Tulokset Speedo Helsinki Swim Meet 2024
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Mar 31, 2024 to Apr 1, 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 200m Breaststroke Women - A Finals |
|
|
WR |
2:18.95 |
|
|
|
Tatjana SCHOENMAKER |
|
RSA |
|
|
|
|
|
|
ER |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke M. PEDERSEN |
1989 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
SE |
2:25.14 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
|
|
|
|
|
|
OQT |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OCT (B) |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
Pts |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eneli Jefimova |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
0.65 |
832 |
2:27.69 |
|
|
|
|
WAC - B |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.36 |
(-7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
0.71 |
798 |
2:29.75 |
+2.06 |
|
WAC - B |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.65 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
721 |
2:34.93 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.80 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
647 |
2:40.65 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.55 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
June Selin |
2006 |
OI Svømming |
|
646 |
2:40.73 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.55 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mirtel Merimaa |
2008 |
Ujumise Spordiklubi |
0.55 |
629 |
2:42.13 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.68 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
|
625 |
2:42.44 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.33 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Toompuu |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
0.61 |
583 |
2:46.31 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.74 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/1/2024 8:09:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 46, 200m Breaststroke Women - B Finals |
|
|
WR |
2:18.95 |
|
|
|
Tatjana SCHOENMAKER |
|
RSA |
|
|
|
|
|
|
ER |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke M. PEDERSEN |
1989 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
SE |
2:25.14 |
|
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
|
|
|
|
|
|
OQT |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OCT (B) |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
2:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
Pts |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
583 |
2:46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.19 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
0.34 |
570 |
2:47.57 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.07 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
0.56 |
563 |
2:48.27 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.39 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
547 |
2:49.88 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.79 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
538 |
2:50.78 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.73 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
0.70 |
538 |
2:50.82 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.48 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
0.55 |
524 |
2:52.35 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.40 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
508 |
2:54.07 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.67 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/1/2024 8:09:46 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-01 20:09:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|