Tulokset Thisted Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag indl.
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Intersport |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 04.52.61 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 696 | 1:07.25 | 2:22.23 | 3:46.07 | 4:54.50 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 674 | 1:07.21 | 2:23.55 | 3:48.61 | 4:57.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 673 | 1:04.02 | 2:21.31 | 3:49.74 | 4:57.93 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 638 | 1:07.71 | 2:26.62 | 3:53.62 | 5:03.18 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 592 | 1:12.59 | 2:34.16 | 4:00.52 | 5:10.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Moth | 1994 | 592 | 1:10.67 | 2:32.37 | 4:01.88 | 5:10.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Guro Aas | 1996 | 590 | 1:12.02 | 2:31.06 | 3:58.33 | 5:11.15 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 589 | 1:12.58 | 2:30.74 | 4:00.85 | 5:11.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | 571 | 1:14.47 | 2:31.65 | 4:00.69 | 5:14.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Elkjær | 1996 | 562 | 1:11.11 | 2:33.38 | 4:06.30 | 5:16.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Østrup | 1997 | 545 | 1:12.12 | 2:30.65 | 4:09.03 | 5:19.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | 531 | 1:14.47 | 2:39.46 | 4:10.45 | 5:22.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tine Christensen | 1996 | 517 | 1:14.77 | 2:43.12 | 4:10.48 | 5:25.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 490 | 1:14.09 | 2:41.94 | 4:14.64 | 5:31.00 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Iben Nielsen | 1994 | 451 | 1:23.80 | 2:54.20 | 4:23.82 | 5:40.48 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Emma Nørgaard | 1997 | 443 | 1:21.53 | 2:49.67 | 4:24.91 | 5:42.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 440 | 1:18.47 | 2:43.73 | 4:26.38 | 5:43.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jackie Gade | 1998 | 435 | 1:18.20 | 2:47.84 | 4:27.14 | 5:44.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 417 | 1:24.70 | 2:50.42 | 4:29.49 | 5:49.37 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Sofie Rasmussen | 1999 | 365 | 1:23.73 | 2:56.42 | 4:41.18 | 6:05.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 361 | 1:29.23 | 3:00.46 | 4:45.20 | 6:06.62 | |||
Poseidon | ||||||||||
22 | Anne Jakobsen | 1997 | 299 | 1:32.68 | 3:10.99 | 5:01.97 | 6:30.23 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
23 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 237 | 1:45.00 | 3:22.64 | 5:23.49 | 7:01.69 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kirstine Frandsen | 2001 | 178 | 2:00.03 | 3:54.07 | 6:02.74 | 7:43.65 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lina Mathilde Leek | 1999 | DSQ | Ej forts. bev. 125m | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | DSQ | flybenspark i bryst | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |