2020-10-23   01:34:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Sponsor: Tømmergården 
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg 2 Elite Svøm Esbjerg 03.30.24 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Elite Svøm Esbjerg 2  EliteSvøm Esbjerg            3:31.33   
  Martin Terp Olesen  1994      26.17  53.53      53.53   
  Martin Sander Pedersen  1992      25.48  53.97      1:47.50   
  Sørin Martin Johannessen  1991      25.51  53.23      2:40.73   
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      24.00  50.60      3:31.33   
                     
Elite Svøm Esbjerg 1  EliteSvøm Esbjerg            3:32.55   
  Mads Christensen  1994      26.32  54.25      54.25   
  Morten Lundby Pedersen  1994      26.11  53.74      1:47.99   
  Karsten Schütt  1991      24.89  53.07      2:41.06   
  Anders Møller  1991      24.47  51.49      3:32.55   
                     
Aalborg Herrer 1  Aalborg Svømmeklub            3:33.17   
  Lasse Schrøder Jakobsen  1993      26.50  54.96      54.96   
  Emil Skovfoged Gregersen  1992      25.22  52.42      1:47.38   
  Daniel Svane Halkjær  1991      25.15  52.85      2:40.23   
  Lasse Thor Carstensen  1994      24.83  52.94      3:33.17   
                     
Elite Svøm Esbjerg 3  EliteSvøm Esbjerg            3:38.61   
  Henrik Rathschau Sørensen  1993      26.57  55.48      55.48   
  Nicklas Luplau  1989      26.25  54.38      1:49.86   
  Peter Lund Hansen  1992      25.78  54.06      2:43.92   
  Bjarke Stevnsborg  1990      25.87  54.69      3:38.61   
                     
Agf Herrer  Agfs Svømmeafdeling            3:40.41   
  Anton Bromer  1995      26.59  54.97      54.97   
  Christoffer Ravn  1992      26.24  56.64      1:51.61   
  Mads Andersen  1990      26.26  54.84      2:46.45   
  Kasper Fiil Frandsen  1994      26.03  53.96      3:40.41   
                     
Aalborg Herrer 2  Aalborg Svømmeklub            3:42.75   
  Steffen L. Nielsen  1993      26.96  55.95      55.95   
  Sebastian Strandberg  1994      26.76  55.73      1:51.68   
  Mads Munk Sørensen  1994      26.06  55.93      2:47.61   
  Mads Larsen  1994      26.00  55.14      3:42.75   
                     
Elverum Sv G1 Sr  Elverum Svømming            3:48.08   
  Gunnar V. Skirbekk  1991      27.30  57.10      57.10   
  Lars Rugsveen  1994      26.74  56.58      1:53.68   
  Martin B. Lund  1992      27.44  57.75      2:51.43   
  Ingvar V. Skirbekk  1993      27.13  56.65      3:48.08   
                     
Mkk 1 Herrar .  1987  Malmø Kappsimningsklubb            3:51.70   
  Eric Hinderup  1998      27.90  57.72      57.72   
  Anton Fransson  1996      26.05  55.40      1:53.12   
  Marcus Andersson Arvidsso  1996      28.26  59.41      2:52.53   
  Ludwig Wemlén  1997      27.99  59.17      3:51.70   
                     
Hsc Herre 1  Holstebro Svømme Club            3:52.72   
  Rene Kølbæk Laursen  1993      28.19  58.29      58.29   
  Mads Hopff  1993      28.21  58.96      1:57.25   
  Dennis Skov Gravsen  1991      28.05  58.89      2:56.14   
  Kasper Schultz  1995      27.00  56.58      3:52.72   
                     
10  Silkeborg Herrer 1  1987  Silkeborg Svømmeklub            3:53.70   
  Ralf Dalby  1995      28.68  1:00.63      1:00.63   
  Emil Weis  1994      27.72  59.15      1:59.78   
  Mathias Beck  1996      27.59  57.34      2:57.12   
  Anders T. Rasmussen  1993      26.88  56.58      3:53.70   
                     
11  S68 Hjørring Hjørring  Svømmeklubben S 68            3:54.75   
  Marcus Thøgersen  1995      28.01  58.13      58.13   
  Michael R. Olesen  1995      26.75  56.31      1:54.44   
  Max Tellefsen  1996      28.36  59.34      2:53.78   
  Kristian Hejbøl Gregersen  1995      28.93  1:00.97      3:54.75   
                     
12  Kristiansand Sa G1 Jr.  Kristiansand Svømmeallianse            3:59.19   
  Øystein Jørgensen  1993      27.42  57.34      57.34   
  Daniel Skauge  1993      28.49  1:00.31      1:57.65   
  Jostein Dalshov Kringlen  1994      28.30  59.67      2:57.32   
  Nicolai Gerrard  1994      28.87  1:01.87      3:59.19   
                     
13  Aalborg Herrer 3  Aalborg Svømmeklub            4:03.25   
  Jens Bach  1997      28.54  1:00.12      1:00.12   
  Nikolaj J. Jørgensen  1998      30.11  1:03.35      2:03.47   
  Mikael Thode Sørensen  1997      29.00  1:00.59      3:04.06   
  Kasper Sørensen  1994      28.18  59.19      4:03.25   
                     
14  Aalborg Herrer 4  Aalborg Svømmeklub            4:09.06   
  Christian Bro Sørensen  1997      28.97  1:00.35      1:00.35   
  Jannik Skov  1997      29.89  1:02.06      2:02.41   
  Nicolas Blanch  1997      29.48  1:00.89      3:03.30   
  Christian Rytter Nielsen  1996      31.32  1:05.76      4:09.06   
                     
15  Silkeborg Herrer 2  1987  Silkeborg Svømmeklub            4:10.99   
  Mikkel Grønbo  1996      29.19  1:01.67      1:01.67   
  Christian H. Mikkelsen  1995      28.86  1:01.96      2:03.63   
  Alexander Gilberg  1995      30.06  1:02.76      3:06.39   
  Jens N. Nielsen  1997      31.08  1:04.60      4:10.99   
                     
16  Thisted Drenge 1  1996  Thisted Svømmeklub            4:11.79   
  Jacob Pedersen  1997      28.74  59.91      59.91   
  Simon L. Knudsen  1996      32.01  1:06.26      2:06.17   
  Mathias F. Nielsen  1995      28.64  59.50      3:05.67   
  Michael Kjær  1995      30.36  1:06.12      4:11.79   
                     
17  Thisted Drenge 2  1996  Thisted Svømmeklub            4:31.18   
  Peter Birk  1996      31.52  1:07.07      1:07.07   
  Frederik Jessen  1998      31.38  1:06.16      2:13.23   
  Anders Frimor Kirk  1996      32.92  1:08.73      3:21.96   
  Jeppe Krog Poulsen  1997      32.79  1:09.22      4:31.18   
                     
18  Thisted Drenge 3  1996  Thisted Svømmeklub            4:57.38   
  Marcus Boesen  1999      33.31  1:12.26      1:12.26   
  Mikkel Emil Ljungberg  1996      33.78  1:11.78      2:24.04   
  Vitus Mathiasen  1996      35.85  1:14.25      3:38.29   
  Peter Enevold Sørensen  1998      36.52  1:19.09      4:57.38   
                     
19  Kristiansand Sa G2 Jr.  Kristiansand Svømmeallianse            5:30.48   
  Simen Halse Larsen  1997      30.32  1:03.49      1:03.49   
  Julian Sebastian S Klok  1999      41.22  1:29.17      2:32.66   
  Thomas Hille  1998      41.19  1:28.66      4:01.32   
  Hadle Meyer Storevold  1999      43.11  1:29.16      5:30.48   
                     
20  Thisted Drenge 4  1996  Thisted Svømmeklub            6:51.77   
  Oliver Bech  2000      47.81  1:44.47      1:44.47   
  Alexander Dahl  2000      43.74  1:32.11      3:16.58   
  Mark Jensby Madsen  1999        1:38.39      4:54.97   
  Anders S. Nielsen  2000      52.91  1:56.80      6:51.77   
                     
Elverum Sv G2 Jr  Elverum Svømming            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark