Results for Vestkyst Cup 2011
Below are all results from the competition shown by session.
2011-11-11
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2011 | Udskriftsdato | 14 november 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 november 2011 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nyt Syn Bramming |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 360 | 36.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jeanette Jensen | 1993 | 290 | 38.81 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nyt Syn Bramming |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 483 | 32.76 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 376 | 35.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 371 | 35.76 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone Kristensen | 1996 | 356 | 36.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 347 | 36.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 338 | 36.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Sarah Brejnholt | 1996 | 333 | 37.07 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise B. Aagaard | 1996 | 328 | 37.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Cecilia Beverud | 1996 | 301 | 38.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 301 | 38.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Siw Lykke | 1996 | 282 | 39.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 276 | 39.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Louise B. Larsen | 1996 | 271 | 39.71 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | 261 | 40.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Nadja Jensen | 1996 | 257 | 40.44 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Bergenhagen | 1996 | 256 | 40.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Katja Timmermann | 1996 | 233 | 41.76 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 218 | 42.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Diana Damsgaard | 1996 | 213 | 43.00 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Christensen | 1996 | 188 | 44.85 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Vinther | 1995 | 173 | 46.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nyt Syn Bramming |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 448 | 33.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 427 | 34.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 385 | 35.33 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sofie Jespersen | 1997 | 364 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Silke Meyer | 1998 | 327 | 37.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | 326 | 37.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Selina Dzafic | 1997 | 321 | 37.55 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Julie Schmidt | 1997 | 314 | 37.83 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 309 | 38.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Terp | 1998 | 307 | 38.10 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Thea Lund Petersen | 1998 | 295 | 38.60 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Line Pedersen | 1997 | 291 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 290 | 38.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 286 | 39.01 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ida Madsen | 1998 | 263 | 40.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Camilla Linne | 1997 | 263 | 40.11 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Sarah Zysek | 1998 | 259 | 40.32 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Line Wolff | 1997 | 249 | 40.84 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 243 | 41.16 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Louise Runge | 1997 | 231 | 41.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Sofie Bendix Thostrup | 1997 | 227 | 42.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 208 | 43.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Trine G. Sørensen | 1997 | 197 | 44.18 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 190 | 44.74 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 180 | 45.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Cecilie Knudsen | 1997 | 167 | 46.65 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nyt Syn Bramming |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 385 | 35.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 322 | 37.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 297 | 38.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | 247 | 40.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Hansen | 1999 | 239 | 41.39 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
6 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 235 | 41.67 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
7 | Katrine Knudsen | 2000 | 231 | 41.89 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Julie B. Larsen | 1999 | 229 | 42.01 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mathiasen | 2000 | 228 | 42.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Højbjerg | 1999 | 223 | 42.41 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ane Wildenschild | 2000 | 222 | 42.44 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 222 | 42.47 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Karoline Karlskov | 1999 | 221 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mathilde Christensen | 1999 | 200 | 43.95 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Clara Enné Bæk | 1999 | 192 | 44.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Line Nielsen | 1999 | 188 | 44.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 187 | 44.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Victoria Yu | 2000 | 184 | 45.20 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Helene Olesen | 2000 | 183 | 45.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 182 | 45.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Andersen | 1999 | 177 | 45.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sissel L. Madsen | 1999 | 170 | 46.38 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
23 | Mai Heilmann | 2000 | 150 | 48.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Sarah Tvilling | 2000 | 143 | 49.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Line Larsen | 2000 | 140 | 49.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 136 | 50.02 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nyt Syn Bramming |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 249 | 40.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 232 | 41.85 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mia Seehausen | 2001 | 206 | 43.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 184 | 45.22 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 166 | 46.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jannie Eickhardt | 2001 | 146 | 48.76 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 142 | 49.28 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Regitze Bæhrenz | 2001 | 139 | 49.57 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Julie Fink | 2001 | 139 | 49.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 138 | 49.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Bliksted | 2001 | 128 | 51.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 127 | 51.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 113 | 53.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Kristine Hülsen | 2002 | 111 | 53.53 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Clara B. Tolstrup | 2001 | 89 | 57.50 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Carina Bro | 2001 | 72 | 1:01.85 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 14 november 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:50 |