Resultater for Østdanske Mesterskaber (K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 42 (Finaler) Junior - Officiel
Resultat Løb 42 (Finaler) Junior - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2011 |
|
|
Stævne by |
Søborg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 januar 2012 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:26.74 2009-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 14:50.72 2006-10-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:00.86 |
2:04.74 |
3:09.42 |
4:14.59 |
16:10.29 |
|
|
|
|
|
|
5:20.02 |
6:25.03 |
7:30.05 |
8:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
9:40.01 |
10:44.94 |
11:50.45 |
12:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14:01.72 |
15:07.07 |
|
|
|
|
2 |
Karim Møller |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:01.63 |
2:06.94 |
3:12.84 |
4:18.41 |
16:27.94 |
|
|
|
|
|
|
5:24.45 |
6:30.67 |
7:36.97 |
8:43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
9:49.19 |
10:55.42 |
12:02.00 |
13:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
14:15.92 |
15:22.68 |
|
|
|
|
3 |
Jens Saugmann |
1996 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:04.11 |
2:11.14 |
3:17.45 |
4:24.53 |
16:33.07 |
|
|
|
|
|
|
5:32.15 |
6:38.15 |
7:44.90 |
8:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
9:58.24 |
11:05.03 |
12:10.96 |
13:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.51 |
15:29.63 |
|
|
|
|
4 |
Martin Nielsen |
1996 |
Nakskov Svømme Klub |
|
1:03.41 |
2:10.64 |
3:17.23 |
4:24.32 |
16:33.88 |
|
|
|
|
|
|
5:31.16 |
6:36.36 |
7:43.28 |
8:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
9:56.08 |
11:02.75 |
12:09.00 |
13:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.25 |
15:29.59 |
|
|
|
|
5 |
Jonas Himmelstrup |
1995 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:02.91 |
2:09.58 |
3:16.22 |
4:23.32 |
16:36.28 |
|
|
|
|
|
|
5:30.05 |
6:36.61 |
7:43.49 |
8:49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9:56.15 |
11:03.02 |
12:09.62 |
13:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
14:23.17 |
15:30.30 |
|
|
|
|
6 |
Kasper Sveistrup Holck |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:01.92 |
2:07.04 |
3:13.12 |
4:20.23 |
16:44.42 |
|
|
|
|
|
|
5:27.31 |
6:34.22 |
7:40.99 |
8:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
9:56.15 |
11:03.82 |
12:11.68 |
13:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14:29.20 |
15:37.62 |
|
|
|
|
7 |
Christian Røssel |
1995 |
Helsinge Skytte & IF |
|
1:05.20 |
2:14.95 |
3:24.94 |
4:34.76 |
16:54.46 |
|
|
|
|
|
|
5:43.23 |
6:51.32 |
7:59.30 |
9:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
10:12.71 |
11:19.59 |
12:26.78 |
13:34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
14:41.54 |
15:48.28 |
|
|
|
|
8 |
Gustav Plum Lykkesfeldt |
1996 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:06.55 |
2:15.44 |
3:24.94 |
4:34.05 |
17:06.40 |
|
|
|
|
|
|
5:42.61 |
6:51.31 |
8:00.38 |
9:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:17.95 |
11:26.91 |
12:35.20 |
13:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
14:51.71 |
15:59.67 |
|
|
|
|
9 |
Jakob Vismann |
1995 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
1:04.65 |
2:13.82 |
3:23.45 |
4:32.74 |
17:10.81 |
|
|
|
|
|
|
5:41.56 |
6:50.30 |
7:59.11 |
9:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.30 |
11:23.65 |
12:32.03 |
13:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14:50.81 |
16:00.92 |
|
|
|
|
10 |
Johan Emil Westergaard |
1995 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:04.25 |
2:13.74 |
3:23.45 |
4:32.78 |
17:17.54 |
|
|
|
|
|
|
5:42.36 |
6:51.80 |
8:01.53 |
9:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
10:22.15 |
11:32.34 |
12:42.62 |
13:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
15:02.41 |
16:12.53 |
|
|
|
|
11 |
Andreas Sandbirk |
1995 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:04.83 |
2:12.88 |
3:21.84 |
4:31.47 |
17:18.70 |
|
|
|
|
|
|
5:41.29 |
6:50.87 |
8:01.03 |
9:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
10:21.68 |
11:32.36 |
12:42.89 |
13:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.45 |
16:13.55 |
|
|
|
|
12 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
JGI Svømning |
|
1:04.66 |
2:13.78 |
3:24.09 |
4:33.37 |
17:20.07 |
|
|
|
|
|
|
5:42.97 |
6:51.58 |
8:01.90 |
9:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.28 |
11:33.05 |
12:42.85 |
13:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:03.40 |
16:12.86 |
|
|
|
|
13 |
Miki Mørck Taagholt |
1994 |
Farum Svømmeklub |
|
1:05.43 |
2:14.28 |
3:23.04 |
4:32.98 |
17:23.39 |
|
|
|
|
|
|
5:42.45 |
6:52.21 |
8:02.04 |
9:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
10:22.78 |
11:33.37 |
12:43.71 |
13:54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15:04.94 |
16:15.25 |
|
|
|
|
14 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
Søllerød Svømmeklub SNIK |
|
1:06.01 |
2:16.06 |
3:25.73 |
4:35.23 |
17:24.95 |
|
|
|
|
|
|
5:44.78 |
6:54.35 |
8:03.45 |
9:13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
10:23.36 |
11:33.62 |
12:44.26 |
13:54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
15:05.37 |
16:16.22 |
|
|
|
|
15 |
Nikolai Skelsager |
1996 |
Slangerup Svømmeklub |
|
1:04.04 |
2:12.03 |
3:21.28 |
4:31.09 |
17:26.27 |
|
|
|
|
|
|
5:42.18 |
6:52.79 |
8:04.19 |
9:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10:26.40 |
11:36.85 |
12:46.56 |
13:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
15:07.09 |
16:18.41 |
|
|
|
|
16 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:05.13 |
2:14.75 |
3:25.23 |
4:35.07 |
17:32.07 |
|
|
|
|
|
|
5:45.00 |
6:55.14 |
8:06.40 |
9:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.83 |
11:40.09 |
12:50.66 |
14:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.05 |
16:23.48 |
|
|
|
|
17 |
Mads Kildholt |
1994 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
1:05.58 |
2:14.62 |
3:23.75 |
4:32.92 |
18:22.52 |
|
|
|
|
|
|
5:43.37 |
6:55.87 |
8:10.68 |
9:25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10:41.70 |
11:57.46 |
13:14.74 |
14:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.94 |
17:06.85 |
|
|
|
|
- |
Frederik Aavang Jensen |
1994 |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2011 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening |
Udskriftstidspunkt |
19:50 |
|