Resultat för Vestkyst Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
2011-11-11
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2011 | Udskriftsdato | 14 november 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 november 2011 |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Semco Maritime / Q-Star |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Jensen | 1992 | 430 | 35.94 | 1:18.35 | 2:06.43 | 2:45.12 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 412 | 37.02 | 1:19.14 | 2:08.93 | 2:47.51 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Semco Maritime / Q-Star |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Larsen | 1995 | 525 | 34.19 | 1:14.85 | 1:57.10 | 2:34.43 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 465 | 34.23 | 1:14.64 | 2:04.06 | 2:40.81 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 446 | 38.79 | 1:20.07 | 2:06.11 | 2:43.10 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone Kristensen | 1996 | 422 | 38.16 | 1:20.45 | 2:07.07 | 2:46.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Siw Lykke | 1996 | 414 | 36.63 | 1:20.41 | 2:10.06 | 2:47.18 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 406 | 36.10 | 1:19.82 | 2:09.13 | 2:48.30 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 399 | 36.36 | 1:20.89 | 2:09.37 | 2:49.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nadja Jensen | 1996 | 351 | 40.29 | 1:27.77 | 2:16.27 | 2:56.72 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katja Timmermann | 1996 | 322 | 39.57 | 1:26.94 | 2:20.61 | 3:01.85 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Louise B. Larsen | 1996 | 268 | 39.94 | 1:28.86 | 2:31.68 | 3:13.19 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Christensen | 1996 | 222 | 45.10 | 1:35.80 | 2:41.63 | 3:25.79 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Nicoline Rundstrøm | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Semco Maritime / Q-Star |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 494 | 34.79 | 1:14.93 | 2:00.70 | 2:37.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 450 | 34.16 | 1:14.25 | 2:04.82 | 2:42.58 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Silke Meyer | 1998 | 425 | 37.96 | 1:21.85 | 2:08.22 | 2:45.73 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Jespersen | 1997 | 415 | 37.73 | 1:20.53 | 2:10.42 | 2:47.05 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Adna Dzafic | 1997 | 402 | 33.73 | 1:17.10 | 2:08.95 | 2:48.88 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | 399 | 36.68 | 1:19.62 | 2:14.84 | 2:49.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thea Lund Petersen | 1998 | 387 | 37.41 | 1:20.93 | 2:11.99 | 2:51.05 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 386 | 39.33 | 1:22.03 | 2:11.50 | 2:51.20 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Ella Turin | 1998 | 324 | 39.63 | 1:27.78 | 2:20.35 | 3:01.44 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Louise Runge | 1997 | 322 | 42.09 | 1:30.18 | 2:19.39 | 3:01.74 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 302 | 39.64 | 1:28.39 | 2:24.28 | 3:05.80 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 278 | 43.11 | 1:33.65 | 2:27.87 | 3:10.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Line Wolff | 1997 | 274 | 44.42 | 1:33.00 | 2:26.68 | 3:11.88 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Line Møller Bossen | 1998 | 261 | 45.79 | 1:38.98 | 2:30.54 | 3:14.95 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 215 | 51.11 | 1:41.61 | 2:41.62 | 3:28.12 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 175 | 45.45 | 1:36.96 | 2:58.05 | 3:42.67 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anna J. V. Hededal | 1998 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DSQ | Afslutte ryg på mave | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Semco Maritime / Q-Star |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 518 | 35.33 | 1:16.05 | 1:59.37 | 2:35.11 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 513 | 34.20 | 1:13.83 | 1:59.56 | 2:35.60 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 398 | 40.20 | 1:21.68 | 2:13.57 | 2:49.44 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 392 | 36.89 | 1:21.01 | 2:10.82 | 2:50.24 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabell Eriksen | 1999 | 358 | 38.15 | 1:23.42 | 2:15.90 | 2:55.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Martha Andersen | 1999 | 357 | 40.11 | 1:24.45 | 2:16.96 | 2:55.72 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Annesofie Rasmussen | 1999 | 333 | 37.94 | 1:25.94 | 2:19.29 | 2:59.73 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 296 | 43.66 | 1:29.52 | 2:24.21 | 3:06.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 296 | 44.01 | 1:33.37 | 2:27.14 | 3:06.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 291 | 43.75 | 1:32.46 | 2:26.53 | 3:07.94 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Therese E. Christensen | 1999 | 290 | 45.63 | 1:33.16 | 2:25.77 | 3:08.35 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Julie B. Larsen | 1999 | 268 | 43.41 | 1:33.62 | 2:33.16 | 3:13.21 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Knudsen | 2000 | 266 | 47.18 | 1:35.99 | 2:33.20 | 3:13.70 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Noa Turin | 2000 | 263 | 42.19 | 1:32.85 | 2:32.34 | 3:14.42 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Lærke Højbjerg | 1999 | 254 | 44.04 | 1:33.80 | 2:33.09 | 3:16.78 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | 253 | 48.40 | 1:36.32 | 2:35.36 | 3:16.90 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
17 | Anna Mathiasen | 2000 | 248 | 46.70 | 1:33.70 | 2:34.79 | 3:18.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 248 | 47.26 | 1:41.84 | 2:34.00 | 3:18.43 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Ane Wildenschild | 2000 | 245 | 49.12 | 1:36.66 | 2:37.10 | 3:19.17 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Andersen | 1999 | 228 | 48.81 | 1:40.87 | 2:39.68 | 3:23.85 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Line Nielsen | 1999 | 228 | 46.66 | 1:39.03 | 2:39.66 | 3:23.94 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 228 | 47.78 | 1:37.54 | 2:37.37 | 3:24.06 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Christina Christensen | 1999 | 209 | 47.99 | 1:42.99 | 2:40.31 | 3:29.90 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Camilla Heide Nielsen | 2000 | 207 | 50.92 | 1:42.57 | 2:42.60 | 3:30.73 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Sissel L. Madsen | 1999 | 201 | 48.75 | 1:44.47 | 2:47.37 | 3:32.80 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Victoria Yu | 2000 | 192 | 46.73 | 1:45.22 | 2:42.81 | 3:35.84 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Maria S. Johannsen | 2000 | 176 | 2:14.58 | 2:50.34 | 3:42.41 | 3:42.41 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Mai Heilmann | 2000 | 170 | 50.12 | 1:49.94 | 2:56.68 | 3:44.85 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 156 | 58.92 | 1:56.58 | 2:59.41 | 3:51.56 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Anna Kirstine Jeppesen | 2000 | DSQ | ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sarah Tvilling | 2000 | DSQ | ej berør m begge 150 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Semco Maritime / Q-Star |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 310 | 41.44 | 1:28.31 | 2:22.29 | 3:04.04 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 262 | 43.86 | 1:35.29 | 2:31.26 | 3:14.81 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Jannie Eickhardt | 2001 | 219 | 48.51 | 1:43.34 | 2:40.86 | 3:26.74 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Louise Hvarre | 2001 | 204 | 51.90 | 1:46.31 | 2:44.92 | 3:31.80 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 194 | 53.15 | 1:47.62 | 2:48.64 | 3:35.34 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 179 | 51.70 | 1:45.99 | 2:51.99 | 3:41.09 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 174 | 54.71 | 1:53.13 | 2:57.25 | 3:43.10 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte Bisgaard | 2001 | 166 | 50.23 | 1:48.43 | 2:55.66 | 3:46.74 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
9 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 162 | 2:21.38 | 2:56.60 | 3:48.71 | 3:48.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Clara B. Tolstrup | 2001 | DSQ | udsvøm på mave v 50m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 14 november 2011 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:50 |