Results for Strängnäs Simcup 2024
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomas Arena |
Arrangör: |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor 13 o ä A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Haidari |
18 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
309 |
1:32.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Callenfors |
17 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
125 |
2:04.64 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.83 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 11:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor 13 o ä B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leah Norén |
16 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
443 |
1:21.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.67 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Cedervall |
16 |
Katrineholms Simsällskap |
|
427 |
1:22.77 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Xu |
16 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
427 |
1:22.79 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.88 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Henriksson |
16 |
Strängnäs Simklubb |
|
407 |
1:24.12 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Constancia Lagnestam |
15 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
356 |
1:27.91 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.86 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Wikman |
15 |
Finspångs Simklubb |
|
326 |
1:30.55 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.67 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katerina Lebid |
15 |
Simklubben Ena |
|
281 |
1:35.18 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.63 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Nygren |
16 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
202 |
1:46.19 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.48 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 11:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Flickor 13 o ä C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Zellin |
14 |
Strängnäs Simklubb |
|
335 |
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Brunelius |
14 |
Nyköpings Simsällskap |
|
324 |
1:30.77 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.18 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Liu Nilsson |
14 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
319 |
1:31.22 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Roos |
13 |
Strängnäs Simklubb |
|
281 |
1:35.18 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.66 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Baca |
14 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
278 |
1:35.49 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Vilén |
13 |
Simklubben Ena |
|
275 |
1:35.83 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Nyholm |
13 |
Finspångs Simklubb |
|
275 |
1:35.89 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ayda Berhane |
14 |
Simklubben Ena |
|
263 |
1:37.29 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.90 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Svensson |
14 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
262 |
1:37.42 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.80 |
(-11.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Axdorff |
13 |
Lindesbergs Simsällskap |
|
258 |
1:37.87 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.44 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alicia Bårli |
14 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
258 |
1:37.94 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.18 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Kläppe |
13 |
Strängnäs Simklubb |
|
204 |
1:45.83 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.90 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elfi Walter |
14 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
203 |
1:46.05 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.76 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siri Larsson |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
201 |
1:46.37 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.27 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Hjortsberg |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
199 |
1:46.73 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.71 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nova Carlbring |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
182 |
1:50.03 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.33 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Lidec |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
165 |
1:53.54 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Denice Hagman |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Lindeberg |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 11:24:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-07 11:24:49 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|