64 | 1:11.47 | 1:51.98 | 2:28.28 | ||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Noora Nyberg | 1992 | 1 | 572 | 32.51 | 1:11.00 | 1:53.85 | 2:30.13 | ||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 11, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 3:32.77 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 3:32.77 2009-11-14 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 9 | 726 | 56.28 | 1:55.67 | 2:55.92 | 3:56.74 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Timo Peltola | 1985 | 7 | 706 | 57.54 | 1:57.97 | 2:59.08 | 3:58.91 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Eemil Ekdahl | 1993 | 6 | 706 | 58.11 | 1:58.97 | 2:59.86 | 3:58.92 | ||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Henri Härkönen | 1993 | 5 | 691 | 57.15 | 1:58.24 | 3:00.12 | 4:00.62 | ||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Eetu Päivärinta | 1994 | 4 | 632 | 58.24 | 2:00.21 | 3:03.87 | 4:07.87 | ||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Jimi Kallio | 1993 | 3 | 628 | 59.48 | 2:02.47 | 3:05.37 | 4:08.46 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Petja Yritys | 1993 | 2 | 627 | 1:00.25 | 2:04.56 | 3:06.72 | 4:08.55 | ||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Anton Herrala | 1993 | 1 | 614 | 1:00.58 | 2:05.06 | 3:09.03 | 4:10.33 | ||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Lauri Leinonen | 1992 | 596 | 1:00.24 | 2:04.67 | 3:09.59 | 4:12.79 | |||
Koovee | ||||||||||
10 | Matias Tyry | 1993 | 595 | 59.80 | 2:03.23 | 3:07.64 | 4:12.97 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 565 | 58.55 | 2:03.34 | 3:10.72 | 4:17.31 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 557 | 1:01.20 | 2:06.77 | 3:12.70 | 4:18.57 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Jesse Tommiska | 1994 | 541 | 1:00.90 | 2:09.18 | 3:15.83 | 4:21.20 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Valtteri Karttunen | 1993 | 540 | 1:03.05 | 2:10.84 | 3:17.85 | 4:21.32 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Hannes Väre | 1997 | 538 | 1:02.96 | 2:09.34 | 3:15.85 | 4:21.68 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Pietari Virta | 1997 | 531 | 1:01.88 | 2:08.23 | 3:16.24 | 4:22.81 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 523 | 1:02.89 | 2:09.65 | 3:17.13 | 4:24.03 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Konsta Kuusento | 1994 | 522 | 1:01.51 | 2:09.19 | 3:17.63 | 4:24.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Aaro Karola | 1993 | 520 | 1:01.19 | 2:08.03 | 3:16.75 | 4:24.58 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Patrick Vossi | 1995 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:50 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 11, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 3:32.77 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 3:32.77 2009-11-14 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 9 | 726 | 56.28 | 1:55.67 | 2:55.92 | 3:56.74 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Timo Peltola | 1985 | 7 | 706 | 57.54 | 1:57.97 | 2:59.08 | 3:58.91 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Eemil Ekdahl | 1993 | 6 | 706 | 58.11 | 1:58.97 | 2:59.86 | 3:58.92 | ||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Henri Härkönen | 1993 | 5 | 691 | 57.15 | 1:58.24 | 3:00.12 | 4:00.62 | ||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Eetu Päivärinta | 1994 | 4 | 632 | 58.24 | 2:00.21 | 3:03.87 | 4:07.87 | ||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Jimi Kallio | 1993 | 3 | 628 | 59.48 | 2:02.47 | 3:05.37 | 4:08.46 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Petja Yritys | 1993 | 2 | 627 | 1:00.25 | 2:04.56 | 3:06.72 | 4:08.55 | ||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Anton Herrala | 1993 | 1 | 614 | 1:00.58 | 2:05.06 | 3:09.03 | 4:10.33 | ||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Lauri Leinonen | 1992 | 596 | 1:00.24 | 2:04.67 | 3:09.59 | 4:12.79 | |||
Koovee | ||||||||||
10 | Matias Tyry | 1993 | 595 | 59.80 | 2:03.23 | 3:07.64 | 4:12.97 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 565 | 58.55 | 2:03.34 | 3:10.72 | 4:17.31 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 557 | 1:01.20 | 2:06.77 | 3:12.70 | 4:18.57 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Jesse Tommiska | 1994 | 541 | 1:00.90 | 2:09.18 | 3:15.83 | 4:21.20 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
14 | Valtteri Karttunen | 1993 | 540 | 1:03.05 | 2:10.84 | 3:17.85 | 4:21.32 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Hannes Väre | 1997 | 538 | 1:02.96 | 2:09.34 | 3:15.85 | 4:21.68 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Pietari Virta | 1997 | 531 | 1:01.88 | 2:08.23 | 3:16.24 | 4:22.81 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 523 | 1:02.89 | 2:09.65 | 3:17.13 | 4:24.03 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Konsta Kuusento | 1994 | 522 | 1:01.51 | 2:09.19 | 3:17.63 | 4:24.18 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Aaro Karola | 1993 | 520 | 1:01.19 | 2:08.03 | 3:16.75 | 4:24.58 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Patrick Vossi | 1995 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 12, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
Euroopan ennätys: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 792 | 25.13 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Lotta Nevalainen | 1994 | 737 | 25.74 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Laura Kurki | 1994 | 712 | 26.04 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Tessa Nurminen | 1994 | 694 | 26.26 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
5 | Linda Laihorinne | 1984 | 692 | 26.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Laura Lajunen | 1992 | 691 | 26.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Kaisla Kollanus | 1993 | 684 | 26.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Moona Myllyaho | 1990 | 671 | 26.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Riikka Majander | 1984 | 641 | 26.96 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Juulia Lainekivi | 1993 | 637 | 27.02 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Pia Saarela | 1994 | 630 | 27.12 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Noora Kivioja | 1992 | 626 | 27.18 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Noora Sartela | 1991 | 625 | 27.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Mimosa Jallow | 1994 | 625 | 27.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Amanda Suihkonen | 1995 | 623 | 27.22 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Elviira Salmi | 1996 | 622 | 27.23 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 617 | 27.31 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
18 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 614 | 27.35 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Anna Mäkinen | 1995 | 610 | 27.42 | ||||||
Koovee | ||||||||||
20 | Oona Palonen | 1995 | 607 | 27.46 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
21 | Nea Norismaa | 1995 | 606 | 27.47 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
22 | Leona Pälvimäki | 1997 | 605 | 27.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Kaisa Kuitunen | 1994 | 604 | 27.51 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Katja Pyörälä | 1994 | 601 | 27.55 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Janniina Nikku | 1992 | 593 | 27.67 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Salla Autti | 1994 | 593 | 27.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Nelli Määttänen | 1993 | 592 | 27.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Maija Toikkanen | 1994 | 586 | 27.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 585 | 27.80 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Veera Venäläinen | 1995 | 583 | 27.83 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
31 | Emmi Mäkelä | 1992 | 582 | 27.84 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Erika Parviainen | 1995 | 582 | 27.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
32 | Jessica Hölttä | 1996 | 582 | 27.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Salla Elovirta | 1997 | 578 | 27.91 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Heidi Karjalainen | 1991 | 575 | 27.96 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
36 | Aino Puomila | 1992 | 574 | 27.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Emma Rautalin | 1994 | 569 | 28.05 | ||||||
Koovee | ||||||||||
38 | Nenne Tommiska | 1993 | 568 | 28.08 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
39 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 567 | 28.09 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
40 | Emilia Markkanen | 1995 | 566 | 28.10 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Marie Hanhela | 1989 | 565 | 28.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
41 | Noora Nyberg | 1992 | 565 | 28.12 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
43 | Maria Ripatti | 1987 | 563 | 28.15 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
44 | Anna Kotonen | 1997 | 563 | 28.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Josefiina Välimäki | 1995 | 560 | 28.20 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 557 | 28.25 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
47 | Yvonne Tollander | 1997 | 548 | 28.41 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
48 | Johanna Vuorinen | 1996 | 543 | 28.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Anu Lehtinen | 1990 | 539 | 28.57 | ||||||
Koovee | ||||||||||
50 | Mira Ylikärppä | 1995 | 534 | 28.65 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
51 | Ilona Repo | 1994 | 533 | 28.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
52 | Krista Rekonen | 1989 | 529 | 28.75 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Maisa Keskinen | 1993 | 528 | 28.77 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
53 | Milja Miettinen | 1996 | 528 | 28.77 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
55 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 526 | 28.80 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
56 | Nea Virta | 1996 | 525 | 28.82 | ||||||
Koovee | ||||||||||
57 | Krista Heikkilä | 1995 | 524 | 28.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
58 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 521 | 28.89 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
59 | Eliisa Uusitalo | 1994 | 520 | 28.92 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Alma Lumio | 1999 | 519 | 28.94 | ||||||
Koovee | ||||||||||
60 | Erika Lappalainen | 1996 | 519 | 28.94 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
60 | Susanna Kaurinkoski | 1993 | 519 | 28.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
63 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 518 | 28.95 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
64 | Kiia Karimaa | 1996 | 516 | 28.99 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
65 | Ida Ijäs | 1996 | 513 | 29.05 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
66 | Tiia Lauttamus | 1993 | 512 | 29.06 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
67 | Vilma Venäläinen | 1996 | 509 | 29.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
68 | Aleksia Halonen | 1996 | 508 | 29.13 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
68 | Laura Tolvanen | 1994 | 508 | 29.13 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
70 | Kamilla Nissinen | 1995 | 505 | 29.19 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
71 | Jenni Jussila | 1995 | 505 | 29.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
72 | Ida Lindström | 1992 | 502 | 29.26 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
73 | Anna Ihalainen | 1996 | 500 | 29.29 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
74 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 500 | 29.30 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
75 | Sanni Salonen | 1991 | 498 | 29.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
76 | Lotta Mäkipää | 1994 | 498 | 29.34 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
77 | Emma Nieminen | 1996 | 497 | 29.36 | ||||||
Koovee | ||||||||||
78 | Helmi Lehti | 1997 | 495 | 29.40 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
79 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 492 | 29.45 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
80 | Saana Jalava | 1992 | 485 | 29.59 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
81 | Niina Korhonen | 1996 | 481 | 29.68 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
82 | Jatta Jokinen | 1993 | 480 | 29.69 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
83 | Vilma Lauslahti | 1993 | 475 | 29.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
84 | Reetta Schroderus | 1997 | 473 | 29.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
85 | Sanna Salonen | 1995 | 472 | 29.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
86 | Julia Mökkönen | 1996 | 470 | 29.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
87 | Sanni Väyrynen | 1996 | 469 | 29.92 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
88 | Minna Valkeavirta | 1992 | 467 | 29.97 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
89 | Eveliina Perämäki | 1997 | 453 | 30.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
90 | Sofia Paavilainen | 1991 | 386 | 31.94 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
- | Jenna Lehtinen | 1995 | DNS | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Emilia Soinilehto | 1995 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Janita Lappi | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:01 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 12, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
Euroopan ennätys: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 9 | 810 | 24.94 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Lotta Nevalainen | 1994 | 7 | 771 | 25.35 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Tessa Nurminen | 1994 | 6 | 733 | 25.79 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
4 | Laura Kurki | 1994 | 5 | 732 | 25.80 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Linda Laihorinne | 1984 | 4 | 717 | 25.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Kaisla Kollanus | 1993 | 3 | 711 | 26.05 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Moona Myllyaho | 1990 | 2 | 670 | 26.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Laura Lajunen | 1992 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 13, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Christian SPRENGER (1985) 2:01.98 2009-08-10 |
Euroopan ennätys: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 2:07.61 2002-04-05 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 754 | 29.68 | 1:03.43 | 1:38.03 | 2:12.55 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Olli Kokko | 1994 | 642 | 31.08 | 1:06.63 | 1:42.97 | 2:19.91 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Tommi Nisula | 1989 | 632 | 32.01 | 1:08.58 | 1:45.14 | 2:20.61 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Elias Kouvo | 1994 | 597 | 32.36 | 1:08.83 | 1:45.88 | 2:23.29 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Calle Mohn | 1993 | 590 | 32.18 | 1:08.09 | 1:45.96 | 2:23.90 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
6 | Juha Kollin | 1993 | 579 | 32.33 | 1:09.63 | 1:47.38 | 2:24.76 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Henri Heinonen | 1996 | 573 | 32.80 | 1:09.78 | 1:47.25 | 2:25.29 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Lassi Ohtonen | 1992 | 567 | 32.07 | 1:09.15 | 1:47.71 | 2:25.76 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
9 | Joonas Mikkonen | 1988 | 560 | 32.59 | 1:09.15 | 1:46.89 | 2:26.44 | |||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 559 | 32.01 | 1:09.43 | 1:48.08 | 2:26.48 | |||
Imatran Uimarit | ||||||||||
11 | Arttu Ristmeri | 1992 | 555 | 32.90 | 1:09.94 | 1:47.67 | 2:26.83 | |||
Koovee | ||||||||||
12 | Martti Pyysalo | 1992 | 549 | 33.43 | 1:10.37 | 1:48.16 | 2:27.41 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Miika Tiainen | 1994 | 541 | 33.27 | 1:11.55 | 1:50.68 | 2:28.09 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Roope Halonen | 1993 | 533 | 33.05 | 1:10.60 | 1:49.17 | 2:28.84 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 513 | 33.89 | 1:12.38 | 1:51.91 | 2:30.73 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Tuomas Tiainen | 1996 | 508 | 33.89 | 1:12.73 | 1:52.31 | 2:31.23 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Juuso Lumilahti | 1995 | 506 | 34.99 | 1:13.80 | 1:52.56 | 2:31.45 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 503 | 35.23 | 1:13.87 | 1:53.14 | 2:31.76 | |||
Koovee | ||||||||||
19 | Janne Haapaniemi | 1979 | 493 | 33.84 | 1:12.20 | 1:51.70 | 2:32.75 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Simo Laiho | 1993 | 488 | 33.32 | 1:12.36 | 1:53.53 | 2:33.24 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Jalmari Kunnari | 1995 | 486 | 32.96 | 1:11.78 | 1:52.57 | 2:33.44 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Olli Kähkönen | 1994 | 481 | 34.70 | 1:12.96 | 1:52.75 | 2:34.03 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
23 | Lauri Kettunen | 1995 | 476 | 34.21 | 1:13.88 | 1:54.23 | 2:34.51 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Johannes Lindroos | 1996 | 476 | 33.92 | 1:13.92 | 1:54.94 | 2:34.52 | |||
Someron Esa | ||||||||||
25 | Konsta Naumanen | 1996 | 473 | 34.48 | 1:13.69 | 1:54.50 | 2:34.84 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Jaakko Poutamo | 1994 | 464 | 35.76 | 1:15.39 | 1:55.50 | 2:35.89 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 462 | 33.83 | 1:13.61 | 1:54.61 | 2:36.07 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
28 | Nicklas Aspenström | 1995 | 438 | 33.98 | 1:13.86 | 1:55.44 | 2:38.85 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Tapio Junninen | 1995 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | William Wihanto | 1994 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 13:02 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 13, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Christian SPRENGER (1985) 2:01.98 2009-08-10 |
Euroopan ennätys: Daniel GYURTA (1989) 2:00.67 2009-12-13 |
SE: Jarno Pihlava (1979) 2:07.61 2002-04-05 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Matti Mattsson | 1993 | 9 | 774 | 28.82 | 1:01.92 | 1:36.11 | 2:11.42 | ||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Tommi Nisula | 1989 | 7 | 644 | 31.17 | 1:06.49 | 1:42.92 | 2:19.73 | ||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Olli Kokko | 1994 | 6 | 634 | 31.09 | 1:07.10 | 1:43.68 | 2:20.50 | ||
Lahden Kaleva | ||||||||||
4 | Calle Mohn | 1993 | 5 | 619 | 32.05 | 1:07.41 | 1:44.45 | 2:21.61 | ||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Lassi Ohtonen | 1992 | 4 | 604 | 31.73 | 1:07.95 | 1:45.08 | 2:22.79 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Elias Kouvo | 1994 | 3 | 575 | 32.16 | 1:08.72 | 1:46.55 | 2:25.10 | ||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Henri Heinonen | 1996 | 2 | 567 | 32.71 | 1:09.26 | 1:47.20 | 2:25.82 | ||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Juha Kollin | 1993 | 1 | 559 | 32.29 | 1:09.52 | 1:48.36 | 2:26.52 | ||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 14, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Alessia FILIPPI (1987) 8:04.53 2008-12-12 |
Euroopan ennätys: Alessia FILIPPI (1987) 8:04.53 2008-12-12 |
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 9 | 807 | 1:02.64 | 2:08.63 | 3:14.38 | 4:20.29 | 8:40.37 | |
Aurajoen Uinti | 5:25.72 | 6:31.27 | 7:36.72 | |||||||
2 | Laura Lajunen | 1992 | 7 | 762 | 1:02.56 | 2:09.24 | 3:16.09 | 4:23.45 | 8:50.58 | |
Swimming Jyväskylä | 5:30.79 | 6:38.32 | 7:45.46 | |||||||
3 | Tiina Lindgren | 1990 | 6 | 738 | 1:05.01 | 2:12.76 | 3:20.57 | 4:28.37 | 8:56.14 | |
Helsingfors Simsällskap | 5:35.81 | 6:43.24 | 7:50.93 | |||||||
4 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 5 | 734 | 1:06.22 | 2:14.31 | 3:22.30 | 4:30.22 | 8:57.02 | |
Lahden Uimaseura | 5:37.63 | 6:44.87 | 7:51.65 | |||||||
5 | Saara Lindbohm | 1996 | 4 | 677 | 1:06.76 | 2:16.66 | 3:26.34 | 4:36.14 | 9:11.82 | |
Helsingfors Simsällskap | 5:46.07 | 6:55.75 | 8:04.89 | |||||||
6 | Aino Erkinaro | 1995 | 3 | 673 | 1:05.45 | 2:14.38 | 3:24.32 | 4:34.40 | 9:12.98 | |
Oulun Uinti 1906 | 5:44.64 | 6:54.31 | 8:04.01 | |||||||
7 | Benita Haikola | 1989 | 2 | 664 | 1:05.02 | 2:13.98 | 3:23.56 | 4:33.48 | 9:15.50 | |
Vantaan Vesikot | 5:44.25 | 6:54.83 | 8:05.82 | |||||||
8 | Anu Bergström | 1996 | 1 | 651 | 1:06.22 | 2:16.90 | 3:27.79 | 4:38.34 | 9:19.19 | |
Raision Urheilijat | 5:49.51 | 6:59.98 | 8:09.91 | |||||||
9 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 625 | 1:05.65 | 2:15.46 | 3:26.47 | 4:38.18 | 9:26.59 | ||
Tampereen Uimaseura | 5:50.80 | 7:02.88 | 8:15.79 | |||||||
10 | Alena Mokicheva | 1996 | 613 | 1:04.03 | 2:15.53 | 3:27.67 | 4:40.86 | 9:30.39 | ||
Lahden Kaleva | 5:54.81 | 7:08.07 | 8:20.93 | |||||||
11 | Jade Pönni | 1997 | 612 | 1:06.08 | 2:17.88 | 3:30.07 | 4:42.54 | 9:30.55 | ||
Nummelan Kisaajat | 5:55.99 | 7:09.21 | 8:20.74 | |||||||
12 | Anni-Maria Luoma | 1997 | 585 | 1:07.56 | 2:20.76 | 3:34.28 | 4:47.84 | 9:39.32 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:01.63 | 7:14.70 | 8:27.98 | |||||||
13 | Lotta Jacobson | 1998 | 550 | 1:09.54 | 2:24.71 | 3:39.07 | 4:54.03 | 9:51.44 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:09.42 | 7:24.53 | 8:39.06 | |||||||
- | Senna Mäki | 1997 | DNF | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 14, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Alessia FILIPPI (1987) 8:04.53 2008-12-12 |
Euroopan ennätys: Alessia FILIPPI (1987) 8:04.53 2008-12-12 |
SE: Patricia Aschan (1994) 8:38.27 2008-12-06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 9 | 807 | 1:02.64 | 2:08.63 | 3:14.38 | 4:20.29 | 8:40.37 | |
Aurajoen Uinti | 5:25.72 | 6:31.27 | 7:36.72 | |||||||
2 | Laura Lajunen | 1992 | 7 | 762 | 1:02.56 | 2:09.24 | 3:16.09 | 4:23.45 | 8:50.58 | |
Swimming Jyväskylä | 5:30.79 | 6:38.32 | 7:45.46 | |||||||
3 | Tiina Lindgren | 1990 | 6 | 738 | 1:05.01 | 2:12.76 | 3:20.57 | 4:28.37 | 8:56.14 | |
Helsingfors Simsällskap | 5:35.81 | 6:43.24 | 7:50.93 | |||||||
4 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 5 | 734 | 1:06.22 | 2:14.31 | 3:22.30 | 4:30.22 | 8:57.02 | |
Lahden Uimaseura | 5:37.63 | 6:44.87 | 7:51.65 | |||||||
5 | Saara Lindbohm | 1996 | 4 | 677 | 1:06.76 | 2:16.66 | 3:26.34 | 4:36.14 | 9:11.82 | |
Helsingfors Simsällskap | 5:46.07 | 6:55.75 | 8:04.89 | |||||||
6 | Aino Erkinaro | 1995 | 3 | 673 | 1:05.45 | 2:14.38 | 3:24.32 | 4:34.40 | 9:12.98 | |
Oulun Uinti 1906 | 5:44.64 | 6:54.31 | 8:04.01 | |||||||
7 | Benita Haikola | 1989 | 2 | 664 | 1:05.02 | 2:13.98 | 3:23.56 | 4:33.48 | 9:15.50 | |
Vantaan Vesikot | 5:44.25 | 6:54.83 | 8:05.82 | |||||||
8 | Anu Bergström | 1996 | 1 | 651 | 1:06.22 | 2:16.90 | 3:27.79 | 4:38.34 | 9:19.19 | |
Raision Urheilijat | 5:49.51 | 6:59.98 | 8:09.91 | |||||||
9 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 625 | 1:05.65 | 2:15.46 | 3:26.47 | 4:38.18 | 9:26.59 | ||
Tampereen Uimaseura | 5:50.80 | 7:02.88 | 8:15.79 | |||||||
10 | Alena Mokicheva | 1996 | 613 | 1:04.03 | 2:15.53 | 3:27.67 | 4:40.86 | 9:30.39 | ||
Lahden Kaleva | 5:54.81 | 7:08.07 | 8:20.93 | |||||||
11 | Jade Pönni | 1997 | 612 | 1:06.08 | 2:17.88 | 3:30.07 | 4:42.54 | 9:30.55 | ||
Nummelan Kisaajat | 5:55.99 | 7:09.21 | 8:20.74 | |||||||
12 | Anni-Maria Luoma | 1997 | 585 | 1:07.56 | 2:20.76 | 3:34.28 | 4:47.84 | 9:39.32 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:01.63 | 7:14.70 | 8:27.98 | |||||||
13 | Lotta Jacobson | 1998 | 550 | 1:09.54 | 2:24.71 | 3:39.07 | 4:54.03 | 9:51.44 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:09.42 | 7:24.53 | 8:39.06 | |||||||
- | Senna Mäki | 1997 | DNF | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:43 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 15, 100m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Sergey FESIKOV (1978) 50.95 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1978) 53.10 1996-01-30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 703 | 28.33 | 57.10 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 698 | 26.38 | 57.23 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 696 | 27.80 | 57.29 | |||||
Koovee | ||||||||||
4 | Sami Myren | 1991 | 693 | 26.23 | 57.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 692 | 26.39 | 57.39 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Reijo Hyvenen | 1990 | 689 | 26.32 | 57.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Teemu Vuorela | 1994 | 661 | 28.18 | 58.26 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Miro Vasko | 1993 | 660 | 26.88 | 58.29 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Ville Tirroniemi | 1986 | 658 | 27.00 | 58.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Tommi Nisula | 1989 | 656 | 27.51 | 58.41 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Mika Sola | 1991 | 655 | 27.70 | 58.46 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Tomas Johansson | 1994 | 651 | 28.02 | 58.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 620 | 27.77 | 59.54 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
14 | Ville Kallinen | 1989 | 617 | 27.55 | 59.62 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Janne Markkanen | 1994 | 614 | 27.11 | 59.71 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Peik Lehtonen | 1991 | 605 | 27.96 | 1:00.02 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
17 | Juho Nieminen | 1993 | 593 | 28.09 | 1:00.41 | |||||
Koovee | ||||||||||
18 | Henri Härkönen | 1993 | 591 | 27.62 | 1:00.47 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Oskari Lammi | 1991 | 572 | 28.95 | 1:01.15 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Risto Arvola | 1986 | 561 | 28.26 | 1:01.55 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Tomi Leppälä | 1994 | 551 | 28.45 | 1:01.90 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Ville Kotikuusi | 1991 | 550 | 28.30 | 1:01.95 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
23 | Miika Nordblad | 1991 | 548 | 27.72 | 1:02.02 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Arttu Erkinaro | 1992 | 547 | 28.49 | 1:02.07 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 546 | 28.62 | 1:02.12 | |||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Lauri Moilanen | 1988 | 544 | 28.69 | 1:02.18 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
27 | Jeremy Hakala | 1995 | 541 | 29.21 | 1:02.28 | |||||
Koovee | ||||||||||
28 | Joona Poutanen | 1992 | 538 | 27.70 | 1:02.40 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Jesse Tuovinen | 1994 | 537 | 28.74 | 1:02.44 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
30 | Ville Kallio | 1986 | 537 | 29.32 | 1:02.45 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Gustav Carlsson | 1993 | 536 | 29.08 | 1:02.49 | |||||
IF Åland | ||||||||||
32 | Antti Rantanen | 1992 | 534 | 28.38 | 1:02.55 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
32 | Hannu Vilpponen | 1991 | 534 | 29.45 | 1:02.55 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Jere Urpunen | 1993 | 534 | 28.82 | 1:02.57 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
35 | Kasperi Norismaa | 1990 | 532 | 27.91 | 1:02.65 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Petteri Otranen | 1993 | 531 | 28.85 | 1:02.67 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
37 | Joni Lairola | 1992 | 530 | 29.86 | 1:02.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Teemu Hartikainen | 1993 | 515 | 29.33 | 1:03.32 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
39 | Matias Tyry | 1993 | 512 | 28.93 | 1:03.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
40 | Matias Vulli | 1994 | 506 | 28.25 | 1:03.69 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
41 | Mikko Väänänen | 1977 | 486 | 29.75 | 1:04.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
42 | Antti Ylönen | 1993 | 483 | 29.56 | 1:04.70 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
43 | Jarkko Mursu | 1992 | 474 | 30.12 | 1:05.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
44 | Juuso Turtiainen | 1989 | 473 | 28.54 | 1:05.13 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
45 | Saku Knuutila | 1995 | 472 | 29.85 | 1:05.20 | |||||
Koovee | ||||||||||
46 | Henri Hartikainen | 1995 | 450 | 30.30 | 1:06.23 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
- | Jani Mäkinen | 1994 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Roope Kastarinen | 1994 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Matias Tuominen | 1992 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Viktor Mänty | 1994 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:43 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 15, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Sergey FESIKOV (1978) 50.95 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 |
SE: Jani Sievinen (1978) 53.10 1996-01-30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ossi Oksa | 1988 | 9 | 729 | 26.03 | 56.40 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 7 | 704 | 27.81 | 57.07 | ||||
Koovee | ||||||||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 6 | 701 | 26.42 | 57.15 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Sami Myren | 1991 | 5 | 697 | 26.14 | 57.24 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Teemu Vuorela | 1994 | 4 | 682 | 27.06 | 57.67 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Reijo Hyvenen | 1990 | 3 | 680 | 26.33 | 57.73 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Miro Vasko | 1993 | 2 | 667 | 26.67 | 58.11 | ||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 16, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Shiho SAKAI (1990) 2:00.18 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Elizabeth SIMMONDS (1991) 2:00.91 2009-12-18 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 674 | 32.40 | 1:06.96 | 1:41.95 | 2:17.08 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 673 | 32.21 | 1:06.80 | 1:42.22 | 2:17.13 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Nenne Tommiska | 1993 | 639 | 32.68 | 1:07.81 | 1:43.72 | 2:19.51 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Marissa Rämänen | 1994 | 605 | 34.24 | 1:10.60 | 1:46.56 | 2:22.13 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Neea Turunen | 1996 | 582 | 34.31 | 1:10.38 | 1:46.91 | 2:23.91 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Mira Turunen | 1994 | 565 | 34.67 | 1:10.66 | 1:47.62 | 2:25.37 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Nina Mäntynen | 1993 | 545 | 34.17 | 1:11.23 | 1:48.88 | 2:27.14 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Upanne | 1998 | 539 | 34.50 | 1:11.98 | 1:50.30 | 2:27.70 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
9 | Mona Juppo | 1996 | 536 | 34.39 | 1:11.54 | 1:49.87 | 2:27.91 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Anna Silventoinen | 1994 | 521 | 35.38 | 1:13.05 | 1:50.95 | 2:29.35 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Saara Ruti | 1997 | 519 | 34.74 | 1:12.73 | 1:51.43 | 2:29.51 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Claudia Åvist | 1997 | 518 | 34.92 | 1:12.89 | 1:51.82 | 2:29.67 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Jatta Jokinen | 1993 | 517 | 35.36 | 1:13.20 | 1:51.78 | 2:29.71 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
14 | Tiia Nieminen | 1994 | 514 | 34.83 | 1:12.17 | 1:51.13 | 2:30.02 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Juulia Aksila | 1996 | 500 | 35.64 | 1:14.25 | 1:53.15 | 2:31.38 | |||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
16 | Oona Kerttula | 1996 | 500 | 34.88 | 1:13.23 | 1:52.97 | 2:31.39 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Roosa Parikka | 1994 | 497 | 35.99 | 1:14.70 | 1:53.31 | 2:31.73 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Susanne Frondelius | 1996 | 494 | 35.75 | 1:13.72 | 1:53.25 | 2:31.99 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Jenna Väänänen | 1996 | 478 | 35.03 | 1:14.31 | 1:54.89 | 2:33.74 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
20 | Katarina Mustonen | 1996 | 477 | 35.49 | 1:15.32 | 1:55.33 | 2:33.78 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
21 | Niina Korhonen | 1996 | 476 | 35.71 | 1:14.94 | 1:54.60 | 2:33.94 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Helmi Lehti | 1997 | 475 | 33.70 | 1:12.07 | 1:53.09 | 2:33.98 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
23 | Julia Thurin | 1996 | 467 | 36.90 | 1:16.55 | 1:56.17 | 2:34.89 | |||
IF Åland | ||||||||||
24 | Saija Riippi | 1995 | 460 | 35.11 | 1:14.26 | 1:55.35 | 2:35.69 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
25 | Julia Jaakkola | 1996 | 459 | 36.12 | 1:15.73 | 1:56.01 | 2:35.81 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
26 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 444 | 35.31 | 1:14.83 | 1:57.11 | 2:37.50 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Veera Annala | 1996 | 409 | 36.29 | 1:16.53 | 1:58.24 | 2:41.94 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Emma Heikkilä | 1994 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:52 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 16, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Shiho SAKAI (1990) 2:00.18 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Elizabeth SIMMONDS (1991) 2:00.91 2009-12-18 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 9 | 740 | 32.40 | 1:06.67 | 1:40.30 | 2:12.85 | ||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 7 | 715 | 32.61 | 1:06.95 | 1:41.09 | 2:14.43 | ||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Nenne Tommiska | 1993 | 6 | 633 | 32.18 | 1:06.91 | 1:42.85 | 2:19.96 | ||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Marissa Rämänen | 1994 | 5 | 616 | 33.88 | 1:09.55 | 1:45.28 | 2:21.25 | ||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Mira Turunen | 1994 | 4 | 614 | 34.06 | 1:09.49 | 1:45.02 | 2:21.36 | ||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Neea Turunen | 1996 | 3 | 600 | 33.26 | 1:09.09 | 1:45.69 | 2:22.51 | ||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Lotta Upanne | 1998 | 2 | 559 | 33.61 | 1:10.33 | 1:48.59 | 2:25.92 | ||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Nina Mäntynen | 1993 | 1 | 528 | 33.84 | 1:10.45 | 1:49.56 | 2:28.65 | ||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Matti Rajakylä (1984) 23.17 2005-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 705 | 24.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Arttu Pikkala | 1993 | 666 | 24.96 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 666 | 24.96 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Mika Sola | 1991 | 665 | 24.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Juho Allonen | 1989 | 650 | 25.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Ville Kallinen | 1989 | 638 | 25.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Manu Mäntymäki | 1985 | 630 | 25.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Reijo Hyvenen | 1990 | 618 | 25.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Tatu Peltonen | 1989 | 605 | 25.78 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
10 | Tommi Wallenius | 1994 | 596 | 25.91 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
11 | Christopher Kokarev | 1993 | 594 | 25.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Joona Merivirta | 1993 | 581 | 26.12 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Petri Hirvonen | 1988 | 575 | 26.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Teemu Aho | 1994 | 570 | 26.30 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
15 | Nico Palotie | 1992 | 568 | 26.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 562 | 26.41 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Juho Eerola | 1995 | 560 | 26.45 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
18 | Sakari Rautalin | 1991 | 548 | 26.64 | ||||||
Koovee | ||||||||||
19 | Teemu Viitanen | 1992 | 546 | 26.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
20 | Jonne Koski | 1994 | 543 | 26.72 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
21 | Kalle Välilä | 1993 | 541 | 26.75 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Martti Pyysalo | 1992 | 537 | 26.82 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Kasperi Norismaa | 1990 | 533 | 26.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Antti Mäki | 1992 | 524 | 27.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Elmo Pakkanen | 1995 | 523 | 27.06 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
26 | Jesse Tommiska | 1994 | 521 | 27.10 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
27 | Santeri Järvelä | 1992 | 520 | 27.11 | ||||||
Koovee | ||||||||||
28 | Aaro Varheenmaa | 1994 | 518 | 27.14 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Eemeli Asikainen | 1991 | 517 | 27.16 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
30 | Eetu Suomalainen | 1989 | 514 | 27.21 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Teemu Paasiaho | 1992 | 514 | 27.21 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
32 | Lauri Hartikainen | 1994 | 506 | 27.35 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
33 | Joona Poutanen | 1992 | 506 | 27.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Jesse Tuovinen | 1994 | 503 | 27.41 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
35 | Lauri Pilpola | 1993 | 502 | 27.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Juho Viitala | 1991 | 500 | 27.46 | ||||||
Koovee | ||||||||||
36 | Kristian Johansson | 1969 | 500 | 27.46 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
38 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 499 | 27.48 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
39 | Antti Rantanen | 1992 | 492 | 27.62 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
39 | Matias Vulli | 1994 | 492 | 27.62 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
41 | Antti Ylönen | 1993 | 491 | 27.64 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Niko Nieminen | 1992 | 489 | 27.67 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
42 | Teemu Aula | 1995 | 489 | 27.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
44 | Jere Tolonen | 1995 | 486 | 27.72 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
45 | Oiva Lahtinen | 1997 | 482 | 27.80 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
46 | Marko Sartela | 1993 | 481 | 27.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
47 | Topi Raiskio | 1990 | 476 | 27.93 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
48 | Teemu Laaksonen | 1993 | 474 | 27.95 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
49 | Jarkko Mursu | 1992 | 473 | 27.98 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
50 | Joona Miettinen | 1994 | 472 | 27.99 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
50 | Riku Tuomala | 1994 | 472 | 27.99 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
52 | Taavi Punkka | 1993 | 470 | 28.04 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
53 | Timmi Tuutti | 1993 | 469 | 28.06 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
54 | Jaakko Poutamo | 1994 | 467 | 28.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
55 | Matias Tuominen | 1992 | 467 | 28.10 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
56 | Riku-Petteri Kauro | 1992 | 466 | 28.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
57 | Johannes Nokkala | 1986 | 462 | 28.20 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Henrik Linna | 1992 | 461 | 28.22 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
59 | Rami Rahmatulla | 1992 | 459 | 28.26 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
60 | Matias Suihkonen | 1993 | 456 | 28.33 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
61 | Juho Virtanen | 1991 | 454 | 28.37 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
61 | Pyry Suomi | 1993 | 454 | 28.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
63 | Simo Laiho | 1993 | 453 | 28.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
64 | Samu Vuoriainen | 1995 | 450 | 28.44 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
65 | Johannes Lindroos | 1996 | 449 | 28.47 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
66 | Aleksi Raninen | 1994 | 447 | 28.52 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
67 | Rasmus Hautala | 1994 | 446 | 28.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
68 | Mikko Junninen | 1989 | 444 | 28.57 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
69 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 441 | 28.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
70 | Jere Urpunen | 1993 | 440 | 28.66 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
70 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 440 | 28.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
72 | Markus Seeste | 1994 | 436 | 28.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
73 | Frans Hartman | 1992 | 434 | 28.79 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
74 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 431 | 28.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
75 | Timi Lannetta | 1996 | 418 | 29.15 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Mikko Väänänen | 1977 | DNF | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
- | Roope Kastarinen | 1994 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 17, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
Euroopan ennätys: Steffen DEIBLER (1987) 21.80 2009-11-14 |
SE: Matti Rajakylä (1984) 23.17 2005-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 9 | 710 | 24.44 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Mika Sola | 1991 | 7 | 684 | 24.74 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Arttu Pikkala | 1993 | 6 | 679 | 24.80 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Manu Mäntymäki | 1985 | 5 | 667 | 24.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Ville Kallinen | 1989 | 4 | 665 | 24.97 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Ossi Oksa | 1988 | 3 | 661 | 25.03 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Juho Allonen | 1989 | 2 | 647 | 25.20 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Tatu Peltonen | 1989 | 1 | 599 | 25.86 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: NETHERLANDS (1900) 1:37.52 2003-12-12 |
Euroopan ennätys: NED (1900) 1:33.25 2009-12-11 |
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:42.02 2009-10-30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 736 | 1:43.28 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Petra Soininen | 1992 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Riia Koskelainen | 1987 | 25.69 | 52.36 | |||||||
Jenni Ruohoniemi | 1991 | 26.10 | 1:18.46 | |||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 24.82 | 1:43.28 | |||||||
2 | Vanve Naiset | 0 | 715 | 1:44.26 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Emilia Pikkarainen | 1992 | 25.31 | 25.31 | |||||||
Laura Kurki | 1994 | 25.44 | 50.75 | |||||||
Elviira Salmi | 1996 | 26.92 | 1:17.67 | |||||||
Pia Saarela | 1994 | 26.59 | 1:44.26 | |||||||
3 | Swim Naiset 1 | 0 | 681 | 1:46.00 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Moona Myllyaho | 1990 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 26.33 | 53.16 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 26.71 | 1:19.87 | |||||||
Laura Lajunen | 1992 | 26.13 | 1:46.00 | |||||||
4 | Hss 1 | 0 | 656 | 1:47.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tiina Lindgren | 1990 | 27.33 | 27.33 | |||||||
Juulia Lainekivi | 1993 | 26.55 | 53.88 | |||||||
Tea Lönnroth | 1990 | 27.09 | 1:20.97 | |||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 26.37 | 1:47.34 | |||||||
5 | Cetus 2 | 0 | 646 | 1:47.89 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Heidi Karjalainen | 1991 | 27.67 | 27.67 | |||||||
Johanna Vuorinen | 1996 | 27.06 | 54.73 | |||||||
Salla Elovirta | 1997 | 27.14 | 1:21.87 | |||||||
Anni Alitalo | 1991 | 26.02 | 1:47.89 | |||||||
6 | Koovee 1 | 0 | 620 | 1:49.37 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Anu Lehtinen | 1990 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 26.78 | 54.31 | |||||||
Emma Rautalin | 1994 | 27.22 | 1:21.53 | |||||||
Emilia Lahtinen | 1996 | 27.84 | 1:49.37 | |||||||
7 | Oulun Uinti 1 | 0 | 617 | 1:49.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 27.05 | 53.63 | |||||||
Katja Pyörälä | 1994 | 30.37 | 1:24.00 | |||||||
Linda Laihorinne | 1984 | 25.54 | 1:49.54 | |||||||
8 | Hss 2 | 0 | 615 | 1:49.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Elina Brandes | 1993 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Anna Kotonen | 1997 | 27.62 | 54.79 | |||||||
Emma Heikkilä | 1994 | 27.58 | 1:22.37 | |||||||
Jessica Hölttä | 1996 | 27.27 | 1:49.64 | |||||||
9 | Raisu I | 0 | 609 | 1:50.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Janna Ovaska | 1996 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Anu Bergström | 1996 | 27.31 | 55.01 | |||||||
Melina Vihdanmäki | 1995 | 27.78 | 1:22.79 | |||||||
Laura Mäki | 1997 | 27.23 | 1:50.02 | |||||||
10 | Cetus 3 | 0 | 608 | 1:50.08 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Nea Rinne | 1995 | 27.68 | 27.68 | |||||||
Enni Kukkasniemi | 1994 | 27.12 | 54.80 | |||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 27.70 | 1:22.50 | |||||||
Salla Autti | 1994 | 27.58 | 1:50.08 | |||||||
11 | Vuus Naiset | 0 | 604 | 1:50.32 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
Lotta Nevalainen | 1994 | 25.28 | 25.28 | |||||||
Erika Luukkanen | 1998 | 29.99 | 55.27 | |||||||
Carita Luukkanen | 1996 | 27.43 | 1:22.70 | |||||||
Tanja Ruohoniemi | 1995 | 27.62 | 1:50.32 | |||||||
12 | Vus-Vss | 1990 | 603 | 1:50.38 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Emilia Uusitalo | 1990 | 27.57 | 27.57 | |||||||
Ida Villa | 1993 | 26.60 | 54.17 | |||||||
Henrietta Nieminen | 1994 | 28.03 | 1:22.20 | |||||||
Eliisa Uusitalo | 1994 | 28.18 | 1:50.38 | |||||||
13 | Poseidon Naiset | 0 | 591 | 1:51.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Veera Venäläinen | 1995 | 27.77 | 27.77 | |||||||
Noora Kivioja | 1992 | 26.82 | 54.59 | |||||||
Ilona Repo | 1994 | 28.11 | 1:22.70 | |||||||
Jenni Jussila | 1995 | 28.39 | 1:51.09 | |||||||
14 | Taus 1 | 0 | 587 | 1:51.39 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Marie Hanhela | 1989 | 27.80 | 27.80 | |||||||
Fanni Riiho | 1995 | 28.54 | 56.34 | |||||||
Selma Ucar | 1995 | 28.06 | 1:24.40 | |||||||
Emmi Mäkelä | 1992 | 26.99 | 1:51.39 | |||||||
15 | Hss 3 | 0 | 583 | 1:51.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Nelli Määttänen | 1993 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Aino Alastalo | 1992 | 27.64 | 55.16 | |||||||
Erika Parviainen | 1995 | 27.33 | 1:22.49 | |||||||
Susanna Kaurinkoski | 1993 | 29.15 | 1:51.64 | |||||||
16 | Taus 2 | 0 | 573 | 1:52.24 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Jasmin Ruohonen | 1998 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Noora Nyberg | 1992 | 27.29 | 56.39 | |||||||
Saana Jalava | 1992 | 28.47 | 1:24.86 | |||||||
Anu Räikkönen | 1979 | 27.38 | 1:52.24 | |||||||
17 | Kou Naiset | 0 | 545 | 1:54.13 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Nenne Tommiska | 1993 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Teija Kotikuusi | 1994 | 28.77 | 57.13 | |||||||
Inari Alamattila | 1993 | 29.19 | 1:26.32 | |||||||
Alisa Ponomareva | 1991 | 27.81 | 1:54.13 | |||||||
18 | Swim Naiset 2 | 0 | 544 | 1:54.26 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Milla Ahonen | 1994 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Maija Toikkanen | 1994 | 26.93 | 56.69 | |||||||
Erika Lappalainen | 1996 | 28.73 | 1:25.42 | |||||||
Sanni Salonen | 1991 | 28.84 | 1:54.26 | |||||||
19 | Siwa Naiset | 1989 | 543 | 1:54.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Krista Rekonen | 1989 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Vilma Venäläinen | 1996 | 28.70 | 57.31 | |||||||
Eveliina Perämäki | 1997 | 30.11 | 1:27.42 | |||||||
Aino Puomila | 1992 | 26.90 | 1:54.32 | |||||||
20 | Tatu Naiset | 0 | 538 | 1:54.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Emilia Lähteenmäki | 1995 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Kaisa Mäki | 1993 | 27.35 | 56.23 | |||||||
Milja Miettinen | 1996 | 28.38 | 1:24.61 | |||||||
Eveliina Manninen | 1993 | 30.07 | 1:54.68 | |||||||
21 | Octopus N | 0 | 525 | 1:55.56 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Kiia Karimaa | 1996 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Roosa Parikka | 1994 | 28.27 | 57.37 | |||||||
Noora Tammi | 1996 | 30.99 | 1:28.36 | |||||||
Amanda Suihkonen | 1995 | 27.20 | 1:55.56 | |||||||
22 | Nopy Naiset | 0 | 525 | 1:55.57 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Riina Kaakkolammi | 1994 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Kamilla Ryöti | 1996 | 28.76 | 56.12 | |||||||
Camilla Ojala | 1994 | 29.25 | 1:25.37 | |||||||
Fanny Toivio | 1992 | 30.20 | 1:55.57 | |||||||
23 | Pus Naiset | 0 | 515 | 1:56.34 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Anna Ihalainen | 1996 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Helmi Lehti | 1997 | 29.42 | 58.18 | |||||||
Jenni Luttinen | 1992 | 29.49 | 1:27.67 | |||||||
Ida Lindström | 1992 | 28.67 | 1:56.34 | |||||||
24 | Oulun Uinti 2 | 0 | 509 | 1:56.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sofia Risteelä | 1993 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Ida Ijäs | 1996 | 29.03 | 58.44 | |||||||
Oona Kerttula | 1996 | 29.54 | 1:27.98 | |||||||
Emilia Soinilehto | 1995 | 28.82 | 1:56.80 | |||||||
25 | Koovee 2 | 0 | 503 | 1:57.28 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Alma Lumio | 1999 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Ninni Luoma | 1998 | 30.64 | 59.58 | |||||||
Nea Virta | 1996 | 28.56 | 1:28.14 | |||||||
Emma Nieminen | 1996 | 29.14 | 1:57.28 | |||||||
- | Orca Naiset | 0 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 27.79 | 27.79 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:50 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: NETHERLANDS (1900) 1:37.52 2003-12-12 |
Euroopan ennätys: NED (1900) 1:33.25 2009-12-11 |
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:42.02 2009-10-30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 18 | 758 | 1:42.27 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Petra Soininen | 1992 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Riia Koskelainen | 1987 | 25.24 | 51.81 | |||||||
Jenni Ruohoniemi | 1991 | 26.12 | 1:17.93 | |||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 24.34 | 1:42.27 | |||||||
2 | Vanve Naiset | 0 | 14 | 731 | 1:43.53 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Emilia Pikkarainen | 1992 | 25.04 | 25.04 | |||||||
Laura Kurki | 1994 | 25.27 | 50.31 | |||||||
Elviira Salmi | 1996 | 26.65 | 1:16.96 | |||||||
Pia Saarela | 1994 | 26.57 | 1:43.53 | |||||||
3 | Swim Naiset 1 | 0 | 12 | 704 | 1:44.84 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Moona Myllyaho | 1990 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 26.48 | 52.91 | |||||||
Riikka Majander | 1984 | 26.12 | 1:19.03 | |||||||
Laura Lajunen | 1992 | 25.81 | 1:44.84 | |||||||
4 | Oulun Uinti 1 | 0 | 10 | 692 | 1:45.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 27.15 | 53.60 | |||||||
Katja Pyörälä | 1994 | 26.45 | 1:20.05 | |||||||
Linda Laihorinne | 1984 | 25.37 | 1:45.42 | |||||||
5 | Hss 1 | 0 | 8 | 691 | 1:45.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 26.10 | 26.10 | |||||||
Tiina Lindgren | 1990 | 26.37 | 52.47 | |||||||
Juulia Lainekivi | 1993 | 26.27 | 1:18.74 | |||||||
Tea Lönnroth | 1990 | 26.74 | 1:45.48 | |||||||
6 | Cetus 2 | 0 | 6 | 650 | 1:47.63 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Heidi Karjalainen | 1991 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Johanna Vuorinen | 1996 | 26.84 | 54.15 | |||||||
Salla Elovirta | 1997 | 27.02 | 1:21.17 | |||||||
Anni Alitalo | 1991 | 26.46 | 1:47.63 | |||||||
7 | Koovee 1 | 0 | 4 | 639 | 1:48.27 | |||||
Koovee | ||||||||||
Anu Lehtinen | 1990 | 27.45 | 27.45 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 26.42 | 53.87 | |||||||
Emma Rautalin | 1994 | 26.86 | 1:20.73 | |||||||
Emilia Lahtinen | 1996 | 27.54 | 1:48.27 | |||||||
8 | Hss 2 | 0 | 2 | 618 | 1:49.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Elina Brandes | 1993 | 27.41 | 27.41 | |||||||
Anna Kotonen | 1997 | 27.38 | 54.79 | |||||||
Emma Heikkilä | 1994 | 27.30 | 1:22.09 | |||||||
Jessica Hölttä | 1996 | 27.39 | 1:49.48 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:50 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: GER (1900) 1:34.06 2006-12-07 |
Euroopan ennätys: RUS (1900) 1:31.80 2009-12-10 |
SE: Tampereen Uimaseura (1900) 1:39.17 2003-11-22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 745 | 1:41.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Sami Juopperi | 1992 | 26.45 | 26.45 | |||||||
Niko Hämäläinen | 1985 | 27.46 | 53.91 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 24.79 | 1:18.70 | |||||||
Tatu Waltari | 1987 | 22.57 | 1:41.27 | |||||||
2 | Swim Miehet 1 | 0 | 734 | 1:41.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Janne Markkanen | 1994 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Teemu Vuorela | 1994 | 28.37 | 54.99 | |||||||
Ville Kallinen | 1989 | 24.76 | 1:19.75 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 22.04 | 1:41.79 | |||||||
3 | Hss 1 | 0 | 723 | 1:42.26 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Manu Mäntymäki | 1985 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Sami Myren | 1991 | 28.42 | 55.11 | |||||||
Ville Tirroniemi | 1986 | 24.45 | 1:19.56 | |||||||
Mikko Sinisalo | 1984 | 22.70 | 1:42.26 | |||||||
4 | Cetus 2 | 0 | 711 | 1:42.86 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Valtteri Eloranta | 1992 | 26.11 | 26.11 | |||||||
Lassi Ohtonen | 1992 | 29.07 | 55.18 | |||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 24.46 | 1:19.64 | |||||||
Tomas Johansson | 1994 | 23.22 | 1:42.86 | |||||||
5 | Aui Miehet | 0 | 690 | 1:43.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Ville Korpi | 1983 | 26.92 | 26.92 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 30.46 | 57.38 | |||||||
Ossi Oksa | 1988 | 24.44 | 1:21.82 | |||||||
Jani Rusi | 1984 | 22.08 | 1:43.90 | |||||||
6 | Koovee 1 | 0 | 686 | 1:44.08 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Jaakko Rautalin | 1989 | 26.98 | 26.98 | |||||||
Iisakki Ratilainen | 1986 | 27.98 | 54.96 | |||||||
Lauri Leinonen | 1992 | 26.17 | 1:21.13 | |||||||
Juho Nieminen | 1993 | 22.95 | 1:44.08 | |||||||
7 | Laka Miehet | 160 | 666 | 1:45.14 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
Olli Kokko | 1994 | 27.33 | 27.33 | |||||||
Petteri Lehtinen | 1973 | 28.66 | 55.99 | |||||||
Tero Matkaniemi | 1972 | 26.16 | 1:22.15 | |||||||
Niko Korhonen | 1993 | 22.99 | 1:45.14 | |||||||
8 | Swim Miehet 2 | 0 | 644 | 1:46.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Antti Viilos | 1989 | 28.43 | 28.43 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 29.71 | 58.14 | |||||||
Juho Allonen | 1989 | 24.85 | 1:22.99 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 23.34 | 1:46.33 | |||||||
9 | Taus 1 | 0 | 636 | 1:46.76 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Jani Mäkinen | 1994 | 26.87 | 26.87 | |||||||
Elias Kouvo | 1994 | 30.79 | 57.66 | |||||||
Anton Herrala | 1993 | 25.25 | 1:22.91 | |||||||
Matias Tyry | 1993 | 23.85 | 1:46.76 | |||||||
10 | Swim Miehet 3 | 0 | 632 | 1:46.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Jaakko Poutamo | 1994 | 31.17 | 58.69 | |||||||
Petri Hirvonen | 1988 | 25.42 | 1:24.11 | |||||||
Severi Allonen | 1991 | 22.87 | 1:46.98 | |||||||
11 | Pus Miehet | 0 | 611 | 1:48.20 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Teemu Paasiaho | 1992 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Matti Mattsson | 1993 | 28.09 | 57.06 | |||||||
Jonne Koski | 1994 | 26.43 | 1:23.49 | |||||||
Antti Ylönen | 1993 | 24.71 | 1:48.20 | |||||||
12 | Kou Miehet | 0 | 594 | 1:49.20 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Sergei Haukka | 1989 | 26.54 | 26.54 | |||||||
Ville Kotikuusi | 1991 | 29.99 | 56.53 | |||||||
Jesse Tommiska | 1994 | 26.54 | 1:23.07 | |||||||
Panu Sipilä | 1996 | 26.13 | 1:49.20 | |||||||
13 | Cetus 3 | 0 | 583 | 1:49.88 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Kaarle Suonio | 1994 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Roope Halonen | 1993 | 30.53 | 59.41 | |||||||
Peik Lehtonen | 1991 | 26.36 | 1:25.77 | |||||||
Timo Peltola | 1985 | 24.11 | 1:49.88 | |||||||
14 | Koovee 2 | 0 | 576 | 1:50.36 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Jeremy Hakala | 1995 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Arttu Ristmeri | 1992 | 30.16 | 59.83 | |||||||
Santeri Järvelä | 1992 | 26.67 | 1:26.50 | |||||||
Sakari Rautalin | 1991 | 23.86 | 1:50.36 | |||||||
15 | Poseidon Miehet | 0 | 575 | 1:50.40 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Pyry Suomi | 1993 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Tapio Junninen | 1995 | 31.05 | 59.20 | |||||||
Oliver Tarkkanen | 1995 | 26.88 | 1:26.08 | |||||||
Mikko Junninen | 1989 | 24.32 | 1:50.40 | |||||||
16 | Nummelan Kisaajat M | 1993 | 570 | 1:50.75 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Petteri Otranen | 1993 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Henri Heinonen | 1996 | 30.75 | 1:00.29 | |||||||
Eemil Ekdahl | 1993 | 26.20 | 1:26.49 | |||||||
Kasper Nylund | 1994 | 24.26 | 1:50.75 | |||||||
17 | Swim Miehet 4 | 0 | 564 | 1:51.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Kasperi Norismaa | 1990 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Riku-Petteri Kauro | 1992 | 32.89 | 1:01.41 | |||||||
Mikko Alpola | 1989 | 25.42 | 1:26.83 | |||||||
Sami Puukko | 1992 | 24.25 | 1:51.08 | |||||||
18 | Cetus 4 | 0 | 553 | 1:51.84 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Göran Porvali | 1975 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Kim Sandberg | 1987 | 30.87 | 59.01 | |||||||
Mikko Väänänen | 1977 | 28.04 | 1:27.05 | |||||||
Kristian Johansson | 1969 | 24.79 | 1:51.84 | |||||||
19 | Tuus Miehet | 1992 | 546 | 1:52.33 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tuomas Ikonen | 1996 | 28.50 | 28.50 | |||||||
Rami Rahmatulla | 1992 | 30.33 | 58.83 | |||||||
Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 28.07 | 1:26.90 | |||||||
Henrik Rinkinen | 1997 | 25.43 | 1:52.33 | |||||||
20 | Scv Miehet 1 | 0 | 532 | 1:53.29 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Lauri Moilanen | 1988 | 28.91 | 28.91 | |||||||
Toni Piirainen | 1976 | 30.68 | 59.59 | |||||||
Janne Toivola | 1966 | 28.89 | 1:28.48 | |||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 24.81 | 1:53.29 | |||||||
21 | Taus 2 | 0 | 531 | 1:53.33 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Heikki Luukko | 1988 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Antti Rantanen | 1992 | 31.87 | 1:00.09 | |||||||
Teemu Laaksonen | 1993 | 28.15 | 1:28.24 | |||||||
Riku Tuomala | 1994 | 25.09 | 1:53.33 | |||||||
22 | Orca Miehet | 0 | 525 | 1:53.83 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Marko Vilpponen | 1990 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Hannu Vilpponen | 1991 | 31.41 | 1:00.29 | |||||||
Tomi Järvelä | 1995 | 28.28 | 1:28.57 | |||||||
Samu Vuoriainen | 1995 | 25.26 | 1:53.83 | |||||||
23 | Oulun Uinti 1 | 0 | 513 | 1:54.68 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sami Säilynkangas | 1991 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Anssi Hätälä | 1994 | 33.48 | 1:03.08 | |||||||
Arttu Erkinaro | 1992 | 26.72 | 1:29.80 | |||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 24.88 | 1:54.68 | |||||||
24 | Keui Miehet | 0 | 494 | 1:56.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Risto Arvola | 1986 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Janne Haapaniemi | 1979 | 31.94 | 1:01.92 | |||||||
Oiva Lahtinen | 1997 | 28.01 | 1:29.93 | |||||||
Aaro Karola | 1993 | 26.17 | 1:56.10 | |||||||
- | Hss Miehet 2 | 0 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Koovee 3 | 0 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
Saku Knuutila | 1995 | 31.05 | 31.05 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Octopus M | 0 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Matias Suihkonen | 1993 | 31.21 | 31.21 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Tatu 1 | 0 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Miro Vasko | 1993 | 26.86 | 26.86 | |||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Tatu 2 | 0 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Joona Poutanen | 1992 | 29.96 | 29.96 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Åsk Miehet | 0 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Miika Nordblad | 1991 | 27.70 | 27.70 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 oktober 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:50 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: GER (1900) 1:34.06 2006-12-07 |
Euroopan ennätys: RUS (1900) 1:31.80 2009-12-10 |
SE: Tampereen Uimaseura (1900) 1:39.17 2003-11-22 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 18 | 790 | 1:39.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Sami Juopperi | 1992 | 26.41 | 26.41 | |||||||
Niko Hämäläinen | 1985 | 27.32 | 53.73 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.79 | 1:17.52 | |||||||
Tatu Waltari | 1987 | 21.79 | 1:39.31 | |||||||
2 | Swim Miehet 1 | 0 | 14 | 754 | 1:40.87 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Janne Markkanen | 1994 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Teemu Vuorela | 1994 | 28.44 | 54.87 | |||||||
Ville Kallinen | 1989 | 24.73 | 1:19.60 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 21.27 | 1:40.87 | |||||||
3 | Aui Miehet | 0 | 12 | 746 | 1:41.22 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Ville Korpi | 1983 | 26.57 | 26.57 | |||||||
Ossi Oksa | 1988 | 27.68 | 54.25 | |||||||
Tommi Wallenius | 1994 | 25.13 | 1:19.38 | |||||||
Jani Rusi | 1984 | 21.84 | 1:41.22 | |||||||
4 | Hss 1 | 0 | 10 | 740 | 1:41.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Manu Mäntymäki | 1985 | 26.60 | 26.60 | |||||||
Sami Myren | 1991 | 28.36 | 54.96 | |||||||
Ville Tirroniemi | 1986 | 24.10 | 1:19.06 | |||||||
Mikko Sinisalo | 1984 | 22.45 | 1:41.51 | |||||||
5 | Cetus 2 | 0 | 8 | 718 | 1:42.54 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Valtteri Eloranta | 1992 | 26.18 | 26.18 | |||||||
Lassi Ohtonen | 1992 | 28.92 | 55.10 | |||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 24.35 | 1:19.45 | |||||||
Tomas Johansson | 1994 | 23.09 | 1:42.54 | |||||||
6 | Koovee 1 | 0 | 6 | 697 | 1:43.55 | |||||
Koovee | ||||||||||
Jaakko Rautalin | 1989 | 26.78 | 26.78 | |||||||
Iisakki Ratilainen | 1986 | 27.56 | 54.34 | |||||||
Lauri Leinonen | 1992 | 25.98 | 1:20.32 | |||||||
Juho Nieminen | 1993 | 23.23 | 1:43.55 | |||||||
7 | Laka Miehet | 160 | 4 | 679 | 1:44.47 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
Olli Kokko | 1994 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Petteri Lehtinen | 1973 | 28.38 | 55.56 | |||||||
Tero Matkaniemi | 1972 | 25.92 | 1:21.48 | |||||||
Niko Korhonen | 1993 | 22.99 | 1:44.47 | |||||||
8 | Swim Miehet 2 | 0 | 2 | 675 | 1:44.63 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Antti Viilos | 1989 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 29.83 | 57.76 | |||||||
Juho Allonen | 1989 | 24.61 | 1:22.37 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 22.26 | 1:44.63 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:54 |
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:15 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
Euroopan ennätys: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 784 | 26.66 | 55.31 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Lotta Nevalainen | 1994 | 718 | 27.34 | 56.97 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Laura Lajunen | 1992 | 710 | 27.54 | 57.17 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Kaisla Kollanus | 1993 | 708 | 27.52 | 57.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Linda Laihorinne | 1984 | 700 | 27.73 | 57.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Laura Kurki | 1994 | 700 | 27.53 | 57.46 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Tessa Nurminen | 1994 | 682 | 27.77 | 57.95 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
8 | Ida Villa | 1993 | 671 | 28.13 | 58.27 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 659 | 28.56 | 58.63 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Moona Myllyaho | 1990 | 652 | 28.42 | 58.83 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 651 | 28.65 | 58.86 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Amanda Suihkonen | 1995 | 641 | 27.93 | 59.16 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Aino Puomila | 1992 | 639 | 28.93 | 59.23 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Elviira Salmi | 1996 | 635 | 28.28 | 59.34 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Jessica Hölttä | 1996 | 633 | 28.64 | 59.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Yvonne Tollander | 1997 | 633 | 28.87 | 59.42 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
17 | Erika Parviainen | 1995 | 631 | 28.66 | 59.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Katja Pyörälä | 1994 | 631 | 28.28 | 59.48 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Salla Autti | 1994 | 630 | 28.90 | 59.49 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Juulia Lainekivi | 1993 | 620 | 28.68 | 59.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Oona Palonen | 1995 | 617 | 28.77 | 59.93 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
22 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 614 | 28.77 | 1:00.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Leona Pälvimäki | 1997 | 614 | 29.13 | 1:00.02 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
24 | Nelli Määttänen | 1993 | 614 | 28.95 | 1:00.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
25 | Elina Brandes | 1993 | 608 | 28.04 | 1:00.22 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Kaisa Kuitunen | 1994 | 606 | 28.33 | 1:00.28 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Anu Bergström | 1996 | 606 | 29.09 | 1:00.29 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Anna Kotonen | 1997 | 604 | 28.89 | 1:00.35 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Nenne Tommiska | 1993 | 601 | 29.05 | 1:00.43 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
30 | Emilia Markkanen | 1995 | 594 | 29.46 | 1:00.69 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
31 | Veera Venäläinen | 1995 | 590 | 28.94 | 1:00.81 | |||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 589 | 29.34 | 1:00.85 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Emmi Mäkelä | 1992 | 588 | 29.15 | 1:00.89 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
34 | Pia Saarela | 1994 | 584 | 28.74 | 1:01.01 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Elli Harju | 1994 | 583 | 29.09 | 1:01.05 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Johanna Vuorinen | 1996 | 582 | 29.43 | 1:01.09 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
37 | Josefiina Välimäki | 1995 | 582 | 29.08 | 1:01.10 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Mimosa Jallow | 1994 | 578 | 28.75 | 1:01.24 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Selma Ucar | 1995 | 575 | 29.70 | 1:01.35 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
40 | Eliisa Uusitalo | 1994 | 574 | 29.79 | 1:01.37 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
40 | Noora Sartela | 1991 | 574 | 29.05 | 1:01.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Marie Hanhela | 1989 | 572 | 29.59 | 1:01.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
43 | Maija Toikkanen | 1994 | 570 | 29.27 | 1:01.51 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
44 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 568 | 29.30 | 1:01.59 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
45 | Susanne Hirvonen | 1997 | 563 | 29.44 | 1:01.77 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
46 | Salla Elovirta | 1997 | 559 | 30.06 | 1:01.91 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
47 | Natalia Holm | 1995 | 553 | 29.80 | 1:02.16 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
48 | Mira Ylikärppä | 1995 | 551 | 29.23 | 1:02.23 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
49 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 549 | 30.23 | 1:02.29 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
50 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 546 | 29.08 | 1:02.42 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
51 | Saara Ruti | 1997 | 544 | 29.89 | 1:02.47 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
52 | Erika Lappalainen | 1996 | 542 | 30.57 | 1:02.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
53 | Henni Huhtamo | 1997 | 541 | 30.71 | 1:02.60 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
53 | Susanna Kaurinkoski | 1993 | 541 | 30.11 | 1:02.60 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
55 | Nina Mäntynen | 1993 | 540 | 30.13 | 1:02.66 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
56 | Ida Ijäs | 1996 | 536 | 30.35 | 1:02.81 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
57 | Kamilla Nissinen | 1995 | 533 | 30.23 | 1:02.93 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
58 | Emma Rautalin | 1994 | 529 | 29.67 | 1:03.09 | |||||
Koovee | ||||||||||
59 | Tiia Nieminen | 1994 | 526 | 30.40 | 1:03.19 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
60 | Jatta Jokinen | 1993 | 526 | 30.54 | 1:03.20 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
61 | Kiia Karimaa | 1996 | 525 | 30.07 | 1:03.25 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
62 | Alma Lumio | 1999 | 522 | 30.32 | 1:03.36 | |||||
Koovee | ||||||||||
63 | Krista Rekonen | 1989 | 522 | 30.26 | 1:03.37 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
64 | Teija Kotikuusi | 1994 | 521 | 30.24 | 1:03.39 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
65 | Niina Korhonen | 1996 | 520 | 30.13 | 1:03.42 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
66 | Jenna Lehtinen | 1995 | 519 | 30.58 | 1:03.46 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
67 | Inari Alamattila | 1993 | 515 | 30.74 | 1:03.63 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
68 | Janita Lappi | 1997 | 514 | 30.02 | 1:03.70 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
69 | Julia Thurin | 1996 | 511 | 30.60 | 1:03.79 | |||||
IF Åland | ||||||||||
70 | Anna Ihalainen | 1996 | 511 | 30.01 | 1:03.80 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
71 | Ilona Repo | 1994 | 510 | 29.69 | 1:03.84 | |||||
Poseidon | ||||||||||
72 | Vilma Venäläinen | 1996 | 509 | 30.44 | 1:03.87 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
73 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 508 | 31.01 | 1:03.92 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
74 | Ida Lindström | 1992 | 507 | 30.82 | 1:03.97 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
75 | Annika Laihonen | 1997 | 502 | 30.42 | 1:04.17 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
76 | Saana Jalava | 1992 | 501 | 30.60 | 1:04.21 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
77 | Jenni Jussila | 1995 | 498 | 30.16 | 1:04.36 | |||||
Poseidon | ||||||||||
78 | Julia Mökkönen | 1996 | 475 | 31.34 | 1:05.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
79 | Anni-Maria Luoma | 1997 | 467 | 31.14 | 1:05.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:15 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 20, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 |
Euroopan ennätys: Francesca HALSALL (1990) 51.19 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 863 | 25.50 | 53.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Lotta Nevalainen | 1994 | 791 | 26.37 | 55.15 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Laura Kurki | 1994 | 768 | 26.92 | 55.70 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Kaisla Kollanus | 1993 | 746 | 27.15 | 56.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Linda Laihorinne | 1984 | 728 | 27.19 | 56.71 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Tessa Nurminen | 1994 | 702 | 27.81 | 57.39 | |||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
7 | Ida Villa | 1993 | 689 | 27.68 | 57.76 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Moona Myllyaho | 1990 | 660 | 28.25 | 58.59 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:03 |
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:29 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Severi Allonen | 1991 | 719 | 27.37 | 55.14 | 1:23.23 | 1:50.91 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 698 | 26.52 | 55.06 | 1:23.28 | 1:52.04 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Henri Härkönen | 1993 | 673 | 26.53 | 55.50 | 1:24.80 | 1:53.40 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Anton Herrala | 1993 | 670 | 26.63 | 55.18 | 1:24.45 | 1:53.54 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Mika Sola | 1991 | 664 | 26.56 | 55.13 | 1:24.46 | 1:53.89 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Niko Korhonen | 1993 | 653 | 26.60 | 55.53 | 1:25.09 | 1:54.51 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
7 | Eemil Ekdahl | 1993 | 648 | 26.62 | 55.43 | 1:25.41 | 1:54.81 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Marko Vilpponen | 1990 | 648 | 27.00 | 56.07 | 1:25.45 | 1:54.86 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Timo Peltola | 1985 | 644 | 27.06 | 56.25 | 1:25.65 | 1:55.06 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Tomas Johansson | 1994 | 630 | 26.96 | 56.47 | 1:26.51 | 1:55.89 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Antti Viilos | 1989 | 625 | 26.52 | 55.73 | 1:25.88 | 1:56.21 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Miro Torola | 1995 | 620 | 26.93 | 56.41 | 1:26.37 | 1:56.56 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Matias Tyry | 1993 | 618 | 27.29 | 56.87 | 1:27.08 | 1:56.68 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Eetu Päivärinta | 1994 | 606 | 26.82 | 56.44 | 1:26.77 | 1:57.40 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Teemu Vuorela | 1994 | 602 | 26.51 | 55.62 | 1:26.49 | 1:57.69 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Gustav Carlsson | 1993 | 594 | 27.06 | 56.54 | 1:27.46 | 1:58.18 | |||
IF Åland | ||||||||||
17 | Petja Yritys | 1993 | 577 | 27.17 | 57.01 | 1:28.26 | 1:59.34 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Jesse Tommiska | 1994 | 576 | 27.24 | 58.02 | 1:29.23 | 1:59.41 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
19 | Lauri Leinonen | 1992 | 568 | 28.20 | 58.50 | 1:29.82 | 1:59.98 | |||
Koovee | ||||||||||
20 | Joona Miettinen | 1994 | 558 | 27.44 | 57.64 | 1:28.95 | 2:00.67 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 558 | 27.84 | 57.68 | 1:28.71 | 2:00.70 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Matias Suihkonen | 1993 | 558 | 26.99 | 57.05 | 1:28.90 | 2:00.70 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Patrick Vossi | 1995 | 554 | 27.78 | 58.28 | 1:29.65 | 2:00.99 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Juho Eerola | 1995 | 551 | 27.78 | 58.15 | 1:29.91 | 2:01.24 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Tomi Leppälä | 1994 | 546 | 27.25 | 57.76 | 1:29.52 | 2:01.61 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
26 | Aaro Karola | 1993 | 533 | 28.21 | 59.17 | 1:31.18 | 2:02.55 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Jesse Laukkanen | 1996 | 524 | 28.71 | 1:00.03 | 1:31.52 | 2:03.23 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
28 | Topias Kurikka | 1995 | 519 | 28.55 | 59.52 | 1:31.59 | 2:03.62 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
29 | Emil Kaidesoja | 1995 | 505 | 27.89 | 59.24 | 1:31.72 | 2:04.78 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Johannes Lindroos | 1996 | 498 | 27.88 | 59.28 | 1:32.58 | 2:05.36 | |||
Someron Esa | ||||||||||
31 | Riku Tuomala | 1994 | 490 | 27.23 | 58.55 | 1:31.07 | 2:06.01 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Sami Puukko | 1992 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Samuli Heino | 1992 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:29 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 21, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 |
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Severi Allonen | 1991 | 778 | 24.99 | 52.33 | 1:20.16 | 1:48.05 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 713 | 25.90 | 53.78 | 1:22.45 | 1:51.23 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Henri Härkönen | 1993 | 682 | 26.04 | 54.64 | 1:23.94 | 1:52.87 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Anton Herrala | 1993 | 666 | 26.45 | 55.19 | 1:24.54 | 1:53.77 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Niko Korhonen | 1993 | 659 | 26.48 | 55.30 | 1:24.71 | 1:54.21 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
6 | Marko Vilpponen | 1990 | 639 | 27.29 | 56.12 | 1:25.68 | 1:55.36 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Antti Viilos | 1989 | 627 | 26.43 | 55.88 | 1:26.21 | 1:56.12 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Tomas Johansson | 1994 | 517 | 24.69 | 51.72 | 1:28.02 | 2:03.81 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:09 |
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 22, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Janne SCHÄFER (1981) 29.55 2009-11-15 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 712 | 32.26 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 705 | 32.36 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 691 | 32.58 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Veera Kivirinta | 1995 | 665 | 33.00 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anu Lehtinen | 1990 | 644 | 33.35 | ||||||
Koovee | ||||||||||
6 | Tea Lönnroth | 1990 | 631 | 33.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Alisa Ponomareva | 1991 | 625 | 33.69 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Noora Kivioja | 1992 | 610 | 33.95 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Leena Koivusalo | 1993 | 604 | 34.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Laura Salonen | 1996 | 599 | 34.16 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
11 | Sofia Paavilainen | 1991 | 597 | 34.21 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
12 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 589 | 34.36 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Maiju Houni | 1996 | 581 | 34.52 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Erika Bergström | 1996 | 574 | 34.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Kaisa Mäki | 1993 | 573 | 34.68 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Irene Paloposki | 1994 | 567 | 34.80 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Emilia Uusitalo | 1990 | 565 | 34.84 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Maisa Keskinen | 1993 | 564 | 34.85 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Anni Rajamäki | 1996 | 557 | 35.01 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Eliisa Uusitalo | 1994 | 536 | 35.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Ilona Repo | 1994 | 534 | 35.49 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Milla Ahonen | 1994 | 532 | 35.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Mona Juppo | 1996 | 529 | 35.61 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Annukka Repo | 1993 | 528 | 35.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Noora Nyberg | 1992 | 524 | 35.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
26 | Hanna Hammar | 1998 | 517 | 35.89 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Juulia Aksila | 1996 | 515 | 35.93 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
28 | Kamilla Ryöti | 1996 | 509 | 36.06 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Sofia Risteelä | 1993 | 506 | 36.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Lotta Jacobson | 1998 | 504 | 36.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Ninni Luoma | 1998 | 504 | 36.18 | ||||||
Koovee | ||||||||||
32 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 504 | 36.20 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 501 | 36.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Sini Sariola | 1996 | 501 | 36.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
35 | Katri Vesterinen | 1993 | 489 | 36.55 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
36 | Ida Ijäs | 1996 | 488 | 36.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Carita Luukkanen | 1996 | 482 | 36.73 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
38 | Jade Pönni | 1997 | 480 | 36.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Lotta Mielonen | 1996 | 470 | 37.03 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
40 | Kiia Karimaa | 1996 | 467 | 37.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
41 | Eveliina Manninen | 1993 | 466 | 37.15 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Maria Ripatti | 1987 | 455 | 37.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
43 | Katerina Lotto | 1998 | 443 | 37.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
44 | Oona Savinainen | 1994 | 442 | 37.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
45 | Karliina Kujala | 1994 | 416 | 38.59 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Anna Mäkinen | 1995 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Sini Espo | 1992 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:35 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:12 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 22, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Janne SCHÄFER (1981) 29.55 2009-11-15 |
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 766 | 31.48 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 731 | 31.97 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
3 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 701 | 32.42 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
4 | Veera Kivirinta | 1995 | 700 | 32.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anu Lehtinen | 1990 | 670 | 32.91 | ||||||
Koovee | ||||||||||
6 | Tea Lönnroth | 1990 | 634 | 33.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Alisa Ponomareva | 1991 | 625 | 33.68 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
8 | Noora Kivioja | 1992 | 618 | 33.82 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:12 |
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 23, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 58.40 2009-12-10 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Hämäläinen | 1985 | 750 | 29.02 | 1:01.20 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Matti Mattsson | 1993 | 700 | 29.12 | 1:02.62 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ossi Oksa | 1988 | 694 | 29.26 | 1:02.81 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 692 | 30.06 | 1:02.86 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | William Wihanto | 1994 | 692 | 29.34 | 1:02.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Sami Myren | 1991 | 669 | 29.63 | 1:03.57 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Olli Kokko | 1994 | 665 | 29.70 | 1:03.70 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Timo Vaimann | 1992 | 654 | 29.99 | 1:04.08 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
9 | Lassi Ohtonen | 1992 | 652 | 30.27 | 1:04.13 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Filipp Provorkov | 1988 | 639 | 29.51 | 1:04.57 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
11 | Tommi Nisula | 1989 | 639 | 30.59 | 1:04.58 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 621 | 30.75 | 1:05.17 | |||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
13 | Miro Vasko | 1993 | 591 | 31.11 | 1:06.28 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Tuukka Myller | 1994 | 589 | 30.64 | 1:06.34 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
15 | Calle Mohn | 1993 | 587 | 31.35 | 1:06.40 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Elias Kouvo | 1994 | 587 | 31.07 | 1:06.43 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Juha Kollin | 1993 | 580 | 30.81 | 1:06.68 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
18 | Arttu Ristmeri | 1992 | 578 | 30.96 | 1:06.77 | |||||
Koovee | ||||||||||
19 | Henri Heinonen | 1996 | 574 | 32.05 | 1:06.92 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Miika Tiainen | 1994 | 566 | 31.88 | 1:07.21 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Tuomas Tiainen | 1996 | 561 | 31.53 | 1:07.44 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Ville Kallio | 1986 | 559 | 31.89 | 1:07.52 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
23 | Teemu Viitanen | 1992 | 554 | 30.84 | 1:07.69 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Juho Nieminen | 1993 | 551 | 31.55 | 1:07.83 | |||||
Koovee | ||||||||||
24 | Kasper Nylund | 1994 | 551 | 32.22 | 1:07.83 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
26 | Joonas Mikkonen | 1988 | 551 | 31.41 | 1:07.84 | |||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Roope Halonen | 1993 | 548 | 31.94 | 1:07.95 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Martti Pyysalo | 1992 | 544 | 31.93 | 1:08.12 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Janne Lantto | 1994 | 542 | 31.12 | 1:08.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Jesse Tuovinen | 1994 | 538 | 31.49 | 1:08.37 | |||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
31 | Teemu Hartikainen | 1993 | 536 | 31.72 | 1:08.44 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
32 | Joni Lairola | 1992 | 532 | 32.00 | 1:08.61 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
33 | Jani Kuutsa | 1993 | 532 | 31.91 | 1:08.65 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
34 | Jalmari Kunnari | 1995 | 529 | 31.87 | 1:08.78 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
35 | Ville Kotikuusi | 1991 | 523 | 32.57 | 1:09.02 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
36 | Jaakko Poutamo | 1994 | 522 | 33.00 | 1:09.08 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Simo Laiho | 1993 | 507 | 32.84 | 1:09.72 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 503 | 32.94 | 1:09.91 | |||||
Koovee | ||||||||||
39 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 502 | 32.91 | 1:09.98 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
40 | Henri Hartikainen | 1995 | 497 | 32.67 | 1:10.20 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
41 | Marko Kaakkolammi | 1996 | 487 | 33.09 | 1:10.70 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
41 | Olli Kähkönen | 1994 | 487 | 33.55 | 1:10.70 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
43 | Saku Knuutila | 1995 | 482 | 33.48 | 1:10.93 | |||||
Koovee | ||||||||||
44 | Nicklas Aspenström | 1995 | 482 | 33.12 | 1:10.94 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Juuso Lumilahti | 1995 | 474 | 33.93 | 1:11.33 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Lauri Pilpola | 1993 | 474 | 33.70 | 1:11.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Konsta Naumanen | 1996 | 470 | 33.36 | 1:11.52 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
48 | Lauri Kettunen | 1995 | 461 | 33.00 | 1:11.98 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
49 | Tuomas Ikonen | 1996 | 449 | 34.20 | 1:12.63 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
50 | Emil Kaidesoja | 1995 | 430 | 34.68 | 1:13.67 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
51 | Marcus Juksar | 1994 | 398 | 34.46 | 1:15.63 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
52 | Noah Badji | 1996 | 387 | 34.95 | 1:16.32 | |||||
Koovee | ||||||||||
- | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 09:46 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 23, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Robin VAN AGGELE (1984) 56.29 2009-12-11 |
SE: Andrei Tuomola (1989) 58.40 2009-12-10 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Niko Hämäläinen | 1985 | 778 | 28.01 | 1:00.47 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 759 | 28.41 | 1:00.97 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Matti Mattsson | 1993 | 741 | 28.75 | 1:01.45 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 735 | 28.84 | 1:01.61 | |||||
Koovee | ||||||||||
5 | William Wihanto | 1994 | 703 | 29.25 | 1:02.53 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Timo Vaimann | 1992 | 689 | 29.45 | 1:02.96 | |||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
7 | Olli Kokko | 1994 | 671 | 29.73 | 1:03.52 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Lassi Ohtonen | 1992 | 669 | 29.82 | 1:03.58 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:23 |
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Julia SMIT (1987) 4:21.04 2009-12-18 |
Euroopan ennätys: Hannah MILEY (1989) 4:24.51 2009-12-18 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 4:43.17 2009-11-29 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henrietta Nieminen | 1994 | 1:16.70 | 2:37.07 | 4:06.21 | 5:18.73 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Emma Långström | 1997 | 1:12.76 | 2:37.02 | 4:07.32 | 5:20.67 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Senna Mäki | 1997 | 1:11.92 | 2:35.25 | 4:11.03 | 5:26.67 | ||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
4 | Tiia Turunen | 1998 | 1:15.05 | 2:39.63 | 4:13.19 | 5:27.24 | ||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Katarina Mustonen | 1996 | 1:15.23 | 2:39.92 | 4:13.59 | 5:27.90 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:00 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 24, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Julia SMIT (1987) 4:21.04 2009-12-18 |
Euroopan ennätys: Hannah MILEY (1989) 4:24.51 2009-12-18 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 4:43.17 2009-11-29 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Patricia Aschan | 1994 | 786 | 1:05.54 | 2:18.19 | 3:38.68 | 4:42.83 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Noora Laukkanen | 1993 | 785 | 1:05.68 | 2:21.12 | 3:40.16 | 4:42.97 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 666 | 1:08.60 | 2:26.31 | 3:52.85 | 4:58.89 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Nea Rinne | 1995 | 653 | 1:05.80 | 2:27.30 | 3:52.13 | 5:00.92 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Emma Heikkilä | 1994 | 624 | 1:10.01 | 2:29.46 | 3:58.10 | 5:05.54 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Neea Turunen | 1996 | 610 | 1:09.47 | 2:28.03 | 3:55.83 | 5:07.83 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Mira Turunen | 1994 | 585 | 1:11.69 | 2:27.60 | 4:01.08 | 5:12.09 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Henrietta Nieminen | 1994 | 549 | 1:16.70 | 2:37.07 | 4:06.21 | 5:18.73 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Emma Långström | 1997 | 539 | 1:12.76 | 2:37.02 | 4:07.32 | 5:20.67 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Senna Mäki | 1997 | 510 | 1:11.92 | 2:35.25 | 4:11.03 | 5:26.67 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
11 | Tiia Turunen | 1998 | 508 | 1:15.05 | 2:39.63 | 4:13.19 | 5:27.24 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Katarina Mustonen | 1996 | 505 | 1:15.23 | 2:39.92 | 4:13.59 | 5:27.90 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Vilma Ruotsalainen | 1996 | DNF | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:51 |
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 25, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Tero Välimaa (1978) 51.93 2004-03-14 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mika Sola | 1991 | 703 | 25.53 | 54.52 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Juho Allonen | 1989 | 678 | 25.91 | 55.18 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 678 | 25.07 | 55.19 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Ossi Oksa | 1988 | 654 | 26.18 | 55.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Ville Kallinen | 1989 | 651 | 26.23 | 55.93 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Tony Eriksson | 1995 | 641 | 26.20 | 56.24 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Arttu Pikkala | 1993 | 626 | 26.05 | 56.68 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Mikko Alpola | 1989 | 623 | 26.95 | 56.77 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Christopher Kokarev | 1993 | 620 | 26.02 | 56.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Anton Herrala | 1993 | 603 | 27.32 | 57.39 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Petri Hirvonen | 1988 | 595 | 26.94 | 57.64 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Antti Mäki | 1992 | 592 | 27.11 | 57.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Viktor Mänty | 1994 | 579 | 27.20 | 58.18 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Tommi Wallenius | 1994 | 563 | 26.87 | 58.72 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Arttu Erkinaro | 1992 | 561 | 27.23 | 58.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Eemil Ekdahl | 1993 | 555 | 27.39 | 59.01 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
17 | Eetu Suomalainen | 1989 | 552 | 27.51 | 59.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Aaro Varheenmaa | 1994 | 549 | 27.64 | 59.19 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Timo Lopperi | 1994 | 542 | 27.64 | 59.45 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
20 | Kasperi Norismaa | 1990 | 536 | 27.60 | 59.70 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Jonne Koski | 1994 | 530 | 27.58 | 59.89 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
22 | Tapio Junninen | 1995 | 519 | 28.03 | 1:00.33 | |||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Joona Poutanen | 1992 | 518 | 28.18 | 1:00.38 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Kristian Johansson | 1969 | 511 | 28.28 | 1:00.62 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Miko Kinnunen | 1992 | 510 | 28.24 | 1:00.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Taavi Punkka | 1993 | 505 | 28.32 | 1:00.89 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Valtteri Karttunen | 1993 | 497 | 28.52 | 1:01.22 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Marko Sartela | 1993 | 496 | 28.47 | 1:01.24 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Elmo Pakkanen | 1995 | 491 | 28.69 | 1:01.47 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
30 | Lauri Hartikainen | 1994 | 488 | 28.47 | 1:01.57 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
31 | Tommi Lehtinen | 1994 | 485 | 28.46 | 1:01.72 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
32 | Antti Rantanen | 1992 | 482 | 28.98 | 1:01.84 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
33 | Oiva Lahtinen | 1997 | 480 | 29.21 | 1:01.93 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
34 | Mikko Karttunen | 1994 | 461 | 29.13 | 1:02.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Joni Lairola | 1992 | 453 | 29.44 | 1:03.14 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Matias Tyry | 1993 | DNS | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Jeremy Hakala | 1995 | DNF | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Reijo Hyvenen | 1990 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:00 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 25, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 |
SE: Tero Välimaa (1978) 51.93 2004-03-14 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mika Sola | 1991 | 732 | 25.25 | 53.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 686 | 25.14 | 54.96 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Juho Allonen | 1989 | 676 | 25.50 | 55.24 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tony Eriksson | 1995 | 644 | 26.12 | 56.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Ville Kallinen | 1989 | 631 | 25.85 | 56.51 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Anton Herrala | 1993 | 616 | 26.89 | 56.97 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
7 | Mikko Alpola | 1989 | 612 | 27.24 | 57.11 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Christopher Kokarev | 1993 | 597 | 26.35 | 57.56 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:41 |
Tulokset Laji 26 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 26, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Kseniya MOSKVINA (1989) 56.36 2009-12-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anni Alitalo | 1991 | 688 | 29.88 | 1:02.57 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 670 | 31.00 | 1:03.13 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 669 | 30.93 | 1:03.14 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Janna Ovaska | 1996 | 647 | 31.62 | 1:03.86 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Mimosa Jallow | 1994 | 643 | 31.47 | 1:04.00 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Carita Luukkanen | 1996 | 633 | 31.52 | 1:04.31 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
7 | Katja Pyörälä | 1994 | 622 | 31.06 | 1:04.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Patricia Aschan | 1994 | 622 | 31.57 | 1:04.70 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Moona Myllyaho | 1990 | 596 | 31.84 | 1:05.63 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Tiina Lindgren | 1990 | 582 | 32.56 | 1:06.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
11 | Nenne Tommiska | 1993 | 579 | 32.47 | 1:06.25 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Janniina Nikku | 1992 | 570 | 32.20 | 1:06.63 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Emmi Mäkelä | 1992 | 566 | 32.45 | 1:06.76 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
14 | Aino Alastalo | 1992 | 561 | 32.60 | 1:06.98 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Marissa Rämänen | 1994 | 560 | 32.95 | 1:06.99 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Henni Huhtamo | 1997 | 537 | 33.41 | 1:07.94 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Fanni Riiho | 1995 | 526 | 32.74 | 1:08.44 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Lotta Upanne | 1998 | 525 | 33.34 | 1:08.45 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 525 | 32.97 | 1:08.47 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Marie Hanhela | 1989 | 516 | 32.99 | 1:08.85 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Oona Kerttula | 1996 | 513 | 33.75 | 1:08.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Emma Karsila | 1992 | 510 | 32.73 | 1:09.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Saara Ruti | 1997 | 508 | 33.70 | 1:09.24 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Julia Jaakkola | 1996 | 504 | 33.46 | 1:09.40 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Susanne Frondelius | 1996 | 499 | 33.63 | 1:09.64 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Tiia Nieminen | 1994 | 497 | 34.04 | 1:09.74 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Elina Mäkinen | 1993 | 494 | 33.85 | 1:09.85 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
28 | Anna Silventoinen | 1994 | 493 | 33.71 | 1:09.90 | |||||
Poseidon | ||||||||||
29 | Jatta Jokinen | 1993 | 489 | 34.29 | 1:10.09 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
30 | Emilia Lahtinen | 1996 | 488 | 33.39 | 1:10.17 | |||||
Koovee | ||||||||||
31 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 478 | 34.13 | 1:10.65 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
32 | Emma Nieminen | 1996 | 474 | 34.23 | 1:10.86 | |||||
Koovee | ||||||||||
33 | Juulia Aksila | 1996 | 469 | 34.50 | 1:11.11 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
33 | Roosa Parikka | 1994 | 469 | 34.68 | 1:11.11 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Saija Riippi | 1995 | 468 | 34.01 | 1:11.13 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Katarina Mustonen | 1996 | 462 | 34.21 | 1:11.46 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
37 | Emma Rautalin | 1994 | 461 | 34.22 | 1:11.48 | |||||
Koovee | ||||||||||
38 | Camilla Ojala | 1994 | 459 | 34.75 | 1:11.59 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 456 | 34.05 | 1:11.73 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
40 | Emilia Soinilehto | 1995 | 451 | 34.62 | 1:12.03 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Maria Ripatti | 1987 | 448 | 34.38 | 1:12.17 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
42 | Helmi Lehti | 1997 | 435 | 33.82 | 1:12.91 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
43 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 427 | 34.68 | 1:13.37 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Jenni Jussila | 1995 | 415 | 35.61 | 1:14.03 | |||||
Poseidon | ||||||||||
45 | Anna Ihalainen | 1996 | 399 | 36.06 | 1:15.01 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:13 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:44 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 26, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Kseniya MOSKVINA (1989) 56.36 2009-12-11 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 737 | 30.43 | 1:01.13 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 692 | 30.47 | 1:02.43 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Janna Ovaska | 1996 | 665 | 31.07 | 1:03.29 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Carita Luukkanen | 1996 | 660 | 30.72 | 1:03.43 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
5 | Mimosa Jallow | 1994 | 649 | 31.06 | 1:03.79 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Patricia Aschan | 1994 | 631 | 31.70 | 1:04.38 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Katja Pyörälä | 1994 | 606 | 31.22 | 1:05.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Moona Myllyaho | 1990 | 588 | 32.01 | 1:05.92 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:44 |
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 |
Euroopan ennätys: Stanislav DONETS (1983) 22.76 2009-12-11 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Endri Vinter | 1993 | 670 | 25.84 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
2 | Valtteri Eloranta | 1992 | 649 | 26.11 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Sergei Haukka | 1989 | 638 | 26.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
4 | Henri Vartiainen | 1989 | 616 | 26.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Manu Mäntymäki | 1985 | 608 | 26.69 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Janne Markkanen | 1994 | 596 | 26.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Teemu Aho | 1994 | 596 | 26.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
8 | Jaakko Rautalin | 1989 | 592 | 26.93 | ||||||
Koovee | ||||||||||
9 | Miro Vasko | 1993 | 586 | 27.02 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Jani Mäkinen | 1994 | 585 | 27.03 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Sami Myren | 1991 | 562 | 27.40 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 550 | 27.59 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Miika Nordblad | 1991 | 546 | 27.67 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Pyry Suomi | 1993 | 545 | 27.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Mika Sola | 1991 | 532 | 27.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 525 | 28.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Christopher Kokarev | 1993 | 511 | 28.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Tapio Junninen | 1995 | 500 | 28.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Heikki Luukko | 1988 | 495 | 28.58 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Antti Rantanen | 1992 | 494 | 28.60 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Lauri Moilanen | 1988 | 489 | 28.70 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
22 | Tuomas Ikonen | 1996 | 488 | 28.71 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
23 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 480 | 28.87 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
24 | Sakari Rautalin | 1991 | 479 | 28.90 | ||||||
Koovee | ||||||||||
25 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 475 | 28.97 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Matias Vulli | 1994 | 475 | 28.98 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Kaarle Suonio | 1994 | 474 | 28.99 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Teemu Paasiaho | 1992 | 466 | 29.17 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Kasperi Norismaa | 1990 | 460 | 29.29 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Juuso Turtiainen | 1989 | 452 | 29.47 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
31 | Risto Arvola | 1986 | 451 | 29.49 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Eemeli Asikainen | 1991 | 447 | 29.57 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Sami Säilynkangas | 1991 | 447 | 29.58 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Timmi Tuutti | 1993 | 443 | 29.65 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
35 | Markus Seeste | 1994 | 438 | 29.77 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
36 | Samu Vuoriainen | 1995 | 435 | 29.84 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
37 | Tommi Wallenius | 1994 | 429 | 29.99 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Matias Tuominen | 1992 | 428 | 30.01 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
39 | Joona Miettinen | 1994 | 427 | 30.02 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
40 | Atte Isomaa | 1995 | 427 | 30.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Topi Raiskio | 1990 | 426 | 30.06 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
42 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 420 | 30.18 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
43 | Teemu Laaksonen | 1993 | 419 | 30.21 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
44 | Ville Laine | 1995 | 410 | 30.44 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
45 | Rami Marttila | 1995 | 402 | 30.64 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
46 | Lassi Väre | 1995 | 395 | 30.81 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
47 | Jasper Järvelä | 1996 | 393 | 30.87 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
48 | Matias Suihkonen | 1993 | 386 | 31.06 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
49 | Ville Kotikuusi | 1991 | 278 | 34.63 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
- | Roope Kastarinen | 1994 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
- | Arttu Ristmeri | 1992 | DSQ | |||||||
Koovee | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:21 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:56 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 27, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Peter MARSHALL (1982) 22.61 2009-11-22 |
Euroopan ennätys: Stanislav DONETS (1983) 22.76 2009-12-11 |
SE: Tero Räty (1978) 24.44 2006-12-08 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Haukka | 1989 | 713 | 25.31 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Endri Vinter | 1993 | 675 | 25.78 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
3 | Valtteri Eloranta | 1992 | 660 | 25.97 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Henri Vartiainen | 1989 | 630 | 26.37 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Miro Vasko | 1993 | 609 | 26.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Teemu Aho | 1994 | 605 | 26.74 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
7 | Janne Markkanen | 1994 | 596 | 26.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Jaakko Rautalin | 1989 | 586 | 27.02 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:56 |
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:29 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 28, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Mireia BELMONTE (1990) 2:03.01 2009-11-26 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:08.11 2009-12-10 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 756 | 30.35 | 1:03.07 | 1:37.40 | 2:12.58 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 680 | 30.43 | 1:06.20 | 1:42.02 | 2:17.38 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Melina Heikkinen | 1993 | 673 | 30.17 | 1:05.56 | 1:41.67 | 2:17.83 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Noora Laukkanen | 1993 | 668 | 30.07 | 1:05.73 | 1:41.69 | 2:18.15 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Oona Laukkanen | 1995 | 603 | 32.18 | 1:08.19 | 1:44.86 | 2:22.99 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Alisa Ponomareva | 1991 | 576 | 32.53 | 1:09.31 | 1:46.71 | 2:25.14 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Nea Norismaa | 1995 | 561 | 32.43 | 1:09.80 | 1:49.16 | 2:26.45 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Sini Niemi | 1993 | 560 | 32.47 | 1:09.29 | 1:47.22 | 2:26.50 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
9 | Claudia Åvist | 1997 | 542 | 32.35 | 1:10.42 | 1:48.74 | 2:28.17 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Sanni Väyrynen | 1996 | 539 | 33.04 | 1:10.64 | 1:49.36 | 2:28.38 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Nina Salminen | 1995 | 536 | 32.59 | 1:10.30 | 1:49.44 | 2:28.67 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
12 | Siina-Karoliina Suominen | 1994 | 523 | 32.77 | 1:09.63 | 1:48.47 | 2:29.88 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 519 | 31.77 | 1:10.02 | 1:50.10 | 2:30.33 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
14 | Erica Granesäter | 1984 | 512 | 33.13 | 1:10.67 | 1:49.71 | 2:30.97 | |||
IF Åland | ||||||||||
15 | Laura Tolvanen | 1994 | 499 | 33.79 | 1:11.69 | 1:51.36 | 2:32.23 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Senna Mäki | 1997 | 493 | 33.71 | 1:12.01 | 1:51.88 | 2:32.86 | |||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
17 | Jenna Lehtinen | 1995 | 461 | 33.88 | 1:13.68 | 1:55.11 | 2:36.30 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Miia Mäkinen | 1992 | 455 | 33.34 | 1:11.79 | 1:53.34 | 2:37.01 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Ida Lindström | 1992 | 449 | 33.81 | 1:12.65 | 1:54.53 | 2:37.78 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
20 | Tiia Turunen | 1998 | 418 | 34.34 | 1:15.36 | 1:58.19 | 2:41.58 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
- | Kaisla Kollanus | 1993 | DNF | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:29 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 28, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Liu ZIGE (1989) 2:00.78 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Mireia BELMONTE (1990) 2:03.01 2009-11-26 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:08.11 2009-12-10 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emilia Pikkarainen | 1992 | 859 | 28.53 | 1:00.88 | 1:33.81 | 2:07.05 | SE Ennätys - Aikuinen | ||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 735 | 29.27 | 1:02.63 | 1:37.02 | 2:13.86 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Melina Heikkinen | 1993 | 682 | 29.83 | 1:04.05 | 1:40.41 | 2:17.22 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
4 | Alisa Ponomareva | 1991 | 608 | 31.02 | 1:06.70 | 1:44.02 | 2:22.57 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Oona Laukkanen | 1995 | 593 | 32.00 | 1:08.28 | 1:45.95 | 2:23.73 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Sini Niemi | 1993 | 554 | 32.23 | 1:08.42 | 1:47.02 | 2:27.06 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
7 | Claudia Åvist | 1997 | 549 | 31.53 | 1:08.83 | 1:47.61 | 2:27.52 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Sanni Väyrynen | 1996 | 513 | 32.54 | 1:09.81 | 1:49.20 | 2:30.83 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:01 |
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:48 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 29, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Darian TOWNSEND (1984) 1:51.55 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Markus ROGAN (1982) 1:51.72 2009-12-10 |
SE: Jani Sievinen (1900) 1:54.65 1994-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sami Juopperi | 1992 | 670 | 26.92 | 58.94 | 1:34.15 | 2:05.77 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Simon Sjödin | 1986 | 664 | 27.10 | 1:00.66 | 1:35.96 | 2:06.20 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Sami Myren | 1991 | 651 | 27.97 | 59.99 | 1:36.38 | 2:07.03 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Tommi Nisula | 1989 | 639 | 28.41 | 1:02.02 | 1:38.08 | 2:07.83 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 638 | 28.06 | 1:01.54 | 1:36.28 | 2:07.84 | |||
Koovee | ||||||||||
6 | Marko Vilpponen | 1990 | 638 | 27.31 | 1:00.82 | 1:37.26 | 2:07.90 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Petja Yritys | 1993 | 624 | 27.87 | 59.69 | 1:38.41 | 2:08.84 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Lauri Pilpola | 1993 | 610 | 27.82 | 1:00.03 | 1:38.96 | 2:09.77 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Niko Korhonen | 1993 | 606 | 28.20 | 1:03.32 | 1:40.39 | 2:10.06 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
10 | Miro Torola | 1995 | 605 | 28.45 | 1:01.52 | 1:40.19 | 2:10.14 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Olli Kokko | 1994 | 602 | 27.92 | 1:00.87 | 1:38.93 | 2:10.36 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
12 | Oskari Lammi | 1991 | 595 | 28.72 | 1:02.62 | 1:39.51 | 2:10.90 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Calle Mohn | 1993 | 589 | 28.52 | 1:02.74 | 1:39.48 | 2:11.34 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Matti Mattsson | 1993 | 570 | 28.37 | 1:04.02 | 1:39.70 | 2:12.75 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Timo Vaimann | 1992 | 568 | 28.37 | 1:03.80 | 1:41.47 | 2:12.89 | |||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
16 | Martti Pyysalo | 1992 | 561 | 28.31 | 1:02.74 | 1:41.21 | 2:13.44 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Kristian Talvitie | 1995 | 555 | 28.29 | 1:02.73 | 1:41.97 | 2:13.94 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Petteri Otranen | 1993 | 555 | 29.26 | 1:01.38 | 1:41.99 | 2:13.94 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Viktor Mänty | 1994 | 552 | 28.66 | 1:03.71 | 1:42.83 | 2:14.19 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Oliver Tarkkanen | 1995 | 549 | 28.75 | 1:04.01 | 1:42.56 | 2:14.47 | |||
Poseidon | ||||||||||
21 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 545 | 29.93 | 1:03.77 | 1:43.38 | 2:14.79 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Hannu Vilpponen | 1991 | 536 | 29.70 | 1:04.35 | 1:43.20 | 2:15.54 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Arttu Erkinaro | 1992 | 533 | 28.35 | 1:03.03 | 1:42.99 | 2:15.74 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 516 | 28.26 | 1:03.49 | 1:44.27 | 2:17.24 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Jesse Laukkanen | 1996 | 507 | 30.01 | 1:05.32 | 1:44.88 | 2:18.03 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
25 | Roope Halonen | 1993 | 507 | 28.78 | 1:06.67 | 1:44.50 | 2:18.03 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Kim Sandberg | 1987 | 503 | 30.85 | 1:04.39 | 1:44.26 | 2:18.37 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
28 | Johannes Lindroos | 1996 | 490 | 30.35 | 1:06.91 | 1:48.07 | 2:19.64 | |||
Someron Esa | ||||||||||
29 | Lauri Hartikainen | 1994 | 484 | 30.00 | 1:07.74 | 1:47.86 | 2:20.20 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
30 | Mikko Karttunen | 1994 | 473 | 29.62 | 1:07.64 | 1:48.97 | 2:21.24 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 473 | 30.66 | 1:08.73 | 1:49.32 | 2:21.28 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
32 | Juuso Lumilahti | 1995 | 466 | 31.40 | 1:10.13 | 1:49.39 | 2:21.97 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Jeremy Hakala | 1995 | DNF | |||||||
Koovee | ||||||||||
- | Teemu Vuorela | 1994 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | DSQ | |||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:48 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 29, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Darian TOWNSEND (1984) 1:51.55 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Markus ROGAN (1982) 1:51.72 2009-12-10 |
SE: Jani Sievinen (1900) 1:54.65 1994-01-21 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | 819 | 25.63 | 55.35 | 1:29.07 | 1:57.66 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
2 | Sami Juopperi | 1992 | 779 | 26.25 | 56.62 | 1:30.48 | 1:59.66 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
3 | Sami Myren | 1991 | 669 | 26.89 | 58.23 | 1:35.07 | 2:05.88 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Tommi Nisula | 1989 | 651 | 28.05 | 1:01.27 | 1:37.29 | 2:07.03 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Marko Vilpponen | 1990 | 647 | 27.74 | 1:01.18 | 1:37.99 | 2:07.30 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Petja Yritys | 1993 | 640 | 27.86 | 59.66 | 1:37.83 | 2:07.75 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Iisakki Ratilainen | 1986 | 639 | 27.66 | 1:00.55 | 1:36.55 | 2:07.83 | |||
Koovee | ||||||||||
8 | Lauri Pilpola | 1993 | 584 | 27.62 | 1:00.59 | 1:40.01 | 2:11.71 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:54 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 30, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Joanne JACKSON (1986) 3:54.92 2009-08-08 |
Euroopan ennätys: Joanne JACKSON (1986) 3:54.92 2009-08-08 |
SE: Paula Harmokivi (1975) 4:12.22 1993-02-10 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 1:03.65 | 2:11.64 | 3:19.23 | 4:27.40 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Alena Mokicheva | 1996 | 1:04.08 | 2:15.58 | 3:27.19 | 4:35.51 | ||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
3 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 1:04.17 | 2:14.37 | 3:25.70 | 4:36.00 | ||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Nina Mäntynen | 1993 | 1:06.23 | 2:16.44 | 3:26.74 | 4:36.73 | ||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 1:06.96 | 2:18.82 | 3:30.89 | 4:40.59 | ||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Inari Alamattila | 1993 | 1:06.46 | 2:18.53 | 3:31.24 | 4:42.24 | ||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Vilma Lauslahti | 1993 | 1:06.96 | 2:18.92 | 3:31.97 | 4:44.14 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Selma Ucar | 1995 | 1:05.67 | 2:17.32 | 3:31.36 | 4:44.25 | ||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jenni Luttinen | 1992 | 1:07.32 | 2:19.57 | 3:33.31 | 4:45.53 | ||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Susanne Hirvonen | 1997 | 1:06.77 | 2:20.49 | 3:34.64 | 4:45.82 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
11 | Kamilla Nissinen | 1995 | 1:06.73 | 2:19.35 | 3:33.44 | 4:46.53 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 1:07.65 | 2:21.40 | 3:35.94 | 4:48.64 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
13 | Anni-Maria Luoma | 1997 | 1:09.64 | 2:24.59 | 3:39.48 | 4:53.16 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:54 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 30, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Joanne JACKSON (1986) 3:54.92 2009-08-08 |
Euroopan ennätys: Joanne JACKSON (1986) 3:54.92 2009-08-08 |
SE: Paula Harmokivi (1975) 4:12.22 1993-02-10 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lajunen | 1992 | 782 | 1:00.64 | 2:05.48 | 3:10.51 | 4:14.95 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tiina Lindgren | 1990 | 744 | 1:03.15 | 2:08.73 | 3:14.44 | 4:19.30 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 712 | 1:03.70 | 2:10.63 | 3:16.96 | 4:23.03 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Anni Hirvelä | 1995 | 697 | 1:03.29 | 2:10.57 | 3:17.90 | 4:24.99 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 678 | 1:03.65 | 2:11.64 | 3:19.23 | 4:27.40 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Aino Erkinaro | 1995 | 649 | 1:04.49 | 2:13.09 | 3:22.52 | 4:31.27 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Vaula Vekkeli | 1996 | 647 | 1:04.74 | 2:14.56 | 3:24.44 | 4:31.66 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
8 | Saara Lindbohm | 1996 | 642 | 1:05.15 | 2:14.60 | 3:24.51 | 4:32.33 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Emilia Markkanen | 1995 | 640 | 1:05.84 | 2:15.78 | 3:25.23 | 4:32.54 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
10 | Alena Mokicheva | 1996 | 620 | 1:04.08 | 2:15.58 | 3:27.19 | 4:35.51 | |||
Lahden Kaleva | ||||||||||
11 | Ira Iso-Kungas | 1994 | 617 | 1:04.17 | 2:14.37 | 3:25.70 | 4:36.00 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Nina Mäntynen | 1993 | 612 | 1:06.23 | 2:16.44 | 3:26.74 | 4:36.73 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
13 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 587 | 1:06.96 | 2:18.82 | 3:30.89 | 4:40.59 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Inari Alamattila | 1993 | 577 | 1:06.46 | 2:18.53 | 3:31.24 | 4:42.24 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
15 | Vilma Lauslahti | 1993 | 565 | 1:06.96 | 2:18.92 | 3:31.97 | 4:44.14 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Selma Ucar | 1995 | 564 | 1:05.67 | 2:17.32 | 3:31.36 | 4:44.25 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
17 | Jenni Luttinen | 1992 | 557 | 1:07.32 | 2:19.57 | 3:33.31 | 4:45.53 | |||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Susanne Hirvonen | 1997 | 555 | 1:06.77 | 2:20.49 | 3:34.64 | 4:45.82 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
19 | Kamilla Nissinen | 1995 | 551 | 1:06.73 | 2:19.35 | 3:33.44 | 4:46.53 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Peppi Pohjalainen | 1997 | 539 | 1:07.65 | 2:21.40 | 3:35.94 | 4:48.64 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Anni-Maria Luoma | 1997 | 515 | 1:09.64 | 2:24.59 | 3:39.48 | 4:53.16 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:17 |
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 31, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 |
Euroopan ennätys: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.46 2011-10-23 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 765 | 22.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 730 | 22.55 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Toni Kurkinen | 1989 | 692 | 22.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tatu Waltari | 1987 | 686 | 23.02 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Severi Allonen | 1991 | 685 | 23.03 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Manu Mäntymäki | 1985 | 660 | 23.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Reijo Hyvenen | 1990 | 659 | 23.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Ville Tirroniemi | 1986 | 651 | 23.42 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Arttu Pikkala | 1993 | 645 | 23.49 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Ville Kallinen | 1989 | 644 | 23.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Tatu Peltonen | 1989 | 635 | 23.62 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
12 | Tomas Johansson | 1994 | 629 | 23.69 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Janne Kekkonen | 1989 | 628 | 23.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Mika Sola | 1991 | 625 | 23.74 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Teemu Viitanen | 1992 | 623 | 23.77 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Tony Eriksson | 1995 | 622 | 23.78 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
17 | Valtteri Eloranta | 1992 | 613 | 23.90 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
18 | Juho Nieminen | 1993 | 610 | 23.94 | ||||||
Koovee | ||||||||||
18 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 610 | 23.94 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
20 | Henri Härkönen | 1993 | 605 | 24.00 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
21 | Nico Palotie | 1992 | 596 | 24.12 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 589 | 24.22 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Jaakko Rautalin | 1989 | 582 | 24.32 | ||||||
Koovee | ||||||||||
24 | Sakari Rautalin | 1991 | 580 | 24.34 | ||||||
Koovee | ||||||||||
25 | Tuukka Myller | 1994 | 579 | 24.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Pyry Suomi | 1993 | 577 | 24.39 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Joona Merivirta | 1993 | 574 | 24.42 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
28 | Mikko Alpola | 1989 | 571 | 24.47 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Janne Lantto | 1994 | 568 | 24.51 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Ville Kotikuusi | 1991 | 567 | 24.53 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
31 | Christopher Kokarev | 1993 | 563 | 24.58 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 563 | 24.58 | ||||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
33 | Juho Eerola | 1995 | 562 | 24.60 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
34 | Gustav Carlsson | 1993 | 561 | 24.61 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
35 | Petri Hirvonen | 1988 | 555 | 24.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Kasper Nylund | 1994 | 549 | 24.79 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
37 | Juha Kollin | 1993 | 548 | 24.80 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
38 | Pekko Horttana | 1986 | 548 | 24.81 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Teemu Paasiaho | 1992 | 540 | 24.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
40 | Joona Miettinen | 1994 | 534 | 25.02 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Jere Urpunen | 1993 | 533 | 25.04 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
42 | Jonne Koski | 1994 | 531 | 25.07 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
42 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 531 | 25.07 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
44 | Tomi Leppälä | 1994 | 528 | 25.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
45 | Jesse Tommiska | 1994 | 527 | 25.13 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
46 | Sami Puukko | 1992 | 525 | 25.17 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
47 | Risto Arvola | 1986 | 523 | 25.19 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Mikko Junninen | 1989 | 518 | 25.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
49 | Juho Viitala | 1991 | 509 | 25.42 | ||||||
Koovee | ||||||||||
50 | Antti Ylönen | 1993 | 507 | 25.45 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
51 | Aaro Varheenmaa | 1994 | 505 | 25.50 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
52 | Marcus Juksar | 1994 | 504 | 25.51 | ||||||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
53 | Petteri Otranen | 1993 | 503 | 25.52 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
54 | Matias Suihkonen | 1993 | 503 | 25.53 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
55 | Eemeli Asikainen | 1991 | 502 | 25.54 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
56 | Marko Sartela | 1993 | 501 | 25.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
57 | Elmo Pakkanen | 1995 | 499 | 25.60 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
58 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 496 | 25.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
58 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 496 | 25.65 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
60 | Tommi Lehtinen | 1994 | 495 | 25.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
61 | Riku Tuomala | 1994 | 491 | 25.73 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
62 | Timmi Tuutti | 1993 | 491 | 25.74 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
63 | Matias Vulli | 1994 | 490 | 25.75 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
64 | Ville Laine | 1995 | 485 | 25.83 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
65 | Joonas Mikkonen | 1988 | 479 | 25.94 | ||||||
Savonlinnan Uimaseura | ||||||||||
66 | Henrik Rinkinen | 1997 | 478 | 25.97 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
67 | Jarkko Mursu | 1992 | 473 | 26.05 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
67 | Tapio Junninen | 1995 | 473 | 26.05 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
69 | Samu Vuoriainen | 1995 | 461 | 26.28 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
70 | Teemu Laaksonen | 1993 | 458 | 26.34 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
71 | Santeri Järvelä | 1992 | 456 | 26.38 | ||||||
Koovee | ||||||||||
72 | Riku-Petteri Kauro | 1992 | 453 | 26.43 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
73 | Henri Hartikainen | 1995 | 449 | 26.52 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
74 | Miko Kinnunen | 1992 | 436 | 26.77 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Samuli Heino | 1992 | DNF | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Jere Tolonen | 1995 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:03 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 31, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 |
Euroopan ennätys: Amaury LEVEAUX (1985) 20.48 2008-12-11 |
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.46 2011-10-23 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 825 | 21.64 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Jani Rusi | 1984 | 760 | 22.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Tatu Waltari | 1987 | 725 | 22.60 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Toni Kurkinen | 1989 | 720 | 22.65 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Severi Allonen | 1991 | 686 | 23.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Manu Mäntymäki | 1985 | 676 | 23.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Reijo Hyvenen | 1990 | 670 | 23.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Arttu Pikkala | 1993 | 658 | 23.34 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:28 |
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 32, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
Euroopan ennätys: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.75 2010-02-06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 648 | 34.90 | 1:14.64 | 1:54.45 | 2:35.47 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Veera Kivirinta | 1995 | 634 | 34.80 | 1:14.24 | 1:55.35 | 2:36.62 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emilia Lahtinen | 1996 | 616 | 35.53 | 1:15.54 | 1:56.87 | 2:38.17 | |||
Koovee | ||||||||||
4 | Anu Lehtinen | 1990 | 616 | 35.50 | 1:16.91 | 1:58.32 | 2:38.18 | |||
Koovee | ||||||||||
5 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 608 | 36.13 | 1:16.90 | 1:57.73 | 2:38.86 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
6 | Maiju Houni | 1996 | 608 | 35.94 | 1:15.78 | 1:57.03 | 2:38.87 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Anni Rajamäki | 1996 | 607 | 36.04 | 1:16.23 | 1:57.44 | 2:38.97 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Erika Bergström | 1996 | 579 | 36.83 | 1:18.19 | 1:59.71 | 2:41.48 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Laura Salonen | 1996 | 570 | 36.31 | 1:17.26 | 1:59.62 | 2:42.29 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Emilia Eloranta | 1997 | 566 | 36.24 | 1:18.09 | 2:00.48 | 2:42.66 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 560 | 37.21 | 1:18.89 | 2:01.64 | 2:43.24 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Bettina Ruottinen | 1995 | 550 | 35.82 | 1:17.51 | 2:01.32 | 2:44.24 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
13 | Kamilla Ryöti | 1996 | 537 | 37.60 | 1:18.65 | 2:02.03 | 2:45.52 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Salla Autti | 1994 | 534 | 37.00 | 1:19.20 | 2:02.57 | 2:45.90 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Milla Ahonen | 1994 | 516 | 37.66 | 1:19.55 | 2:03.37 | 2:47.73 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Katri Vesterinen | 1993 | 513 | 38.25 | 1:20.75 | 2:04.68 | 2:48.09 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Sini Sariola | 1996 | 498 | 38.46 | 1:21.40 | 2:05.71 | 2:49.80 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Nelli Vihervuori | 1996 | 468 | 38.66 | 1:22.44 | 2:08.12 | 2:53.29 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Hanna Hammar | 1998 | 465 | 37.66 | 1:21.61 | 2:07.62 | 2:53.76 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
20 | Jade Pönni | 1997 | 463 | 38.07 | 1:22.18 | 2:08.11 | 2:53.92 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Katerina Lotto | 1998 | 462 | 39.28 | 1:24.27 | 2:09.90 | 2:54.07 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
22 | Camilla Kulmala | 1997 | 457 | 39.72 | 1:24.08 | 2:09.42 | 2:54.71 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
23 | Kiia Karimaa | 1996 | 453 | 38.16 | 1:23.50 | 2:09.39 | 2:55.23 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Karliina Kujala | 1994 | 432 | 40.12 | 1:25.76 | 2:13.16 | 2:57.95 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Carita Luukkanen | 1996 | DNF | |||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
- | Annukka Repo | 1993 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 7.1 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
- | Lotta Jacobson | 1998 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:21 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:34 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 32, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Rebecca SONI (1987) 2:14.57 2009-12-18 |
Euroopan ennätys: Rikke M. PEDERSEN (1989) 2:16.66 2009-12-11 |
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:25.75 2010-02-06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 653 | 34.08 | 1:13.44 | 1:54.77 | 2:35.11 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Anu Lehtinen | 1990 | 652 | 34.51 | 1:13.88 | 1:55.01 | 2:35.18 | |||
Koovee | ||||||||||
2 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 652 | 34.93 | 1:13.93 | 1:54.21 | 2:35.18 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 634 | 36.25 | 1:17.16 | 1:57.31 | 2:36.62 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Emilia Lahtinen | 1996 | 625 | 35.52 | 1:15.42 | 1:56.45 | 2:37.41 | |||
Koovee | ||||||||||
6 | Maiju Houni | 1996 | 620 | 35.41 | 1:15.46 | 1:56.47 | 2:37.80 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Anni Rajamäki | 1996 | 595 | 36.08 | 1:17.05 | 1:58.33 | 2:40.02 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Erika Bergström | 1996 | 572 | 36.10 | 1:17.32 | 1:59.24 | 2:42.08 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:34 |
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:35 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 33, 1500m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Grant Hackett (1980) 14:10.10 2001-08-07 |
Euroopan ennätys: Yuri Prilukov (1984) 14:16.13 2006-12-09 |
SE: Antti Kasvio (1973) 14:46.80 1994-01-20 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Anders Olvik | 1986 | 57.58 | 1:59.57 | 3:01.95 | 4:05.32 | 16:00.05 | |||
Kalevi Ujumiskool | 5:09.57 | 6:14.22 | 7:19.29 | 8:24.37 | ||||||
9:28.99 | 10:34.54 | 11:39.83 | 12:45.73 | |||||||
13:51.70 | 14:56.57 | |||||||||
2 | Aaro Karola | 1993 | 1:03.26 | 2:11.19 | 3:19.34 | 4:28.40 | 17:00.26 | |||
Keravan Uimarit | 5:37.13 | 6:46.43 | 7:55.34 | 9:04.22 | ||||||
10:12.59 | 11:20.89 | 12:29.34 | 13:37.90 | |||||||
14:46.51 | 15:55.23 | |||||||||
3 | Pietari Virta | 1997 | 1:02.77 | 2:10.91 | 3:20.42 | 4:30.26 | 17:17.53 | |||
Tampereen Uimaseura | 5:40.40 | 6:50.84 | 8:01.34 | 9:11.50 | ||||||
10:21.40 | 11:31.38 | 12:41.04 | 13:51.22 | |||||||
15:00.71 | 16:10.41 | |||||||||
4 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 1:03.21 | 2:11.31 | 3:20.20 | 4:29.39 | 17:18.64 | |||
Tuusulan Uimaseura | 5:38.69 | 6:48.65 | 7:59.84 | 9:10.94 | ||||||
10:21.27 | 11:31.16 | 12:41.39 | 13:51.85 | |||||||
15:02.32 | 16:12.80 | |||||||||
5 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 1:05.07 | 2:13.31 | 3:22.37 | 4:32.48 | 17:25.40 | |||
Swimming Jyväskylä | 5:42.46 | 6:52.70 | 8:03.06 | 9:13.50 | ||||||
10:23.61 | 11:34.02 | 12:44.29 | 13:55.18 | |||||||
15:05.89 | 16:16.29 | |||||||||
6 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:04.54 | 2:12.86 | 3:22.43 | 4:32.95 | 17:31.34 | |||
Kuopion Uimaseura | 5:42.63 | 6:53.10 | 8:03.47 | 9:14.18 | ||||||
10:24.58 | 11:34.86 | 12:45.54 | 13:56.83 | |||||||
15:08.41 | 16:20.06 | |||||||||
- | Anton Herrala | 1993 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:35 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:01 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 33, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Grant Hackett (1980) 14:10.10 2001-08-07 |
Euroopan ennätys: Yuri Prilukov (1984) 14:16.13 2006-12-09 |
SE: Antti Kasvio (1973) 14:46.80 1994-01-20 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 732 | 58.44 | 2:00.73 | 3:02.98 | 4:05.31 | 15:43.31 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | 5:07.78 | 6:10.75 | 7:14.13 | 8:17.66 | ||||||
9:20.88 | 10:24.60 | 11:28.42 | 12:32.76 | |||||||
13:37.30 | 14:41.44 | |||||||||
2 | Anders Olvik | 1986 | 694 | 57.58 | 1:59.57 | 3:01.95 | 4:05.32 | 16:00.05 | ||
Kalevi Ujumiskool | 5:09.57 | 6:14.22 | 7:19.29 | 8:24.37 | ||||||
9:28.99 | 10:34.54 | 11:39.83 | 12:45.73 | |||||||
13:51.70 | 14:56.57 | |||||||||
3 | Timo Peltola | 1985 | 672 | 59.45 | 2:03.19 | 3:08.03 | 4:13.34 | 16:10.33 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | 5:19.16 | 6:24.00 | 7:29.42 | 8:34.86 | ||||||
9:40.34 | 10:45.97 | 11:51.04 | 12:56.12 | |||||||
14:01.37 | 15:06.80 | |||||||||
4 | Jimi Kallio | 1993 | 643 | 59.60 | 2:04.31 | 3:09.76 | 4:16.07 | 16:24.92 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:22.93 | 6:28.93 | 7:35.67 | 8:42.16 | ||||||
9:48.93 | 10:56.08 | 12:01.09 | 13:06.87 | |||||||
14:13.44 | 15:20.25 | |||||||||
5 | Eero Stolt | 1990 | 641 | 59.29 | 2:02.65 | 3:06.36 | 4:11.17 | 16:26.10 | ||
Uinti Espoo - Esbo Sim | 5:16.80 | 6:23.25 | 7:30.16 | 8:37.96 | ||||||
9:45.22 | 10:52.67 | 12:00.46 | 13:08.11 | |||||||
14:15.31 | 15:22.26 | |||||||||
6 | Dmitry Tikhonov-Bugrov | 1996 | 585 | 1:01.91 | 2:09.77 | 3:17.52 | 4:26.11 | 16:56.60 | ||
Delfin Spb | 5:34.06 | 6:42.39 | 7:51.07 | 8:59.44 | ||||||
10:08.12 | 11:16.67 | 12:25.25 | 13:33.98 | |||||||
14:42.92 | 15:51.49 | |||||||||
7 | Lauri Leinonen | 1992 | 580 | 1:03.35 | 2:10.20 | 3:17.82 | 4:26.40 | 16:59.37 | ||
Koovee | 5:35.66 | 6:45.23 | 7:55.61 | 9:05.91 | ||||||
10:15.98 | 11:25.67 | 12:33.01 | 13:40.23 | |||||||
14:47.72 | 15:55.89 | |||||||||
8 | Aaro Karola | 1993 | 578 | 1:03.26 | 2:11.19 | 3:19.34 | 4:28.40 | 17:00.26 | ||
Keravan Uimarit | 5:37.13 | 6:46.43 | 7:55.34 | 9:04.22 | ||||||
10:12.59 | 11:20.89 | 12:29.34 | 13:37.90 | |||||||
14:46.51 | 15:55.23 | |||||||||
9 | Teemu Hartikainen | 1993 | 552 | 1:02.30 | 2:09.69 | 3:18.65 | 4:27.47 | 17:16.56 | ||
Kemin Uimaseura | 5:36.96 | 6:46.98 | 7:57.16 | 9:07.69 | ||||||
10:17.24 | 11:27.54 | 12:37.22 | 13:47.21 | |||||||
14:57.72 | 16:08.31 | |||||||||
10 | Pietari Virta | 1997 | 550 | 1:02.77 | 2:10.91 | 3:20.42 | 4:30.26 | 17:17.53 | ||
Tampereen Uimaseura | 5:40.40 | 6:50.84 | 8:01.34 | 9:11.50 | ||||||
10:21.40 | 11:31.38 | 12:41.04 | 13:51.22 | |||||||
15:00.71 | 16:10.41 | |||||||||
11 | Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 548 | 1:03.21 | 2:11.31 | 3:20.20 | 4:29.39 | 17:18.64 | ||
Tuusulan Uimaseura | 5:38.69 | 6:48.65 | 7:59.84 | 9:10.94 | ||||||
10:21.27 | 11:31.16 | 12:41.39 | 13:51.85 | |||||||
15:02.32 | 16:12.80 | |||||||||
12 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 538 | 1:05.07 | 2:13.31 | 3:22.37 | 4:32.48 | 17:25.40 | ||
Swimming Jyväskylä | 5:42.46 | 6:52.70 | 8:03.06 | 9:13.50 | ||||||
10:23.61 | 11:34.02 | 12:44.29 | 13:55.18 | |||||||
15:05.89 | 16:16.29 | |||||||||
13 | Tommi Lehtinen | 1994 | 534 | 1:03.77 | 2:12.53 | 3:22.08 | 4:32.41 | 17:27.96 | ||
Tampereen Työväen Uimarit | 5:42.75 | 6:54.10 | 8:04.81 | 9:16.68 | ||||||
10:26.20 | 11:37.51 | 12:48.04 | 13:58.91 | |||||||
15:10.57 | 16:21.19 | |||||||||
14 | Jani Hartikainen | 1993 | 529 | 1:04.54 | 2:12.86 | 3:22.43 | 4:32.95 | 17:31.34 | ||
Kuopion Uimaseura | 5:42.63 | 6:53.10 | 8:03.47 | 9:14.18 | ||||||
10:24.58 | 11:34.86 | 12:45.54 | 13:56.83 | |||||||
15:08.41 | 16:20.06 | |||||||||
- | Anton Herrala | 1993 | DNF | |||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:01 |
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 34, 100m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Hinkelien SCHREUDER (1984) 57.74 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Hinkelien SCHREUDER (1984) 57.74 2009-11-15 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 775 | 28.55 | 1:02.87 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | 715 | 30.51 | 1:04.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jenna Laukkanen | 1995 | 709 | 30.20 | 1:04.76 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 691 | 31.16 | 1:05.30 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Noora Kivioja | 1992 | 677 | 30.19 | 1:05.77 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Riikka Majander | 1984 | 676 | 30.44 | 1:05.79 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Janna Ovaska | 1996 | 665 | 30.15 | 1:06.14 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Emilia Uusitalo | 1990 | 657 | 30.71 | 1:06.41 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Vilma Ruotsalainen | 1996 | 633 | 31.14 | 1:07.24 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 632 | 30.83 | 1:07.30 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Janniina Nikku | 1992 | 612 | 31.29 | 1:08.00 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Anna Kotonen | 1997 | 604 | 31.82 | 1:08.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Anna Mäkinen | 1995 | 602 | 32.83 | 1:08.39 | |||||
Koovee | ||||||||||
14 | Elviira Salmi | 1996 | 600 | 31.89 | 1:08.45 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Marie Hanhela | 1989 | 598 | 31.17 | 1:08.54 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
16 | Elina Mäkinen | 1993 | 591 | 31.89 | 1:08.79 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Juulia Aksila | 1996 | 585 | 32.74 | 1:09.04 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
18 | Elli Harju | 1994 | 585 | 31.62 | 1:09.05 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
19 | Emilia Lahtinen | 1996 | 580 | 32.17 | 1:09.22 | |||||
Koovee | ||||||||||
19 | Noora Nyberg | 1992 | 580 | 32.01 | 1:09.22 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Kaisa Mäki | 1993 | 567 | 33.14 | 1:09.76 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
22 | Aino Puomila | 1992 | 566 | 32.28 | 1:09.82 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
23 | Irene Paloposki | 1994 | 554 | 32.60 | 1:10.29 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Teija Kotikuusi | 1994 | 552 | 32.25 | 1:10.37 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
25 | Maria Ripatti | 1987 | 528 | 32.95 | 1:11.46 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Erika Parviainen | 1995 | 520 | 34.10 | 1:11.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
27 | Sofia Risteelä | 1993 | 511 | 33.90 | 1:12.23 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
28 | Julia Thurin | 1996 | 510 | 33.83 | 1:12.29 | |||||
IF Åland | ||||||||||
29 | Emilia Soinilehto | 1995 | 500 | 32.72 | 1:12.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Krista Rekonen | 1989 | 495 | 33.26 | 1:12.97 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Sanni Salonen | 1991 | 469 | 33.39 | 1:14.30 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Emilia Pikkarainen | 1992 | DNF | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Jasmin Tuovinen | 1995 | DNF | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
- | Maisa Keskinen | 1993 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:04 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 34, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Hinkelien SCHREUDER (1984) 57.74 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Hinkelien SCHREUDER (1984) 57.74 2009-11-15 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 863 | 27.67 | 1:00.65 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | 771 | 29.91 | 1:02.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jenna Laukkanen | 1995 | 755 | 29.51 | 1:03.41 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Saara-Maija Järvelä | 1995 | 722 | 30.51 | 1:04.37 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
5 | Noora Kivioja | 1992 | 707 | 29.30 | 1:04.81 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Riikka Majander | 1984 | 704 | 29.96 | 1:04.90 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Emilia Uusitalo | 1990 | 648 | 31.07 | 1:06.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Janna Ovaska | 1996 | 645 | 30.35 | 1:06.83 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:04 |
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 35, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
SE: Jani Sievinen (1973) 1:53.34 1996-01-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Luukko | 1988 | 650 | 29.23 | 59.79 | 1:30.91 | 2:02.48 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Simon Sjödin | 1986 | 626 | 29.80 | 1:01.92 | 1:34.25 | 2:04.01 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Anders Olvik | 1986 | 617 | 29.77 | 1:01.72 | 1:35.58 | 2:04.67 | |||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
4 | Janne Markkanen | 1994 | 616 | 28.90 | 1:00.13 | 1:32.19 | 2:04.73 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Henri Vartiainen | 1989 | 613 | 29.37 | 1:02.00 | 1:34.21 | 2:04.90 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Sergei Haukka | 1989 | 607 | 29.03 | 1:01.04 | 1:33.61 | 2:05.34 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Endri Vinter | 1993 | 578 | 28.95 | 1:01.19 | 1:34.55 | 2:07.36 | |||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
8 | Kalle Välilä | 1993 | 568 | 29.77 | 1:01.60 | 1:34.44 | 2:08.09 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Miro Vasko | 1993 | 560 | 29.73 | 1:02.44 | 1:35.62 | 2:08.74 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 549 | 30.28 | 1:03.64 | 1:37.30 | 2:09.59 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
11 | Peik Lehtonen | 1991 | 548 | 29.57 | 1:01.73 | 1:34.83 | 2:09.70 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Eetu Päivärinta | 1994 | 538 | 30.49 | 1:03.49 | 1:37.07 | 2:10.45 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Santeri Pigg | 1996 | 510 | 31.42 | 1:05.46 | 1:39.83 | 2:12.82 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
14 | Antti Viilos | 1989 | 508 | 30.29 | 1:03.61 | 1:38.24 | 2:12.98 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Kaarle Suonio | 1994 | 506 | 30.88 | 1:04.50 | 1:38.76 | 2:13.16 | |||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
16 | Teemu Aho | 1994 | 502 | 31.60 | 1:06.21 | 1:40.27 | 2:13.47 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
17 | Frans Hartman | 1992 | 497 | 30.72 | 1:04.27 | 1:39.44 | 2:13.98 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Tuomas Ikonen | 1996 | 487 | 30.70 | 1:05.28 | 1:40.61 | 2:14.88 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
19 | Ollimatti Salovaara | 1994 | 475 | 31.67 | 1:05.36 | 1:40.66 | 2:16.01 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Valtteri Karttunen | 1993 | 474 | 31.78 | 1:06.19 | 1:41.48 | 2:16.12 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Hannes Väre | 1997 | 464 | 32.02 | 1:07.38 | 1:43.03 | 2:17.05 | |||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Konsta Kuusento | 1994 | 434 | 32.41 | 1:07.55 | 1:43.48 | 2:20.10 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Timmi Tuutti | 1993 | 426 | 32.34 | 1:07.90 | 1:44.68 | 2:21.01 | |||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
24 | Atte Isomaa | 1995 | 409 | 31.70 | 1:08.31 | 1:45.66 | 2:22.91 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
25 | Saku Salo | 1995 | 396 | 32.95 | 1:09.58 | 1:47.22 | 2:24.52 | |||
Eura Swimming Team | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:57 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 35, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
Euroopan ennätys: Arkady VYATCHANIN (1984) 1:46.11 2009-11-15 |
SE: Jani Sievinen (1973) 1:53.34 1996-01-19 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anders Olvik | 1986 | 714 | 27.96 | 57.74 | 1:27.88 | 1:58.74 | |||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
2 | Simon Sjödin | 1986 | 706 | 28.30 | 59.04 | 1:30.27 | 1:59.19 | |||
Simklubben Neptun | ||||||||||
3 | Heikki Luukko | 1988 | 661 | 28.95 | 59.60 | 1:30.87 | 2:01.83 | |||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Henri Vartiainen | 1989 | 631 | 28.89 | 1:00.65 | 1:32.43 | 2:03.68 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Sergei Haukka | 1989 | 625 | 28.91 | 1:00.98 | 1:33.39 | 2:04.08 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
6 | Janne Markkanen | 1994 | 599 | 29.22 | 1:01.16 | 1:34.04 | 2:05.86 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Endri Vinter | 1993 | 584 | 28.70 | 1:00.55 | 1:34.17 | 2:06.94 | |||
Kalevi Ujumiskool | ||||||||||
8 | Kalle Välilä | 1993 | 570 | 29.37 | 1:01.17 | 1:34.16 | 2:07.97 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:13 |
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 36, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
Euroopan ennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 26.68 2008-07-03 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Melina Heikkinen | 1993 | 675 | 27.79 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
2 | Laura Lajunen | 1992 | 664 | 27.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Kaisla Kollanus | 1993 | 633 | 28.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 631 | 28.42 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 616 | 28.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Heidi Karjalainen | 1991 | 613 | 28.70 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
7 | Nea Norismaa | 1995 | 598 | 28.94 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Ida Villa | 1993 | 597 | 28.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Tessa Nurminen | 1994 | 594 | 29.00 | ||||||
Eura Swimming Team | ||||||||||
10 | Emma Karsila | 1992 | 587 | 29.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Noora Sartela | 1991 | 580 | 29.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Natalia Holm | 1995 | 578 | 29.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Yvonne Tollander | 1997 | 578 | 29.26 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Nea Rinne | 1995 | 572 | 29.37 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
15 | Leona Pälvimäki | 1997 | 567 | 29.46 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Carita Luukkanen | 1996 | 562 | 29.55 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
17 | Alisa Ponomareva | 1991 | 557 | 29.63 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
18 | Oona Palonen | 1995 | 556 | 29.65 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Kaisa Kuitunen | 1994 | 555 | 29.66 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 555 | 29.67 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 549 | 29.77 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Kaisa Mäki | 1993 | 546 | 29.83 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
23 | Salla Elovirta | 1997 | 545 | 29.84 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
24 | Fanni Riiho | 1995 | 542 | 29.90 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
25 | Veera Venäläinen | 1995 | 538 | 29.98 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Johanna Vuorinen | 1996 | 533 | 30.07 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
27 | Maisa Keskinen | 1993 | 527 | 30.18 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Josefiina Välimäki | 1995 | 524 | 30.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Susanne Hirvonen | 1997 | 521 | 30.29 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
29 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 521 | 30.29 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
31 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 520 | 30.31 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
32 | Oona Laukkanen | 1995 | 519 | 30.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
33 | Pia Saarela | 1994 | 510 | 30.52 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
34 | Amanda Suihkonen | 1995 | 504 | 30.63 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
35 | Maria Ripatti | 1987 | 503 | 30.66 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
36 | Claudia Åvist | 1997 | 501 | 30.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Laura Tolvanen | 1994 | 499 | 30.73 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Anu Bergström | 1996 | 494 | 30.85 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
38 | Marissa Rämänen | 1994 | 494 | 30.85 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
40 | Kamilla Nissinen | 1995 | 492 | 30.88 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
41 | Saara Siira | 1987 | 489 | 30.95 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
42 | Anna-Riina Hiltunen | 1991 | 487 | 30.99 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
43 | Neea Turunen | 1996 | 484 | 31.06 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
44 | Sanni Väyrynen | 1996 | 482 | 31.10 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
45 | Henrietta Nieminen | 1994 | 481 | 31.12 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
46 | Jasmin Honkamäki | 1995 | 480 | 31.14 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
47 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 479 | 31.16 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
48 | Roosa Parikka | 1994 | 478 | 31.19 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
49 | Lotta Mäkipää | 1994 | 470 | 31.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
50 | Jasmin Ruohonen | 1998 | 463 | 31.51 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
51 | Emma Nieminen | 1996 | 462 | 31.54 | ||||||
Koovee | ||||||||||
52 | Kamilla Ryöti | 1996 | 460 | 31.58 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
53 | Krista Rekonen | 1989 | 459 | 31.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
54 | Sini Niemi | 1993 | 458 | 31.64 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
55 | Ida Lindström | 1992 | 452 | 31.77 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
56 | Julia Mökkönen | 1996 | 446 | 31.92 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
57 | Henni Huhtamo | 1997 | 443 | 31.99 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
58 | Annukka Repo | 1993 | 442 | 32.00 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
59 | Erica Granesäter | 1984 | 442 | 32.01 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
60 | Saana Jalava | 1992 | 440 | 32.06 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
61 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 437 | 32.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
62 | Julia Jaakkola | 1996 | 426 | 32.41 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Sanni Salonen | 1991 | DNF | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:02 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 36, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
Euroopan ennätys: Therese ALSHAMMAR (1977) 24.38 2009-11-22 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 26.68 2008-07-03 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Melina Heikkinen | 1993 | 704 | 27.41 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
2 | Kaisla Kollanus | 1993 | 696 | 27.51 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Laura Lajunen | 1992 | 681 | 27.71 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Laura Mäki | 1997 | 664 | 27.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Nea Norismaa | 1995 | 637 | 28.33 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
6 | Jasmin Tuovinen | 1995 | 637 | 28.34 | ||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
7 | Heidi Karjalainen | 1991 | 612 | 28.72 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
8 | Ida Villa | 1993 | 600 | 28.91 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:16 |
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 37, 4X50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
Maailmanennätys: SWEDEN (1900) 1:24.89 2006-12-10 |
Euroopan ennätys: FRA (1900) 1:20.77 2008-12-14 |
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 1:28.19 2009-11-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Swim Miehet 1 | 0 | 677 | 1:31.97 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Severi Allonen | 1991 | 23.54 | 23.54 | |||||||
Ville Kallinen | 1989 | 23.32 | 46.86 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 21.29 | 1:08.15 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 23.82 | 1:31.97 | |||||||
2 | Hss 1 | 0 | 674 | 1:32.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Reijo Hyvenen | 1990 | 23.28 | 23.28 | |||||||
Manu Mäntymäki | 1985 | 23.00 | 46.28 | |||||||
Ville Tirroniemi | 1986 | 22.89 | 1:09.17 | |||||||
Mikko Sinisalo | 1984 | 22.96 | 1:32.13 | |||||||
3 | Cetus 1 | 0 | 672 | 1:32.21 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tatu Waltari | 1987 | 22.80 | 22.80 | |||||||
Niko Hämäläinen | 1985 | 23.16 | 45.96 | |||||||
Tomas Johansson | 1994 | 23.32 | 1:09.28 | |||||||
Sami Juopperi | 1992 | 22.93 | 1:32.21 | |||||||
4 | Aui Miehet | 0 | 666 | 1:32.48 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Ossi Oksa | 1988 | 23.76 | 23.76 | |||||||
Ville Korpi | 1983 | 23.05 | 46.81 | |||||||
Wiljam Rautiainen | 1995 | 23.84 | 1:10.65 | |||||||
Jani Rusi | 1984 | 21.83 | 1:32.48 | |||||||
5 | Cetus 2 | 0 | 626 | 1:34.40 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 23.85 | 23.85 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.88 | 47.73 | |||||||
Peik Lehtonen | 1991 | 23.35 | 1:11.08 | |||||||
Valtteri Eloranta | 1992 | 23.32 | 1:34.40 | |||||||
6 | Swim Miehet 2 | 0 | 620 | 1:34.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Teemu Vuorela | 1994 | 24.59 | 24.59 | |||||||
Juho Allonen | 1989 | 23.27 | 47.86 | |||||||
Antti Viilos | 1989 | 23.41 | 1:11.27 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 23.46 | 1:34.73 | |||||||
7 | Tatu 1 | 0 | 616 | 1:34.93 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Miro Vasko | 1993 | 24.32 | 24.32 | |||||||
Juho Eerola | 1995 | 24.22 | 48.54 | |||||||
Teemu Viitanen | 1992 | 23.01 | 1:11.55 | |||||||
Tommi Nisula | 1989 | 23.38 | 1:34.93 | |||||||
8 | Koovee 1 | 0 | 602 | 1:35.65 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Iisakki Ratilainen | 1986 | 24.23 | 24.23 | |||||||
Jaakko Rautalin | 1989 | 24.06 | 48.29 | |||||||
Sakari Rautalin | 1991 | 23.74 | 1:12.03 | |||||||
Juho Nieminen | 1993 | 23.62 | 1:35.65 | |||||||
9 | Hss 2 | 0 | 597 | 1:35.92 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Sami Myren | 1991 | 23.87 | 23.87 | |||||||
Nico Palotie | 1992 | 24.09 | 47.96 | |||||||
Christopher Kokarev | 1993 | 23.88 | 1:11.84 | |||||||
Henri Vartiainen | 1989 | 24.08 | 1:35.92 | |||||||
10 | Swim Miehet 3 | 0 | 575 | 1:37.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Janne Markkanen | 1994 | 24.74 | 24.74 | |||||||
Petri Hirvonen | 1988 | 24.17 | 48.91 | |||||||
Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 23.60 | 1:12.51 | |||||||
Sami Puukko | 1992 | 24.63 | 1:37.14 | |||||||
10 | Vus-Vss Miehet | 1990 | 575 | 1:37.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Arttu Pikkala | 1993 | 23.50 | 23.50 | |||||||
Miko Kinnunen | 1992 | 25.21 | 48.71 | |||||||
Jimi Kallio | 1993 | 24.45 | 1:13.16 | |||||||
Viktor Mänty | 1994 | 23.98 | 1:37.14 | |||||||
12 | Pus Miehet | 0 | 558 | 1:38.10 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Teemu Paasiaho | 1992 | 24.84 | 24.84 | |||||||
Matti Mattsson | 1993 | 23.89 | 48.73 | |||||||
Antti Ylönen | 1993 | 24.93 | 1:13.66 | |||||||
Jonne Koski | 1994 | 24.44 | 1:38.10 | |||||||
13 | Cetus 3 | 0 | 550 | 1:38.59 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Emil Kaidesoja | 1995 | 25.54 | 25.54 | |||||||
Fredrik Åkerlund | 1994 | 24.76 | 50.30 | |||||||
Rasmus Sinnemaa | 1994 | 24.41 | 1:14.71 | |||||||
Lassi Ohtonen | 1992 | 23.88 | 1:38.59 | |||||||
14 | Kou Miehet | 0 | 543 | 1:38.99 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Ville Kotikuusi | 1991 | 24.70 | 24.70 | |||||||
Jesse Tommiska | 1994 | 24.46 | 49.16 | |||||||
Panu Sipilä | 1996 | 26.24 | 1:15.40 | |||||||
Sergei Haukka | 1989 | 23.59 | 1:38.99 | |||||||
15 | Poseidon Miehet | 0 | 540 | 1:39.18 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Mikko Junninen | 1989 | 25.14 | 25.14 | |||||||
Pyry Suomi | 1993 | 23.94 | 49.08 | |||||||
Oliver Tarkkanen | 1995 | 24.76 | 1:13.84 | |||||||
Tapio Junninen | 1995 | 25.34 | 1:39.18 | |||||||
16 | Koovee 2 | 0 | 535 | 1:39.49 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Arttu Ristmeri | 1992 | 25.30 | 25.30 | |||||||
Juho Viitala | 1991 | 25.38 | 50.68 | |||||||
Jeremy Hakala | 1995 | 24.74 | 1:15.42 | |||||||
Lauri Leinonen | 1992 | 24.07 | 1:39.49 | |||||||
17 | Swim Miehet 4 | 0 | 533 | 1:39.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Eetu Suomalainen | 1989 | 24.90 | 24.90 | |||||||
Mikko Alpola | 1989 | 23.75 | 48.65 | |||||||
Jarno Kiesiläinen | 1993 | 25.95 | 1:14.60 | |||||||
Kasperi Norismaa | 1990 | 25.00 | 1:39.60 | |||||||
18 | Nummelan Kisaajat M | 1993 | 512 | 1:40.98 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Eemil Ekdahl | 1993 | 24.40 | 24.40 | |||||||
Kasper Nylund | 1994 | 24.66 | 49.06 | |||||||
Petteri Otranen | 1993 | 25.74 | 1:14.80 | |||||||
Henri Heinonen | 1996 | 26.18 | 1:40.98 | |||||||
19 | Tatu 2 | 0 | 511 | 1:41.03 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Matias Vulli | 1994 | 25.44 | 25.44 | |||||||
Tommi Lehtinen | 1994 | 24.79 | 50.23 | |||||||
Matias Tuominen | 1992 | 25.95 | 1:16.18 | |||||||
Joona Poutanen | 1992 | 24.85 | 1:41.03 | |||||||
20 | Scv Miehet 1 | 0 | 509 | 1:41.13 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Lauri Moilanen | 1988 | 25.09 | 25.09 | |||||||
Toni Piirainen | 1976 | 24.64 | 49.73 | |||||||
Janne Toivola | 1966 | 26.41 | 1:16.14 | |||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 24.99 | 1:41.13 | |||||||
21 | Cetus 4 | 0 | 499 | 1:41.82 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Henrik Linna | 1992 | 26.14 | 26.14 | |||||||
Kim Sandberg | 1987 | 25.42 | 51.56 | |||||||
Mikko Väänänen | 1977 | 25.42 | 1:16.98 | |||||||
Kristian Johansson | 1969 | 24.84 | 1:41.82 | |||||||
22 | Orca Miehet | 0 | 496 | 1:42.02 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Marko Vilpponen | 1990 | 24.54 | 24.54 | |||||||
Hannu Vilpponen | 1991 | 25.54 | 50.08 | |||||||
Tomi Järvelä | 1995 | 26.43 | 1:16.51 | |||||||
Samu Vuoriainen | 1995 | 25.51 | 1:42.02 | |||||||
23 | Tuus Miehet | 1992 | 486 | 1:42.72 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Henrik Rinkinen | 1997 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Niko-Pekka Lindholm | 1994 | 26.26 | 52.65 | |||||||
Tuomas Ikonen | 1996 | 25.01 | 1:17.66 | |||||||
Rami Rahmatulla | 1992 | 25.06 | 1:42.72 | |||||||
24 | Taus 2 | 0 | 485 | 1:42.82 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Antti Rantanen | 1992 | 25.58 | 25.58 | |||||||
Teemu Laaksonen | 1993 | 26.19 | 51.77 | |||||||
Rami Marttila | 1995 | 25.70 | 1:17.47 | |||||||
Elias Kouvo | 1994 | 25.35 | 1:42.82 | |||||||
25 | Octopus M | 0 | 481 | 1:43.08 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Martti Pyysalo | 1992 | 25.55 | 25.55 | |||||||
Matias Suihkonen | 1993 | 25.37 | 50.92 | |||||||
Aleksi Raninen | 1994 | 26.64 | 1:17.56 | |||||||
Patrick Vossi | 1995 | 25.52 | 1:43.08 | |||||||
26 | Oulun Uinti 1 | 0 | 478 | 1:43.31 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sami Säilynkangas | 1991 | 26.62 | 26.62 | |||||||
Anssi Hätälä | 1994 | 27.14 | 53.76 | |||||||
Tomi Leppälä | 1994 | 24.22 | 1:17.98 | |||||||
Arttu Erkinaro | 1992 | 25.33 | 1:43.31 | |||||||
27 | Keui Miehet | 0 | 472 | 1:43.75 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Risto Arvola | 1986 | 25.33 | 25.33 | |||||||
Oiva Lahtinen | 1997 | 26.16 | 51.49 | |||||||
Tatu Vihro | 1994 | 26.59 | 1:18.08 | |||||||
Elmo Kiuru | 1997 | 25.67 | 1:43.75 | |||||||
28 | Koovee 3 | 0 | 453 | 1:45.14 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Santeri Järvelä | 1992 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 26.06 | 53.02 | |||||||
Noah Badji | 1996 | 26.18 | 1:19.20 | |||||||
Saku Knuutila | 1995 | 25.94 | 1:45.14 | |||||||
- | Åsk Miehet | 0 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:23 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:37 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 37, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: SWEDEN (1900) 1:24.89 2006-12-10 |
Euroopan ennätys: FRA (1900) 1:20.77 2008-12-14 |
SE: Swimming Jyväskylä (1900) 1:28.19 2009-11-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Swim Miehet 1 | 0 | 724 | 1:29.95 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Severi Allonen | 1991 | 23.19 | 23.19 | |||||||
Ville Kallinen | 1989 | 23.18 | 46.37 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 22.37 | 1:08.74 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 21.21 | 1:29.95 | |||||||
2 | Hss 1 | 0 | 706 | 1:30.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Reijo Hyvenen | 1990 | 23.27 | 23.27 | |||||||
Manu Mäntymäki | 1985 | 22.69 | 45.96 | |||||||
Ville Tirroniemi | 1986 | 22.24 | 1:08.20 | |||||||
Mikko Sinisalo | 1984 | 22.51 | 1:30.71 | |||||||
3 | Aui Miehet | 0 | 692 | 1:31.30 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Jani Rusi | 1984 | 22.18 | 22.18 | |||||||
Ville Korpi | 1983 | 22.50 | 44.68 | |||||||
Wiljam Rautiainen | 1995 | 23.89 | 1:08.57 | |||||||
Ossi Oksa | 1988 | 22.73 | 1:31.30 | |||||||
4 | Cetus 1 | 0 | 687 | 1:31.54 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Sami Juopperi | 1992 | 23.37 | 23.37 | |||||||
Niko Hämäläinen | 1985 | 23.10 | 46.47 | |||||||
Tomas Johansson | 1994 | 22.98 | 1:09.45 | |||||||
Tatu Waltari | 1987 | 22.09 | 1:31.54 | |||||||
5 | Cetus 2 | 0 | 636 | 1:33.91 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Peik Lehtonen | 1991 | 23.95 | 23.95 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.60 | 47.55 | |||||||
Valtteri Eloranta | 1992 | 23.00 | 1:10.55 | |||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 23.36 | 1:33.91 | |||||||
6 | Swim Miehet 2 | 0 | 631 | 1:34.19 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Juho Allonen | 1989 | 24.10 | 24.10 | |||||||
Antti Viilos | 1989 | 23.64 | 47.74 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 22.87 | 1:10.61 | |||||||
Teemu Vuorela | 1994 | 23.58 | 1:34.19 | |||||||
7 | Koovee 1 | 0 | 628 | 1:34.33 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Iisakki Ratilainen | 1986 | 23.80 | 23.80 | |||||||
Jaakko Rautalin | 1989 | 23.55 | 47.35 | |||||||
Sakari Rautalin | 1991 | 23.63 | 1:10.98 | |||||||
Juho Nieminen | 1993 | 23.35 | 1:34.33 | |||||||
8 | Tatu 1 | 0 | 622 | 1:34.63 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Miro Vasko | 1993 | 24.16 | 24.16 | |||||||
Teemu Viitanen | 1992 | 23.15 | 47.31 | |||||||
Juho Eerola | 1995 | 23.99 | 1:11.30 | |||||||
Tommi Nisula | 1989 | 23.33 | 1:34.63 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:37 |
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:37 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 38, 4X50m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
Maailmanennätys: NETHERLANDS (1900) 1:48.21 2004-12-11 |
Euroopan ennätys: NED (1900) 1:42.69 2009-12-12 |
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:50.59 2009-11-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 755 | 1:52.78 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Anni Alitalo | 1991 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 31.76 | 1:00.14 | |||||||
Petra Soininen | 1992 | 27.04 | 1:27.18 | |||||||
Riia Koskelainen | 1987 | 25.60 | 1:52.78 | |||||||
2 | Oulun Uinti 1 | 0 | 710 | 1:55.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Katja Pyörälä | 1994 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 31.82 | 1:01.92 | |||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 27.16 | 1:29.08 | |||||||
Linda Laihorinne | 1984 | 26.04 | 1:55.12 | |||||||
3 | Hss 1 | 0 | 659 | 1:58.01 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tiina Lindgren | 1990 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Tea Lönnroth | 1990 | 32.64 | 1:03.31 | |||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 28.21 | 1:31.52 | |||||||
Juulia Lainekivi | 1993 | 26.49 | 1:58.01 | |||||||
4 | Swim Naiset 1 | 0 | 654 | 1:58.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Milla Ahonen | 1994 | 34.44 | 1:04.03 | |||||||
Laura Lajunen | 1992 | 27.91 | 1:31.94 | |||||||
Riikka Majander | 1984 | 26.34 | 1:58.28 | |||||||
5 | Cetus 2 | 0 | 645 | 1:58.86 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Jenni Ruohoniemi | 1991 | 33.03 | 1:03.71 | |||||||
Heidi Karjalainen | 1991 | 28.31 | 1:32.02 | |||||||
Johanna Vuorinen | 1996 | 26.84 | 1:58.86 | |||||||
6 | Raisu I | 0 | 637 | 1:59.37 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Janna Ovaska | 1996 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Erika Bergström | 1996 | 33.41 | 1:03.43 | |||||||
Laura Mäki | 1997 | 28.42 | 1:31.85 | |||||||
Anu Bergström | 1996 | 27.52 | 1:59.37 | |||||||
7 | Orca Naiset | 0 | 624 | 2:00.20 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Marissa Rämänen | 1994 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Saara-Maija Järvelä | 1995 | 32.01 | 1:03.68 | |||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 28.97 | 1:32.65 | |||||||
Salla-Maija Rehula | 1995 | 27.55 | 2:00.20 | |||||||
8 | Koovee 1 | 0 | 612 | 2:00.98 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Emilia Lahtinen | 1996 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 32.97 | 1:05.07 | |||||||
Anu Lehtinen | 1990 | 28.83 | 1:33.90 | |||||||
Emma Rautalin | 1994 | 27.08 | 2:00.98 | |||||||
9 | Taus 1 | 0 | 598 | 2:01.88 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Emmi Mäkelä | 1992 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Noora Nyberg | 1992 | 34.90 | 1:05.65 | |||||||
Anu Räikkönen | 1979 | 28.90 | 1:34.55 | |||||||
Marie Hanhela | 1989 | 27.33 | 2:01.88 | |||||||
10 | Vuus Naiset | 0 | 595 | 2:02.10 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
Lotta Nevalainen | 1994 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Moona Koski | 1999 | 36.88 | 1:04.94 | |||||||
Tanja Ruohoniemi | 1995 | 29.69 | 1:34.63 | |||||||
Carita Luukkanen | 1996 | 27.47 | 2:02.10 | |||||||
11 | Cetus 3 | 0 | 589 | 2:02.49 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Mona Juppo | 1996 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 33.49 | 1:06.41 | |||||||
Nea Rinne | 1995 | 28.77 | 1:35.18 | |||||||
Salla Elovirta | 1997 | 27.31 | 2:02.49 | |||||||
12 | Aui Naiset | 0 | 584 | 2:02.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Patricia Aschan | 1994 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Maisa Keskinen | 1993 | 34.61 | 1:05.54 | |||||||
Hilla Kortetjärvi | 1996 | 29.83 | 1:35.37 | |||||||
Elli Harju | 1994 | 27.49 | 2:02.86 | |||||||
13 | Swim Naiset 2 | 0 | 582 | 2:02.97 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Sanni Salonen | 1991 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Moona Myllyaho | 1990 | 34.01 | 1:06.93 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 28.53 | 1:35.46 | |||||||
Maija Toikkanen | 1994 | 27.51 | 2:02.97 | |||||||
14 | Hss 2 | 0 | 580 | 2:03.16 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Elina Brandes | 1993 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Leena Koivusalo | 1993 | 33.73 | 1:06.10 | |||||||
Aino Alastalo | 1992 | 29.77 | 1:35.87 | |||||||
Nelli Määttänen | 1993 | 27.29 | 2:03.16 | |||||||
15 | Poseidon Naiset | 0 | 578 | 2:03.25 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Veera Venäläinen | 1995 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Ilona Repo | 1994 | 34.51 | 1:06.08 | |||||||
Noora Kivioja | 1992 | 28.68 | 1:34.76 | |||||||
Jenni Jussila | 1995 | 28.49 | 2:03.25 | |||||||
16 | Kou Naiset | 0 | 562 | 2:04.43 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
Nenne Tommiska | 1993 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Alisa Ponomareva | 1991 | 33.01 | 1:04.62 | |||||||
Inari Alamattila | 1993 | 31.20 | 1:35.82 | |||||||
Teija Kotikuusi | 1994 | 28.61 | 2:04.43 | |||||||
17 | Taus 2 | 0 | 547 | 2:05.54 | ||||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
Henni Huhtamo | 1997 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Anni Rajamäki | 1996 | 34.60 | 1:07.27 | |||||||
Fanni Riiho | 1995 | 29.77 | 1:37.04 | |||||||
Ira Iso-Kungas | 1994 | 28.50 | 2:05.54 | |||||||
18 | Hss 3 | 0 | 546 | 2:05.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Anna Kotonen | 1997 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Lotta Jacobson | 1998 | 35.33 | 1:07.81 | |||||||
Elina Mäkinen | 1993 | 30.36 | 1:38.17 | |||||||
Erika Parviainen | 1995 | 27.50 | 2:05.67 | |||||||
19 | Häus Naiset | 0 | 543 | 2:05.84 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Saija Riippi | 1995 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Laura Salonen | 1996 | 34.18 | 1:07.07 | |||||||
Katarina Mustonen | 1996 | 30.66 | 1:37.73 | |||||||
Jasmin Honkamäki | 1995 | 28.11 | 2:05.84 | |||||||
20 | Oulun Uinti 2 | 0 | 521 | 2:07.60 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Oona Kerttula | 1996 | 32.14 | 32.14 | |||||||
Sofia Risteelä | 1993 | 35.33 | 1:07.47 | |||||||
Ida Ijäs | 1996 | 31.35 | 1:38.82 | |||||||
Emilia Soinilehto | 1995 | 28.78 | 2:07.60 | |||||||
21 | Octopus N | 0 | 512 | 2:08.37 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Noora Tammi | 1996 | 33.75 | 33.75 | |||||||
Kiia Karimaa | 1996 | 36.07 | 1:09.82 | |||||||
Roosa Parikka | 1994 | 31.24 | 1:41.06 | |||||||
Amanda Suihkonen | 1995 | 27.31 | 2:08.37 | |||||||
22 | Nopy Naiset | 0 | 508 | 2:08.71 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Camilla Ojala | 1994 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Kamilla Ryöti | 1996 | 36.83 | 1:10.11 | |||||||
Riina Kaakkolammi | 1994 | 28.55 | 1:38.66 | |||||||
Fanny Toivio | 1992 | 30.05 | 2:08.71 | |||||||
23 | Jous Naiset | 0 | 501 | 2:09.27 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Susanne Frondelius | 1996 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Oona Savinainen | 1994 | 37.38 | 1:11.12 | |||||||
Nea Norismaa | 1995 | 29.08 | 1:40.20 | |||||||
Jatta Jokinen | 1993 | 29.07 | 2:09.27 | |||||||
24 | Tatu Naiset | 0 | 494 | 2:09.88 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
Eveliina Manninen | 1993 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Milja Miettinen | 1996 | 36.38 | 1:11.89 | |||||||
Kaisa Mäki | 1993 | 30.01 | 1:41.90 | |||||||
Emilia Lähteenmäki | 1995 | 27.98 | 2:09.88 | |||||||
25 | Pus Tytöt 2 [1997] | 1997 | 482 | 2:10.93 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Helmi Lehti | 1997 | 33.68 | 33.68 | |||||||
Ida Lindström | 1992 | 37.10 | 1:10.78 | |||||||
Jenni Luttinen | 1992 | 31.79 | 1:42.57 | |||||||
Anna Ihalainen | 1996 | 28.36 | 2:10.93 | |||||||
26 | Koovee 2 | 0 | 480 | 2:11.14 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Emma Nieminen | 1996 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Ninni Luoma | 1998 | 36.75 | 1:10.06 | |||||||
Alma Lumio | 1999 | 32.16 | 1:42.22 | |||||||
Nea Virta | 1996 | 28.92 | 2:11.14 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:37 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | VIII Finnish Open GP Unicef | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:43 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 lokakuu 2011 |
Laji 38, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
Maailmanennätys: NETHERLANDS (1900) 1:48.21 2004-12-11 |
Euroopan ennätys: NED (1900) 1:42.69 2009-12-12 |
SE: Helsingfors Simsällskap (1900) 1:50.59 2009-11-01 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 763 | 1:52.39 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Anni Alitalo | 1991 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 31.76 | 59.98 | |||||||
Petra Soininen | 1992 | 26.87 | 1:26.85 | |||||||
Riia Koskelainen | 1987 | 25.54 | 1:52.39 | |||||||
2 | Oulun Uinti 1 | 0 | 729 | 1:54.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Katja Pyörälä | 1994 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 32.15 | 1:02.32 | |||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 26.46 | 1:28.78 | |||||||
Linda Laihorinne | 1984 | 25.30 | 1:54.08 | |||||||
3 | Hss 1 | 0 | 691 | 1:56.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tiina Lindgren | 1990 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Tea Lönnroth | 1990 | 32.21 | 1:02.54 | |||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 27.42 | 1:29.96 | |||||||
Juulia Lainekivi | 1993 | 26.19 | 1:56.15 | |||||||
4 | Swim Naiset 1 | 0 | 672 | 1:57.25 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Milla Ahonen | 1994 | 34.26 | 1:03.30 | |||||||
Laura Lajunen | 1992 | 27.82 | 1:31.12 | |||||||
Riikka Majander | 1984 | 26.13 | 1:57.25 | |||||||
5 | Raisu I | 0 | 646 | 1:58.79 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Janna Ovaska | 1996 | 30.07 | 30.07 | |||||||
Erika Bergström | 1996 | 33.24 | 1:03.31 | |||||||
Laura Mäki | 1997 | 28.00 | 1:31.31 | |||||||
Anu Bergström | 1996 | 27.48 | 1:58.79 | |||||||
6 | Cetus 2 | 0 | 638 | 1:59.27 | ||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 30.89 | 30.89 | |||||||
Jenni Ruohoniemi | 1991 | 33.17 | 1:04.06 | |||||||
Heidi Karjalainen | 1991 | 28.35 | 1:32.41 | |||||||
Johanna Vuorinen | 1996 | 26.86 | 1:59.27 | |||||||
7 | Orca Naiset | 0 | 632 | 1:59.68 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Marissa Rämänen | 1994 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Saara-Maija Järvelä | 1995 | 31.95 | 1:02.96 | |||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 29.02 | 1:31.98 | |||||||
Salla-Maija Rehula | 1995 | 27.70 | 1:59.68 | |||||||
8 | Koovee 1 | 0 | 629 | 1:59.85 | ||||||
Koovee | ||||||||||
Emilia Lahtinen | 1996 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 32.06 | 1:04.07 | |||||||
Anu Lehtinen | 1990 | 28.79 | 1:32.86 | |||||||
Emma Rautalin | 1994 | 26.99 | 1:59.85 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.19.04 | Tulostuspäivämäärä | 30 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:43 |