2020-10-30   20:48:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:24   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre 
Sponsor: Guldbageren 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 04.21.56 2010 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990    639  1:02.91  2:13.39  3:31.80    4:33.48   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Karsten Schütt  1991    626  1:03.02  2:14.67  3:32.72    4:35.28   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emil Skovfoged Gregersen  1992    596  1:03.19  2:15.14  3:37.65    4:39.77   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Martin B. Lund  1992    514  1:06.30  2:22.20  3:45.64    4:54.04   
  Elverum Svømming                   
                     
Kasper Schultz  1995    510  1:07.79  2:20.47  3:49.05    4:54.71   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Mikael Thode Sørensen  1997    447  1:10.43  2:30.03  3:56.43    5:07.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nicolas Blanch  1997    434  1:10.37  2:28.29  4:00.09    5:11.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Janus Meinert  1995    418  1:14.49  2:38.03  4:01.00    5:15.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Bro Sørensen  1997    394  1:12.80  2:35.24  4:08.59    5:21.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Alex Terp  1997    360  1:18.89  2:46.15  4:16.77    5:30.97   
  Struer Svømmeklub                   
                     
11  Peter Højberg  1996    343  1:11.57  2:41.40  4:18.51    5:36.32   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
12  Alexander Gilberg  1995    340  1:13.50  2:40.32  4:20.63    5:37.27   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Christian Rytter Nielsen  1996    332  1:23.35  2:48.97  4:25.56    5:40.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Marc Ochsendorf  1996    281  1:25.46  3:01.65  4:39.37    5:59.55   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Emil Hjermitslev  1997    268  1:21.67  2:57.79  4:40.89    6:05.22   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
16  Mathias Kær  1999    170  1:54.27  3:43.17  5:42.16    7:05.43   
  Struer Svømmeklub                   
                     
17  Kristian Berthelsen  1999    136  1:56.79  3:51.59  5:58.27    7:38.42   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
18  Anders N Pedersen  1999    114  2:01.34  4:05.38  6:22.28    8:05.81   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Mads Christensen  1994              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Sebastian Strandberg  1994              DSQ  En hånd vending fly 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark