Results for Speedo Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Speedo Cup |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 lokakuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 lokakuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Artemy Kabanov |
1996 |
|
530 |
29.83 |
1:04.79 |
1:44.92 |
|
2:16.05 |
|
|
Raduga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Junninen |
1995 |
|
523 |
29.89 |
1:06.31 |
1:45.63 |
|
2:16.61 |
|
|
Poseidon |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
484 |
30.22 |
1:06.56 |
1:45.94 |
|
2:20.21 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pavel Afonkin |
1996 |
|
472 |
31.54 |
1:06.97 |
1:48.52 |
|
2:21.40 |
|
|
Raduga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Topias Kurikka |
1995 |
|
457 |
30.80 |
1:08.68 |
1:50.38 |
|
2:22.91 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juuso Lumilahti |
1995 |
|
454 |
30.75 |
1:10.37 |
1:49.69 |
|
2:23.21 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johannes Lindroos |
1996 |
|
445 |
30.71 |
1:09.68 |
1:51.75 |
|
2:24.21 |
|
|
Someron Esa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rami Marttila |
1995 |
|
433 |
30.35 |
1:08.63 |
1:51.84 |
|
2:25.45 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ilia Grachov |
1996 |
|
419 |
31.67 |
1:09.02 |
1:53.28 |
|
2:27.16 |
|
|
Raduga |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jasper Järvelä |
1996 |
|
409 |
31.89 |
1:10.01 |
1:54.74 |
|
2:28.27 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tomi Järvelä |
1995 |
|
388 |
31.13 |
1:11.32 |
1:55.13 |
|
2:30.91 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saku Salo |
1995 |
|
365 |
32.19 |
1:11.74 |
1:59.05 |
|
2:34.00 |
|
|
Eura Swimming Team |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
351 |
33.21 |
1:13.11 |
1:59.48 |
|
2:36.05 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jere Pyötsiä |
1996 |
|
301 |
34.32 |
1:17.98 |
2:08.45 |
|
2:44.25 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elias Tuori |
1996 |
|
296 |
35.21 |
1:19.54 |
2:08.21 |
|
2:45.21 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Topi-Matti Ritala |
1996 |
|
286 |
37.72 |
1:20.92 |
2:08.25 |
|
2:47.02 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marko Vilpponen |
1990 |
|
632 |
27.85 |
1:01.31 |
1:38.30 |
|
2:08.29 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Korhonen |
1993 |
|
596 |
28.20 |
1:03.50 |
1:41.18 |
|
2:10.78 |
|
|
Lahden Kaleva |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
590 |
29.21 |
1:03.41 |
1:40.36 |
|
2:11.22 |
|
|
Imatran Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
583 |
29.37 |
1:02.17 |
1:39.78 |
|
2:11.75 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
571 |
28.62 |
1:02.53 |
1:41.85 |
|
2:12.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Timo Peltola |
1985 |
|
563 |
28.54 |
1:03.41 |
1:42.03 |
|
2:13.34 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Sahla |
1993 |
|
558 |
28.26 |
1:02.78 |
1:41.85 |
|
2:13.72 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anton Herrala |
1993 |
|
543 |
27.83 |
1:03.05 |
1:44.28 |
|
2:14.94 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
530 |
29.23 |
1:03.79 |
1:43.66 |
|
2:16.00 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskari Lammi |
1991 |
|
512 |
29.44 |
1:04.75 |
1:44.29 |
|
2:17.60 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fredrik Åkerlund |
1994 |
|
511 |
29.69 |
1:05.65 |
1:46.33 |
|
2:17.66 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miika Tiainen |
1994 |
|
508 |
29.68 |
1:06.60 |
1:45.83 |
|
2:17.98 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kim Sandberg |
1987 |
|
490 |
30.55 |
1:04.70 |
1:45.57 |
|
2:19.62 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matias Tyry |
1993 |
|
485 |
28.88 |
1:09.29 |
1:51.68 |
|
2:20.07 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Timo Lopperi |
1994 |
|
479 |
29.41 |
1:05.68 |
1:48.71 |
|
2:20.65 |
|
|
Vantaan Vesikot |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tatu Waltari |
1987 |
|
479 |
26.68 |
1:03.31 |
1:47.11 |
|
2:20.66 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaarle Suonio |
1994 |
|
478 |
30.15 |
1:04.82 |
1:47.60 |
|
2:20.82 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lauri Hartikainen |
1994 |
|
471 |
30.39 |
1:08.36 |
1:48.84 |
|
2:21.44 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mikko Väänänen |
1977 |
|
469 |
29.27 |
1:06.16 |
1:47.07 |
|
2:21.71 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rene Rokka |
1992 |
|
460 |
30.53 |
1:08.37 |
1:49.65 |
|
2:22.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aleksi Raninen |
1994 |
|
404 |
30.86 |
1:08.68 |
1:54.69 |
|
2:28.86 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johannes Nokkala |
1986 |
|
402 |
30.80 |
1:10.98 |
1:55.99 |
|
2:29.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julius Hakanpää |
1994 |
|
347 |
31.76 |
1:12.00 |
2:00.88 |
|
2:36.58 |
|
|
Uinti Espoo - Esbo Sim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Välilä |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Vilppilähtö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.18.37 |
Tulostuspäivämäärä |
09 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus |
Tulostusaika |
19:10 |
|