Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Midtjylland |
|
Udskriftsdato |
24 september 2011 |
|
|
Stævne by |
Herning |
|
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|
|
Arrangør |
Region Midtjylland |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 september 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
|
352 |
43.88 |
1:33.37 |
2:24.23 |
|
3:17.66 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Snitgaard |
2000 |
|
307 |
48.31 |
1:41.68 |
2:35.68 |
|
3:26.93 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Diana Au |
2000 |
|
268 |
50.61 |
1:44.95 |
2:41.69 |
|
3:36.35 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nana Bundgaard |
2000 |
|
246 |
51.93 |
1:48.65 |
2:46.00 |
|
3:42.66 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannah Holmgaard |
2000 |
|
246 |
50.99 |
1:49.71 |
2:47.44 |
|
3:42.73 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elena Holmgaard |
2000 |
|
242 |
54.12 |
1:52.81 |
2:51.96 |
|
3:43.94 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ea Christoffersen |
2000 |
|
185 |
57.75 |
2:00.00 |
3:02.16 |
|
4:04.76 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Hegelund Jensen |
2000 |
|
180 |
56.48 |
2:00.21 |
3:05.14 |
|
4:07.24 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
|
451 |
42.55 |
1:29.70 |
2:17.65 |
|
3:01.91 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
428 |
45.05 |
1:32.20 |
2:20.66 |
|
3:05.09 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Asfeldt |
1999 |
|
364 |
44.47 |
1:34.60 |
2:26.20 |
|
3:15.46 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Johanne Laursen |
1999 |
|
343 |
46.66 |
1:38.91 |
2:29.97 |
|
3:19.23 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Trine Guldberg |
1999 |
|
262 |
50.46 |
1:46.31 |
2:43.03 |
|
3:38.11 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Linea Frederiksen |
1999 |
|
245 |
53.04 |
1:50.86 |
2:47.55 |
|
3:43.11 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Madsen |
1997 |
|
509 |
40.34 |
1:25.05 |
2:10.23 |
|
2:54.72 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christina Schlott Køpke |
1997 |
|
355 |
44.46 |
1:35.26 |
2:27.24 |
|
3:16.96 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simone Pedersen |
1997 |
|
248 |
50.33 |
1:45.76 |
2:45.80 |
|
3:42.12 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie L. Nielsen |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederikke Agerbo Modin |
1996 |
|
539 |
40.19 |
1:23.37 |
2:07.83 |
|
2:51.47 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
485 |
41.19 |
1:25.27 |
2:11.34 |
|
2:57.56 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Lund Cliff |
1996 |
|
457 |
43.02 |
1:28.65 |
2:15.66 |
|
3:01.10 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
406 |
43.46 |
1:32.52 |
2:20.45 |
|
3:08.48 |
|
|
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikoline Egerod Leth |
1996 |
|
333 |
47.99 |
1:39.10 |
2:30.32 |
|
3:21.35 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
24 september 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club |
Udskriftstidspunkt |
11:43 |
|