Tulokset Snapphanesimmet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Snapphanesimmet | Utskriftsdatum | 01 oktober 2011 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 10:35 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 02 oktober 2011 |
Gren 2, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Knar Mikael | 1999 | S71 | 44.11 | 1:34.66 | 2:26.93 | 3:18.10 | |||
2 | Mollie Persson | 2000 | S71 | 44.88 | 1:39.05 | 2:32.92 | 3:25.74 | |||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 46.48 | 1:41.09 | 2:36.81 | 3:29.43 | |||
4 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 49.28 | 1:42.81 | 2:36.78 | 3:30.60 | |||
5 | Elin Nilsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 47.17 | 1:43.22 | 2:39.55 | 3:32.16 | |||
6 | Ebba Jönsson | 1999 | Åhus Simsällskap | 50.44 | 1:47.79 | 2:45.67 | 3:42.21 | |||
7 | Elsa Brink | 2002 | S71 | 54.04 | 1:53.23 | 2:54.42 | 3:55.80 | |||
- | Annie Zetterstrand | 1999 | Åhus Simsällskap | DSQ | ||||||
- | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.53 | 1:20.15 | 2:01.76 | 2:43.23 | |||
2 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 41.24 | 1:26.77 | 2:13.30 | 2:59.01 | |||
3 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.84 | 1:24.42 | 2:12.03 | 3:00.16 | |||
4 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 39.91 | 1:25.43 | 2:13.63 | 3:02.57 | |||
5 | Jonna Nordström | 1997 | S71 | 41.10 | 1:28.49 | 2:17.05 | 3:03.21 | |||
6 | Tina Njezic | 1997 | Karlskrona Simsällskap | 41.85 | 1:29.48 | 2:18.34 | 3:06.62 | |||
7 | Tove Persson Bivall | 1997 | S71 | 42.65 | 1:31.79 | 2:21.63 | 3:11.06 | |||
8 | Elin Brink | 1997 | Markaryds Simsällskap | 43.09 | 1:33.59 | 2:23.51 | 3:12.32 | |||
9 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 41.47 | 1:30.31 | 2:22.84 | 3:14.67 | |||
10 | Victoria Truong | 1998 | Kristianstads SLS | 44.83 | 1:34.60 | 2:25.95 | 3:16.27 | |||
11 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 45.27 | 1:36.19 | 2:28.20 | 3:19.11 | |||
12 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 46.79 | 1:37.86 | 2:30.30 | 3:24.84 | |||
- | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Klara Andersson | 1997 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
Gren 2, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.87 | 1:16.46 | 2:00.75 | 2:47.20 | |||
2 | Elvira Andersen | 1995 | Markaryds Simsällskap | 39.10 | 1:23.10 | 2:08.56 | 2:54.12 | |||
3 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 40.17 | 1:25.27 | 2:12.58 | 3:00.64 | |||
4 | Maja Duveborn | 1995 | Kristianstads SLS | 42.09 | 1:28.82 | 2:16.65 | 3:04.29 | |||
5 | Rebecka Winquist | 1996 | Markaryds Simsällskap | 40.87 | 1:28.36 | 2:17.88 | 3:07.19 | |||
6 | Michelle Liljegren | 1995 | Simsällskapet Delfin | 48.40 | 1:44.30 | 2:44.75 | 3:45.23 | |||
Gren 2, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hansson | 1992 | Eslövs Simsällskap | 36.77 | 1:16.82 | 1:57.71 | 2:39.21 | |||
2 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 37.99 | 1:19.89 | 2:03.25 | 2:46.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.19.00 | Utskriftsdatum | 01 oktober 2011 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 10:35 |