Results for UGP4 - Eriksdalsbadet
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2010 |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:27 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.76 |
2:13.79 |
3:22.73 |
|
4:29.33 |
|
2 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:07.08 |
2:17.76 |
3:29.46 |
|
4:40.09 |
|
3 |
Elvira Andersen |
1995 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:08.75 |
2:21.41 |
3:34.49 |
|
4:46.07 |
|
4 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.92 |
2:24.46 |
3:39.59 |
|
4:54.35 |
|
5 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:10.07 |
2:27.15 |
3:44.39 |
|
5:00.21 |
|
6 |
Doruntina Imeri |
1994 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:10.81 |
2:27.07 |
3:44.48 |
|
5:00.59 |
|
7 |
Petronella Läckgren |
1995 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.50 |
2:30.19 |
3:47.92 |
|
5:04.01 |
|
- |
Elsa Wadelius |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Sara Huslid |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Winquist |
1996 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:10.60 |
2:27.66 |
3:44.61 |
|
4:59.70 |
|
2 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.11 |
2:29.05 |
3:47.10 |
|
5:04.51 |
|
3 |
Emilia Ernstsson |
1996 |
S71 |
|
1:12.15 |
2:30.58 |
3:48.95 |
|
5:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Mattsson-Coll |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.65 |
2:14.89 |
3:25.24 |
|
4:34.85 |
|
2 |
Alida Ramdén |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.45 |
2:17.85 |
3:30.83 |
|
4:44.86 |
|
3 |
Ellinor Hedgren-Rylander |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.23 |
2:34.07 |
3:53.52 |
|
5:09.74 |
|
4 |
Jonna Nordström |
1997 |
S71 |
|
1:17.21 |
2:41.87 |
4:06.09 |
|
5:28.82 |
|
5 |
Carolina Wiorek |
1997 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.07 |
2:40.33 |
4:06.25 |
|
5:29.87 |
|
6 |
Elin Brink |
1997 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:15.50 |
2:40.30 |
4:07.70 |
|
5:32.91 |
|
7 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:22.11 |
2:51.22 |
4:20.50 |
|
5:46.80 |
|
8 |
Elmira Shahmalekpour |
1997 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.99 |
2:53.60 |
4:25.13 |
|
5:51.89 |
|
9 |
Linnea Karlsson |
1997 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:26.66 |
3:04.19 |
4:42.13 |
|
6:17.79 |
|
10 |
Kristen Rohoum |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:33.10 |
3:18.42 |
5:02.91 |
|
6:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jessica Jönsson |
1998 |
S71 |
|
1:10.38 |
2:26.43 |
3:42.79 |
|
4:55.83 |
|
2 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.49 |
2:31.72 |
3:49.08 |
|
5:03.09 |
|
3 |
Anna Ekholm |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:16.32 |
2:37.36 |
3:56.89 |
|
5:15.06 |
|
4 |
Victoria Jönsson |
1999 |
S71 |
|
1:16.73 |
2:40.70 |
4:04.04 |
|
5:22.02 |
|
5 |
Julia Blomquist |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:16.06 |
2:38.78 |
4:01.83 |
|
5:22.19 |
|
6 |
Louise Hagström |
1998 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:17.32 |
2:42.54 |
4:07.73 |
|
5:29.46 |
|
7 |
Alba Croneborg |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.60 |
2:41.48 |
4:07.43 |
|
5:31.60 |
|
8 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:22.16 |
2:47.87 |
4:11.87 |
|
5:35.01 |
|
9 |
Johanna Berglund |
1998 |
Simklubben Neptun |
|
1:20.58 |
2:48.17 |
4:16.74 |
|
5:40.34 |
|
10 |
Elin Jansmarker |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.74 |
2:47.29 |
4:13.43 |
|
5:40.40 |
|
11 |
Julia Derwinger |
1998 |
Tyresö Simsällskap |
|
1:21.16 |
2:48.38 |
4:16.24 |
|
5:41.08 |
|
12 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.73 |
2:49.86 |
4:18.37 |
|
5:43.26 |
|
13 |
Ebba Martin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:21.22 |
2:48.64 |
4:17.39 |
|
5:43.73 |
|
14 |
Knar Mikael |
1999 |
S71 |
|
1:22.29 |
2:52.79 |
4:21.38 |
|
5:44.57 |
|
15 |
Anna Reinholdz |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:21.36 |
2:51.29 |
4:21.28 |
|
5:48.37 |
|
16 |
Sofie Klügel |
1998 |
S71 |
|
1:21.59 |
2:51.23 |
4:19.93 |
|
5:49.10 |
|
17 |
Sofia Näslund |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:22.65 |
2:54.19 |
4:23.72 |
|
5:49.57 |
|
18 |
Elin Prins |
1999 |
S71 |
|
1:23.65 |
2:54.53 |
4:26.69 |
|
5:54.76 |
|
19 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:26.62 |
2:58.63 |
4:31.16 |
|
5:59.05 |
|
20 |
Lenina Mariani-Lopez |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:23.98 |
2:57.18 |
4:31.47 |
|
6:00.13 |
|
21 |
Lovisa Spångberg |
1999 |
Hellas Simklubb |
|
1:34.30 |
3:21.68 |
5:10.70 |
|
6:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.19.00 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2011 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
16:27 |
|