Results for Forum Horsens Cup 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: AirTjek Boligventilation |
Stævnerekord: 4.45.35 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Pedersen | 1994 | 1:06.62 | 2:21.94 | 3:43.58 | 4:49.13 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 1:06.34 | 2:22.03 | 3:49.51 | 4:57.76 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 1:06.50 | 2:25.73 | 3:50.30 | 4:57.79 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 1:10.40 | 2:33.03 | 3:56.23 | 5:08.50 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Kasper Zysek | 1994 | 1:12.21 | 2:33.38 | 4:15.74 | 5:26.11 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Anders Lund Hansen | 1994 | 1:12.81 | 2:38.99 | 4:09.94 | 5:26.71 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 1:12.24 | 2:37.51 | 4:10.09 | 5:26.83 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: AirTjek Boligventilation |
Stævnerekord: 4.45.35 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 1:12.13 | 2:29.57 | 3:53.41 | 5:03.18 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 1:12.31 | 2:28.11 | 3:56.53 | 5:05.82 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 1:10.98 | 2:33.43 | 4:02.95 | 5:10.23 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 1:12.51 | 2:30.03 | 4:01.90 | 5:10.86 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Viktor Holm | 1996 | 1:17.60 | 2:32.16 | 4:05.07 | 5:13.37 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 1:14.56 | 2:36.87 | 4:07.86 | 5:22.72 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 1:22.74 | 2:41.55 | 4:16.60 | 5:33.34 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: AirTjek Boligventilation |
Stævnerekord: 4.45.35 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Bøg | 1998 | 1:22.24 | 2:53.37 | 4:27.56 | 5:47.00 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Simon Johannsen | 1998 | 1:27.08 | 2:56.06 | 4:37.26 | 5:56.73 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Careitec A/S |
Stævnerekord: 5.15.21 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | 1:10.55 | 2:32.65 | 4:01.51 | 5:13.49 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 1:14.82 | 2:37.66 | 4:06.28 | 5:19.09 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Careitec A/S |
Stævnerekord: 5.15.21 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 1:16.33 | 2:38.61 | 4:10.14 | 5:19.94 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Siw Lykke | 1996 | 1:20.05 | 2:47.97 | 4:25.09 | 5:41.77 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 1:21.10 | 2:51.19 | 4:24.30 | 5:47.09 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Aaquist | 1996 | 2:10.89 | 3:49.85 | 5:22.44 | 6:03.26 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Christina Løth Andersen | 1997 | 2:22.27 | 4:02.16 | 5:38.19 | 6:20.37 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Careitec A/S |
Stævnerekord: 5.15.21 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 1:17.17 | 2:38.81 | 4:09.06 | 5:20.26 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Chamie Kann | 1999 | 2:43.33 | 4:23.63 | 5:39.82 | 5:39.82 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Silke Meyer | 1998 | 1:25.61 | 2:56.58 | 4:33.19 | 5:55.48 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 2:13.30 | 3:45.47 | 5:16.74 | 5:56.23 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | 1:17.03 | 2:49.97 | 4:35.01 | 5:56.95 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 2:19.31 | 3:54.03 | 5:27.40 | 6:09.35 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Celina Lohmann | 1999 | 2:18.54 | 3:58.58 | 5:34.45 | 6:13.84 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 2:22.90 | 3:59.47 | 5:34.67 | 6:14.65 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Careitec A/S |
Stævnerekord: 5.15.21 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 2:14.55 | 3:48.75 | 5:20.54 | 5:58.91 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | 26.99 | 55.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 28.77 | 59.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Henrik Kingo | 1991 | 28.32 | 1:00.45 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Bjørn Baunwall | 1993 | 29.51 | 1:00.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | 31.44 | 1:08.19 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Mai | 1989 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 26.25 | 53.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 26.60 | 54.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 27.69 | 57.02 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Tobias Helmersen | 1995 | 27.87 | 58.03 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Frederik Bendix | 1995 | 29.16 | 1:00.12 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Petersen | 1994 | 29.00 | 1:00.65 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 29.52 | 1:00.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Michael Andersen | 1995 | 30.20 | 1:02.45 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lasse Christensen | 1994 | 29.62 | 1:02.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Sørensen | 1995 | 30.24 | 1:03.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Jacob Mortensen | 1994 | 30.39 | 1:03.63 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Sylvester Andersen | 1995 | 30.24 | 1:03.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jeremy Jensen | 1994 | 30.68 | 1:05.13 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mathias Mortensen | 1995 | 30.69 | 1:05.31 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Anders Lund Hansen | 1994 | 31.02 | 1:06.25 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Mads Vølund | 1994 | 32.15 | 1:06.78 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niels Mortensen | 1995 | 31.62 | 1:07.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Martin Hjelm | 1995 | 32.16 | 1:08.36 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 26.69 | 56.13 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | 27.73 | 56.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | 27.28 | 56.69 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | 28.19 | 58.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 29.40 | 58.97 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 29.12 | 59.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 29.23 | 59.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emil Maron | 1996 | 28.82 | 1:00.10 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 30.15 | 1:00.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 29.57 | 1:00.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 29.64 | 1:00.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Anton Holten Lambert | 1997 | 29.41 | 1:01.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Johannsen | 1996 | 29.17 | 1:01.28 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mikkel Boisen | 1997 | 29.50 | 1:01.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Mikkel Vølund | 1997 | 29.30 | 1:01.65 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 29.78 | 1:01.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Nerving | 1997 | 30.06 | 1:02.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Frederik Knudsen | 1997 | 30.06 | 1:02.45 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Mathias Bech | 1996 | 30.14 | 1:02.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Rasmus Larsen | 1997 | 30.17 | 1:03.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Anders Back Laursen | 1996 | 30.79 | 1:03.69 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 31.08 | 1:03.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Mikkel Strand | 1997 | 30.83 | 1:04.13 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 30.62 | 1:04.47 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Rasmus Kristensen | 1997 | 31.79 | 1:06.14 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Dall | 1997 | 31.84 | 1:06.50 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Linck | 1997 | 31.65 | 1:06.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 31.89 | 1:06.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Kasper Kross | 1997 | 30.55 | 1:06.84 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
30 | Victor Prange | 1997 | 32.41 | 1:07.67 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Jens Christian Tramm | 1996 | 31.92 | 1:07.83 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Thor Friis Skifte | 1997 | 33.32 | 1:09.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 33.53 | 1:09.51 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Marcus Frederiksen | 1997 | 34.68 | 1:10.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Rune Kay | 1996 | 34.12 | 1:10.47 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Oscar Albertsen | 1997 | 33.21 | 1:10.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Simon Nørgård | 1997 | 34.80 | 1:11.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
38 | Mads Juul | 1997 | 33.92 | 1:11.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Mark Simonsen | 1997 | 34.36 | 1:12.77 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 34.94 | 1:13.92 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
41 | Thor Brigsted | 1997 | 36.00 | 1:16.81 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
42 | Christian W. Hansen | 1997 | 38.79 | 1:22.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Christian Hadberg | 1996 | 38.31 | 1:23.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Magnus Troest | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Christoffer Vedkiær | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 29.03 | 59.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 31.03 | 1:03.70 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 32.02 | 1:05.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | 31.85 | 1:05.98 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolai Grene | 1998 | 31.81 | 1:06.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 32.48 | 1:07.60 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 1998 | 32.74 | 1:08.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 32.92 | 1:09.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Ejby | 1998 | 33.11 | 1:09.14 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 32.98 | 1:09.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Kaul | 1998 | 33.00 | 1:09.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 32.36 | 1:09.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 33.63 | 1:10.28 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Oskar Jørgensen | 1998 | 33.22 | 1:10.32 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 33.31 | 1:10.52 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Bjarki Haagensen | 1998 | 34.69 | 1:12.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Harboe | 1998 | 34.66 | 1:12.71 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Jakob Knoblauch | 1999 | 34.75 | 1:13.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Morten Frederiksen | 1998 | 34.98 | 1:13.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 35.86 | 1:13.47 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lukas Lindstrøm | 1998 | 35.65 | 1:13.65 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 36.14 | 1:13.97 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Rolf Wollesen | 1998 | 35.51 | 1:14.67 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 35.51 | 1:14.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 36.18 | 1:16.37 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Jacob Schøler | 1998 | 36.77 | 1:16.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 36.25 | 1:17.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 37.26 | 1:17.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Alexander Jensen | 1999 | 35.31 | 1:18.92 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 37.36 | 1:18.92 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 37.48 | 1:18.96 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 39.01 | 1:21.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Troels D. Essendrop | 1999 | 39.35 | 1:21.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Christoffer Møldrup | 1998 | 40.12 | 1:22.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 40.45 | 1:24.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Eik Panduro | 1998 | 39.81 | 1:24.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Kasper Bundgaard | 1998 | 40.21 | 1:24.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 40.09 | 1:25.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 39.59 | 1:25.33 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Emil Grønlund | 1999 | 40.23 | 1:27.85 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
41 | Kasper Livbjerg | 1998 | 40.31 | 1:29.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 42.46 | 1:30.59 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 47.99 | 1:41.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Sander Schmidt | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dansk Boligbyg A/S |
Stævnerekord: 53.32 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 34.23 | 1:14.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 36.70 | 1:16.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 38.20 | 1:20.29 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 38.94 | 1:23.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 39.89 | 1:24.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 39.22 | 1:25.15 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karl-Emil Späth | 2000 | 40.97 | 1:25.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Sørensen | 2001 | 41.52 | 1:27.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Kenan Kaya | 2001 | 43.10 | 1:35.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 44.77 | 1:35.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjamin Rohde | 2001 | 45.78 | 1:39.58 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Janus Halbirk | 2000 | 47.99 | 1:42.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Kristian Livbjerg | 2000 | 49.59 | 1:47.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 47.60 | 1:51.35 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Haun Hansen | 2001 | 59.33 | 2:08.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 57.01 | 2:12.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Stævnerekord: 57.57 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 30.41 | 1:02.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Villadsen | 1995 | 30.73 | 1:02.77 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Lena Skøtt | 1995 | 30.92 | 1:04.01 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 30.84 | 1:04.27 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 30.79 | 1:04.29 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 31.39 | 1:05.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 31.56 | 1:05.23 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Michelle Strand | 1994 | 31.30 | 1:05.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Hanne Welinder | 1995 | 31.66 | 1:06.11 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Cecilie Schmidt | 1995 | 31.36 | 1:06.15 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Holm | 1994 | 32.98 | 1:07.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 31.84 | 1:07.25 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Kathrine Christiansen | 1994 | 32.44 | 1:07.67 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nadja Christiansen | 1995 | 32.56 | 1:08.10 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Charlotte Jensen | 1992 | 32.13 | 1:08.25 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 33.33 | 1:09.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 33.61 | 1:10.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Christina Mejlgaard | 1994 | 37.15 | 1:22.64 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Maria Møldrup | 1995 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Stævnerekord: 57.57 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 30.08 | 1:01.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 30.15 | 1:02.45 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 30.64 | 1:03.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 30.51 | 1:03.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 31.40 | 1:04.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Broe | 1997 | 31.30 | 1:05.25 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 31.28 | 1:05.37 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Anna Wermuth | 1996 | 31.36 | 1:05.43 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stine Johansen | 1997 | 31.60 | 1:05.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maiken Morsing | 1997 | 31.59 | 1:06.20 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofie Burgaard | 1997 | 31.98 | 1:06.38 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 31.10 | 1:06.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Kirstine Feldinger | 1996 | 32.69 | 1:06.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kathrine Gohr | 1997 | 31.82 | 1:07.12 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 32.37 | 1:07.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 32.73 | 1:07.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Katrine Larsen | 1997 | 32.92 | 1:08.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 32.42 | 1:08.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Lise B. Aagaard | 1996 | 33.57 | 1:09.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 33.43 | 1:09.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Anne Ølund | 1996 | 32.72 | 1:09.44 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Anne Dahl | 1996 | 33.07 | 1:09.61 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 33.39 | 1:10.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Simone Kristensen | 1996 | 33.97 | 1:10.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 33.78 | 1:10.51 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katrine Kristensen | 1997 | 34.32 | 1:10.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mai Laurberg | 1996 | 33.59 | 1:11.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Louise B. Larsen | 1996 | 34.27 | 1:11.21 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cecilie Brink | 1997 | 34.36 | 1:11.82 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 35.36 | 1:12.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Pedersen | 1997 | 34.83 | 1:12.61 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Simone Larsen | 1996 | 35.73 | 1:13.25 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 35.65 | 1:13.42 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Louise Bergenhagen | 1996 | 35.32 | 1:14.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Sarah Hjannung | 1997 | 35.46 | 1:14.31 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Louise Runge | 1997 | 35.70 | 1:15.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Nadja Jensen | 1996 | 36.21 | 1:15.98 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
38 | Katrine Christensen | 1996 | 37.54 | 1:17.04 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
39 | Christine Dissing | 1997 | 37.08 | 1:17.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 37.00 | 1:17.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 36.94 | 1:17.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 37.27 | 1:17.67 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Ida Schmidt | 1997 | 37.72 | 1:18.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Line Wolff | 1997 | 35.95 | 1:18.73 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
45 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 38.11 | 1:19.38 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
46 | Emilie Ellehus | 1997 | 38.32 | 1:20.75 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
47 | Inge Buhrkall | 1996 | 38.17 | 1:22.00 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
48 | Louise Lægsgaard | 1997 | 41.49 | 1:32.85 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Sønderby | 1997 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mathilde Werborg Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Iversen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Stævnerekord: 57.57 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 29.65 | 1:01.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 31.29 | 1:04.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Chamie Kann | 1999 | 31.57 | 1:04.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | 31.62 | 1:05.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 31.82 | 1:06.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Una Møller | 1998 | 32.14 | 1:06.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Katrine Ejby | 1998 | 32.77 | 1:07.43 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 31.98 | 1:07.44 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 32.63 | 1:08.31 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 32.36 | 1:08.64 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Laura Morsing | 1999 | 32.98 | 1:08.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 34.73 | 1:09.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophie Lund Møller | 1998 | 33.49 | 1:09.84 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Matilda Holse | 1998 | 32.80 | 1:10.57 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Celina Lohmann | 1999 | 33.17 | 1:10.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 34.32 | 1:11.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Sofia Zachariassen | 1999 | 34.40 | 1:11.62 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 34.64 | 1:11.89 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 34.59 | 1:12.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 34.38 | 1:12.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 34.91 | 1:12.35 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 34.69 | 1:12.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Frida Frydendal | 1999 | 34.02 | 1:13.08 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Clara Franck | 1999 | 35.37 | 1:13.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Julie Nielsen | 1998 | 35.71 | 1:15.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ella Turin | 1998 | 36.10 | 1:15.20 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 36.46 | 1:15.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 35.94 | 1:15.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Sarah Stokvad | 1999 | 36.70 | 1:16.32 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 36.31 | 1:16.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 36.74 | 1:16.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Isabella Drest | 1999 | 36.93 | 1:16.70 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 36.71 | 1:16.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 37.86 | 1:17.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Helena Terp | 1999 | 36.31 | 1:17.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
36 | Isabell Eriksen | 1999 | 37.67 | 1:17.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Emma Hansen | 1999 | 37.05 | 1:18.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
38 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 38.71 | 1:19.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Celina G Winther | 1999 | 38.80 | 1:20.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Randi Haarh Lorenzen | 1998 | 38.33 | 1:21.97 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 37.85 | 1:22.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
42 | Clara Enné Bæk | 1999 | 38.40 | 1:23.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 40.76 | 1:26.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
44 | Karoline Karlskov | 1999 | 40.01 | 1:26.78 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
45 | Christina Christensen | 1999 | 40.32 | 1:28.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
46 | Emma Larsson | 1999 | 41.84 | 1:30.41 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
47 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 44.97 | 1:32.52 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
48 | Laura Schmidt | 1998 | 44.09 | 1:32.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Christine Gravengaard | 1999 | 48.90 | 1:50.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Vicky Rohde | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Stævnerekord: 57.57 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 35.60 | 1:13.61 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | 36.54 | 1:18.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Ane Wildenschild | 2000 | 38.60 | 1:22.61 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | 38.77 | 1:22.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | 40.13 | 1:25.77 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 1:26.26 | 1:26.26 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Luna Ladefoged | 2000 | 40.81 | 1:27.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Matilde Krogstrup | 2000 | 41.38 | 1:28.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | 40.80 | 1:29.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 42.46 | 1:29.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Helene Olesen | 2000 | 41.75 | 1:30.89 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Mai Heilmann | 2000 | 43.50 | 1:32.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Line Larsen | 2000 | 43.02 | 1:33.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 45.06 | 1:35.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Brink | 2000 | 44.01 | 1:35.45 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Worrell | 2001 | 43.92 | 1:35.47 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Nana Bundgaard | 2000 | 45.99 | 1:35.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 43.46 | 1:35.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Hvarre | 2001 | 44.48 | 1:37.55 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Iben Bak | 2001 | 47.21 | 1:40.57 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Bliksted | 2001 | 48.31 | 1:46.13 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 47.77 | 1:48.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Deloitte Ålborg |
Stævnerekord: 57.57 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidsel Nielsen | 2002 | 1:48.58 | 1:48.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | 1:57.87 | 1:57.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anine Ploug | 2002 | 1:14.61 | 2:38.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Mai | 1989 | 30.50 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Koch | 1992 | 31.53 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Simon Olesen | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 27.66 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | 28.52 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 29.13 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nicolai Pedersen | 1994 | 30.26 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 30.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Andersson | 1994 | 31.01 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 31.07 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Frederik Bendix | 1995 | 31.20 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ori Turin | 1995 | 31.58 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 32.40 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 32.51 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 33.14 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Mortensen | 1994 | 33.51 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Martin Hjelm | 1995 | 35.71 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Sylvester Andersen | 1995 | 36.93 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jeremy Jensen | 1994 | 37.43 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mads Vølund | 1994 | 38.31 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Mortensen | 1995 | 38.96 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 30.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Asger Skafte | 1996 | 31.03 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 31.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 32.41 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 32.73 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 32.79 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 32.98 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 33.15 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mikkel Boisen | 1997 | 33.36 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | 33.49 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Axel Damm | 1996 | 33.71 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 33.76 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Larsen | 1997 | 34.20 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Alexander Wildenschild | 1997 | 34.68 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | 34.71 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Mikkel Vølund | 1997 | 35.70 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 35.80 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Kasper Kross | 1997 | 36.91 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Marcus Frederiksen | 1997 | 37.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Hadberg | 1996 | 43.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Aksel Hansen | 1996 | 43.92 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Kaul | 1998 | 36.37 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 36.79 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 36.82 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Sander Schmidt | 1999 | 37.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 37.68 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 37.80 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 37.91 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Grene | 1998 | 38.13 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jakob Knoblauch | 1999 | 38.71 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1999 | 40.41 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Kristian Ejby | 1998 | 40.47 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 41.41 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 41.82 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Simon Steen Andersen | 1999 | 41.84 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Schøler | 1998 | 42.87 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 43.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 43.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 43.35 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 43.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 44.17 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 44.28 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kasper Livbjerg | 1998 | 47.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 47.65 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Emil Grønlund | 1999 | 48.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 50.52 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 52.06 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kasper Bundgaard | 1998 | 52.96 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 56.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dunlopillo |
Stævnerekord: 27.86 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 38.25 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 42.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 43.06 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Sønderby | 2000 | 45.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 45.33 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 46.07 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karl-Emil Späth | 2000 | 47.74 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 48.42 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 49.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kenan Kaya | 2001 | 50.53 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 52.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 53.72 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 59.64 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Livbjerg | 2000 | 1:02.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Haun Hansen | 2001 | 1:04.42 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Invita Århus |
Stævnerekord: 29.15 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Runa Dalby | 1993 | 31.78 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 33.12 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | 33.26 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | 34.04 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 34.20 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 35.64 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lena Skøtt | 1995 | 36.24 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 36.27 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Cecilie Schmidt | 1995 | 37.34 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Charlotte Jensen | 1992 | 37.42 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 38.28 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Kathrine Christiansen | 1994 | 39.71 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sara Rainer | 1994 | 40.25 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Louise Holm | 1994 | 41.96 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Invita Århus |
Stævnerekord: 29.15 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 33.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 33.41 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 35.06 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 35.21 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 35.54 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 35.72 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | 35.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andrea Broe | 1997 | 35.96 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 37.06 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Brejnholt | 1996 | 37.19 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Rasmussen | 1996 | 37.40 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Julie Schmidt | 1997 | 37.63 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Simone Larsen | 1996 | 37.77 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 37.88 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kirstine Feldinger | 1996 | 38.29 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kathrine Gohr | 1997 | 38.49 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 39.51 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Amalie Pedersen | 1997 | 39.66 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Cecilie Brink | 1997 | 39.77 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Ida Schmidt | 1997 | 40.75 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 41.44 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 43.95 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Louise Lægsgaard | 1997 | 44.70 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Trine G. Sørensen | 1997 | 44.88 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 45.38 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Mathilde Elkjær | 1997 | 45.41 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Emma Iversen | 1996 | 50.27 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Krintel | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Invita Århus |
Stævnerekord: 29.15 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 34.63 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sofia Zachariassen | 1999 | 35.71 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 37.22 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 37.47 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 37.72 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 37.81 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 37.91 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Ejby | 1998 | 38.18 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 38.35 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 38.52 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Emma Hansen | 1999 | 38.85 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sophie Lund Møller | 1998 | 38.89 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 39.28 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 39.48 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 39.62 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 39.66 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Mathilde Hansen | 1998 | 40.13 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Laura Morsing | 1999 | 40.61 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Ella Turin | 1998 | 42.00 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Sarah Stokvad | 1999 | 42.03 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Helena Terp | 1999 | 43.79 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Karoline Karlskov | 1999 | 44.30 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 44.73 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Isabella Drest | 1999 | 44.82 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
25 | Linea Frederiksen | 1999 | 44.94 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Line Nielsen | 1999 | 46.77 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 47.77 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Laura Schmidt | 1998 | 51.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 57.95 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Anna Holmbæk | 1999 | 1:19.66 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Invita Århus |
Stævnerekord: 29.15 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Noa Turin | 2000 | 41.43 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ane Wildenschild | 2000 | 42.31 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | 42.53 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 43.55 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikita Pedersen | 2000 | 43.86 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | 44.29 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 45.62 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | 47.70 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Matilde Krogstrup | 2000 | 47.80 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Caroline Worrell | 2001 | 48.96 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Luna Ladefoged | 2000 | 50.04 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Nana Bundgaard | 2000 | 50.09 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai Heilmann | 2000 | 51.33 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Signe Søby Jensen | 2001 | 51.55 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Caroline Brink | 2000 | 51.72 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Louise Hvarre | 2001 | 51.99 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 52.73 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Line Larsen | 2000 | 52.82 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 53.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anna Bliksted | 2001 | 53.19 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Iben Bak | 2001 | 53.33 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 53.80 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:00.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Møller | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Helene Olesen | 2000 | DSQ | svøm på maven | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Invita Århus |
Stævnerekord: 29.15 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 53.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 55.83 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Kristine Hülsen | 2002 | 57.30 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Marikka Andersen | 2002 | 1:02.82 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | 1:04.46 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:10.36 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 1:16.90 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anine Ploug | 2002 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Frisk Helstrup | 2003 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilia Juhl Lieszner | 2002 | DSQ | vender på maven i af | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Itrea Serverteam Aps |
Stævnerekord: 2.27.91 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | 35.33 | 1:14.20 | 1:53.81 | 2:33.28 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Hannibal Krogh Lund | 1993 | DSQ | udsvøm på ryg | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Itrea Serverteam Aps |
Stævnerekord: 2.27.91 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | 33.44 | 1:11.06 | 1:49.07 | 2:26.92 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Lasse Christensen | 1994 | 39.92 | 1:25.31 | 2:08.97 | 2:51.80 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sylvester Andersen | 1995 | DSQ | udsvøm på ryg | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Itrea Serverteam Aps |
Stævnerekord: 2.27.91 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 37.89 | 1:18.97 | 2:00.88 | 2:42.09 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frederik Knudsen | 1997 | 38.67 | 1:20.94 | 2:04.27 | 2:48.11 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 38.74 | 1:22.01 | 2:05.30 | 2:48.64 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 38.93 | 1:22.72 | 2:07.32 | 2:51.51 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 40.87 | 1:25.06 | 2:09.47 | 2:51.89 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Back Laursen | 1996 | 38.32 | 1:22.19 | 2:07.81 | 2:52.48 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 40.53 | 1:25.28 | 2:10.88 | 2:53.65 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 40.33 | 1:25.24 | 2:11.18 | 2:55.99 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Viktor Holm | 1996 | 41.26 | 1:27.24 | 2:12.83 | 2:58.20 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jens Christian Tramm | 1996 | 39.58 | 1:25.26 | 2:13.34 | 3:01.07 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Mads Juul | 1997 | 42.76 | 1:30.88 | 2:20.09 | 3:08.18 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 44.49 | 1:34.99 | 2:25.46 | 3:15.82 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Thor Brigsted | 1997 | 45.65 | 1:36.10 | 2:27.37 | 3:19.00 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mark Simonsen | 1997 | 44.73 | 1:35.79 | 2:29.70 | 3:23.76 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Rasmus Kristensen | 1997 | 47.59 | 1:39.92 | 2:33.52 | 3:25.76 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Aksel Hansen | 1996 | 46.40 | 1:40.66 | 2:36.82 | 3:30.50 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Thor Friis Skifte | 1997 | 48.86 | 1:43.96 | 2:38.65 | 3:32.49 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Christian Hadberg | 1996 | 49.96 | 1:47.55 | 2:43.71 | 3:42.20 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian W. Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Magnus Troest | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Itrea Serverteam Aps |
Stævnerekord: 2.27.91 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Bøg | 1998 | 40.15 | 1:26.24 | 2:12.77 | 2:57.11 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 41.05 | 1:26.23 | 2:12.04 | 2:58.06 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 41.72 | 1:28.19 | 2:14.53 | 3:00.42 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 41.44 | 1:27.77 | 2:15.49 | 3:01.98 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 42.66 | 1:30.01 | 2:18.21 | 3:06.07 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 43.29 | 1:31.95 | 2:21.19 | 3:09.90 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Johannsen | 1998 | 45.02 | 1:35.79 | 2:25.76 | 3:15.19 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Bjarki Haagensen | 1998 | 45.56 | 1:37.65 | 2:30.18 | 3:20.81 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 48.19 | 1:41.50 | 2:35.18 | 3:25.84 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 49.88 | 1:42.82 | 2:36.46 | 3:27.92 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eik Panduro | 1998 | 52.63 | 1:49.18 | 2:47.02 | 3:44.36 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Markus Lund | 1999 | 53.88 | 1:52.50 | 2:50.73 | 3:44.65 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jacob Schøler | 1998 | 53.20 | 1:52.70 | 2:51.69 | 3:48.05 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Troels D. Essendrop | 1999 | 54.07 | 1:53.46 | 2:51.96 | 3:48.35 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 53.37 | 1:52.98 | 2:52.83 | 3:51.70 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Christoffer Møldrup | 1998 | 56.10 | 1:57.39 | 2:58.64 | 3:56.47 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 53.33 | 1:54.99 | 2:58.48 | 3:59.94 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Bundgaard | 1998 | 58.62 | 2:07.68 | 3:15.14 | 4:21.77 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Livbjerg | 1998 | 1:01.10 | 2:11.62 | 3:20.80 | 4:29.32 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Itrea Serverteam Aps |
Stævnerekord: 2.27.91 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simeon Franow | 2000 | 47.10 | 1:39.65 | 2:33.40 | 3:25.58 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 53.06 | 1:55.02 | 2:57.52 | 3:56.51 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 57.09 | 2:00.19 | 3:02.95 | 4:04.90 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: KB Electrotech |
Stævnerekord: 2.48.71 Louise B. Dalgaard, Holstebro Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 40.80 | 1:25.40 | 2:10.78 | 2:55.37 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natasja Simonsen | 1995 | 38.17 | 1:22.31 | 2:09.76 | 2:57.71 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 39.49 | 1:24.55 | 2:11.66 | 2:58.57 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nete Panduro | 1995 | 45.23 | 1:34.53 | 2:22.14 | 3:08.47 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 42.79 | 1:30.45 | 2:20.56 | 3:09.17 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nadja Christiansen | 1995 | 43.47 | 1:32.08 | 2:21.43 | 3:09.89 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 41.64 | 1:30.05 | 2:20.48 | 3:11.02 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Maria Møldrup | 1995 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: KB Electrotech |
Stævnerekord: 2.48.71 Louise B. Dalgaard, Holstebro Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 36.79 | 1:18.16 | 2:02.04 | 2:46.55 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 39.47 | 1:23.16 | 2:06.70 | 2:49.37 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 40.18 | 1:23.64 | 2:07.79 | 2:52.05 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Burgaard | 1997 | 41.37 | 1:27.22 | 2:13.56 | 2:59.51 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 40.81 | 1:26.99 | 2:13.48 | 2:59.79 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Maiken Morsing | 1997 | 41.18 | 1:27.42 | 2:14.47 | 3:01.09 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Simone Kristensen | 1996 | 42.14 | 1:28.63 | 2:15.70 | 3:02.53 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emma Nørgaard | 1997 | 42.16 | 1:28.44 | 2:16.11 | 3:03.82 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Aaquist | 1996 | 42.03 | 1:29.79 | 2:18.43 | 3:06.22 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Louise Runge | 1997 | 44.90 | 1:32.85 | 2:21.33 | 3:09.86 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Karen Krogh Lund | 1996 | 45.04 | 1:34.17 | 2:24.09 | 3:10.89 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 42.88 | 1:31.04 | 2:22.16 | 3:14.59 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Christina Løth Andersen | 1997 | 45.39 | 1:35.57 | 2:25.74 | 3:15.61 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kirstine Feldinger | 1996 | 45.56 | 1:35.91 | 2:26.56 | 3:16.69 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 44.24 | 1:34.91 | 2:26.92 | 3:17.05 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Christine Dissing | 1997 | 46.06 | 1:36.72 | 2:28.81 | 3:17.86 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Høj | 1997 | 45.23 | 1:36.30 | 2:27.97 | 3:18.15 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 46.70 | 1:36.85 | 2:28.65 | 3:19.20 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Mathilde Elkjær | 1997 | 45.08 | 1:35.30 | 2:28.36 | 3:21.41 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Nadja Jensen | 1996 | 46.04 | 1:37.35 | 2:30.06 | 3:21.43 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Brejnholt | 1996 | 42.73 | 1:35.74 | 2:30.44 | 3:24.35 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mai Laurberg | 1996 | 46.95 | 1:39.92 | 2:33.95 | 3:27.12 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Sofie Skibsted | 1997 | 45.33 | 1:37.92 | 2:32.41 | 3:27.81 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Ida Schmidt | 1997 | 48.75 | 1:42.68 | 2:37.18 | 3:28.84 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christina Nielsen | 1997 | 48.90 | 1:43.96 | 2:40.26 | 3:35.33 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Maja Sønderby | 1997 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mathilde Werborg Birkholm | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Østrup | 1997 | DSQ | 1 hånd i vending 125 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Inge Buhrkall | 1996 | DSQ | en hånd i vending | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Wolff | 1997 | DSQ | udsvøm på ryg 175m | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: KB Electrotech |
Stævnerekord: 2.48.71 Louise B. Dalgaard, Holstebro Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 39.12 | 1:22.55 | 2:06.62 | 2:50.70 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 39.60 | 1:23.37 | 2:07.66 | 2:51.05 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Johanne Carr | 1999 | 41.48 | 1:27.37 | 2:13.47 | 2:59.13 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 43.18 | 1:29.68 | 2:17.21 | 3:02.75 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 42.05 | 1:29.09 | 2:17.59 | 3:05.79 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 44.99 | 1:32.30 | 2:20.29 | 3:08.02 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | 42.56 | 1:31.16 | 2:20.91 | 3:08.48 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Chamie Kann | 1999 | 44.77 | 1:33.83 | 2:22.59 | 3:10.85 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Celina Lohmann | 1999 | 45.75 | 1:36.62 | 2:28.63 | 3:18.08 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 45.71 | 1:37.13 | 2:29.93 | 3:20.32 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kate Ladefoged | 1998 | 44.94 | 1:37.03 | 2:31.14 | 3:23.10 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 47.78 | 1:39.85 | 2:32.39 | 3:23.28 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Drest | 1999 | 48.49 | 1:42.71 | 2:36.73 | 3:28.86 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 47.76 | 1:41.16 | 2:36.18 | 3:29.50 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofia Zachariassen | 1999 | 47.61 | 1:41.51 | 2:36.75 | 3:29.84 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Josefine Knudsen | 1998 | 48.99 | 1:43.12 | 2:38.08 | 3:32.13 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
17 | Sarah Stokvad | 1999 | 49.70 | 1:44.75 | 2:39.84 | 3:32.76 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 50.43 | 1:45.93 | 2:42.29 | 3:36.71 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Clara Holst | 1999 | 49.12 | 1:45.40 | 2:42.01 | 3:36.95 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Linea Frederiksen | 1999 | 49.17 | 1:45.18 | 2:41.91 | 3:38.48 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Trine Rasmussen | 1999 | 48.89 | 1:46.03 | 2:43.64 | 3:40.39 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 50.82 | 1:47.67 | 2:45.86 | 3:41.23 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christina Christensen | 1999 | 49.54 | 1:46.47 | 2:45.55 | 3:42.29 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Lea Føste Andersen | 1998 | 50.61 | 1:47.32 | 2:47.28 | 3:46.07 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 53.09 | 1:52.05 | 2:51.83 | 3:51.96 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Frederikke Nielsen | 1998 | 53.75 | 1:52.36 | 2:53.10 | 3:52.65 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Freja Brogaard | 1999 | 55.46 | 1:57.14 | 3:01.49 | 4:04.51 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Larsson | 1999 | 57.73 | 2:05.34 | 3:13.37 | 4:22.29 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophie Lund Møller | 1998 | DSQ | udsvøm på ryg 175m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: KB Electrotech |
Stævnerekord: 2.48.71 Louise B. Dalgaard, Holstebro Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 44.15 | 1:34.03 | 2:23.69 | 3:11.26 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 46.52 | 1:36.82 | 2:28.26 | 3:19.05 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 47.83 | 1:38.92 | 2:30.14 | 3:21.88 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 47.93 | 1:42.04 | 2:38.10 | 3:33.60 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anne Rytter | 2000 | 51.35 | 1:49.04 | 2:47.54 | 3:43.70 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:14 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Scandi Sleep A/S |
Stævnerekord: 25.61 Frederik Seistrup, Fredericia Svømmeklub 2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 28.14 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 28.38 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Henrik Kingo | 1991 | 29.11 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus K. Hyldgaard | 1993 | 30.77 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Bjørn Baunwall | 1993 | 34.32 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Scandi Sleep A/S |
Stævnerekord: 25.61 Frederik Seistrup, Fredericia Svømmeklub 2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 25.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Benjamin Andersson | 1994 | 28.02 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 28.26 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Morten Andersen | 1994 | 28.42 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 28.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ori Turin | 1995 | 29.22 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 29.88 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 29.98 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michael Petersen | 1994 | 31.22 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Michael Andersen | 1995 | 31.35 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 31.84 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niels Mortensen | 1995 | 32.19 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Jonas Sørensen | 1995 | 32.25 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Sylvester Andersen | 1995 | 33.10 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Zysek | 1994 | 33.42 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Martin Hjelm | 1995 | 35.09 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Scandi Sleep A/S |
Stævnerekord: 25.61 Frederik Seistrup, Fredericia Svømmeklub 2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 28.34 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 28.59 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Sørensen | 1996 | 29.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 29.26 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Victor Tolstrup | 1996 | 29.75 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
6 | Asger Skafte | 1996 | 29.94 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 30.50 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Emil Maron | 1996 | 30.97 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Bech | 1996 | 31.12 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Jakob Brinkmann | 1996 | 31.18 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Oliver Degn | 1996 | 31.57 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Mikkel Vølund | 1997 | 32.11 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Larsen | 1997 | 32.61 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Anton Holten Lambert | 1997 | 32.80 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 32.91 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Marcus Frederiksen | 1997 | 33.18 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christoffer Vedkiær | 1996 | 33.91 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Axel Damm | 1996 | 34.06 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Oscar Albertsen | 1997 | 34.46 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Frederik Linck | 1997 | 34.64 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Mikkel Boisen | 1997 | 34.80 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Mikkel Strand | 1997 | 34.96 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 35.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kasper Kross | 1997 | 35.44 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Alexander Wildenschild | 1997 | 35.68 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
26 | Victor Prange | 1997 | 35.99 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Simon Nørgård | 1997 | 38.66 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
28 | Rune Kay | 1996 | 38.72 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 39.65 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Christian W. Hansen | 1997 | 43.89 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Scandi Sleep A/S |
Stævnerekord: 25.61 Frederik Seistrup, Fredericia Svømmeklub 2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 30.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 32.66 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 34.96 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Ejby | 1998 | 35.94 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 36.05 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Nicolai Grene | 1998 | 36.09 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Oskar Jørgensen | 1998 | 36.73 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 37.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | 37.54 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Frederiksen | 1998 | 38.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 38.07 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rolf Wollesen | 1998 | 39.51 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Bjarki Haagensen | 1998 | 39.52 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 40.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Harboe | 1998 | 40.29 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Sander Schmidt | 1999 | 40.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christoffer Møldrup | 1998 | 41.28 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 41.47 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 42.75 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 43.21 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Jensen | 1999 | 45.51 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 45.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Simon Steen Andersen | 1999 | 48.86 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 49.09 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emil Grønlund | 1999 | 53.08 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 53.41 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Vingolf Larsen | 1998 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Scandi Sleep A/S |
Stævnerekord: 25.61 Frederik Seistrup, Fredericia Svømmeklub 2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 34.89 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 35.77 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 37.19 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Karl-Emil Späth | 2000 | 45.47 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Sønderby | 2000 | 46.68 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | 49.19 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 49.37 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 49.97 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 53.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Benjamin Rohde | 2001 | 54.32 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 55.08 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Janus Halbirk | 2000 | 1:02.16 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Simon Haun Hansen | 2001 | 1:23.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristian Livbjerg | 2000 | 1:32.44 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nichlas B. Feldt | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 08:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Svane Design A/S |
Stævnerekord: 28.59 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Runa Dalby | 1993 | 30.71 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 30.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | 31.77 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | 32.37 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 32.77 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michelle Strand | 1994 | 33.87 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 33.89 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Hanne Welinder | 1995 | 34.02 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Schmidt | 1995 | 34.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natasja Simonsen | 1995 | 34.75 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Louise Holm | 1994 | 35.71 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 36.00 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 37.12 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nete Panduro | 1995 | 37.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Sara Rainer | 1994 | 38.82 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Maria Møldrup | 1995 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Svane Design A/S |
Stævnerekord: 28.59 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 31.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 32.20 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Stine Johansen | 1997 | 32.51 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 33.23 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Siw Lykke | 1996 | 33.89 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | 33.94 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andrea Broe | 1997 | 34.32 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | 34.63 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 34.65 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 34.94 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 35.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Larsen | 1997 | 35.10 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Anne Ølund | 1996 | 35.80 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Anne Dahl | 1996 | 35.81 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Julie Schmidt | 1997 | 35.89 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Katrine Kristensen | 1997 | 35.96 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 36.01 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Kirstine Feldinger | 1996 | 36.94 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 37.54 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Louise B. Larsen | 1996 | 38.64 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sarah Hjannung | 1997 | 39.47 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Louise Bergenhagen | 1996 | 40.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 41.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Katrine Christensen | 1996 | 42.45 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Trine G. Sørensen | 1997 | 45.90 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise Lægsgaard | 1997 | 51.87 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emma Iversen | 1996 | 1:03.50 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Krintel | 1996 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Svane Design A/S |
Stævnerekord: 28.59 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Blaaberg | 1998 | 34.27 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Frida Frydendal | 1999 | 34.30 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Clara Franck | 1999 | 34.44 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Matilda Holse | 1998 | 34.84 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johanne Carr | 1999 | 35.32 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 35.63 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Ejby | 1998 | 35.63 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Una Møller | 1998 | 36.67 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 36.82 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Ella Turin | 1998 | 37.75 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 37.81 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Helena Terp | 1999 | 38.99 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 39.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 39.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 39.34 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Isabell Eriksen | 1999 | 40.07 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 41.08 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 41.58 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 42.93 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 43.30 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 45.13 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 45.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Line Nielsen | 1999 | 46.04 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 47.53 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Emma Hansen | 1999 | 47.91 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Karoline Karlskov | 1999 | 48.49 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Clara Enné Bæk | 1999 | 49.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Emma Larsson | 1999 | 53.36 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anna Holmbæk | 1999 | 1:35.22 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Josephine Holm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Julie Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikala Mai Halbirk | 1998 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Randi Haarh Lorenzen | 1998 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vicky Rohde | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Svane Design A/S |
Stævnerekord: 28.59 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 34.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kristine Lønne | 2000 | 38.16 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Nikita Pedersen | 2000 | 41.49 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 43.08 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Noa Turin | 2000 | 43.30 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Michelle Franow | 2001 | 43.60 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 45.02 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Matilde Krogstrup | 2000 | 47.72 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | 47.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Luna Ladefoged | 2000 | 51.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 54.59 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nana Bundgaard | 2000 | 56.16 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 56.46 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Brink | 2000 | 58.34 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Caroline Worrell | 2001 | 58.56 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:04.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Freja Møller | 2001 | 1:04.64 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:20.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Iben Bak | 2001 | DSQ | asyncron benspark | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Svane Design A/S |
Stævnerekord: 28.59 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidsel Nielsen | 2002 | 57.75 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 1:00.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | 1:06.16 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 1:08.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilia Juhl Lieszner | 2002 | 1:11.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marikka Andersen | 2002 | 1:12.05 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Bull Kramer | 2003 | 1:23.33 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anine Ploug | 2002 | 1:24.98 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Frisk Helstrup | 2003 | DSQ | asyncron benspark | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:13 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 09:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Søren Jensen A/S |
Stævnerekord: 2.10.31 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 30.65 | 1:03.76 | 1:37.04 | 2:10.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Bendix | 1995 | 32.12 | 1:07.41 | 1:43.76 | 2:19.53 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | 35.03 | 1:12.31 | 1:49.71 | 2:28.66 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 36.35 | 1:15.95 | 1:56.72 | 2:35.63 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anders Lund Hansen | 1994 | 37.97 | 1:18.44 | 1:58.29 | 2:37.84 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Hjelm | 1995 | 37.82 | 1:18.69 | 2:01.71 | 2:44.70 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sylvester Andersen | 1995 | 40.48 | 1:24.73 | 2:07.52 | 2:48.86 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Søren Jensen A/S |
Stævnerekord: 2.10.31 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 32.57 | 1:08.76 | 1:44.92 | 2:20.06 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | 33.70 | 1:09.77 | 1:46.19 | 2:22.55 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 34.19 | 1:11.95 | 1:49.01 | 2:24.38 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 34.47 | 1:10.74 | 1:47.54 | 2:24.41 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 33.74 | 1:10.53 | 1:48.45 | 2:25.82 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 35.07 | 1:12.12 | 1:50.20 | 2:27.59 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 2:29.07 | 2:29.07 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 35.26 | 1:12.95 | 1:51.92 | 2:29.17 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 36.26 | 1:14.35 | 1:52.73 | 2:29.36 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 35.62 | 1:14.18 | 1:53.15 | 2:29.58 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Bech | 1996 | 34.32 | 1:12.02 | 1:51.27 | 2:30.11 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Rasmus Larsen | 1997 | 36.48 | 1:15.35 | 1:53.80 | 2:31.54 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Frederik Nerving | 1997 | 2:31.89 | 2:31.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Anton Holten Lambert | 1997 | 35.11 | 1:13.36 | 1:52.78 | 2:32.42 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 36.08 | 1:15.08 | 1:54.25 | 2:32.93 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Frederik Knudsen | 1997 | 36.55 | 1:15.36 | 1:54.75 | 2:34.13 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 36.88 | 1:15.95 | 1:55.92 | 2:35.00 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Alexander Wildenschild | 1997 | 37.29 | 1:17.49 | 1:58.10 | 2:37.73 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Linck | 1997 | 37.94 | 1:18.63 | 1:59.68 | 2:40.35 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 36.73 | 1:18.25 | 2:00.57 | 2:42.47 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 38.80 | 1:19.84 | 2:02.11 | 2:44.54 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Magnus Troest | 1997 | 39.21 | 1:20.59 | 2:04.34 | 2:46.41 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Marcus Frederiksen | 1997 | 41.13 | 1:24.36 | 2:07.61 | 2:47.88 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thor Friis Skifte | 1997 | 40.74 | 1:26.13 | 2:11.04 | 2:53.25 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Mark Simonsen | 1997 | 42.79 | 1:27.87 | 2:59.10 | 2:59.10 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 42.42 | 3:06.76 | 3:06.76 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christian Hadberg | 1996 | DSQ | fejl vending | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Søren Jensen A/S |
Stævnerekord: 2.10.31 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 34.00 | 1:11.91 | 1:51.31 | 2:29.15 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 37.30 | 1:17.49 | 1:58.41 | 2:38.32 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 39.20 | 1:21.18 | 2:04.44 | 2:45.78 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian Kaul | 1998 | 38.58 | 1:21.10 | 2:05.67 | 2:49.04 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 39.65 | 1:22.56 | 2:07.36 | 2:49.24 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 39.09 | 1:21.79 | 2:07.55 | 2:51.32 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 1998 | 40.31 | 1:24.03 | 2:08.50 | 2:51.56 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 39.74 | 1:23.25 | 2:08.71 | 2:52.01 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Johannsen | 1998 | 42.03 | 1:25.72 | 2:09.36 | 2:52.54 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 41.18 | 1:25.33 | 2:10.07 | 2:53.82 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolai Grene | 1998 | 41.26 | 1:25.17 | 2:10.04 | 2:54.53 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 40.65 | 1:25.72 | 2:10.30 | 2:54.70 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Jakob Knoblauch | 1999 | 42.60 | 1:28.05 | 2:12.59 | 2:54.87 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jacob Harboe | 1998 | 42.65 | 1:27.72 | 2:59.02 | 2:59.02 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Troels D. Essendrop | 1999 | 1:31.19 | 2:18.94 | 3:02.88 | 3:02.88 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 43.90 | 1:31.92 | 2:19.30 | 3:05.27 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Jacob Schøler | 1998 | 45.10 | 1:35.23 | 2:25.15 | 3:12.37 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 44.65 | 1:35.38 | 2:25.38 | 3:12.63 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 44.96 | 1:35.46 | 2:25.56 | 3:14.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Eik Panduro | 1998 | 3:21.76 | 3:21.76 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Emil Grønlund | 1999 | 52.70 | 3:43.98 | 3:43.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Kasper Livbjerg | 1998 | 4:04.76 | 4:04.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kasper Bundgaard | 1998 | 58.42 | 2:02.70 | 3:05.90 | 4:07.81 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Jensen | 1999 | DSQ | stop ved 150 m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Søren Jensen A/S |
Stævnerekord: 2.10.31 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 40.59 | 1:23.95 | 2:08.38 | 2:50.99 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 44.60 | 1:32.09 | 2:22.00 | 3:10.28 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 47.11 | 2:31.12 | 3:20.53 | 3:20.53 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:46.98 | 3:39.62 | 3:39.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Janus Halbirk | 2000 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kenan Kaya | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mads Sørensen | 2001 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Frederiksen | 2000 | DSQ | ej forsat bevæglse | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:33 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Yding Grønt A/S |
Stævnerekord: 2.16.52 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 36.25 | 1:15.85 | 1:56.04 | 2:33.38 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 36.02 | 1:14.69 | 1:54.40 | 2:33.75 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Hanne Welinder | 1995 | 36.75 | 1:15.66 | 1:54.87 | 2:33.83 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Lena Skøtt | 1995 | 36.72 | 1:14.90 | 1:54.42 | 2:34.64 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 37.70 | 1:17.40 | 1:57.44 | 2:37.29 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Astrid Koch | 1994 | 38.66 | 1:20.19 | 2:02.16 | 2:42.23 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 36.78 | 1:18.38 | 2:01.61 | 2:44.10 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte Jensen | 1992 | 38.37 | 1:19.55 | 2:02.45 | 2:45.02 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 39.42 | 1:20.66 | 2:02.94 | 2:45.62 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Schmidt | 1995 | 40.22 | 1:23.69 | 2:07.77 | 2:51.65 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nete Panduro | 1995 | 42.93 | 1:28.45 | 2:13.04 | 2:56.49 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Louise Holm | 1994 | 44.20 | 1:31.24 | 2:18.80 | 3:05.52 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Mejlgaard | 1994 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Yding Grønt A/S |
Stævnerekord: 2.16.52 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stine Johansen | 1997 | 35.24 | 1:12.70 | 1:51.02 | 2:27.87 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 36.09 | 1:13.86 | 1:51.50 | 2:28.16 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | 35.83 | 1:13.81 | 1:53.22 | 2:33.55 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 36.35 | 1:15.57 | 1:56.15 | 2:37.32 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 39.12 | 1:20.61 | 2:01.82 | 2:41.35 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 37.61 | 1:18.44 | 2:00.63 | 2:42.09 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Siw Lykke | 1996 | 39.86 | 1:22.02 | 2:04.09 | 2:44.54 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Katrine Larsen | 1997 | 39.19 | 1:20.20 | 2:02.77 | 2:44.73 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 38.97 | 1:20.95 | 2:05.10 | 2:47.01 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 40.06 | 1:22.54 | 2:05.70 | 2:47.48 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 38.46 | 1:20.98 | 2:05.15 | 2:49.03 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 39.36 | 1:22.00 | 2:05.79 | 2:50.34 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Anne Ølund | 1996 | 39.26 | 1:22.89 | 2:07.53 | 2:50.99 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 39.62 | 1:22.44 | 2:07.27 | 2:51.38 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 39.43 | 1:23.24 | 2:08.61 | 2:51.87 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kirstine Feldinger | 1996 | 42.08 | 1:26.01 | 2:11.76 | 2:54.96 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christina Løth Andersen | 1997 | 41.68 | 1:25.27 | 2:10.44 | 2:55.73 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Skibsted | 1997 | 42.47 | 3:03.41 | 3:03.41 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 43.67 | 1:30.47 | 2:18.95 | 3:05.69 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christina Nielsen | 1997 | 49.44 | 1:42.57 | 2:37.51 | 3:28.81 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Sarah Brejnholt | 1996 | DNF | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Kjeldsen | 1997 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Yding Grønt A/S |
Stævnerekord: 2.16.52 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 35.28 | 1:13.82 | 1:53.13 | 2:30.97 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 36.18 | 1:14.05 | 1:52.87 | 2:31.38 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 38.47 | 1:19.26 | 2:00.46 | 2:39.68 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Johanne Carr | 1999 | 38.18 | 1:18.89 | 2:00.13 | 2:40.55 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 36.31 | 1:17.05 | 1:58.97 | 2:40.66 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Chamie Kann | 1999 | 38.94 | 1:21.40 | 2:04.20 | 2:45.05 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 39.09 | 1:21.15 | 2:03.13 | 2:45.14 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | 39.64 | 1:21.77 | 2:04.91 | 2:45.71 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | 39.92 | 1:21.44 | 2:04.31 | 2:46.00 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 38.93 | 1:21.69 | 2:06.09 | 2:48.62 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sophie Lund Møller | 1998 | 40.55 | 1:23.31 | 2:06.84 | 2:49.19 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 40.51 | 1:24.69 | 2:10.00 | 2:53.74 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Katrine Ejby | 1998 | 42.22 | 1:26.58 | 2:11.19 | 2:55.66 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 40.78 | 1:25.23 | 2:11.37 | 2:56.19 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 42.50 | 1:28.48 | 2:13.40 | 2:58.29 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Emma Hansen | 1999 | 41.74 | 1:27.86 | 2:13.97 | 2:58.35 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Martha Andersen | 1999 | 42.31 | 1:27.65 | 2:13.99 | 2:58.79 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Camilla Rask | 1999 | 41.72 | 1:27.22 | 2:13.63 | 2:58.90 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Celina Lohmann | 1999 | 43.07 | 1:29.11 | 2:15.52 | 3:00.52 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Sarah Stokvad | 1999 | 44.54 | 1:30.93 | 2:17.48 | 3:01.54 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Helene Grønnegaard | 1998 | 42.61 | 1:29.50 | 2:19.12 | 3:03.16 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anna Hertzog | 1999 | 43.34 | 1:30.14 | 2:19.06 | 3:07.08 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Josefine Knudsen | 1998 | 45.58 | 1:32.82 | 2:21.02 | 3:07.36 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Kate Ladefoged | 1998 | 44.69 | 1:33.86 | 2:25.41 | 3:12.59 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Isabella Drest | 1999 | 46.60 | 1:38.02 | 2:29.25 | 3:16.63 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Celina G Winther | 1999 | 48.01 | 1:37.99 | 3:17.50 | 3:17.50 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Emma Larsson | 1999 | 54.08 | 1:54.42 | 2:55.93 | 3:54.95 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Kabels Mortensen | 1999 | DSQ | glid på maven | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikala Mai Halbirk | 1998 | DSQ | glid på maven | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Yding Grønt A/S |
Stævnerekord: 2.16.52 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 39.84 | 1:23.39 | 2:06.70 | 2:48.68 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 41.84 | 1:26.06 | 2:11.48 | 2:55.62 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristine Lønne | 2000 | 42.02 | 1:27.04 | 2:13.62 | 2:58.02 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Ane Wildenschild | 2000 | 45.00 | 1:33.67 | 2:23.50 | 3:11.44 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | 43.98 | 1:34.53 | 2:26.30 | 3:16.13 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 47.07 | 1:36.95 | 2:27.63 | 3:16.96 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Caroline Worrell | 2001 | 50.26 | 1:45.91 | 2:44.14 | 3:37.22 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Matilde Krogstrup | 2000 | 50.88 | 1:47.88 | 2:44.58 | 3:40.21 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Signe Søby Jensen | 2001 | 52.63 | 1:54.37 | 2:54.07 | 3:52.35 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 3:58.27 | 3:58.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freya Ellehus | 2000 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | DSQ | ej forsat bevægelse | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Andelsbolig Beringsgaard |
Stævnerekord: 57.83 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Kingo | 1991 | 30.87 | 1:09.18 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Bjørn Baunwall | 1993 | 36.06 | 1:19.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Andelsbolig Beringsgaard |
Stævnerekord: 57.83 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 29.40 | 1:00.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 29.43 | 1:02.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 29.60 | 1:02.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Andersson | 1994 | 29.13 | 1:03.17 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nour Hermiz | 1994 | 29.61 | 1:03.27 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 29.62 | 1:03.44 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Morten Andersen | 1994 | 30.00 | 1:04.08 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 30.77 | 1:05.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 31.13 | 1:06.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Daniel Kristensen | 1995 | 31.11 | 1:08.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Niels Mortensen | 1995 | 31.96 | 1:10.11 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Michael Andersen | 1995 | 32.16 | 1:10.28 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Andelsbolig Beringsgaard |
Stævnerekord: 57.83 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 29.56 | 1:03.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Asger Skafte | 1996 | 30.79 | 1:07.81 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Maron | 1996 | 31.93 | 1:08.37 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | 32.95 | 1:10.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 34.52 | 1:10.92 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik H Thomsen | 1997 | 34.38 | 1:11.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Vølund | 1997 | 33.83 | 1:11.52 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Degn | 1996 | 32.88 | 1:12.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Marcus Frederiksen | 1997 | 35.09 | 1:14.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | 34.88 | 1:15.86 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Andreas Sehested | 1996 | 36.63 | 1:19.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Oscar Albertsen | 1997 | 36.54 | 1:20.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Victor Prange | 1997 | 36.37 | 1:21.20 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 37.85 | 1:24.69 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 38.35 | 1:25.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Mads Juul | 1997 | 37.65 | 1:26.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Rune Kay | 1996 | 39.97 | 1:28.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Christian W. Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christoffer Vedkiær | 1996 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Johannsen | 1996 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Andelsbolig Beringsgaard |
Stævnerekord: 57.83 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 34.13 | 1:12.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 34.50 | 1:13.46 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 37.73 | 1:21.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | 37.99 | 1:22.75 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristian Ejby | 1998 | 37.78 | 1:23.27 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Johannsen | 1998 | 39.72 | 1:24.89 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 38.88 | 1:25.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Jensen | 1998 | 40.19 | 1:26.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rolf Wollesen | 1998 | 39.85 | 1:27.78 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 41.17 | 1:28.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christoffer Møldrup | 1998 | 43.60 | 1:31.93 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stephan Sørensen | 1999 | 41.30 | 1:36.51 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 55.46 | 2:01.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Andelsbolig Beringsgaard |
Stævnerekord: 57.83 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 36.46 | 1:21.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | 38.25 | 1:22.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 39.16 | 1:25.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mathias Sønderby | 2000 | 50.12 | 1:52.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Rasmus Grønnegaard | 2000 | DSQ | en hånd i vending | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Stævnerekord: 1.03.75 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | 32.43 | 1:09.20 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 32.81 | 1:11.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 34.30 | 1:12.52 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 33.40 | 1:14.47 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Westergaard | 1995 | 36.38 | 1:17.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Schmidt | 1995 | 36.82 | 1:21.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1994 | 39.03 | 1:24.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Møldrup | 1995 | 41.34 | 1:32.84 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Stævnerekord: 1.03.75 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 33.36 | 1:10.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 33.19 | 1:11.96 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andrea Aagaard | 1996 | 34.88 | 1:13.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Siw Lykke | 1996 | 35.95 | 1:17.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 36.21 | 1:17.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | 35.56 | 1:18.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 37.25 | 1:21.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 38.51 | 1:22.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Larsen | 1997 | 38.12 | 1:22.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Mai Laurberg | 1996 | 39.41 | 1:29.07 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Louise B. Larsen | 1996 | 40.42 | 1:30.40 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Christensen | 1996 | 44.87 | 1:40.13 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Broe | 1997 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Kirstine Feldinger | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Stævnerekord: 1.03.75 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frida Frydendal | 1999 | 36.10 | 1:18.28 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 35.96 | 1:19.45 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Clara Franck | 1999 | 36.34 | 1:19.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Una Møller | 1998 | 37.12 | 1:20.13 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Silke Meyer | 1998 | 38.36 | 1:20.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | 36.45 | 1:21.04 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 37.00 | 1:22.49 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Stine Madsen | 1999 | 37.78 | 1:23.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marie Eske | 1999 | 38.72 | 1:25.94 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 40.19 | 1:27.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 38.87 | 1:27.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Celina Lohmann | 1999 | 40.62 | 1:30.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Isabell Eriksen | 1999 | 42.20 | 1:31.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 40.67 | 1:32.47 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 43.94 | 1:35.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helena Terp | 1999 | 41.95 | 1:36.17 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 43.63 | 1:37.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Karen Brilner Lund | 1999 | 44.57 | 1:39.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 46.05 | 1:39.49 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 45.06 | 1:39.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 44.59 | 1:42.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Hald | 1999 | 44.88 | 1:44.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Frederikke Nielsen | 1998 | 45.68 | 1:47.83 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Line Nielsen | 1999 | 49.31 | 1:52.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi Haarh Lorenzen | 1998 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Larsson | 1999 | DNF | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Stævnerekord: 1.03.75 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 37.91 | 1:23.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 40.74 | 1:27.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikita Pedersen | 2000 | 44.24 | 1:34.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 46.06 | 1:44.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | 46.14 | 1:44.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Anne Rytter | 2000 | 49.79 | 1:46.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 55.70 | 2:02.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 59.00 | 2:15.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Dansk Halentreprise A/S |
Stævnerekord: 1.03.75 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | 1:13.50 | 2:48.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Dansk Trafik Teknik |
Stævnerekord: 24.40 Johan Seistrup, Delta Svøm 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 25.76 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 25.83 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Mads Mai | 1989 | 26.21 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 27.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Olesen | 1993 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Dansk Trafik Teknik |
Stævnerekord: 24.40 Johan Seistrup, Delta Svøm 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 24.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 25.59 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 26.06 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Pedersen | 1994 | 26.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Tobias Helmersen | 1995 | 26.52 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 26.66 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 26.68 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Benjamin Andersson | 1994 | 26.72 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 27.06 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael Petersen | 1994 | 27.69 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Oliver Bruun | 1995 | 27.70 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Sørensen | 1995 | 27.79 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Frederik Bendix | 1995 | 28.02 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Christensen | 1994 | 28.11 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeremy Jensen | 1994 | 28.19 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Per Jensen | 1995 | 28.22 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | 28.51 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jacob Mortensen | 1994 | 28.64 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Sylvester Andersen | 1995 | 28.83 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders Lund Hansen | 1994 | 28.84 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Mads Vølund | 1994 | 29.07 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tim Damsgaard | 1994 | 29.77 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
23 | Martin Hjelm | 1995 | 29.86 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Dansk Trafik Teknik |
Stævnerekord: 24.40 Johan Seistrup, Delta Svøm 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 25.24 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victor Tolstrup | 1996 | 25.86 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
3 | Oliver Sørensen | 1996 | 26.08 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 26.90 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | 26.91 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 27.20 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 27.52 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Mathias Johannsen | 1996 | 27.71 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 27.71 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 27.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Boisen | 1997 | 27.92 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Mikkel Vølund | 1997 | 28.03 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emil Maron | 1996 | 28.23 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Magnus Troest | 1997 | 28.34 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Mathias Bech | 1996 | 28.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 28.42 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Nerving | 1997 | 28.59 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Anton Holten Lambert | 1997 | 28.69 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christian Lund | 1996 | 28.71 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 28.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Oliver Degn | 1996 | 28.87 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Mikkel Strand | 1997 | 29.14 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Viktor Holm | 1996 | 29.18 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Rasmus Larsen | 1997 | 29.34 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Kasper Kross | 1997 | 30.24 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Lasse Dall | 1997 | 30.27 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathias Poulsen | 1996 | 30.31 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Frederik Linck | 1997 | 30.35 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Victor Prange | 1997 | 30.38 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Christoffer Vedkiær | 1996 | 30.44 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Rasmus Kristensen | 1997 | 30.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Oscar Albertsen | 1997 | 30.76 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 30.97 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Rune Kay | 1996 | 31.18 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Thor Friis Skifte | 1997 | 31.21 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Simon Nørgård | 1997 | 31.40 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Marcus Frederiksen | 1997 | 31.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 31.93 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Mark Simonsen | 1997 | 32.26 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Thor Brigsted | 1997 | 33.55 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
41 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 34.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Christian Hadberg | 1996 | 34.67 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian W. Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Dansk Trafik Teknik |
Stævnerekord: 24.40 Johan Seistrup, Delta Svøm 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 27.52 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Malthe Bøg | 1998 | 30.26 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolai Grene | 1998 | 30.74 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 30.76 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Morten Frederiksen | 1998 | 31.20 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Ejby | 1998 | 31.31 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Oliver Broholm | 1999 | 31.36 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sander Schmidt | 1999 | 31.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Kaul | 1998 | 31.42 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 31.53 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 32.04 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 32.18 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alexander Jensen | 1998 | 32.41 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 32.60 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 32.80 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rolf Wollesen | 1998 | 33.31 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Jakob Knoblauch | 1999 | 33.60 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 33.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 34.19 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 34.68 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 34.69 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Alexander Jensen | 1999 | 35.02 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 35.05 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jacob Schøler | 1998 | 35.77 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 35.81 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 35.92 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Troels D. Essendrop | 1999 | 36.09 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Simon Steen Andersen | 1999 | 36.68 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Kian Metzsch | 1998 | 36.69 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 36.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kasper Bundgaard | 1998 | 37.94 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 38.05 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
33 | Emil Grønlund | 1999 | 38.65 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Markus Lund | 1999 | 39.87 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kasper Livbjerg | 1998 | 40.58 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 42.84 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Bjarki Haagensen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | August Korsgaard | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dansk Trafik Teknik |
Stævnerekord: 24.40 Johan Seistrup, Delta Svøm 2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 31.69 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Simeon Franow | 2000 | 35.51 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | 36.13 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 36.16 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 36.87 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Anders Rasmussen | 2001 | 37.78 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karl-Emil Späth | 2000 | 37.79 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 38.18 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Sørensen | 2001 | 38.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 39.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 39.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 39.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kenan Kaya | 2001 | 42.46 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 44.84 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Livbjerg | 2000 | 45.64 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 45.96 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Benjamin Rohde | 2001 | 46.00 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 53.19 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Reimer | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simon Haun Hansen | 2001 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Dutten´s Køreskole |
Stævnerekord: 26.60 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Runa Dalby | 1993 | 29.08 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 29.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Strand | 1994 | 29.58 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 29.72 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 29.72 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 29.86 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lena Skøtt | 1995 | 30.04 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Hanne Welinder | 1995 | 30.33 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Schmidt | 1995 | 30.38 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Charlotte Thor | 1995 | 30.40 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 30.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Nadja Christiansen | 1995 | 31.27 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Kathrine Christiansen | 1994 | 31.28 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Louise Holm | 1994 | 31.48 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 32.58 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Møldrup | 1995 | 33.62 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sara Rainer | 1994 | 34.34 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Christina Mejlgaard | 1994 | 34.96 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 35.21 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Dutten´s Køreskole |
Stævnerekord: 26.60 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 28.86 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 29.19 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 29.57 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 29.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrine Gohr | 1997 | 29.99 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | 30.07 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 30.09 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Maiken Morsing | 1997 | 30.23 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofie Burgaard | 1997 | 30.28 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Josephine Sørensen | 1996 | 30.83 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 30.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kirstine Feldinger | 1996 | 30.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 31.21 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Sofie Aaquist | 1996 | 31.35 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Lise B. Aagaard | 1996 | 31.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Anne Ølund | 1996 | 31.57 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 31.62 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Julie Schmidt | 1997 | 31.98 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Simone Larsen | 1996 | 32.51 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Amalie Rasmussen | 1996 | 32.63 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Cecilia Beverud | 1996 | 32.77 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Sarah Brejnholt | 1996 | 32.95 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Brink | 1997 | 33.31 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 33.32 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Katrine Kristensen | 1997 | 33.36 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise Bergenhagen | 1996 | 33.65 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Amalie Pedersen | 1997 | 33.85 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Ida Schmidt | 1997 | 34.64 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 34.67 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 34.90 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 35.13 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Maria Høj | 1997 | 35.33 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
33 | Line Wolff | 1997 | 35.98 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 36.12 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Diana Damsgaard | 1996 | 36.36 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
36 | Inge Buhrkall | 1996 | 36.70 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emilie Ellehus | 1997 | 36.75 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
38 | Louise Lægsgaard | 1997 | 40.72 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Andrea Broe | 1997 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emma Iversen | 1996 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Sarah Hjannung | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Dutten´s Køreskole |
Stævnerekord: 26.60 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Chamie Kann | 1999 | 29.25 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 30.25 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Katrine Ejby | 1998 | 31.13 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 31.28 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Camilla Rask | 1999 | 31.99 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Stine Madsen | 1999 | 32.14 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Laura Morsing | 1999 | 32.60 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mathilde Hansen | 1998 | 32.69 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 32.72 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Frida Frydendal | 1999 | 32.80 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sofia Zachariassen | 1999 | 32.83 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 32.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Clara Franck | 1999 | 33.02 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martha Andersen | 1999 | 33.14 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 33.45 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Anna Hertzog | 1999 | 33.45 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 33.54 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Helene Grønnegaard | 1998 | 33.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 34.11 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Helena Terp | 1999 | 34.17 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 34.30 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Nielsen | 1998 | 34.78 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 34.90 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Ella Turin | 1998 | 34.92 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Emma Hansen | 1999 | 35.43 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Isabella Drest | 1999 | 35.57 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
26 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 35.57 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 35.70 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 35.97 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 35.99 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 36.19 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 36.38 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lea Føste Andersen | 1998 | 37.18 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
34 | Christina Christensen | 1999 | 37.19 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 38.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 38.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Trine Rasmussen | 1999 | 38.18 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
38 | Freja Linde | 1999 | 39.57 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 40.21 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Laura Wolf Andersen | 1998 | 41.07 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 41.79 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
42 | Christine Gravengaard | 1999 | 44.83 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
43 | Anna Holmbæk | 1999 | 1:14.89 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vicky Rohde | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Dutten´s Køreskole |
Stævnerekord: 26.60 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 33.00 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Noa Turin | 2000 | 34.22 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 34.42 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikita Pedersen | 2000 | 35.81 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ane Wildenschild | 2000 | 37.07 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Ellehus | 2000 | 37.52 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 38.36 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Pedersen | 2000 | 39.33 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 39.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 40.17 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Matilde Krogstrup | 2000 | 40.17 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Luna Ladefoged | 2000 | 40.27 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Caroline Brink | 2000 | 40.48 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Helene Olesen | 2000 | 40.61 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Sarah Tvilling | 2000 | 40.73 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Mai Heilmann | 2000 | 40.87 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Freja Hansen | 2000 | 41.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Louise Hvarre | 2001 | 41.48 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Signe Søby Jensen | 2001 | 42.01 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Nana Bundgaard | 2000 | 42.26 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 42.74 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Line Larsen | 2000 | 42.84 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Iben Bak | 2001 | 45.27 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Liv Hingeberg | 2001 | 45.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Anna Bliksted | 2001 | 46.94 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 48.19 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 51.85 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Freja Møller | 2001 | DSQ | ej berøring i vendin | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Dutten´s Køreskole |
Stævnerekord: 26.60 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Gregersen | 2002 | 43.92 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 45.91 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | 52.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Eriksen | 2002 | 52.86 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 52.88 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Kristine Hülsen | 2002 | 52.98 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | 55.80 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | 55.95 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josephine Lindeberg | 2002 | 57.57 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emilia Juhl Lieszner | 2002 | 58.71 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | 1:03.00 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Bull Kramer | 2003 | 1:03.30 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anine Ploug | 2002 | 1:11.91 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Støttrup | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Egelinds Malerfirma |
Stævnerekord: 30.45 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 30.19 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Møller | 1991 | 30.83 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | 31.66 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jon Kærsgaard | 1984 | 31.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1993 | 32.96 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 34.22 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | 35.99 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Egelinds Malerfirma |
Stævnerekord: 30.45 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Petersen | 1994 | 31.55 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Blom Jensen | 1994 | 31.88 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 32.63 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 32.67 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Andersen | 1994 | 32.69 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Christensen | 1994 | 36.42 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Helmersen | 1995 | 36.95 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sylvester Andersen | 1995 | 37.35 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 37.50 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Mads Vølund | 1994 | 42.56 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Per Jensen | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Egelinds Malerfirma |
Stævnerekord: 30.45 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 32.01 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jens Christian Tramm | 1996 | 36.09 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Anders Back Laursen | 1996 | 36.40 | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 37.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 37.52 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 37.79 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Lund | 1996 | 39.02 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 39.60 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Mads Juul | 1997 | 40.03 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 41.82 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Christian W. Hansen | 1997 | 42.07 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Simon Nørgård | 1997 | 42.96 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Aksel Hansen | 1996 | 43.01 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus Kristensen | 1997 | 46.21 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rune Kay | 1996 | 47.11 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Christian Hadberg | 1996 | DSQ | ud på ryg | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Egelinds Malerfirma |
Stævnerekord: 30.45 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Frederiksen | 1998 | 37.64 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 38.49 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 38.84 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 39.27 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 41.80 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 42.70 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Schmidt | 1999 | 42.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Bjarki Haagensen | 1998 | 43.15 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 44.65 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 46.43 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 48.02 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ricky L. Mortensen | 1999 | 49.15 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 49.26 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Lundstrøm | 1998 | 49.46 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christoffer Møldrup | 1998 | 49.74 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 51.66 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 53.44 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Simon Steen Andersen | 1999 | 54.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | DSQ | asyncon armtag | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Egelinds Malerfirma |
Stævnerekord: 30.45 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simeon Franow | 2000 | 44.63 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 48.64 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 51.02 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Karl-Emil Späth | 2000 | 52.76 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 53.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 54.93 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Frederiksen | 2000 | 56.38 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | 1:00.59 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 1:02.83 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 1:04.88 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kenan Kaya | 2001 | 1:10.66 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Kristian Livbjerg | 2000 | 1:11.84 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Janus Halbirk | 2000 | DSQ | 1 hånd til slut | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Hansen & Nissen |
Stævnerekord: 34.76 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 36.52 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natasja Simonsen | 1995 | 36.69 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Simone Friis | 1991 | 38.64 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 39.70 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 40.58 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nadja Christiansen | 1995 | 41.94 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1994 | 41.99 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 44.21 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sara Rainer | 1994 | 44.37 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Kathrine Christiansen | 1994 | 44.81 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Hansen & Nissen |
Stævnerekord: 34.76 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 35.92 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 36.28 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 36.91 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 36.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 37.98 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 38.29 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | 38.29 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Johansen | 1997 | 38.38 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Oxenvad | 1997 | 38.60 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simone Kristensen | 1996 | 39.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 40.05 | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Karen Krogh Lund | 1996 | 41.11 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maiken Morsing | 1997 | 41.34 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Amalie Østrup | 1997 | 41.39 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Dissing | 1997 | 41.52 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Runge | 1997 | 41.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 41.73 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Katrine Kristensen | 1997 | 42.67 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Cecilia Beverud | 1996 | 42.98 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Julie Schmidt | 1997 | 43.05 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Nadja Jensen | 1996 | 43.12 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kirstine Feldinger | 1996 | 43.55 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 43.61 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Ida Schmidt | 1997 | 44.50 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 46.19 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 46.44 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Inge Buhrkall | 1996 | 46.88 | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Hjannung | 1997 | 47.31 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Louise Lægsgaard | 1997 | 53.23 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Iversen | 1996 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Hansen & Nissen |
Stævnerekord: 34.76 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 37.39 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 38.35 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 39.31 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sophie Lund Møller | 1998 | 39.77 | |||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Hansen | 1998 | 40.26 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 40.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 40.58 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 41.02 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 42.03 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 42.12 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Matilda Holse | 1998 | 42.40 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frederikke Nielsen | 1998 | 44.08 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Laura Morsing | 1999 | 44.17 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kate Ladefoged | 1998 | 44.40 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Clara Holst | 1999 | 45.90 | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Nielsen | 1998 | 47.14 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 48.05 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 49.02 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 49.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 52.77 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Freja Linde | 1999 | 53.75 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anna Holmbæk | 1999 | 1:32.43 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Hansen & Nissen |
Stævnerekord: 34.76 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | 42.64 | |||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 44.55 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Freya Ellehus | 2000 | 48.06 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nana Bundgaard | 2000 | 48.71 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikita Pedersen | 2000 | 50.64 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Rytter | 2000 | 50.85 | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Amalie Pedersen | 2000 | 51.31 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Laura Schulz Mikkelsen | 2000 | 54.65 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Freja Hansen | 2000 | 56.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Iben Bak | 2001 | 57.93 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Freja Møller | 2001 | 58.16 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 1:01.57 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:04.06 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mai Heilmann | 2000 | 1:04.66 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Sarah Tvilling | 2000 | 1:06.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Liv Hingeberg | 2001 | 1:06.97 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Regitze Bæhrenz | 2001 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | DSQ | ryg ved vending | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Buch Nielsen | 2001 | DSQ | ryg ved vending | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Hansen & Nissen |
Stævnerekord: 34.76 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Frisk Helstrup | 2003 | 1:01.73 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 1:04.81 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Emilie Eriksen | 2002 | 1:06.10 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kristine Hülsen | 2002 | 1:08.23 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Josephine Lindeberg | 2002 | 1:08.95 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 1:12.03 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Cecilie Gregersen | 2002 | 1:12.17 | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Marikka Andersen | 2002 | 1:14.72 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | 1:17.69 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anine Ploug | 2002 | 1:20.54 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilia Juhl Lieszner | 2002 | 1:20.74 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Bull Kramer | 2003 | 1:21.94 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Støttrup | 2002 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Cecilie Grøndal | 2002 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Hansted Tømrer og Snedker |
Stævnerekord: 1.02.50 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 28.71 | 59.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 30.00 | 1:03.49 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | 31.10 | 1:05.05 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Møller | 1991 | 31.83 | 1:05.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Henrik Kingo | 1991 | 32.83 | 1:11.67 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | 36.30 | 1:15.05 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Hansted Tømrer og Snedker |
Stævnerekord: 1.02.50 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 27.64 | 59.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Andersen | 1994 | 29.83 | 1:03.69 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christian Blom Jensen | 1994 | 32.38 | 1:04.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Eden Turin | 1994 | 30.20 | 1:05.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Ori Turin | 1995 | 30.15 | 1:06.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Benjamin Andersson | 1994 | 30.62 | 1:08.10 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Daniel Kristensen | 1995 | 31.96 | 1:09.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Tobias Helmersen | 1995 | 34.32 | 1:11.28 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lasse Christensen | 1994 | 32.83 | 1:11.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael Andersen | 1995 | 35.26 | 1:12.80 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jacob Mortensen | 1994 | 33.42 | 1:13.13 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Anders Lund Hansen | 1994 | 34.79 | 1:13.70 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Oliver Bruun | 1995 | 34.07 | 1:13.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | 34.65 | 1:13.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sylvester Andersen | 1995 | 34.89 | 1:14.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Per Jensen | 1995 | 35.58 | 1:16.52 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Jonas Sørensen | 1995 | 35.01 | 1:16.59 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Jeremy Jensen | 1994 | 36.22 | 1:17.70 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Martin Hjelm | 1995 | 34.83 | 1:19.14 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Niels Mortensen | 1995 | 35.14 | 1:19.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Tim Damsgaard | 1994 | 39.69 | 1:21.02 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Hansted Tømrer og Snedker |
Stævnerekord: 1.02.50 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 30.95 | 1:04.22 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | 30.96 | 1:04.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 31.59 | 1:07.45 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 30.08 | 1:07.82 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 31.88 | 1:08.32 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Asger Skafte | 1996 | 31.45 | 1:08.61 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Johannsen | 1996 | 32.99 | 1:09.37 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 32.76 | 1:09.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Lund | 1996 | 31.63 | 1:10.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 32.30 | 1:10.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anton Holten Lambert | 1997 | 32.98 | 1:12.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 32.52 | 1:12.20 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emil Maron | 1996 | 33.81 | 1:12.55 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Magnus Troest | 1997 | 35.13 | 1:12.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Oliver Degn | 1996 | 32.37 | 1:12.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mikkel Boisen | 1997 | 34.85 | 1:13.59 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Mikkel Vølund | 1997 | 34.53 | 1:14.72 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Nerving | 1997 | 33.14 | 1:15.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Anders Back Laursen | 1996 | 35.76 | 1:15.91 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jens Christian Tramm | 1996 | 37.05 | 1:15.91 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 34.24 | 1:16.27 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Alexander Wildenschild | 1997 | 35.50 | 1:16.90 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Strand | 1997 | 36.20 | 1:17.30 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Victor Prange | 1997 | 36.45 | 1:17.39 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Frederik Linck | 1997 | 35.48 | 1:18.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Mathias Poulsen | 1996 | 37.50 | 1:18.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Christoffer Vedkiær | 1996 | 36.72 | 1:19.64 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 36.64 | 1:21.27 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Oscar Albertsen | 1997 | 37.55 | 1:22.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Marcus Frederiksen | 1997 | 36.91 | 1:23.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simon Nørgård | 1997 | 40.42 | 1:23.39 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Thor Friis Skifte | 1997 | 39.21 | 1:26.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Thor Brigsted | 1997 | 41.76 | 1:26.33 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Aksel Hansen | 1996 | 39.95 | 1:26.46 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 41.36 | 1:28.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
36 | Christian W. Hansen | 1997 | 46.70 | 1:33.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Christian Hadberg | 1996 | 47.20 | 1:35.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Sehested | 1996 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Hansted Tømrer og Snedker |
Stævnerekord: 1.02.50 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 32.17 | 1:10.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 34.39 | 1:13.33 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 35.63 | 1:15.77 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 34.78 | 1:15.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nicolai Grene | 1998 | 37.89 | 1:17.09 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Malthe Bøg | 1998 | 38.12 | 1:19.10 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 39.44 | 1:20.82 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sander Schmidt | 1999 | 38.06 | 1:20.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Ejby | 1998 | 39.68 | 1:20.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Broholm | 1999 | 37.77 | 1:22.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 37.96 | 1:22.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Jensen | 1998 | 39.07 | 1:22.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lauritz Bech | 1998 | 1:22.97 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | 38.08 | 1:23.32 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Bjarki Haagensen | 1998 | 39.62 | 1:24.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 39.23 | 1:24.62 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 41.40 | 1:24.90 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 41.88 | 1:24.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 40.08 | 1:25.38 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Stephan Sørensen | 1999 | 40.99 | 1:25.48 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christian Kaul | 1998 | 39.75 | 1:25.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Jacob Harboe | 1998 | 40.54 | 1:26.46 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Jakob Knoblauch | 1999 | 40.32 | 1:26.88 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | 39.50 | 1:28.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rolf Wollesen | 1998 | 40.47 | 1:29.80 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 43.30 | 1:29.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 42.19 | 1:30.09 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
28 | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | 41.95 | 1:30.49 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
29 | Troels D. Essendrop | 1999 | 42.57 | 1:30.93 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 44.06 | 1:31.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 42.71 | 1:31.25 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Jacob Schøler | 1998 | 44.76 | 1:31.77 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Alexander Jensen | 1999 | 41.97 | 1:31.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Christoffer Møldrup | 1998 | 1:35.12 | 1:35.12 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | August Korsgaard | 1999 | 46.02 | 1:37.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
36 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 46.00 | 1:37.86 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Lasse Lundstrøm | 1998 | 46.50 | 1:38.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Eik Panduro | 1998 | 47.20 | 1:39.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
39 | Simon Steen Andersen | 1999 | 45.92 | 1:40.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Asger Denert-Nielsen | 1999 | 50.90 | 1:42.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Emil Grønlund | 1999 | 50.54 | 1:42.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Kasper Bundgaard | 1998 | 55.86 | 1:49.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kasper Livbjerg | 1998 | 52.88 | 1:50.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kian Metzsch | 1998 | DSQ | ryg afslutte på mave | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Ricky L. Mortensen | 1999 | DSQ | asyncon arm | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Hansted Tømrer og Snedker |
Stævnerekord: 1.02.50 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Sønderby | 2000 | 47.46 | 1:37.85 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Karl-Emil Späth | 2000 | 47.22 | 1:37.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 44.39 | 1:39.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 47.33 | 1:40.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Anders Rasmussen | 2001 | 47.29 | 1:42.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 46.80 | 1:47.27 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Benjamin Rohde | 2001 | 54.51 | 1:57.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Kenan Kaya | 2001 | 57.32 | 2:03.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 59.41 | 2:07.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Livbjerg | 2000 | 2:27.77 | 2:27.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Reimer | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Rasmus Grønnegaard | 2000 | DSQ | i hånd i vending | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: HR Mæglerne |
Stævnerekord: 1.05.69 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Villadsen | 1995 | 33.29 | 1:10.59 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Louise Frederiksen | 1995 | 33.18 | 1:11.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Runa Dalby | 1993 | 33.58 | 1:13.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | 33.51 | 1:13.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Michelle Strand | 1994 | 35.20 | 1:15.14 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 35.35 | 1:15.58 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Koch | 1994 | 1:15.61 | 1:15.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Hanne Welinder | 1995 | 35.85 | 1:16.17 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 34.95 | 1:16.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Charlotte Jensen | 1992 | 35.45 | 1:17.24 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Schmidt | 1995 | 36.45 | 1:17.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Natasja Simonsen | 1995 | 38.02 | 1:18.67 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Laura Westergaard | 1995 | 37.04 | 1:19.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nadja Christiansen | 1995 | 38.13 | 1:20.62 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Nete Panduro | 1995 | 39.23 | 1:20.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 38.50 | 1:22.68 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sara Rainer | 1994 | 39.17 | 1:25.00 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 40.51 | 1:26.07 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lena Skøtt | 1995 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: HR Mæglerne |
Stævnerekord: 1.05.69 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 34.08 | 1:11.01 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 33.18 | 1:12.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Schrøder | 1996 | 34.05 | 1:13.10 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Stine Johansen | 1997 | 34.25 | 1:13.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe B. Thomasen | 1996 | 34.44 | 1:13.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 34.81 | 1:14.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Andrea Aagaard | 1996 | 34.34 | 1:14.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kathrine Gohr | 1997 | 35.95 | 1:15.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 35.64 | 1:16.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Josephine Sørensen | 1996 | 36.12 | 1:16.96 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simone Kristensen | 1996 | 37.04 | 1:18.72 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Anne Dahl | 1996 | 37.80 | 1:19.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 38.18 | 1:20.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Amalie Rasmussen | 1996 | 36.15 | 1:20.62 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Katrine Larsen | 1997 | 38.65 | 1:20.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 36.48 | 1:20.86 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Anne Ølund | 1996 | 36.93 | 1:20.95 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Lise B. Aagaard | 1996 | 38.55 | 1:20.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Katrine Kristensen | 1997 | 38.54 | 1:21.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 37.41 | 1:21.58 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 36.20 | 1:22.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 38.95 | 1:23.14 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Sarah Brejnholt | 1996 | 38.30 | 1:25.05 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nadja Jensen | 1996 | 41.49 | 1:25.19 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Bergenhagen | 1996 | 40.50 | 1:25.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Cecilie Brink | 1997 | 39.25 | 1:26.02 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sofie Skibsted | 1997 | 39.69 | 1:26.17 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Amalie Pedersen | 1997 | 40.25 | 1:26.23 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Louise Runge | 1997 | 42.94 | 1:26.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Simone Larsen | 1996 | 39.70 | 1:26.77 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 41.07 | 1:28.00 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Maria Høj | 1997 | 42.03 | 1:28.70 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
33 | Louise B. Larsen | 1996 | 41.07 | 1:28.73 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
34 | Line Wolff | 1997 | 41.84 | 1:30.12 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
35 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 43.22 | 1:30.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 43.53 | 1:30.61 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Ida Schmidt | 1997 | 46.15 | 1:30.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Diana Damsgaard | 1996 | 44.35 | 1:32.40 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
39 | Laura Mathilde Elkjær | 1997 | 46.41 | 1:35.27 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Katrine Christensen | 1996 | 45.55 | 1:36.67 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
41 | Trine G. Sørensen | 1997 | 44.45 | 1:37.67 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
42 | Christina Nielsen | 1997 | 49.37 | 1:38.94 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Emma Iversen | 1996 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: HR Mæglerne |
Stævnerekord: 1.05.69 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johanne Carr | 1999 | 37.36 | 1:16.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 34.18 | 1:17.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 36.37 | 1:17.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 35.87 | 1:17.81 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 37.72 | 1:19.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Katrine Ejby | 1998 | 38.03 | 1:19.56 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 37.58 | 1:19.78 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Silke Meyer | 1998 | 38.67 | 1:20.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Una Møller | 1998 | 37.45 | 1:20.44 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Matilda Holse | 1998 | 36.76 | 1:20.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sophie Lund Møller | 1998 | 39.88 | 1:20.97 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marie Eske | 1999 | 39.04 | 1:21.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Mathilde Hansen | 1998 | 38.54 | 1:21.84 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Sofia Zachariassen | 1999 | 38.70 | 1:22.68 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 40.08 | 1:22.72 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Anna Lund Henriksen | 1998 | 40.76 | 1:22.94 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Celina Lohmann | 1999 | 39.64 | 1:23.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Camilla Rask | 1999 | 39.86 | 1:23.53 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Clara Franck | 1999 | 38.22 | 1:23.77 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Stine Madsen | 1999 | 38.30 | 1:23.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Helene Grønnegaard | 1998 | 39.56 | 1:23.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Frida Frydendal | 1999 | 38.36 | 1:24.04 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 39.18 | 1:24.11 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
24 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 37.81 | 1:24.41 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 39.54 | 1:24.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 38.77 | 1:24.64 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 40.44 | 1:27.15 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Isabell Eriksen | 1999 | 41.84 | 1:27.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Kate Ladefoged | 1998 | 41.86 | 1:27.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Sarah Stokvad | 1999 | 41.13 | 1:28.18 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 42.47 | 1:28.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 42.40 | 1:28.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Isabella Drest | 1999 | 43.04 | 1:29.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Josefine Knudsen | 1998 | 42.60 | 1:29.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
35 | Julie Nielsen | 1998 | 43.76 | 1:30.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Helena Terp | 1999 | 42.30 | 1:30.81 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
37 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 41.96 | 1:31.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Celina G Winther | 1999 | 45.19 | 1:31.89 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
39 | Lea Føste Andersen | 1998 | 42.16 | 1:32.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
40 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 45.81 | 1:32.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 44.82 | 1:33.01 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
42 | Linea Frederiksen | 1999 | 44.95 | 1:33.32 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
43 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 44.17 | 1:33.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Emma Hansen | 1999 | 44.13 | 1:33.58 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
45 | Christina Christensen | 1999 | 47.85 | 1:36.81 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
46 | Trine Rasmussen | 1999 | 45.67 | 1:37.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
47 | Line Nielsen | 1999 | 46.19 | 1:38.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
48 | Karen Brilner Lund | 1999 | 46.06 | 1:39.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
49 | Clara Holst | 1999 | 50.44 | 1:40.79 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Karoline Karlskov | 1999 | 46.85 | 1:42.12 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
51 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 50.51 | 1:42.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
52 | Laura Wolf Andersen | 1998 | 52.43 | 1:45.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
53 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 48.80 | 1:45.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
54 | Freja Brogaard | 1999 | 54.83 | 1:51.77 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
55 | Emma Larsson | 1999 | 53.78 | 1:53.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Helene G. Nedergaard | 1999 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Josephine Holm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Randi Haarh Lorenzen | 1998 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vicky Rohde | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | DSQ | crawl ved start | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | DSQ | ej syncron ben i fly | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: HR Mæglerne |
Stævnerekord: 1.05.69 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | 38.30 | 1:19.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kristine Lønne | 2000 | 39.27 | 1:23.63 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 40.36 | 1:24.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 41.65 | 1:28.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | 43.75 | 1:30.43 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
6 | Noa Turin | 2000 | 44.26 | 1:32.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | 42.96 | 1:33.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 45.35 | 1:35.84 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 48.29 | 1:37.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 46.15 | 1:39.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Matilde Krogstrup | 2000 | 48.25 | 1:41.45 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Caroline Brink | 2000 | 53.24 | 1:45.83 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Louise Hvarre | 2001 | 52.43 | 1:45.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Luna Ladefoged | 2000 | 51.17 | 1:46.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Line Larsen | 2000 | 51.10 | 1:48.66 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Signe Søby Jensen | 2001 | 52.13 | 1:51.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Mai Heilmann | 2000 | 52.11 | 1:53.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Iben Bak | 2001 | 56.52 | 1:54.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Kops | 2001 | 1:00.50 | 2:03.84 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Liv Hingeberg | 2001 | 1:01.20 | 2:04.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 1:07.95 | 2:11.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Bliksted | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Caroline Worrell | 2001 | DSQ | crawl ved start | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helene Olesen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: HR Mæglerne |
Stævnerekord: 1.05.69 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Gregersen | 2002 | 58.66 | 2:06.66 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 59.48 | 2:10.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sidsel Nielsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: JKE Design |
Stævnerekord: 4.06.17 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Kingo | 1991 | 1:09.14 | 2:25.57 | 3:41.68 | 4:57.60 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: JKE Design |
Stævnerekord: 4.06.17 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 1:01.68 | 2:08.92 | 3:13.56 | 4:18.05 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolai Pedersen | 1994 | 1:02.41 | 2:09.66 | 3:15.42 | 4:20.11 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | 1:04.10 | 2:12.76 | 3:21.17 | 4:28.45 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 1:02.88 | 2:11.92 | 3:20.90 | 4:28.59 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ori Turin | 1995 | 1:05.89 | 2:15.65 | 3:24.17 | 4:29.74 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kasper Zysek | 1994 | 1:07.29 | 2:17.36 | 3:24.91 | 4:33.26 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Frederik Bendix | 1995 | 1:04.83 | 2:14.98 | 3:25.07 | 4:34.61 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 1:06.81 | 2:18.21 | 3:29.15 | 4:43.77 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: JKE Design |
Stævnerekord: 4.06.17 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | 1:01.97 | 2:07.98 | 3:14.99 | 4:22.24 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 1:04.45 | 2:12.81 | 3:20.51 | 4:26.90 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktor Holm | 1996 | 1:04.80 | 2:14.03 | 3:22.99 | 4:30.08 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 1:06.02 | 2:16.24 | 3:24.99 | 4:33.29 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Frederik J. Sørensen | 1997 | 1:03.36 | 2:13.24 | 3:24.47 | 4:35.69 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Jakob Brinkmann | 1996 | 1:06.40 | 2:17.53 | 3:29.14 | 4:39.17 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 1:10.21 | 2:22.43 | 3:33.11 | 4:41.74 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 1:06.98 | 2:18.92 | 3:31.50 | 4:41.89 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 1:08.13 | 2:19.43 | 3:31.01 | 4:42.42 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Rasmus Larsen | 1997 | 1:09.30 | 2:22.26 | 3:34.02 | 4:44.85 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Frederik H Thomsen | 1997 | 1:09.08 | 2:21.87 | 3:35.59 | 4:46.93 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Vølund | 1997 | 1:10.32 | 2:23.69 | 3:35.99 | 4:48.59 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:08.63 | 2:22.64 | 3:36.41 | 4:48.73 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: JKE Design |
Stævnerekord: 4.06.17 Nicolai Graae Hansen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 1:05.60 | 2:16.11 | 3:27.37 | 4:38.66 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:09.85 | 2:24.31 | 3:35.76 | 4:47.48 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 17 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Kjærbye Malerfirma |
Stævnerekord: 4.30.13 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditte Elschner Kristensen | 1995 | 1:08.77 | 2:24.34 | 3:39.56 | 4:52.48 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 1:09.29 | 2:24.14 | 3:39.57 | 4:53.01 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 1:12.95 | 2:29.44 | 3:45.41 | 5:00.60 | ||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 1:10.49 | 2:27.69 | 3:45.58 | 5:01.66 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 1:14.06 | 2:32.11 | 3:51.64 | 5:08.64 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Kjærbye Malerfirma |
Stævnerekord: 4.30.13 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 1:06.45 | 2:17.95 | 3:28.69 | 4:37.11 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maiken Morsing | 1997 | 1:08.92 | 2:23.49 | 3:37.56 | 4:51.43 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 1:09.89 | 2:23.05 | 3:38.28 | 4:55.75 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sofie Burgaard | 1997 | 1:10.08 | 2:25.52 | 3:42.20 | 4:57.29 | ||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Natascha Zender | 1997 | 1:11.20 | 2:27.73 | 3:44.77 | 5:00.13 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 1:13.04 | 2:31.06 | 3:48.18 | 5:01.67 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Julie Schmidt | 1997 | 1:10.90 | 2:27.62 | 3:46.22 | 5:01.97 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 1:12.24 | 2:32.10 | 3:51.64 | 5:07.81 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sofie Aaquist | 1996 | 1:13.10 | 2:33.48 | 3:53.61 | 5:11.74 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 1:17.56 | 2:42.38 | 4:09.25 | 5:36.24 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Mai Laurberg | 1996 | 1:16.93 | 2:42.99 | 4:11.73 | 5:39.85 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Andrea Broe | 1997 | DNS | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Kjærbye Malerfirma |
Stævnerekord: 4.30.13 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josephine Holm | 1999 | 1:07.94 | 2:18.38 | 3:29.56 | 4:37.78 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 1:09.24 | 2:22.86 | 3:36.47 | 4:49.25 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Johanne Carr | 1999 | 1:12.56 | 2:30.27 | 3:45.73 | 5:00.58 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 1:12.76 | 2:30.01 | 3:46.25 | 5:01.00 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Laura Morsing | 1999 | 1:11.69 | 2:29.11 | 3:46.01 | 5:01.02 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Chamie Kann | 1999 | 1:13.37 | 2:32.12 | 3:48.91 | 5:01.53 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Christina Blaaberg | 1998 | 1:13.86 | 2:33.37 | 3:51.90 | 5:07.51 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 17 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Lege-kæden |
Stævnerekord: 1.58.36 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | 28.74 | 1:00.97 | 1:33.05 | 2:04.45 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Bjørn Baunwall | 1993 | 31.41 | 1:05.82 | 1:40.00 | 2:14.25 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | 34.84 | 1:13.58 | 1:53.46 | 2:31.26 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Lege-kæden |
Stævnerekord: 1.58.36 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 28.88 | 1:00.18 | 1:29.32 | 2:01.94 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 28.46 | 1:00.05 | 1:31.69 | 2:02.27 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | 28.74 | 1:00.38 | 1:32.76 | 2:04.16 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 28.80 | 1:00.66 | 1:32.77 | 2:04.80 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Christian Blom Jensen | 1994 | 29.45 | 1:01.51 | 1:34.76 | 2:06.33 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 30.83 | 1:03.63 | 1:36.59 | 2:08.80 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 30.33 | 1:04.16 | 1:38.79 | 2:13.15 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Kasper Zysek | 1994 | 32.28 | 1:06.54 | 1:40.19 | 2:13.16 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 30.49 | 1:03.90 | 1:39.23 | 2:13.92 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias Helmersen | 1995 | 30.52 | 1:04.24 | 1:39.66 | 2:14.24 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jacob Mortensen | 1994 | 31.36 | 1:06.27 | 1:43.06 | 2:20.47 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Sylvester Andersen | 1995 | 32.66 | 1:09.22 | 1:45.84 | 2:21.21 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Lund Hansen | 1994 | 33.21 | 1:09.86 | 1:45.87 | 2:22.23 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Lasse Christensen | 1994 | 31.25 | 1:07.56 | 1:44.79 | 2:22.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Bruun | 1995 | 30.55 | 1:05.04 | 1:43.04 | 2:23.17 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Mortensen | 1995 | 32.53 | 1:10.20 | 1:52.04 | 2:32.97 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Martin Hjelm | 1995 | 33.57 | 1:12.23 | 1:52.72 | 2:33.17 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Tim Damsgaard | 1994 | 35.21 | 1:14.78 | 2:34.83 | 2:34.83 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Lege-kæden |
Stævnerekord: 1.58.36 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Victor Tolstrup | 1996 | 28.81 | 1:00.42 | 1:33.44 | 2:05.99 | ||||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 30.14 | 1:03.05 | 1:34.98 | 2:06.87 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 29.71 | 1:02.33 | 1:35.24 | 2:07.82 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 30.06 | 1:03.48 | 1:37.21 | 2:10.36 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 30.61 | 1:04.07 | 1:38.12 | 2:11.93 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Knudsen | 1997 | 29.62 | 1:03.00 | 1:37.99 | 2:12.45 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Anton Holten Lambert | 1997 | 31.77 | 1:05.27 | 1:38.79 | 2:12.68 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Vølund | 1997 | 31.14 | 1:06.19 | 1:41.97 | 2:14.54 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Larsen | 1997 | 31.92 | 1:08.10 | 1:43.74 | 2:18.51 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Tom Heilmann | 1997 | 32.16 | 1:07.33 | 1:43.33 | 2:19.92 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Mikkel Boisen | 1997 | 32.20 | 1:08.48 | 1:45.75 | 2:21.09 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Mikkel Strand | 1997 | 32.09 | 1:07.36 | 1:44.14 | 2:21.57 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Anders Back Laursen | 1996 | 33.62 | 1:10.70 | 1:48.11 | 2:23.57 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus Kristensen | 1997 | 33.15 | 1:09.83 | 1:47.79 | 2:23.70 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | 33.75 | 1:10.58 | 1:48.58 | 2:25.56 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 32.98 | 1:10.63 | 1:50.36 | 2:25.86 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 34.06 | 1:11.67 | 1:49.88 | 2:26.70 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Sehested | 1996 | 33.37 | 1:11.10 | 1:49.82 | 2:27.09 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Christoffer Vedkiær | 1996 | 33.94 | 1:12.27 | 1:53.10 | 2:29.74 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lasse Dall | 1997 | 34.96 | 1:14.92 | 1:54.81 | 2:30.77 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 32.77 | 1:11.31 | 1:52.26 | 2:30.81 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Mark Simonsen | 1997 | 33.68 | 1:14.39 | 1:56.41 | 2:37.91 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 35.19 | 1:15.62 | 1:58.53 | 2:39.34 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Lege-kæden |
Stævnerekord: 1.58.36 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 29.91 | 1:02.75 | 1:35.90 | 2:08.25 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 33.58 | 1:10.54 | 1:47.90 | 2:24.95 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nicolai Grene | 1998 | 33.97 | 1:10.65 | 1:48.78 | 2:26.58 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | 34.64 | 1:12.50 | 1:50.77 | 2:29.03 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 34.67 | 1:13.41 | 1:51.46 | 2:29.20 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christian Kaul | 1998 | 34.58 | 1:13.02 | 1:51.44 | 2:29.91 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Oliver Broholm | 1999 | 35.66 | 1:15.50 | 1:56.63 | 2:35.65 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Bjarki Haagensen | 1998 | 36.19 | 1:15.90 | 1:57.28 | 2:35.72 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 35.03 | 1:15.31 | 1:56.25 | 2:36.03 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 35.67 | 1:14.95 | 1:55.54 | 2:36.74 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Stephan Sørensen | 1999 | 36.73 | 1:19.51 | 2:02.39 | 2:42.44 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 36.31 | 1:17.48 | 2:00.63 | 2:43.65 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 37.71 | 1:19.46 | 2:02.42 | 2:44.68 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 39.56 | 1:23.25 | 2:06.31 | 2:47.23 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 40.49 | 1:25.35 | 2:11.13 | 2:54.28 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Alexander Jensen | 1999 | 39.15 | 1:25.30 | 2:12.25 | 2:56.02 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | August Korsgaard | 1999 | 40.13 | 1:28.04 | 2:19.74 | 3:04.58 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
18 | Simon Steen Andersen | 1999 | 41.63 | 1:30.40 | 2:21.54 | 3:09.34 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 43.37 | 1:33.53 | 2:25.00 | 3:14.18 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lasse Lundstrøm | 1998 | 43.39 | 1:34.77 | 2:27.45 | 3:16.00 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Markus Lund | 1999 | 42.56 | 1:32.84 | 2:27.06 | 3:16.10 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kian Metzsch | 1998 | 42.70 | 1:34.67 | 2:28.51 | 3:17.69 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
23 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 43.56 | 1:35.50 | 2:29.77 | 3:18.10 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kasper Livbjerg | 1998 | 44.67 | 1:37.88 | 3:26.29 | 3:26.29 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Grønlund | 1999 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Jørgensen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Sander Schmidt | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Lege-kæden |
Stævnerekord: 1.58.36 Daniel Steen Andersen, Horsens Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 35.53 | 1:16.46 | 1:57.80 | 2:36.52 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 37.82 | 1:22.41 | 2:09.56 | 2:57.37 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Sørensen | 2001 | 43.39 | 1:34.75 | 2:28.07 | 3:15.59 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Kenan Kaya | 2001 | 45.38 | 1:42.94 | 2:44.27 | 3:39.42 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Janus Halbirk | 2000 | 48.00 | 1:48.11 | 2:49.42 | 3:49.30 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 55.80 | 2:03.05 | 3:10.53 | 4:19.78 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Reimer | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Maskinfabrikken HSI A/S |
Stævnerekord: 2.04.62 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 31.93 | 1:07.01 | 1:42.70 | 2:18.23 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Lena Skøtt | 1995 | 32.39 | 1:07.42 | 1:43.60 | 2:19.72 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 32.49 | 1:09.05 | 1:45.94 | 2:21.47 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Thor | 1995 | 32.52 | 1:08.89 | 1:46.24 | 2:22.16 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Louise Frederiksen | 1995 | 33.61 | 1:10.83 | 1:47.98 | 2:24.72 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine Christiansen | 1994 | 33.22 | 1:10.45 | 1:48.17 | 2:25.42 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Schmidt | 1995 | 32.92 | 1:09.49 | 1:48.48 | 2:28.12 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 34.48 | 1:12.40 | 1:50.73 | 2:28.18 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Louise Holm | 1994 | 33.93 | 1:11.57 | 1:50.58 | 2:28.74 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nadja Christiansen | 1995 | 34.18 | 1:12.51 | 1:52.25 | 2:31.23 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 34.69 | 1:12.80 | 1:52.73 | 2:33.20 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Rainer | 1994 | 37.68 | 1:20.55 | 2:05.58 | 2:49.69 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Christina Mejlgaard | 1994 | DNF | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Maskinfabrikken HSI A/S |
Stævnerekord: 2.04.62 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 31.21 | 1:05.13 | 1:39.33 | 2:11.90 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 31.56 | 1:05.20 | 1:39.09 | 2:11.96 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 31.23 | 1:04.96 | 1:39.43 | 2:14.18 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | 32.17 | 1:06.60 | 1:42.75 | 2:19.14 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 33.55 | 1:09.63 | 1:46.39 | 2:21.25 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | 33.38 | 1:09.47 | 1:46.60 | 2:22.18 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 32.81 | 1:09.03 | 1:46.14 | 2:22.84 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Maiken Morsing | 1997 | 32.64 | 1:09.07 | 1:46.35 | 2:23.32 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josephine Sørensen | 1996 | 33.41 | 1:10.29 | 1:47.88 | 2:23.74 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Schmidt | 1997 | 33.82 | 1:10.25 | 1:48.01 | 2:23.90 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 33.64 | 1:10.75 | 1:49.05 | 2:25.50 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kirstine Feldinger | 1996 | 33.55 | 1:10.52 | 1:49.27 | 2:26.31 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Andrea Aagaard | 1996 | 34.53 | 1:12.01 | 1:50.22 | 2:27.40 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Matilde Schrøder | 1996 | 34.22 | 1:11.42 | 1:50.00 | 2:27.86 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 33.98 | 1:11.88 | 1:50.45 | 2:28.02 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 34.30 | 1:12.10 | 1:50.35 | 2:28.11 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Sofie Aaquist | 1996 | 34.20 | 1:12.78 | 1:51.84 | 2:29.74 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 34.10 | 1:12.32 | 1:51.09 | 2:29.91 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Katrine Larsen | 1997 | 34.44 | 1:12.36 | 1:51.42 | 2:29.99 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Katrine Kristensen | 1997 | 34.68 | 1:12.73 | 1:52.39 | 2:32.44 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stine Johansen | 1997 | 34.28 | 1:13.63 | 1:53.36 | 2:33.31 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 34.70 | 1:13.86 | 1:54.62 | 2:33.68 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie Brink | 1997 | 36.62 | 1:16.18 | 1:56.56 | 2:36.21 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 36.23 | 1:16.37 | 1:57.26 | 2:36.76 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Pedersen | 1997 | 35.90 | 1:16.41 | 1:58.07 | 2:38.22 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Sarah Hjannung | 1997 | 37.65 | 1:18.08 | 1:59.97 | 2:38.56 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Louise Bergenhagen | 1996 | 36.21 | 1:16.90 | 1:58.73 | 2:39.51 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Louise B. Larsen | 1996 | 36.59 | 1:18.34 | 2:02.01 | 2:42.42 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | 37.74 | 1:19.22 | 2:02.56 | 2:44.64 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Louise Runge | 1997 | 37.35 | 1:20.31 | 2:03.72 | 2:44.99 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Sofie Skibsted | 1997 | 37.78 | 1:19.61 | 2:03.07 | 2:45.20 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
32 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 38.12 | 1:21.44 | 2:05.07 | 2:47.37 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Nadja Jensen | 1996 | 38.03 | 1:20.80 | 2:05.71 | 2:48.26 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 38.50 | 1:22.05 | 2:06.48 | 2:49.54 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Katrine Christensen | 1996 | 38.85 | 1:23.13 | 2:50.29 | 2:50.29 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
36 | Christine Dissing | 1997 | 38.68 | 1:22.46 | 2:07.87 | 2:51.99 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Inge Buhrkall | 1996 | 39.52 | 1:25.78 | 2:14.92 | 3:02.69 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Kjeldsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Maskinfabrikken HSI A/S |
Stævnerekord: 2.04.62 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 33.24 | 1:09.52 | 1:46.37 | 2:22.64 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 32.98 | 1:09.81 | 1:46.72 | 2:23.58 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Blaaberg | 1998 | 33.78 | 1:11.11 | 1:48.87 | 2:26.43 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 32.69 | 1:10.19 | 1:49.26 | 2:27.96 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Laura Morsing | 1999 | 33.70 | 1:12.21 | 1:50.89 | 2:29.16 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 33.98 | 1:12.82 | 1:52.52 | 2:32.10 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Clara Franck | 1999 | 35.74 | 1:15.86 | 1:55.03 | 2:33.75 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martha Andersen | 1999 | 35.15 | 1:14.76 | 1:55.16 | 2:34.61 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 37.16 | 1:17.58 | 1:57.33 | 2:35.49 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 36.11 | 1:16.75 | 1:58.07 | 2:37.53 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mathilde Hansen | 1998 | 35.01 | 1:16.38 | 1:58.47 | 2:37.98 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Marie Eske | 1999 | 35.80 | 1:15.99 | 1:57.55 | 2:38.44 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Frida Frydendal | 1999 | 35.95 | 1:15.09 | 1:56.48 | 2:38.46 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 35.55 | 1:17.05 | 1:59.85 | 2:39.92 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Anna Hertzog | 1999 | 36.75 | 1:17.62 | 2:00.95 | 2:42.46 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 37.31 | 1:18.69 | 2:01.97 | 2:44.16 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 37.89 | 1:22.25 | 2:07.15 | 2:45.43 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Julie Nielsen | 1998 | 36.12 | 1:18.18 | 2:02.63 | 2:45.96 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ella Turin | 1998 | 38.14 | 1:19.55 | 2:02.99 | 2:46.90 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Isabell Eriksen | 1999 | 39.19 | 1:21.98 | 2:05.33 | 2:47.56 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 38.08 | 1:21.98 | 2:06.23 | 2:48.23 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 37.37 | 1:21.20 | 2:06.14 | 2:48.45 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 37.54 | 1:20.39 | 2:05.70 | 2:48.79 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Sofie Hald | 1999 | 37.90 | 1:22.06 | 2:08.39 | 2:54.31 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 40.47 | 1:26.77 | 2:13.33 | 2:58.98 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Linea Frederiksen | 1999 | 38.37 | 1:25.52 | 2:14.41 | 3:01.51 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Karen Brilner Lund | 1999 | 42.24 | 1:28.65 | 2:16.51 | 3:02.79 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
28 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 40.58 | 2:18.38 | 3:02.83 | 3:02.83 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Lea Føste Andersen | 1998 | 40.20 | 1:28.02 | 2:17.96 | 3:08.19 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
30 | Frederikke Nielsen | 1998 | 42.18 | 1:31.77 | 2:21.64 | 3:09.76 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Karoline Karlskov | 1999 | 43.65 | 1:33.49 | 2:23.90 | 3:11.07 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Line Nielsen | 1999 | 43.87 | 1:35.04 | 2:24.83 | 3:11.13 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Freja Linde | 1999 | 42.45 | 1:32.15 | 2:23.54 | 3:12.17 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
34 | Clara Holst | 1999 | 46.08 | 1:36.19 | 2:27.05 | 3:14.17 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Trine Rasmussen | 1999 | 41.84 | 1:30.38 | 2:20.85 | 3:15.66 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
36 | Laura Wolf Andersen | 1998 | 46.47 | 1:37.59 | 2:31.33 | 3:23.65 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
37 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 48.85 | 1:42.66 | 3:24.20 | 3:24.20 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Vicky Rohde | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Emma Larsson | 1999 | DNF | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Maskinfabrikken HSI A/S |
Stævnerekord: 2.04.62 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 37.17 | 1:18.28 | 1:59.93 | 2:39.95 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 36.76 | 1:16.54 | 1:59.15 | 2:40.97 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 38.47 | 1:22.97 | 2:08.51 | 2:52.92 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Noa Turin | 2000 | 40.74 | 1:25.86 | 2:12.74 | 2:54.86 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Ane Wildenschild | 2000 | 40.13 | 1:26.22 | 2:13.82 | 2:59.80 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Luna Ladefoged | 2000 | 42.36 | 1:32.42 | 2:23.43 | 3:11.02 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Line Larsen | 2000 | 46.27 | 1:38.18 | 2:30.66 | 3:22.10 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mai Heilmann | 2000 | 46.41 | 1:42.09 | 2:37.00 | 3:24.09 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Caroline Brink | 2000 | 48.65 | 1:42.53 | 2:35.88 | 3:25.24 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Pedersen | 2000 | 48.91 | 1:43.89 | 2:40.30 | 3:30.65 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 49.33 | 1:44.29 | 2:40.76 | 3:32.17 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Iben Bak | 2001 | 51.99 | 1:48.30 | 2:47.10 | 3:38.85 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Bliksted | 2001 | 50.27 | 1:50.07 | 2:48.97 | 3:46.81 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Liv Hingeberg | 2001 | 50.22 | 1:49.98 | 4:10.81 | 4:10.81 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Maskinfabrikken HSI A/S |
Stævnerekord: 2.04.62 Micha Østergaard, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Gregersen | 2002 | 48.74 | 1:46.94 | 2:45.83 | 3:57.53 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 52.18 | 1:59.72 | 3:10.06 | 4:17.32 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Morten Friis A/S |
Stævnerekord: 1.00.17 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Mai | 1989 | 31.67 | 1:06.09 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Morten Friis A/S |
Stævnerekord: 1.00.17 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 29.85 | 1:00.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 29.91 | 1:02.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Frederik Bendix | 1995 | 31.98 | 1:05.79 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Andersson | 1994 | 32.13 | 1:06.67 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ori Turin | 1995 | 31.77 | 1:07.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 32.53 | 1:07.27 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 33.88 | 1:09.48 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Mortensen | 1994 | 35.12 | 1:13.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | 35.61 | 1:13.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | 35.75 | 1:14.82 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Hjelm | 1995 | 36.69 | 1:16.18 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Per Jensen | 1995 | 1:17.71 | 1:17.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Sylvester Andersen | 1995 | 37.91 | 1:18.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Vølund | 1994 | 39.92 | 1:20.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Morten Friis A/S |
Stævnerekord: 1.00.17 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 32.39 | 1:06.20 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Oliver Sørensen | 1996 | 32.45 | 1:06.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 32.05 | 1:06.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 32.87 | 1:07.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Lund | 1996 | 33.73 | 1:09.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 34.57 | 1:09.69 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Anton Holten Lambert | 1997 | 33.95 | 1:09.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Brinkmann | 1996 | 33.61 | 1:10.11 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 34.52 | 1:10.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 34.59 | 1:10.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 34.80 | 1:10.73 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 34.18 | 1:11.04 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Tom Heilmann | 1997 | 35.10 | 1:11.43 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Frederik Nerving | 1997 | 34.61 | 1:11.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Mikkel Boisen | 1997 | 35.14 | 1:12.11 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Rasmus Larsen | 1997 | 35.87 | 1:12.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Alexander Wildenschild | 1997 | 36.77 | 1:15.30 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Poulsen | 1996 | 36.92 | 1:15.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mikkel Vølund | 1997 | 37.42 | 1:16.30 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Frederik Linck | 1997 | 37.01 | 1:16.50 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 39.67 | 1:20.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Kasper Kross | 1997 | 38.25 | 1:20.21 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Oscar Albertsen | 1997 | 38.56 | 1:20.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Thor Friis Skifte | 1997 | 39.47 | 1:22.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Rune Kay | 1996 | 41.77 | 1:26.04 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
26 | Thor Brigsted | 1997 | 43.84 | 1:32.05 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Aksel Hansen | 1996 | 1:34.05 | 1:34.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Christian Hadberg | 1996 | 48.37 | 1:37.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Morten Friis A/S |
Stævnerekord: 1.00.17 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 35.77 | 1:12.83 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 36.48 | 1:14.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sander Schmidt | 1999 | 38.76 | 1:19.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Broholm | 1999 | 39.45 | 1:20.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 39.12 | 1:20.53 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Knoblauch | 1999 | 40.34 | 1:21.98 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 40.15 | 1:22.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Troels D. Essendrop | 1999 | 40.53 | 1:22.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 41.46 | 1:24.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 43.14 | 1:26.96 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Lauritz Bech | 1998 | 43.47 | 1:28.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christoffer Møldrup | 1998 | 1:30.84 | 1:30.84 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 45.57 | 1:32.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Steen Andersen | 1999 | 46.12 | 1:36.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Eik Panduro | 1998 | 47.56 | 1:38.95 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Kasper Livbjerg | 1998 | 48.07 | 1:39.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 50.06 | 1:40.90 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 50.53 | 1:41.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Bundgaard | 1998 | 52.36 | 1:50.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Asger Denert-Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Jacob Harboe | 1998 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Jacob Noer Jørgensen | 1998 | DSQ | ej forst bev i vend | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Morten Friis A/S |
Stævnerekord: 1.00.17 Mads Knoblauch, Svendborg Svømmeklub 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 39.15 | 1:21.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Simeon Franow | 2000 | 1:25.90 | 1:25.90 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hansen | 2000 | 42.14 | 1:25.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 42.47 | 1:28.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 44.39 | 1:31.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 46.12 | 1:34.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathias Sønderby | 2000 | 46.21 | 1:34.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 46.55 | 1:35.95 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 47.97 | 1:36.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 51.23 | 1:44.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 50.34 | 1:46.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kenan Kaya | 2001 | 1:49.85 | 1:49.85 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 55.34 | 1:56.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christoffer Vad Kruse | 2001 | 1:07.62 | 2:23.66 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Reimer | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DSQ | ej forsat bev i vend | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Stævnerekord: 1.03.22 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 35.23 | 1:12.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 35.58 | 1:13.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 36.57 | 1:15.72 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Charlotte Jensen | 1992 | 36.84 | 1:16.61 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Schmidt | 1995 | 38.67 | 1:19.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 39.39 | 1:20.95 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kathrine Christiansen | 1994 | 41.31 | 1:24.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maria Møldrup | 1995 | 42.99 | 1:26.09 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Lena Skøtt | 1995 | DNS | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Nadia S. Skyggelund | 1993 | DSQ | under vand +15m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Stævnerekord: 1.03.22 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 34.75 | 1:09.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andrea Aagaard | 1996 | 35.16 | 1:10.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 36.18 | 1:13.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 36.71 | 1:14.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 36.54 | 1:14.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 36.62 | 1:15.48 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 36.74 | 1:16.98 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Simone Kristensen | 1996 | 38.54 | 1:17.73 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 37.45 | 1:17.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 38.06 | 1:18.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Kathrine Gohr | 1997 | 38.77 | 1:19.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Anne Ølund | 1996 | 37.98 | 1:19.18 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 39.50 | 1:20.37 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 38.66 | 1:20.44 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Amalie Rasmussen | 1996 | 39.08 | 1:20.66 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 38.31 | 1:21.33 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Simone Larsen | 1996 | 39.25 | 1:22.76 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Christina Løth Andersen | 1997 | 40.09 | 1:22.80 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sarah Brejnholt | 1996 | 39.69 | 1:23.40 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kirstine Feldinger | 1996 | 41.43 | 1:23.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 42.34 | 1:24.91 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Cecilie Brink | 1997 | 42.04 | 1:24.93 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ida Schmidt | 1997 | 1:25.53 | 1:25.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 43.20 | 1:28.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Ellehus | 1997 | 43.31 | 1:29.48 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 46.15 | 1:32.46 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Line Wolff | 1997 | 42.27 | 1:32.57 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
28 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 47.53 | 1:33.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Diana Damsgaard | 1996 | 1:34.10 | 1:34.10 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
30 | Louise Lægsgaard | 1997 | 1:35.69 | 1:35.69 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Laura Mathilde Elkjær | 1997 | 1:35.99 | 1:35.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Louise Runge | 1997 | 47.69 | 1:37.29 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Cecilia Beverud | 1996 | DSQ | glid på mave | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DSQ | ej forsat bev v vend | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Stævnerekord: 1.03.22 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 36.22 | 1:13.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 36.95 | 1:16.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 36.43 | 1:16.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 37.43 | 1:16.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 38.57 | 1:18.38 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 39.04 | 1:19.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 38.86 | 1:19.51 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Silke Meyer | 1998 | 39.13 | 1:19.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Una Møller | 1998 | 39.15 | 1:19.72 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 39.15 | 1:20.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 40.07 | 1:20.89 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 40.32 | 1:22.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Celina Lohmann | 1999 | 40.02 | 1:22.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Helene Grønnegaard | 1998 | 39.45 | 1:22.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Clara Franck | 1999 | 40.61 | 1:23.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Laura Morsing | 1999 | 40.97 | 1:24.62 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 41.36 | 1:24.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Josefine Knudsen | 1998 | 43.52 | 1:26.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Celina G Winther | 1999 | 46.84 | 1:32.57 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 46.78 | 1:33.24 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Karen Brilner Lund | 1999 | 46.80 | 1:35.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 1:37.37 | 1:37.37 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Christina Christensen | 1999 | 50.52 | 1:44.54 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 55.61 | 1:52.34 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Larsson | 1999 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Brogaard | 1999 | DSQ | svøm på maven | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Stævnerekord: 1.03.22 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Wildenschild | 2000 | 44.78 | 1:31.24 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
2 | Noa Turin | 2000 | 46.16 | 1:32.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 1:32.53 | 1:32.53 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | 43.78 | 1:33.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Nikita Pedersen | 2000 | 46.15 | 1:33.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne Rytter | 2000 | 48.49 | 1:36.19 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Freya Ellehus | 2000 | 48.12 | 1:38.77 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Caroline Worrell | 2001 | 51.52 | 1:45.22 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Luna Ladefoged | 2000 | 51.79 | 1:45.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Helene Olesen | 2000 | 51.76 | 1:46.98 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Nana Bundgaard | 2000 | 53.87 | 1:46.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 51.45 | 1:47.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Liv Hingeberg | 2001 | 52.85 | 1:49.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Line Larsen | 2000 | 54.44 | 1:49.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Iben Bak | 2001 | 56.75 | 1:54.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Bliksted | 2001 | 57.03 | 1:57.02 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Mai Heilmann | 2000 | 55.27 | 1:58.21 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 59.47 | 2:03.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne A. Christiansen | 2000 | DSQ | ej forsat bev v vend | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | DSQ | ej forsat bev v vend | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Nordbyens Murerforretning |
Stævnerekord: 1.03.22 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marie Christensen | 2002 | 1:00.54 | 2:00.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Kristine Hülsen | 2002 | 1:01.97 | 2:03.39 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Cecilie Gregersen | 2002 | 1:02.17 | 2:09.15 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Emilia Juhl Lieszner | 2002 | 2:29.49 | 2:29.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Stævnerekord: 2.10.43 Jonas Hjelm Andersen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Baunwall | 1993 | 37.93 | 1:23.95 | 2:12.84 | 3:04.22 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Stævnerekord: 2.10.43 Jonas Hjelm Andersen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 31.83 | 1:07.94 | 1:45.91 | 2:24.71 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Kristensen | 1995 | 32.13 | 1:09.64 | 1:49.24 | 2:30.14 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Niels Mortensen | 1995 | 33.53 | 1:11.72 | 1:51.58 | 2:34.13 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Michael Andersen | 1995 | 34.97 | 1:15.58 | 1:58.44 | 2:44.03 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Stævnerekord: 2.10.43 Jonas Hjelm Andersen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 31.62 | 1:09.27 | 1:48.63 | 2:28.53 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Frederik H Thomsen | 1997 | 34.98 | 1:14.26 | 1:54.05 | 2:33.36 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 35.07 | 1:16.61 | 1:57.98 | 2:37.96 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 34.04 | 1:15.67 | 2:00.11 | 2:44.38 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Marcus Frederiksen | 1997 | 38.21 | 1:21.35 | 2:03.75 | 2:44.85 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 36.03 | 1:18.07 | 2:01.31 | 2:45.05 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Oliver Degn | 1996 | 33.88 | 1:15.96 | 2:00.96 | 2:46.07 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jacob M. Jørgensen | 1997 | DSQ | ud på ryg 100m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Stævnerekord: 2.10.43 Jonas Hjelm Andersen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simon Johannsen | 1998 | 38.61 | 1:23.97 | 2:10.82 | 2:56.86 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Rolf Wollesen | 1998 | DSQ | ud på ryggen ved 50m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 29, 200m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Nordea Bank |
Stævnerekord: 2.10.43 Jonas Hjelm Andersen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Hjort | 2000 | 37.54 | 1:24.44 | 2:11.55 | 2:57.86 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Ravn Arkitektur |
Stævnerekord: 2.25.54 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Arent Sørensen | 1994 | 36.35 | 1:18.44 | 2:02.51 | 2:45.19 | ||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Møldrup | 1995 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Ravn Arkitektur |
Stævnerekord: 2.25.54 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Siw Lykke | 1996 | 34.45 | 1:14.31 | 1:54.87 | 2:36.54 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Julie Oxenvad | 1997 | 34.55 | 1:14.79 | 1:56.85 | 2:39.17 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 37.34 | 1:22.12 | 2:07.96 | 2:53.79 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mai Laurberg | 1996 | 42.25 | 1:35.04 | 2:32.08 | 3:28.01 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Katrine Christensen | 1996 | 47.75 | 1:44.46 | 2:42.13 | 3:37.05 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Ravn Arkitektur |
Stævnerekord: 2.25.54 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chamie Kann | 1999 | 35.71 | 1:18.54 | 2:02.61 | 2:45.95 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 40.95 | 1:30.07 | 2:23.51 | 3:17.31 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 47.05 | 1:43.22 | 2:38.42 | 3:31.56 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 46.13 | 1:42.16 | 2:39.35 | 3:32.46 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linea Frederiksen | 1999 | 50.69 | 1:51.36 | 2:53.07 | 3:54.90 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Josephine Holm | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mei Mei Dreyer | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Isabell Eriksen | 1999 | DSQ | ud på ryg v 100m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 30, 200m Butterfly Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Ravn Arkitektur |
Stævnerekord: 2.25.54 Mathilde Sørensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: Reklamebureauet Superego |
Stævnerekord: 1.08.04 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | 32.09 | 1:08.78 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 34.09 | 1:11.47 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 35.71 | 1:17.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hannibal Krogh Lund | 1993 | 37.07 | 1:20.25 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Reklamebureauet Superego |
Stævnerekord: 1.08.04 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Blom Jensen | 1994 | 32.05 | 1:07.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Michael Petersen | 1994 | 32.14 | 1:09.07 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 33.60 | 1:10.76 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nour Hermiz | 1994 | 33.48 | 1:10.95 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | 37.59 | 1:20.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 38.30 | 1:21.18 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Tobias Helmersen | 1995 | 38.04 | 1:22.30 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sylvester Andersen | 1995 | 40.05 | 1:23.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tim Damsgaard | 1994 | 39.51 | 1:24.28 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
10 | Per Jensen | 1995 | 41.44 | 1:28.87 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Mathias Mortensen | 1995 | 42.18 | 1:30.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Mads Vølund | 1994 | 44.12 | 1:36.13 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Bruun | 1995 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Reklamebureauet Superego |
Stævnerekord: 1.08.04 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | 35.22 | 1:14.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Magnus Troest | 1997 | 37.69 | 1:18.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 37.12 | 1:18.26 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 37.17 | 1:18.76 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Johannsen | 1996 | 37.04 | 1:19.28 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 37.56 | 1:19.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Christian Tramm | 1996 | 37.45 | 1:19.69 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Frederik Knudsen | 1997 | 38.26 | 1:21.03 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Anders Back Laursen | 1996 | 37.99 | 1:21.15 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 39.17 | 1:21.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Juul | 1997 | 39.55 | 1:24.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Mathias Poulsen | 1996 | 40.66 | 1:27.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Simon Nørgård | 1997 | 43.77 | 1:32.25 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Aksel Hansen | 1996 | 45.89 | 1:36.29 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rasmus Kristensen | 1997 | 47.12 | 1:39.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rune Kay | 1996 | 47.77 | 1:43.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Christian Hadberg | 1996 | 47.39 | 1:43.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Grønlund | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Mark Simonsen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Thor Brigsted | 1997 | DSQ | ud på ryg v 25m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Reklamebureauet Superego |
Stævnerekord: 1.08.04 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 39.73 | 1:22.37 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 39.14 | 1:22.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Nicolai Grene | 1998 | 39.39 | 1:23.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Frederiksen | 1998 | 40.99 | 1:24.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 40.92 | 1:24.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 41.44 | 1:25.71 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 42.18 | 1:27.77 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 41.22 | 1:28.11 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 42.70 | 1:29.52 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lauritz Bech | 1998 | 43.48 | 1:29.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Bjarki Haagensen | 1998 | 43.66 | 1:32.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 45.39 | 1:32.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sander Schmidt | 1999 | 44.05 | 1:33.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 46.60 | 1:37.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Alexander Jensen | 1998 | 46.35 | 1:38.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 47.59 | 1:40.72 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Kaul | 1998 | 49.70 | 1:45.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Markus Lund | 1999 | 50.39 | 1:45.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johannes Møller Jacobsen | 1999 | 50.85 | 1:46.51 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Troels D. Essendrop | 1999 | 52.32 | 1:47.31 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Lundstrøm | 1998 | 51.48 | 1:48.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 51.97 | 1:48.91 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Eik Panduro | 1998 | 52.35 | 1:49.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 53.09 | 1:53.02 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christoffer Møldrup | 1998 | 53.89 | 1:54.64 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Grønlund | 1999 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Alexander Jensen | 1999 | DSQ | u brud af vand 50 m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kasper Bundgaard | 1998 | DSQ | ud på ryg v50m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Reklamebureauet Superego |
Stævnerekord: 1.08.04 Nikolaj Holm, Holbæk Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 47.62 | 1:40.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Karl-Emil Späth | 2000 | 51.71 | 1:48.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 53.25 | 1:51.00 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 52.46 | 1:51.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Sørensen | 2001 | 55.72 | 1:56.03 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Nichlas B. Feldt | 2000 | 1:06.47 | 2:24.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Livbjerg | 2000 | 1:15.34 | 2:36.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Reimer | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christoffer Vad Kruse | 2001 | DSQ | udsvøm på ryg 75m | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Janus Halbirk | 2000 | DSQ | 1 hånd i vend 25m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Viktor Bull Kramer | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Skanderborg Produkt |
Stævnerekord: 1.15.89 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 38.76 | 1:21.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 38.93 | 1:23.22 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Strand | 1994 | 40.46 | 1:24.98 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Louise Holm | 1994 | 42.28 | 1:27.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | 41.40 | 1:28.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 41.36 | 1:28.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nete Panduro | 1995 | 43.32 | 1:29.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Nadja Christiansen | 1995 | 43.73 | 1:31.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Sara Rainer | 1994 | 45.06 | 1:37.03 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Maria Møldrup | 1995 | 49.54 | 1:44.59 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Friis | 1991 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Skanderborg Produkt |
Stævnerekord: 1.15.89 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | 37.72 | 1:19.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 38.37 | 1:21.25 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 39.17 | 1:21.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 38.03 | 1:22.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 38.94 | 1:22.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Stine Johansen | 1997 | 39.91 | 1:23.90 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kathrine Gohr | 1997 | 40.36 | 1:25.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emma Nørgaard | 1997 | 41.01 | 1:25.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simone Kristensen | 1996 | 40.76 | 1:25.92 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Lise B. Aagaard | 1996 | 41.47 | 1:26.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 40.48 | 1:26.85 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Maiken Morsing | 1997 | 41.92 | 1:28.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Julie Schmidt | 1997 | 42.31 | 1:29.45 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 42.31 | 1:29.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Sofie Aaquist | 1996 | 41.85 | 1:29.71 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Karen Krogh Lund | 1996 | 43.71 | 1:30.19 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | 42.40 | 1:31.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 43.74 | 1:31.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nadja Jensen | 1996 | 43.83 | 1:31.89 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Brejnholt | 1996 | 42.59 | 1:32.40 | ||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 44.58 | 1:33.76 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 44.66 | 1:33.78 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 45.23 | 1:34.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kirstine Feldinger | 1996 | 44.24 | 1:34.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilia Beverud | 1996 | 43.56 | 1:35.24 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Maria Høj | 1997 | 45.25 | 1:35.57 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
27 | Ida Schmidt | 1997 | 46.29 | 1:37.05 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sofie Skibsted | 1997 | 46.19 | 1:38.45 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Line Wolff | 1997 | 45.78 | 1:38.94 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christina Nielsen | 1997 | 47.28 | 1:40.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 48.80 | 1:41.40 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Diana Damsgaard | 1996 | 48.30 | 1:42.49 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
33 | Inge Buhrkall | 1996 | 48.55 | 1:44.60 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
34 | Trine G. Sørensen | 1997 | 53.14 | 1:52.20 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Christine Dissing | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Lægsgaard | 1997 | DSQ | 1 berøring v 50 m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Skanderborg Produkt |
Stævnerekord: 1.15.89 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Silke Meyer | 1998 | 41.88 | 1:26.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hansen | 1998 | 41.30 | 1:27.22 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 41.01 | 1:27.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 42.95 | 1:28.99 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 43.18 | 1:30.40 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | 42.66 | 1:31.67 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 44.68 | 1:34.01 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martha Andersen | 1999 | 45.56 | 1:34.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Kate Ladefoged | 1998 | 45.04 | 1:34.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Anna Hertzog | 1999 | 45.70 | 1:36.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 45.92 | 1:38.68 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Julie Nielsen | 1998 | 46.89 | 1:38.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 48.01 | 1:39.39 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Trine Rasmussen | 1999 | 47.72 | 1:42.60 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Clara Holst | 1999 | 48.83 | 1:42.86 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 50.62 | 1:43.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederikke Nielsen | 1998 | 48.76 | 1:43.55 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 49.79 | 1:44.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Sofie Nordskov Jensen | 1999 | 52.37 | 1:47.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 53.62 | 1:52.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Line Nielsen | 1999 | 53.25 | 1:53.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Catharina May Vedkiær | 1999 | 57.55 | 2:01.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Emma Larsson | 1999 | 1:00.72 | 2:05.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anna Holmbæk | 1999 | 1:27.41 | 3:05.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Helene G. Nedergaard | 1999 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Laura Schmidt | 1998 | DNS | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Linea Frederiksen | 1999 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Skanderborg Produkt |
Stævnerekord: 1.15.89 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stella Krogh Lund | 2000 | 44.45 | 1:33.38 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 45.62 | 1:34.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michelle Franow | 2001 | 46.69 | 1:36.41 | ||||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nana Bundgaard | 2000 | 50.33 | 1:43.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Ellehus | 2000 | 50.38 | 1:44.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alberte Antje Kallesøe | 2000 | 52.48 | 1:48.00 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nikita Pedersen | 2000 | 51.88 | 1:48.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helene Olesen | 2000 | 52.66 | 1:49.26 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Amalie Pedersen | 2000 | 52.73 | 1:49.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 53.34 | 1:54.31 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Louise Hvarre | 2001 | 58.02 | 1:58.08 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Luna Ladefoged | 2000 | 58.53 | 2:05.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Freja Møller | 2001 | 59.07 | 2:06.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asta Meldgaard-Andersen | 2000 | 1:02.66 | 2:16.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Jennifer Thorius Bek | 2000 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Brink | 2000 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Bak | 2001 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mie Buch Nielsen | 2001 | DSQ | vend på ryg 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | DSQ | asyncron ben | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Sponsor: Skanderborg Produkt |
Stævnerekord: 1.15.89 Katrine Jørgensen, West Swim Esbjerg 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marikka Andersen | 2002 | 1:10.58 | 2:31.67 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Grøndal | 2002 | 1:16.85 | 2:45.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | 1:25.71 | 3:04.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 33, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Skoubo |
Stævnerekord: 2.13.01 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 29.21 | 1:04.78 | 1:42.85 | 2:14.85 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 29.83 | 1:05.53 | 1:48.26 | 2:19.92 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | 30.26 | 1:06.00 | 1:48.03 | 2:19.93 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Nour Hermiz | 1994 | 29.77 | 1:06.85 | 1:47.70 | 2:20.47 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Michael Petersen | 1994 | 32.19 | 1:10.89 | 1:49.53 | 2:24.14 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 32.15 | 1:11.10 | 1:55.17 | 2:29.62 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ori Turin | 1995 | 30.26 | 1:08.45 | 1:54.28 | 2:29.90 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | 34.92 | 1:15.59 | 2:02.99 | 2:39.26 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michael Andersen | 1995 | 33.49 | 1:14.16 | 2:02.76 | 2:39.99 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | 34.62 | 1:18.34 | 2:05.22 | 2:45.11 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Per Jensen | 1995 | 37.10 | 1:20.56 | 2:12.78 | 2:50.55 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Kasper Zysek | 1994 | DSQ | udsvm på ryg 125m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Martin Hjelm | 1995 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Skoubo |
Stævnerekord: 2.13.01 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Sørensen | 1996 | 32.24 | 1:09.41 | 1:51.07 | 2:23.22 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 32.05 | 1:08.53 | 1:52.67 | 2:26.17 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 32.69 | 1:11.15 | 1:53.43 | 2:26.90 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | 32.66 | 1:09.85 | 1:53.39 | 2:29.59 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Maron | 1996 | 31.72 | 1:12.40 | 1:57.98 | 2:31.39 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Viktor Holm | 1996 | 34.57 | 1:11.00 | 1:58.56 | 2:31.98 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathias Johannsen | 1996 | 33.22 | 1:13.45 | 1:58.70 | 2:33.64 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Frederik H Thomsen | 1997 | 34.80 | 1:14.04 | 1:59.43 | 2:35.68 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anton Holten Lambert | 1997 | 33.32 | 1:13.37 | 2:00.33 | 2:36.53 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 33.50 | 1:12.54 | 2:01.15 | 2:37.70 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 33.82 | 1:13.30 | 2:02.32 | 2:37.73 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Oliver Degn | 1996 | 33.97 | 1:13.80 | 2:02.04 | 2:38.01 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Magnus Troest | 1997 | 36.44 | 1:18.92 | 2:02.29 | 2:38.29 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Rasmus Larsen | 1997 | 35.04 | 1:15.09 | 2:02.88 | 2:38.53 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 35.59 | 1:15.16 | 2:03.48 | 2:40.67 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Mikkel Vølund | 1997 | 34.63 | 1:16.54 | 2:06.49 | 2:40.88 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Nerving | 1997 | 31.65 | 1:11.05 | 2:06.43 | 2:40.99 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Alexander Wildenschild | 1997 | 36.98 | 1:17.42 | 2:06.38 | 2:43.71 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Gustav Palm-Henriksen | 1997 | 36.34 | 1:17.23 | 2:09.24 | 2:45.19 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Magnus Bladt Wichmann | 1997 | 37.56 | 1:22.12 | 2:08.20 | 2:45.80 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nicklas Rasmussen | 1997 | 37.11 | 1:21.01 | 2:14.66 | 2:52.13 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Marcus Frederiksen | 1997 | 36.22 | 1:19.25 | 2:14.44 | 2:54.31 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Andreas Sehested | 1996 | 38.06 | 1:22.63 | 2:16.07 | 2:55.14 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Mads Juul | 1997 | 40.59 | 1:25.63 | 2:15.49 | 2:55.73 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Oscar Albertsen | 1997 | 37.45 | 1:24.31 | 2:20.02 | 2:59.67 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Simon Nørgård | 1997 | 41.08 | 1:29.99 | 2:22.21 | 3:02.84 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Thor Friis Skifte | 1997 | 40.01 | 1:25.25 | 2:25.23 | 3:03.64 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Christian Hadberg | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Strand | 1997 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Christoffer Vedkiær | 1996 | DNF | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Skoubo |
Stævnerekord: 2.13.01 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 32.87 | 1:12.08 | 1:58.97 | 2:32.21 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 34.67 | 1:14.43 | 2:01.00 | 2:35.54 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nicolai Grene | 1998 | 37.43 | 1:22.24 | 2:08.47 | 2:45.86 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1998 | 39.83 | 1:24.10 | 2:15.57 | 2:53.71 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Broholm | 1999 | 40.28 | 1:24.74 | 2:16.18 | 2:55.22 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | 37.67 | 1:22.05 | 2:16.32 | 2:55.33 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sander Schmidt | 1999 | 42.75 | 1:26.10 | 2:18.16 | 2:56.23 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 37.71 | 1:23.32 | 2:18.34 | 2:58.67 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 42.96 | 1:29.78 | 2:18.28 | 2:59.26 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Bjarki Haagensen | 1998 | 41.90 | 1:28.55 | 2:20.71 | 3:00.21 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Riisgaard Nielsen | 1998 | 39.53 | 1:24.17 | 2:20.77 | 3:00.80 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Stephan Sørensen | 1999 | 43.08 | 1:29.45 | 2:21.68 | 3:01.75 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lauritz Bech | 1998 | 42.44 | 1:31.24 | 2:21.24 | 3:03.39 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 44.99 | 1:35.70 | 2:28.89 | 3:11.36 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sigurd Huulgaard Sørensen | 1999 | 43.94 | 1:33.84 | 2:33.38 | 3:16.02 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Christoffer Møldrup | 1998 | 49.74 | 1:43.00 | 2:45.40 | 3:30.40 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 54.54 | 1:46.13 | 2:47.24 | 3:31.15 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Markus Lund | 1999 | 52.44 | 1:48.50 | 2:45.11 | 3:34.61 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | August Korsgaard | 1999 | 43.30 | 1:42.13 | 2:49.94 | 3:35.32 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
20 | Simon Steen Andersen | 1999 | 50.12 | 1:44.92 | 2:51.90 | 3:41.08 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kian Metzsch | 1998 | 52.72 | 1:53.68 | 2:51.18 | 3:41.77 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Harboe | 1998 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Mikkel Skovbæk Krainert | 1999 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Skoubo |
Stævnerekord: 2.13.01 Martin Terp Olesen, Swim Team Esbjerg 2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Juul Laursen | 2000 | 40.21 | 1:30.15 | 2:28.25 | 3:10.06 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | 43.13 | 1:34.04 | 2:30.32 | 3:15.52 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 50.32 | 1:39.86 | 2:39.54 | 3:24.88 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karl-Emil Späth | 2000 | 49.78 | 1:42.54 | 2:43.93 | 3:29.13 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 46.10 | 1:39.37 | 2:45.45 | 3:34.60 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Sønderby | 2000 | DNF | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 34, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 100 år |
Sponsor: Spæncom |
Stævnerekord: 2.30.80 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Frederiksen | 1995 | 33.23 | 1:15.78 | 2:03.53 | 2:41.98 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 34.71 | 1:15.16 | 2:05.18 | 2:42.03 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | 35.71 | 1:17.61 | 2:05.97 | 2:44.43 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Schmidt | 1995 | 35.76 | 1:19.77 | 2:07.97 | 2:46.15 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Westergaard | 1995 | 37.28 | 1:21.49 | 2:11.11 | 2:51.33 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadia S. Skyggelund | 1993 | 38.64 | 1:22.07 | 2:12.40 | 2:52.54 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nadja Christiansen | 1995 | 38.97 | 1:22.65 | 2:13.12 | 2:52.81 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Louise Holm | 1994 | 39.00 | 1:27.47 | 2:15.17 | 2:54.16 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nete Panduro | 1995 | 39.94 | 1:26.32 | 2:16.81 | 2:56.43 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Christina Arent Sørensen | 1994 | DNS | |||||||
Kronjylland Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Spæncom |
Stævnerekord: 2.30.80 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | 33.09 | 1:13.61 | 1:58.30 | 2:32.57 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 33.93 | 1:14.49 | 2:00.36 | 2:36.29 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 36.32 | 1:16.80 | 2:02.11 | 2:38.21 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Siw Lykke | 1996 | 35.63 | 1:19.08 | 2:06.24 | 2:42.87 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 36.53 | 1:17.84 | 2:06.14 | 2:44.30 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Josephine Sørensen | 1996 | 38.00 | 1:20.46 | 2:08.44 | 2:44.59 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Frank Jørgensen | 1996 | 37.31 | 1:21.04 | 2:08.75 | 2:48.00 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 37.48 | 1:23.02 | 2:08.99 | 2:48.39 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 39.00 | 1:19.35 | 2:10.98 | 2:49.03 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Julie Schmidt | 1997 | 37.56 | 1:23.01 | 2:12.20 | 2:49.76 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 38.70 | 1:22.23 | 2:14.54 | 2:52.39 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Kristensen | 1997 | 38.33 | 1:24.21 | 2:13.66 | 2:52.43 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 37.44 | 1:21.20 | 2:14.00 | 2:52.94 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 39.92 | 1:22.08 | 2:15.52 | 2:55.51 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Rasmussen | 1996 | 36.91 | 1:21.10 | 2:13.50 | 2:55.63 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Katrine Larsen | 1997 | 39.62 | 1:24.58 | 2:14.98 | 2:57.10 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Christina Løth Andersen | 1997 | 42.27 | 1:27.08 | 2:19.62 | 3:00.84 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 41.19 | 1:27.48 | 2:20.34 | 3:01.26 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Amalie Pedersen | 1997 | 41.01 | 1:27.38 | 2:21.54 | 3:02.73 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
20 | Sarah Hjannung | 1997 | 40.29 | 1:26.85 | 2:20.15 | 3:02.80 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Karen Krogh Lund | 1996 | 42.31 | 1:34.68 | 2:23.60 | 3:05.99 | ||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 43.19 | 1:30.79 | 2:25.28 | 3:06.12 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Louise Bergenhagen | 1996 | 41.02 | 1:29.40 | 2:24.55 | 3:06.38 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Simone Larsen | 1996 | 43.62 | 1:27.99 | 2:24.82 | 3:08.22 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
25 | Christine Dissing | 1997 | 45.38 | 1:36.95 | 2:27.25 | 3:10.48 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Louise B. Larsen | 1996 | 41.82 | 1:30.48 | 2:29.89 | 3:11.38 | ||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Trine G. Sørensen | 1997 | 47.39 | 1:40.21 | 2:40.04 | 3:27.42 | ||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Aagaard | 1996 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Matilde Schrøder | 1996 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Mathilde Elkjær | 1997 | DSQ | ej forsat bev 75m | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Løb 34, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Spæncom |
Stævnerekord: 2.30.80 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Chamie Kann | 1999 | 34.29 | 1:15.64 | 2:03.43 | 2:38.87 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 36.71 | 1:20.25 | 2:06.25 | 2:43.64 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 34.81 | 1:16.75 | 2:08.39 | 2:45.60 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | 38.48 | 1:21.06 | 2:07.91 | 2:46.71 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | 35.90 | 1:18.41 | 2:11.21 | 2:51.03 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Matilda Holse | 1998 | 37.92 | 1:23.16 | 2:14.26 | 2:55.15 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 43.44 | 1:26.77 | 2:15.72 | 2:55.38 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Martha Andersen | 1999 | 41.40 | 1:27.79 | 2:18.61 | 2:56.95 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Celina Lohmann | 1999 | 39.67 | 1:26.42 | 2:19.51 | 2:57.14 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 39.35 | 1:23.77 | 2:16.43 | 2:57.16 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Frida Frydendal | 1999 | 36.80 | 1:23.55 | 2:17.36 | 2:58.07 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | 41.71 | 1:26.28 | 2:21.99 | 3:00.99 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 40.85 | 1:25.31 | 2:19.70 | 3:01.38 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Helene Grønnegaard | 1998 | 42.59 | 1:30.31 | 2:23.07 | 3:04.66 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 41.85 | 1:29.15 | 2:26.03 | 3:06.00 | ||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Kate Ladefoged | 1998 | 40.66 | 1:32.75 | 2:25.62 | 3:06.72 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 43.98 | 1:29.61 | 2:27.85 | 3:08.52 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Josefine Knudsen | 1998 | 44.00 | 1:31.70 | 2:26.63 | 3:09.79 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 46.11 | 1:30.22 | 2:27.60 | 3:11.12 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Sofie Hald | 1999 | 43.45 | 1:32.59 | 2:26.86 | 3:13.48 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
21 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 44.16 | 1:35.92 | 2:30.62 | 3:13.59 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Randi Haarh Lorenzen | 1998 | 41.43 | 1:32.52 | 2:31.91 | 3:19.76 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie A. Pedersen | 1999 | 45.93 | 1:36.09 | 2:35.35 | 3:21.33 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Lea Føste Andersen | 1998 | 42.90 | 1:37.25 | 2:36.19 | 3:24.99 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Julie Kabels Mortensen | 1999 | 47.87 | 1:43.13 | 2:41.28 | 3:26.43 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Karen Brilner Lund | 1999 | 47.45 | 1:39.57 | 2:43.45 | 3:26.72 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
27 | Celina G Winther | 1999 | 49.66 | 1:40.82 | 2:40.59 | 3:26.79 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 47.63 | 1:42.66 | 2:41.29 | 3:26.92 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 54.42 | 1:49.21 | 2:48.25 | 3:35.95 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Christina Christensen | 1999 | 53.94 | 1:50.40 | 2:49.01 | 3:38.73 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Laura Wolf Andersen | 1998 | 52.07 | 1:51.16 | 2:52.62 | 3:44.37 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
32 | Freja Linde | 1999 | 59.02 | 1:56.55 | 3:00.86 | 3:53.07 | ||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mei Mei Dreyer | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Ella Turin | 1998 | DSQ | på bane 6 ved 100m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johanne Carr | 1999 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år |
Sponsor: Spæncom |
Stævnerekord: 2.30.80 Kirsten Detlef, Fredericia Svømmeklub 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 39.25 | 1:24.76 | 2:18.15 | 2:57.94 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 39.44 | 1:26.69 | 2:17.97 | 2:58.36 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | 44.30 | 1:36.19 | 2:35.53 | 3:18.09 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 48.39 | 1:44.59 | 2:38.47 | 3:25.86 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Anne Rytter | 2000 | 49.24 | 1:42.14 | 2:39.99 | 3:28.37 | ||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Caroline Worrell | 2001 | 59.53 | 1:56.11 | 3:02.94 | 3:55.52 | ||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Iben Bak | 2001 | 1:01.68 | 2:04.91 | 3:11.84 | 4:03.82 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Sylvest | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 100 år |
Sponsor: WH Rådgivende Ingeniører |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Bjørn Baunwall | 1993 | 1:10.89 | 2:26.02 | 3:43.26 | 5:02.35 | 10:11.18 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:21.64 | 7:39.19 | 8:55.82 | |||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: WH Rådgivende Ingeniører |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 1:06.36 | 2:16.09 | 3:26.20 | 4:36.15 | 9:11.74 | |||
Haderslev Svømme Klub | 5:46.26 | 6:55.89 | 8:05.11 | |||||||
2 | Frederik Bendix | 1995 | 1:06.26 | 2:16.35 | 3:26.69 | 4:36.79 | 9:23.73 | |||
Kronjylland Svømmeklub | 5:47.44 | 6:59.04 | 8:11.62 | |||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 1:08.33 | 2:19.19 | 3:30.28 | 4:42.53 | 9:39.32 | |||
West Swim Esbjerg | 5:53.11 | 7:09.36 | 8:27.52 | |||||||
4 | Daniel Kristensen | 1995 | 1:07.57 | 2:19.75 | 3:32.74 | 4:46.82 | 9:51.24 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:01.71 | 7:18.05 | 8:35.20 | |||||||
5 | Anders Lund Hansen | 1994 | 1:09.99 | 2:24.60 | 3:40.03 | 4:56.14 | 9:59.95 | |||
Swim Team Esbjerg | 6:12.09 | 7:28.96 | 8:45.30 | |||||||
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: WH Rådgivende Ingeniører |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 1:06.84 | 2:16.51 | 3:25.86 | 4:35.97 | 9:10.80 | |||
Horsens Svømmeklub | 5:45.24 | 6:54.64 | 8:03.59 | |||||||
2 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 1:08.25 | 2:20.91 | 3:34.43 | 4:48.67 | 9:39.89 | |||
Nyborg Svømmeklub | 6:02.44 | 7:16.66 | 8:29.47 | |||||||
3 | Jakob Brinkmann | 1996 | 1:07.64 | 2:20.27 | 3:33.43 | 4:47.05 | 9:39.96 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 6:01.33 | 7:16.01 | 8:28.71 | |||||||
4 | Frederik Knudsen | 1997 | 1:08.30 | 2:20.20 | 3:34.07 | 4:48.69 | 9:40.38 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 6:02.21 | 7:16.60 | 8:29.82 | |||||||
5 | Frederik H Thomsen | 1997 | 1:13.86 | 2:30.58 | 3:47.35 | 5:04.75 | 10:02.44 | |||
Ringe Svømme Klub | 6:20.95 | 7:37.03 | 8:52.03 | |||||||
6 | Victor Prange | 1997 | 1:12.40 | 2:31.48 | 3:51.19 | 5:11.78 | 10:20.99 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | 6:31.24 | 7:49.90 | 9:06.19 | |||||||
7 | Mikkel Strand | 1997 | 1:13.64 | 2:32.61 | 3:53.57 | 5:14.32 | 10:31.85 | |||
Randers GF Neptun | 6:35.71 | 7:55.61 | 9:15.57 | |||||||
8 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 1:14.01 | 2:34.66 | 3:56.46 | 5:16.48 | 10:34.21 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | 6:38.03 | 7:58.27 | 9:18.17 | |||||||
9 | Rasmus Kristensen | 1997 | 1:14.40 | 2:35.80 | 3:58.86 | 5:21.70 | 10:41.39 | |||
Nyborg Svømmeklub | 6:44.22 | 8:05.12 | 9:26.62 | |||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | 1:16.92 | 2:40.13 | 4:04.02 | 5:27.03 | 10:57.76 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 6:51.89 | 8:16.95 | 9:40.08 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Forum Horsens Cup | Udskriftsdato | 18 september 2011 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2011 |
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: MaxPuls.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 1:09.25 | 2:22.26 | 3:34.76 | 4:48.05 | 9:33.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 6:00.40 | 7:12.88 | 8:24.66 | |||||||
2 | Maiken Morsing | 1997 | 1:09.42 | 2:22.97 | 3:37.59 | 4:53.84 | 9:58.25 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:10.73 | 7:26.92 | 8:43.60 | |||||||
3 | Natascha Zender | 1997 | 1:12.60 | 2:30.29 | 3:49.77 | 5:09.24 | 10:22.70 | |||
Nyborg Svømmeklub | 6:27.00 | 7:46.83 | 9:06.05 | |||||||
4 | Anne Dahl | 1996 | 1:13.66 | 2:34.48 | 3:57.14 | 5:20.88 | 10:52.58 | |||
Randers GF Neptun | 6:44.64 | 8:08.62 | 9:31.12 | |||||||
5 | Anne Ølund | 1996 | 1:16.80 | 2:43.94 | 4:10.00 | 5:36.98 | 11:21.38 | |||
Odder IGF | 7:03.91 | 8:31.52 | 9:58.22 | |||||||
6 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 1:21.55 | 2:48.92 | 4:15.92 | 5:43.05 | 11:28.20 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 7:10.45 | 8:38.24 | 10:05.89 | |||||||
7 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 1:29.88 | 3:08.66 | 4:48.68 | 8:06.47 | 12:56.04 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 9:46.13 | 11:24.52 | 12:56.04 | |||||||
8 | Christine Dissing | 1997 | 1:36.57 | 3:18.12 | 5:01.52 | 6:42.83 | 13:11.28 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 8:23.19 | 10:00.42 | 11:37.27 | |||||||
Løb 36, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: MaxPuls.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Una Møller | 1998 | 1:16.86 | 2:37.02 | 3:57.10 | 5:16.26 | 10:27.09 | |||
IHF Svømning | 6:35.34 | 7:54.20 | 9:12.40 | |||||||
2 | Laura Morsing | 1999 | 1:16.55 | 2:36.36 | 3:56.35 | 5:15.64 | 10:27.68 | |||
Haderslev Svømme Klub | 6:35.89 | 7:54.90 | 9:12.29 | |||||||
3 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 1:21.12 | 2:46.64 | 4:13.51 | 5:40.19 | 11:20.61 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 7:07.68 | 8:34.66 | 10:01.03 | |||||||
4 | Marie Eske | 1999 | 1:20.00 | 2:46.56 | 4:14.08 | 5:40.54 | 11:27.12 | |||
Randers GF Neptun | 7:08.48 | 8:35.32 | 10:02.51 | |||||||
5 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 1:20.99 | 2:49.86 | 4:20.05 | 5:51.07 | 11:42.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | 7:20.29 | 8:49.82 | 10:17.91 | |||||||
6 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 1:31.83 | 3:10.65 | 4:50.07 | 6:31.41 | 13:10.71 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 8:13.02 | 9:54.32 | 11:34.74 | |||||||
7 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 1:32.15 | 3:11.39 | 4:52.13 | 6:32.22 | 13:11.79 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 8:13.78 | 9:55.37 | 11:35.38 | |||||||
8 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | 1:37.27 | 3:22.13 | 5:08.92 | 6:55.19 | 13:53.95 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 8:41.23 | 10:28.56 | 12:13.20 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 september 2011 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |