Results for Spar Nord Cup Frederiksberg 2011
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Olsson | 2000 | 154 | 40.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 143 | 41.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 128 | 43.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 128 | 43.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 120 | 44.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Côme Basile Receveur | 2002 | 109 | 45.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 107 | 45.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | 105 | 46.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 104 | 46.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 91 | 48.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | 86 | 49.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Tobias Hufeldt | 2001 | 84 | 49.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 84 | 49.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 84 | 49.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | 82 | 50.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 73 | 52.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Hjalte Christensen | 2001 | 68 | 53.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 59 | 56.14 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 48 | 59.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Frede Meincke | 2002 | 48 | 1:00.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emil Skaarup | 2001 | 34 | 1:07.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Aleksandar Pesic | 2001 | 33 | 1:07.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 21 | 1:19.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Fournais | 1998 | 289 | 32.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 222 | 36.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rasmus Skalbo | 1998 | 207 | 36.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andreas Samberg | 1998 | 200 | 37.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 159 | 40.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 151 | 40.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 124 | 43.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Asger Kragh | 1999 | 102 | 46.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Lukas Storm | 1999 | 82 | 50.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 68 | 53.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lukas Hitnov Clare | 1999 | 63 | 54.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Högborg | 1996 | 456 | 28.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 429 | 28.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 362 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 302 | 32.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 293 | 32.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 241 | 35.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Joakim Sletbjerg Skov | 1997 | 241 | 35.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
8 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 210 | 36.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 208 | 36.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Oliver Jacobsen | 1997 | 191 | 37.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christopher Pedersen | 1997 | 129 | 43.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Gustafsson | 1993 | 554 | 26.55 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 515 | 27.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | 470 | 28.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 469 | 28.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Anders Svendsen | 1993 | 467 | 28.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 466 | 28.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Martin Weberg | 1994 | 461 | 28.23 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hans Henrik Havn | 1992 | 424 | 29.02 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Jesper Broberg | 1994 | 415 | 29.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | DSQ | mere end 15m u/vand | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:39 |