Results for Østdanske Mesterskaber (K)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 30 oktober 2011 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 11:59 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 januar 2012 |
Løb 37, 100m Butterfly Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.86 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.18 | 1:03.24 | |||||
2 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.46 | 1:04.41 | |||||
3 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.25 | 1:04.88 | |||||
4 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.30 | 1:05.05 | |||||
5 | Caroline Høgskilde | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.56 | 1:05.21 | |||||
6 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.08 | 1:05.31 | |||||
7 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | 1:05.40 | |||||
8 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.28 | 1:05.49 | |||||
9 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 30.02 | 1:05.62 | |||||
10 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.18 | 1:05.91 | |||||
11 | Helena Storr-Hansen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.98 | 1:06.07 | |||||
12 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.31 | 1:06.97 | |||||
13 | Cecilie Emma Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | 1:07.01 | |||||
14 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.28 | 1:07.37 | |||||
15 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 31.54 | 1:07.39 | |||||
16 | Belinda Ervolder | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 31.75 | 1:07.40 | |||||
17 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.41 | 1:07.69 | |||||
18 | Pernille Krogh Gøtzsche | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 32.16 | 1:07.86 | |||||
19 | Pernille Christiansen | 1995 | Greve Svømmeklub | 31.54 | 1:07.91 | |||||
20 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 31.59 | 1:08.18 | |||||
21 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 32.17 | 1:08.27 | |||||
22 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.07 | 1:08.71 | |||||
23 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.93 | 1:08.76 | |||||
24 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | 31.84 | 1:09.71 | |||||
25 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 31.78 | 1:10.04 | |||||
26 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 32.64 | 1:10.08 | |||||
27 | Kamilla Larsen | 1996 | Vest-Brøndby | 1:11.71 | 1:11.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 oktober 2011 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 11:59 |