2020-10-30   20:31:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Dagli´ Brugsen 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise B. Dalgaard  1990    631  34.74        1:13.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Marie Philipsen  1992    588  36.04        1:14.85   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emma Jansson  1994    582  35.44        1:15.11   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Pernille Juel  1994    556  35.71        1:16.24   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Nathalie Lindborg  1991    553  35.44        1:16.38   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Helle Kjær  1994    516  37.28        1:18.19   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Pernille Moth  1994    477  38.28        1:20.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ida Lindborg  1994    438  38.05        1:22.53   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Elin Hemby  1994    428  39.13        1:23.18   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
10  Anna Fransson  1993    420  38.85        1:23.75   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
11  Iben Nielsen  1994    406  40.53        1:24.70   
  West Swim Esbjerg                   
                     
12  Kristin E Johnson  1993    374  40.46        1:27.00   
  Elverum Svømming                   
                     
13  Arberesha Veliqi  1993    345  42.35        1:29.36   
  Vågsbygd SLK                   
                     
14  Anne-Mette Andersen  1993    277  45.84        1:36.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Cecilie M. Pedersen  1993              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Hege Omdal  1989              DNS   
  Oslo Idrettslag                   
                     
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Dagli´ Brugsen 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sidse Kehlet  1996    609  35.34        1:13.96   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Maria Pedersen  1995    588  35.59        1:14.83   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ghita Kobbelgaard  1995    569  36.05        1:15.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Andrea Gustafsson  1996    562  36.19        1:15.99   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Maria Søe Beith  1996    547  36.26        1:16.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Amalie Thorstensen  1996    545  36.58        1:16.78   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Ida Gutlic  1996    530  36.40        1:17.46   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Sofie Reffstrup Pedersen  1995    523  36.45        1:17.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Guro Aas  1996    514  36.88        1:18.27   
  Vågsbygd SLK                   
                     
10  Louise Frederiksen  1995    500  37.19        1:19.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Emma D. Rasmussen  1996    488  37.67        1:19.66   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Vilde Bjørnebye  1995    476  38.05        1:20.33   
  Elverum Svømming                   
                     
13  Signe B. Thomasen  1996    473  38.01        1:20.50   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Ina A. Steinsland  1996    448  38.92        1:21.94   
  Vågsbygd SLK                   
                     
15  Maja Lundström  1995    434  38.88        1:22.79   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
16  Sara-Louise Pedersen  1996    431  39.11        1:23.00   
  Poseidon                   
                     
17  Hanna Hinderup  1996    372  40.27        1:27.21   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
18  Ine Emilie Rist Jensen  1996    369  41.74        1:27.42   
  Lillesand IL                   
                     
19  Solveig Lund  1996    361  41.40        1:28.07   
  Vågsbygd SLK                   
                     
20  Charlotte K. Jakobsen  1996    359  41.72        1:28.23   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
21  Cecilie Schmidt  1995    352  41.37        1:28.81   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
22  Silje I Øyen  1995    326  42.55        1:31.07   
  Elverum Svømming                   
                     
23  Sofie Brøndum Bossen  1996    326  42.92        1:31.11   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Nanna Ovesen  1996    295  42.95        1:34.18   
  Elverum Svømming                   
                     
25  Emilie Kjenstadbakk  1996    288  44.49        1:34.93   
  Elverum Svømming                   
                     
26  Alberte R. Sørensen  1996    285  45.96        1:35.33   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
27  Nanna H Andersen  1996    280  45.23        1:35.88   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
28  Ida Helene Hustad  1996    262  46.21        1:37.94   
  Vågsbygd SLK                   
                     
29  Julie Ottesen  1996    226  49.41        1:43.00   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
30  Amalie Vinther  1995    194  51.04        1:48.31   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Fie Elisabeth Jensen  1995              DNS   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Dagli´ Brugsen 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Reisænen  1997    516  37.11        1:18.15   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Julie Levisen  1997    488  37.75        1:19.66   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Camilla Madsen  1997    456  38.21        1:21.48   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Emma Nørgaard  1997    414  39.99        1:24.15   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Marie Malvik  1997    410  40.19        1:24.42   
  Poseidon                   
                     
Cecilia Laursen  1997    399  40.52        1:25.16   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Amalie Østrup  1997    366  42.42        1:27.64   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Rikke Svejgård Nielsen  1997    364  41.56        1:27.80   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emma Marie Amdisen  1997    345  42.73        1:29.42   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Silje Skogli  1997    313  44.04        1:32.31   
  Elverum Svømming                   
                     
11  Ida Køhl Berg  1997    311  44.16        1:32.50   
  Elverum Svømming                   
                     
12  Malin Kristine Teisrud  1997    311  44.05        1:32.54   
  Vågsbygd SLK                   
                     
13  Mai Rossau Noer  1997    291  44.76        1:34.67   
  Struer Svømmeklub                   
                     
14  Emma Bull-Gjertsen  1997    267  46.14        1:37.34   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
15  Hannah Ibsen  1997    253  46.97        1:39.16   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
16  Maria Ingvardsen  1997    234  48.78        1:41.68   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
17  Laura Christensen  1997    226  48.80        1:42.86   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
18  Line Meldgaard  1997    219  49.49        1:44.08   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
19  Karoline Nielsen  1997    175  53.25        1:52.01   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
Mette H Larsen  1997              DNS   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Thea Rud Iversen  1997              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Dagli´ Brugsen 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ingrid Svan Kjær  1998    521  37.00        1:17.91   
  Poseidon                   
                     
Rebecca Grindland Ege  1998    425  39.75        1:23.39   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Maja Sandholm Pedersen  1998    382  41.00        1:26.45   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Maren Ditlefsen Dahl  1998    364  40.99        1:27.84   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    362  40.82        1:27.99   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Rebecca Sundtjønn  1998    327  43.45        1:31.03   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Emine Bjarup Thøgersen  1998    307  44.35        1:32.97   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Caroline Birkeland  1998    251  47.86        1:39.38   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Embla Cora Janett Benham  1998    240  48.03        1:40.94   
  Vågsbygd SLK                   
                     
10  Martha Moeslund  1998    237  48.93        1:41.26   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
11  Ida Mikkelsen  1998    223  49.34        1:43.39   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
12  Laura Ragnarsdottir  1998    212  50.68        1:45.13   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
13  Camilla Undall-Behrend  1998    206  49.47        1:46.24   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Dagli´ Brugsen 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Hjortsøe Petersen  1999    384  41.39        1:26.27   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Anna Bonde  1999    382  41.22        1:26.40   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Stine Marie Karlberg  1999    363  41.58        1:27.93   
  Poseidon                   
                     
Merete Toft Jensen  1999    327  43.32        1:31.02   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Johanne Laursen  1999    302  44.77        1:33.50   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Millie Famestad  1999    282  46.08        1:35.66   
  Elverum Svømming                   
                     
Mathilde Hedemand  1999    273  46.31        1:36.71   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Anette Poulsen  1999    271  45.41        1:36.86   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Skjellerup  1999    244  46.30        1:40.34   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
10  Ingrid Elise Volden  1999    240  47.24        1:40.90   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
11  Sofie Poulsen  1999    233  48.19        1:41.93   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Amalie Kjeldgaard Larsen  1999    192  52.24        1:48.66   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Johanna Lundqvist  1999    191  51.93        1:48.80   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
14  Sarah Andersen  1999    175  52.40        1:52.08   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Maria Ottesen  1999    173  53.00        1:52.60   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
16  Gitta Nielsen  1999    152  57.06        1:57.59   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Freja Bergmann  1999              DSQ  1 hånd i vending 25m 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
Sponsor: Dagli´ Brugsen 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    440  38.28        1:22.43   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Davilda Lareva  2000    337  42.18        1:30.08   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Nicola Parfitt  2000    305  44.10        1:33.11   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Julie Elefsen  2000    278  44.55        1:36.08   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Matilde Snitgaard  2000    271  46.93        1:36.93   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Smilla Lyhne  2000    233  48.53        1:41.85   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Elena Holmgaard  2000    215  50.38        1:44.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Sølvkjær  2000    210  50.36        1:45.47   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Rebecca Pallesen  2000    210  50.71        1:45.54   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
10  Louise Sørensen  2000    188  52.78        1:49.51   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Michelle Pedersen  2000    187  51.93        1:49.62   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
12  Julia Frederiksen  2001    164  54.71        1:54.58   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark