Resultater for Spar Nord Cup Frederiksberg 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 139 | 1:00.68 | 2:08.35 | 3:16.40 | 4:19.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 138 | 1:00.17 | 2:05.59 | 3:14.00 | 4:20.12 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 320 | 44.78 | 1:34.00 | 2:27.26 | 3:16.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 280 | 45.35 | 1:37.03 | 2:32.87 | 3:25.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Olivia Therkelsen | 2000 | 274 | 46.71 | 1:39.76 | 2:33.86 | 3:27.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 266 | 48.16 | 1:41.33 | 2:35.63 | 3:29.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Victoria Bülow | 2001 | 240 | 47.37 | 1:43.95 | 2:40.51 | 3:36.62 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 215 | 51.84 | 1:49.90 | 2:47.78 | 3:44.50 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 172 | 3:00.13 | 4:02.07 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tenna Jensen | 1998 | 489 | 38.41 | 1:22.08 | 2:07.44 | 2:50.84 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 482 | 39.99 | 1:24.29 | 2:08.69 | 2:51.60 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | 461 | 39.49 | 1:24.11 | 2:09.29 | 2:54.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 430 | 41.44 | 1:26.03 | 2:12.60 | 2:58.24 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Katrine Hvid | 1998 | 424 | 40.84 | 1:25.99 | 2:12.46 | 2:59.08 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 419 | 39.56 | 1:25.48 | 2:12.40 | 2:59.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | 418 | 43.13 | 1:27.62 | 2:14.16 | 3:00.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 412 | 43.13 | 1:28.61 | 2:14.39 | 3:00.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 390 | 42.81 | 1:28.77 | 2:15.33 | 3:04.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Sofie Strandby | 1999 | 351 | 42.56 | 1:31.07 | 2:20.97 | 3:10.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Celina Lohmann | 1999 | 343 | 1:32.58 | 2:23.46 | 3:12.19 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Meltem Dagidir | 1998 | 311 | 43.83 | 1:36.13 | 2:27.49 | 3:18.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Isabella B. Grant | 1998 | 304 | 43.61 | 1:34.60 | 2:26.27 | 3:20.08 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Silke Christoffersen | 1998 | 298 | 45.71 | 1:35.94 | 2:28.62 | 3:21.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 279 | 45.41 | 1:37.61 | 2:32.07 | 3:25.84 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 274 | 48.85 | 1:41.59 | 2:34.71 | 3:27.22 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Alberthe Haurholm | 1998 | 251 | 49.31 | 1:44.09 | 2:39.13 | 3:33.21 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
18 | Emily Krontoft | 1998 | 242 | 47.84 | 1:43.60 | 2:38.69 | 3:35.86 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Stine Mathiasen | 1998 | 242 | 49.36 | 1:45.29 | 2:41.42 | 3:36.07 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Maja Leth Bang | 1999 | 226 | 49.22 | 1:46.06 | 2:44.60 | 3:40.84 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Laura Hartz | 1998 | 215 | 49.12 | 1:46.41 | 2:46.39 | 3:44.63 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Isabella Ring | 1999 | 157 | 55.92 | 2:00.12 | 3:06.33 | 4:09.61 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 600 | 35.77 | 1:15.54 | 1:57.20 | 2:39.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Clara Albek | 1996 | 504 | 39.58 | 1:22.04 | 2:05.32 | 2:49.08 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nathja Larsen | 1995 | 490 | 37.68 | 1:21.61 | 2:06.36 | 2:50.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 483 | 38.67 | 1:22.01 | 2:06.34 | 2:51.52 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Siri Christensen | 1997 | 459 | 40.20 | 1:24.44 | 2:09.50 | 2:54.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 419 | 41.49 | 1:27.11 | 2:13.19 | 2:59.89 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 416 | 40.46 | 1:26.93 | 2:13.27 | 3:00.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Bolette Thomsen | 1997 | 389 | 40.79 | 1:28.39 | 2:16.55 | 3:04.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 389 | 41.84 | 1:28.12 | 2:16.63 | 3:04.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Eva Rasmussen | 1996 | 304 | 43.56 | 1:33.72 | 2:25.83 | 3:20.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 176 | 47.50 | 1:43.79 | 2:41.84 | 3:35.34 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 153 | 51.59 | 1:49.55 | 2:47.57 | 3:45.52 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 150 | 52.47 | 1:49.55 | 2:49.14 | 3:47.17 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 139 | 54.21 | 1:55.59 | 2:54.43 | 3:53.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 122 | 55.96 | 1:57.72 | 3:02.03 | 4:03.24 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 353 | 37.52 | 1:20.37 | 2:05.16 | 2:50.79 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 305 | 41.71 | 1:26.94 | 2:12.89 | 2:59.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Christoffer Børling | 1998 | 268 | 40.80 | 1:28.42 | 2:19.60 | 3:07.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Skalbo | 1998 | 266 | 44.27 | 1:32.26 | 2:20.47 | 3:07.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jon R. Pedersen | 1998 | 252 | 1:34.08 | 2:23.43 | 3:11.12 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 246 | 45.16 | 1:34.77 | 2:23.77 | 3:12.69 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 228 | 43.14 | 1:34.00 | 2:25.98 | 3:17.52 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 205 | 47.20 | 1:38.96 | 2:32.39 | 3:24.77 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | 174 | 47.86 | 1:43.94 | 2:39.83 | 3:36.22 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Wilquin | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 520 | 34.04 | 1:13.44 | 1:52.86 | 2:30.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Timon Wedekind | 1996 | 499 | 34.84 | 1:13.82 | 1:54.04 | 2:32.15 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Daniel Højme | 1997 | 394 | 36.62 | 1:18.31 | 2:01.09 | 2:44.62 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 322 | 39.40 | 1:24.44 | 2:09.58 | 2:56.01 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 314 | 40.68 | 1:26.23 | 2:12.46 | 2:57.57 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Magnus Troest | 1997 | DSQ | Ex armtag v/25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 502 | 34.65 | 1:14.02 | 1:52.77 | 2:31.86 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 184 | 44.45 | 1:29.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 161 | 44.15 | 1:33.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 138 | 46.25 | 1:38.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 137 | 47.57 | 1:38.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 121 | 48.75 | 1:43.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 118 | 48.09 | 1:44.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 116 | 47.55 | 1:44.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | 114 | 47.24 | 1:45.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 114 | 48.63 | 1:45.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Sophia Scott-Rasmussen | 2002 | 111 | 49.75 | 1:46.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 102 | 50.09 | 1:49.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | 81 | 55.50 | 1:57.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Ida Iversen | 2002 | 67 | 57.83 | 2:05.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Thea Jacobsen | 2003 | 50 | 1:04.82 | 2:18.60 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Thea F. Johansen | 2003 | 42 | 1:04.38 | 2:26.31 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Laura Sonne | 2003 | 36 | 1:10.85 | 2:34.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Emma Larsen | 2003 | 27 | 1:18.47 | 2:50.25 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Helene Jensen | 2003 | DNF | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 464 | 31.85 | 1:05.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 349 | 34.47 | 1:12.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 307 | 37.12 | 1:15.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 301 | 35.88 | 1:16.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Celine Brock | 2000 | 289 | 36.21 | 1:17.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mathilde Hager | 2001 | 288 | 37.23 | 1:17.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 280 | 36.84 | 1:17.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 267 | 38.36 | 1:19.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 264 | 38.23 | 1:19.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 244 | 38.87 | 1:21.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 237 | 38.86 | 1:22.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Bülow | 2001 | 230 | 1:23.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Regitze Gaard | 2001 | 229 | 39.52 | 1:23.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 226 | 38.96 | 1:23.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 202 | 39.07 | 1:26.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Mathilde Laugesen | 2001 | 183 | 43.19 | 1:29.86 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 182 | 42.88 | 1:30.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | 181 | 42.79 | 1:30.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Jamilla Bistrup | 2001 | 177 | 41.56 | 1:30.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Victoria Vorm | 2001 | 162 | 44.05 | 1:33.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Victoria Dahl | 2000 | 156 | 46.57 | 1:34.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Emma Mikkelsen | 2001 | 151 | 44.76 | 1:35.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Isabel Absel | 2001 | 150 | 44.78 | 1:36.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 143 | 42.36 | 1:37.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 139 | 46.74 | 1:38.58 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Camilla Hansen | 2000 | 113 | 49.27 | 1:45.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Rositha Christensen | 2000 | 110 | 48.78 | 1:46.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Josefine Rønved | 2001 | 98 | 53.41 | 1:50.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Josefine Sørensen | 2000 | 91 | 52.61 | 1:53.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Amalie Jacobsen | 2000 | 86 | 52.74 | 1:55.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Liva Guldborg | 2001 | 52 | 1:01.13 | 2:16.96 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Cecilie Olsen | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sofie Kornbek | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 504 | 30.60 | 1:04.08 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathilde Zaggai | 1998 | 494 | 30.75 | 1:04.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nikoline Svensson | 1998 | 439 | 31.84 | 1:07.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | 429 | 32.40 | 1:07.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rebecca Grønlund | 1998 | 400 | 32.82 | 1:09.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 397 | 33.03 | 1:09.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 395 | 32.63 | 1:09.51 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Marie Skov Andersen | 1998 | 389 | 33.01 | 1:09.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 389 | 33.57 | 1:09.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 382 | 34.10 | 1:10.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 380 | 33.83 | 1:10.43 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 372 | 34.24 | 1:10.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Katrine B. Hansen | 1999 | 367 | 34.11 | 1:11.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 365 | 33.72 | 1:11.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Maagøe | 1999 | 358 | 33.77 | 1:11.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 356 | 33.61 | 1:11.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sara Krell Refn | 1999 | 348 | 34.34 | 1:12.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicoline Clement | 1999 | 337 | 34.82 | 1:13.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Natasja Schultz | 1998 | 334 | 34.28 | 1:13.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mathilde Olsen | 1998 | 333 | 34.59 | 1:13.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 333 | 35.62 | 1:13.63 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Nanna Sonne | 1999 | 332 | 35.03 | 1:13.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Ida Jensen | 1998 | 317 | 35.73 | 1:14.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 314 | 36.58 | 1:15.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Rebekka Larsen | 1998 | 313 | 35.52 | 1:15.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Simone Bukholt | 1999 | 303 | 34.87 | 1:15.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Diana Jacobsen | 1998 | 289 | 36.31 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Stine Mathiasen | 1998 | 282 | 37.24 | 1:17.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Signe Skousen | 1999 | 275 | 37.49 | 1:18.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Helena Wendelboe | 1998 | 250 | 38.21 | 1:21.00 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
31 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 242 | 38.42 | 1:21.80 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 241 | 38.65 | 1:22.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Katrine Johannessen | 1999 | 190 | 42.32 | 1:28.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Asta Therese Jepsen | 1998 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Stephanie Damgaard | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Maiken Jakobsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 609 | 29.04 | 1:00.18 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 594 | 29.60 | 1:00.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 590 | 29.23 | 1:00.82 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 586 | 29.76 | 1:00.97 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | 579 | 30.18 | 1:01.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 544 | 29.48 | 1:02.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | 537 | 30.43 | 1:02.77 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Louise Delani | 1984 | 533 | 30.00 | 1:02.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 525 | 30.56 | 1:03.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 522 | 30.37 | 1:03.36 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 512 | 30.07 | 1:03.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 510 | 30.91 | 1:03.84 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Trine Meier | 1995 | 510 | 30.38 | 1:03.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 504 | 30.33 | 1:04.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 495 | 30.47 | 1:04.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 493 | 30.36 | 1:04.56 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Sif Vange | 1997 | 492 | 31.07 | 1:04.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 489 | 31.01 | 1:04.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Olivia Ane Frey | 1994 | 486 | 30.96 | 1:04.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 467 | 31.65 | 1:05.73 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 457 | 31.13 | 1:06.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Clara Lindecrona | 1993 | 453 | 30.63 | 1:06.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thea Jensen | 1996 | 448 | 32.12 | 1:06.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Clara Albek | 1996 | 412 | 32.99 | 1:08.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Liv Beudeker | 1995 | 332 | 35.44 | 1:13.66 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
26 | Cecilie T Linden | 1997 | 322 | 35.21 | 1:14.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 304 | 35.93 | 1:15.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Charlotte Pedersen | 1996 | 258 | 37.51 | 1:20.09 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helene Vistisen | 1997 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Sabina Larsen | 1992 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ferdinand Wahl | 2000 | 203 | 37.13 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 186 | 37.88 | 1:18.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 185 | 36.84 | 1:18.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 180 | 37.64 | 1:19.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Tobias Bertelsen | 2000 | 162 | 1:22.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | 158 | 39.54 | 1:23.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | 157 | 40.37 | 1:23.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 157 | 1:23.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | 157 | 37.65 | 1:23.35 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Jonas Jørgensen | 2001 | 156 | 39.49 | 1:23.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 154 | 40.04 | 1:23.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Alexander Rendlev | 2001 | 147 | 39.73 | 1:25.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mike Johansen | 2001 | 139 | 40.62 | 1:26.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 133 | 40.59 | 1:28.07 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Ole Damgaard | 2002 | 132 | 41.22 | 1:28.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Frede Meincke | 2002 | 131 | 41.83 | 1:28.56 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | August Weilguny | 2001 | 126 | 40.81 | 1:29.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Hjalte Christensen | 2001 | 126 | 43.49 | 1:29.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Emil Enevoldsen | 2000 | 124 | 43.32 | 1:30.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Anders Warberg | 2001 | 124 | 41.40 | 1:30.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Tobias Hufeldt | 2001 | 121 | 44.05 | 1:30.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Marcus Munkholm | 2001 | 119 | 41.28 | 1:31.48 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Côme Basile Receveur | 2002 | 112 | 1:33.18 | 1:33.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Sebastian Wærling | 2000 | 105 | 45.32 | 1:35.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 103 | 42.85 | 1:35.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | 102 | 45.06 | 1:36.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Aleksandar Pesic | 2001 | 97 | 44.47 | 1:37.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 95 | 45.11 | 1:38.38 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 94 | 45.31 | 1:38.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Jonas Michaelsen | 2002 | 88 | 1:40.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 87 | 49.08 | 1:41.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Frederik Schorling | 2000 | 84 | 47.35 | 1:42.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Anders Skousen | 2002 | 82 | 44.87 | 1:43.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Arthur Hansen | 2002 | 81 | 50.54 | 1:44.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 78 | 48.48 | 1:45.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Emil Skaarup | 2001 | 78 | 49.11 | 1:45.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 68 | 49.17 | 1:50.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 51 | 55.66 | 2:01.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
39 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 48 | 2:03.81 | 2:03.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Kristian Moffett | 2003 | 32 | 1:02.46 | 2:22.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
41 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 24 | 1:11.90 | 2:36.43 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Martin R. Johansen | 2001 | 22 | 1:11.73 | 2:41.60 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Carl Palm-Henriksen | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Oliver Hvilsom Bøttiger | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 421 | 28.91 | 59.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Giano Grillo | 1998 | 400 | 29.42 | 1:01.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 392 | 29.45 | 1:01.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 331 | 30.51 | 1:04.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Carl Fabiansen | 1999 | 299 | 31.73 | 1:07.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias Fournais | 1998 | 286 | 32.03 | 1:08.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin Wiftrand | 1998 | 278 | 33.28 | 1:08.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | 277 | 32.27 | 1:08.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 273 | 33.22 | 1:09.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 268 | 33.47 | 1:09.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Marcus Højengaard | 1999 | 255 | 32.93 | 1:10.87 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
12 | Andreas Vestergaard | 1999 | 252 | 34.09 | 1:11.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Mads Midtbøll | 1998 | 251 | 33.87 | 1:11.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Emil D. Nielsen | 1999 | 246 | 34.02 | 1:11.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Anders Sørensen | 1999 | 238 | 33.83 | 1:12.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 238 | 34.98 | 1:12.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Lukas Gustafson | 1999 | 237 | 34.28 | 1:12.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 237 | 35.15 | 1:12.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 223 | 34.85 | 1:14.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mikkel Ulrich | 1998 | 219 | 34.72 | 1:14.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Erik Kjaergaard | 1999 | 213 | 36.51 | 1:15.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Christoffer Kiss | 1999 | 209 | 35.87 | 1:15.77 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 208 | 36.35 | 1:15.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 192 | 36.43 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Mads Andersen | 1998 | 187 | 36.96 | 1:18.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 185 | 37.03 | 1:18.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Sebastian S. Nielsen | 1998 | 161 | 38.72 | 1:22.69 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
28 | Lukas Storm | 1999 | 145 | 40.51 | 1:25.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 144 | 40.32 | 1:25.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 99 | 45.54 | 1:37.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 503 | 27.38 | 56.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | August Willems | 1997 | 493 | 27.61 | 56.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 452 | 27.85 | 58.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aske Colding Ekman | 1996 | 437 | 28.71 | 59.24 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
5 | Isak Lichi | 1997 | 435 | 28.87 | 59.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Victor Bødker | 1997 | 423 | 29.02 | 59.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 413 | 29.23 | 1:00.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Hannibal Steenfos | 1996 | 411 | 28.94 | 1:00.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mads Högborg | 1996 | 401 | 28.90 | 1:00.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Brock | 1997 | 387 | 28.64 | 1:01.67 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 386 | 29.88 | 1:01.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Timon Wedekind | 1996 | 371 | 30.14 | 1:02.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Laurits Mathiassen | 1997 | 361 | 30.22 | 1:03.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Daniel Højme | 1997 | 355 | 30.03 | 1:03.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Gustav Krøll | 1996 | 350 | 29.87 | 1:03.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 329 | 30.11 | 1:05.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 327 | 31.10 | 1:05.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Martin Nielsen | 1997 | 305 | 32.12 | 1:06.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Oliver Jacobsen | 1997 | 276 | 32.16 | 1:09.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 246 | 33.55 | 1:11.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Oliver Marcus Meng | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Rasmus Svendsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Viktor Holm | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 569 | 26.15 | 54.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Casper S. Korch | 1994 | 542 | 27.30 | 55.11 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Hvid | 1994 | 541 | 27.31 | 55.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 527 | 27.28 | 55.64 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 517 | 27.52 | 55.98 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marcus Olesen | 1995 | 509 | 27.03 | 56.27 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 504 | 26.71 | 56.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 465 | 28.50 | 58.02 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Christensen | 1991 | 455 | 27.00 | 58.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Jesper Broberg | 1994 | 442 | 27.17 | 59.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Gustav Lindecrona | 1995 | 424 | 28.17 | 59.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 181 | 45.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 167 | 46.64 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Charlotte Malberg | 2002 | 133 | 50.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 126 | 51.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 117 | 52.57 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Sophia Scott-Rasmussen | 2002 | 112 | 53.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 110 | 53.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 94 | 56.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 92 | 56.94 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Ida Iversen | 2002 | 76 | 1:00.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Thea F. Johansen | 2003 | 67 | 1:03.13 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Thea Jacobsen | 2003 | 57 | 1:06.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Laura Sonne | 2003 | 50 | 1:09.79 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Emma Larsen | 2003 | 41 | 1:14.58 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Helene Jensen | 2003 | 36 | 1:18.11 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 371 | 35.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 315 | 37.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 284 | 39.11 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Clara Marott Schelde | 2000 | 274 | 39.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | 221 | 42.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Cecilie Olsen | 2001 | 196 | 44.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 190 | 44.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 176 | 45.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | 172 | 46.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Rikke Thygesen | 2000 | 162 | 47.16 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
11 | Mathilde Laugesen | 2001 | 158 | 47.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Victoria Dahl | 2000 | 130 | 50.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Camilla Hansen | 2000 | 98 | 55.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Liva Guldborg | 2001 | 38 | 1:16.42 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 440 | 33.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 405 | 34.75 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Louise Bromose | 1999 | 331 | 37.15 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 318 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 318 | 37.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Katrine B. Hansen | 1999 | 309 | 38.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Nanna Sonne | 1999 | 277 | 39.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Diana Jacobsen | 1998 | 250 | 40.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 239 | 41.41 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 193 | 44.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Emma Lyngby Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Nicoline Clement | 1999 | DSQ | Sv på maven v/25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 502 | 32.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Isabel Brylov | 1994 | 488 | 32.64 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anna Fixdahl | 1997 | 400 | 34.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Bolette Thomsen | 1997 | 341 | 36.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 166 | 41.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Tobias Bertelsen | 2000 | 151 | 42.50 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 143 | 43.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 142 | 43.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 139 | 43.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Ole Damgaard | 2002 | 136 | 43.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Yukia Hansen | 2000 | 126 | 45.08 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 125 | 45.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Mike Johansen | 2001 | 123 | 45.49 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 113 | 46.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 107 | 47.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Marcus Munkholm | 2001 | 106 | 47.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | August Weilguny | 2001 | 99 | 48.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Hjalte Christensen | 2001 | 96 | 49.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Sebastian Wærling | 2000 | 94 | 49.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Alexander Rendlev | 2001 | 92 | 50.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | 86 | 51.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | 84 | 51.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Côme Basile Receveur | 2002 | 82 | 52.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | 81 | 52.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 79 | 52.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 76 | 53.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Aleksandar Pesic | 2001 | 73 | 54.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 71 | 54.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 69 | 55.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Anders Skousen | 2002 | 63 | 56.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 50 | 1:01.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Martin R. Johansen | 2001 | 36 | 1:08.56 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Kristian Moffett | 2003 | 36 | 1:08.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
30 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 33 | 1:10.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Jonas Michaelsen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Laurits Kenskov | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Jacob Strunge Nissen | 2002 | DSQ | Sv maven v/25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 330 | 32.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 264 | 35.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Anders Sørensen | 1999 | 227 | 37.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | 220 | 37.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Emil D. Nielsen | 1999 | 212 | 37.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 210 | 38.05 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 206 | 38.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 193 | 39.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 178 | 40.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 166 | 41.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 151 | 42.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 147 | 42.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Rasmus Kien Jensen | 1999 | DSQ | Sv på maven v/25m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Svendsen | 1996 | 337 | 32.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 315 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 214 | 37.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Jensen | 1995 | 452 | 29.47 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Ørskov Ipsen | 1994 | 443 | 29.65 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Meier | 1994 | 439 | 29.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 344 | 32.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 374 | 1:19.44 | 2:42.63 | 4:06.24 | 5:31.67 | 11:12.28 | ||
GI-40 Hermes | 6:56.58 | 8:23.98 | 9:49.50 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 570 | 1:10.88 | 2:25.18 | 3:40.15 | 4:54.20 | 9:44.47 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:07.97 | 7:21.80 | 8:34.99 | |||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 567 | 1:10.88 | 2:25.00 | 3:39.83 | 4:54.05 | 9:45.54 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:08.09 | 7:21.77 | 8:35.27 | |||||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 537 | 1:10.70 | 2:25.85 | 3:42.34 | 4:58.35 | 9:56.09 | ||
GI-40 Hermes | 6:12.52 | 7:27.78 | 8:43.17 | |||||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | 523 | 1:13.97 | 2:30.75 | 3:47.15 | 10:01.49 | |||
GI-40 Hermes | 6:18.17 | 7:33.19 | 8:48.46 | |||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 401 | 1:17.56 | 2:40.28 | 4:03.64 | 5:28.33 | 10:56.95 | ||
GI-40 Hermes | 6:53.38 | 8:15.50 | 9:37.17 | |||||||
6 | Katrine Hvid | 1998 | 392 | 1:17.86 | 2:41.24 | 4:05.15 | 5:28.54 | 11:02.19 | ||
GI-40 Hermes | 6:52.67 | 8:16.62 | 9:40.95 | |||||||
7 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 346 | 1:21.16 | 2:48.48 | 4:16.01 | 5:43.35 | 11:30.39 | ||
GI-40 Hermes | 7:11.99 | 8:41.08 | 10:08.69 | |||||||
8 | Emily Krontoft | 1998 | 343 | 1:20.50 | 2:49.40 | 4:19.07 | 5:46.96 | 11:31.93 | ||
Herlev Svømning | 7:15.51 | 8:42.86 | 10:08.77 | |||||||
9 | Maja Leth Bang | 1999 | 249 | 2:16.14 | 3:53.46 | 6:20.69 | 7:58.24 | 12:50.12 | ||
Herlev Svømning | 9:36.80 | 11:17.17 | 12:50.12 | |||||||
- | Chamie Kann | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Marina Heller Hansen | 1994 | 685 | 1:06.78 | 2:16.02 | 3:26.15 | 4:36.15 | 9:09.78 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:43.49 | 6:51.46 | 8:00.14 | |||||||
2 | Maria Bastiansen | 1995 | 645 | 1:08.78 | 2:19.52 | 3:30.46 | 4:41.57 | 9:20.68 | ||
Farum Svømmeklub | 5:52.19 | 7:02.52 | 8:11.83 | |||||||
3 | Louise Delani | 1984 | 637 | 1:07.20 | 2:17.75 | 3:28.53 | 4:39.15 | 9:23.17 | ||
GI-40 Hermes | 5:49.84 | 7:01.39 | 8:12.49 | |||||||
4 | Isabel Brylov | 1994 | 632 | 1:07.87 | 2:18.82 | 3:30.00 | 4:41.06 | 9:24.63 | ||
GI-40 Hermes | 5:51.90 | 7:02.81 | 8:13.77 | |||||||
5 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 628 | 1:07.84 | 2:18.98 | 3:29.80 | 4:40.43 | 9:25.71 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:51.64 | 7:03.29 | 8:14.80 | |||||||
6 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 582 | 1:08.04 | 2:20.28 | 3:31.76 | 4:45.16 | 9:40.24 | ||
Herlev Svømning | 5:59.04 | 7:13.60 | 8:27.91 | |||||||
7 | Emilie Riisberg | 1996 | 560 | 1:09.83 | 2:24.60 | 3:39.60 | 4:54.60 | 9:47.73 | ||
Birkerød Svømmeklub | 6:08.74 | 7:22.69 | 8:36.26 | |||||||
8 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 556 | 1:10.28 | 2:24.02 | 3:38.75 | 4:54.00 | 9:49.10 | ||
Birkerød Svømmeklub | 6:08.65 | 7:23.26 | 8:36.78 | |||||||
9 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 525 | 1:09.80 | 2:25.24 | 3:42.17 | 4:58.68 | 10:00.50 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:15.24 | 7:31.98 | 8:47.55 | |||||||
10 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 514 | 1:09.65 | 2:23.87 | 3:38.27 | 4:55.16 | 10:04.78 | ||
GI-40 Hermes | 6:11.80 | 7:29.80 | 8:48.31 | |||||||
11 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 514 | 1:12.22 | 2:28.46 | 3:43.76 | 4:59.58 | 10:04.86 | ||
Herlev Svømning | 6:15.95 | 7:32.74 | 8:49.79 | |||||||
12 | Eva Kjaergaard | 1996 | 470 | 1:11.79 | 2:28.69 | 3:47.31 | 5:05.45 | 10:23.20 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:24.49 | 7:44.93 | 9:04.89 | |||||||
13 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 469 | 1:12.79 | 2:30.93 | 3:50.12 | 5:10.27 | 10:23.85 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:28.49 | 7:48.09 | 9:07.15 | |||||||
14 | Siri Christensen | 1997 | 443 | 1:16.94 | 2:36.72 | 3:57.03 | 5:18.25 | 10:35.52 | ||
GI-40 Hermes | 6:37.64 | 7:57.48 | 9:17.03 | |||||||
15 | Cecilie T Linden | 1997 | 338 | 1:18.93 | 2:46.25 | 4:14.58 | 5:43.56 | 11:35.77 | ||
Vest-Brøndby | 7:12.29 | 8:41.64 | 10:10.19 | |||||||
16 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 274 | 1:21.17 | 2:53.89 | 4:29.64 | 6:04.95 | 12:26.34 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 7:42.03 | 9:17.67 | 10:53.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christine Greisen | 2000 | 410 | 1:30.68 | 3:12.29 | 5:51.51 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 285 | 1:34.01 | 3:13.30 | 5:07.52 | 6:36.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 256 | 1:49.41 | 3:32.04 | 5:26.00 | 6:50.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | 243 | 1:51.47 | 4:30.12 | 6:11.51 | 6:58.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 234 | 3:36.22 | 5:35.51 | 7:03.75 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 230 | 1:42.68 | 3:34.14 | 5:34.11 | 7:06.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | DSQ | Brystarmt efter 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 374 | 1:22.19 | 2:54.04 | 4:38.99 | 6:02.23 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Emma Maagøe | 1999 | 334 | 1:29.04 | 2:59.94 | 4:50.99 | 6:16.11 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Laura Hartz | 1998 | 230 | 1:40.48 | 4:26.84 | 6:15.94 | 7:06.20 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Lea Othmar Haskiel | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 866 | 1:25.50 | 2:58.20 | 4:33.88 | 4:33.88 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isabel Brylov | 1994 | 513 | 1:20.85 | 2:38.15 | 4:13.66 | 5:26.12 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 473 | 1:14.18 | 2:45.22 | 4:18.19 | 5:35.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 451 | 1:19.75 | 2:44.43 | 4:21.44 | 5:40.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 215 | 1:33.25 | 3:14.47 | 5:11.30 | 6:33.29 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 214 | 1:41.08 | 3:18.29 | 5:09.76 | 6:33.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 318 | 1:20.69 | 5:45.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 287 | 1:26.22 | 2:59.51 | 4:36.80 | 5:57.22 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mathias Wilquin | 1998 | 283 | 1:23.11 | 2:58.13 | 4:35.83 | 5:58.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | DSQ | Sv på maven v/150m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Troest | 1997 | 359 | 2:47.86 | 4:18.48 | 5:31.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 335 | 1:13.12 | 2:40.24 | 4:19.12 | 5:39.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 328 | 1:24.91 | 2:53.69 | 4:27.68 | 5:41.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 553 | 1:03.72 | 2:18.43 | 3:41.30 | 4:46.93 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 496 | 1:05.35 | 2:23.46 | 3:48.80 | 4:57.55 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Malberg | 2002 | 154 | 51.99 | 1:50.66 | 2:47.85 | 3:44.25 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 394 | 37.88 | 1:19.08 | 2:02.39 | 2:43.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 332 | 40.68 | 1:24.64 | 2:10.14 | 2:53.54 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 314 | 40.88 | 1:25.70 | 2:12.13 | 2:56.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 309 | 42.63 | 1:27.85 | 2:13.75 | 2:57.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | 281 | 42.67 | 2:17.56 | 3:03.44 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | 255 | 45.85 | 1:35.86 | 2:25.18 | 3:09.62 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | 239 | 45.12 | 1:35.28 | 2:25.49 | 3:13.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 186 | 47.98 | 3:30.52 | 3:30.52 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 186 | 51.14 | 1:44.44 | 3:30.42 | 3:30.59 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 184 | 51.01 | 1:45.89 | 3:31.18 | 3:31.18 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | 167 | 52.91 | 1:48.44 | 2:44.73 | 3:38.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 128 | 1:56.45 | 2:57.55 | 3:58.58 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Rositha Christensen | 2000 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 457 | 37.12 | 1:16.26 | 1:56.32 | 2:36.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 420 | 37.85 | 1:18.32 | 1:59.97 | 2:40.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rebecca Grønlund | 1998 | 413 | 38.74 | 1:19.26 | 2:00.42 | 2:41.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 412 | 38.70 | 1:19.65 | 2:01.25 | 2:41.51 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 378 | 39.97 | 1:21.62 | 2:04.48 | 2:46.18 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Vera Staun Hansen | 1999 | 378 | 39.44 | 1:21.85 | 2:04.97 | 2:46.25 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | 377 | 39.71 | 1:22.43 | 2:05.70 | 2:46.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sara Krell Refn | 1999 | 370 | 39.48 | 1:21.34 | 2:05.19 | 2:47.35 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Bromose | 1999 | 350 | 39.50 | 1:22.87 | 2:07.58 | 2:50.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine B. Hansen | 1999 | 346 | 41.66 | 1:25.84 | 2:09.44 | 2:51.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Nicoline Clement | 1999 | 337 | 39.82 | 1:23.80 | 2:08.75 | 2:52.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 333 | 40.72 | 1:25.39 | 2:09.83 | 2:53.43 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Signe Skousen | 1999 | 328 | 41.71 | 2:10.50 | 2:54.18 | 2:54.18 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Silke Christoffersen | 1998 | 327 | 39.81 | 1:24.50 | 2:09.43 | 2:54.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Nanna Sonne | 1999 | 326 | 42.16 | 1:25.41 | 2:10.31 | 2:54.60 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Natasja Schultz | 1998 | 324 | 40.18 | 1:24.37 | 2:10.43 | 2:55.03 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Sofie Strandby | 1999 | 295 | 42.85 | 1:27.44 | 2:13.81 | 3:00.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | 279 | 41.16 | 1:26.10 | 2:14.71 | 3:03.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Katrine Johannessen | 1999 | 158 | 52.38 | 1:50.84 | 2:49.72 | 3:42.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | DSQ | svøm på mave v.50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 548 | 34.47 | 1:10.96 | 1:48.90 | 2:26.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 463 | 36.98 | 1:15.61 | 1:55.53 | 2:35.36 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bolette Thomsen | 1997 | 367 | 39.35 | 1:22.02 | 2:05.35 | 2:47.80 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 160 | 45.27 | 1:35.99 | 2:26.44 | 3:15.36 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 159 | 47.02 | 1:37.10 | 2:27.58 | 3:15.82 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Tobias Bertelsen | 2000 | 153 | 1:38.70 | 3:18.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 120 | 49.01 | 1:45.77 | 3:35.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 385 | 33.13 | 1:09.44 | 1:47.45 | 2:25.91 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 380 | 34.41 | 1:11.10 | 1:49.39 | 2:26.50 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 341 | 36.39 | 1:15.10 | 1:54.45 | 2:31.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | 274 | 38.98 | 1:20.71 | 2:02.40 | 2:43.39 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Martin Wiftrand | 1998 | 264 | 39.52 | 1:21.42 | 2:02.84 | 2:45.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Emil D. Nielsen | 1999 | 253 | 39.43 | 1:21.73 | 2:05.34 | 2:47.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Jon R. Pedersen | 1998 | 233 | 42.31 | 1:28.28 | 2:10.52 | 2:52.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lukas Gustafson | 1999 | 231 | 40.53 | 1:24.41 | 2:10.03 | 2:53.05 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Andersen | 1998 | 227 | 42.27 | 1:27.72 | 2:11.93 | 2:53.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anders Sørensen | 1999 | 226 | 40.06 | 1:24.47 | 2:09.67 | 2:54.13 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 209 | 43.46 | 1:29.79 | 2:15.21 | 2:58.80 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Mads Midtbøll | 1998 | 204 | 42.12 | 1:28.52 | 2:15.24 | 3:00.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 203 | 42.69 | 1:28.06 | 2:14.99 | 3:00.64 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Erik Kjaergaard | 1999 | 196 | 44.94 | 1:32.91 | 2:17.44 | 3:02.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 149 | 47.01 | 1:39.77 | 2:31.49 | 3:19.97 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | DSQ | svøm på mave v 50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sebastian S. Nielsen | 1998 | DSQ | svøm på mave v.50m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | DSQ | svøm på mave v.150m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 384 | 34.07 | 1:10.81 | 1:48.35 | 2:26.01 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 383 | 35.07 | 1:12.39 | 1:50.08 | 2:26.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 351 | 35.38 | 1:13.51 | 1:52.35 | 2:30.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 223 | 40.56 | 1:24.90 | 2:10.39 | 2:55.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 64 | 1:04.51 | 2:17.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 378 | 35.86 | 1:16.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christine Greisen | 2000 | 291 | 39.30 | 1:23.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 216 | 43.72 | 1:31.70 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Celine Brock | 2000 | 210 | 40.97 | 1:32.57 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 203 | 41.95 | 1:33.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 194 | 45.42 | 1:35.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 170 | 45.29 | 1:39.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 164 | 43.85 | 1:40.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 155 | 48.39 | 1:42.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 153 | 49.43 | 1:43.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 110 | 52.98 | 1:54.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Clara Marott Schelde | 2000 | 109 | 54.08 | 1:55.19 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 107 | 54.79 | 1:56.09 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 575 | 32.50 | 1:06.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 413 | 32.71 | 1:13.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Svensson | 1998 | 394 | 35.19 | 1:15.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 385 | 35.37 | 1:15.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | 373 | 35.22 | 1:16.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 367 | 35.21 | 1:16.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 351 | 36.46 | 1:18.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 336 | 36.31 | 1:19.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Rebekka Larsen | 1998 | 320 | 36.99 | 1:20.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Marie Skov Andersen | 1998 | 316 | 36.40 | 1:20.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 303 | 36.94 | 1:22.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Vera Staun Hansen | 1999 | 299 | 38.17 | 1:22.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Katrine Hvid | 1998 | 289 | 37.93 | 1:23.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mathilde Olsen | 1998 | 286 | 38.49 | 1:23.52 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Celina Lohmann | 1999 | 284 | 38.63 | 1:23.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 276 | 38.78 | 1:24.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Emma Maagøe | 1999 | 266 | 39.69 | 1:25.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Isabella B. Grant | 1998 | 250 | 40.80 | 1:27.41 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Simone Bukholt | 1999 | 244 | 39.73 | 1:28.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nanna Sonne | 1999 | 232 | 41.76 | 1:29.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Ida Jensen | 1998 | 217 | 41.14 | 1:31.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 164 | 46.91 | 1:40.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 152 | 47.33 | 1:43.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 580 | 31.02 | 1:06.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 483 | 32.18 | 1:10.17 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 456 | 32.94 | 1:11.50 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 455 | 33.08 | 1:11.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thea Jensen | 1996 | 439 | 33.11 | 1:12.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Amanda Sandager | 1995 | 405 | 34.07 | 1:14.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Clara Lindecrona | 1993 | 383 | 35.49 | 1:15.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 346 | 35.98 | 1:18.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 339 | 35.14 | 1:18.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 295 | 37.41 | 1:22.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Cecilie T Linden | 1997 | 205 | 41.99 | 1:33.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 132 | 43.16 | 1:35.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 118 | 46.09 | 1:38.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 117 | 46.75 | 1:39.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 103 | 48.30 | 1:43.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | 95 | 46.12 | 1:46.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | August Weilguny | 2001 | 87 | 50.20 | 1:49.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Alexander Rendlev | 2001 | 84 | 50.23 | 1:50.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 58 | 55.44 | 2:05.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 44 | 58.36 | 2:17.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 435 | 29.47 | 1:03.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 381 | 31.28 | 1:06.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 314 | 34.07 | 1:11.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | 247 | 36.00 | 1:17.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 237 | 35.33 | 1:18.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 220 | 37.16 | 1:20.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Rasmus Skalbo | 1998 | 219 | 38.14 | 1:20.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 170 | 40.57 | 1:27.45 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mikkel Ulrich | 1998 | 156 | 1:30.08 | 1:30.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 155 | 41.14 | 1:30.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 153 | 40.64 | 1:30.70 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 144 | 44.40 | 1:32.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Högborg | 1996 | 436 | 29.24 | 1:03.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Isak Lichi | 1997 | 388 | 30.37 | 1:06.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 353 | 32.43 | 1:08.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Victor Bødker | 1997 | 352 | 32.44 | 1:08.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Laurits Mathiassen | 1997 | 310 | 32.87 | 1:11.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 268 | 34.06 | 1:15.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Martin Nielsen | 1997 | 193 | 38.62 | 1:23.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Oliver Jacobsen | 1997 | 168 | 39.00 | 1:27.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 432 | 29.57 | 1:04.14 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | 431 | 28.69 | 1:04.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 173 | 51.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 149 | 54.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sofie Maagøe | 2003 | 125 | 57.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | 119 | 58.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Charlotte Malberg | 2002 | 115 | 59.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Sophia Scott-Rasmussen | 2002 | 108 | 1:00.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 102 | 1:01.56 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mia Lindberg | 2003 | 102 | 1:01.58 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 93 | 1:03.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Thea Jacobsen | 2003 | 64 | 1:11.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | 62 | 1:12.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Thea F. Johansen | 2003 | 28 | 1:35.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Therkelsen | 2000 | 267 | 44.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Christine Greisen | 2000 | 251 | 45.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Victoria Bülow | 2001 | 236 | 46.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 231 | 46.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 205 | 48.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 198 | 49.41 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Liva Schmidt | 2000 | 187 | 50.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 178 | 51.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | 167 | 52.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 158 | 53.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | 143 | 55.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Victoria Dahl | 2000 | 137 | 55.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Jamilla Bistrup | 2001 | 129 | 57.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Josefine Sørensen | 2000 | 119 | 58.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Isabel Absel | 2001 | 110 | 1:00.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Josefine Rønved | 2001 | 107 | 1:00.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Amalie Jacobsen | 2000 | 77 | 1:07.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 416 | 38.59 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 377 | 39.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Rebecca Grønlund | 1998 | 375 | 39.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Meltem Dagidir | 1998 | 313 | 42.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sofie Strandby | 1999 | 313 | 42.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Diana Jacobsen | 1998 | 311 | 42.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 273 | 44.40 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 262 | 45.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Maiken Jakobsen | 1999 | 252 | 45.62 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
10 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 251 | 45.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Stine Mathiasen | 1998 | 215 | 48.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Nina Madsen Teller | 1999 | 210 | 48.47 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
13 | Isabella Ring | 1999 | 167 | 52.35 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 165 | 52.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Helena Wendelboe | 1998 | 165 | 52.56 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
16 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | 142 | 55.14 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Olivia Ane Frey | 1994 | 539 | 35.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 526 | 35.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nathja Larsen | 1995 | 513 | 35.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Albek | 1996 | 447 | 37.68 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Bolette Thomsen | 1997 | 444 | 37.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 421 | 38.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Siri Christensen | 1997 | 386 | 39.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Eva Rasmussen | 1996 | 380 | 39.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 345 | 41.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Charlotte Pedersen | 1996 | 315 | 42.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Dina Ingemann | 1997 | DSQ | flyben | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Kielstrup | 2000 | 168 | 45.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathias Vestergaard | 2001 | 127 | 50.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 126 | 50.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Jonas Jørgensen | 2001 | 125 | 50.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 122 | 50.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 115 | 51.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Côme Basile Receveur | 2002 | 112 | 52.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 108 | 52.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Ole Damgaard | 2002 | 105 | 53.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Emil Skaarup | 2001 | 105 | 53.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mike Johansen | 2001 | 100 | 54.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Emil Enevoldsen | 2000 | 95 | 55.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Hjalte Christensen | 2001 | 93 | 55.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | August Weilguny | 2001 | 85 | 57.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | 84 | 57.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Jonas Michaelsen | 2002 | 78 | 59.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Sebastian Wærling | 2000 | 75 | 59.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Frederik Schorling | 2000 | 72 | 1:00.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Anders Warberg | 2001 | 70 | 1:01.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Frede Meincke | 2002 | 69 | 1:01.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Aleksandar Pesic | 2001 | 58 | 1:05.39 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 57 | 1:05.52 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Arthur Hansen | 2002 | 57 | 1:05.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 39 | 1:14.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 34 | 1:17.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Davidsen | 1999 | 241 | 40.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 186 | 44.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marcus Højengaard | 1999 | 183 | 44.51 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
4 | Christoffer Kiss | 1999 | 180 | 44.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 179 | 44.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 173 | 45.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Andreas Vestergaard | 1999 | 167 | 45.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Emil D. Nielsen | 1999 | 150 | 47.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Lukas Storm | 1999 | 130 | 49.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 84 | 57.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Troest | 1997 | 373 | 35.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 345 | 35.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 275 | 38.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 346 | 35.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 246 | 1:24.89 | 22:36.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | August Willems | 1997 | 551 | 1:04.16 | 2:12.27 | 3:22.35 | 4:32.37 | 17:16.94 | ||
GI-40 Hermes | 5:41.09 | 6:49.83 | 7:58.83 | 9:07.18 | ||||||
10:16.20 | 11:27.05 | 12:38.42 | 13:49.20 | |||||||
15:00.09 | 16:10.67 | |||||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | 548 | 1:07.63 | 2:18.04 | 3:27.87 | 4:36.76 | 17:18.73 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:45.68 | 6:54.83 | 8:04.11 | 9:48.18 | ||||||
3 | Hannibal Steenfos | 1996 | 498 | 1:05.65 | 2:15.99 | 3:26.80 | 4:38.57 | 17:52.60 | ||
GI-40 Hermes | 5:50.77 | 7:01.86 | 8:14.14 | 9:26.11 | ||||||
10:38.10 | 11:50.54 | 13:03.35 | 14:15.74 | |||||||
15:29.12 | 16:42.09 | |||||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | 487 | 1:03.08 | 2:12.84 | 3:24.40 | 4:36.23 | 18:00.60 | ||
Herlev Svømning | 5:49.46 | 7:01.85 | 8:15.15 | 9:29.01 | ||||||
10:42.43 | 11:56.72 | 13:10.80 | 14:25.07 | |||||||
15:38.73 | 16:51.24 | |||||||||
5 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 476 | 1:08.11 | 2:21.54 | 3:34.57 | 4:47.85 | 18:08.84 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:00.61 | 7:13.98 | 8:27.71 | 9:41.35 | ||||||
10:54.23 | 12:07.99 | 13:21.17 | 14:35.03 | |||||||
15:48.15 | 17:00.29 | |||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 466 | 1:08.66 | 2:20.68 | 3:33.57 | 18:16.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 448 | 1:07.86 | 2:20.66 | 3:33.75 | 4:47.52 | 18:31.00 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:01.67 | 7:16.44 | 8:31.70 | 9:46.66 | ||||||
11:01.49 | 12:16.93 | 13:31.78 | 14:47.36 | |||||||
16:02.52 | 17:17.82 | |||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 436 | 1:09.99 | 2:25.17 | 3:40.71 | 4:56.77 | 18:40.67 | ||
GI-40 Hermes | 6:11.70 | 7:26.56 | 8:43.15 | |||||||
9 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 432 | 1:12.22 | 2:30.59 | 18:44.65 | ||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 382 | 1:09.72 | 2:24.70 | 3:42.11 | 5:00.04 | 19:31.44 | ||
Vest-Brøndby | 6:18.90 | 7:37.63 | 8:58.45 | 10:16.14 | ||||||
12:55.88 | 14:16.93 | 15:36.75 | 16:56.31 | |||||||
18:55.86 | ||||||||||
11 | Martin Nielsen | 1997 | 346 | 1:11.83 | 2:31.72 | 3:52.73 | 5:13.79 | 20:10.97 | ||
Vest-Brøndby | 6:35.57 | 7:58.41 | 10:02.40 | 12:49.12 | ||||||
14:12.20 | 15:33.99 | 16:54.18 | 18:14.50 | |||||||
19:34.80 | ||||||||||
- | Oliver Marcus Meng | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 17, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Casper S. Korch | 1994 | 566 | 1:02.64 | 2:09.43 | 3:16.35 | 4:24.62 | 17:07.72 | ||
Farum Svømmeklub | 5:33.68 | 6:43.48 | 7:53.11 | 9:02.58 | ||||||
10:10.92 | 11:19.88 | 12:29.55 | 13:39.34 | |||||||
14:49.60 | 15:59.66 | |||||||||
2 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 563 | 1:03.04 | 2:10.68 | 3:18.93 | 4:27.89 | 17:09.58 | ||
Farum Svømmeklub | 5:36.80 | 6:46.21 | 7:55.34 | 9:04.49 | ||||||
10:14.11 | 11:23.81 | 12:33.45 | 13:43.06 | |||||||
14:52.38 | 16:02.33 | |||||||||
3 | Christian Jensen | 1987 | 547 | 1:02.60 | 2:09.61 | 3:17.07 | 4:25.66 | 17:19.48 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 5:34.26 | 6:43.68 | 7:53.69 | 9:03.89 | ||||||
10:15.26 | 11:27.17 | 12:38.86 | 13:49.60 | |||||||
14:59.91 | 16:10.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | 168 | 48.14 | 1:44.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 140 | 53.89 | 1:51.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Charlotte Malberg | 2002 | 139 | 56.17 | 1:51.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 112 | 1:00.27 | 1:59.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 108 | 1:00.60 | 2:01.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 107 | 1:06.19 | 2:01.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sofie Maagøe | 2003 | 106 | 58.84 | 2:01.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | 87 | 1:14.77 | 2:10.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 449 | 35.13 | 1:15.38 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Frederikke Mertins | 2000 | 347 | 39.15 | 1:22.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 334 | 38.75 | 1:23.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 295 | 39.02 | 1:26.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | 287 | 41.43 | 1:27.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 276 | 41.85 | 1:28.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathilde Hager | 2001 | 268 | 43.92 | 1:29.57 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 264 | 43.34 | 1:29.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Olivia Therkelsen | 2000 | 264 | 42.26 | 1:30.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 260 | 41.25 | 1:30.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Christine Greisen | 2000 | 259 | 40.59 | 1:30.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 252 | 42.99 | 1:31.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 250 | 42.81 | 1:31.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 250 | 44.62 | 1:31.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 246 | 44.59 | 1:32.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 240 | 46.20 | 1:32.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Cecilie Olsen | 2001 | 224 | 43.77 | 1:35.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Clara Marott Schelde | 2000 | 205 | 44.33 | 1:37.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 201 | 47.73 | 1:38.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 197 | 45.26 | 1:39.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Victoria Vorm | 2001 | 192 | 47.31 | 1:40.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Mathilde Laugesen | 2001 | 189 | 44.69 | 1:40.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Jamilla Bistrup | 2001 | 183 | 47.29 | 1:41.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 181 | 48.63 | 1:42.06 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Liva Schmidt | 2000 | 177 | 50.31 | 1:42.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Emma Mikkelsen | 2001 | 167 | 52.75 | 1:44.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | 165 | 49.89 | 1:45.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Rikke Thygesen | 2000 | 165 | 50.07 | 1:45.30 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
29 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 150 | 50.88 | 1:48.57 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 142 | 53.89 | 1:50.76 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Rositha Christensen | 2000 | 121 | 59.40 | 1:56.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Josefine Rønved | 2001 | 112 | 58.98 | 1:59.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Camilla Hansen | 2000 | 109 | 56.46 | 2:00.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Josefine Sørensen | 2000 | 98 | 1:05.55 | 2:05.03 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Amalie Jacobsen | 2000 | 93 | 56.94 | 2:07.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Celine Brock | 2000 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Isabel Absel | 2001 | DSQ | svøm på mave v 50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 542 | 33.63 | 1:10.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 534 | 33.85 | 1:11.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 506 | 34.27 | 1:12.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 448 | 35.57 | 1:15.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 424 | 36.57 | 1:16.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 424 | 38.36 | 1:16.87 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | 413 | 37.24 | 1:17.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Rikke Dehn | 1999 | 400 | 36.97 | 1:18.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Frederikke Dons | 1998 | 391 | 36.84 | 1:18.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 378 | 37.55 | 1:19.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 352 | 36.62 | 1:21.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 347 | 37.33 | 1:22.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Olsen | 1998 | 339 | 38.06 | 1:22.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | 329 | 37.49 | 1:23.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Natasja Schultz | 1998 | 329 | 38.18 | 1:23.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Celina Lohmann | 1999 | 325 | 39.29 | 1:23.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 324 | 39.86 | 1:24.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rebekka Larsen | 1998 | 317 | 37.41 | 1:24.68 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Ida Jensen | 1998 | 308 | 42.03 | 1:25.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Isabella B. Grant | 1998 | 304 | 40.72 | 1:25.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Diana Jacobsen | 1998 | 299 | 41.73 | 1:26.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Meltem Dagidir | 1998 | 298 | 41.55 | 1:26.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Sofie Strandby | 1999 | 293 | 41.72 | 1:26.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Signe Skousen | 1999 | 289 | 40.61 | 1:27.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Nicoline Clement | 1999 | 280 | 40.92 | 1:28.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 280 | 41.89 | 1:28.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emily Krontoft | 1998 | 270 | 41.13 | 1:29.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
28 | Maja Leth Bang | 1999 | 250 | 43.42 | 1:31.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
29 | Alberthe Haurholm | 1998 | 248 | 44.85 | 1:31.91 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
30 | Laura Hartz | 1998 | 235 | 45.63 | 1:33.61 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 234 | 46.12 | 1:33.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 228 | 44.33 | 1:34.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Helena Wendelboe | 1998 | 207 | 45.51 | 1:37.58 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
34 | Katrine Johannessen | 1999 | 172 | 48.47 | 1:43.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend v75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Silke Christoffersen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Simone Bukholt | 1999 | DSQ | svøm på mave v 50 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Stine Mathiasen | 1998 | DSQ | svøm på mave v 50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 589 | 32.68 | 1:08.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Elina Wagner | 1996 | 546 | 33.14 | 1:10.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nathja Larsen | 1995 | 536 | 33.36 | 1:11.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 521 | 32.77 | 1:11.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 518 | 32.92 | 1:11.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Olivia Ane Frey | 1994 | 513 | 34.93 | 1:12.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Amanda Sandager | 1995 | 505 | 34.13 | 1:12.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 478 | 34.74 | 1:13.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 473 | 33.80 | 1:14.10 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 470 | 33.57 | 1:14.27 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 462 | 34.97 | 1:14.69 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Lindecrona | 1993 | 452 | 34.24 | 1:15.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anna Fixdahl | 1997 | 449 | 35.61 | 1:15.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Trine Meier | 1995 | 440 | 34.57 | 1:15.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 436 | 34.49 | 1:16.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Sif Vange | 1997 | 436 | 35.38 | 1:16.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Isabel Brylov | 1994 | 435 | 34.66 | 1:16.20 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 432 | 35.49 | 1:16.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Clara Albek | 1996 | 421 | 37.40 | 1:17.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 414 | 35.08 | 1:17.45 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 411 | 37.22 | 1:17.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Bak | 1997 | 361 | 38.62 | 1:21.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 346 | 38.34 | 1:22.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Sabina Larsen | 1992 | 341 | 38.32 | 1:22.68 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
25 | Charlotte Pedersen | 1996 | 255 | 45.60 | 1:31.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Liv Beudeker | 1995 | DSQ | 1 hånd i vend v 75m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 177 | 42.43 | 1:30.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Viktor Kielstrup | 2000 | 171 | 43.82 | 1:31.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 171 | 43.05 | 1:31.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 156 | 44.26 | 1:34.37 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jonas Jørgensen | 2001 | 155 | 43.87 | 1:34.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | 152 | 46.88 | 1:35.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | 151 | 43.96 | 1:35.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | 151 | 47.64 | 1:35.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Yukia Hansen | 2000 | 145 | 42.51 | 1:36.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 141 | 46.98 | 1:37.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ole Damgaard | 2002 | 136 | 45.83 | 1:38.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 134 | 46.80 | 1:39.25 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | 129 | 44.83 | 1:40.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 125 | 49.83 | 1:41.61 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | August Weilguny | 2001 | 122 | 46.79 | 1:42.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Côme Basile Receveur | 2002 | 114 | 49.70 | 1:44.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 111 | 51.09 | 1:45.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Marcus Munkholm | 2001 | 110 | 46.83 | 1:45.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Emil Enevoldsen | 2000 | 110 | 1:45.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Anders Warberg | 2001 | 106 | 50.02 | 1:47.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 99 | 51.36 | 1:49.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Sebastian Wærling | 2000 | 89 | 56.23 | 1:53.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Frede Meincke | 2002 | 88 | 54.07 | 1:54.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 83 | 56.63 | 1:56.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 82 | 54.86 | 1:56.73 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Emil Skaarup | 2001 | 79 | 58.84 | 1:58.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Frederik Schorling | 2000 | 78 | 1:58.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 74 | 54.92 | 2:00.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Aleksandar Pesic | 2001 | 63 | 1:02.88 | 2:07.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 42 | 1:15.38 | 2:25.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Giano Grillo | 1998 | 359 | 33.62 | 1:11.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mathias Wilquin | 1998 | 309 | 35.92 | 1:15.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Tobias Fournais | 1998 | 306 | 34.28 | 1:15.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 288 | 35.32 | 1:16.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 281 | 36.22 | 1:17.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Martin Wiftrand | 1998 | 269 | 37.93 | 1:18.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Emil Hedegaard | 1999 | 267 | 36.00 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Carl Fabiansen | 1999 | 258 | 36.02 | 1:19.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jon R. Pedersen | 1998 | 245 | 38.64 | 1:21.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Kenneth Abcell | 1998 | 245 | 37.91 | 1:21.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Rasmus Skalbo | 1998 | 237 | 38.00 | 1:22.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Christoffer Børling | 1998 | 226 | 39.21 | 1:23.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marcus Højengaard | 1999 | 218 | 38.57 | 1:24.34 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
14 | Mads Midtbøll | 1998 | 216 | 39.04 | 1:24.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 215 | 40.03 | 1:24.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 214 | 39.10 | 1:24.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Emil D. Nielsen | 1999 | 207 | 38.85 | 1:25.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 205 | 41.35 | 1:26.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Andreas Vestergaard | 1999 | 204 | 39.85 | 1:26.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Lukas Gustafson | 1999 | 198 | 39.03 | 1:27.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Mikkel Ulrich | 1998 | 197 | 40.71 | 1:27.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Rasmus Kien Jensen | 1999 | 196 | 39.41 | 1:27.39 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
23 | Erik Kjaergaard | 1999 | 196 | 42.26 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Christoffer Kiss | 1999 | 187 | 43.59 | 1:28.75 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 185 | 41.31 | 1:29.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 182 | 41.87 | 1:29.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Mads Andersen | 1998 | 178 | 40.62 | 1:30.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Lukas Storm | 1999 | 142 | 49.08 | 1:37.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 100 | 50.17 | 1:49.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Galving | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | DSQ | crawlben i fly | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | DSQ | svøm på mave v 50m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 425 | 31.36 | 1:07.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Victor Bødker | 1997 | 424 | 32.81 | 1:07.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 420 | 31.16 | 1:07.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Daniel Højme | 1997 | 326 | 35.40 | 1:13.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Gustav Krøll | 1996 | 324 | 34.03 | 1:13.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 315 | 35.54 | 1:14.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 314 | 34.51 | 1:14.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 225 | 37.45 | 1:23.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 214 | 39.38 | 1:24.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Tarp Jørgensen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Christensen | 1991 | 531 | 30.37 | 1:02.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 530 | 29.56 | 1:02.71 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Hvid | 1994 | 461 | 29.93 | 1:05.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Søren Meier | 1994 | 458 | 30.57 | 1:05.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 447 | 30.19 | 1:06.41 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | 446 | 30.44 | 1:06.44 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mark Bjerregaard | 1994 | 430 | 30.74 | 1:07.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Gustav Lindecrona | 1995 | 377 | 32.43 | 1:10.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:38 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 423 | 33.75 | 1:12.00 | 1:50.38 | 2:28.08 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sofie Kornbek | 2000 | 292 | 36.98 | 1:19.68 | 2:04.77 | 2:47.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 290 | 39.48 | 1:22.69 | 2:07.27 | 2:47.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 272 | 39.22 | 1:23.93 | 2:09.45 | 2:51.52 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 272 | 39.94 | 1:24.81 | 2:09.62 | 2:51.68 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 270 | 39.48 | 1:24.20 | 2:09.61 | 2:51.90 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 266 | 39.57 | 1:23.57 | 2:08.70 | 2:52.88 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 266 | 39.73 | 1:25.74 | 2:11.87 | 2:52.95 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 246 | 40.48 | 1:26.52 | 2:12.82 | 2:57.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sarah C. Meno | 2000 | 207 | 41.36 | 1:29.31 | 2:20.44 | 3:08.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Fiona Grundtvig | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Dehn | 1999 | 504 | 32.42 | 1:07.32 | 1:43.70 | 2:19.69 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 492 | 32.62 | 1:07.93 | 1:43.91 | 2:20.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Gram | 1999 | 472 | 33.63 | 1:10.19 | 1:47.09 | 2:22.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 471 | 31.85 | 1:08.37 | 1:46.15 | 2:22.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 430 | 33.95 | 1:11.47 | 1:49.51 | 2:27.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Tenna Jensen | 1998 | 424 | 33.72 | 1:10.35 | 1:48.95 | 2:27.97 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | 414 | 33.78 | 1:11.61 | 1:50.65 | 2:29.21 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Celina Lohmann | 1999 | 393 | 34.58 | 1:13.53 | 1:51.24 | 2:31.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Katrine B. Hansen | 1999 | 386 | 35.36 | 1:14.54 | 1:54.06 | 2:32.65 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 383 | 34.62 | 1:12.69 | 1:52.22 | 2:33.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma la Cour | 1999 | 373 | 36.48 | 1:16.56 | 1:56.20 | 2:34.49 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
12 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 370 | 35.54 | 1:15.32 | 1:55.25 | 2:34.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 370 | 36.66 | 1:15.94 | 1:56.48 | 2:34.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 369 | 35.38 | 1:15.45 | 1:55.72 | 2:35.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Vera Staun Hansen | 1999 | 369 | 35.78 | 1:15.73 | 1:55.83 | 2:35.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Ida Jensen | 1998 | 352 | 36.20 | 1:16.66 | 1:57.87 | 2:37.48 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Maagøe | 1999 | 346 | 35.63 | 1:16.25 | 1:57.52 | 2:38.38 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Nanna Sonne | 1999 | 332 | 37.02 | 1:17.70 | 1:59.61 | 2:40.47 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Sofie Strandby | 1999 | 326 | 36.61 | 1:17.02 | 1:59.11 | 2:41.46 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Stine Mathiasen | 1998 | 324 | 37.57 | 1:20.08 | 2:02.63 | 2:41.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Silke Christoffersen | 1998 | 299 | 38.17 | 1:21.01 | 2:02.78 | 2:46.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emily Krontoft | 1998 | 291 | 37.58 | 1:20.52 | 2:05.62 | 2:47.78 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Simone Bukholt | 1999 | 287 | 35.56 | 1:18.20 | 2:04.56 | 2:48.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | 262 | 35.45 | 1:18.13 | 2:05.61 | 2:53.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 230 | 39.98 | 1:25.37 | 2:13.68 | 3:01.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 690 | 30.67 | 1:34.61 | 2:05.79 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 599 | 31.32 | 1:04.59 | 1:38.01 | 2:11.89 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Louise Delani | 1984 | 570 | 31.14 | 1:04.71 | 1:39.71 | 2:14.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 563 | 31.53 | 1:40.89 | 2:14.64 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Sørensen | 1997 | 558 | 31.69 | 1:41.29 | 2:15.04 | ||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Isabel Brylov | 1994 | 545 | 31.63 | 1:41.11 | 2:16.09 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 510 | 31.65 | 1:06.32 | 1:42.47 | 2:19.18 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 509 | 31.94 | 1:42.66 | 2:19.24 | ||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 504 | 30.70 | 1:05.68 | 1:42.96 | 2:19.65 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 491 | 32.03 | 1:07.73 | 1:44.38 | 2:20.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 484 | 32.16 | 1:08.28 | 1:45.69 | 2:21.59 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Trine Meier | 1995 | 467 | 32.07 | 1:08.64 | 1:46.43 | 2:23.30 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 466 | 33.89 | 1:10.17 | 1:47.27 | 2:23.42 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 465 | 32.65 | 1:09.06 | 1:46.64 | 2:23.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Sif Vange | 1997 | 463 | 33.46 | 1:09.96 | 1:47.00 | 2:23.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 449 | 33.66 | 1:09.98 | 1:47.79 | 2:25.13 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
17 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 428 | 33.99 | 1:11.28 | 1:49.56 | 2:27.47 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Bolette Thomsen | 1997 | 421 | 32.92 | 1:11.24 | 1:49.82 | 2:28.37 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Julie Bak | 1997 | 337 | 34.80 | 1:14.58 | 1:57.83 | 2:39.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cecilie T Linden | 1997 | 330 | 36.12 | 1:17.03 | 1:59.64 | 2:40.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 10:04 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 244 | 35.33 | 1:16.38 | 1:58.56 | 2:39.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Presskorn | 2000 | 212 | 38.46 | 1:21.19 | 2:04.64 | 2:46.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Aleksander Aslak Nørgaard | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 450 | 30.14 | 1:03.26 | 1:36.79 | 2:09.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | 412 | 29.65 | 1:03.51 | 1:38.94 | 2:13.49 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | 381 | 30.23 | 1:04.73 | 1:40.44 | 2:17.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 380 | 31.97 | 1:07.79 | 1:42.12 | 2:17.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | William Matras | 1998 | 379 | 31.57 | 1:07.89 | 1:44.27 | 2:17.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 374 | 31.36 | 1:06.91 | 1:44.07 | 2:17.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Christian Andersen | 1999 | 372 | 32.92 | 1:08.48 | 1:44.00 | 2:18.14 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
8 | Rune Dirk Willén | 1998 | 369 | 33.15 | 1:08.35 | 1:44.24 | 2:18.49 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 358 | 31.46 | 1:07.61 | 1:44.40 | 2:19.90 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 349 | 33.52 | 1:10.06 | 1:46.51 | 2:21.15 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
11 | Jonas Hyllested | 1999 | 334 | 32.56 | 1:09.54 | 1:46.29 | 2:23.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 331 | 31.81 | 1:08.96 | 1:47.09 | 2:23.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Carl Fabiansen | 1999 | 312 | 33.50 | 1:11.67 | 1:49.67 | 2:26.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 298 | 35.32 | 1:13.34 | 1:51.97 | 2:28.74 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
15 | Lukas Sieben | 1999 | 293 | 34.53 | 1:12.73 | 1:51.45 | 2:29.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kenneth Abcell | 1998 | 281 | 36.04 | 1:15.16 | 1:53.33 | 2:31.69 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Andreas Vestergaard | 1999 | 277 | 35.38 | 1:14.73 | 1:54.62 | 2:32.36 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Frederik Rindshøj | 1999 | 264 | 37.12 | 1:15.35 | 1:55.55 | 2:34.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 258 | 36.31 | 1:16.27 | 1:57.54 | 2:36.06 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 255 | 37.39 | 1:17.97 | 1:58.37 | 2:36.64 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emil D. Nielsen | 1999 | 244 | 36.65 | 1:17.05 | 1:58.59 | 2:39.06 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Lukas Gustafson | 1999 | 236 | 35.83 | 1:18.26 | 1:59.33 | 2:40.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 210 | 38.73 | 1:21.85 | 2:05.75 | 2:47.06 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | August Willems | 1997 | 532 | 28.15 | 59.17 | 1:30.97 | 2:02.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 489 | 29.22 | 1:01.13 | 2:06.12 | 2:06.12 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | 479 | 29.52 | 1:01.36 | 1:34.32 | 2:07.04 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | 464 | 30.12 | 1:02.13 | 1:35.37 | 2:08.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 456 | 29.68 | 1:01.81 | 1:35.10 | 2:09.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 453 | 30.10 | 1:03.11 | 1:36.62 | 2:09.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Hannibal Steenfos | 1996 | 451 | 29.58 | 1:02.67 | 1:36.36 | 2:09.59 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Rasmus Svendsen | 1996 | 445 | 29.59 | 1:02.25 | 1:36.51 | 2:10.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Aske Colding Ekman | 1996 | 433 | 29.66 | 1:02.90 | 1:37.93 | 2:11.32 | |||
Orient Svømning | ||||||||||
10 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 415 | 31.31 | 1:05.47 | 1:39.20 | 2:13.23 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 409 | 31.44 | 1:05.80 | 1:39.24 | 2:13.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 399 | 31.34 | 1:05.59 | 1:40.51 | 2:15.00 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Thor Simonsen | 1997 | 391 | 32.26 | 1:06.89 | 1:41.77 | 2:15.89 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
14 | Magnus Troest | 1997 | 381 | 31.01 | 1:05.82 | 1:41.97 | 2:17.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 380 | 32.11 | 1:07.24 | 1:42.64 | 2:17.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 370 | 32.32 | 1:07.56 | 1:43.69 | 2:18.36 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
17 | Laurits Mathiassen | 1997 | 353 | 32.16 | 1:08.39 | 1:44.74 | 2:20.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Theisen | 1996 | 352 | 33.35 | 1:09.57 | 1:46.33 | 2:20.79 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
19 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 338 | 32.97 | 1:09.11 | 1:46.30 | 2:22.72 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Martin Nielsen | 1997 | 320 | 34.00 | 1:12.22 | 1:48.18 | 2:25.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Oliver Jacobsen | 1997 | 288 | 33.87 | 1:12.40 | 1:52.45 | 2:30.39 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 238 | 35.10 | 1:17.80 | 1:59.95 | 2:40.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Christopher Pedersen | 1997 | 231 | 35.12 | 1:16.19 | 1:59.03 | 2:41.89 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Schiellerup | 1993 | 622 | 27.14 | 57.45 | 1:27.50 | 1:56.39 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Bak | 1991 | 618 | 27.09 | 57.06 | 1:27.02 | 1:56.69 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Gustafsson | 1993 | 569 | 28.36 | 59.01 | 1:29.18 | 1:59.95 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Jensen | 1987 | 557 | 27.24 | 57.88 | 1:29.46 | 2:00.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper S. Korch | 1994 | 541 | 28.73 | 59.11 | 1:30.58 | 2:01.95 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 516 | 27.79 | 59.52 | 1:31.71 | 2:03.88 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 499 | 29.88 | 1:01.80 | 1:33.63 | 2:05.25 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | 498 | 29.41 | 1:02.07 | 1:32.73 | 2:05.37 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 488 | 29.67 | 1:01.95 | 2:06.20 | 2:06.20 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
10 | Søren Meier | 1994 | 478 | 27.83 | 58.78 | 2:07.05 | 2:07.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 10:04 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 186 | 50.79 | 1:49.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Pedersen | 2002 | 163 | 53.93 | 1:54.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 139 | 58.35 | 2:01.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 130 | 58.87 | 2:03.78 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 109 | 1:03.24 | 2:11.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mia Lindberg | 2003 | 109 | 1:01.18 | 2:11.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | 92 | 1:04.59 | 2:18.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 89 | 1:05.87 | 2:20.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 346 | 41.54 | 1:29.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 319 | 42.92 | 1:31.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 270 | 45.70 | 1:36.95 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christine Greisen | 2000 | 258 | 47.51 | 1:38.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Olivia Therkelsen | 2000 | 257 | 46.60 | 1:38.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 256 | 46.89 | 1:38.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 256 | 46.79 | 1:38.79 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 255 | 47.02 | 1:38.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 249 | 47.31 | 1:39.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Fiona Grundtvig | 2000 | 233 | 48.53 | 1:41.95 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 229 | 49.87 | 1:42.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Victoria Bülow | 2001 | 225 | 48.19 | 1:43.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Sarah C. Meno | 2000 | 205 | 51.77 | 1:46.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
14 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 204 | 51.48 | 1:46.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | 199 | 51.44 | 1:47.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | 199 | 50.80 | 1:47.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 199 | 51.91 | 1:47.35 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Emma Mikkelsen | 2001 | 198 | 51.29 | 1:47.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Liva Schmidt | 2000 | 195 | 50.77 | 1:48.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 189 | 55.10 | 1:49.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 187 | 52.20 | 1:49.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 180 | 52.52 | 1:51.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Clara Marott Schelde | 2000 | 172 | 53.62 | 1:52.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Victoria Dahl | 2000 | 157 | 55.76 | 1:56.31 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 156 | 55.41 | 1:56.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Rositha Christensen | 2000 | 149 | 55.18 | 1:58.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | 146 | 55.03 | 1:59.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Emilie Sørensen | 2001 | 135 | 58.71 | 2:02.37 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 132 | 57.92 | 2:03.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
30 | Anna Frevert | 2001 | 126 | 1:00.71 | 2:04.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
31 | Freja Brix Hansen | 2001 | 121 | 1:00.40 | 2:06.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Julie Norling Pedersen | 2001 | 114 | 59.56 | 2:09.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Josefine Sørensen | 2000 | 93 | 1:03.98 | 2:18.27 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Amalie Jacobsen | 2000 | 85 | 1:06.43 | 2:22.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 494 | 37.13 | 1:19.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 491 | 37.60 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Maria Grandt | 1998 | 463 | 38.87 | 1:21.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 411 | 39.74 | 1:24.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Katrine Hvid | 1998 | 391 | 40.62 | 1:25.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 376 | 41.96 | 1:26.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Meltem Dagidir | 1998 | 328 | 43.38 | 1:30.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Natasja Schultz | 1998 | 328 | 41.88 | 1:30.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Isabella B. Grant | 1998 | 315 | 44.54 | 1:32.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 289 | 45.05 | 1:34.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 285 | 45.38 | 1:35.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 284 | 45.27 | 1:35.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Signe Skousen | 1999 | 279 | 46.33 | 1:35.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alberthe Haurholm | 1998 | 255 | 47.45 | 1:38.84 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 250 | 47.88 | 1:39.55 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Maiken Jakobsen | 1999 | 249 | 47.03 | 1:39.63 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
17 | Maja Leth Bang | 1999 | 243 | 47.07 | 1:40.49 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Nicoline Clement | 1999 | 241 | 48.03 | 1:40.69 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 168 | 54.16 | 1:53.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Isabella Ring | 1999 | 160 | 55.21 | 1:55.59 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
- | Nina Madsen Teller | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend v/75m | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 574 | 35.97 | 1:15.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 567 | 35.32 | 1:15.76 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 554 | 36.51 | 1:16.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Olivia Ane Frey | 1994 | 551 | 36.30 | 1:16.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | 516 | 37.11 | 1:18.18 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 505 | 37.63 | 1:18.73 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 499 | 37.02 | 1:19.03 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nathja Larsen | 1995 | 499 | 37.02 | 1:19.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kamilla Larsen | 1996 | 494 | 37.51 | 1:19.29 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Julie Schmidt | 1995 | 477 | 38.48 | 1:20.26 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Albek | 1996 | 472 | 38.45 | 1:20.53 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Bolette Thomsen | 1997 | 441 | 38.31 | 1:22.37 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Anna Fixdahl | 1997 | 439 | 38.94 | 1:22.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Siri Christensen | 1997 | 432 | 39.97 | 1:22.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 421 | 39.82 | 1:23.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Eva Rasmussen | 1996 | 357 | 40.65 | 1:28.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Charlotte Pedersen | 1996 | 279 | 46.02 | 1:35.94 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mian Hartoft | 1996 | 39.98 | 1:22.65 | EXTRA | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | DSQ | Fly v/50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 33.67 | 1:10.69 | |||||
2 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 33.50 | 1:11.01 | |||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 33.58 | 1:11.41 | |||||
4 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 33.88 | 1:13.10 | |||||
5 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 35.34 | 1:15.17 | |||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.29 | 1:15.44 | |||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.16 | 1:16.50 | |||||
8 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 35.68 | 1:16.57 | |||||
9 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 35.67 | 1:17.14 | |||||
10 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 36.13 | 1:18.58 | |||||
11 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.79 | 1:19.73 | |||||
12 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.26 | 1:21.57 | |||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 38.78 | 1:22.56 | |||||
14 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 40.20 | 1:24.94 | |||||
15 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 40.67 | 1:25.15 | |||||
16 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 39.99 | 1:25.34 | |||||
17 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.90 | 1:27.56 | |||||
18 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.14 | 1:28.03 | |||||
19 | Martin Wiftrand | 1998 | Vest-Brøndby | 44.09 | 1:28.57 | |||||
20 | Rasmus Skalbo | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.30 | 1:29.89 | |||||
21 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.90 | 1:30.37 | |||||
22 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | GI-40 Hermes | 43.74 | 1:32.86 | |||||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 45.97 | 1:32.91 | |||||
24 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.17 | 1:33.61 | |||||
25 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.48 | 1:35.05 | |||||
26 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 45.63 | 1:35.32 | |||||
27 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 45.48 | 1:35.35 | |||||
28 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 45.65 | 1:37.71 | |||||
29 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 45.83 | 1:38.68 | |||||
30 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.52 | 1:39.32 | |||||
31 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.54 | 1:39.86 | |||||
32 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 47.30 | 1:40.10 | |||||
33 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 48.12 | 1:41.09 | |||||
34 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 49.08 | 1:42.33 | |||||
35 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.60 | 1:43.36 | |||||
36 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.81 | 1:43.56 | |||||
37 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.45 | 1:43.91 | |||||
38 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 50.24 | 1:45.96 | |||||
39 | Mathias Vestergaard | 2001 | GI-40 Hermes | 51.62 | 1:46.01 | |||||
40 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.94 | 1:46.67 | |||||
41 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.89 | 1:47.15 | |||||
42 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 50.82 | 1:47.34 | |||||
43 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 51.04 | 1:47.55 | |||||
44 | Frederik Filtenborg | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 50.92 | 1:47.66 | |||||
45 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.20 | 1:49.05 | |||||
46 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | GI-40 Hermes | 53.05 | 1:51.87 | |||||
47 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | 54.37 | 1:53.83 | |||||
48 | Côme Basile Receveur | 2002 | GI-40 Hermes | 55.22 | 1:54.04 | |||||
49 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.78 | 1:55.03 | |||||
50 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 55.37 | 1:58.17 | |||||
51 | Hjalte Christensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.53 | 1:58.78 | |||||
52 | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | Vest-Brøndby | 55.02 | 1:59.32 | |||||
53 | Frederik H Christiansen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.49 | 1:59.49 | |||||
54 | Sebastian Wærling | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.31 | 2:02.01 | |||||
55 | August Weilguny | 2001 | GI-40 Hermes | 57.44 | 2:02.32 | |||||
56 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.61 | 2:13.12 | |||||
57 | Frederik Schorling | 2000 | Vest-Brøndby | 1:05.06 | 2:16.24 | |||||
58 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:01.90 | 2:16.42 | |||||
59 | Frede Meincke | 2002 | GI-40 Hermes | 1:05.47 | 2:22.20 | |||||
60 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | GI-40 Hermes | 1:17.49 | 2:41.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:19 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | Herlev Svømning | 29.73 | ||||||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 29.84 | ||||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.48 | ||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 31.13 | ||||||
5 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.69 | ||||||
6 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | ||||||
7 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.15 | ||||||
8 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 32.28 | ||||||
9 | Nikoline Svensson | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 32.39 | ||||||
10 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 32.84 | ||||||
11 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 33.00 | ||||||
12 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 33.46 | ||||||
13 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.55 | ||||||
14 | Thea Jensen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 33.63 | ||||||
15 | Marie Skov Andersen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.88 | ||||||
16 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 34.07 | ||||||
17 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 34.21 | ||||||
18 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.47 | ||||||
19 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 34.62 | ||||||
20 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 34.73 | ||||||
21 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.95 | ||||||
22 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.24 | ||||||
23 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | GI-40 Hermes | 35.28 | ||||||
24 | Rebekka Larsen | 1998 | Vest-Brøndby | 35.85 | ||||||
25 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.87 | ||||||
26 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.02 | ||||||
27 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.50 | ||||||
28 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.82 | ||||||
29 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.89 | ||||||
30 | Sabina Larsen | 1992 | Orient Svømning | 37.07 | ||||||
31 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.14 | ||||||
32 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.94 | ||||||
33 | Louise Bromose | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 38.79 | ||||||
34 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 39.46 | ||||||
35 | Liv Beudeker | 1995 | Orient Svømning | 39.57 | ||||||
36 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 40.01 | ||||||
37 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.20 | ||||||
38 | Sara Krell Refn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 40.91 | ||||||
39 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 40.94 | ||||||
40 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.05 | ||||||
41 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.45 | ||||||
42 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 41.49 | ||||||
43 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.52 | ||||||
44 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.60 | ||||||
45 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.19 | ||||||
46 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 43.71 | ||||||
47 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 43.85 | ||||||
48 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.03 | ||||||
49 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 44.56 | ||||||
50 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 44.57 | ||||||
51 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.04 | ||||||
52 | Signe Fich Hansen | 2002 | GI-40 Hermes | 47.01 | ||||||
53 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 47.44 | ||||||
54 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.40 | ||||||
55 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.33 | ||||||
56 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 50.35 | ||||||
57 | Liva Schmidt | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.88 | ||||||
58 | Isabel Absel | 2001 | Vest-Brøndby | 52.30 | ||||||
59 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 52.66 | ||||||
60 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 52.68 | ||||||
61 | Camilla Hansen | 2000 | Vest-Brøndby | 57.12 | ||||||
62 | Julie Norling Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.14 | ||||||
62 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 59.14 | ||||||
64 | Charlotte Malberg | 2002 | GI-40 Hermes | 59.76 | ||||||
65 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | Vest-Brøndby | 59.81 | ||||||
66 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.18 | ||||||
68 | Ellen Kjærgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:19 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Olsson | 2000 | 154 | 40.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 143 | 41.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 128 | 43.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 128 | 43.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | August Weilguny | 2001 | 120 | 44.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Côme Basile Receveur | 2002 | 109 | 45.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 107 | 45.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | 105 | 46.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 104 | 46.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 91 | 48.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Alexander Rendlev | 2001 | 86 | 49.38 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Tobias Hufeldt | 2001 | 84 | 49.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 84 | 49.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 84 | 49.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | 82 | 50.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 73 | 52.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Hjalte Christensen | 2001 | 68 | 53.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 59 | 56.14 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 48 | 59.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Frede Meincke | 2002 | 48 | 1:00.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Emil Skaarup | 2001 | 34 | 1:07.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Aleksandar Pesic | 2001 | 33 | 1:07.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | 21 | 1:19.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Fournais | 1998 | 289 | 32.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 222 | 36.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Rasmus Skalbo | 1998 | 207 | 36.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andreas Samberg | 1998 | 200 | 37.27 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
5 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 159 | 40.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 151 | 40.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 124 | 43.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Asger Kragh | 1999 | 102 | 46.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Lukas Storm | 1999 | 82 | 50.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 68 | 53.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lukas Hitnov Clare | 1999 | 63 | 54.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Högborg | 1996 | 456 | 28.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 429 | 28.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 362 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 302 | 32.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 293 | 32.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 241 | 35.03 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Joakim Sletbjerg Skov | 1997 | 241 | 35.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
8 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 210 | 36.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 208 | 36.77 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Oliver Jacobsen | 1997 | 191 | 37.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christopher Pedersen | 1997 | 129 | 43.09 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Gustafsson | 1993 | 554 | 26.55 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 515 | 27.19 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Christensen | 1991 | 470 | 28.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 469 | 28.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Anders Svendsen | 1993 | 467 | 28.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 466 | 28.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Martin Weberg | 1994 | 461 | 28.23 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hans Henrik Havn | 1992 | 424 | 29.02 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
9 | Jesper Broberg | 1994 | 415 | 29.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | DSQ | mere end 15m u/vand | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 27, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | GI-40 Hermes | 57.48 | 2:00.85 | 3:05.98 | 4:11.75 | 8:36.52 | ||
5:17.89 | 6:24.92 | 7:31.88 | ||||||||
2 | Casper S. Korch | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:04.17 | 2:11.72 | 3:20.12 | 4:29.18 | 8:57.11 | ||
5:37.09 | 6:46.01 | 7:52.53 | ||||||||
3 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:03.53 | 2:11.09 | 3:19.16 | 4:27.61 | 9:00.43 | ||
5:36.43 | 6:45.60 | 7:53.79 | ||||||||
4 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:05.85 | 2:15.97 | 3:26.71 | 4:37.37 | 9:18.13 | ||
5:47.56 | 6:57.25 | 8:07.84 | ||||||||
5 | Thor Simonsen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:08.33 | 2:19.65 | 3:30.64 | 4:41.64 | 9:28.24 | ||
5:52.97 | 7:04.26 | 8:16.32 | ||||||||
6 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.63 | 2:16.61 | 3:26.91 | 4:38.67 | 9:33.17 | ||
5:51.70 | 7:06.17 | 8:20.37 | ||||||||
7 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.87 | 2:23.59 | 3:38.17 | 4:52.28 | 9:44.48 | ||
6:06.09 | 7:19.37 | 8:33.26 | ||||||||
8 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:09.94 | 2:24.69 | 3:40.14 | 4:56.81 | 9:56.66 | ||
6:13.24 | 7:29.15 | 8:44.06 | ||||||||
9 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:12.20 | 2:28.41 | 3:45.07 | 5:01.28 | 9:59.08 | ||
6:17.37 | 7:32.42 | 8:46.99 | ||||||||
10 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:12.94 | 2:29.33 | 3:46.05 | 5:02.51 | 10:00.16 | ||
6:18.22 | 7:34.27 | 8:48.79 | ||||||||
11 | Aleksander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:14.17 | 2:31.79 | 3:50.49 | 5:09.35 | 10:21.46 | ||
6:28.65 | 7:47.90 | 9:06.39 | ||||||||
12 | Mads Theisen | 1996 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:15.16 | 2:34.30 | 3:52.11 | 5:12.47 | 10:26.65 | ||
6:31.37 | 7:50.01 | 9:10.04 | ||||||||
13 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 1:11.31 | 2:32.38 | 3:53.26 | 5:15.21 | 10:30.76 | ||
7:56.17 | 9:15.06 | |||||||||
14 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:17.23 | 2:39.19 | 4:00.01 | 5:21.08 | 10:40.44 | ||
6:41.81 | 8:01.70 | 9:22.33 | ||||||||
15 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:19.54 | 2:45.36 | 4:13.33 | 5:39.46 | 11:19.04 | ||
7:07.49 | 8:34.63 | 10:00.12 | ||||||||
16 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:22.85 | 2:51.27 | 4:18.65 | 5:45.02 | 11:19.23 | ||
7:09.36 | 8:34.20 | 9:57.49 | ||||||||
17 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 1:18.39 | 2:45.68 | 4:12.72 | 5:42.03 | 11:54.11 | ||
7:15.82 | 8:50.11 | 10:26.24 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 31.38 | 1:06.03 | 1:47.01 | 2:19.65 | |||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 31.18 | 1:09.38 | 1:51.47 | 2:24.92 | |||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.82 | 1:09.53 | 1:53.02 | 2:26.58 | |||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.71 | 1:11.28 | 1:54.37 | 2:27.24 | |||
5 | Olivia Ane Frey | 1994 | GI-40 Hermes | 33.92 | 1:14.51 | 1:54.91 | 2:30.87 | |||
6 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.61 | 1:12.46 | 1:58.37 | 2:31.24 | |||
7 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.05 | 1:12.98 | 1:56.84 | 2:31.28 | |||
8 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 34.23 | 1:14.38 | 1:58.17 | 2:33.03 | |||
9 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | GI-40 Hermes | 34.59 | 1:13.88 | 1:57.76 | 2:33.45 | |||
10 | Julie Schmidt | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 33.32 | 1:16.09 | 1:59.63 | 2:33.58 | |||
11 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 34.01 | 1:12.47 | 1:58.37 | 2:33.81 | |||
12 | Isabel Brylov | 1994 | GI-40 Hermes | 35.70 | 1:13.31 | 1:59.02 | 2:34.28 | |||
13 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 36.13 | 1:18.75 | 2:01.21 | 2:35.98 | |||
14 | Julie F. V. Christensen | 1995 | GI-40 Hermes | 34.84 | 1:14.76 | 2:01.41 | 2:36.62 | |||
15 | Anja Rytter Hansen | 1997 | GI-40 Hermes | 34.48 | 1:14.67 | 2:01.33 | 2:38.56 | |||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 35.44 | 1:17.21 | 2:03.54 | 2:39.16 | |||
17 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 32.70 | 1:12.78 | 2:02.14 | 2:39.74 | |||
18 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 35.12 | 1:15.90 | 2:00.31 | 2:39.83 | |||
19 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 36.34 | 1:18.26 | 2:04.48 | 2:41.16 | |||
20 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 35.61 | 1:15.43 | 2:06.03 | 2:41.73 | |||
21 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 37.43 | 1:20.33 | 2:04.02 | 2:42.70 | |||
22 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.61 | 1:21.09 | 2:04.74 | 2:42.76 | |||
23 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.11 | 1:19.15 | 2:04.69 | 2:42.88 | |||
24 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | GI-40 Hermes | 36.64 | 1:17.46 | 2:05.73 | 2:43.13 | |||
25 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 34.75 | 1:19.04 | 2:04.71 | 2:43.42 | |||
26 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 37.63 | 1:19.92 | 2:05.55 | 2:44.24 | |||
27 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.45 | 1:19.27 | 2:05.76 | 2:44.70 | |||
28 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | Farum Svømmeklub | 38.54 | 1:22.13 | 2:08.12 | 2:45.48 | |||
29 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.93 | 1:18.62 | 2:09.39 | 2:46.79 | |||
30 | Siri Christensen | 1997 | GI-40 Hermes | 38.43 | 1:22.90 | 2:08.68 | 2:47.49 | |||
31 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.79 | 1:19.22 | 2:07.65 | 2:49.26 | |||
32 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 38.04 | 1:22.90 | 2:09.88 | 2:49.49 | |||
33 | Katrine Hvid | 1998 | GI-40 Hermes | 38.42 | 1:21.42 | 2:10.75 | 2:49.65 | |||
34 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 38.53 | 1:24.04 | 2:11.13 | 2:51.36 | |||
35 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 37.59 | 1:20.50 | 2:11.32 | 2:52.28 | |||
36 | Eva Rasmussen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 35.84 | 1:24.73 | 2:13.82 | 2:54.51 | |||
37 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.44 | 1:22.92 | 2:16.31 | 2:54.88 | |||
38 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 38.46 | 1:24.01 | 2:14.04 | 2:54.99 | |||
39 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 41.89 | 1:24.51 | 2:13.42 | 2:55.61 | |||
40 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.18 | 1:20.57 | 2:15.75 | 2:56.11 | |||
41 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 40.56 | 1:23.32 | 2:17.32 | 2:56.69 | |||
42 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 38.74 | 1:21.77 | 2:17.39 | 2:58.52 | |||
43 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 40.75 | 1:25.95 | 2:20.40 | 2:59.94 | |||
44 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.07 | 1:29.14 | 2:17.68 | 3:00.85 | |||
45 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.87 | 1:25.72 | 2:19.35 | 3:01.56 | |||
46 | Silke Christoffersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 40.01 | 1:26.36 | 2:18.88 | 3:01.77 | |||
47 | Ida Jensen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.39 | 1:29.22 | 2:21.72 | 3:01.99 | |||
48 | Isabella B. Grant | 1998 | Vest-Brøndby | 39.87 | 1:29.89 | 2:21.08 | 3:03.91 | |||
49 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.51 | 1:30.93 | 2:26.31 | 3:06.08 | |||
50 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 38.27 | 1:25.65 | 2:21.46 | 3:06.26 | |||
51 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.94 | 1:26.01 | 2:22.83 | 3:07.39 | |||
52 | Meltem Dagidir | 1998 | Vest-Brøndby | 43.96 | 1:30.89 | 2:23.89 | 3:07.90 | |||
53 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.65 | 1:31.04 | 2:25.25 | 3:09.89 | |||
54 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 46.40 | 1:36.09 | 2:30.40 | 3:10.23 | |||
55 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 44.26 | 1:34.94 | 2:26.34 | 3:10.41 | |||
56 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 42.03 | 1:29.47 | 2:27.78 | 3:10.61 | |||
57 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 44.36 | 1:29.21 | 2:28.92 | 3:11.70 | |||
58 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 44.65 | 1:31.24 | 2:27.94 | 3:12.90 | |||
- | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ryg afslut på maven | |||||
- | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v/75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Bak | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 27.96 | 59.51 | 1:40.79 | 2:10.08 | |||
2 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.85 | 59.89 | 1:40.70 | 2:10.38 | |||
3 | Mathias Hvid | 1994 | GI-40 Hermes | 29.34 | 1:05.10 | 1:45.68 | 2:16.35 | |||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 2:18.37 | 2:18.37 | |||||
4 | Frederik Gustafsson | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 28.10 | 1:04.53 | 1:47.10 | 2:18.37 | |||
6 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.57 | 1:06.17 | 1:46.37 | 2:19.77 | |||
7 | Martin Weberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 29.86 | 1:08.26 | 1:48.91 | 2:20.64 | |||
8 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 28.49 | 1:06.03 | 1:48.09 | 2:20.95 | |||
9 | Christian Christensen | 1991 | GI-40 Hermes | 30.50 | 1:07.46 | 1:46.04 | 2:21.86 | |||
10 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.11 | 1:07.89 | 1:49.50 | 2:21.94 | |||
11 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.12 | 1:09.05 | 1:52.21 | 2:23.73 | |||
12 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 30.93 | 1:09.22 | 1:50.60 | 2:23.92 | |||
13 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.00 | 1:11.55 | 1:52.12 | 2:24.71 | |||
14 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 30.34 | 1:09.92 | 1:51.03 | 2:26.79 | |||
14 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.63 | 1:09.28 | 1:53.18 | 2:26.79 | |||
16 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.55 | 1:09.81 | 1:52.99 | 2:26.99 | |||
17 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 32.06 | 1:09.17 | 1:54.34 | 2:27.61 | |||
18 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.23 | 1:06.58 | 1:53.79 | 2:27.86 | |||
19 | Hannibal Steenfos | 1996 | GI-40 Hermes | 32.22 | 1:12.41 | 1:56.52 | 2:28.90 | |||
20 | Timon Wedekind | 1996 | GI-40 Hermes | 33.63 | 1:14.00 | 1:55.41 | 2:29.06 | |||
21 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.87 | 1:10.88 | 1:57.47 | 2:29.48 | |||
22 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 30.51 | 1:07.78 | 1:53.15 | 2:29.63 | |||
23 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 30.12 | 1:10.08 | 1:57.43 | 2:30.16 | |||
24 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 34.54 | 1:15.23 | 1:57.85 | 2:32.33 | |||
25 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.26 | 1:13.45 | 1:59.59 | 2:33.26 | |||
26 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | GI-40 Hermes | 35.22 | 1:14.89 | 1:59.46 | 2:35.25 | |||
27 | Hans Henrik Havn | 1992 | Orient Svømning | 29.50 | 1:07.28 | 1:59.06 | 2:36.24 | |||
28 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | GI-40 Hermes | 32.21 | 1:14.55 | 2:02.09 | 2:37.17 | |||
29 | Gustav Lindecrona | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.57 | 1:12.32 | 1:58.53 | 2:37.37 | |||
29 | Lasse Sieben | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 36.16 | 1:16.35 | 1:59.75 | 2:37.37 | |||
31 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 35.43 | 1:16.02 | 2:01.86 | 2:37.76 | |||
32 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 35.98 | 1:18.37 | 2:01.90 | 2:38.63 | |||
33 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 35.87 | 1:18.33 | 2:03.44 | 2:42.28 | |||
34 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 36.38 | 1:19.68 | 2:06.80 | 2:42.67 | |||
35 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.54 | 1:20.53 | 2:07.50 | 2:44.33 | |||
36 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 36.60 | 1:18.59 | 2:08.04 | 2:45.19 | |||
37 | Martin Wiftrand | 1998 | Vest-Brøndby | 39.50 | 1:22.74 | 2:11.83 | 2:49.16 | |||
38 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 41.17 | 1:26.84 | 2:13.99 | 2:51.64 | |||
39 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.60 | 1:26.28 | 2:18.02 | 2:57.81 | |||
40 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 40.84 | 1:26.56 | 2:20.80 | 3:00.06 | |||
41 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 42.17 | 1:28.26 | 2:22.01 | 3:01.93 | |||
42 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.86 | 1:25.90 | 2:26.39 | 3:05.46 | |||
43 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.62 | 1:28.25 | 2:24.71 | 3:07.87 | |||
44 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.20 | 1:30.13 | 2:28.38 | 3:08.11 | |||
45 | Erik Kjaergaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.13 | 1:32.70 | 2:28.91 | 3:08.49 | |||
46 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 45.01 | 1:39.18 | 2:34.15 | 3:13.30 | |||
47 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.01 | 1:32.72 | 2:33.02 | 3:14.79 | |||
48 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 41.55 | 1:35.55 | 2:32.10 | 3:16.08 | |||
49 | Mads Andersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.47 | 1:32.33 | 2:32.37 | 3:16.91 | |||
50 | Mathias Vestergaard | 2001 | GI-40 Hermes | 46.80 | 1:39.89 | 2:37.83 | 3:24.07 | |||
51 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | GI-40 Hermes | 49.21 | 1:43.93 | 2:39.92 | 3:27.18 | |||
52 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | 52.73 | 1:40.26 | 2:44.57 | 3:29.52 | |||
53 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 52.68 | 1:46.70 | 2:47.07 | 3:38.16 | |||
- | Thor Hvid Ulrich | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 31, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.62 | 2:13.34 | 3:19.38 | 4:25.74 | |||
2 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.62 | 2:15.11 | 3:24.58 | 4:33.22 | |||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 1:05.91 | 2:15.84 | 3:26.14 | 4:35.61 | |||
4 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:08.41 | 2:18.02 | 3:27.95 | 4:38.46 | |||
5 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 1:06.29 | 2:17.23 | 3:28.93 | 4:39.40 | |||
6 | Sofie Sørensen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.53 | 2:21.40 | 3:34.45 | 4:46.39 | |||
7 | Emilie Riisberg | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 1:07.84 | 2:21.33 | 3:34.94 | 4:47.05 | |||
8 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.50 | 2:24.47 | 3:39.54 | 4:52.47 | |||
9 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 1:09.27 | 2:24.30 | 3:40.69 | 4:56.36 | |||
10 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.14 | 2:27.79 | 3:45.48 | 5:02.09 | |||
11 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:15.34 | 2:33.50 | 3:49.56 | 5:05.06 | |||
12 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:13.88 | 2:32.01 | 3:50.57 | 5:06.78 | |||
13 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.86 | 2:31.34 | 3:50.40 | 5:07.22 | |||
14 | Siri Christensen | 1997 | GI-40 Hermes | 1:15.31 | 2:33.65 | 3:52.79 | 5:12.35 | |||
15 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:17.70 | 2:38.58 | 3:59.13 | 5:15.91 | |||
16 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.20 | 2:39.69 | 4:01.91 | 5:20.80 | |||
17 | Merle F. V. Christensen | 1998 | GI-40 Hermes | 1:16.19 | 2:39.57 | 4:01.92 | 5:22.82 | |||
18 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 1:17.80 | 2:40.60 | 4:02.09 | 5:23.18 | |||
19 | Natasja Schultz | 1998 | GI-40 Hermes | 1:17.51 | 2:42.91 | 4:09.63 | 5:34.45 | |||
20 | Cecilie T Linden | 1997 | Vest-Brøndby | 1:18.05 | 2:45.06 | 4:13.54 | 5:39.04 | |||
21 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 1:20.56 | 2:49.13 | 4:16.81 | 5:42.96 | |||
22 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:25.56 | 2:55.30 | 4:21.09 | 5:45.87 | |||
23 | Regitze Gaard | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.61 | 2:52.76 | 4:23.81 | 5:49.36 | |||
24 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.01 | 2:57.99 | 4:30.49 | 5:59.88 | |||
25 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:26.60 | 3:01.05 | 4:39.00 | 6:04.95 | |||
26 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 1:26.08 | 3:00.79 | 4:37.36 | 6:05.12 | |||
27 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:28.40 | 3:02.22 | 4:36.77 | 6:06.33 | |||
28 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 6:06.65 | ||||||
29 | Mathilde Norking | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.45 | 3:00.63 | 4:36.34 | 6:10.48 | |||
30 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 1:26.75 | 3:02.08 | 4:34.69 | 6:11.21 | |||
31 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 1:30.03 | 3:07.11 | 4:41.68 | 6:13.13 | |||
32 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:27.70 | 3:02.07 | 4:40.50 | 6:15.45 | |||
33 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 1:26.18 | 3:03.71 | 4:41.64 | 6:16.05 | |||
34 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 1:28.55 | 3:05.58 | 4:42.33 | 6:17.32 | |||
35 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:30.06 | 3:07.81 | 5:35.82 | 6:23.26 | |||
36 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 1:32.83 | 3:20.04 | 5:07.36 | 6:50.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 14:35 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Aleksander Aslak Nørgaard | 2000 | 343 | 1:13.98 | 2:31.40 | 3:49.19 | 5:04.01 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | 274 | 1:15.91 | 2:39.39 | 4:04.61 | 5:27.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 222 | 1:21.65 | 2:53.22 | 4:22.96 | 5:51.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 178 | 1:28.18 | 3:03.99 | 4:41.39 | 6:18.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Frederik Olsson | 2000 | 129 | 1:36.12 | 3:26.10 | 5:16.51 | 7:01.56 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johan Müller | 1998 | 490 | 1:05.03 | 2:14.11 | 3:22.35 | 4:29.86 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christian Andersen | 1999 | 409 | 1:09.88 | 2:23.18 | 3:36.39 | 4:46.56 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
3 | Rune Dirk Willén | 1998 | 396 | 1:10.41 | 2:24.22 | 3:37.57 | 4:49.67 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 392 | 1:10.62 | 2:23.24 | 3:37.87 | 4:50.72 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 391 | 1:11.15 | 2:25.55 | 3:39.43 | 4:50.92 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
6 | Emil Hedegaard | 1999 | 369 | 1:09.93 | 2:26.32 | 3:43.08 | 4:56.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | 356 | 1:11.24 | 2:26.23 | 3:42.54 | 5:00.21 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 346 | 1:13.00 | 2:29.89 | 4:25.53 | 5:03.10 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Carl Fabiansen | 1999 | 337 | 1:12.24 | 2:30.73 | 3:49.76 | 5:05.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 321 | 1:16.20 | 2:35.13 | 3:54.37 | 5:10.68 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
11 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 307 | 1:12.37 | 2:32.36 | 3:53.72 | 5:15.25 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Kenneth Abcell | 1998 | 303 | 1:15.78 | 2:36.13 | 3:56.85 | 5:16.93 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Emil D. Nielsen | 1999 | 268 | 1:19.41 | 2:45.53 | 4:10.53 | 5:30.14 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Frederik Rindshøj | 1999 | 267 | 1:18.07 | 2:42.22 | 4:06.11 | 5:30.39 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 265 | 1:20.93 | 2:44.45 | 4:08.69 | 5:31.42 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 256 | 1:18.50 | 2:43.48 | 4:10.14 | 5:34.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Andreas Vestergaard | 1999 | 253 | 1:19.85 | 2:45.67 | 4:11.28 | 5:36.31 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 253 | 1:19.48 | 2:44.88 | 4:12.33 | 5:36.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 230 | 1:20.10 | 2:49.19 | 4:18.07 | 5:47.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Asger Kragh | 1999 | 212 | 1:24.02 | 2:55.35 | 4:27.81 | 5:56.87 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
21 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 190 | 1:26.72 | 3:00.57 | 4:36.07 | 6:09.95 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
22 | Andreas Samberg | 1998 | 164 | 1:28.02 | 3:07.40 | 4:49.32 | 6:28.93 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 508 | 1:03.92 | 2:11.46 | 3:19.58 | 4:26.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | 501 | 1:04.60 | 2:13.13 | 3:21.54 | 4:27.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Hannibal Steenfos | 1996 | 484 | 1:03.24 | 2:12.32 | 3:21.69 | 4:31.03 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Thor Simonsen | 1997 | 444 | 1:06.46 | 2:17.30 | 3:28.60 | 4:38.89 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
5 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 442 | 1:06.06 | 2:18.03 | 3:29.17 | 4:39.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Isak Lichi | 1997 | 414 | 1:05.45 | 2:19.89 | 3:33.46 | 4:45.53 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 410 | 1:07.95 | 2:20.14 | 3:33.78 | 4:46.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 405 | 1:09.65 | 2:23.06 | 3:36.47 | 4:47.55 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Victor Bødker | 1997 | 392 | 1:08.13 | 2:23.25 | 3:38.34 | 4:50.84 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Mads Theisen | 1996 | 377 | 1:10.92 | 2:25.03 | 3:39.47 | 4:54.55 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
11 | Magnus Troest | 1997 | 366 | 1:11.64 | 2:29.69 | 4:21.92 | 4:57.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 364 | 1:10.81 | 2:28.96 | 3:46.54 | 4:58.09 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Daniel Højme | 1997 | 338 | 1:11.91 | 2:29.71 | 3:47.81 | 5:05.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Joakim Sletbjerg Skov | 1997 | 306 | 1:17.59 | 2:40.55 | 4:01.72 | 5:15.90 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
Løb 32, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 551 | 1:00.80 | 2:07.49 | 3:13.95 | 4:19.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 543 | 59.07 | 2:06.48 | 3:13.99 | 4:20.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 497 | 1:05.06 | 2:13.15 | 3:21.29 | 4:28.56 | |||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 1:01.29 | 2:08.57 | 3:16.66 | 4:23.94 | EXTRA | |||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christine Greisen | 2000 | 230 | 41.44 | 1:32.57 | 2:26.04 | 3:17.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 538 | 34.20 | 1:13.47 | 1:51.09 | 2:28.54 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 436 | 35.19 | 1:15.39 | 1:57.59 | 2:39.29 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 396 | 34.56 | 1:16.89 | 2:00.45 | 2:44.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 393 | 35.42 | 1:16.87 | 2:01.32 | 2:44.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 338 | 36.78 | 1:20.47 | 2:07.08 | 2:53.35 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 336 | 37.74 | 1:21.38 | 2:07.09 | 2:53.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rebekka Larsen | 1998 | 286 | 39.52 | 1:26.53 | 2:12.00 | 3:03.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Marie Skov Andersen | 1998 | 217 | 39.21 | 1:28.83 | 2:23.86 | 3:21.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 641 | 32.32 | 1:09.21 | 1:43.64 | 2:20.05 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 623 | 32.08 | 1:07.59 | 1:43.78 | 2:21.41 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 431 | 34.89 | 1:14.89 | 1:56.80 | 2:39.89 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Thea Jensen | 1996 | 415 | 34.06 | 1:14.47 | 1:58.64 | 2:41.97 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 364 | 39.13 | 1:21.56 | 2:04.68 | 2:49.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christian Sandager | 1998 | 375 | 31.54 | 1:08.10 | 1:47.90 | 2:31.33 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Tobias Fournais | 1998 | 276 | 35.76 | 1:18.75 | 2:05.28 | 2:47.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 151 | 43.62 | 1:36.06 | 2:31.37 | 3:25.01 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 451 | 30.77 | 1:05.78 | 1:42.97 | 2:22.23 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 407 | 32.43 | 1:09.79 | 1:48.49 | 2:27.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laurits Mathiassen | 1997 | 278 | 34.16 | 1:16.17 | 2:01.75 | 2:47.27 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | DSQ | Brystben eft. vend | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bjarke Schäfer | 1993 | 439 | 32.67 | 1:09.47 | 1:46.76 | 2:23.61 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 32.31 | 1:09.32 | 1:46.14 | 2:21.30 | EXTRA | |||
Albertslund IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 254 | 36.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 203 | 39.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mia Lindberg | 2003 | 143 | 44.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Celia Puggaard | 2003 | 132 | 45.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Emma Pedersen | 2002 | 127 | 46.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 123 | 46.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 112 | 48.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Runa Riedel Pedersen | 2002 | 111 | 48.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 105 | 49.21 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | 102 | 49.78 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ida Iversen | 2002 | 73 | 55.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 442 | 30.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 386 | 31.92 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 331 | 33.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Hager | 2001 | 330 | 33.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | 330 | 33.66 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Celine Brock | 2000 | 316 | 34.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | 296 | 34.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 286 | 35.30 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 283 | 35.41 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
10 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 279 | 35.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 278 | 35.62 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 277 | 35.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Regitze Gaard | 2001 | 257 | 36.55 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 227 | 38.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Victoria Bülow | 2001 | 223 | 38.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
16 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 218 | 38.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 217 | 38.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Freja Brix Hansen | 2001 | 193 | 40.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
19 | Victoria Dahl | 2000 | 192 | 40.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Victoria Vorm | 2001 | 188 | 40.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Jamilla Bistrup | 2001 | 184 | 40.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 181 | 41.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Maya Isabella Saxtorft | 2000 | 180 | 41.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Emma Mikkelsen | 2001 | 162 | 42.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Rikke Thygesen | 2000 | 149 | 43.89 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
26 | Isabel Absel | 2001 | 148 | 43.94 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 146 | 44.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Rositha Christensen | 2000 | 113 | 48.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Josefine Sørensen | 2000 | 103 | 49.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Camilla Hansen | 2000 | 99 | 50.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Julie Norling Pedersen | 2001 | 96 | 50.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Amalie Jacobsen | 2000 | 91 | 51.72 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikoline Svensson | 1998 | 486 | 29.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Freja Gram | 1999 | 425 | 30.92 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rebecca Grønlund | 1998 | 403 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Celina Lohmann | 1999 | 395 | 31.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mathilde Olsen | 1998 | 392 | 31.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 391 | 31.80 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 385 | 31.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 374 | 32.26 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 367 | 32.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emilie Elmeros Jersild | 1998 | 361 | 32.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicoline Clement | 1999 | 357 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Anne Sofie Gammelgaard | 1998 | 356 | 32.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma la Cour | 1999 | 353 | 32.89 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
14 | Katrine B. Hansen | 1999 | 342 | 33.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Alberte Mantzius Heerwage | 1999 | 331 | 33.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Silke Christoffersen | 1998 | 331 | 33.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Isabella B. Grant | 1998 | 328 | 33.70 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 319 | 34.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Simone Bukholt | 1999 | 319 | 34.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Maja Leth Bang | 1999 | 313 | 34.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Meltem Dagidir | 1998 | 306 | 34.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Stine Mathiasen | 1998 | 294 | 34.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Nanna Sonne | 1999 | 289 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 275 | 35.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Maiken Jakobsen | 1999 | 274 | 35.79 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
26 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 263 | 36.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 261 | 36.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Katrine Johannessen | 1999 | 201 | 39.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | 158 | 43.03 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
30 | Isabella Ring | 1999 | 143 | 44.47 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 599 | 27.58 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 576 | 27.94 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 550 | 28.37 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 549 | 28.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Elina Wagner | 1996 | 529 | 28.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 527 | 28.79 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Louise Delani | 1984 | 513 | 29.05 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Trine Meier | 1995 | 504 | 29.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Sørensen | 1997 | 504 | 29.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 503 | 29.23 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Amanda Sandager | 1995 | 499 | 29.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Helene Vistisen | 1997 | 492 | 29.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Olivia Ane Frey | 1994 | 483 | 29.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Sif Vange | 1997 | 477 | 29.75 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 469 | 29.93 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Isabel Brylov | 1994 | 452 | 30.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Klara Tetzschner Madsen | 1997 | 445 | 30.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 443 | 30.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 402 | 31.51 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
20 | Bolette Thomsen | 1997 | 392 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Clara Albek | 1996 | 362 | 32.61 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 313 | 34.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Charlotte Pedersen | 1996 | 295 | 34.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Dina Ingemann | 1997 | 183 | 40.92 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 222 | 33.53 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Aleksander Aslak Nørgaard | 2000 | 215 | 33.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 210 | 34.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 193 | 35.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Jonas Jørgensen | 2001 | 187 | 35.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Viktor Kielstrup | 2000 | 177 | 36.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | 174 | 36.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | 166 | 36.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Mathias Vestergaard | 2001 | 159 | 37.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 155 | 37.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Côme Basile Receveur | 2002 | 155 | 37.80 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 149 | 38.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Alexander Rendlev | 2001 | 143 | 38.80 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | August Weilguny | 2001 | 141 | 39.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | 139 | 39.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Frederik H Christiansen | 2000 | 132 | 39.88 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | 131 | 40.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | 129 | 40.15 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Hjalte Christensen | 2001 | 124 | 40.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Mike Johansen | 2001 | 120 | 41.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Sebastian Wærling | 2000 | 119 | 41.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | 114 | 41.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Frederik Victor Povlsen | 2001 | 111 | 42.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Frederik Olsson | 2000 | 110 | 42.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Anders Skousen | 2002 | 102 | 43.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Frederik Schorling | 2000 | 100 | 43.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Markus Bjerre Nielsen | 2001 | 98 | 43.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 92 | 45.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 91 | 45.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 89 | 45.45 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Aleksandar Pesic | 2001 | 89 | 45.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Emil Skaarup | 2001 | 85 | 46.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Albert Voldum Krog | 2001 | 85 | 46.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 430 | 26.90 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Johan Müller | 1998 | 404 | 27.47 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Mathias Wilquin | 1998 | 316 | 29.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 315 | 29.83 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | 314 | 29.88 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1999 | 291 | 30.63 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
7 | Martin Wiftrand | 1998 | 283 | 30.91 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Emil Hedegaard | 1999 | 281 | 30.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Rune Dirk Willén | 1998 | 280 | 31.02 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
10 | Pierre Høgenhaug | 1999 | 279 | 31.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
11 | Mads Midtbøll | 1998 | 268 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Emil D. Nielsen | 1999 | 264 | 31.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Anders Sørensen | 1999 | 253 | 32.11 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 252 | 32.13 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Andreas Vestergaard | 1999 | 249 | 32.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 248 | 32.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Rasmus Skalbo | 1998 | 239 | 32.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Marcus Kjærsgaard | 1999 | 238 | 32.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Christoffer Børling | 1998 | 237 | 32.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 233 | 32.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Mikkel Ulrich | 1998 | 219 | 33.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 216 | 33.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 214 | 33.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 213 | 34.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Lukas Gustafson | 1999 | 211 | 34.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Andreas Samberg | 1998 | 207 | 34.30 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
27 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 196 | 34.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 193 | 35.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Erik Kjaergaard | 1999 | 187 | 35.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Sebastian S. Nielsen | 1998 | 172 | 36.49 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
31 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 169 | 36.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Bjørn Dorph-Petersen | 1999 | 164 | 37.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
33 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 164 | 37.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 159 | 37.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Lukas Storm | 1999 | 151 | 38.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Frederik Filtenborg | 1998 | 142 | 38.90 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
37 | Lukas Hitnov Clare | 1999 | 116 | 41.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 106 | 42.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Marcus Højengaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Gjerulff | 1996 | 472 | 26.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 466 | 26.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 446 | 26.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Högborg | 1996 | 430 | 26.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 388 | 27.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Thor Simonsen | 1997 | 380 | 28.03 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
7 | Magnus Troest | 1997 | 375 | 28.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | 365 | 28.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Mads Theisen | 1996 | 363 | 28.45 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
10 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 362 | 28.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 350 | 28.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 317 | 29.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | 307 | 30.09 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
14 | Oliver Jacobsen | 1997 | 286 | 30.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 285 | 30.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Joakim Sletbjerg Skov | 1997 | 285 | 30.84 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
17 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 278 | 31.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Martin Nielsen | 1997 | 277 | 31.14 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 259 | 31.84 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Christopher Pedersen | 1997 | 230 | 33.12 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 528 | 25.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Søren Meier | 1994 | 514 | 25.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 492 | 25.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | 475 | 26.02 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | 468 | 26.14 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | 466 | 26.18 | ||||||
Orient Svømning | ||||||||||
7 | Jesper Broberg | 1994 | 441 | 26.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 436 | 26.78 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
9 | Anders Svendsen | 1993 | 414 | 27.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gustav Lindecrona | 1995 | 399 | 27.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 37, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emma la Cour | 1999 | 401 | 1:21.10 | 2:45.94 | 4:10.39 | 5:34.78 | 20:59.54 | ||
Søllerød Svømmeklub SNIK | 6:59.04 | 8:23.00 | 9:47.23 | 11:12.13 | ||||||
12:36.61 | 14:01.21 | 15:25.86 | 16:50.35 | |||||||
18:14.32 | 19:37.57 | |||||||||
Løb 37, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 705 | 1:08.47 | 2:19.33 | 3:30.20 | 4:41.03 | 17:23.57 | ||
Birkerød Svømmeklub | 5:50.05 | 6:59.19 | 8:08.46 | 9:18.05 | ||||||
10:27.81 | 11:36.78 | 12:46.07 | 13:55.33 | |||||||
15:05.39 | 16:15.51 | |||||||||
2 | Maria Bastiansen | 1995 | 663 | 1:08.83 | 2:20.04 | 3:30.27 | 4:40.45 | 17:45.16 | ||
Farum Svømmeklub | 5:51.00 | 7:01.69 | 8:13.30 | 9:24.87 | ||||||
10:36.46 | 11:48.28 | 12:59.94 | 14:11.66 | |||||||
15:22.90 | 16:34.78 | |||||||||
3 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 528 | 1:09.04 | 2:23.67 | 3:40.20 | 4:56.28 | 19:08.91 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:12.77 | 7:30.25 | 8:47.65 | 10:04.82 | ||||||
11:22.06 | 12:39.71 | 13:57.84 | 15:15.55 | |||||||
16:33.82 | 17:52.36 | |||||||||
4 | Anja Rytter Hansen | 1997 | 490 | 1:11.40 | 2:28.27 | 3:46.18 | 5:04.50 | 19:38.23 | ||
GI-40 Hermes | 6:23.20 | 7:42.15 | 9:02.10 | 10:22.13 | ||||||
12:22.52 | 13:42.53 | 15:03.33 | 16:24.08 | |||||||
17:41.89 | 19:00.23 | |||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 456 | 1:18.12 | 2:39.98 | 4:01.02 | 5:22.73 | 20:06.67 | ||
Søllerød Svømmeklub SNIK | 6:43.51 | 8:02.86 | 9:22.72 | 10:42.46 | ||||||
12:02.83 | 13:23.91 | 14:44.92 | 16:06.76 | |||||||
17:29.27 | 18:49.37 | |||||||||
6 | Mette-Louise Kobbernagel | 1997 | 411 | 1:17.51 | 2:39.25 | 4:01.43 | 5:24.42 | 20:48.72 | ||
Hørsholm Svømmeforening | 6:47.95 | 8:12.57 | 9:37.62 | 11:02.80 | ||||||
12:28.08 | 13:52.63 | 15:15.49 | 16:40.64 | |||||||
18:03.65 | 19:27.18 | |||||||||
7 | Cecilie T Linden | 1997 | 313 | 1:22.77 | 2:52.96 | 4:24.82 | 5:57.13 | 22:47.02 | ||
Vest-Brøndby | 7:29.35 | 9:01.01 | 10:32.55 | 12:05.20 | ||||||
13:37.29 | 15:10.72 | 16:44.12 | 18:17.19 | |||||||
19:49.01 | 21:19.98 | |||||||||
8 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | 274 | 1:22.76 | 2:57.56 | 4:34.18 | 6:12.47 | 23:49.14 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 7:50.18 | 9:26.88 | 11:04.35 | 12:40.65 | ||||||
14:17.32 | 15:54.83 | 17:32.94 | 19:08.39 | |||||||
20:43.38 | 22:19.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 173 | 47.59 | 1:39.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Pedersen | 2002 | 149 | 50.04 | 1:44.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 139 | 50.96 | 1:46.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Malberg | 2002 | 122 | 52.83 | 1:51.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ellen Kjærgaard | 2002 | 106 | 1:56.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 101 | 57.64 | 1:58.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Celia Puggaard | 2003 | 91 | 59.91 | 2:02.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 91 | 58.37 | 2:02.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 91 | 1:01.49 | 2:03.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sofie Maagøe | 2003 | 88 | 59.08 | 2:04.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ida Iversen | 2002 | 73 | 1:03.57 | 2:12.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Duus | 2000 | 387 | 36.28 | 1:15.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | 351 | 38.08 | 1:18.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 345 | 38.58 | 1:18.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 321 | 39.71 | 1:20.67 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 318 | 39.72 | 1:20.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 281 | 41.93 | 1:24.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 272 | 42.52 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Christine Greisen | 2000 | 250 | 43.39 | 1:27.73 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Sofie Kornbek | 2000 | 245 | 43.31 | 1:28.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Fiona Grundtvig | 2000 | 236 | 43.63 | 1:29.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Clara Marott Schelde | 2000 | 236 | 43.28 | 1:29.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Olivia Therkelsen | 2000 | 230 | 44.19 | 1:30.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 221 | 45.74 | 1:31.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Amalie Drud Nielsen | 2000 | 221 | 45.38 | 1:31.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 219 | 44.64 | 1:31.56 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 198 | 45.87 | 1:34.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 196 | 47.25 | 1:35.13 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 193 | 45.20 | 1:35.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 187 | 49.46 | 1:36.59 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Sarah C. Meno | 2000 | 187 | 47.88 | 1:36.63 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Ida Laurberg Andersen | 2000 | 181 | 49.94 | 1:37.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 181 | 47.41 | 1:37.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Mathilde Laugesen | 2001 | 178 | 47.72 | 1:38.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
24 | Hannah Hansen Hvidt | 2000 | 175 | 50.40 | 1:38.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 174 | 1:38.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | 171 | 48.50 | 1:39.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 171 | 48.39 | 1:39.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 168 | 49.35 | 1:40.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 163 | 50.18 | 1:41.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Jamilla Bistrup | 2001 | 159 | 49.67 | 1:41.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Isabel Absel | 2001 | 140 | 52.51 | 1:46.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Freja Brix Hansen | 2001 | 129 | 52.72 | 1:49.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Victoria Dahl | 2000 | 125 | 53.78 | 1:50.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | 125 | 54.26 | 1:50.47 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Emilie Sørensen | 2001 | 116 | 1:00.44 | 1:53.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | 116 | 51.96 | 1:53.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Sarah Krogh Scott | 2000 | 115 | 55.00 | 1:53.41 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Anna Frevert | 2001 | 112 | 57.72 | 1:54.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
39 | Malene Tilsted Knudsen | 2000 | 106 | 55.49 | 1:56.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Rositha Christensen | 2000 | 104 | 57.23 | 1:57.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Camilla Hansen | 2000 | 93 | 2:01.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Amalie Jacobsen | 2000 | 91 | 59.51 | 2:02.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Josefine Sørensen | 2000 | 77 | 1:04.86 | 2:09.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 485 | 34.54 | 1:10.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 464 | 35.04 | 1:11.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 438 | 35.58 | 1:12.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 407 | 35.65 | 1:14.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 397 | 36.59 | 1:15.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 380 | 37.72 | 1:16.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | 379 | 37.01 | 1:16.34 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Rikke Dehn | 1999 | 369 | 37.50 | 1:17.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Mathilde Olsen | 1998 | 348 | 37.91 | 1:18.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Maagøe | 1999 | 347 | 37.71 | 1:18.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Freja Gram | 1999 | 347 | 38.83 | 1:18.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Louise Bromose | 1999 | 341 | 38.96 | 1:19.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Krell Refn | 1999 | 337 | 38.32 | 1:19.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 335 | 38.98 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 328 | 39.34 | 1:20.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Katrine B. Hansen | 1999 | 325 | 39.52 | 1:20.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Frederikke Dons | 1998 | 325 | 39.34 | 1:20.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 322 | 39.19 | 1:20.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 312 | 39.54 | 1:21.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Maria Grandt | 1998 | 309 | 39.98 | 1:21.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 305 | 39.60 | 1:22.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nanna Sonne | 1999 | 294 | 41.19 | 1:23.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Nicoline Clement | 1999 | 294 | 40.08 | 1:23.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Rebekka Larsen | 1998 | 290 | 40.18 | 1:23.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Stine Mathiasen | 1998 | 273 | 41.41 | 1:25.11 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
26 | Katrine Hvid | 1998 | 272 | 41.84 | 1:25.27 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Signe Skousen | 1999 | 264 | 59.28 | 1:26.08 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Sofie Strandby | 1999 | 254 | 42.47 | 1:27.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Ida Jensen | 1998 | 254 | 42.87 | 1:27.23 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emily Krontoft | 1998 | 238 | 42.82 | 1:29.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
31 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 196 | 1:35.10 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Laura Hartz | 1998 | 191 | 46.42 | 1:35.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
33 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | 188 | 48.13 | 1:36.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Mathilde Norking | 1999 | 160 | 50.02 | 1:41.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Katrine Johannessen | 1999 | 159 | 1:42.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 615 | 32.00 | 1:04.93 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Marie Gadfelt | 1996 | 493 | 33.62 | 1:09.93 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabel Brylov | 1994 | 491 | 34.63 | 1:09.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 491 | 33.47 | 1:10.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elina Wagner | 1996 | 487 | 34.11 | 1:10.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Linnea Lau Everland | 1996 | 475 | 34.39 | 1:10.77 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 438 | 34.79 | 1:12.72 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 414 | 36.11 | 1:14.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Olivia Ane Frey | 1994 | 396 | 36.39 | 1:15.18 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 344 | 37.43 | 1:18.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 329 | 39.24 | 1:20.00 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Bolette Thomsen | 1997 | 329 | 38.68 | 1:20.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Julie Bak | 1997 | 301 | 39.60 | 1:22.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup 2011 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | GI40/Hermes | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 oktober 2011 |
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | 214 | 39.63 | 1:21.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 193 | 40.89 | 1:24.72 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 174 | 42.62 | 1:27.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 158 | 44.21 | 1:30.62 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | 154 | 44.28 | 1:31.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Jonas Jørgensen | 2001 | 153 | 45.89 | 1:31.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 152 | 44.73 | 1:31.80 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | 146 | 45.78 | 1:32.87 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Martin Holst | 2000 | 127 | 48.17 | 1:37.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Daniel Kühn Christiansen | 2000 | 126 | 47.87 | 1:37.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Mathias Vestergaard | 2001 | 122 | 47.75 | 1:38.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 117 | 48.74 | 1:39.92 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 116 | 50.57 | 1:40.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Nikolaj Ilyas Nielsen | 2000 | 98 | 52.80 | 1:46.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Tobias Hufeldt | 2001 | 96 | 52.86 | 1:46.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Frederik H Christiansen | 2000 | 94 | 53.15 | 1:47.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | August Weilguny | 2001 | 92 | 54.03 | 1:48.24 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Frede Meincke | 2002 | 83 | 1:51.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Sebastian Wain-Sigsgaard | 2000 | 82 | 56.20 | 1:52.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Albert Voldum Krog | 2001 | 81 | 56.08 | 1:53.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Côme Basile Receveur | 2002 | 78 | 55.75 | 1:54.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Anders Skousen | 2002 | 78 | 55.77 | 1:54.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emil Skaarup | 2001 | 78 | 55.98 | 1:54.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 69 | 55.53 | 1:59.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Aleksandar Pesic | 2001 | 68 | 58.43 | 2:00.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 65 | 58.39 | 2:02.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Frederik Schorling | 2000 | 64 | 56.36 | 2:02.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ludvig Egeskov Schroll | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mike Johansen | 2001 | DSQ | Svøm på maven v/50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sebastian Wærling | 2000 | DSQ | Svøm på mave v/50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 382 | 32.93 | 1:07.43 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | William Matras | 1998 | 327 | 34.74 | 1:11.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Frederik Galving | 1998 | 308 | 34.63 | 1:12.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | 268 | 36.62 | 1:15.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Kenneth Abcell | 1998 | 253 | 37.04 | 1:17.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Jon R. Pedersen | 1998 | 242 | 39.23 | 1:18.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Anders Sørensen | 1999 | 237 | 38.04 | 1:19.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | 234 | 37.79 | 1:19.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 228 | 38.52 | 1:20.16 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | 225 | 39.20 | 1:20.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 220 | 39.63 | 1:21.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Emil D. Nielsen | 1999 | 210 | 39.93 | 1:22.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Mads Andersen | 1998 | 210 | 40.11 | 1:22.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Marcus Højengaard | 1999 | 209 | 39.71 | 1:22.50 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
15 | Frederik Rindshøj | 1999 | 205 | 41.72 | 1:23.06 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 197 | 40.91 | 1:24.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Rasmus Skalbo | 1998 | 196 | 41.19 | 1:24.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Andreas Vestergaard | 1999 | 190 | 41.57 | 1:25.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 186 | 1:25.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 185 | 41.00 | 1:25.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Mads Midtbøll | 1998 | 184 | 41.95 | 1:25.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 184 | 42.75 | 1:26.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 183 | 42.13 | 1:26.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Rasmus Kien Jensen | 1999 | 182 | 41.07 | 1:26.39 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
25 | Mikkel Ulrich | 1998 | 168 | 42.62 | 1:28.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Erik Kjaergaard | 1999 | 164 | 44.46 | 1:29.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 163 | 45.47 | 1:29.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 162 | 44.04 | 1:29.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Asger Kragh | 1999 | 153 | 1:31.52 | ||||||
Søllerød Svømmeklub SNIK | ||||||||||
30 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 144 | 46.07 | 1:33.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Christoffer Kiss | 1999 | 142 | 46.13 | 1:33.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
32 | Christian Mørkeberg | 1999 | 126 | 47.38 | 1:37.51 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
33 | Sebastian S. Nielsen | 1998 | 124 | 47.09 | 1:38.08 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
34 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 111 | 48.99 | 1:41.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Lukas Hitnov Clare | 1999 | 107 | 51.80 | 1:43.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mads Munk Sørensen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/50m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Thyge Ludvigsen | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/25m | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 441 | 31.48 | 1:04.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 416 | 31.71 | 1:05.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Peter Gjerulff | 1996 | 385 | 32.51 | 1:07.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Isak Lichi | 1997 | 385 | 32.22 | 1:07.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | 379 | 32.56 | 1:07.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 378 | 33.05 | 1:07.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Aske Colding Ekman | 1996 | 367 | 33.29 | 1:08.34 | |||||
Orient Svømning | ||||||||||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 350 | 34.95 | 1:09.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 325 | 34.83 | 1:11.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 319 | 35.09 | 1:11.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Timon Wedekind | 1996 | 298 | 36.13 | 1:13.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 290 | 35.78 | 1:13.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Mathias Lund Jensen | 1997 | 228 | 38.51 | 1:20.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 461 | 30.61 | 1:03.36 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Olczyk | 1994 | 444 | 31.34 | 1:04.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Meier | 1994 | 435 | 30.47 | 1:04.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 09 oktober 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 18:17 |