2020-11-01   01:56:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  14:59   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Sponsor: Guldbageren 
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg Elite Svøm Esbjerg 03.51.57 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Elite Svøm Esbjerg 1  EliteSvøm Esbjerg            3:53.07   
  Pernille Juel  1994      27.43  56.79      56.79   
  Sidse Kehlet  1996      27.92  59.17      1:55.96   
  Amalie Emma Thomsen  1994      28.00  58.90      2:54.86   
  Pernille Larsen  1992      27.40  58.21      3:53.07   
                     
Aalborg Damer 1  Aalborg Svømmeklub            4:00.99   
  Emma-Sofie Hestbech  1996      29.98  1:01.70      1:01.70   
  Line Jørgensen Bruun  1995      28.68  59.90      2:01.60   
  Pernille Moth  1994      29.05  1:00.44      3:02.04   
  Maria Bjørnbak Bostrup  1997      27.98  58.95      4:00.99   
                     
Elite Svøm Esbjerg 2  EliteSvøm Esbjerg            4:01.20   
  Marie Voigt Lauridsen  1995      29.35  1:00.91      1:00.91   
  Marie Philipsen  1992      29.76  1:02.47      2:03.38   
  Mathilde Riis Sørensen  1988      29.19  59.89      3:03.27   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      27.62  57.93      4:01.20   
                     
Aalborg Damer 2  Aalborg Svømmeklub            4:05.50   
  Cecilie Hansen  1995      29.75  1:02.06      1:02.06   
  Ghita Kobbelgaard  1995      29.74  1:01.90      2:03.96   
  Maja Jørgensen Bruun  1995      28.76  1:00.68      3:04.64   
  Julie Sundahl Jakobsen  1995      29.28  1:00.86      4:05.50   
                     
Horsens Piger 1  Horsens Svømmeklub            4:08.43   
  Emma Nørgaard  1997      30.30  1:03.61      1:03.61   
  Louise Frederiksen  1995      29.44  1:01.11      2:04.72   
  Signe B. Thomasen  1996      29.62  1:02.42      3:07.14   
  Amalie Østrup  1997      29.24  1:01.29      4:08.43   
                     
Aalborg Damer 3  Aalborg Svømmeklub            4:11.56   
  Asta Blanch  1996      30.92  1:03.83      1:03.83   
  Laura K. Westergaard  1997      30.81  1:05.07      2:08.90   
  Frederikke Elkjær  1996      29.32  1:02.58      3:11.48   
  Lise L. Nielsen  1996      28.78  1:00.08      4:11.56   
                     
Vågsbygd J1  Vågsbygd SLK            4:15.29   
  Amalie Thorstensen  1996      30.18  1:02.20      1:02.20   
  Sofie Reisænen  1997      31.40  1:05.17      2:07.37   
  Guro Aas  1996      30.43  1:03.80      3:11.17   
  Elise Fjeldstad  1995      30.33  1:04.12      4:15.29   
                     
Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            4:23.54   
  Katja Lund Cliff  1996      31.18  1:06.13      1:06.13   
  Camilla Madsen  1997      31.76  1:06.80      2:12.93   
  Emma D. Rasmussen  1996      30.96  1:04.92      3:17.85   
  Cecilie Jensen  1994      30.85  1:05.69      4:23.54   
                     
Kristiansand Sa J1 Jr.  Kristiansand Svømmeallianse            4:24.02   
  Emilie Valand Sørensen  1994      30.41  1:04.39      1:04.39   
  Sara Stoebner  1998      32.94  1:08.93      2:13.32   
  Tiril Rist Jensen  1994      30.88  1:05.12      3:18.44   
  Hanne Sofie Lundevold Nil  1994      30.99  1:05.58      4:24.02   
                     
10  S68 Hjørring 1 Hjørring  Svømmeklubben S 68            4:25.77   
  Rebekka R. Andersen  1996      32.15  1:07.19      1:07.19   
  Celine Drivsholm  1996      33.15  1:07.74      2:14.93   
  Anne Tollerup  1998      33.96  1:08.45      3:23.38   
  Pernille Rasmussen  1996      29.45  1:02.39      4:25.77   
                     
11  Vågsbygd J2  Vågsbygd SLK            4:27.98   
  Maren Sofie Aske  1997      31.95  1:06.69      1:06.69   
  Maren Mæhre  1996      31.63  1:07.24      2:13.93   
  Ina A. Steinsland  1996      32.01  1:07.91      3:21.84   
  Rebecca Grindland Ege  1998      31.42  1:06.14      4:27.98   
                     
12  Elverum Sv J1 Jr  Elverum Svømming            4:29.28   
  Oona Ovesen  1992      30.29  1:03.20      1:03.20   
  Vilde Bjørnebye  1995      31.33  1:06.10      2:09.30   
  Kristin E Johnson  1993      32.39  1:08.60      3:17.90   
  Nanna Ovesen  1996      32.78  1:11.38      4:29.28   
                     
13  Thisted Piger 1  1994  Thisted Svømmeklub            4:35.14   
  Maria Søe Beith  1996      30.56  1:03.18      1:03.18   
  Helle Kjær  1994      32.94  1:08.93      2:12.11   
  Pernille Krog Poulsen  1995      33.69  1:10.24      3:22.35   
  Anne-Mette Pedersen  1998      34.29  1:12.79      4:35.14   
                     
14  Aalborg Damer 4  Aalborg Svømmeklub            4:38.12   
  Linette Nanna Rasmusssen  1997      35.02  1:13.87      1:13.87   
  Rikke Glinvad  1997      32.39  1:08.54      2:22.41   
  Tine Christensen  1996      33.02  1:09.67      3:32.08   
  Jackie Gade  1998      31.57  1:06.04      4:38.12   
                     
15  Smut Damer  1993  Svømmeklubben SMUT Terndrup            4:45.80   
  Julie Levisen  1997      30.06  1:03.83      1:03.83   
  Janni Bach  1994      34.91  1:13.13      2:16.96   
  Pernille Rytter  1994      32.32  1:08.97      3:25.93   
  Anne-Mette Andersen  1993      36.98  1:19.87      4:45.80   
                     
16  Hsc Damer 2  Holstebro Svømme Club            4:47.18   
  Laura Funch  1995      32.14  1:06.74      1:06.74   
  Helle Dohn  1998      34.13  1:12.76      2:19.50   
  Merete Toft Jensen  1999      35.51  1:13.83      3:33.33   
  Anne Hjortsøe Petersen  1999      35.13  1:13.85      4:47.18   
                     
17  Kristiansand Sa J2 Jr.  Kristiansand Svømmeallianse            4:47.96   
  Malene Tørnkvist  1998      32.53  1:08.37      1:08.37   
  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998      34.61  1:13.67      2:22.04   
  Heidi Larsen  1998      35.46  1:14.02      3:36.06   
  Caroline Birkeland  1998      35.45  1:11.90      4:47.96   
                     
18  S68 Hjørring 2 Hjørring  Svømmeklubben S 68            4:51.77   
  Charlotte K. Jakobsen  1996      33.45  1:09.71      1:09.71   
  Sofie Rasmussen  1999      35.72  1:16.61      2:26.32   
  Julie Storgaard  1996      34.97  1:12.63      3:38.95   
  Emma Marie Amdisen  1997      34.93  1:12.82      4:51.77   
                     
19  Elverum Sv J2 Jr  Elverum Svømming            4:56.99   
  Ine Famestad  1997      34.41  1:12.86      1:12.86   
  Ida Køhl Berg  1997      36.35  1:16.72      2:29.58   
  Ida Jordan  1997      34.87  1:13.99      3:43.57   
  Silje Skogli  1997      34.60  1:13.42      4:56.99   
                     
20  S68 Hjørring 3 Hjørring  Svømmeklubben S 68            5:16.14   
  Alberte R. Sørensen  1996      37.66  1:18.45      1:18.45   
  Line Meldgaard  1997      38.93  1:22.51      2:40.96   
  Astrid Toft  1997      36.32  1:16.27      3:57.23   
  Emine Bjarup Thøgersen  1998      38.54  1:18.91      5:16.14   
                     
21  Skagen 1 Damer  1998  Skagen Svømmeklub            5:27.76   
  Jannie Burmeister  1998      36.79  1:16.45      1:16.45   
  Maria Ottesen  1999      43.02  1:32.15      2:48.60   
  Karoline Nielsen  1997      41.76  1:25.97      4:14.57   
  Ida Mikkelsen  1998      34.67  1:13.19      5:27.76   
                     
22  Thisted Piger 2  1994  Thisted Svømmeklub            5:27.99   
  Anette Poulsen  1999      36.01  1:16.91      1:16.91   
  Amalie Vinther  1995      36.63  1:16.25      2:33.16   
  Sofie Poulsen  1999      42.16  1:28.44      4:01.60   
  Sarah Andersen  1999        1:26.39      5:27.99   
                     
23  Thisted Piger 3  1994  Thisted Svømmeklub            5:51.38   
  Anne Sofie Sølvkjær  2000      43.82  1:34.40      1:34.40   
  Smilla Lyhne  2000      40.60  1:23.98      2:58.38   
  Anna Mathiesen  2000      40.91  1:26.26      4:24.64   
  Louise Sørensen  2000      42.05  1:26.74      5:51.38   
                     
Agf Damer  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  1. svømmer forkert 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark