2020-10-30   19:44:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Thy Antenneservice 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994    729  30.34        1:01.36   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Pernille Larsen  1992    716  30.13        1:01.73   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Nathalie Lindborg  1991    632  31.97        1:04.35   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Linnéa Olsson  1994    626  31.09        1:04.56   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Frida Börnfors  1994    521  33.56        1:08.65   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Isabella K. Sørensen  1994    509  33.74        1:09.19   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Louise Østergaard Vinther  1994    479  34.39        1:10.57   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Oona Ovesen  1992    473  34.26        1:10.91   
  Elverum Svømming                   
                     
Tiril Rist Jensen  1994    463  34.74        1:11.39   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
10  Kristin E Johnson  1993    418  36.22        1:13.88   
  Elverum Svømming                   
                     
11  Julijanne Finmark  1994    380  36.85        1:16.25   
  Poseidon                   
                     
12  Helle Kjær  1994    370  37.51        1:16.94   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Cecilie M. Pedersen  1993    358  37.79        1:17.80   
  West Swim Esbjerg                   
                     
14  Janni Bach  1994    307  39.80        1:21.86   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Henriette Høg  1994    295  40.55        1:22.92   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Malin Jönsson  1990    259  42.83        1:26.63   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
17  Anne-Mette Andersen  1993    252  41.94        1:27.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Pernille Rytter  1994              DNS   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Thy Antenneservice 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marte Stamland  1996    608  32.17        1:05.19   
  Poseidon                   
                     
Pernille Rasmussen  1996    591  32.07        1:05.81   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Ida Gutlic  1996    561  32.44        1:06.95   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    557  32.96        1:07.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Søe Beith  1996    549  32.75        1:07.44   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Louise Frederiksen  1995    530  32.74        1:08.26   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Maja Jørgensen Bruun  1995    513  33.73        1:09.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Nielsen  1996    466  35.27        1:11.26   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Celine Drivsholm  1996    447  35.55        1:12.23   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Rebekka R. Andersen  1996    434  35.98        1:12.92   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
11  Sara Mogensen  1995    426  36.27        1:13.43   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Signe B. Thomasen  1996    416  36.55        1:14.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
13  Marlene Jessing Larsen  1996    406  36.17        1:14.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Cecilie Bjerg  1996    394  37.09        1:15.32   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Solveig Lund  1996    378  36.54        1:16.39   
  Vågsbygd SLK                   
                     
16  Katja Lund Cliff  1996    378  37.06        1:16.40   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Anne Sofie J. Brund  1995    375  37.97        1:16.57   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
18  Emma D. Rasmussen  1996    375  36.91        1:16.61   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
19  Maren Mæhre  1996    370  37.33        1:16.91   
  Vågsbygd SLK                   
                     
20  Pernille Krog Poulsen  1995    362  38.59        1:17.47   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
21  Laura Funch  1995    336  39.34        1:19.47   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
22  Nanna H Andersen  1996    333  39.70        1:19.67   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
23  Kirstine Feldinger  1996    331  39.79        1:19.83   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
24  Nanna Ovesen  1996    325  38.67        1:20.35   
  Elverum Svømming                   
                     
25  Julie Storgaard  1996    323  39.78        1:20.46   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
26  Ida Helene Hustad  1996    307  39.52        1:21.83   
  Vågsbygd SLK                   
                     
27  Silje I Øyen  1995    272  41.06        1:25.26   
  Elverum Svømming                   
                     
28  Emilie Kjenstadbakk  1996    265  42.05        1:26.02   
  Elverum Svømming                   
                     
29  Line Hatting  1996    246  43.35        1:28.09   
  Struer Svømmeklub                   
                     
30  Alberte R. Sørensen  1996    224  45.00        1:30.88   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
31  Fie Elisabeth Jensen  1995    211  44.86        1:32.78   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
32  Julie Ottesen  1996    210  44.62        1:32.96   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
33  Amalie Vinther  1995    182  47.42        1:37.39   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Julie Sundahl Jakobsen  1995              DSQ  mere end 15m v/start 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Thy Antenneservice 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Svejgård Nielsen  1997    551  33.06        1:07.37   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Maria Bjørnbak Bostrup  1997    460  35.14        1:11.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Hannah Skog  1997    452  35.09        1:11.98   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Maren Sofie Aske  1997    389  38.27        1:15.69   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Stine Mary Vissing  1997    375  37.77        1:16.58   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Rikke Glinvad  1997    360  38.63        1:17.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Laura K. Westergaard  1997    355  37.29        1:18.00   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ine Famestad  1997    339  38.87        1:19.21   
  Elverum Svømming                   
                     
Ida Køhl Berg  1997    317  39.00        1:20.99   
  Elverum Svømming                   
                     
10  Mai Rossau Noer  1997    303  40.44        1:22.22   
  Struer Svømmeklub                   
                     
11  Emma Marie Amdisen  1997    302  40.92        1:22.29   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  Line Meldgaard  1997    266  42.77        1:25.93   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
13  Astrid Toft  1997    255  42.18        1:27.10   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
14  Emma Bull-Gjertsen  1997    237  44.11        1:29.21   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
15  Hannah Ibsen  1997    235  44.00        1:29.52   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
16  Laura Christensen  1997    212  44.27        1:32.63   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
17  Karoline Nielsen  1997    211  44.67        1:32.73   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
18  Maria Ingvardsen  1997    209  45.11        1:33.14   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Mette H Larsen  1997              DNS   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Thea Rud Iversen  1997              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Cecilie Kjærsgaard  1997              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Malin Kristine Teisrud  1997              DSQ  svøm på mave v/75m 
  Vågsbygd SLK                   
                     
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Thy Antenneservice 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helle Dohn  1998    451  35.35        1:12.00   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Jackie Gade  1998    404  36.53        1:14.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rebecca Grindland Ege  1998    393  37.96        1:15.38   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Anne Tollerup  1998    375  37.82        1:16.58   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Rebecca Sundtjønn  1998    339  38.72        1:19.22   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Maja Sandholm Pedersen  1998    331  38.56        1:19.86   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Sara Stoebner  1998    326  39.54        1:20.22   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Malene Tørnkvist  1998    307  39.64        1:21.85   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    303  40.04        1:22.22   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
10  Jannie Burmeister  1998    301  39.69        1:22.39   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
11  Gry Nicolaisen  1998    297  40.00        1:22.76   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
12  Embla Cora Janett Benham  1998    287  41.08        1:23.73   
  Vågsbygd SLK                   
                     
13  Anne-Mette Pedersen  1998    274  41.99        1:24.99   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Ida Mikkelsen  1998    273  41.60        1:25.14   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
15  Mathilde Opheim  1998    262  42.26        1:26.27   
  Lillesand IL                   
                     
16  Ellen Jespersen  1998    240  43.35        1:28.91   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
17  Heidi Larsen  1998    238  44.30        1:29.08   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
18  Isabella Pedersen  1998    233  45.41        1:29.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
19  Martha Moeslund  1998    229  43.47        1:30.30   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
20  Louise Heiberg  1998    186  46.09        1:36.74   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
21  Laura Ragnarsdottir  1998    171  48.65        1:39.59   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Camilla Undall-Behrend  1998              DSQ  tyvstart 
  Hobro Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Thy Antenneservice 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Merete Toft Jensen  1999    330  38.62        1:19.93   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Anette Poulsen  1999    312  39.37        1:21.47   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anne Hjortsøe Petersen  1999    276  42.33        1:24.87   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Freja Bergmann  1999    254  43.59        1:27.26   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Johanne Laursen  1999    238  43.67        1:29.10   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Ingrid Elise Volden  1999    234  43.30        1:29.60   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Lina Mathilde Leek  1999    234  44.18        1:29.61   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Eva Elvensø Gregersen  1999    202  45.72        1:34.20   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Anne Sofie Skjellerup  1999    200  45.45        1:34.47   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
10  Nikoline Riisberg  1999    185  47.32        1:36.95   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
11  Maria Ottesen  1999    176  47.62        1:38.61   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
12  Gitta Nielsen  1999    117  53.63        1:52.90   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Amalie Kjeldgaard Larsen  1999              DSQ  ej fortsat bevæg 25m 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
Sponsor: Thy Antenneservice 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    337  37.62        1:19.40   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Davilda Lareva  2000    312  37.95        1:21.47   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Sandra Lendt  2000    301  39.31        1:22.44   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Nicola Parfitt  2000    231  43.67        1:30.05   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Louise Sørensen  2000    218  45.82        1:31.70   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anna Mathiesen  2000    206  46.54        1:33.50   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Julie Engsig  2000    186  47.29        1:36.71   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Julie Elefsen  2000    185  45.75        1:36.87   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Maria Euström  2000    181  47.79        1:37.58   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
10  Elena Holmgaard  2000    175  1:38.69        1:38.69   
  Struer Svømmeklub                   
                     
11  Rebecca Pallesen  2000    173  48.61        1:39.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
12  Anne Rasmussen Sand  2000    170  48.98        1:39.69   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
13  Emilia Nielsen  2000    160  49.69        1:41.76   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
14  Josephine Strøm Hansen  2000    101  55.59        1:58.63   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Freya Bloch Johnson  2000              DSQ  svøm på mave v25m 
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Silje Mariell Madsen  2000              DSQ  ej forsat bev. /75m 
  Vågsbygd SLK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark