2020-10-23   02:21:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indl.

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  02 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: Restaurant Bryggen 
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nathalie Lindborg  1991    743  29.00  59.79  1:31.10    2:02.75  Stævnerekord 
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Amalie Emma Thomsen  1994    728  29.35  1:00.74  1:32.51    2:03.58   
  Swim Team Esbjerg                   
                     
Mathilde Riis Sørensen  1988    698  30.49  1:02.29  1:34.33    2:05.34   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Linnéa Olsson  1994    688  29.73  1:01.51  1:33.77    2:05.95   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    681  29.97  1:01.95  1:34.35    2:06.36   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Frida Börnfors  1994    563  31.65  1:05.71  1:40.28    2:14.60   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Marie Philipsen  1992    530  31.38  1:06.36  1:41.44    2:17.36   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emilie Valand Sørensen  1994    502  31.50  1:06.93  1:43.57    2:19.91   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Louise Østergaard Vinther  1994    497  33.02  1:08.89  1:45.22    2:20.30   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Hanne Sofie Lundevold Nil  1994    484  32.06  1:07.73  1:44.69    2:21.63   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
11  Anna Krusell  1994    478  32.18  1:08.43  1:45.27    2:22.15   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
12  Cecilie Jensen  1994    478  31.69  1:08.16  1:45.54    2:22.17   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
13  Julijanne Finmark  1994    394  33.81  1:11.99  1:51.84    2:31.61   
  Poseidon                   
                     
14  Pernille Rytter  1994    391  34.48  1:13.21  1:52.58    2:32.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Henriette Høg  1994    333  36.95  1:17.46  1:59.48    2:40.45   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Janni Bach  1994              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Restaurant Bryggen 
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marie Voigt Lauridsen  1995    605  31.50  1:05.58  1:38.68    2:11.46   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Emma-Sofie Hestbech  1996    603  30.55  1:04.35  1:38.46    2:11.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lise L. Nielsen  1996    602  30.79  1:04.06  1:38.15    2:11.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Thorstensen  1996    594  31.48  1:05.53  1:39.20    2:12.28   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Julie Sundahl Jakobsen  1995    584  30.90  1:05.10  1:39.89    2:13.01   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ghita Kobbelgaard  1995    577  31.33  1:05.15  1:39.61    2:13.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Pernille Rasmussen  1996    571  30.91  1:06.64  1:42.05    2:14.04   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sara-Louise Pedersen  1996    568  31.94  1:05.23  1:39.52    2:14.22   
  Poseidon                   
                     
Frederikke Elkjær  1996    567  31.89  1:06.52  1:41.26    2:14.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Signe B. Thomasen  1996    537  31.62  1:05.97  1:41.34    2:16.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Asta Blanch  1996    527  31.78  1:06.43  1:42.20    2:17.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Sara Mogensen  1995    500  32.43  1:08.27  1:44.43    2:20.08   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Cecilie Schmidt  1995    496  31.97  1:07.59  1:44.32    2:20.41   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Celine Drivsholm  1996    488  33.54  1:08.68  1:44.91    2:21.23   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
15  Cecilie Bjerg  1996    475  33.15  1:09.39  1:46.89    2:22.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
15  Marte Stamland  1996    475  33.14  1:10.09  1:47.07    2:22.52   
  Poseidon                   
                     
17  Ida Vardinhus-Nielsen  1996    474  33.29  1:09.67  1:46.49    2:22.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
18  Elise Fjeldstad  1995    472  32.90  1:09.97  1:46.95    2:22.76   
  Vågsbygd SLK                   
                     
19  Kirstine Feldinger  1996    469  33.23  1:09.58  1:46.15    2:23.08   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Julie Møller Nielsen  1996    467  32.83  1:09.64  1:47.68    2:23.33   
  Struer Svømmeklub                   
                     
21  Laura Funch  1995    461  32.50  1:08.94  1:46.47    2:23.96   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
22  Maren Mæhre  1996    449  33.31  1:10.17  1:48.57    2:25.14   
  Vågsbygd SLK                   
                     
23  Ine Emilie Rist Jensen  1996    442  33.69  1:10.58  1:49.30    2:25.99   
  Lillesand IL                   
                     
24  Marlene Jessing Larsen  1996    430  33.17  1:10.89  1:49.15    2:27.25   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Sofie Brøndum Bossen  1996    430  34.61  1:11.66  1:49.96    2:27.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
26  Maria Nielsen  1996    428  35.52  1:14.00  1:51.42    2:27.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
27  Katja Lund Cliff  1996    420  32.31  1:10.74  1:51.45    2:28.43   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
28  Julie Storgaard  1996    406  34.49  1:12.24  1:51.43    2:30.18   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
29  Pernille Krog Poulsen  1995    401  34.77  1:11.56  1:50.95    2:30.74   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
30  Solveig Lund  1996    400  34.01  1:12.41  1:52.19    2:30.90   
  Vågsbygd SLK                   
                     
31  Charlotte K. Jakobsen  1996    394  34.43  1:13.04  1:53.31    2:31.65   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
32  Nanna H Andersen  1996    371  34.81  1:14.17  1:54.93    2:34.77   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
33  Julie Ottesen  1996    254  39.59  1:24.11  2:10.64    2:55.62   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Amalie Vinther  1995              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Line Hatting  1996              DSQ  ingen berøring v/150 
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Restaurant Bryggen 
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Reisænen  1997    541  31.14  1:06.05  1:41.33    2:16.40   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Rikke Svejgård Nielsen  1997    534  31.99  1:06.55  1:42.09    2:17.02   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Julie Levisen  1997    514  31.12  1:06.11  1:42.49    2:18.74   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Laura K. Westergaard  1997    512  31.97  1:06.76  1:43.10    2:18.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Stine Mary Vissing  1997    491  32.92  1:08.31  1:44.80    2:20.96   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Camilla Madsen  1997    476  32.67  1:09.09  1:46.17    2:22.37   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Maren Sofie Aske  1997    455  33.50  1:10.69  1:48.41    2:24.56   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Lenette Nielsen  1997    441  33.46  1:11.09  1:49.35    2:26.03   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Maja Jensen  1997    435  34.22  1:12.19  1:49.52    2:26.72   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
10  Marie Malvik  1997    431  33.68  1:10.50  1:48.94    2:27.13   
  Poseidon                   
                     
11  Rikke Glinvad  1997    419  34.31  1:11.74  1:50.15    2:28.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Linette Nanna Rasmusssen  1997    381  35.56  1:14.75  1:54.49    2:33.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Ida Jordan  1997    369  34.83  1:14.30  1:55.86    2:34.96   
  Elverum Svømming                   
                     
14  Ine Famestad  1997    364  34.10  1:13.52  1:55.08    2:35.75   
  Elverum Svømming                   
                     
15  Silje Skogli  1997    352  35.65  1:15.29  1:56.96    2:37.42   
  Elverum Svømming                   
                     
16  Malin Kristine Teisrud  1997    333  37.22  1:18.36  2:00.63    2:40.34   
  Vågsbygd SLK                   
                     
17  Emma Bull-Gjertsen  1997    325  37.75  1:19.42  2:01.23    2:41.73   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
18  Line Meldgaard  1997    305  38.81  1:21.48  2:04.32    2:45.07   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
19  Astrid Toft  1997    302  38.89  1:22.31  2:04.62    2:45.68   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
20  Hannah Ibsen  1997    294  38.80  1:21.16  2:04.57    2:47.21   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
21  Laura Christensen  1997    242  39.55  1:25.96  2:13.44    2:58.39   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
22  Maria Ingvardsen  1997    239  41.62  1:28.16  2:16.01    2:59.24   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
23  Cecilie Kjærsgaard  1997    230  40.40  1:26.64  2:14.77    3:01.53   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Thea Rud Iversen  1997              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Restaurant Bryggen 
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Tollerup  1998    519  32.85  1:08.22  1:44.32    2:18.34   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Rebecca Grindland Ege  1998    476  32.84  1:09.64  1:46.69    2:22.35   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Ingrid Svan Kjær  1998    475  33.39  1:09.06  1:46.06    2:22.46   
  Poseidon                   
                     
Hanna Liljegren  1998    448  33.65  1:10.54  1:48.37    2:25.30   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
                     
Malene Tørnkvist  1998    445  33.81  1:11.07  1:48.85    2:25.56   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Sara Stoebner  1998    437  33.58  1:11.10  1:49.49    2:26.47   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Helle Dohn  1998    393  33.48  1:12.21  1:52.08    2:31.80   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Caroline Birkeland  1998    390  36.04  1:14.43  1:54.13    2:32.12   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Maja Sandholm Pedersen  1998    382  35.30  1:14.65  1:55.25    2:33.19   
  Struer Svømmeklub                   
                     
10  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    347  35.31  1:15.70  1:56.72    2:38.19   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
11  Maren Ditlefsen Dahl  1998    339  36.18  1:17.14  1:58.21    2:39.41   
  Vågsbygd SLK                   
                     
12  Embla Cora Janett Benham  1998    337  36.74  1:17.30  1:59.26    2:39.68   
  Vågsbygd SLK                   
                     
13  Mathilde Opheim  1998    336  34.82  1:16.10  1:59.28    2:39.95   
  Lillesand IL                   
                     
14  Heidi Larsen  1998    329  36.76  1:18.10  2:00.43    2:40.96   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
15  Ellen Jespersen  1998    316  37.13  1:20.21  2:03.38    2:43.23   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
16  Jannie Burmeister  1998    314  36.47  1:16.80  2:00.62    2:43.56   
  Skagen Svømmeklub                   
                     
17  Gry Nicolaisen  1998    311  36.32  1:17.77  2:01.86    2:44.03   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Isabella Pedersen  1998    282  38.49  1:22.05  2:07.44    2:49.43   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
19  Louise Heiberg  1998    265  39.47  1:24.80  2:10.53    2:53.03   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
20  Emine Bjarup Thøgersen  1998    246  40.54  1:25.78  2:12.84    2:57.41   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
21  Laura Ragnarsdottir  1998    176  42.26  1:33.89  2:27.59    3:18.26   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Anne-Mette Pedersen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år 
Sponsor: Restaurant Bryggen 
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    416  34.75  1:12.61  1:51.74    2:28.91   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Merete Toft Jensen  1999    398  34.32  1:12.83  1:52.79    2:31.13   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Lisa Terp  1999    374  34.86  1:14.11  1:54.86    2:34.31   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Anne Hjortsøe Petersen  1999    359  36.02  1:16.76  1:57.81    2:36.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Johanne Laursen  1999    346  36.29  1:16.85  1:58.14    2:38.40   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Anette Poulsen  1999    321  35.75  1:17.23  2:00.70    2:42.41   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Lina Mathilde Leek  1999    314  37.95  1:20.60  2:03.12    2:43.60   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Eva Elvensø Gregersen  1999    313  37.22  1:18.75  2:01.53    2:43.67   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Freja Bergmann  1999    269  40.64  1:26.17  2:11.63    2:52.22   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
10  Anne Sofie Skjellerup  1999    267  37.56  1:20.16  2:06.79    2:52.75   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
11  Mathilde Hedemand  1999    249  41.05  1:26.81  2:12.63    2:56.79   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
12  Sarah Andersen  1999    217  42.46  1:28.89  3:04.90    3:04.90   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Johanna Lundqvist  1999    217  41.77  1:31.13  2:18.93    3:04.91   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
14  Sofie Poulsen  1999    210  41.68  1:30.30  2:20.59    3:07.13   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Ingrid Elise Volden  1999    205  41.60  1:29.43  2:19.66    3:08.61   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Stine Marie Karlberg  1999              DNS   
  Poseidon                   
                     
 
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
Sponsor: Restaurant Bryggen 
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 
Løbssponsor: 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    377  33.78  1:12.95  1:54.80    2:33.91   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    329  36.64  1:18.18  2:01.12    2:41.11   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Davilda Lareva  2000    312  35.35  1:17.45  2:01.07    2:43.94   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Silje Mariell Madsen  2000    298  38.42  1:21.49  2:05.16    2:46.44   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Matilde Snitgaard  2000    266  38.31  1:23.15  2:09.51    2:52.77   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Smilla Lyhne  2000    262  40.48  1:26.29  2:11.84    2:53.74   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Nicola Parfitt  2000    253  39.22  1:25.40  2:11.30    2:55.68   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Julie Elefsen  2000    252  39.79  1:26.32  2:13.97    2:56.02   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Louise Sørensen  2000    244  40.66  1:26.24  2:13.51    2:57.86   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Anna Mathiesen  2000    239  40.55  1:26.20  2:13.53    2:59.21   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Anne Sofie Sølvkjær  2000    176  43.88  1:33.65  2:25.34    3:18.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Julia Frederiksen  2001    161  46.74  1:39.42  2:32.88    3:24.28   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
13  Maria Euström  2000    159  45.90  1:41.02  2:34.21    3:25.39   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
14  Anne Rasmussen Sand  2000    149  48.79  1:43.08  2:38.76    3:29.80   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  02 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark