2020-11-01   02:35:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  13:28   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker 
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sørin Martin Johannessen  1991    611  30.84        1:05.52   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Karsten Schütt  1991    601  31.34        1:05.91   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Anders Møller  1991    545  31.87        1:08.10   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Gunnar V. Skirbekk  1991    497  32.78        1:10.21   
  Elverum Svømming                   
                     
Dennis Skov Gravsen  1991    438  34.55        1:13.20   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Jonas Nikolajsen  1992    378  35.55        1:16.90   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker 
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Christensen  1994    595  31.38        1:06.13   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Jesper Gemke  1993    562  31.45        1:07.39   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kasper Fiil Frandsen  1994    524  32.72        1:08.99   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Anton Persson  1994    498  32.99        1:10.14   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Mads Larsen  1994    471  32.92        1:11.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nicolai Gerrard  1994    460  34.26        1:12.04   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Ingvar V. Skirbekk  1993    415  34.73        1:14.58   
  Elverum Svømming                   
                     
Daniel Skauge  1993    371  36.03        1:17.42   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Mads Hopff  1993    352  36.40        1:18.75   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Lasse Christensen  1994    343  37.19        1:19.48   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Torfinn Truchs Erga  1993    341  37.50        1:19.63   
  Grimstad Svømmeklubb                   
                     
12  Oscar Moen  1994    282  40.34        1:24.85   
  Grimstad Svømmeklubb                   
                     
13  Martin Lønstrup  1993    130  50.20        1:49.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år 
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker 
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Janus Meinert  1995    494  33.30        1:10.33   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Michael Kjær  1995    441  34.84        1:13.05   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anton Bromer  1995    439  33.84        1:13.16   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Kasper Schultz  1995    424  34.79        1:14.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Casper Buan Helgesen  1995    415  34.48        1:14.57   
  Poseidon                   
                     
Kasper Lousdal Nielsen  1995    403  35.74        1:15.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kasper Winther  1995    395  35.51        1:15.79   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Michael R. Olesen  1995    366  36.18        1:17.74   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Christian H. Mikkelsen  1995    366  36.10        1:17.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Sylvester Andersen  1995    294  39.29        1:23.62   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Alexander Gilberg  1995    286  39.44        1:24.41   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Martin Hedegaard Nielsen  1995    271  40.50        1:25.89   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år 
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker 
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Helman  1996    386  36.18        1:16.36   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Andreas Kaafjord  1996    378  36.80        1:16.93   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Marcus Andersson Arvidsso  1996    351  36.65        1:18.82   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Peter Birk  1996    338  37.97        1:19.82   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Morten Jæger  1996    338  37.56        1:19.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Lasse Munkholm  1996    332  37.18        1:20.30   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mikkel Grønbo  1996    299  38.92        1:23.15   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Fredrik Hille  1996    297  39.16        1:23.32   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Jeppe Skaftved  1996    205  44.04        1:34.25   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
10  Mikkel Emil Ljungberg  1996    185  45.68        1:37.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker 
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikael Thode Sørensen  1997    431  34.50        1:13.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ludwig Wemlén  1997    421  34.79        1:14.18   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Alex Terp  1997    367  37.52        1:17.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Ulrik Rasch Bakke  1997    347  37.31        1:19.14   
  Elverum Svømming                   
                     
Nicolas Blanch  1997    339  38.35        1:19.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emil Hougesen  1997    322  38.20        1:21.15   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Jacob Pedersen  1997    305  38.60        1:22.57   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Hugo Gustafsson  1997    271  39.48        1:25.92   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Jens N. Nielsen  1997    261  41.44        1:26.97   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
10  Anekkash Derasakayam  1997    225  42.49        1:31.40   
  Struer Svømmeklub                   
                     
11  Mikkel Engsvang  1997    167  48.71        1:40.99   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
12  Mikkel Pedersen  1997    102  53.98        1:58.97   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Hans Martin Aasheim  1997              DSQ  1 hånd i vendig 100m 
  Elverum Svømming                   
                     
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre 
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker 
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eric Hinderup  1998    313  39.76        1:21.94   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Jacob S. Madsen  1998    280  39.67        1:25.02   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Marcus Boesen  1999    261  41.27        1:27.02   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mads Storgaard  1998    231  43.71        1:30.69   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Christian Rasmussen  1998    207  44.54        1:33.98   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Ludvig Lind  1998    204  43.55        1:34.51   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Gustav Yde  2000    177  46.65        1:39.08   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Malthe Gilkrog  1998    176  45.17        1:39.15   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Jan Emil Ask Benham  1999    150  50.63        1:44.63   
  Vågsbygd SLK                   
                     
10  Anton Cornelius Tolfsen  1998    147  49.51        1:45.46   
  Vågsbygd SLK                   
                     
11  Mark Jensby Madsen  1999    139  50.64        1:47.38   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Julian Sebastian S Klok  1999    134  52.46        1:48.69   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
13  Felix Glerup  1999    124  51.44        1:51.40   
  Struer Svømmeklub                   
                     
14  Malthe Levisen  2001    118  55.20        1:53.52   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Kristian Berthelsen  1999    104  56.65        1:58.11   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
16  Anders N Pedersen  1999    102  55.02        1:58.94   
  Struer Svømmeklub                   
                     
17  Peter Enevold Sørensen  1998    76  1:00.92        2:11.15   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
18  Alexander Dahl  2000    75  1:03.10        2:11.76   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
19  Anders S. Nielsen  2000    74  1:02.53        2:12.19   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Hadle Meyer Storevold  1999              DSQ  Tyvstart 
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000              DSQ  2 flyben i udsvøm 
  Struer Svømmeklub                   
                     
Oliver Bech  2000              DSQ  1 hånd i vending 25m 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark