Results for Østdanske Mesterskaber (K)
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2011 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 09:17 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 januar 2012 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.02 2008-12-14 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 25.00 2003-12-12 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 25.70 | ||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.02 | ||||||
3 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.02 | ||||||
3 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.02 | ||||||
5 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.03 | ||||||
6 | Sarah Bro | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.12 | ||||||
7 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 27.16 | ||||||
8 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.29 | ||||||
8 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 27.29 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 27.30 | ||||||
11 | Maria Madsen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 27.33 | ||||||
12 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | ||||||
13 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 27.48 | ||||||
14 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.49 | ||||||
15 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Allerød Svømmeklub | 27.67 | ||||||
16 | Olivia Burmester | 1993 | Farum Svømmeklub | 27.71 | ||||||
17 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.75 | ||||||
18 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.81 | ||||||
19 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.87 | ||||||
19 | Christina Hvid Edill | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.87 | ||||||
21 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 27.93 | ||||||
21 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 27.93 | ||||||
23 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 27.94 | ||||||
24 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 27.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
25 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 27.97 | ||||||
26 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 28.04 | ||||||
27 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.07 | ||||||
27 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 28.07 | ||||||
29 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.33 | ||||||
30 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 28.38 | ||||||
31 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.39 | ||||||
32 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 28.40 | ||||||
32 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 28.40 | ||||||
34 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 28.43 | ||||||
34 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.43 | ||||||
36 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.44 | ||||||
37 | Helene Dahl | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 28.56 | ||||||
38 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 28.61 | ||||||
39 | Julie Lunau | 1995 | Slangerup Svømmeklub | 28.62 | ||||||
40 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 28.66 | ||||||
40 | Stephanie Hansen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 28.66 | ||||||
42 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 28.78 | ||||||
42 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 28.78 | ||||||
44 | Rikke Voss | 1997 | Roskilde Svømning | 28.81 | ||||||
45 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.86 | ||||||
46 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 28.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
47 | Camilla Dufour | 1996 | Hørsholm Svømmeforening | 28.90 | ||||||
48 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 28.91 | ||||||
48 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.91 | ||||||
50 | Sara Mikkelsen | 1997 | Vest-Brøndby | 28.99 | ||||||
51 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | Rønne Svømme Klub | 29.34 | ||||||
52 | Julie Piihl Hansen | 1992 | Nakskov Svømme Klub | 29.61 | Deltager ikke i finalen | |||||
53 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 29.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 oktober 2011 |
Licens til Gladsaxe Idræts Forening | Udskriftstidspunkt | 09:17 |