Resultat för Danmarks Mesterskaber kortbane (DM-K/DJM-K)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 44 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 44 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-K og DJM-K |
|
Udskriftsdato |
27 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
13:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 januar 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 400m Medley Damer, Indledende, Senior |
Europarekord Senior: Mireia Belmonte (1990) 4:24.21 2010-12-15 |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:43.41 2009-12-05 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
795 |
1:03.32 |
2:12.86 |
3:36.68 |
|
4:41.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
|
738 |
1:04.61 |
2:20.70 |
3:43.14 |
|
4:48.86 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Leth-Espensen |
1992 |
|
737 |
1:05.31 |
2:19.42 |
3:41.14 |
|
4:48.97 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
712 |
1:08.40 |
2:22.34 |
3:41.62 |
|
4:52.28 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
|
711 |
1:07.06 |
2:18.98 |
3:42.99 |
|
4:52.53 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
656 |
1:10.62 |
2:29.59 |
3:52.54 |
|
5:00.40 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
|
656 |
1:06.60 |
2:24.41 |
3:51.90 |
|
5:00.49 |
|
|
GI-40 Hermes |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Cecilie F. Jensen |
1998 |
|
649 |
1:08.90 |
2:25.01 |
3:51.18 |
|
5:01.46 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hannah Nissen |
1997 |
|
630 |
1:12.09 |
2:26.36 |
3:55.01 |
|
5:04.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
|
624 |
1:09.84 |
2:24.06 |
3:54.91 |
|
5:05.50 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katrine Liljedahl |
1995 |
|
623 |
1:11.15 |
2:33.31 |
3:53.94 |
|
5:05.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Asta Blanch |
1996 |
|
622 |
1:09.16 |
2:25.74 |
3:55.23 |
|
5:05.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Schütt |
1996 |
|
620 |
1:13.28 |
2:33.67 |
3:57.54 |
|
5:06.21 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Louise G. Riget |
1995 |
|
618 |
1:09.16 |
2:26.56 |
3:53.15 |
|
5:06.45 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Kjær Hindhede |
1997 |
|
617 |
1:10.04 |
2:28.40 |
3:55.18 |
|
5:06.57 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
|
617 |
1:10.46 |
2:29.48 |
3:57.91 |
|
5:06.62 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
|
611 |
1:09.12 |
2:27.99 |
3:57.76 |
|
5:07.65 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
|
608 |
1:09.92 |
2:29.89 |
3:54.87 |
|
5:08.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Cecilie Villadsen |
1995 |
|
600 |
1:09.37 |
2:26.36 |
3:53.32 |
|
5:09.49 |
Deltager ikke i finalen |
|
O.S.L.F. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Maria Søe Beith |
1996 |
|
595 |
1:12.76 |
2:28.92 |
3:57.37 |
|
5:10.42 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
|
594 |
1:12.82 |
2:32.37 |
4:02.12 |
|
5:10.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Henriette Stuhr |
1996 |
|
593 |
1:09.96 |
2:28.66 |
3:58.56 |
|
5:10.66 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hanne Welinder |
1995 |
|
592 |
1:11.96 |
2:30.14 |
3:58.81 |
|
5:10.84 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
588 |
1:14.41 |
2:34.34 |
4:02.40 |
|
5:11.55 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Katarina Vogel |
1997 |
|
578 |
1:16.44 |
2:37.13 |
4:00.83 |
|
5:13.44 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
|
575 |
1:16.36 |
2:31.76 |
4:01.04 |
|
5:13.94 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mei Mei Dreyer |
1998 |
|
571 |
1:14.81 |
2:34.35 |
4:02.57 |
|
5:14.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Iben Grundtvig |
1997 |
|
567 |
1:11.41 |
2:32.09 |
4:04.69 |
|
5:15.36 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mette Meyer |
1995 |
|
567 |
1:12.89 |
2:35.17 |
4:04.82 |
|
5:15.45 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kirstine Andersen |
1997 |
|
565 |
1:15.21 |
2:36.49 |
4:04.62 |
|
5:15.74 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Caroline Høgskilde |
1996 |
|
562 |
1:10.25 |
2:30.95 |
4:02.95 |
|
5:16.24 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Julie Oxenvad |
1997 |
|
562 |
1:12.97 |
2:34.29 |
4:07.02 |
|
5:16.31 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emilie Eskildsen |
1997 |
|
561 |
1:13.68 |
2:32.09 |
4:05.17 |
|
5:16.51 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilie Riisberg |
1996 |
|
559 |
1:15.85 |
2:36.59 |
4:06.43 |
|
5:16.97 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
|
558 |
1:11.59 |
2:30.40 |
3:59.30 |
|
5:17.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
|
557 |
1:16.76 |
2:33.72 |
4:04.10 |
|
5:17.23 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Julie Lamberth |
1996 |
|
556 |
1:15.18 |
2:37.31 |
4:02.93 |
|
5:17.48 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
|
547 |
1:13.23 |
2:30.47 |
4:05.67 |
|
5:19.16 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Anna Puggaard |
1996 |
|
542 |
1:13.83 |
2:39.70 |
4:06.05 |
|
5:20.10 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Tine Christensen |
1996 |
|
534 |
1:13.56 |
2:39.02 |
4:05.94 |
|
5:21.71 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
|
530 |
1:16.28 |
2:39.32 |
4:09.51 |
|
5:22.61 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
|
529 |
1:15.02 |
2:35.11 |
4:10.84 |
|
5:22.76 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
|
524 |
1:13.76 |
2:37.69 |
4:05.31 |
|
5:23.89 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Belinda Ervolder |
1995 |
|
514 |
1:11.37 |
2:31.65 |
4:10.16 |
|
5:25.86 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Anne Frølund-Grangaard |
1996 |
|
498 |
1:11.80 |
2:41.73 |
4:12.87 |
|
5:29.34 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
27 november 2011 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
13:14 |
|