Tulokset Thisted Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag indl.
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:57 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 26.73 | 56.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 627 | 26.72 | 56.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 585 | 26.70 | 57.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 577 | 27.35 | 58.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 532 | 27.32 | 59.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 485 | 29.27 | 1:01.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 464 | 29.02 | 1:02.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 439 | 30.16 | 1:03.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 355 | 31.43 | 1:08.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 601 | 27.27 | 57.45 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 593 | 26.98 | 57.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 529 | 28.45 | 59.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 519 | 28.86 | 1:00.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Hopff | 1993 | 515 | 27.85 | 1:00.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 510 | 28.42 | 1:00.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 492 | 28.17 | 1:01.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 492 | 28.79 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolas Nord | 1994 | 474 | 28.34 | 1:02.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 469 | 29.12 | 1:02.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathias Frandsen | 1994 | 460 | 30.06 | 1:02.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 456 | 28.62 | 1:02.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Martin Nilsson | 1993 | 447 | 28.36 | 1:03.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 438 | 29.88 | 1:03.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Skauge | 1993 | 432 | 29.68 | 1:04.11 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Jesper Gemke | 1993 | 425 | 29.31 | 1:04.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 412 | 30.48 | 1:05.14 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Johan Nilsson | 1994 | 392 | 31.23 | 1:06.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Lars Rugsveen | 1994 | 383 | 30.28 | 1:06.78 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Kasper Sørensen | 1994 | 379 | 31.00 | 1:07.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Meineche | 1994 | 335 | 32.17 | 1:09.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oscar Moen | 1994 | 236 | 34.62 | 1:18.45 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 569 | 27.44 | 58.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 525 | 28.43 | 1:00.09 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 462 | 28.19 | 1:02.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Christiansen | 1995 | 428 | 29.87 | 1:04.33 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Janus Meinert | 1995 | 329 | 31.69 | 1:10.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 298 | 32.95 | 1:12.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | 289 | 33.76 | 1:13.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 227 | 36.98 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 448 | 29.74 | 1:03.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 410 | 30.45 | 1:05.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 371 | 31.69 | 1:07.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Højberg | 1996 | 359 | 31.57 | 1:08.21 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 332 | 33.46 | 1:10.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Martin Fuglesang | 1996 | 303 | 32.83 | 1:12.16 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 277 | 34.23 | 1:14.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 207 | 36.60 | 1:21.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Alexander Lennø | 1996 | 192 | 37.91 | 1:23.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Marc Ochsendorf | 1996 | 175 | 39.17 | 1:26.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 376 | 31.77 | 1:07.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | 364 | 31.76 | 1:07.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | 362 | 31.49 | 1:08.02 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 360 | 31.67 | 1:08.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 343 | 32.49 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Karlsson | 1997 | 330 | 31.56 | 1:10.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Håkon B Lund | 1997 | 325 | 33.11 | 1:10.52 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 324 | 33.25 | 1:10.58 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Jacob Pedersen | 1997 | 307 | 33.82 | 1:11.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 295 | 33.89 | 1:12.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 253 | 34.56 | 1:16.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 212 | 36.96 | 1:21.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 184 | 39.03 | 1:25.21 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 136 | 41.96 | 1:34.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Mikkel Engsvang | 1997 | 101 | 46.90 | 1:44.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 281 | 33.63 | 1:14.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 270 | 34.46 | 1:15.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Mats Andersen | 2000 | 203 | 38.37 | 1:22.46 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 196 | 38.80 | 1:23.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emil Bonderup | 1998 | 174 | 39.39 | 1:26.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 127 | 42.20 | 1:36.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Simon Hallbäck | 2001 | 93 | 50.20 | 1:47.08 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 88 | 49.80 | 1:48.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Hille | 1998 | 45 | 1:02.89 | 2:16.35 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:57 |