Tulokset Thisted Cup 2011
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 111 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.48 | 57.99 | |||||
2 | Anders Møller | 1991 | Swim Team Esbjerg | 26.79 | 58.98 | |||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.55 | 59.20 | |||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.07 | 1:00.64 | |||||
5 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.80 | 1:01.62 | |||||
6 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | Hamar IL | 29.21 | 1:02.46 | |||||
7 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | Elverum Svømming | 29.47 | 1:02.74 | |||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.40 | 1:03.55 | |||||
9 | Casper Iversen | 1991 | Herning Svømmeklub | 28.77 | 1:03.73 | |||||
10 | Mads Andersen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.13 | 1:04.05 | |||||
11 | Martin B. Lund | 1992 | Elverum Svømming | 30.07 | 1:04.88 | |||||
12 | Peter Lund Hansen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 29.40 | 1:04.96 | |||||
13 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | Holstebro Svømme Club | 32.44 | 1:08.04 | |||||
14 | Jonas Nikolajsen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 33.03 | 1:11.79 | |||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 27.53 | 59.79 | |||||
2 | Mads Christensen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.51 | 59.84 | |||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.24 | 1:01.25 | |||||
4 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.73 | 1:01.91 | |||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 28.46 | 1:02.11 | |||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | 1:02.37 | |||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.84 | 1:02.41 | |||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | 1:03.58 | |||||
9 | David Schön-Svensson | 1993 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.65 | 1:03.97 | |||||
10 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.22 | 1:04.12 | |||||
11 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 29.75 | 1:04.23 | |||||
12 | Mads Munk Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.61 | 1:04.87 | |||||
13 | Mads Hopff | 1993 | Holstebro Svømme Club | 30.06 | 1:04.92 | |||||
14 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | Holstebro Svømme Club | 29.52 | 1:05.22 | |||||
15 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.68 | 1:05.57 | |||||
16 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.91 | 1:07.21 | |||||
17 | Øystein Jørgensen | 1993 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:07.50 | 1:07.50 | |||||
18 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | Elverum Svømming | 32.29 | 1:07.63 | |||||
19 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 30.51 | 1:07.92 | |||||
20 | Klaus Christensen | 1993 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.38 | 1:08.13 | |||||
21 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 30.79 | 1:08.44 | |||||
22 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.58 | 1:08.69 | |||||
23 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.30 | 1:10.22 | |||||
24 | Nicolai Gerrard | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.36 | 1:11.02 | |||||
25 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 43.39 | 1:33.24 | |||||
- | Thomas S. Hansen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | Poseidon | 28.73 | 1:01.25 | |||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 27.99 | 1:04.11 | |||||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.09 | 1:04.56 | |||||
4 | Casper Buan Helgesen | 1995 | Poseidon | 32.50 | 1:07.40 | |||||
5 | Ole Christiansen | 1995 | Poseidon | 30.83 | 1:07.95 | |||||
6 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.90 | 1:08.66 | |||||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.92 | 1:08.77 | |||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.91 | 1:09.31 | |||||
9 | Lars Broby Foss | 1995 | Grimstad Svømmeklubb | 31.97 | 1:10.59 | |||||
10 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Nord | 33.79 | 1:14.32 | |||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Fransson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:04.87 | |||||
2 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.32 | 1:06.48 | |||||
3 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.46 | 1:07.34 | |||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.75 | 1:10.28 | |||||
5 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.08 | 1:10.80 | |||||
6 | Fredrik Hille | 1996 | Vågsbygd SLK | 32.19 | 1:12.16 | |||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.88 | 1:12.78 | |||||
8 | Max Tellefsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 34.20 | 1:13.11 | |||||
9 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.14 | 1:13.88 | |||||
10 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.39 | 1:14.09 | |||||
11 | Andreas Kaafjord | 1996 | Vågsbygd SLK | 34.83 | 1:14.93 | |||||
12 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.38 | 1:16.11 | |||||
13 | Martin Fuglesang | 1996 | Elverum Svømming | 33.61 | 1:16.12 | |||||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 35.27 | 1:16.37 | |||||
15 | Marc Ochsendorf | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.21 | 1:20.29 | |||||
16 | Alexander Lennø | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 36.49 | 1:20.43 | |||||
17 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | Thisted Svømmeklub | 39.26 | 1:22.14 | |||||
18 | Jeppe Skaftved | 1996 | Svømmeklubben Nord | 38.97 | 1:24.30 | |||||
- | Morten Jæger | 1996 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | ryg svøm 3 skifte | |||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i brystvend | |||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.08 | 1:09.51 | |||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 33.92 | 1:10.37 | |||||
3 | Jens Bach | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.96 | 1:10.55 | |||||
4 | Jannik Skov | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.53 | 1:10.64 | |||||
5 | Alex Terp | 1997 | Struer Svømmeklub | 33.12 | 1:11.34 | |||||
6 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | Elverum Svømming | 32.76 | 1:12.07 | |||||
7 | Simen Halse Larsen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 31.97 | 1:12.98 | |||||
8 | Jens N. Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 34.33 | 1:14.25 | |||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 35.85 | 1:16.70 | |||||
10 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.39 | 1:16.77 | |||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | Svømmeklubben Nord | 34.26 | 1:16.82 | |||||
12 | Emil Hougesen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.28 | 1:18.46 | |||||
13 | Hans Martin Aasheim | 1997 | Elverum Svømming | 36.51 | 1:20.42 | |||||
14 | Michael Mouridtsen | 1997 | Hobro Svømmeklub | 45.18 | 1:46.08 | |||||
- | Håkon B Lund | 1997 | Elverum Svømming | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 |
Løbssponsor: DLG Limfjord |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.18 | 1:08.29 | |||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.85 | 1:12.82 | |||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.19 | 1:14.59 | |||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 35.32 | 1:15.62 | |||||
5 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.41 | 1:15.79 | |||||
6 | Mats Andersen | 2000 | Poseidon | 36.99 | 1:20.61 | |||||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 38.34 | 1:20.79 | |||||
8 | Daniel Pallesen | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.99 | 1:21.58 | |||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | Svømmeklubben Nord | 37.67 | 1:21.87 | |||||
10 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 37.69 | 1:24.97 | |||||
11 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 41.20 | 1:31.41 | |||||
12 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | Vågsbygd SLK | 41.40 | 1:32.20 | |||||
13 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 45.75 | 1:33.87 | |||||
14 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.85 | 1:38.60 | |||||
15 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 48.64 | 1:40.06 | |||||
16 | Lasse Bach | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 46.73 | 1:40.86 | |||||
17 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 50.82 | 1:41.67 | |||||
18 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 52.75 | 1:43.20 | |||||
19 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 50.39 | 1:43.48 | |||||
20 | Thomas Hille | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 52.72 | 1:48.13 | |||||
21 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 51.37 | 1:48.68 | |||||
22 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 55.04 | 1:51.74 | |||||
- | Christian Olsen | 1998 | Hobro Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Anders S. Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | crawl i bryst v/ven | |||||
- | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | Vågsbygd SLK | DSQ | svøm på maven v ryg | |||||
- | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v ryg | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 720 | 29.27 | 1:04.42 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 698 | 29.92 | 1:05.09 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Linnéa Olsson | 1994 | 674 | 29.38 | 1:05.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 667 | 29.43 | 1:06.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 641 | 30.33 | 1:06.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 607 | 32.28 | 1:08.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Fransson | 1993 | 579 | 31.44 | 1:09.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Frida Börnfors | 1994 | 577 | 31.29 | 1:09.37 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Camilla Rasmussen | 1991 | 571 | 32.14 | 1:09.61 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Moth | 1994 | 564 | 32.44 | 1:09.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oona Ovesen | 1992 | 554 | 32.07 | 1:10.29 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Nanna Lunding | 1991 | 538 | 32.98 | 1:10.98 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Jensen | 1994 | 519 | 32.67 | 1:11.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 493 | 33.64 | 1:13.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 486 | 35.18 | 1:13.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Helle Kjær | 1994 | 479 | 35.23 | 1:13.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 466 | 32.96 | 1:14.47 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 466 | 33.92 | 1:14.49 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 446 | 36.31 | 1:15.57 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hege Omdal | 1989 | 441 | 35.09 | 1:15.86 | |||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
21 | Anna Krusell | 1994 | 440 | 35.13 | 1:15.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Arberesha Veliqi | 1993 | 413 | 35.92 | 1:17.56 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Kristin E Johnson | 1993 | 374 | 36.60 | 1:20.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Julijanne Finmark | 1994 | 362 | 36.72 | 1:20.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 307 | 38.69 | 1:25.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
26 | Malin Jönsson | 1990 | 235 | 44.03 | 1:33.60 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Tasha Mac Brayd | 1993 | DSQ | 2 armtag u/vand 50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 722 | 30.89 | 1:04.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Ida Gutlic | 1996 | 618 | 30.72 | 1:07.80 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Amalie Thorstensen | 1996 | 616 | 31.69 | 1:07.86 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 605 | 32.38 | 1:08.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | 600 | 30.80 | 1:08.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Cecilie Hansen | 1995 | 598 | 30.83 | 1:08.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | 588 | 31.71 | 1:08.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Frederiksen | 1995 | 552 | 31.65 | 1:10.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Asta Blanch | 1996 | 552 | 32.37 | 1:10.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 545 | 33.26 | 1:10.70 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Marte Stamland | 1996 | 529 | 31.78 | 1:11.40 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | 526 | 33.90 | 1:11.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 509 | 35.09 | 1:12.30 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Frederikke Elkjær | 1996 | 508 | 34.32 | 1:12.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Katja Lund Cliff | 1996 | 504 | 33.47 | 1:12.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 463 | 34.57 | 1:14.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elise Fjeldstad | 1995 | 461 | 34.03 | 1:14.75 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 452 | 34.57 | 1:15.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 451 | 34.10 | 1:15.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Ina A. Steinsland | 1996 | 449 | 36.20 | 1:15.38 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Celine Drivsholm | 1996 | 441 | 35.67 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Cecilie Schmidt | 1995 | 423 | 35.87 | 1:16.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sisse Sørensen | 1996 | 415 | 36.25 | 1:17.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 411 | 35.47 | 1:17.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Camilla Svane | 1995 | 407 | 35.83 | 1:17.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 397 | 37.54 | 1:18.56 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
27 | Maren Mæhre | 1996 | 396 | 36.01 | 1:18.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Solveig Lund | 1996 | 390 | 36.21 | 1:19.03 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Kirstine Feldinger | 1996 | 387 | 37.20 | 1:19.20 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 372 | 37.73 | 1:20.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nanna H Andersen | 1996 | 368 | 36.46 | 1:20.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Silje I Øyen | 1995 | 367 | 37.80 | 1:20.63 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
33 | Hanna Hinderup | 1996 | 351 | 39.15 | 1:21.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Nanna Ovesen | 1996 | 350 | 37.08 | 1:21.92 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
35 | Ida Helene Hustad | 1996 | 326 | 38.87 | 1:23.92 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
36 | Julie Storgaard | 1996 | 324 | 40.57 | 1:24.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
37 | Jukjin Chiu | 1995 | 311 | 38.21 | 1:25.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 302 | 41.82 | 1:26.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
39 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 285 | 41.66 | 1:27.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
40 | Amalie Vinther | 1995 | 262 | 42.66 | 1:30.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
41 | Line Hatting | 1996 | 255 | 41.79 | 1:31.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Pernille Krog Poulsen | 1995 | DSQ | fly kick i bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 583 | 32.79 | 1:09.12 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 573 | 32.36 | 1:09.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 570 | 32.22 | 1:09.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 562 | 32.38 | 1:09.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Nørgaard | 1997 | 493 | 33.78 | 1:13.08 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 489 | 33.93 | 1:13.30 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 488 | 34.31 | 1:13.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 487 | 33.30 | 1:13.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Camilla Madsen | 1997 | 434 | 36.92 | 1:16.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Maja Jensen | 1997 | 418 | 35.03 | 1:17.22 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilia Laursen | 1997 | 415 | 36.49 | 1:17.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Rikke Glinvad | 1997 | 401 | 35.82 | 1:18.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Malvik | 1997 | 397 | 37.99 | 1:18.53 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Maren Sofie Aske | 1997 | 390 | 37.34 | 1:19.03 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ine Famestad | 1997 | 374 | 36.22 | 1:20.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Ida Jordan | 1997 | 370 | 36.08 | 1:20.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 348 | 39.30 | 1:22.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Anne Jakobsen | 1997 | 340 | 39.28 | 1:22.76 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
19 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 330 | 39.70 | 1:23.57 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Ida Køhl Berg | 1997 | 324 | 39.94 | 1:24.10 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Astrid Toft | 1997 | 322 | 39.37 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Mette H Larsen | 1997 | 321 | 39.19 | 1:24.36 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 303 | 40.95 | 1:25.98 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
24 | Silje Skogli | 1997 | 298 | 41.40 | 1:26.41 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Hannah Ibsen | 1997 | 295 | 41.44 | 1:26.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Line Meldgaard | 1997 | 267 | 42.55 | 1:29.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Laura Christensen | 1997 | 250 | 43.72 | 1:31.71 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Maria Ingvardsen | 1997 | 245 | 43.79 | 1:32.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 213 | 43.67 | 1:36.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Sara Sofia Benzarti | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Lenette Nielsen | 1997 | DSQ | 1 hånd i bryst vendi | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 530 | 33.41 | 1:11.33 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 497 | 33.39 | 1:12.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 478 | 33.66 | 1:13.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 447 | 34.91 | 1:15.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 422 | 35.22 | 1:16.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Anne Tollerup | 1998 | 421 | 35.19 | 1:17.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 410 | 37.00 | 1:17.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 395 | 36.92 | 1:18.67 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Mathilde Opheim | 1998 | 382 | 37.65 | 1:19.59 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
10 | Caroline Birkeland | 1998 | 327 | 39.09 | 1:23.78 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 312 | 39.85 | 1:25.16 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 293 | 39.79 | 1:26.92 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Ellen Jespersen | 1998 | 269 | 42.77 | 1:29.41 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Isabella Pedersen | 1998 | 262 | 40.75 | 1:30.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Gry Nicolaisen | 1998 | 257 | 42.01 | 1:30.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Martha Moeslund | 1998 | 249 | 41.73 | 1:31.81 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 235 | 42.12 | 1:33.60 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 196 | 46.27 | 1:39.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 423 | 37.15 | 1:16.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 389 | 37.93 | 1:19.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 368 | 37.45 | 1:20.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 357 | 37.63 | 1:21.43 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 350 | 37.39 | 1:21.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lisa Terp | 1999 | 329 | 38.45 | 1:23.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Laursen | 1999 | 295 | 42.81 | 1:26.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 288 | 40.50 | 1:27.41 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 278 | 40.80 | 1:28.45 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Millie Famestad | 1999 | 271 | 42.85 | 1:29.20 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Freja Bergmann | 1999 | 260 | 42.02 | 1:30.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 258 | 42.48 | 1:30.70 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 205 | 47.39 | 1:37.91 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 204 | 44.87 | 1:38.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | 170 | 50.56 | 1:44.19 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Nikoline Riisberg | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 |
Løbssponsor: Dolle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 383 | 35.97 | 1:19.50 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 367 | 37.43 | 1:20.66 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 332 | 38.09 | 1:23.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 280 | 42.06 | 1:28.30 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 269 | 42.65 | 1:29.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 255 | 41.55 | 1:31.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 242 | 44.01 | 1:32.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebecca Pallesen | 2000 | 242 | 44.33 | 1:32.68 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Julie Elefsen | 2000 | 241 | 45.70 | 1:32.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 237 | 45.02 | 1:33.28 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elena Holmgaard | 2000 | 228 | 43.31 | 1:34.45 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anna Mathiesen | 2000 | 228 | 43.34 | 1:34.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 215 | 45.72 | 1:36.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Astrid Yde | 2000 | 176 | 50.88 | 1:43.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Julia Frederiksen | 2001 | 144 | 52.14 | 1:50.21 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Julie Engsig | 2000 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Emilia Nielsen | 2000 | DSQ | forkert afsl i ryg | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Maria Euström | 2000 | DSQ | Afsl på maven i ryg | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Silje Mariell Madsen | 2000 | DSQ | flyben i bryst | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 632 | 29.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Casper Iversen | 1991 | 561 | 30.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | 556 | 30.71 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 536 | 31.08 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 487 | 32.10 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 480 | 32.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 457 | 32.77 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 450 | 32.96 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 425 | 33.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 405 | 34.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 295 | 37.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Pedersen | 1991 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 589 | 30.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Martin Terp Olesen | 1994 | 561 | 30.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Jesper Gemke | 1993 | 556 | 30.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads Larsen | 1994 | 500 | 31.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 467 | 32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 460 | 32.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anton Persson | 1994 | 454 | 32.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Nicolai Gerrard | 1994 | 420 | 33.71 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 398 | 34.33 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Daniel Skauge | 1993 | 360 | 35.50 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Lasse Christensen | 1994 | 358 | 35.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 341 | 36.15 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Oscar Moen | 1994 | 298 | 37.80 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 481 | 32.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | 445 | 33.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 436 | 33.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 386 | 34.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Kasper Winther | 1995 | 378 | 34.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | 358 | 35.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 344 | 36.03 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ole Christiansen | 1995 | 302 | 37.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Sylvester Andersen | 1995 | 297 | 37.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Fransson | 1996 | 426 | 33.56 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Kaafjord | 1996 | 385 | 34.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Morten Jæger | 1996 | 345 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 338 | 36.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Helman | 1996 | 337 | 36.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Peter Højberg | 1996 | 326 | 36.70 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 318 | 37.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 295 | 37.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 263 | 39.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 239 | 40.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jeppe Skaftved | 1996 | 209 | 42.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 198 | 43.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Beck | 1996 | DSQ | Ej samtidg indslag | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | 400 | 34.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 388 | 34.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 359 | 35.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 348 | 35.91 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Emil Hougesen | 1997 | 334 | 36.41 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jacob Pedersen | 1997 | 319 | 36.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hugo Gustafsson | 1997 | 297 | 37.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 256 | 39.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 241 | 40.60 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Mikkel Engsvang | 1997 | 197 | 43.42 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Mikkel Pedersen | 1997 | 112 | 52.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 280 | 38.59 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 273 | 38.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Daniel Pallesen | 1998 | 248 | 40.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Ludvig Lind | 1998 | 229 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 226 | 41.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | 197 | 43.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 182 | 44.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Malthe Gilkrog | 1998 | 179 | 44.82 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 163 | 46.18 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Frederik Peter Bager | 1999 | 144 | 48.16 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 142 | 48.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 139 | 48.72 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Malthe Levisen | 2001 | 128 | 50.05 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 128 | 50.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders N Pedersen | 1999 | 128 | 50.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lars Hallberg | 2001 | 111 | 52.61 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 110 | 52.65 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 109 | 52.80 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 85 | 57.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Bech | 2000 | 82 | 58.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Dahl | 2000 | 67 | 1:02.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders S. Nielsen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Glerup | 1999 | DSQ | Flyben i vending | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:45 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 617 | 29.66 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 594 | 30.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | 585 | 30.19 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 579 | 30.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | 554 | 30.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 550 | 30.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Larsen | 1994 | 527 | 31.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 507 | 31.66 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 533 | 31.14 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 475 | 32.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Fransson | 1996 | 467 | 32.54 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Michael Kjær | 1995 | 455 | 32.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Kaafjord | 1996 | 411 | 33.96 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 407 | 34.08 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Kasper Winther | 1995 | 384 | 34.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 361 | 35.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 |
Løbssponsor: Fast Plast |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 444 | 33.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | 391 | 34.54 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 353 | 35.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 349 | 35.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 347 | 35.94 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Emil Hougesen | 1997 | 331 | 36.51 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Hugo Gustafsson | 1997 | 299 | 37.77 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jacob S. Madsen | 1998 | 273 | 38.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jansson | 1994 | 610 | 33.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 609 | 33.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 597 | 34.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Marie Philipsen | 1992 | 575 | 34.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 553 | 35.09 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | 504 | 36.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 492 | 36.47 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Nanna Lunding | 1991 | 472 | 36.99 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 461 | 37.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 450 | 37.58 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hege Omdal | 1989 | 447 | 37.66 | ||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
12 | Elin Hemby | 1994 | 422 | 38.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 408 | 38.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julijanne Finmark | 1994 | 312 | 42.48 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Arberesha Veliqi | 1993 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Louise Holm | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 638 | 33.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | 595 | 34.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 569 | 34.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 562 | 34.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andrea Gustafsson | 1996 | 545 | 35.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 525 | 35.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Amalie Thorstensen | 1996 | 519 | 35.83 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Guro Aas | 1996 | 516 | 35.90 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Tine Christensen | 1996 | 506 | 36.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 497 | 36.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Bjerg | 1996 | 493 | 36.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 492 | 36.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 476 | 36.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Signe B. Thomasen | 1996 | 461 | 37.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Rasmussen | 1996 | 448 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 447 | 37.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maja Lundström | 1995 | 441 | 37.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Katja Lund Cliff | 1996 | 438 | 37.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 436 | 37.99 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 435 | 38.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ina A. Steinsland | 1996 | 424 | 38.35 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
22 | Sisse Sørensen | 1996 | 383 | 39.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Hanna Hinderup | 1996 | 368 | 40.19 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 361 | 40.46 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
25 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 356 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Cecilie Schmidt | 1995 | 348 | 40.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Solveig Lund | 1996 | 330 | 41.69 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Silje I Øyen | 1995 | 318 | 42.19 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
29 | Marte Fjellet | 1995 | 312 | 42.47 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 309 | 42.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Nanna Ovesen | 1996 | 301 | 42.98 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
32 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 260 | 45.12 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
33 | Julie Ottesen | 1996 | 246 | 45.94 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
34 | Amalie Vinther | 1995 | 208 | 48.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Hatting | 1996 | 138 | 55.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Sørensen | 1997 | 499 | 36.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 477 | 36.85 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | 428 | 38.21 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Madsen | 1997 | 424 | 38.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Marie Malvik | 1997 | 377 | 39.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 331 | 41.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 323 | 41.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Silje Skogli | 1997 | 293 | 43.35 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ida Køhl Berg | 1997 | 284 | 43.79 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Mai Rossau Noer | 1997 | 278 | 44.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Hannah Ibsen | 1997 | 267 | 44.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 267 | 44.73 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Maria Ingvardsen | 1997 | 241 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 406 | 38.91 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 393 | 39.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 370 | 40.12 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 370 | 40.13 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 304 | 42.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 299 | 43.07 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Ellen Jespersen | 1998 | 219 | 47.77 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 217 | 47.95 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Martha Moeslund | 1998 | 211 | 48.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 193 | 49.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Caroline Birkeland | 1998 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 400 | 39.08 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 366 | 40.26 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 283 | 43.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 275 | 44.27 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
5 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 262 | 44.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 261 | 45.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 234 | 46.73 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 228 | 47.13 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Sofie Poulsen | 1999 | 221 | 47.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Freja Bergmann | 1999 | 193 | 49.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Johanna Lundqvist | 1999 | 187 | 50.39 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 161 | 52.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Christensen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 367 | 40.22 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 329 | 41.70 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Julie Elefsen | 2000 | 302 | 42.93 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 290 | 43.51 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Rebecca Pallesen | 2000 | 261 | 45.06 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 219 | 47.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | 218 | 47.83 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 207 | 48.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elena Holmgaard | 2000 | 193 | 49.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 193 | 49.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Yde | 2000 | 173 | 51.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 139 | 55.56 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Maria Euström | 2000 | 137 | 55.91 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilde Snitgaard | 2000 | DSQ | Ej samtidig berø 25m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 670 | 32.91 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 658 | 33.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Jansson | 1994 | 621 | 33.76 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 593 | 34.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Philipsen | 1992 | 589 | 34.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 572 | 34.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Pedersen | 1995 | 571 | 34.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pernille Juel | 1994 | 565 | 34.83 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 546 | 35.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 495 | 36.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | 475 | 36.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 454 | 37.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 412 | 38.70 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 403 | 38.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Malvik | 1997 | 394 | 39.29 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 349 | 40.91 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 |
Løbssponsor: Kellpo |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 444 | 37.75 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 410 | 38.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 393 | 39.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Davilda Lareva | 2000 | 357 | 40.59 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Julie Elefsen | 2000 | 312 | 42.45 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 311 | 42.53 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | 296 | 43.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Hedemand | 1999 | 247 | 45.88 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 |
Løbssponsor: Soho Hairstyling |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 703 | 59.26 | 2:02.91 | 3:06.17 | 4:09.51 | 8:18.63 | ||
West Swim Esbjerg | 5:12.43 | 6:16.27 | 7:18.51 | |||||||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | 668 | 1:00.63 | 2:04.68 | 3:08.02 | 4:11.56 | 8:27.15 | ||
West Swim Esbjerg | 5:15.50 | 6:20.68 | 7:24.91 | |||||||
3 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 1:00.74 | 2:05.46 | 3:10.49 | 4:15.32 | 8:34.90 | ||
West Swim Esbjerg | 5:20.58 | 6:25.53 | 7:30.53 | |||||||
4 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 633 | 1:00.90 | 2:05.28 | 3:09.90 | 4:15.44 | 8:36.30 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:21.11 | 6:26.93 | 7:32.84 | |||||||
5 | Mikkel Knudsen | 1990 | 619 | 1:01.95 | 2:07.47 | 3:13.35 | 4:18.76 | 8:40.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:23.69 | 6:29.33 | 7:35.24 | |||||||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | 602 | 1:01.16 | 2:06.37 | 3:11.80 | 4:17.68 | 8:45.23 | ||
West Swim Esbjerg | 5:23.80 | 6:31.18 | 7:38.61 | |||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 592 | 1:02.20 | 2:08.12 | 3:14.74 | 4:21.60 | 8:48.22 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:29.19 | 6:36.58 | 7:44.16 | |||||||
8 | Sander Andersen | 1996 | 584 | 1:02.35 | 2:08.92 | 3:16.27 | 4:23.72 | 8:50.43 | ||
Poseidon | 5:29.73 | 6:37.44 | 7:44.67 | |||||||
9 | Anton Bromer | 1995 | 572 | 1:02.62 | 2:10.80 | 3:20.03 | 4:28.43 | 8:54.23 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.11 | 6:43.81 | 7:51.04 | |||||||
10 | Emil Weis | 1994 | 570 | 1:02.73 | 2:09.48 | 3:15.91 | 4:23.57 | 8:54.74 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:30.47 | 6:38.63 | 7:47.12 | |||||||
11 | Nicolas Nord | 1994 | 545 | 1:03.50 | 2:11.24 | 3:20.05 | 4:28.28 | 9:02.81 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:37.24 | 6:46.03 | 7:55.41 | |||||||
12 | Mads Andersen | 1990 | 541 | 1:04.01 | 2:11.73 | 3:19.57 | 4:27.87 | 9:04.09 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:36.94 | 6:46.55 | 7:57.66 | |||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 533 | 1:03.45 | 2:11.74 | 3:20.87 | 4:30.28 | 9:07.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 5:39.32 | 6:49.89 | 7:59.09 | |||||||
14 | Christoffer Ravn | 1992 | 515 | 1:03.41 | 2:12.75 | 3:22.63 | 4:32.81 | 9:13.12 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:43.46 | 6:54.84 | 8:06.10 | |||||||
15 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 508 | 1:05.55 | 2:15.34 | 3:25.05 | 4:35.00 | 9:15.57 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:45.24 | 6:56.47 | 8:07.07 | |||||||
16 | Filip Bivesand | 1997 | 489 | 1:07.97 | 2:20.51 | 3:32.70 | 4:44.36 | 9:23.01 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:53.31 | 7:03.73 | 8:14.28 | |||||||
17 | Johan Nilsson | 1994 | 479 | 1:06.92 | 2:19.44 | 3:31.31 | 4:43.02 | 9:26.56 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:55.08 | 7:05.98 | 8:17.75 | |||||||
18 | Mads Pedersen | 1991 | 470 | 1:07.26 | 2:19.08 | 3:32.52 | 4:44.59 | 9:30.25 | ||
Herning Svømmeklub | 5:57.58 | 7:09.38 | 8:20.49 | |||||||
19 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 451 | 1:07.56 | 2:20.43 | 3:33.11 | 4:46.28 | 9:38.04 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:59.55 | 7:13.67 | 8:26.64 | |||||||
20 | Jannik Skov | 1997 | 424 | 1:09.50 | 2:24.54 | 3:40.35 | 4:56.15 | 9:50.39 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:10.49 | 7:24.39 | 8:38.01 | |||||||
21 | Klaus Christensen | 1993 | 403 | 1:09.26 | 2:23.03 | 3:38.89 | 4:56.16 | 10:00.18 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:12.36 | 7:28.96 | 8:45.56 | |||||||
22 | Eirik Rugsveen | 1996 | 398 | 1:07.66 | 2:21.39 | 3:36.28 | 4:55.05 | 10:02.76 | ||
Elverum Svømming | 6:11.58 | 7:29.85 | 8:47.60 | |||||||
23 | Marc Ochsendorf | 1996 | 323 | 1:13.49 | 2:33.35 | 3:56.39 | 5:18.78 | 10:46.03 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:40.90 | 8:03.56 | 9:26.50 | |||||||
- | Lars Rugsveen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 |
Løbssponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 781 | 1:04.22 | 2:10.21 | 3:15.93 | 4:21.82 | 8:46.06 | Stævnerekord | |
West Swim Esbjerg | 5:27.63 | 6:34.09 | 7:40.73 | |||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 729 | 1:04.92 | 2:12.94 | 3:21.08 | 4:29.00 | 8:58.37 | ||
West Swim Esbjerg | 5:36.56 | 6:44.38 | 7:52.67 | |||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 669 | 1:05.75 | 2:13.72 | 3:22.50 | 4:32.35 | 9:14.05 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:42.94 | 6:54.39 | 8:05.41 | |||||||
4 | Pernille Moth | 1994 | 639 | 1:07.47 | 2:18.19 | 3:29.00 | 4:40.20 | 9:22.41 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:51.06 | 7:02.18 | 8:12.85 | |||||||
5 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 637 | 1:05.68 | 2:15.85 | 3:25.97 | 4:37.37 | 9:23.13 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:49.21 | 7:01.20 | 8:13.73 | |||||||
6 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 624 | 1:06.73 | 2:17.13 | 3:27.44 | 4:38.89 | 9:27.05 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:50.50 | 7:02.56 | 8:14.70 | |||||||
7 | Cecilie Hansen | 1995 | 602 | 1:08.54 | 2:21.50 | 3:34.59 | 4:46.80 | 9:33.81 | ||
Aalborg Svømmeklub | 5:59.94 | 7:12.38 | 8:24.32 | |||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | 551 | 1:10.83 | 2:25.15 | 3:40.26 | 4:54.75 | 9:51.18 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:09.04 | 7:23.62 | 8:38.59 | |||||||
9 | Lise L. Nielsen | 1996 | 551 | 1:09.97 | 2:24.44 | 3:39.47 | 4:54.25 | 9:51.19 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:08.65 | 7:23.99 | 8:38.64 | |||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | 535 | 1:10.02 | 2:24.85 | 3:39.91 | 4:55.87 | 9:57.03 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:11.66 | 7:28.07 | 8:44.97 | |||||||
11 | Jackie Gade | 1998 | 487 | 1:11.41 | 2:28.93 | 3:46.84 | 5:04.73 | 10:16.01 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:23.79 | 7:42.26 | 9:00.33 | |||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | 478 | 1:12.90 | 2:31.27 | 3:49.53 | 5:07.42 | 10:19.67 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:26.52 | 7:45.34 | 9:03.67 | |||||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 458 | 1:11.66 | 2:28.73 | 3:48.86 | 5:08.20 | 10:28.50 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:27.42 | 7:46.50 | 9:08.78 | |||||||
14 | Hanna Liljegren | 1998 | 439 | 1:13.72 | 2:33.94 | 3:54.90 | 5:15.87 | 10:37.53 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 6:37.06 | 7:57.72 | 9:19.00 | |||||||
15 | Maria Nielsen | 1996 | 429 | 1:16.36 | 2:37.75 | 3:59.53 | 5:21.07 | 10:42.52 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:41.75 | 8:02.74 | 9:23.39 | |||||||
16 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 387 | 1:15.43 | 2:37.16 | 4:00.99 | 5:25.82 | 11:04.78 | ||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 6:50.65 | 8:15.49 | 9:40.42 | |||||||
17 | Johanne Laursen | 1999 | 387 | 1:17.94 | 2:41.93 | 4:05.85 | 5:30.50 | 11:04.93 | ||
Holstebro Svømme Club | 6:54.92 | 8:18.85 | 9:42.84 | |||||||
18 | Lisa Terp | 1999 | 377 | 1:19.17 | 2:44.48 | 4:09.78 | 5:34.52 | 11:10.48 | ||
Struer Svømmeklub | 6:59.43 | 8:24.19 | 9:48.60 | |||||||
19 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 365 | 1:19.33 | 2:44.96 | 4:10.30 | 5:36.11 | 11:17.94 | ||
Vågsbygd SLK | 7:01.57 | 8:27.75 | 9:53.58 | |||||||
20 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 321 | 1:22.04 | 2:51.27 | 4:20.99 | 5:52.30 | 11:47.63 | ||
Aabybro Idrætsforening | 7:23.01 | 8:52.95 | 10:21.65 | |||||||
21 | Line Meldgaard | 1997 | 312 | 1:23.91 | 2:55.12 | 4:24.73 | 5:55.52 | 11:54.54 | ||
Svømmeklubben S 68 | 7:26.48 | 8:56.05 | 10:25.70 | |||||||
22 | Gry Nicolaisen | 1998 | 295 | 1:22.82 | 2:54.43 | 4:26.79 | 6:00.49 | 12:08.09 | ||
Holstebro Svømme Club | 7:35.15 | 9:04.94 | 10:38.78 | |||||||
23 | Kirstine Frandsen | 2001 | 213 | 1:35.96 | 3:19.95 | 5:02.96 | 6:45.24 | 13:30.90 | ||
Hobro Svømmeklub | 8:28.15 | 10:11.39 | 11:53.96 | |||||||
- | Amalie Østrup | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 591 | 26.94 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 579 | 27.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lennie Sahlström | 1987 | 564 | 27.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 544 | 27.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 527 | 27.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | 463 | 29.23 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Christoffer Ravn | 1992 | 454 | 29.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 440 | 29.72 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Martin B. Lund | 1992 | 432 | 29.92 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 415 | 30.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Mikkel Knudsen | 1990 | 384 | 31.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 558 | 27.47 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 544 | 27.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | David Schön-Svensson | 1993 | 485 | 28.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 471 | 29.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 449 | 29.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Søren Larsen | 1993 | 441 | 29.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 439 | 29.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Lars Rugsveen | 1994 | 402 | 30.63 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mathias Frandsen | 1994 | 393 | 30.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Øystein Jørgensen | 1993 | 375 | 31.34 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Mads Hopff | 1993 | 375 | 31.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Lasse Christensen | 1994 | 319 | 33.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 219 | 37.51 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | 124 | 45.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas B. Hiltmar | 1993 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Klaus Christensen | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Thomas S. Hansen | 1993 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 484 | 28.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 445 | 29.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ole Christiansen | 1995 | 401 | 30.67 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 365 | 31.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Broby Foss | 1995 | 327 | 32.82 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 303 | 33.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 300 | 33.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kasper Winther | 1995 | 286 | 34.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sylvester Andersen | 1995 | 251 | 35.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Grønbo | 1996 | 361 | 31.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 345 | 32.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Beck | 1996 | 337 | 32.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Fredrik Hille | 1996 | 317 | 33.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Eirik Rugsveen | 1996 | 311 | 33.38 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 296 | 33.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 294 | 34.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Peter Birk | 1996 | 279 | 34.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 272 | 34.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Martin Fuglesang | 1996 | 264 | 35.23 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 262 | 35.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Max Tellefsen | 1996 | 242 | 36.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Vitus Mathiasen | 1996 | 205 | 38.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Kaafjord | 1996 | 162 | 41.51 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 157 | 41.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 369 | 31.51 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 342 | 32.32 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 315 | 33.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 290 | 34.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 289 | 34.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hjermitslev | 1997 | 242 | 36.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 232 | 36.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael Mouridtsen | 1997 | 109 | 47.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Pedersen | 1997 | 94 | 49.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Hugo Gustafsson | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 344 | 32.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 312 | 33.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 286 | 34.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 275 | 34.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 204 | 38.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Mads Storgaard | 1998 | 190 | 39.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Marcus Boesen | 1999 | 189 | 39.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 173 | 40.54 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Daniel Pallesen | 1998 | 173 | 40.59 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Christian Rasmussen | 1998 | 165 | 41.25 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Lars Hallberg | 2001 | 154 | 42.20 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
12 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 153 | 42.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 146 | 42.94 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 127 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Lasse Bach | 1998 | 113 | 46.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 113 | 46.82 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 109 | 47.30 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 106 | 47.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rasmus Pedersen | 2000 | 103 | 48.26 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
20 | Thomas Hille | 1998 | 99 | 48.94 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
21 | Malthe Levisen | 2001 | 98 | 49.03 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Simon Hallbäck | 2001 | 92 | 50.13 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
23 | Anders N Pedersen | 1999 | 89 | 50.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 613 | 26.62 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 587 | 27.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lennie Sahlström | 1987 | 579 | 27.13 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 552 | 27.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | 544 | 27.70 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 533 | 27.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tonni Kristensen | 1992 | 525 | 28.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Schön-Svensson | 1993 | 472 | 29.03 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 513 | 28.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 451 | 29.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ole Christiansen | 1995 | 445 | 29.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 384 | 31.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Grønbo | 1996 | 380 | 31.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Beck | 1996 | 359 | 31.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon L. Knudsen | 1996 | 358 | 31.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fredrik Hille | 1996 | 337 | 32.48 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 416 | 30.29 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 399 | 30.72 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 364 | 31.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 356 | 31.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 337 | 32.50 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Morten Thomsen | 1997 | 303 | 33.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 270 | 34.99 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Jessen | 1998 | 266 | 35.17 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:38 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 655 | 29.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 631 | 29.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 621 | 30.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 612 | 30.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 606 | 30.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Nathalie Lindborg | 1991 | 581 | 30.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 551 | 31.35 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 511 | 32.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 466 | 33.16 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Frida Börnfors | 1994 | 465 | 33.18 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Oona Ovesen | 1992 | 452 | 33.49 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Iben Rohde | 1994 | 441 | 33.77 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Jensen | 1994 | 434 | 33.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 430 | 34.06 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Kristin E Johnson | 1993 | 390 | 35.18 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Julijanne Finmark | 1994 | 354 | 36.33 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Henriette Høg | 1994 | 306 | 38.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Janni Bach | 1994 | 270 | 39.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Malin Jönsson | 1990 | 233 | 41.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 618 | 30.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 593 | 30.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 579 | 30.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Marte Stamland | 1996 | 573 | 30.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | 564 | 31.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Ida Gutlic | 1996 | 556 | 31.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | 530 | 31.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 512 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 481 | 32.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 474 | 32.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lise L. Nielsen | 1996 | 458 | 33.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marte Fjellet | 1995 | 440 | 33.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Camilla Svane | 1995 | 433 | 33.97 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 423 | 34.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 421 | 34.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 407 | 34.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 393 | 35.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Signe B. Thomasen | 1996 | 386 | 35.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 379 | 35.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Elise Fjeldstad | 1995 | 364 | 36.00 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 364 | 36.01 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
22 | Maren Mæhre | 1996 | 354 | 36.32 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Solveig Lund | 1996 | 354 | 36.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
24 | Nanna H Andersen | 1996 | 350 | 36.46 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 327 | 37.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nanna Ovesen | 1996 | 294 | 38.65 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
27 | Julie Storgaard | 1996 | 279 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Ida Helene Hustad | 1996 | 271 | 39.69 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Silje I Øyen | 1995 | 268 | 39.84 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
30 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 250 | 40.81 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
31 | Julie Ottesen | 1996 | 226 | 42.18 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
32 | Line Hatting | 1996 | 215 | 42.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 503 | 32.32 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 459 | 33.31 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Sørensen | 1997 | 451 | 33.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Reisænen | 1997 | 448 | 33.58 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Hannah Skog | 1997 | 431 | 34.03 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Amalie Østrup | 1997 | 409 | 34.63 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maren Sofie Aske | 1997 | 367 | 35.89 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Marie Malvik | 1997 | 357 | 36.22 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Rikke Glinvad | 1997 | 346 | 36.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Madsen | 1997 | 321 | 37.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Ine Famestad | 1997 | 309 | 38.00 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Laura K. Westergaard | 1997 | 307 | 38.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Køhl Berg | 1997 | 300 | 38.40 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Anne Jakobsen | 1997 | 294 | 38.63 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
15 | Mai Rossau Noer | 1997 | 293 | 38.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 289 | 38.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Astrid Toft | 1997 | 259 | 40.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Hannah Ibsen | 1997 | 245 | 41.09 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 234 | 41.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Line Meldgaard | 1997 | 216 | 42.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Maria Ingvardsen | 1997 | 212 | 43.08 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Laura Christensen | 1997 | 210 | 43.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 461 | 33.27 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 458 | 33.35 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 447 | 33.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 419 | 34.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Sara Stoebner | 1998 | 355 | 36.28 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 328 | 37.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 328 | 37.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 322 | 37.49 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 318 | 37.66 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 290 | 38.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Opheim | 1998 | 261 | 40.22 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
12 | Gry Nicolaisen | 1998 | 255 | 40.55 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 248 | 40.89 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 242 | 41.25 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Ellen Jespersen | 1998 | 231 | 41.86 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 231 | 41.91 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 212 | 43.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 174 | 46.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 338 | 36.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 337 | 36.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 329 | 37.22 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 297 | 38.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 291 | 38.80 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 255 | 40.51 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Freja Bergmann | 1999 | 236 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 220 | 42.60 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 215 | 42.90 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Johanna Lundqvist | 1999 | 196 | 44.22 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
11 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 187 | 44.97 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Sofie Poulsen | 1999 | 173 | 46.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 152 | 48.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gitta Nielsen | 1999 | 108 | 53.90 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 357 | 36.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 349 | 36.51 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Sandra Lendt | 2000 | 304 | 38.21 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 279 | 39.32 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 256 | 40.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 245 | 41.05 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | 232 | 41.83 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Anna Mathiesen | 2000 | 227 | 42.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elena Holmgaard | 2000 | 205 | 43.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Euström | 2000 | 173 | 46.11 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
11 | Julie Engsig | 2000 | 172 | 46.23 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Michelle Pedersen | 2000 | 169 | 46.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 159 | 47.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 150 | 48.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Emilia Nielsen | 2000 | 138 | 49.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Julia Frederiksen | 2001 | 134 | 50.28 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Astrid Yde | 2000 | 117 | 52.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 105 | 54.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Julie Elefsen | 2000 | DSQ | Ingen berøring v/ven | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:38 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 700 | 28.95 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 688 | 29.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Larsen | 1992 | 671 | 29.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 656 | 29.58 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Pernille Juel | 1994 | 629 | 30.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 615 | 30.22 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 573 | 30.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nathalie Lindborg | 1991 | 412 | 34.53 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 527 | 31.82 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 520 | 31.96 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 480 | 32.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 467 | 33.12 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 462 | 33.24 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Sørensen | 1997 | 444 | 33.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 435 | 33.92 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Hannah Skog | 1997 | 433 | 33.97 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 374 | 35.67 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 373 | 35.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 372 | 35.75 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 359 | 36.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Merete Toft Jensen | 1999 | 354 | 36.32 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sandra Lendt | 2000 | 351 | 36.45 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | 332 | 37.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Rasmussen | 1999 | 268 | 39.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:57 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 26.73 | 56.30 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 627 | 26.72 | 56.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 585 | 26.70 | 57.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 577 | 27.35 | 58.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 532 | 27.32 | 59.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 485 | 29.27 | 1:01.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 464 | 29.02 | 1:02.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 439 | 30.16 | 1:03.77 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 355 | 31.43 | 1:08.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 601 | 27.27 | 57.45 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 593 | 26.98 | 57.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 529 | 28.45 | 59.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 519 | 28.86 | 1:00.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Hopff | 1993 | 515 | 27.85 | 1:00.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 510 | 28.42 | 1:00.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 492 | 28.17 | 1:01.41 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 492 | 28.79 | 1:01.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nicolas Nord | 1994 | 474 | 28.34 | 1:02.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 469 | 29.12 | 1:02.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathias Frandsen | 1994 | 460 | 30.06 | 1:02.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 456 | 28.62 | 1:02.97 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Martin Nilsson | 1993 | 447 | 28.36 | 1:03.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 438 | 29.88 | 1:03.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Daniel Skauge | 1993 | 432 | 29.68 | 1:04.11 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Jesper Gemke | 1993 | 425 | 29.31 | 1:04.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 412 | 30.48 | 1:05.14 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Johan Nilsson | 1994 | 392 | 31.23 | 1:06.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Lars Rugsveen | 1994 | 383 | 30.28 | 1:06.78 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Kasper Sørensen | 1994 | 379 | 31.00 | 1:07.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lasse Meineche | 1994 | 335 | 32.17 | 1:09.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oscar Moen | 1994 | 236 | 34.62 | 1:18.45 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 569 | 27.44 | 58.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 525 | 28.43 | 1:00.09 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Ralf Dalby | 1995 | 462 | 28.19 | 1:02.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Christiansen | 1995 | 428 | 29.87 | 1:04.33 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Janus Meinert | 1995 | 329 | 31.69 | 1:10.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 298 | 32.95 | 1:12.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | 289 | 33.76 | 1:13.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 227 | 36.98 | 1:19.50 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 448 | 29.74 | 1:03.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 410 | 30.45 | 1:05.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 371 | 31.69 | 1:07.44 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Højberg | 1996 | 359 | 31.57 | 1:08.21 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 332 | 33.46 | 1:10.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Martin Fuglesang | 1996 | 303 | 32.83 | 1:12.16 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 277 | 34.23 | 1:14.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 207 | 36.60 | 1:21.99 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Alexander Lennø | 1996 | 192 | 37.91 | 1:23.98 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Marc Ochsendorf | 1996 | 175 | 39.17 | 1:26.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 376 | 31.77 | 1:07.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | 364 | 31.76 | 1:07.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | 362 | 31.49 | 1:08.02 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Nicolas Blanch | 1997 | 360 | 31.67 | 1:08.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 343 | 32.49 | 1:09.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Karlsson | 1997 | 330 | 31.56 | 1:10.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Håkon B Lund | 1997 | 325 | 33.11 | 1:10.52 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 324 | 33.25 | 1:10.58 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Jacob Pedersen | 1997 | 307 | 33.82 | 1:11.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 295 | 33.89 | 1:12.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 253 | 34.56 | 1:16.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 212 | 36.96 | 1:21.35 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 184 | 39.03 | 1:25.21 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 136 | 41.96 | 1:34.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Mikkel Engsvang | 1997 | 101 | 46.90 | 1:44.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 00.54.84 2010 |
Løbssponsor: EUC Nordvest |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 281 | 33.63 | 1:14.00 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 270 | 34.46 | 1:15.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Mats Andersen | 2000 | 203 | 38.37 | 1:22.46 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 196 | 38.80 | 1:23.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emil Bonderup | 1998 | 174 | 39.39 | 1:26.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 127 | 42.20 | 1:36.47 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Simon Hallbäck | 2001 | 93 | 50.20 | 1:47.08 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 88 | 49.80 | 1:48.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Hille | 1998 | 45 | 1:02.89 | 2:16.35 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:57 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 20:17 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 684 | 29.67 | 1:02.47 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nathalie Lindborg | 1991 | 662 | 29.13 | 1:03.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 656 | 30.38 | 1:03.36 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Hanna Jörlund | 1991 | 627 | 30.15 | 1:04.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Nelly Hansson | 1993 | 575 | 30.42 | 1:06.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Oona Ovesen | 1992 | 559 | 31.20 | 1:06.82 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 542 | 31.81 | 1:07.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Jensen | 1994 | 530 | 31.79 | 1:08.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Anna Fransson | 1993 | 515 | 32.23 | 1:08.66 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anna Krusell | 1994 | 493 | 33.18 | 1:09.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 492 | 32.22 | 1:09.73 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Emma Jansson | 1994 | 469 | 32.46 | 1:10.83 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Camilla Rasmussen | 1991 | 465 | 33.18 | 1:11.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Iben Rohde | 1994 | 435 | 32.89 | 1:12.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Philipsen | 1992 | 435 | 34.22 | 1:12.67 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Helle Kjær | 1994 | 425 | 34.16 | 1:13.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 417 | 34.98 | 1:13.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Arberesha Veliqi | 1993 | 405 | 34.15 | 1:14.41 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 328 | 35.38 | 1:19.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Amalie Emma Thomsen | 1994 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Louise Holm | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 673 | 30.27 | 1:02.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 618 | 30.30 | 1:04.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 559 | 31.04 | 1:06.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 554 | 31.61 | 1:07.04 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Frederikke Elkjær | 1996 | 545 | 31.69 | 1:07.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Asta Blanch | 1996 | 531 | 32.09 | 1:07.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 514 | 32.16 | 1:08.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 502 | 32.41 | 1:09.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Guro Aas | 1996 | 489 | 32.37 | 1:09.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Maria Pedersen | 1995 | 488 | 33.01 | 1:09.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ina A. Steinsland | 1996 | 468 | 33.02 | 1:10.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | 461 | 33.41 | 1:11.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maria Nielsen | 1996 | 455 | 34.28 | 1:11.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Tine Christensen | 1996 | 447 | 33.94 | 1:12.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 446 | 32.90 | 1:12.04 | |||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 394 | 35.62 | 1:15.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 390 | 35.27 | 1:15.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Maren Mæhre | 1996 | 379 | 34.18 | 1:16.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 365 | 35.40 | 1:17.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 362 | 35.38 | 1:17.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Schmidt | 1995 | 292 | 37.30 | 1:22.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kirstine Feldinger | 1996 | 287 | 38.43 | 1:23.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 277 | 39.23 | 1:24.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Amalie Vinther | 1995 | 256 | 40.28 | 1:26.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jukjin Chiu | 1995 | 253 | 38.33 | 1:27.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 615 | 30.39 | 1:04.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 532 | 31.85 | 1:07.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 520 | 31.88 | 1:08.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Reisænen | 1997 | 491 | 32.53 | 1:09.76 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 487 | 32.48 | 1:09.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 473 | 33.35 | 1:10.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Hannah Skog | 1997 | 465 | 33.07 | 1:11.04 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Lenette Nielsen | 1997 | 427 | 33.99 | 1:13.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Emma Nørgaard | 1997 | 374 | 35.19 | 1:16.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilia Laursen | 1997 | 326 | 35.07 | 1:20.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Ida Jordan | 1997 | 313 | 35.25 | 1:21.05 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 305 | 38.53 | 1:21.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai Rossau Noer | 1997 | 300 | 37.24 | 1:22.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ine Famestad | 1997 | 272 | 36.94 | 1:24.94 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Ida Køhl Berg | 1997 | 258 | 39.49 | 1:26.52 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Sara Sofia Benzarti | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Maja Jensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 493 | 32.73 | 1:09.69 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Anne Tollerup | 1998 | 374 | 35.61 | 1:16.44 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 371 | 35.40 | 1:16.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 307 | 37.00 | 1:21.59 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Isabella Pedersen | 1998 | 236 | 40.29 | 1:29.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Sara Stoebner | 1998 | 232 | 39.54 | 1:29.62 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Louise Heiberg | 1998 | 191 | 42.60 | 1:35.65 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 344 | 36.34 | 1:18.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Sofie Rasmussen | 1999 | 329 | 36.30 | 1:19.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 290 | 39.54 | 1:23.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | 284 | 38.14 | 1:23.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 242 | 39.66 | 1:28.35 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 190 | 44.05 | 1:35.72 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Nikoline Riisberg | 1999 | 126 | 48.65 | 1:49.86 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 01.00.86 2010 |
Løbssponsor: Guldbageren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 291 | 38.12 | 1:23.07 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 249 | 39.82 | 1:27.46 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 231 | 40.93 | 1:29.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 173 | 45.86 | 1:38.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 164 | 45.64 | 1:40.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Sørensen | 2000 | 158 | 47.02 | 1:41.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicola Parfitt | 2000 | DSQ | Usynkron flyben | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 31 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:17 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 691 | 24.54 | 50.84 | Stævnerekord | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 662 | 24.87 | 51.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 630 | 25.66 | 52.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 594 | 25.91 | 53.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 585 | 26.39 | 53.74 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
6 | Morten Riemenschneider | 1989 | 572 | 25.95 | 54.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karsten Schütt | 1991 | 559 | 25.96 | 54.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mads Andersen | 1990 | 545 | 26.44 | 55.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lennie Sahlström | 1987 | 543 | 26.11 | 55.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | 517 | 25.93 | 56.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | 505 | 27.07 | 56.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 504 | 27.16 | 56.47 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Mads Pedersen | 1991 | 467 | 27.06 | 57.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christoffer Ravn | 1992 | 459 | 27.26 | 58.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 343 | 30.75 | 1:04.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 594 | 26.19 | 53.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 563 | 26.45 | 54.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 551 | 26.70 | 54.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 536 | 26.91 | 55.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 531 | 26.79 | 55.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 527 | 27.11 | 55.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | 516 | 26.85 | 56.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 510 | 27.11 | 56.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Frandsen | 1994 | 503 | 27.36 | 56.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 497 | 27.35 | 56.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Øystein Jørgensen | 1993 | 483 | 27.43 | 57.27 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Emil Weis | 1994 | 473 | 27.85 | 57.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 465 | 28.30 | 58.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klaus Christensen | 1993 | 464 | 28.46 | 58.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 462 | 28.12 | 58.12 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 449 | 28.54 | 58.71 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Lars Rugsveen | 1994 | 448 | 28.35 | 58.74 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Mads Hopff | 1993 | 445 | 28.29 | 58.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Nicolas Nord | 1994 | 444 | 28.24 | 58.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 427 | 28.94 | 59.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 416 | 28.79 | 1:00.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 416 | 29.19 | 1:00.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Kasper Sørensen | 1994 | 402 | 28.77 | 1:00.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Daniel Skauge | 1993 | 390 | 29.78 | 1:01.49 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Johan Nilsson | 1994 | 373 | 29.74 | 1:02.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 545 | 26.36 | 55.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 531 | 26.56 | 55.49 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 496 | 27.37 | 56.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 490 | 27.69 | 57.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 459 | 28.02 | 58.24 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 451 | 28.42 | 58.58 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 449 | 27.90 | 58.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 443 | 28.46 | 58.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | 439 | 28.73 | 59.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ole Christiansen | 1995 | 437 | 28.79 | 59.20 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 410 | 29.21 | 1:00.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 402 | 28.88 | 1:00.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 385 | 29.37 | 1:01.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 516 | 26.77 | 56.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 494 | 27.45 | 56.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Fransson | 1996 | 464 | 28.07 | 58.05 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 450 | 28.15 | 58.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Max Tellefsen | 1996 | 431 | 28.76 | 59.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 408 | 28.93 | 1:00.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 390 | 29.41 | 1:01.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 386 | 30.05 | 1:01.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Fredrik Hille | 1996 | 360 | 29.88 | 1:03.19 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Eirik Rugsveen | 1996 | 320 | 31.12 | 1:05.68 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 318 | 31.17 | 1:05.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 313 | 31.03 | 1:06.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | 313 | 31.82 | 1:06.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Lasse Munkholm | 1996 | 310 | 31.33 | 1:06.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 304 | 31.93 | 1:06.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 292 | 32.46 | 1:07.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Kaafjord | 1996 | 278 | 29.76 | 1:08.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Marc Ochsendorf | 1996 | 276 | 33.20 | 1:09.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Vitus Mathiasen | 1996 | 224 | 35.49 | 1:13.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jeppe Skaftved | 1996 | 223 | 35.25 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | 428 | 28.89 | 59.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 419 | 28.74 | 1:00.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | 418 | 29.35 | 1:00.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 410 | 28.85 | 1:00.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 398 | 29.67 | 1:01.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Håkon B Lund | 1997 | 392 | 28.90 | 1:01.38 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Simon Karlsson | 1997 | 390 | 29.83 | 1:01.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 388 | 30.28 | 1:01.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 387 | 30.05 | 1:01.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simen Halse Larsen | 1997 | 375 | 29.95 | 1:02.31 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | 362 | 29.79 | 1:03.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Hjermitslev | 1997 | 343 | 29.69 | 1:04.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Hugo Gustafsson | 1997 | 325 | 31.40 | 1:05.35 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 310 | 32.23 | 1:06.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 307 | 31.96 | 1:06.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 269 | 33.57 | 1:09.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Dennis Madsen | 1997 | 267 | 33.41 | 1:09.77 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Mikkel Engsvang | 1997 | 228 | 34.55 | 1:13.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 1997 | DSQ | Ingen berøring v/ven | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 446 | 28.42 | 58.82 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 381 | 29.93 | 1:02.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 348 | 30.77 | 1:03.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 333 | 30.75 | 1:04.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Olsen | 1998 | 294 | 32.44 | 1:07.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 278 | 32.57 | 1:08.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 277 | 33.96 | 1:08.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | 272 | 32.76 | 1:09.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 259 | 33.22 | 1:10.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Mats Andersen | 2000 | 251 | 34.80 | 1:11.21 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Malthe Gilkrog | 1998 | 248 | 32.91 | 1:11.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 228 | 33.85 | 1:13.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 213 | 35.41 | 1:15.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Bonderup | 1998 | 209 | 36.88 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 192 | 37.56 | 1:17.96 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 166 | 39.63 | 1:21.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 154 | 39.83 | 1:23.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Lasse Bach | 1998 | 153 | 39.25 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 142 | 40.47 | 1:26.20 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Anders N Pedersen | 1999 | 138 | 40.30 | 1:26.98 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 135 | 42.75 | 1:27.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Felix Glerup | 1999 | 134 | 40.29 | 1:27.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Dahl | 2000 | 134 | 42.22 | 1:27.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Peter Bager | 1999 | 129 | 42.88 | 1:28.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 116 | 42.70 | 1:32.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Simon Hallbäck | 2001 | 115 | 43.84 | 1:32.39 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
27 | Rasmus Pedersen | 2000 | 111 | 43.04 | 1:33.42 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
28 | Oliver Bech | 2000 | 103 | 45.11 | 1:35.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anders S. Nielsen | 2000 | 68 | 52.28 | 1:50.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Jan Emil Ask Benham | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Mathias Kær | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Hille | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 775 | 26.80 | 55.53 | Stævnerekord | ||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 738 | 27.73 | 56.45 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 707 | 27.72 | 57.27 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 686 | 27.80 | 57.83 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 638 | 28.65 | 59.24 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Anna Fransson | 1993 | 628 | 28.94 | 59.57 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Hanna Jörlund | 1991 | 617 | 29.05 | 59.93 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 609 | 29.34 | 1:00.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 605 | 29.04 | 1:00.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Pernille Moth | 1994 | 601 | 29.50 | 1:00.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frida Börnfors | 1994 | 590 | 29.13 | 1:00.82 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Camilla Rasmussen | 1991 | 589 | 29.28 | 1:00.87 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nelly Hansson | 1993 | 563 | 29.70 | 1:01.76 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Emma Jansson | 1994 | 543 | 30.11 | 1:02.54 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 495 | 30.24 | 1:04.47 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Oona Ovesen | 1992 | 485 | 30.82 | 1:04.91 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 476 | 31.59 | 1:05.34 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 466 | 31.59 | 1:05.78 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 465 | 32.32 | 1:05.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Jensen | 1994 | 463 | 31.31 | 1:05.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Julijanne Finmark | 1994 | 449 | 1:06.61 | 1:06.61 | |||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Helle Kjær | 1994 | 441 | 1:07.03 | 1:07.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kristin E Johnson | 1993 | 389 | 32.74 | 1:09.90 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Janni Bach | 1994 | 342 | 34.47 | 1:12.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Henriette Høg | 1994 | 312 | 36.44 | 1:15.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Malin Jönsson | 1990 | 276 | 37.61 | 1:18.33 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 626 | 28.23 | 59.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 609 | 29.07 | 1:00.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 597 | 29.59 | 1:00.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 563 | 29.75 | 1:01.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 561 | 29.88 | 1:01.85 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 559 | 30.36 | 1:01.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 555 | 30.04 | 1:02.08 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 552 | 29.89 | 1:02.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe B. Thomasen | 1996 | 538 | 29.99 | 1:02.70 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Elkjær | 1996 | 537 | 30.43 | 1:02.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Frederiksen | 1995 | 515 | 30.14 | 1:03.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Elise Fjeldstad | 1995 | 508 | 30.56 | 1:03.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Sara Mogensen | 1995 | 507 | 30.72 | 1:03.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Katja Lund Cliff | 1996 | 487 | 1:04.84 | 1:04.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Cecilie Schmidt | 1995 | 458 | 31.72 | 1:06.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 457 | 32.70 | 1:06.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kirstine Feldinger | 1996 | 451 | 32.46 | 1:06.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Laura Funch | 1995 | 448 | 32.08 | 1:06.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Celine Drivsholm | 1996 | 446 | 32.73 | 1:06.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Maren Mæhre | 1996 | 444 | 31.68 | 1:06.85 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 439 | 32.61 | 1:07.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 433 | 32.14 | 1:07.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Camilla Svane | 1995 | 415 | 1:08.38 | 1:08.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 406 | 1:08.90 | 1:08.90 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 394 | 33.35 | 1:09.61 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
26 | Nanna H Andersen | 1996 | 392 | 33.25 | 1:09.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
27 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 375 | 33.92 | 1:10.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Solveig Lund | 1996 | 366 | 33.86 | 1:11.33 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Marte Fjellet | 1995 | 357 | 34.01 | 1:11.92 | |||||
Poseidon | ||||||||||
30 | Julie Storgaard | 1996 | 356 | 34.34 | 1:11.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Nanna Ovesen | 1996 | 334 | 34.35 | 1:13.49 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
32 | Ida Helene Hustad | 1996 | 327 | 35.52 | 1:14.01 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
33 | Line Hatting | 1996 | 325 | 35.33 | 1:14.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jukjin Chiu | 1995 | 314 | 35.89 | 1:15.03 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
35 | Amalie Vinther | 1995 | 296 | 36.89 | 1:16.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 293 | 36.10 | 1:16.79 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
37 | Julie Ottesen | 1996 | 287 | 37.28 | 1:17.37 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Marte Stamland | 1996 | DNF | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 616 | 28.73 | 59.94 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 572 | 29.81 | 1:01.44 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 508 | 30.89 | 1:03.92 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | 506 | 30.55 | 1:04.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 493 | 30.55 | 1:04.59 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 485 | 31.43 | 1:04.93 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Madsen | 1997 | 472 | 31.34 | 1:05.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Cecilia Laursen | 1997 | 470 | 31.58 | 1:05.59 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 465 | 32.03 | 1:05.82 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Maren Sofie Aske | 1997 | 440 | 33.06 | 1:07.09 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Marie Malvik | 1997 | 417 | 1:08.26 | 1:08.26 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Mai Rossau Noer | 1997 | 383 | 33.99 | 1:10.26 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ine Famestad | 1997 | 369 | 33.53 | 1:11.11 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Ida Jordan | 1997 | 364 | 33.81 | 1:11.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Anne Jakobsen | 1997 | 345 | 33.73 | 1:12.71 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
16 | Astrid Toft | 1997 | 334 | 35.30 | 1:13.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Silje Skogli | 1997 | 326 | 35.72 | 1:14.13 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Hannah Ibsen | 1997 | 308 | 36.26 | 1:15.57 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Line Meldgaard | 1997 | 296 | 37.36 | 1:16.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 251 | 38.72 | 1:20.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Amalie Østrup | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 515 | 30.84 | 1:03.63 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 472 | 31.44 | 1:05.53 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Malene Tørnkvist | 1998 | 441 | 32.26 | 1:07.00 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 437 | 33.11 | 1:07.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 398 | 1:09.33 | 1:09.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hanna Liljegren | 1998 | 396 | 33.42 | 1:09.47 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Ida Mikkelsen | 1998 | 395 | 33.27 | 1:09.55 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 387 | 33.54 | 1:10.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 384 | 33.10 | 1:10.21 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 379 | 33.70 | 1:10.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Opheim | 1998 | 359 | 34.05 | 1:11.76 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
12 | Caroline Birkeland | 1998 | 354 | 35.04 | 1:12.09 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 348 | 35.25 | 1:12.54 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 347 | 35.72 | 1:12.62 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Jannie Burmeister | 1998 | 323 | 35.17 | 1:14.33 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ellen Jespersen | 1998 | 307 | 36.67 | 1:15.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 306 | 36.54 | 1:15.73 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Isabella Pedersen | 1998 | 298 | 37.20 | 1:16.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Gry Nicolaisen | 1998 | 289 | 36.62 | 1:17.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 277 | 36.78 | 1:18.25 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Heiberg | 1998 | 261 | 37.64 | 1:19.83 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
22 | Martha Moeslund | 1998 | 253 | 36.75 | 1:20.66 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 426 | 32.69 | 1:07.79 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 384 | 33.50 | 1:10.17 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | 374 | 34.09 | 1:10.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 334 | 33.98 | 1:13.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 312 | 35.94 | 1:15.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 306 | 36.06 | 1:15.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 303 | 36.86 | 1:15.96 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Freja Bergmann | 1999 | 280 | 37.30 | 1:17.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 272 | 37.51 | 1:18.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Mathilde Hedemand | 1999 | 238 | 40.27 | 1:22.28 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Nikoline Riisberg | 1999 | 233 | 39.80 | 1:22.92 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Maria Ottesen | 1999 | 223 | 40.23 | 1:24.06 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 211 | 41.16 | 1:25.74 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 209 | 40.99 | 1:26.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Poulsen | 1999 | 208 | 40.75 | 1:26.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sarah Andersen | 1999 | 205 | 38.87 | 1:26.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | DNS | |||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.55.62 2009 |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 340 | 35.57 | 1:13.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 330 | 34.52 | 1:13.79 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | 280 | 37.35 | 1:17.97 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Elena Holmgaard | 2000 | 262 | 39.34 | 1:19.75 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 259 | 38.32 | 1:20.00 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 254 | 38.05 | 1:20.53 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | 247 | 39.84 | 1:21.27 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 245 | 39.60 | 1:21.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mathiesen | 2000 | 237 | 38.30 | 1:22.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Elefsen | 2000 | 233 | 38.84 | 1:22.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Kirstine Frandsen | 2001 | 226 | 40.41 | 1:23.70 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Pedersen | 2000 | 208 | 41.29 | 1:26.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Maria Euström | 2000 | 186 | 42.16 | 1:29.32 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Emilia Nielsen | 2000 | 167 | 43.13 | 1:32.65 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 166 | 42.57 | 1:32.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julia Frederiksen | 2001 | 165 | 45.30 | 1:33.04 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
17 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 152 | 43.49 | 1:35.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 109 | 44.30 | 1:46.87 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Astrid Yde | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Julie Engsig | 2000 | DSQ | ingen berøring v 25m | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Sandra Lendt | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 570 | 31.59 | 1:08.44 | 1:46.73 | 2:25.56 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Dennis Skov Gravsen | 1991 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 547 | 33.62 | 1:12.28 | 1:50.61 | 2:27.57 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 487 | 33.56 | 1:12.55 | 1:52.77 | 2:33.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicolai Gerrard | 1994 | 476 | 34.56 | 1:14.01 | 1:53.76 | 2:34.59 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 405 | 36.69 | 1:18.36 | 2:00.62 | 2:43.16 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | 294 | 38.82 | 1:25.21 | 2:12.31 | 3:01.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | 128 | 49.71 | 1:50.11 | 2:53.96 | 3:59.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Persson | 1994 | DSQ | 1 hånd vending 100m | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Oscar Moen | 1994 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 534 | 34.19 | 1:12.14 | 1:50.10 | 2:28.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | 445 | 36.10 | 1:16.34 | 1:57.21 | 2:38.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Winther | 1995 | 393 | 36.50 | 1:18.12 | 2:01.39 | 2:44.69 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 311 | 40.71 | 1:26.09 | 2:12.55 | 2:58.19 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Sylvester Andersen | 1995 | 296 | 41.13 | 1:27.68 | 2:14.46 | 3:00.99 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Birk | 1996 | 383 | 37.03 | 1:18.79 | 2:02.07 | 2:46.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Helman | 1996 | 364 | 37.38 | 1:20.26 | 2:05.23 | 2:48.98 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Kaafjord | 1996 | 346 | 38.48 | 1:21.74 | 2:07.34 | 2:51.86 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Lasse Munkholm | 1996 | 318 | 36.82 | 1:21.46 | 2:09.47 | 2:56.78 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Højberg | 1996 | 316 | 38.91 | 1:22.91 | 2:08.91 | 2:57.15 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Skaftved | 1996 | 187 | 45.55 | 1:40.38 | 2:36.02 | 3:30.99 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Morten Jæger | 1996 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 367 | 37.52 | 1:20.25 | 2:04.02 | 2:48.49 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 364 | 37.68 | 1:20.30 | 2:04.70 | 2:49.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Hougesen | 1997 | 318 | 40.02 | 1:24.53 | 2:11.27 | 2:56.82 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 259 | 42.32 | 1:29.43 | 2:19.42 | 3:09.31 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Anekkash Derasakayam | 1997 | DSQ | 2 flykick i udsvøm | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikael Thode Sørensen | 1997 | DSQ | 1 hånd i v/175 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Marens Blomster |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.12.69 2008 |
Løbssponsor: Marens Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Pallesen | 1998 | 261 | 43.56 | 1:31.94 | 2:21.31 | 3:08.91 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Frederik Peter Bager | 1999 | 151 | 50.84 | 1:47.53 | 2:41.91 | 3:46.69 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 144 | 52.85 | 1:51.12 | 2:50.95 | 3:50.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 142 | 52.47 | 1:52.68 | 2:52.50 | 3:51.19 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Anders N Pedersen | 1999 | 142 | 53.73 | 1:53.11 | 2:54.12 | 3:51.54 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Berthelsen | 1999 | 140 | 54.05 | 1:52.92 | 2:53.03 | 3:52.31 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Oliver Bech | 2000 | 94 | 59.87 | 2:09.22 | 3:18.72 | 4:25.84 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | ej berøring v/175m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:44 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 610 | 35.86 | 1:16.41 | 1:57.56 | 2:38.65 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Lunding | 1991 | 559 | 37.56 | 1:18.69 | 2:00.74 | 2:43.39 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | 492 | 39.03 | 1:22.15 | 2:05.92 | 2:50.44 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 431 | 40.40 | 1:25.82 | 2:11.58 | 2:58.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie M. Pedersen | 1993 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hege Omdal | 1989 | DNS | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 683 | 35.18 | 1:13.98 | 1:53.24 | 2:32.78 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Andrea Gustafsson | 1996 | 588 | 36.93 | 1:17.76 | 1:58.90 | 2:40.65 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 564 | 36.86 | 1:18.54 | 2:00.78 | 2:42.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Guro Aas | 1996 | 523 | 36.95 | 1:19.06 | 2:02.70 | 2:47.04 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Tine Christensen | 1996 | 517 | 38.41 | 1:20.70 | 2:03.90 | 2:47.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 495 | 38.24 | 1:21.34 | 2:05.88 | 2:50.10 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Ina A. Steinsland | 1996 | 473 | 39.54 | 1:23.54 | 2:08.65 | 2:52.68 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | 467 | 40.49 | 1:24.97 | 2:09.46 | 2:53.48 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 454 | 39.91 | 1:24.48 | 2:09.83 | 2:55.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Katja Lund Cliff | 1996 | 421 | 40.71 | 1:27.56 | 2:14.52 | 2:59.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Maja Lundström | 1995 | 418 | 40.88 | 1:27.30 | 2:13.41 | 2:59.94 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Silje I Øyen | 1995 | 359 | 42.98 | 1:31.10 | 2:20.17 | 3:09.31 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 354 | 43.25 | 1:31.91 | 2:21.73 | 3:10.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Sisse Sørensen | 1996 | 346 | 42.91 | 1:31.93 | 2:22.02 | 3:11.73 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hanna Hinderup | 1996 | 327 | 41.62 | 1:31.20 | 2:23.03 | 3:15.35 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 318 | 46.21 | 1:36.31 | 2:26.62 | 3:17.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 292 | 44.89 | 1:36.44 | 2:30.19 | 3:22.88 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Julie Ottesen | 1996 | 237 | 47.86 | 1:43.18 | 2:40.03 | 3:37.40 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 517 | 37.95 | 1:20.39 | 2:04.34 | 2:47.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 483 | 39.01 | 1:23.16 | 2:07.40 | 2:51.51 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | 452 | 39.66 | 1:24.41 | 2:10.29 | 2:55.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 397 | 41.60 | 1:28.14 | 2:15.20 | 3:03.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 371 | 43.88 | 1:31.88 | 2:19.95 | 3:07.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 332 | 43.66 | 1:33.17 | 2:23.87 | 3:14.34 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Silje Skogli | 1997 | 320 | 44.43 | 1:34.22 | 2:25.58 | 3:16.80 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ida Køhl Berg | 1997 | 320 | 43.78 | 1:33.05 | 2:25.23 | 3:16.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Laura Christensen | 1997 | 261 | 48.44 | 1:42.22 | 2:36.81 | 3:30.69 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Maria Ingvardsen | 1997 | 259 | 48.23 | 1:42.85 | 2:37.49 | 3:31.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Karoline Nielsen | 1997 | 207 | 51.31 | 1:48.74 | 2:48.23 | 3:47.43 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 516 | 38.34 | 1:20.35 | 2:04.72 | 2:47.76 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 394 | 41.43 | 1:28.39 | 2:16.30 | 3:03.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 370 | 43.02 | 1:30.60 | 2:19.42 | 3:07.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 362 | 43.09 | 1:31.34 | 2:19.94 | 3:08.79 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 273 | 48.84 | 1:44.22 | 2:38.77 | 3:27.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 205 | 49.37 | 1:48.00 | 2:48.15 | 3:48.08 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 422 | 41.20 | 1:27.16 | 2:13.45 | 2:59.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 299 | 44.39 | 1:36.95 | 2:29.80 | 3:21.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Poulsen | 1999 | 250 | 49.40 | 1:42.98 | 2:38.52 | 3:33.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 238 | 47.09 | 1:42.47 | 2:40.15 | 3:37.21 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Gitta Nielsen | 1999 | 178 | 53.57 | 1:55.55 | 2:59.16 | 3:59.14 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Stine Marie Karlberg | 1999 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Johanna Lundqvist | 1999 | DSQ | flykick før armtag v | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Snedsted Turist |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.28.84 2009 |
Løbssponsor: Snedsted Turist |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 358 | 41.11 | 1:29.87 | 2:19.93 | 3:09.50 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | 299 | 45.52 | 1:38.15 | 2:30.83 | 3:21.28 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Matilde Snitgaard | 2000 | 260 | 48.86 | 1:43.72 | 2:39.16 | 3:30.76 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Elefsen | 2000 | 252 | 47.96 | 1:43.15 | 2:39.80 | 3:33.09 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Rebecca Pallesen | 2000 | 239 | 50.26 | 1:45.80 | 2:42.82 | 3:36.73 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Julia Frederiksen | 2001 | 158 | 57.08 | 2:00.87 | 3:05.49 | 4:08.77 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 600 | 25.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Johan Bengtsson | 1991 | 586 | 26.05 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Lennie Sahlström | 1987 | 568 | 26.32 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 566 | 26.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 565 | 26.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 521 | 27.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Casper Iversen | 1991 | 512 | 27.25 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 490 | 27.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Peter Lund Hansen | 1992 | 471 | 28.02 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 469 | 28.06 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
11 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 371 | 30.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 345 | 31.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 600 | 25.84 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 573 | 26.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 550 | 26.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 541 | 26.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 518 | 27.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Hopff | 1993 | 516 | 27.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 498 | 27.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 482 | 27.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Søren Larsen | 1993 | 476 | 27.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 471 | 28.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | David Schön-Svensson | 1993 | 471 | 28.02 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Jesper Gemke | 1993 | 457 | 28.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Daniel Skauge | 1993 | 417 | 29.18 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 397 | 29.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Johan Nilsson | 1994 | 386 | 29.95 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Klaus Christensen | 1993 | 384 | 29.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 297 | 32.66 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Oscar Moen | 1994 | 276 | 33.48 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
19 | Martin Lønstrup | 1993 | 129 | 43.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Meineche | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 år |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 550 | 26.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 539 | 26.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 490 | 27.66 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 446 | 28.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kasper Schultz | 1995 | 424 | 29.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Michael R. Olesen | 1995 | 417 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Ole Christiansen | 1995 | 416 | 29.20 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Alexander Gilberg | 1995 | 376 | 30.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 319 | 31.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 296 | 32.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 år |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 424 | 29.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Simon L. Knudsen | 1996 | 422 | 29.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 368 | 30.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 344 | 31.10 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Andreas Kaafjord | 1996 | 335 | 31.38 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Peter Højberg | 1996 | 305 | 32.40 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 297 | 32.67 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Martin Fuglesang | 1996 | 293 | 32.83 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Fredrik Hille | 1996 | 288 | 33.02 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 271 | 33.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 266 | 33.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Lasse Munkholm | 1996 | 240 | 35.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marc Ochsendorf | 1996 | 195 | 37.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Vitus Mathiasen | 1996 | 194 | 37.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 188 | 38.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 år |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | 383 | 30.03 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Simen Halse Larsen | 1997 | 369 | 30.39 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | 338 | 31.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 331 | 31.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | 317 | 31.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hjermitslev | 1997 | 312 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Håkon B Lund | 1997 | 291 | 32.88 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 291 | 32.90 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 266 | 33.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 262 | 34.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Dennis Madsen | 1997 | 241 | 35.03 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Michael Mouridtsen | 1997 | 120 | 44.24 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Alex Terp | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Engsvang | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 305 | 32.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 288 | 33.03 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Christian Olsen | 1998 | 238 | 35.19 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil Bonderup | 1998 | 220 | 36.10 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
5 | Mats Andersen | 2000 | 206 | 36.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Mads Storgaard | 1998 | 186 | 38.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 173 | 39.11 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Lars Hallberg | 2001 | 138 | 42.18 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
9 | Malthe Levisen | 2001 | 118 | 44.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 114 | 45.02 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 111 | 45.39 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 87 | 49.13 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Felix Glerup | 1999 | 82 | 50.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Oliver Bech | 2000 | 81 | 50.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simon Hallbäck | 2001 | 81 | 50.46 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
16 | Kristian Berthelsen | 1999 | 74 | 51.88 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
17 | Alexander Dahl | 2000 | 62 | 54.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 60 | 55.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Pallesen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Thomas Hille | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 25.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 598 | 25.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 596 | 25.91 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Johan Bengtsson | 1991 | 594 | 25.93 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 594 | 25.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | 589 | 26.00 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Lennie Sahlström | 1987 | 564 | 26.39 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 562 | 26.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 588 | 26.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Marcus Thøgersen | 1995 | 567 | 26.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 525 | 27.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 501 | 27.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ole Christiansen | 1995 | 455 | 28.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Schultz | 1995 | 447 | 28.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 436 | 28.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Simon L. Knudsen | 1996 | 418 | 29.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Skrannie |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.24.44 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Karlsson | 1997 | 387 | 29.92 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Simen Halse Larsen | 1997 | 370 | 30.37 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
3 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 367 | 30.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 356 | 30.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Thomsen | 1997 | 343 | 31.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hjermitslev | 1997 | 336 | 31.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 332 | 31.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Håkon B Lund | 1997 | 317 | 31.96 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 663 | 27.96 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 650 | 28.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 633 | 28.40 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 587 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nelly Hansson | 1993 | 539 | 29.95 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | 527 | 30.18 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 500 | 30.72 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Krusell | 1994 | 495 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 484 | 31.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Oona Ovesen | 1992 | 484 | 31.06 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 482 | 31.09 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 474 | 31.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 473 | 31.28 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Camilla Rasmussen | 1991 | 461 | 31.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nanna Lunding | 1991 | 460 | 31.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 445 | 31.94 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Iben Rohde | 1994 | 444 | 31.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Arberesha Veliqi | 1993 | 421 | 32.53 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 410 | 32.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 406 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 364 | 34.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julijanne Finmark | 1994 | 306 | 36.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 587 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 571 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 564 | 29.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 549 | 29.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 543 | 29.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Thorstensen | 1996 | 524 | 30.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | 503 | 30.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Nielsen | 1996 | 484 | 31.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 479 | 31.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta Blanch | 1996 | 461 | 31.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 450 | 31.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 448 | 31.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 440 | 32.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Maria Pedersen | 1995 | 437 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Søe Beith | 1996 | 429 | 32.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 408 | 32.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Elise Fjeldstad | 1995 | 406 | 32.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 403 | 33.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Ina A. Steinsland | 1996 | 397 | 33.17 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 382 | 33.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 354 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 352 | 34.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marte Fjellet | 1995 | 349 | 34.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Jukjin Chiu | 1995 | 336 | 35.08 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Nanna H Andersen | 1996 | 296 | 36.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Solveig Lund | 1996 | 282 | 37.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
27 | Ida Helene Hustad | 1996 | 256 | 38.42 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 242 | 39.11 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Line Hatting | 1996 | 204 | 41.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 178 | 43.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 563 | 29.52 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 501 | 30.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 493 | 30.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 448 | 31.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Cecilia Laursen | 1997 | 350 | 34.61 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Ida Jordan | 1997 | 340 | 34.93 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | 321 | 35.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Famestad | 1997 | 311 | 35.98 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 276 | 37.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Astrid Toft | 1997 | 262 | 38.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 249 | 38.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Jakobsen | 1997 | 245 | 38.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 217 | 40.56 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Karoline Nielsen | 1997 | 202 | 41.54 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Ingvardsen | 1997 | 141 | 46.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 141 | 46.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 443 | 31.98 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 387 | 33.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 385 | 33.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 358 | 34.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 331 | 35.25 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Mathilde Opheim | 1998 | 329 | 35.31 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
7 | Sara Stoebner | 1998 | 323 | 35.54 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Hanna Liljegren | 1998 | 321 | 35.60 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 303 | 36.31 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 300 | 36.40 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 295 | 36.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 283 | 37.14 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Isabella Pedersen | 1998 | 272 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 248 | 38.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ida Mikkelsen | 1998 | 228 | 39.88 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jannie Burmeister | 1998 | 217 | 40.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 204 | 41.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Ellen Jespersen | 1998 | 196 | 41.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 189 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 337 | 35.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 335 | 35.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 315 | 35.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 295 | 36.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 260 | 38.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 243 | 39.09 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Millie Famestad | 1999 | 232 | 39.69 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Maria Ottesen | 1999 | 142 | 46.75 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Bergmann | 1999 | 112 | 50.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Sarah Andersen | 1999 | 106 | 51.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 293 | 36.72 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 275 | 37.50 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 247 | 38.85 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 216 | 40.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Engsig | 2000 | 186 | 42.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 185 | 42.77 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Matilde Snitgaard | 2000 | 183 | 42.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elena Holmgaard | 2000 | 171 | 43.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | 169 | 44.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 161 | 44.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Elefsen | 2000 | 149 | 46.00 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anna Mathiesen | 2000 | 137 | 47.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 121 | 49.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | 120 | 49.49 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Euström | 2000 | 98 | 52.85 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
16 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 82 | 56.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julia Frederiksen | 2001 | 71 | 58.93 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
18 | Emilia Nielsen | 2000 | 70 | 59.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 660 | 28.00 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 655 | 28.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 620 | 28.59 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 619 | 28.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 619 | 28.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 604 | 28.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Cecilie Hansen | 1995 | 598 | 28.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pernille Rasmussen | 1996 | 554 | 29.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 651 | 28.13 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 513 | 30.46 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 495 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 479 | 31.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 444 | 31.96 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Anne Tollerup | 1998 | 402 | 33.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | 391 | 33.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 362 | 34.22 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 346 | 34.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 327 | 35.38 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 326 | 35.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Sandra Lendt | 2000 | 323 | 35.54 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | 310 | 36.02 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 281 | 37.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 278 | 37.37 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Frans Johannesen 1992 West Swim 03.54.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 772 | 56.82 | 1:56.19 | 2:55.19 | 3:51.98 | Stævnerekord | |
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 7 | 674 | 58.74 | 2:00.95 | 3:02.77 | 4:02.69 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Nicklas Luplau | 1989 | 6 | 663 | 58.95 | 2:01.04 | 3:03.36 | 4:04.05 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Martin Terp Olesen | 1994 | 5 | 626 | 1:01.06 | 2:03.80 | 3:07.07 | 4:08.76 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 4 | 620 | 59.85 | 2:02.89 | 3:06.47 | 4:09.50 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tonni Kristensen | 1992 | 3 | 620 | 59.69 | 2:02.55 | 3:06.39 | 4:09.54 | ||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 2 | 590 | 1:01.32 | 2:06.88 | 3:10.13 | 4:13.62 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Frandsen | 1994 | 1 | 587 | 1:01.48 | 2:06.31 | 3:11.02 | 4:14.11 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 585 | 1:01.86 | 2:06.27 | 3:10.80 | 4:14.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Weis | 1994 | 575 | 1:01.74 | 2:06.86 | 3:11.44 | 4:15.83 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sander Andersen | 1996 | 570 | 1:01.03 | 2:06.51 | 3:11.62 | 4:16.69 | |||
Poseidon | ||||||||||
12 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 557 | 1:01.51 | 2:06.92 | 3:13.38 | 4:18.63 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Mads Andersen | 1990 | 556 | 1:01.94 | 2:07.49 | 3:13.85 | 4:18.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 555 | 1:01.60 | 2:07.50 | 3:13.83 | 4:18.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 547 | 1:01.09 | 2:06.68 | 3:14.38 | 4:20.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 545 | 1:01.83 | 2:08.16 | 3:14.48 | 4:20.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lars Rugsveen | 1994 | 531 | 1:03.88 | 2:11.46 | 3:18.08 | 4:22.73 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Nicolas Nord | 1994 | 530 | 1:02.78 | 2:08.51 | 3:13.76 | 4:22.89 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 529 | 1:03.85 | 2:10.44 | 3:17.17 | 4:23.13 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 499 | 1:01.28 | 2:08.62 | 3:17.85 | 4:28.27 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 492 | 1:05.83 | 2:13.81 | 3:21.81 | 4:29.47 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christoffer Ravn | 1992 | 475 | 1:03.55 | 2:13.77 | 3:24.75 | 4:32.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Filip Bivesand | 1997 | 473 | 1:07.45 | 2:16.96 | 3:25.56 | 4:33.17 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 472 | 1:03.42 | 2:15.55 | 3:25.91 | 4:33.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Mads Pedersen | 1991 | 471 | 1:05.12 | 2:14.47 | 3:24.37 | 4:33.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 471 | 1:05.03 | 2:15.40 | 3:25.45 | 4:33.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 467 | 1:06.10 | 2:16.64 | 3:27.59 | 4:34.21 | |||
Poseidon | ||||||||||
28 | Casper Trier Jensen | 1996 | 457 | 1:06.45 | 2:17.45 | 3:28.01 | 4:36.17 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederik Jessen | 1998 | 455 | 1:05.68 | 2:16.66 | 3:27.37 | 4:36.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 454 | 1:04.71 | 2:16.13 | 3:28.39 | 4:36.84 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 452 | 1:07.19 | 2:18.95 | 3:29.08 | 4:37.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mikkel Grønbo | 1996 | 436 | 1:05.19 | 2:16.34 | 3:28.65 | 4:40.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 430 | 1:05.81 | 2:17.58 | 3:29.80 | 4:41.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Fredrik Hille | 1996 | 424 | 1:08.05 | 2:20.00 | 3:31.54 | 4:43.32 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
35 | Max Tellefsen | 1996 | 400 | 1:08.04 | 2:20.93 | 3:34.82 | 4:48.73 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
36 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 399 | 1:07.69 | 2:21.96 | 3:36.14 | 4:49.08 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
37 | Eirik Rugsveen | 1996 | 389 | 1:06.86 | 2:20.60 | 3:36.51 | 4:51.38 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
38 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 379 | 1:11.87 | 2:27.09 | 3:40.92 | 4:54.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Christian Rasmussen | 1998 | 352 | 1:12.45 | 2:28.83 | 3:45.51 | 5:01.31 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
40 | Marc Ochsendorf | 1996 | 326 | 1:12.50 | 2:30.05 | 3:50.03 | 5:09.08 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
41 | Hugo Gustafsson | 1997 | 326 | 1:12.03 | 2:31.85 | 3:52.16 | 5:09.15 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
42 | Alexander Lennø | 1996 | 320 | 1:12.76 | 2:33.42 | 3:55.73 | 5:10.95 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
43 | Gustav Yde | 2000 | 277 | 1:17.21 | 2:41.75 | 4:05.85 | 5:26.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
44 | Mathias Kær | 1999 | 199 | 1:26.31 | 3:02.59 | 4:36.81 | 6:04.20 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lasse Bach | 1998 | 130 | 2:25.09 | 4:17.83 | 6:59.76 | 6:59.76 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Lars Broby Foss | 1995 | DNS | |||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Malerm. Peter Søndergaard |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland 1985 Bergensvømmerne 04.21.07 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 728 | 1:03.20 | 2:08.74 | 3:15.31 | 4:21.16 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 650 | 1:06.68 | 2:15.76 | 3:23.93 | 4:31.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 641 | 1:06.71 | 2:15.62 | 3:24.34 | 4:32.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Østrup | 1997 | 633 | 1:05.72 | 2:15.10 | 3:24.32 | 4:33.59 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Thorstensen | 1996 | 629 | 1:07.32 | 2:17.95 | 3:26.65 | 4:34.13 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | 593 | 1:07.34 | 2:18.10 | 3:28.88 | 4:39.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 591 | 1:08.86 | 2:19.74 | 3:30.07 | 4:39.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 567 | 1:07.93 | 2:19.43 | 3:31.42 | 4:43.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | 543 | 1:08.70 | 2:22.20 | 3:35.24 | 4:48.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Krusell | 1994 | 496 | 1:09.04 | 2:22.58 | 3:39.32 | 4:56.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | 477 | 1:12.78 | 2:29.71 | 3:46.33 | 5:00.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Laura Funch | 1995 | 471 | 1:10.64 | 2:27.78 | 3:45.01 | 5:01.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Cecilie Schmidt | 1995 | 453 | 1:10.42 | 2:28.48 | 3:47.89 | 5:05.94 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Levisen | 1997 | 443 | 1:14.19 | 2:33.39 | 3:52.49 | 5:08.06 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Kirstine Feldinger | 1996 | 433 | 1:12.37 | 2:30.46 | 3:51.18 | 5:10.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 417 | 1:09.70 | 2:27.49 | 3:46.72 | 5:14.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Hanna Liljegren | 1998 | 415 | 1:14.43 | 2:35.38 | 3:56.43 | 5:14.93 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 405 | 1:12.44 | 2:31.00 | 3:49.46 | 5:17.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 395 | 1:17.52 | 2:39.64 | 4:01.18 | 5:20.18 | |||
Poseidon | ||||||||||
20 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 393 | 1:14.13 | 2:34.90 | 3:57.56 | 5:20.85 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 386 | 1:16.77 | 2:38.27 | 4:00.53 | 5:22.78 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Storgaard | 1996 | 384 | 1:17.54 | 2:40.65 | 4:01.80 | 5:23.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Johanne Laursen | 1999 | 377 | 1:17.12 | 2:40.32 | 4:03.71 | 5:25.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Lisa Terp | 1999 | 374 | 1:15.67 | 2:39.07 | 4:02.33 | 5:26.01 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 370 | 1:14.34 | 2:38.57 | 4:03.85 | 5:27.33 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
26 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 367 | 1:17.43 | 2:40.64 | 4:05.38 | 5:28.07 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Vinther | 1995 | 326 | 1:20.32 | 2:46.36 | 4:13.99 | 5:41.40 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 322 | 1:20.30 | 2:48.69 | 4:17.88 | 5:42.92 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
29 | Janni Bach | 1994 | 317 | 1:18.83 | 2:45.65 | 4:14.76 | 5:44.52 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
30 | Line Meldgaard | 1997 | 316 | 1:21.55 | 2:50.04 | 4:19.22 | 5:44.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 312 | 1:24.00 | 2:52.45 | 4:20.68 | 5:46.30 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
32 | Gry Nicolaisen | 1998 | 290 | 1:21.43 | 2:52.18 | 4:23.51 | 5:54.91 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Nikoline Riisberg | 1999 | 255 | 1:27.20 | 3:02.30 | 6:10.27 | ||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
34 | Louise Sørensen | 2000 | 252 | 1:28.33 | 3:03.12 | 4:39.63 | 6:11.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
35 | Mathilde Hedemand | 1999 | 251 | 1:29.01 | 3:04.81 | 4:41.10 | 6:12.45 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
36 | Astrid Yde | 2000 | 176 | 1:36.33 | 3:25.60 | 5:15.65 | 6:59.45 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Maren Mæhre | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karsten Schütt | 1991 | 653 | 27.76 | 1:01.00 | 1:37.83 | 2:06.89 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 649 | 27.56 | 59.99 | 1:38.68 | 2:07.14 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 594 | 28.53 | 1:01.58 | 1:41.74 | 2:10.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 563 | 28.14 | 1:02.83 | 1:41.98 | 2:13.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 523 | 29.77 | 1:06.09 | 1:45.46 | 2:16.65 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 517 | 30.03 | 1:04.83 | 1:44.90 | 2:17.17 | |||
Hamar IL | ||||||||||
7 | Martin B. Lund | 1992 | 491 | 30.25 | 1:06.47 | 1:46.76 | 2:19.50 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Mikkel Knudsen | 1990 | 478 | 31.40 | 1:07.32 | 1:49.32 | 2:20.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 558 | 29.50 | 1:05.00 | 1:42.38 | 2:13.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Strandberg | 1994 | 539 | 28.45 | 1:04.38 | 1:46.05 | 2:15.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 508 | 29.22 | 1:03.07 | 1:45.68 | 2:17.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Søren Larsen | 1993 | 472 | 29.17 | 1:07.45 | 1:48.28 | 2:21.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 464 | 29.14 | 1:05.79 | 1:48.91 | 2:22.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | 458 | 30.96 | 1:08.67 | 1:49.79 | 2:22.77 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 450 | 30.14 | 1:07.40 | 1:49.23 | 2:23.68 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Klaus Christensen | 1993 | 422 | 31.12 | 1:09.23 | 1:51.86 | 2:26.77 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Kasper Sørensen | 1994 | 376 | 30.92 | 1:09.67 | 1:57.62 | 2:32.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 360 | 32.47 | 1:12.27 | 1:59.63 | 2:34.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 332 | 34.42 | 1:15.95 | 2:00.81 | 2:38.94 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Oscar Moen | 1994 | 275 | 36.88 | 1:21.00 | 2:10.48 | 2:49.29 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
- | Lasse Christensen | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Meineche | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 531 | 29.97 | 1:04.29 | 1:44.84 | 2:15.94 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anton Bromer | 1995 | 522 | 28.74 | 1:02.55 | 1:43.71 | 2:16.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 484 | 30.11 | 1:06.05 | 1:47.61 | 2:20.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | 448 | 32.54 | 1:10.63 | 1:49.80 | 2:23.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ole Christiansen | 1995 | 432 | 30.52 | 1:07.55 | 1:52.13 | 2:25.66 | |||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Winther | 1995 | 373 | 32.80 | 1:14.89 | 1:57.48 | 2:32.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Gilberg | 1995 | 347 | 31.42 | 1:13.75 | 2:01.65 | 2:36.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sylvester Andersen | 1995 | 305 | 38.01 | 1:20.65 | 2:06.67 | 2:43.62 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 390 | 32.08 | 1:09.66 | 1:56.62 | 2:30.62 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 382 | 30.75 | 1:56.15 | 2:31.66 | 2:31.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Peter Birk | 1996 | 365 | 35.96 | 1:15.71 | 1:59.17 | 2:34.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Højberg | 1996 | 340 | 32.80 | 1:15.11 | 2:00.32 | 2:37.73 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Munkholm | 1996 | 305 | 35.57 | 1:17.98 | 2:04.57 | 2:43.50 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 271 | 35.15 | 1:20.36 | 2:12.35 | 2:50.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Lennø | 1996 | 251 | 37.75 | 1:22.47 | 2:16.03 | 2:54.50 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Andreas Kaafjord | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Anton Fransson | 1996 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 430 | 32.64 | 1:10.45 | 1:52.15 | 2:25.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 429 | 32.49 | 1:09.74 | 1:53.44 | 2:25.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannik Skov | 1997 | 383 | 33.84 | 1:13.27 | 1:56.94 | 2:31.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 378 | 33.55 | 1:13.39 | 1:58.55 | 2:32.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 372 | 33.17 | 1:13.39 | 1:59.20 | 2:33.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alex Terp | 1997 | 355 | 34.31 | 1:15.53 | 2:00.02 | 2:35.47 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 291 | 37.34 | 1:17.63 | 2:08.24 | 2:46.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 264 | 41.80 | 1:23.02 | 2:10.84 | 2:51.50 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mikkel Engsvang | 1997 | 183 | 45.29 | 1:34.36 | 2:28.51 | 3:13.75 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Sennels Vognmandsforretn. |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.02.01 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 309 | 34.77 | 1:18.02 | 2:05.34 | 2:42.81 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 208 | 40.03 | 1:26.53 | 2:25.02 | 3:05.65 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Lars Hallberg | 2001 | 191 | 43.96 | 1:31.03 | 2:28.05 | 3:11.31 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Mathias Kær | 1999 | 158 | 50.94 | 1:43.98 | 2:41.90 | 3:23.61 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 140 | 51.36 | 1:47.21 | 2:47.97 | 3:32.25 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Anders N Pedersen | 1999 | 139 | 51.26 | 1:48.80 | 2:48.29 | 3:32.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Berthelsen | 1999 | 128 | 53.67 | 1:51.54 | 2:51.73 | 3:38.59 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 125 | 50.79 | 1:49.52 | 2:52.47 | 3:40.43 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 705 | 30.69 | 1:06.51 | 1:47.30 | 2:20.02 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 638 | 31.28 | 1:08.06 | 1:51.27 | 2:24.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Moth | 1994 | 588 | 32.57 | 1:11.33 | 1:54.78 | 2:28.74 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Jansson | 1994 | 537 | 33.26 | 1:13.97 | 1:58.03 | 2:33.29 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Nanna Lunding | 1991 | 528 | 34.26 | 1:14.59 | 1:57.88 | 2:34.13 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elin Hemby | 1994 | 506 | 32.91 | 1:14.74 | 1:59.80 | 2:36.38 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 490 | 35.96 | 1:17.08 | 2:02.33 | 2:38.02 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Helle Kjær | 1994 | 485 | 34.74 | 1:17.39 | 2:01.32 | 2:38.59 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Termøhlen | 1993 | 449 | 37.33 | 1:20.23 | 2:05.91 | 2:42.67 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Iben Nielsen | 1994 | 444 | 38.76 | 1:21.78 | 2:05.94 | 2:43.30 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Arberesha Veliqi | 1993 | 423 | 34.35 | 1:17.72 | 2:06.61 | 2:45.95 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 386 | 35.80 | 1:22.07 | 2:11.55 | 2:51.12 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Hege Omdal | 1989 | DNS | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 694 | 30.95 | 1:07.68 | 1:47.60 | 2:20.76 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 598 | 33.81 | 1:11.22 | 1:54.50 | 2:27.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 596 | 33.89 | 1:10.26 | 1:52.95 | 2:28.03 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 584 | 33.56 | 1:12.17 | 1:53.84 | 2:29.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Blanch | 1996 | 575 | 32.32 | 1:11.04 | 1:55.18 | 2:29.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 554 | 32.11 | 1:11.42 | 1:55.65 | 2:31.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 550 | 33.12 | 1:13.43 | 1:56.91 | 2:32.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Elkjær | 1996 | 535 | 32.47 | 1:13.24 | 1:59.24 | 2:33.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 514 | 33.55 | 1:14.47 | 1:59.95 | 2:35.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 510 | 32.86 | 1:16.21 | 1:59.96 | 2:35.96 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Tine Christensen | 1996 | 505 | 34.35 | 1:17.11 | 2:00.42 | 2:36.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Nielsen | 1996 | 481 | 34.79 | 1:15.46 | 2:03.50 | 2:39.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Maria Pedersen | 1995 | 480 | 34.24 | 1:20.18 | 2:01.30 | 2:39.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 474 | 33.60 | 1:17.05 | 2:02.65 | 2:39.75 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 458 | 35.22 | 1:16.02 | 2:03.07 | 2:41.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Katja Lund Cliff | 1996 | 447 | 34.79 | 1:17.03 | 2:04.94 | 2:42.97 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 433 | 35.14 | 1:17.54 | 2:08.19 | 2:44.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Solveig Lund | 1996 | 390 | 37.73 | 1:19.49 | 2:09.92 | 2:50.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 385 | 37.02 | 1:19.32 | 2:12.42 | 2:51.22 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 376 | 38.70 | 1:23.87 | 2:11.98 | 2:52.57 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
21 | Sisse Sørensen | 1996 | 373 | 38.22 | 1:23.41 | 2:12.61 | 2:53.17 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silje I Øyen | 1995 | 348 | 40.77 | 1:26.50 | 2:15.44 | 2:57.17 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Hanna Hinderup | 1996 | 336 | 41.71 | 1:29.18 | 2:17.77 | 2:59.23 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
24 | Line Hatting | 1996 | 308 | 41.58 | 1:27.91 | 2:28.15 | 3:04.55 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 610 | 32.99 | 1:10.65 | 1:52.80 | 2:26.95 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 537 | 33.21 | 1:12.89 | 1:57.13 | 2:33.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 522 | 33.57 | 1:12.80 | 1:59.18 | 2:34.73 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 520 | 33.58 | 1:12.17 | 1:59.51 | 2:34.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Emma Sørensen | 1997 | 505 | 36.80 | 1:16.73 | 2:00.47 | 2:36.45 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Nørgaard | 1997 | 471 | 35.01 | 1:16.18 | 2:03.17 | 2:40.16 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 438 | 34.41 | 1:16.29 | 2:04.98 | 2:44.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Malvik | 1997 | 416 | 40.11 | 1:21.58 | 2:07.41 | 2:46.93 | |||
Poseidon | ||||||||||
9 | Rikke Glinvad | 1997 | 415 | 35.36 | 1:16.60 | 2:07.79 | 2:47.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Jordan | 1997 | 363 | 35.58 | 1:20.38 | 2:14.49 | 2:54.63 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 332 | 42.40 | 1:29.72 | 2:19.04 | 2:59.91 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Ida Køhl Berg | 1997 | 327 | 41.09 | 1:25.52 | 2:18.84 | 3:00.89 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 307 | 44.02 | 1:31.17 | 2:23.87 | 3:04.64 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Maria Ingvardsen | 1997 | 241 | 47.00 | 1:37.47 | 2:34.08 | 3:20.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 224 | 46.52 | 1:35.71 | 2:36.26 | 3:25.06 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Silje Skogli | 1997 | DSQ | ej forsat bev. v/ven | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 504 | 34.56 | 1:14.27 | 2:02.15 | 2:36.59 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 491 | 33.37 | 1:13.99 | 2:01.21 | 2:37.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 428 | 35.89 | 1:17.04 | 2:05.73 | 2:45.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Caroline Birkeland | 1998 | 319 | 42.49 | 1:27.99 | 2:23.92 | 3:02.40 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 313 | 43.17 | 1:28.99 | 2:24.39 | 3:03.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Ida Mikkelsen | 1998 | 307 | 43.64 | 1:30.90 | 2:26.70 | 3:04.62 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jannie Burmeister | 1998 | 288 | 41.64 | 1:25.23 | 2:24.15 | 3:08.61 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martha Moeslund | 1998 | 264 | 44.61 | 1:35.16 | 2:29.53 | 3:14.30 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Louise Heiberg | 1998 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | DSQ | svøm på forkert bane | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 424 | 38.26 | 1:21.36 | 2:08.28 | 2:45.88 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 281 | 43.93 | 1:31.53 | 2:28.20 | 3:10.32 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
3 | Millie Famestad | 1999 | 251 | 43.84 | 1:36.83 | 2:32.42 | 3:17.54 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Gitta Nielsen | 1999 | 148 | 55.51 | 1:56.18 | 3:01.05 | 3:55.52 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Ingrid Elise Volden | 1999 | DSQ | svøm på mave v/75m | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Anders Petersen |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 Lambertseter 02.16.85 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 368 | 38.12 | 1:20.88 | 2:12.50 | 2:53.93 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 342 | 39.57 | 1:23.69 | 2:16.15 | 2:58.25 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 311 | 43.20 | 1:26.97 | 2:24.28 | 3:03.99 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 280 | 42.59 | 1:29.83 | 2:26.67 | 3:10.37 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 259 | 43.98 | 1:31.22 | 2:30.11 | 3:15.47 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 248 | 45.95 | 1:36.13 | 2:34.09 | 3:18.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Pallesen | 2000 | 207 | 48.13 | 1:43.15 | 2:41.44 | 3:30.49 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Elena Holmgaard | 2000 | 206 | 48.64 | 1:41.39 | 2:45.47 | 3:30.84 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 627 | 23.72 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 622 | 23.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 598 | 24.10 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 581 | 24.33 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
5 | Morten Riemenschneider | 1989 | 569 | 24.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 554 | 24.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 552 | 24.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Christoffer Ravn | 1992 | 513 | 25.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 491 | 25.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Mads Andersen | 1990 | 485 | 25.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | 481 | 25.91 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 460 | 26.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 455 | 26.39 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 453 | 26.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 362 | 28.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Lennie Sahlström | 1987 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 577 | 24.38 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 509 | 25.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mads Larsen | 1994 | 488 | 25.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Øystein Jørgensen | 1993 | 484 | 25.85 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 430 | 26.90 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Lars Rugsveen | 1994 | 426 | 26.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Mads Hopff | 1993 | 417 | 27.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 413 | 27.27 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Johan Nilsson | 1994 | 409 | 27.35 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Daniel Skauge | 1993 | 399 | 27.58 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 394 | 27.70 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Lasse Christensen | 1994 | 384 | 27.92 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicolai Gerrard | 1994 | 355 | 28.68 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Oscar Moen | 1994 | 286 | 30.81 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Martin Lønstrup | 1993 | 191 | 35.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 år |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 521 | 25.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 508 | 25.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 474 | 26.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | 464 | 26.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Ole Christiansen | 1995 | 445 | 26.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 441 | 26.66 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 440 | 26.68 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 420 | 27.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Gilberg | 1995 | 403 | 27.49 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 375 | 28.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael Kjær | 1995 | 358 | 28.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sylvester Andersen | 1995 | 347 | 28.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 295 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mads Lund | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Ralf Dalby | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 år |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 510 | 25.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Fransson | 1996 | 461 | 26.28 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 403 | 27.48 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Max Tellefsen | 1996 | 403 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Andreas Kaafjord | 1996 | 376 | 28.13 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 370 | 28.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 341 | 29.06 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Fredrik Hille | 1996 | 337 | 29.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Eirik Rugsveen | 1996 | 329 | 29.40 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Lasse Munkholm | 1996 | 300 | 30.31 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 299 | 30.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 290 | 30.66 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Morten Jæger | 1996 | 277 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Jakob Helman | 1996 | 262 | 31.74 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Jeppe Skaftved | 1996 | 252 | 32.12 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Vitus Mathiasen | 1996 | 243 | 32.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Pedersen | 1997 | 408 | 27.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 395 | 27.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Karlsson | 1997 | 394 | 27.69 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | 391 | 27.75 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Håkon B Lund | 1997 | 389 | 27.82 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
6 | Filip Bivesand | 1997 | 386 | 27.88 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Jannik Skov | 1997 | 362 | 28.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Thomsen | 1997 | 360 | 28.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 358 | 28.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 358 | 28.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simen Halse Larsen | 1997 | 343 | 29.01 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Emil Hjermitslev | 1997 | 341 | 29.05 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 338 | 29.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Hougesen | 1997 | 310 | 29.98 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 308 | 30.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Dennis Madsen | 1997 | 277 | 31.16 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
17 | Michael Mouridtsen | 1997 | 181 | 35.87 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Pedersen | 1997 | 125 | 40.63 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 429 | 26.91 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 380 | 28.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 330 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob S. Madsen | 1998 | 291 | 30.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Frederik Jessen | 1998 | 288 | 30.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 285 | 30.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 274 | 31.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Malthe Gilkrog | 1998 | 264 | 31.65 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 246 | 32.38 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Mads Storgaard | 1998 | 239 | 32.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 224 | 33.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Kær | 1999 | 212 | 34.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 194 | 35.07 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 182 | 35.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Malthe Levisen | 2001 | 175 | 36.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 168 | 36.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Bach | 1998 | 165 | 37.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Lars Hallberg | 2001 | 162 | 37.21 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
19 | Felix Glerup | 1999 | 152 | 38.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thomas Hille | 1998 | 140 | 39.08 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
21 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 137 | 39.34 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Frederik Peter Bager | 1999 | 135 | 39.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Alexander Dahl | 2000 | 127 | 40.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 127 | 40.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Oliver Bech | 2000 | 119 | 41.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simon Hallbäck | 2001 | 115 | 41.70 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
27 | Anders S. Nielsen | 2000 | 71 | 49.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Hadle Meyer Storevold | 1999 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 643 | 23.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 604 | 24.01 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 571 | 24.47 | ||||||
Hamar IL | ||||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 567 | 24.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Morten Riemenschneider | 1989 | 565 | 24.55 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | 560 | 24.63 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 524 | 25.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DSQ | tyvstart | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 531 | 25.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael R. Olesen | 1995 | 523 | 25.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Eirik Nielsen | 1995 | 511 | 25.39 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 491 | 25.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Fransson | 1996 | 488 | 25.78 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Ole Christiansen | 1995 | 484 | 25.85 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 473 | 26.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Lars Broby Foss | 1995 | 470 | 26.11 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Sponsor: Thy Data |
Stævnerekord: Robin Dale Oen 1980 Vestkantsvømmerne 00.22.94 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 449 | 26.51 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jens Bach | 1997 | 441 | 26.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | 424 | 27.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Håkon B Lund | 1997 | 407 | 27.40 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Simon Karlsson | 1997 | 401 | 27.52 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Filip Bivesand | 1997 | 397 | 27.63 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Ludwig Wemlén | 1997 | 387 | 27.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Michael Terp Olesen | 1999 | 386 | 27.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 718 | 25.97 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 661 | 26.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 657 | 26.75 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 649 | 26.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Anna Fransson | 1993 | 595 | 27.65 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 570 | 28.04 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Camilla Rasmussen | 1991 | 563 | 28.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 533 | 28.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Frida Börnfors | 1994 | 521 | 28.89 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 479 | 29.72 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Oona Ovesen | 1992 | 478 | 29.73 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 475 | 29.80 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 471 | 29.88 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Cecilie Jensen | 1994 | 468 | 29.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Helle Kjær | 1994 | 427 | 30.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Pernille Rytter | 1994 | 411 | 31.27 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Julijanne Finmark | 1994 | 409 | 31.32 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Iben Nielsen | 1994 | 405 | 31.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Kristin E Johnson | 1993 | 399 | 31.59 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 388 | 31.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Henriette Høg | 1994 | 306 | 34.51 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 304 | 34.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
23 | Malin Jönsson | 1990 | 278 | 35.63 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 563 | 28.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 547 | 28.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 540 | 28.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 522 | 28.87 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Andrea Gustafsson | 1996 | 514 | 29.02 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Louise Frederiksen | 1995 | 514 | 29.03 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 511 | 29.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Signe B. Thomasen | 1996 | 506 | 29.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elise Fjeldstad | 1995 | 499 | 29.31 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Sara Mogensen | 1995 | 495 | 29.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Guro Aas | 1996 | 490 | 29.50 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 464 | 30.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 457 | 30.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Cecilie Schmidt | 1995 | 435 | 30.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 417 | 31.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maren Mæhre | 1996 | 415 | 31.18 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Laura Funch | 1995 | 414 | 31.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Celine Drivsholm | 1996 | 405 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 402 | 31.51 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
20 | Ina A. Steinsland | 1996 | 394 | 31.71 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
21 | Nanna Ovesen | 1996 | 393 | 31.74 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Jukjin Chiu | 1995 | 389 | 31.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 380 | 32.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Nanna H Andersen | 1996 | 373 | 32.30 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Sisse Sørensen | 1996 | 365 | 32.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Line Hatting | 1996 | 360 | 32.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Storgaard | 1996 | 334 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 326 | 33.77 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Julie Ottesen | 1996 | 325 | 33.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Ida Helene Hustad | 1996 | 322 | 33.93 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
31 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 308 | 34.42 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
32 | Amalie Vinther | 1995 | 305 | 34.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 252 | 36.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 606 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 572 | 28.01 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 550 | 28.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Østrup | 1997 | 527 | 28.78 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Reisænen | 1997 | 516 | 28.99 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Lenette Nielsen | 1997 | 511 | 29.08 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | 493 | 29.44 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | 468 | 29.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maren Sofie Aske | 1997 | 450 | 30.35 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 442 | 30.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Camilla Madsen | 1997 | 441 | 30.54 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Laura K. Westergaard | 1997 | 439 | 30.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilia Laursen | 1997 | 428 | 30.84 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Mai Rossau Noer | 1997 | 412 | 31.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Malvik | 1997 | 365 | 32.54 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Ine Famestad | 1997 | 357 | 32.78 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Ida Jordan | 1997 | 352 | 32.94 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 313 | 34.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Hannah Ibsen | 1997 | 306 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
20 | Silje Skogli | 1997 | 289 | 35.18 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
21 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 285 | 35.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
22 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 270 | 35.96 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
23 | Maria Ingvardsen | 1997 | 260 | 36.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Laura Christensen | 1997 | 242 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 488 | 29.53 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 464 | 30.03 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Malene Tørnkvist | 1998 | 435 | 30.69 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 423 | 30.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 391 | 31.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 389 | 31.84 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Mathilde Opheim | 1998 | 380 | 32.11 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 362 | 32.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Mikkelsen | 1998 | 360 | 32.69 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Birkeland | 1998 | 345 | 33.14 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 344 | 33.19 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 330 | 33.64 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 328 | 33.71 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Ellen Jespersen | 1998 | 314 | 34.20 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 294 | 34.95 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 279 | 35.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 278 | 35.61 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 213 | 38.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 402 | 31.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 400 | 31.55 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 367 | 32.46 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | 366 | 32.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | 362 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 343 | 33.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | 321 | 33.97 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Laursen | 1999 | 298 | 34.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Freja Bergmann | 1999 | 297 | 34.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 270 | 35.96 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Mathilde Hedemand | 1999 | 248 | 37.00 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Johanna Lundqvist | 1999 | 243 | 37.26 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Sarah Andersen | 1999 | 237 | 37.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nikoline Riisberg | 1999 | 237 | 37.58 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
15 | Sofie Poulsen | 1999 | 233 | 37.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maria Ottesen | 1999 | 217 | 38.68 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 211 | 39.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 425 | 30.92 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 329 | 33.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | 328 | 33.71 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Julie Elefsen | 2000 | 297 | 34.83 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 296 | 34.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 288 | 35.22 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | 277 | 35.68 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Elena Holmgaard | 2000 | 261 | 36.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Michelle Pedersen | 2000 | 251 | 36.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | 248 | 37.01 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Sørensen | 2000 | 238 | 37.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Astrid Yde | 2000 | 222 | 38.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Emilia Nielsen | 2000 | 196 | 40.04 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Maria Euström | 2000 | 187 | 40.69 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
15 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 179 | 41.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 175 | 41.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 162 | 42.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Julia Frederiksen | 2001 | 149 | 43.86 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 727 | 25.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 686 | 26.36 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Ida Lindborg | 1994 | 678 | 26.46 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 649 | 26.86 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Anna Fransson | 1993 | 632 | 27.09 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 601 | 27.55 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 596 | 27.62 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Camilla Rasmussen | 1991 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 644 | 26.92 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 634 | 27.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | 604 | 27.50 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Amalie Østrup | 1997 | 547 | 28.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 512 | 29.07 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
6 | Sara Stoebner | 1998 | 489 | 29.51 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Emma Nørgaard | 1997 | 487 | 29.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Reisænen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: EUC Nordvest |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 00.25.79 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 453 | 30.28 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 452 | 30.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | 406 | 31.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | 376 | 32.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sofie Rasmussen | 1999 | 375 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 374 | 32.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 361 | 32.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 359 | 32.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 615 | 29.67 | 1:01.42 | 1:33.15 | 2:04.80 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Tonni Kristensen | 1992 | 464 | 32.01 | 1:06.81 | 1:42.77 | 2:17.05 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin B. Lund | 1992 | 461 | 32.20 | 1:07.50 | 1:43.11 | 2:17.38 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
4 | Christoffer Ravn | 1992 | 461 | 32.61 | 1:07.78 | 1:43.64 | 2:17.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 576 | 29.75 | 1:02.16 | 1:34.76 | 2:07.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Martin Nilsson | 1993 | 550 | 29.97 | 1:02.39 | 1:35.97 | 2:09.48 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathias Frandsen | 1994 | 518 | 31.39 | 1:04.99 | 1:38.78 | 2:12.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | David Schön-Svensson | 1993 | 497 | 31.18 | 1:04.53 | 1:39.12 | 2:13.94 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Emil Weis | 1994 | 419 | 33.19 | 1:08.95 | 1:45.74 | 2:21.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Øystein Jørgensen | 1993 | 398 | 34.01 | 1:10.56 | 1:47.76 | 2:24.27 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Mads Christensen | 1994 | 393 | 32.64 | 1:10.24 | 1:47.70 | 2:24.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 390 | 33.28 | 1:11.16 | 1:48.75 | 2:25.28 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 350 | 35.18 | 1:13.70 | 1:52.72 | 2:30.62 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 334 | 34.69 | 1:13.85 | 1:53.91 | 2:32.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | 122 | 49.33 | 1:42.67 | 2:39.16 | 3:34.15 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 495 | 31.93 | 1:05.38 | 1:39.50 | 2:14.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 456 | 32.44 | 1:07.09 | 1:42.72 | 2:17.84 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 454 | 32.24 | 1:07.22 | 1:42.61 | 2:18.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael R. Olesen | 1995 | 386 | 33.17 | 1:09.72 | 1:47.71 | 2:25.72 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mads Lund | 1995 | 322 | 37.48 | 1:18.27 | 1:57.27 | 2:34.80 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 307 | 36.97 | 1:17.79 | 1:57.67 | 2:37.36 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 455 | 31.73 | 1:06.51 | 1:42.27 | 2:17.92 | |||
Poseidon | ||||||||||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | 402 | 34.64 | 1:11.34 | 1:47.79 | 2:23.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 373 | 35.63 | 1:12.98 | 1:50.82 | 2:27.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 330 | 36.96 | 1:16.42 | 1:56.20 | 2:33.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 305 | 38.64 | 1:18.68 | 1:59.21 | 2:37.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 302 | 36.67 | 1:17.87 | 1:59.00 | 2:38.10 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Fredrik Hille | 1996 | 296 | 35.56 | 1:15.68 | 1:58.01 | 2:39.19 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 273 | 38.02 | 1:19.81 | 2:02.12 | 2:43.57 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 415 | 33.81 | 1:10.91 | 1:47.32 | 2:22.31 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 374 | 34.61 | 1:11.48 | 1:49.52 | 2:27.22 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Nicolas Blanch | 1997 | 343 | 35.91 | 1:14.40 | 1:54.00 | 2:31.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 323 | 36.66 | 1:17.14 | 1:57.48 | 2:34.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Bach | 1997 | 317 | 37.18 | 1:17.43 | 1:58.22 | 2:35.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 247 | 1:24.00 | 2:07.41 | 2:49.13 | ||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Højland Biler |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.03.95 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 334 | 35.26 | 1:14.42 | 1:55.38 | 2:32.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 314 | 36.61 | 1:16.42 | 1:57.17 | 2:36.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 293 | 37.84 | 1:18.41 | 1:59.02 | 2:39.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mats Andersen | 2000 | 236 | 41.29 | 1:24.87 | 2:08.71 | 2:51.78 | |||
Poseidon | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | 226 | 42.93 | 1:26.43 | 2:10.76 | 2:54.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Emil Bonderup | 1998 | 194 | 46.04 | 1:32.51 | 2:18.16 | 3:03.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Ludvig Lind | 1998 | 176 | 44.31 | 1:33.06 | 2:22.11 | 3:09.35 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 143 | 47.59 | 1:39.54 | 2:32.33 | 3:22.91 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Thomas Hille | 1998 | 118 | 52.25 | 1:47.69 | 2:43.94 | 3:36.20 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Rasmus Pedersen | 2000 | 118 | 50.82 | 1:45.59 | 2:42.47 | 3:36.50 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 115 | 52.34 | 1:47.48 | 2:43.38 | 3:38.20 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Anders N Pedersen | 1999 | 98 | 56.18 | 1:54.69 | 2:54.70 | 3:50.13 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | DNS | |||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | Ej berøring 175m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 744 | 32.15 | 1:05.72 | 1:39.27 | 2:12.63 | Stævnerekord | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 691 | 32.13 | 1:06.69 | 1:41.30 | 2:15.93 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hanna Jörlund | 1991 | 638 | 34.14 | 1:09.40 | 1:44.71 | 2:19.58 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | 625 | 33.10 | 1:08.15 | 1:42.01 | 2:20.53 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nelly Hansson | 1993 | 595 | 33.60 | 1:09.70 | 1:46.19 | 2:22.91 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 557 | 34.67 | 1:12.15 | 1:49.82 | 2:26.05 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Iben Rohde | 1994 | 504 | 36.10 | 1:13.86 | 1:52.46 | 2:31.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 484 | 36.90 | 1:16.10 | 1:55.15 | 2:33.08 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristin E Johnson | 1993 | 388 | 38.35 | 1:20.57 | 2:03.42 | 2:44.84 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 277 | 42.73 | 1:29.10 | 2:17.30 | 3:04.33 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Malin Jönsson | 1990 | 263 | 45.30 | 1:33.43 | 2:21.82 | 3:07.54 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Janni Bach | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Nathalie Lindborg | 1991 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Pernille Rytter | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 612 | 33.71 | 1:09.45 | 1:46.03 | 2:21.54 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida Gutlic | 1996 | 588 | 34.01 | 1:10.07 | 1:46.31 | 2:23.49 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Marte Stamland | 1996 | 581 | 34.28 | 1:10.34 | 1:47.83 | 2:23.99 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 576 | 34.37 | 1:11.93 | 1:49.65 | 2:24.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 552 | 35.27 | 1:12.23 | 1:49.49 | 2:26.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Celine Drivsholm | 1996 | 495 | 36.29 | 1:14.69 | 1:53.16 | 2:31.91 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Asta Blanch | 1996 | 490 | 37.05 | 1:15.47 | 1:54.42 | 2:32.42 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lise L. Nielsen | 1996 | 467 | 37.57 | 1:16.30 | 1:56.14 | 2:34.92 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 456 | 36.38 | 1:15.81 | 1:56.36 | 2:36.16 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | 442 | 39.19 | 1:19.31 | 1:59.34 | 2:37.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Camilla Svane | 1995 | 441 | 36.78 | 1:16.81 | 1:57.44 | 2:37.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marte Fjellet | 1995 | 438 | 36.85 | 1:16.53 | 1:57.90 | 2:38.23 | |||
Poseidon | ||||||||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 431 | 37.13 | 1:17.80 | 1:58.97 | 2:39.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Solveig Lund | 1996 | 413 | 37.05 | 1:17.31 | 1:59.36 | 2:41.38 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 407 | 39.04 | 1:19.56 | 2:01.27 | 2:42.11 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maren Mæhre | 1996 | 382 | 39.87 | 1:21.73 | 2:04.60 | 2:45.60 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Nanna Ovesen | 1996 | 341 | 39.61 | 1:23.63 | 2:08.92 | 2:51.98 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 337 | 40.89 | 1:24.77 | 2:09.44 | 2:52.66 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kirstine Feldinger | 1996 | 332 | 41.80 | 1:25.18 | 2:10.25 | 2:53.61 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 284 | 42.67 | 1:29.58 | 2:17.25 | 3:02.85 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Cecilie Bjerg | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 553 | 34.97 | 1:12.42 | 1:49.79 | 2:26.46 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 523 | 35.76 | 1:12.94 | 1:51.11 | 2:29.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 462 | 37.14 | 1:16.94 | 1:56.68 | 2:35.42 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Rikke Glinvad | 1997 | 384 | 40.26 | 1:22.19 | 2:04.34 | 2:45.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 379 | 39.75 | 1:21.11 | 2:04.00 | 2:46.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Ine Famestad | 1997 | 369 | 38.28 | 1:20.14 | 2:03.66 | 2:47.50 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Maren Sofie Aske | 1997 | 367 | 39.87 | 1:23.30 | 2:06.87 | 2:47.79 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 341 | 41.70 | 1:25.38 | 2:09.57 | 2:52.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Jakobsen | 1997 | 328 | 41.84 | 1:25.98 | 2:10.96 | 2:54.24 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Ida Køhl Berg | 1997 | 325 | 40.07 | 1:24.35 | 2:09.23 | 2:54.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Line Meldgaard | 1997 | 286 | 44.35 | 1:30.76 | 2:17.87 | 3:02.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Astrid Toft | 1997 | 277 | 45.42 | 1:33.13 | 2:20.45 | 3:04.30 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 246 | 45.45 | 1:33.91 | 2:23.94 | 3:11.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Laura Christensen | 1997 | 224 | 45.71 | 1:36.04 | 2:27.23 | 3:17.90 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 467 | 36.26 | 1:15.48 | 1:55.65 | 2:34.88 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 460 | 36.84 | 1:17.00 | 1:57.28 | 2:35.73 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 452 | 37.95 | 1:17.31 | 1:57.13 | 2:36.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 445 | 37.48 | 1:17.04 | 1:57.80 | 2:37.39 | |||
Poseidon | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 397 | 39.13 | 1:20.52 | 2:02.44 | 2:43.49 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 340 | 40.50 | 1:23.86 | 2:08.40 | 2:52.24 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Isabella Pedersen | 1998 | 243 | 45.76 | 1:35.63 | 2:26.67 | 3:12.70 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 175 | 49.54 | 1:46.18 | 3:34.88 | 3:34.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Jannie Burmeister | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | DSQ | Ej fortsat bev. vend | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 331 | 41.35 | 1:25.77 | 2:10.68 | 2:53.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 327 | 41.31 | 1:25.01 | 2:10.28 | 2:54.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Bergmann | 1999 | 278 | 46.67 | 1:34.12 | 2:20.61 | 3:04.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 242 | 45.06 | 1:32.87 | 2:22.85 | 3:12.74 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 235 | 46.99 | 1:36.47 | 2:26.55 | 3:14.79 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 197 | 48.48 | 1:41.94 | 2:36.28 | 3:26.46 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 345 | 39.69 | 1:23.11 | 2:08.20 | 2:51.37 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 326 | 39.09 | 1:23.85 | 2:09.66 | 2:54.58 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Anna Mathiesen | 2000 | 274 | 45.13 | 1:31.88 | 2:19.99 | 3:05.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 272 | 42.53 | 1:30.22 | 2:18.25 | 3:05.51 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicola Parfitt | 2000 | 242 | 46.88 | 1:36.48 | 2:26.49 | 3:12.82 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 226 | 48.47 | 1:38.94 | 2:29.73 | 3:17.35 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Engsig | 2000 | 187 | 53.72 | 1:47.09 | 2:40.66 | 3:29.99 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 182 | 51.11 | 1:46.76 | 2:42.58 | 3:32.04 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Maria Euström | 2000 | 179 | 49.63 | 1:45.90 | 2:41.21 | 3:33.40 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Silje Mariell Madsen | 2000 | DSQ | Ej fortsat bev. vend | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Thisted Motor Compagni |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg 2 Elite Svøm Esbjerg 03.49.94 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 9 | 635 | 3:51.74 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Anders Møller | 1991 | 28.07 | 57.88 | 57.88 | ||||||
Mads Christensen | 1994 | 29.95 | 1:05.07 | 2:02.95 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 25.99 | 56.62 | 2:59.57 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.51 | 52.17 | 3:51.74 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 7 | 618 | 3:53.78 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 29.73 | 1:02.02 | 1:02.02 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 29.88 | 1:05.32 | 2:07.34 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 25.37 | 55.41 | 3:02.75 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 24.71 | 51.03 | 3:53.78 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 6 | 596 | 3:56.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 29.18 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 31.75 | 1:08.10 | 2:08.18 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.16 | 56.77 | 3:04.95 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 24.79 | 51.68 | 3:56.63 | ||||||
4 | Agf Herrer | 0 | 5 | 547 | 4:03.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 28.97 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 31.69 | 1:08.98 | 2:08.06 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 27.50 | 1:00.37 | 3:08.43 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 25.81 | 55.05 | 4:03.48 | ||||||
5 | Aalborg Herrer 2 | 0 | 4 | 523 | 4:07.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 30.24 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 32.85 | 1:11.41 | 2:14.90 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.33 | 57.57 | 3:12.47 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.03 | 54.70 | 4:07.17 | ||||||
6 | Mkk 1 Herrar . | 1987 | 3 | 519 | 4:07.75 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Martin Nilsson | 1993 | 29.34 | 1:00.64 | 1:00.64 | ||||||
Anton Persson | 1994 | 32.11 | 1:09.42 | 2:10.06 | ||||||
Nicolas Nord | 1994 | 27.65 | 1:01.12 | 3:11.18 | ||||||
Anton Fransson | 1996 | 26.88 | 56.57 | 4:07.75 | ||||||
7 | Elverum Sv G1 Sr | 0 | 2 | 478 | 4:14.75 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Martin B. Lund | 1992 | 31.04 | 1:04.16 | 1:04.16 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 32.51 | 1:10.29 | 2:14.45 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 28.63 | 1:03.88 | 3:18.33 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 26.92 | 56.42 | 4:14.75 | ||||||
8 | Aalborg Herrer 3 | 0 | 1 | 455 | 4:18.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 31.12 | 1:04.68 | 1:04.68 | ||||||
Janus Meinert | 1995 | 32.20 | 1:09.64 | 2:14.32 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 29.41 | 1:03.67 | 3:17.99 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 1995 | 28.62 | 1:00.94 | 4:18.93 | ||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | 454 | 4:19.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 31.52 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 34.44 | 1:14.11 | 2:18.66 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.28 | 1:02.22 | 3:20.88 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 27.57 | 58.17 | 4:19.05 | ||||||
10 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | 443 | 4:21.16 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Øystein Jørgensen | 1993 | 32.92 | 1:07.62 | 1:07.62 | ||||||
Nicolai Gerrard | 1994 | 33.47 | 1:11.14 | 2:18.76 | ||||||
Daniel Skauge | 1993 | 29.50 | 1:03.94 | 3:22.70 | ||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 27.98 | 58.46 | 4:21.16 | ||||||
11 | S68 Hjørring Hjørring | 0 | 431 | 4:23.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 31.26 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 36.99 | 1:18.57 | 2:23.67 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 27.35 | 59.45 | 3:23.12 | ||||||
Max Tellefsen | 1996 | 28.10 | 1:00.59 | 4:23.71 | ||||||
12 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | 420 | 4:25.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Emil Weis | 1994 | 32.91 | 1:09.96 | 1:09.96 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 33.80 | 1:16.12 | 2:26.08 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 30.25 | 1:05.06 | 3:31.14 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 26.91 | 54.76 | 4:25.90 | ||||||
13 | Silkeborg Herrer 3 | 1987 | 398 | 4:30.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 32.68 | 1:06.71 | 1:06.71 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 34.71 | 1:14.98 | 2:21.69 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 30.13 | 1:06.02 | 3:27.71 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 29.32 | 1:03.13 | 4:30.84 | ||||||
14 | Aalborg Herrer 4 | 0 | 372 | 4:36.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 34.22 | 1:10.80 | 1:10.80 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 35.09 | 1:15.07 | 2:25.87 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 32.65 | 1:10.71 | 3:36.58 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 28.52 | 1:00.25 | 4:36.83 | ||||||
15 | Elverum Sv G2 Jr | 0 | 349 | 4:42.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Håkon B Lund | 1997 | 32.78 | 1:07.26 | 1:07.26 | ||||||
Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 36.54 | 1:18.95 | 2:26.21 | ||||||
Martin Fuglesang | 1996 | 32.50 | 1:12.67 | 3:38.88 | ||||||
Eirik Rugsveen | 1996 | 30.03 | 1:04.09 | 4:42.97 | ||||||
16 | Thisted Drenge 2 | 1996 | 280 | 5:04.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 36.53 | 1:15.24 | 1:15.24 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 38.03 | 1:22.72 | 2:37.96 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 35.52 | 1:17.87 | 3:55.83 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 31.99 | 1:08.44 | 5:04.27 | ||||||
17 | de Vilde Kaniner Herrer | 1996 | 205 | 5:37.79 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Ralf Fagerstrøm | 1996 | 37.99 | 1:18.70 | 1:18.70 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 55.42 | 1:54.78 | 3:13.48 | ||||||
Jacob S. Madsen | 1998 | 35.51 | 1:16.72 | 4:30.20 | ||||||
Alexander Lennø | 1996 | 31.86 | 1:07.59 | 5:37.79 | ||||||
- | Mkk 2 Herrar . | 1989 | DNS | |||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Smut Herrer 1 | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Thisted Drenge 1 | 1996 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 35.73 | 1:12.11 | 1:12.11 | ||||||
- | Thisted Drenge 3 | 1996 | DSQ | Ej berøring 325m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 42.10 | 1:28.73 | 1:28.73 | ||||||
- | Thisted Drenge 4 | 1996 | DSQ | Ej synkron arm bryst | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Alexander Dahl | 2000 | 57.37 | 1:59.60 | 1:59.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 10:19 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg Elite Svøm Esbjerg 04.15.36 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | 9 | 714 | 4:15.10 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Pernille Larsen | 1992 | 30.84 | 1:03.00 | 1:03.00 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.47 | 1:11.73 | 2:14.73 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 29.92 | 1:03.53 | 3:18.26 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.35 | 56.84 | 4:15.10 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 7 | 640 | 4:24.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 31.50 | 1:05.50 | 1:05.50 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 33.12 | 1:11.57 | 2:17.07 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 30.45 | 1:08.21 | 3:25.28 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 28.00 | 59.19 | 4:24.47 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | 6 | 617 | 4:27.76 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 34.48 | 1:10.51 | 1:10.51 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 34.92 | 1:14.63 | 2:25.14 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 29.56 | 1:04.32 | 3:29.46 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 27.79 | 58.30 | 4:27.76 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | 5 | 599 | 4:30.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 32.89 | 1:07.63 | 1:07.63 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 34.65 | 1:14.20 | 2:21.83 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 31.51 | 1:07.43 | 3:29.26 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.38 | 1:01.18 | 4:30.44 | ||||||
5 | Mkk 1 Damer . | 1987 | 4 | 577 | 4:33.88 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Ida Gutlic | 1996 | 33.86 | 1:11.08 | 1:11.08 | ||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 36.44 | 1:17.77 | 2:28.85 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 29.92 | 1:05.17 | 3:34.02 | ||||||
Frida Börnfors | 1994 | 28.89 | 59.86 | 4:33.88 | ||||||
6 | Vågsbygd J1 | 0 | 3 | 524 | 4:42.84 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Sofie Reisænen | 1997 | 35.01 | 1:11.67 | 1:11.67 | ||||||
Guro Aas | 1996 | 36.80 | 1:19.63 | 2:31.30 | ||||||
Amalie Thorstensen | 1996 | 31.22 | 1:06.71 | 3:38.01 | ||||||
Elise Fjeldstad | 1995 | 30.09 | 1:04.83 | 4:42.84 | ||||||
7 | Horsens Piger 1 | 0 | 2 | 516 | 4:44.22 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 34.09 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 37.16 | 1:19.68 | 2:29.23 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 32.16 | 1:11.37 | 3:40.60 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 30.32 | 1:03.62 | 4:44.22 | ||||||
8 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 0 | 1 | 494 | 4:48.29 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Emilie Valand Sørensen | 1994 | 34.91 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 37.54 | 1:20.37 | 2:32.94 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 32.47 | 1:10.73 | 3:43.67 | ||||||
Sara Stoebner | 1998 | 30.92 | 1:04.62 | 4:48.29 | ||||||
9 | Aalborg Damer 3 | 0 | 487 | 4:49.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Asta Blanch | 1996 | 36.59 | 1:14.21 | 1:14.21 | ||||||
Tine Christensen | 1996 | 39.08 | 1:23.01 | 2:37.22 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 31.94 | 1:09.85 | 3:47.07 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 30.12 | 1:02.64 | 4:49.71 | ||||||
10 | Agf Damer | 0 | 480 | 4:51.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 34.74 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Cecilie Bjerg | 1996 | 37.34 | 1:19.40 | 2:32.22 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 33.86 | 1:13.55 | 3:45.77 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 31.28 | 1:05.38 | 4:51.15 | ||||||
11 | Hsc Damer 1 | 0 | 471 | 4:52.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 36.20 | 1:15.06 | 1:15.06 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 37.94 | 1:21.36 | 2:36.42 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 32.61 | 1:10.98 | 3:47.40 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 31.47 | 1:05.57 | 4:52.97 | ||||||
12 | Vågsbygd J2 | 0 | 471 | 4:53.07 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Rebecca Grindland Ege | 1998 | 35.67 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Ina A. Steinsland | 1996 | 38.23 | 1:22.45 | 2:36.12 | ||||||
Arberesha Veliqi | 1993 | 32.72 | 1:11.33 | 3:47.45 | ||||||
Maren Sofie Aske | 1997 | 31.59 | 1:05.62 | 4:53.07 | ||||||
13 | Elverum IL J1 Sr. | 0 | 464 | 4:54.41 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Kristin E Johnson | 1993 | 36.90 | 1:16.52 | 1:16.52 | ||||||
Vilde Bjørnebye | 1995 | 37.06 | 1:19.35 | 2:35.87 | ||||||
Oona Ovesen | 1992 | 30.49 | 1:06.60 | 3:42.47 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 33.40 | 1:11.94 | 4:54.41 | ||||||
14 | S68 Hjørring 1 Hjørring | 0 | 438 | 5:00.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 37.30 | 1:15.60 | 1:15.60 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 41.08 | 1:27.74 | 2:43.34 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 31.13 | 1:08.22 | 3:51.56 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.31 | 1:08.51 | 5:00.07 | ||||||
15 | Aalborg Damer 4 | 0 | 396 | 5:10.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 37.26 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 41.28 | 1:28.88 | 2:47.48 | ||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 33.45 | 1:12.57 | 4:00.05 | ||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 33.85 | 1:10.43 | 5:10.48 | ||||||
16 | Hsc Damer 2 | 0 | 388 | 5:12.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 36.75 | 1:15.25 | 1:15.25 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 40.90 | 1:26.96 | 2:42.21 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 38.08 | 1:21.40 | 4:03.61 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 32.53 | 1:09.08 | 5:12.69 | ||||||
17 | S68 Hjørring 2 Hjørring | 0 | 340 | 5:26.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 36.65 | 1:15.07 | 1:15.07 | ||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 45.52 | 1:35.70 | 2:50.77 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 38.36 | 1:23.99 | 4:14.76 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 34.49 | 1:11.83 | 5:26.59 | ||||||
18 | Elverum Sv J1 Jr | 0 | 336 | 5:27.79 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Ida Køhl Berg | 1997 | 39.51 | 1:21.48 | 1:21.48 | ||||||
Silje I Øyen | 1995 | 41.58 | 1:29.27 | 2:50.75 | ||||||
Ida Jordan | 1997 | 36.34 | 1:22.37 | 4:13.12 | ||||||
Ine Famestad | 1997 | 34.54 | 1:14.67 | 5:27.79 | ||||||
19 | Kristiansand Sa J2 Jr. | 0 | 335 | 5:28.35 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 40.16 | 1:21.77 | 1:21.77 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 41.26 | 1:30.27 | 2:52.04 | ||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 36.93 | 1:22.68 | 4:14.72 | ||||||
Heidi Larsen | 1998 | 35.22 | 1:13.63 | 5:28.35 | ||||||
20 | Thisted Piger 2 | 1994 | 278 | 5:49.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anette Poulsen | 1999 | 41.02 | 1:24.26 | 1:24.26 | ||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 49.32 | 1:44.52 | 3:08.78 | ||||||
Amalie Vinther | 1995 | 40.40 | 1:27.21 | 4:35.99 | ||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 33.57 | 1:13.37 | 5:49.36 | ||||||
21 | Skagen 2 Damer | 1995 | 251 | 6:01.33 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 40.85 | 1:24.87 | 1:24.87 | ||||||
Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 46.33 | 1:39.09 | 3:03.96 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 47.87 | 1:45.72 | 4:49.68 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 34.35 | 1:11.65 | 6:01.33 | ||||||
22 | Thisted Piger 3 | 1994 | 209 | 6:24.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 45.55 | 1:32.68 | 1:32.68 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 48.99 | 1:45.77 | 3:18.45 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 47.46 | 1:42.66 | 5:01.11 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 40.67 | 1:23.19 | 6:24.30 | ||||||
- | S68 Hjørring 3 Hjørring | 0 | DSQ | 2 lags badedragt | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thisted Piger 1 | 1994 | DSQ | Tyvstart 3. skifte | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 34.88 | 1:10.72 | 1:10.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:19 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 674 | 26.94 | 56.09 | 1:25.61 | 1:53.32 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 673 | 26.73 | 55.97 | 1:24.93 | 1:53.37 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Johan Bengtsson | 1991 | 629 | 26.76 | 56.10 | 1:25.48 | 1:55.97 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Nicklas Luplau | 1989 | 594 | 28.08 | 58.27 | 1:28.59 | 1:58.24 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 584 | 27.45 | 58.08 | 1:29.10 | 1:58.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 581 | 27.66 | 58.12 | 1:28.89 | 1:59.12 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Mads Andersen | 1990 | 575 | 27.64 | 58.09 | 1:28.67 | 1:59.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 557 | 28.41 | 58.79 | 1:29.36 | 2:00.79 | |||
Hamar IL | ||||||||||
9 | Mikkel Knudsen | 1990 | 552 | 29.21 | 1:00.61 | 1:31.02 | 2:01.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 538 | 28.31 | 59.03 | 1:30.44 | 2:02.16 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 492 | 27.81 | 1:00.02 | 1:33.45 | 2:05.91 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 439 | 29.96 | 1:02.98 | 1:37.21 | 2:10.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 295 | 33.36 | 1:10.79 | 1:49.93 | 2:29.31 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Lund Hansen | 1992 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 628 | 27.69 | 57.53 | 1:27.32 | 1:56.06 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 596 | 27.40 | 57.25 | 1:27.83 | 1:58.08 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 585 | 28.39 | 58.29 | 1:28.82 | 1:58.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 566 | 26.81 | 57.24 | 1:28.41 | 2:00.11 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 560 | 27.72 | 58.83 | 1:29.83 | 2:00.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 558 | 28.03 | 58.60 | 1:29.95 | 2:00.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | 556 | 27.94 | 58.96 | 1:30.88 | 2:00.84 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mads Larsen | 1994 | 535 | 27.74 | 58.84 | 1:30.20 | 2:02.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 527 | 28.23 | 59.19 | 1:30.81 | 2:03.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 527 | 27.94 | 59.05 | 1:31.12 | 2:03.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Weis | 1994 | 522 | 28.12 | 59.62 | 1:31.46 | 2:03.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lars Rugsveen | 1994 | 521 | 28.39 | 59.76 | 1:32.05 | 2:03.48 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 515 | 29.18 | 1:00.59 | 1:32.43 | 2:03.96 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 508 | 28.38 | 59.36 | 1:31.69 | 2:04.55 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Nicolas Nord | 1994 | 507 | 29.04 | 1:00.97 | 1:32.88 | 2:04.64 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 504 | 29.25 | 1:01.03 | 1:33.22 | 2:04.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Hopff | 1993 | 487 | 29.33 | 1:01.25 | 1:33.92 | 2:06.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 474 | 29.22 | 1:00.75 | 1:33.77 | 2:07.44 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 443 | 29.50 | 1:02.41 | 1:36.64 | 2:10.32 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 413 | 30.21 | 1:04.29 | 1:39.97 | 2:13.42 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Kasper Sørensen | 1994 | 361 | 31.09 | 1:05.72 | 1:43.02 | 2:19.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Martin Lønstrup | 1993 | 164 | 39.29 | 1:24.96 | 2:11.97 | 3:01.62 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Christensen | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 589 | 27.47 | 57.05 | 1:27.76 | 1:58.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 572 | 27.89 | 58.57 | 1:29.23 | 1:59.70 | |||
Poseidon | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 495 | 30.20 | 1:02.35 | 1:34.52 | 2:05.59 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | 470 | 29.58 | 1:02.05 | 1:35.37 | 2:07.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 439 | 30.03 | 1:03.86 | 1:37.96 | 2:10.78 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 428 | 29.63 | 1:02.19 | 1:37.37 | 2:11.81 | |||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 420 | 30.49 | 1:03.94 | 1:38.31 | 2:12.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | 406 | 29.60 | 1:04.06 | 1:39.65 | 2:14.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 399 | 30.53 | 1:04.68 | 1:40.22 | 2:14.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 376 | 30.52 | 1:05.85 | 1:41.25 | 2:17.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 356 | 31.73 | 1:07.67 | 1:44.41 | 2:20.16 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Kasper Winther | 1995 | 348 | 31.92 | 1:08.84 | 1:46.54 | 2:21.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sylvester Andersen | 1995 | 345 | 34.19 | 1:11.23 | 1:46.99 | 2:21.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Buan Helgesen | 1995 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Beck | 1996 | 531 | 28.07 | 59.19 | 1:31.17 | 2:02.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 485 | 29.02 | 1:01.12 | 1:34.07 | 2:06.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 446 | 30.19 | 1:04.35 | 1:38.15 | 2:10.08 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 433 | 30.65 | 1:04.46 | 1:38.21 | 2:11.36 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fredrik Hille | 1996 | 419 | 29.58 | 1:03.51 | 1:38.71 | 2:12.84 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 404 | 31.05 | 1:04.85 | 1:39.98 | 2:14.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 398 | 30.49 | 1:05.29 | 1:41.48 | 2:15.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Max Tellefsen | 1996 | 381 | 31.35 | 1:06.09 | 1:43.18 | 2:17.13 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Eirik Rugsveen | 1996 | 340 | 33.22 | 1:10.65 | 1:47.20 | 2:22.32 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Martin Fuglesang | 1996 | 327 | 31.34 | 1:07.52 | 1:45.66 | 2:24.28 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Alexander Lennø | 1996 | 326 | 32.94 | 1:10.54 | 1:49.72 | 2:24.40 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Marc Ochsendorf | 1996 | 309 | 33.79 | 1:10.78 | 1:49.42 | 2:27.01 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 278 | 32.59 | 1:11.03 | 1:52.51 | 2:32.29 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vitus Mathiasen | 1996 | 231 | 36.94 | 1:17.95 | 2:00.14 | 2:41.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Morten Jæger | 1996 | 207 | 36.78 | 1:20.29 | 2:04.61 | 2:47.95 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Jeppe Skaftved | 1996 | 207 | 36.82 | 2:06.03 | 2:48.01 | 2:48.01 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Simon L. Knudsen | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | DNF | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | 452 | 29.94 | 1:03.54 | 1:37.32 | 2:09.49 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Håkon B Lund | 1997 | 433 | 29.91 | 1:04.33 | 1:38.25 | 2:11.37 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Simen Halse Larsen | 1997 | 408 | 30.48 | 1:04.55 | 1:39.30 | 2:13.97 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
4 | Jacob Pedersen | 1997 | 408 | 29.95 | 1:04.30 | 1:39.30 | 2:14.01 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jannik Skov | 1997 | 401 | 31.33 | 1:06.28 | 1:41.35 | 2:14.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens N. Nielsen | 1997 | 392 | 32.36 | 1:07.26 | 1:42.49 | 2:15.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Bach | 1997 | 372 | 31.72 | 1:07.61 | 1:44.84 | 2:18.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simon Karlsson | 1997 | 364 | 31.61 | 1:07.77 | 1:44.76 | 2:19.13 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 332 | 33.31 | 1:10.03 | 1:46.83 | 2:23.51 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 323 | 32.96 | 1:10.01 | 1:47.68 | 2:24.82 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | 319 | 33.20 | 1:10.72 | 1:49.73 | 2:25.45 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Hans Martin Aasheim | 1997 | 276 | 34.30 | 1:13.62 | 1:53.54 | 2:32.64 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Dennis Madsen | 1997 | 269 | 34.57 | 1:13.94 | 1:54.78 | 2:33.90 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
14 | Emil Hougesen | 1997 | 266 | 34.91 | 1:14.91 | 1:55.72 | 2:34.51 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 265 | 35.32 | 1:15.28 | 1:55.64 | 2:34.80 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 233 | 35.42 | 1:17.34 | 2:00.03 | 2:41.45 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: LD Auto |
Stævnerekord: Nicolaj Kirketerp-Møller 1990 West Swim 01.50.41 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 397 | 30.12 | 1:03.72 | 1:40.11 | 2:15.17 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 380 | 31.54 | 1:06.43 | 1:42.47 | 2:17.16 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 368 | 32.38 | 1:07.42 | 1:43.53 | 2:18.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1998 | 327 | 34.08 | 1:10.67 | 1:48.02 | 2:24.28 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Gustav Yde | 2000 | 312 | 33.33 | 1:10.45 | 1:49.26 | 2:26.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Boesen | 1999 | 292 | 33.88 | 1:13.19 | 1:52.79 | 2:29.75 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Olsen | 1998 | 259 | 34.11 | 1:14.45 | 1:56.57 | 2:35.99 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 249 | 35.99 | 1:16.35 | 1:57.61 | 2:38.04 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 237 | 36.21 | 1:17.84 | 2:00.45 | 2:40.64 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Malthe Gilkrog | 1998 | 232 | 35.61 | 1:15.83 | 1:59.06 | 2:41.76 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Emil Bonderup | 1998 | 217 | 37.10 | 1:19.45 | 2:02.84 | 2:45.25 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 215 | 37.81 | 1:20.92 | 2:04.47 | 2:45.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Mathias Kær | 1999 | 203 | 36.86 | 1:21.16 | 2:07.24 | 2:48.99 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lars Hallberg | 2001 | 193 | 39.40 | 1:23.73 | 2:08.95 | 2:52.05 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
15 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 192 | 37.22 | 1:21.42 | 2:07.50 | 2:52.11 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Alexander Dahl | 2000 | 149 | 43.18 | 1:32.51 | 2:21.72 | 3:07.61 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 148 | 42.03 | 1:31.88 | 2:20.32 | 3:08.03 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Thomas Hille | 1998 | 145 | 43.35 | 1:32.48 | 2:21.87 | 3:09.33 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
19 | Andrej Jessen | 2000 | 144 | 40.89 | 1:28.55 | 2:19.18 | 3:09.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lasse Bach | 1998 | 142 | 40.85 | 1:29.08 | 3:10.42 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Simon Hallbäck | 2001 | 139 | 43.67 | 1:33.12 | 2:24.07 | 3:11.86 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 136 | 41.14 | 1:30.90 | 2:22.94 | 3:13.16 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Anders N Pedersen | 1999 | 136 | 42.88 | 1:32.85 | 2:25.39 | 3:13.25 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 125 | 43.05 | 1:34.76 | 2:28.41 | 3:18.66 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 116 | 44.76 | 1:36.52 | 2:29.81 | 3:23.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Pedersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 743 | 29.00 | 59.79 | 1:31.10 | 2:02.75 | Stævnerekord | ||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 728 | 29.35 | 1:00.74 | 1:32.51 | 2:03.58 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 698 | 30.49 | 1:02.29 | 1:34.33 | 2:05.34 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 688 | 29.73 | 1:01.51 | 1:33.77 | 2:05.95 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 681 | 29.97 | 1:01.95 | 1:34.35 | 2:06.36 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | 563 | 31.65 | 1:05.71 | 1:40.28 | 2:14.60 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Marie Philipsen | 1992 | 530 | 31.38 | 1:06.36 | 1:41.44 | 2:17.36 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 502 | 31.50 | 1:06.93 | 1:43.57 | 2:19.91 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 497 | 33.02 | 1:08.89 | 1:45.22 | 2:20.30 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 484 | 32.06 | 1:07.73 | 1:44.69 | 2:21.63 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Anna Krusell | 1994 | 478 | 32.18 | 1:08.43 | 1:45.27 | 2:22.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Cecilie Jensen | 1994 | 478 | 31.69 | 1:08.16 | 1:45.54 | 2:22.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Julijanne Finmark | 1994 | 394 | 33.81 | 1:11.99 | 1:51.84 | 2:31.61 | |||
Poseidon | ||||||||||
14 | Pernille Rytter | 1994 | 391 | 34.48 | 1:13.21 | 1:52.58 | 2:32.05 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Henriette Høg | 1994 | 333 | 36.95 | 1:17.46 | 1:59.48 | 2:40.45 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Janni Bach | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 605 | 31.50 | 1:05.58 | 1:38.68 | 2:11.46 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 603 | 30.55 | 1:04.35 | 1:38.46 | 2:11.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise L. Nielsen | 1996 | 602 | 30.79 | 1:04.06 | 1:38.15 | 2:11.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 594 | 31.48 | 1:05.53 | 1:39.20 | 2:12.28 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 584 | 30.90 | 1:05.10 | 1:39.89 | 2:13.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 577 | 31.33 | 1:05.15 | 1:39.61 | 2:13.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Rasmussen | 1996 | 571 | 30.91 | 1:06.64 | 1:42.05 | 2:14.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 568 | 31.94 | 1:05.23 | 1:39.52 | 2:14.22 | |||
Poseidon | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 567 | 31.89 | 1:06.52 | 1:41.26 | 2:14.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe B. Thomasen | 1996 | 537 | 31.62 | 1:05.97 | 1:41.34 | 2:16.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 527 | 31.78 | 1:06.43 | 1:42.20 | 2:17.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | 500 | 32.43 | 1:08.27 | 1:44.43 | 2:20.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Cecilie Schmidt | 1995 | 496 | 31.97 | 1:07.59 | 1:44.32 | 2:20.41 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 488 | 33.54 | 1:08.68 | 1:44.91 | 2:21.23 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie Bjerg | 1996 | 475 | 33.15 | 1:09.39 | 1:46.89 | 2:22.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Marte Stamland | 1996 | 475 | 33.14 | 1:10.09 | 1:47.07 | 2:22.52 | |||
Poseidon | ||||||||||
17 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 474 | 33.29 | 1:09.67 | 1:46.49 | 2:22.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elise Fjeldstad | 1995 | 472 | 32.90 | 1:09.97 | 1:46.95 | 2:22.76 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Kirstine Feldinger | 1996 | 469 | 33.23 | 1:09.58 | 1:46.15 | 2:23.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 467 | 32.83 | 1:09.64 | 1:47.68 | 2:23.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Funch | 1995 | 461 | 32.50 | 1:08.94 | 1:46.47 | 2:23.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Maren Mæhre | 1996 | 449 | 33.31 | 1:10.17 | 1:48.57 | 2:25.14 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
23 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 442 | 33.69 | 1:10.58 | 1:49.30 | 2:25.99 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
24 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 430 | 33.17 | 1:10.89 | 1:49.15 | 2:27.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 430 | 34.61 | 1:11.66 | 1:49.96 | 2:27.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria Nielsen | 1996 | 428 | 35.52 | 1:14.00 | 1:51.42 | 2:27.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Katja Lund Cliff | 1996 | 420 | 32.31 | 1:10.74 | 1:51.45 | 2:28.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Julie Storgaard | 1996 | 406 | 34.49 | 1:12.24 | 1:51.43 | 2:30.18 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 401 | 34.77 | 1:11.56 | 1:50.95 | 2:30.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Solveig Lund | 1996 | 400 | 34.01 | 1:12.41 | 1:52.19 | 2:30.90 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
31 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 394 | 34.43 | 1:13.04 | 1:53.31 | 2:31.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
32 | Nanna H Andersen | 1996 | 371 | 34.81 | 1:14.17 | 1:54.93 | 2:34.77 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Julie Ottesen | 1996 | 254 | 39.59 | 1:24.11 | 2:10.64 | 2:55.62 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Hatting | 1996 | DSQ | ingen berøring v/150 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 541 | 31.14 | 1:06.05 | 1:41.33 | 2:16.40 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 534 | 31.99 | 1:06.55 | 1:42.09 | 2:17.02 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 514 | 31.12 | 1:06.11 | 1:42.49 | 2:18.74 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Laura K. Westergaard | 1997 | 512 | 31.97 | 1:06.76 | 1:43.10 | 2:18.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 491 | 32.92 | 1:08.31 | 1:44.80 | 2:20.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Camilla Madsen | 1997 | 476 | 32.67 | 1:09.09 | 1:46.17 | 2:22.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Maren Sofie Aske | 1997 | 455 | 33.50 | 1:10.69 | 1:48.41 | 2:24.56 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Lenette Nielsen | 1997 | 441 | 33.46 | 1:11.09 | 1:49.35 | 2:26.03 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Maja Jensen | 1997 | 435 | 34.22 | 1:12.19 | 1:49.52 | 2:26.72 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Malvik | 1997 | 431 | 33.68 | 1:10.50 | 1:48.94 | 2:27.13 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Rikke Glinvad | 1997 | 419 | 34.31 | 1:11.74 | 1:50.15 | 2:28.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 381 | 35.56 | 1:14.75 | 1:54.49 | 2:33.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Jordan | 1997 | 369 | 34.83 | 1:14.30 | 1:55.86 | 2:34.96 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Ine Famestad | 1997 | 364 | 34.10 | 1:13.52 | 1:55.08 | 2:35.75 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Silje Skogli | 1997 | 352 | 35.65 | 1:15.29 | 1:56.96 | 2:37.42 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 333 | 37.22 | 1:18.36 | 2:00.63 | 2:40.34 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
17 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 325 | 37.75 | 1:19.42 | 2:01.23 | 2:41.73 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Line Meldgaard | 1997 | 305 | 38.81 | 1:21.48 | 2:04.32 | 2:45.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Astrid Toft | 1997 | 302 | 38.89 | 1:22.31 | 2:04.62 | 2:45.68 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Hannah Ibsen | 1997 | 294 | 38.80 | 1:21.16 | 2:04.57 | 2:47.21 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Laura Christensen | 1997 | 242 | 39.55 | 1:25.96 | 2:13.44 | 2:58.39 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
22 | Maria Ingvardsen | 1997 | 239 | 41.62 | 1:28.16 | 2:16.01 | 2:59.24 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 230 | 40.40 | 1:26.64 | 2:14.77 | 3:01.53 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 519 | 32.85 | 1:08.22 | 1:44.32 | 2:18.34 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 476 | 32.84 | 1:09.64 | 1:46.69 | 2:22.35 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 475 | 33.39 | 1:09.06 | 1:46.06 | 2:22.46 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | 448 | 33.65 | 1:10.54 | 1:48.37 | 2:25.30 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 445 | 33.81 | 1:11.07 | 1:48.85 | 2:25.56 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Sara Stoebner | 1998 | 437 | 33.58 | 1:11.10 | 1:49.49 | 2:26.47 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Helle Dohn | 1998 | 393 | 33.48 | 1:12.21 | 1:52.08 | 2:31.80 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Caroline Birkeland | 1998 | 390 | 36.04 | 1:14.43 | 1:54.13 | 2:32.12 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 382 | 35.30 | 1:14.65 | 1:55.25 | 2:33.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 347 | 35.31 | 1:15.70 | 1:56.72 | 2:38.19 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 339 | 36.18 | 1:17.14 | 1:58.21 | 2:39.41 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 337 | 36.74 | 1:17.30 | 1:59.26 | 2:39.68 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mathilde Opheim | 1998 | 336 | 34.82 | 1:16.10 | 1:59.28 | 2:39.95 | |||
Lillesand IL | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 329 | 36.76 | 1:18.10 | 2:00.43 | 2:40.96 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Ellen Jespersen | 1998 | 316 | 37.13 | 1:20.21 | 2:03.38 | 2:43.23 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jannie Burmeister | 1998 | 314 | 36.47 | 1:16.80 | 2:00.62 | 2:43.56 | |||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Gry Nicolaisen | 1998 | 311 | 36.32 | 1:17.77 | 2:01.86 | 2:44.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Isabella Pedersen | 1998 | 282 | 38.49 | 1:22.05 | 2:07.44 | 2:49.43 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Louise Heiberg | 1998 | 265 | 39.47 | 1:24.80 | 2:10.53 | 2:53.03 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 246 | 40.54 | 1:25.78 | 2:12.84 | 2:57.41 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 176 | 42.26 | 1:33.89 | 2:27.59 | 3:18.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 416 | 34.75 | 1:12.61 | 1:51.74 | 2:28.91 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 398 | 34.32 | 1:12.83 | 1:52.79 | 2:31.13 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Lisa Terp | 1999 | 374 | 34.86 | 1:14.11 | 1:54.86 | 2:34.31 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 359 | 36.02 | 1:16.76 | 1:57.81 | 2:36.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 346 | 36.29 | 1:16.85 | 1:58.14 | 2:38.40 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 321 | 35.75 | 1:17.23 | 2:00.70 | 2:42.41 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 314 | 37.95 | 1:20.60 | 2:03.12 | 2:43.60 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 313 | 37.22 | 1:18.75 | 2:01.53 | 2:43.67 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Freja Bergmann | 1999 | 269 | 40.64 | 1:26.17 | 2:11.63 | 2:52.22 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 267 | 37.56 | 1:20.16 | 2:06.79 | 2:52.75 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Hedemand | 1999 | 249 | 41.05 | 1:26.81 | 2:12.63 | 2:56.79 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 217 | 42.46 | 1:28.89 | 3:04.90 | 3:04.90 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 217 | 41.77 | 1:31.13 | 2:18.93 | 3:04.91 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Sofie Poulsen | 1999 | 210 | 41.68 | 1:30.30 | 2:20.59 | 3:07.13 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 205 | 41.60 | 1:29.43 | 2:19.66 | 3:08.61 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Stine Marie Karlberg | 1999 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Restaurant Bryggen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg 1991 Trelleborg Kappsims 02.02.91 2009 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 377 | 33.78 | 1:12.95 | 1:54.80 | 2:33.91 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 329 | 36.64 | 1:18.18 | 2:01.12 | 2:41.11 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | 312 | 35.35 | 1:17.45 | 2:01.07 | 2:43.94 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 298 | 38.42 | 1:21.49 | 2:05.16 | 2:46.44 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 266 | 38.31 | 1:23.15 | 2:09.51 | 2:52.77 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 262 | 40.48 | 1:26.29 | 2:11.84 | 2:53.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | 253 | 39.22 | 1:25.40 | 2:11.30 | 2:55.68 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 252 | 39.79 | 1:26.32 | 2:13.97 | 2:56.02 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | 244 | 40.66 | 1:26.24 | 2:13.51 | 2:57.86 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 239 | 40.55 | 1:26.20 | 2:13.53 | 2:59.21 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 176 | 43.88 | 1:33.65 | 2:25.34 | 3:18.27 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 161 | 46.74 | 1:39.42 | 2:32.88 | 3:24.28 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Maria Euström | 2000 | 159 | 45.90 | 1:41.02 | 2:34.21 | 3:25.39 | |||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 149 | 48.79 | 1:43.08 | 2:38.76 | 3:29.80 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 29, 400m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 04.21.56 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 639 | 1:02.91 | 2:13.39 | 3:31.80 | 4:33.48 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 626 | 1:03.02 | 2:14.67 | 3:32.72 | 4:35.28 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 596 | 1:03.19 | 2:15.14 | 3:37.65 | 4:39.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin B. Lund | 1992 | 514 | 1:06.30 | 2:22.20 | 3:45.64 | 4:54.04 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Kasper Schultz | 1995 | 510 | 1:07.79 | 2:20.47 | 3:49.05 | 4:54.71 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 447 | 1:10.43 | 2:30.03 | 3:56.43 | 5:07.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolas Blanch | 1997 | 434 | 1:10.37 | 2:28.29 | 4:00.09 | 5:11.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 418 | 1:14.49 | 2:38.03 | 4:01.00 | 5:15.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 394 | 1:12.80 | 2:35.24 | 4:08.59 | 5:21.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alex Terp | 1997 | 360 | 1:18.89 | 2:46.15 | 4:16.77 | 5:30.97 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Højberg | 1996 | 343 | 1:11.57 | 2:41.40 | 4:18.51 | 5:36.32 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Gilberg | 1995 | 340 | 1:13.50 | 2:40.32 | 4:20.63 | 5:37.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 332 | 1:23.35 | 2:48.97 | 4:25.56 | 5:40.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marc Ochsendorf | 1996 | 281 | 1:25.46 | 3:01.65 | 4:39.37 | 5:59.55 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Emil Hjermitslev | 1997 | 268 | 1:21.67 | 2:57.79 | 4:40.89 | 6:05.22 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Mathias Kær | 1999 | 170 | 1:54.27 | 3:43.17 | 5:42.16 | 7:05.43 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristian Berthelsen | 1999 | 136 | 1:56.79 | 3:51.59 | 5:58.27 | 7:38.42 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Anders N Pedersen | 1999 | 114 | 2:01.34 | 4:05.38 | 6:22.28 | 8:05.81 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Christensen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Sebastian Strandberg | 1994 | DSQ | En hånd vending fly | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Intersport |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 04.52.61 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 696 | 1:07.25 | 2:22.23 | 3:46.07 | 4:54.50 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 674 | 1:07.21 | 2:23.55 | 3:48.61 | 4:57.72 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Pernille Juel | 1994 | 673 | 1:04.02 | 2:21.31 | 3:49.74 | 4:57.93 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 638 | 1:07.71 | 2:26.62 | 3:53.62 | 5:03.18 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 592 | 1:12.59 | 2:34.16 | 4:00.52 | 5:10.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Moth | 1994 | 592 | 1:10.67 | 2:32.37 | 4:01.88 | 5:10.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Guro Aas | 1996 | 590 | 1:12.02 | 2:31.06 | 3:58.33 | 5:11.15 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 589 | 1:12.58 | 2:30.74 | 4:00.85 | 5:11.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | 571 | 1:14.47 | 2:31.65 | 4:00.69 | 5:14.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Elkjær | 1996 | 562 | 1:11.11 | 2:33.38 | 4:06.30 | 5:16.34 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Østrup | 1997 | 545 | 1:12.12 | 2:30.65 | 4:09.03 | 5:19.60 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lise L. Nielsen | 1996 | 531 | 1:14.47 | 2:39.46 | 4:10.45 | 5:22.30 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tine Christensen | 1996 | 517 | 1:14.77 | 2:43.12 | 4:10.48 | 5:25.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 490 | 1:14.09 | 2:41.94 | 4:14.64 | 5:31.00 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Iben Nielsen | 1994 | 451 | 1:23.80 | 2:54.20 | 4:23.82 | 5:40.48 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Emma Nørgaard | 1997 | 443 | 1:21.53 | 2:49.67 | 4:24.91 | 5:42.38 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 440 | 1:18.47 | 2:43.73 | 4:26.38 | 5:43.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jackie Gade | 1998 | 435 | 1:18.20 | 2:47.84 | 4:27.14 | 5:44.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 417 | 1:24.70 | 2:50.42 | 4:29.49 | 5:49.37 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Sofie Rasmussen | 1999 | 365 | 1:23.73 | 2:56.42 | 4:41.18 | 6:05.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 361 | 1:29.23 | 3:00.46 | 4:45.20 | 6:06.62 | |||
Poseidon | ||||||||||
22 | Anne Jakobsen | 1997 | 299 | 1:32.68 | 3:10.99 | 5:01.97 | 6:30.23 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
23 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 237 | 1:45.00 | 3:22.64 | 5:23.49 | 7:01.69 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kirstine Frandsen | 2001 | 178 | 2:00.03 | 3:54.07 | 6:02.74 | 7:43.65 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Hansen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lina Mathilde Leek | 1999 | DSQ | Ej forts. bev. 125m | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | DSQ | flybenspark i bryst | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 619 | 28.28 | 57.43 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 572 | 29.07 | 58.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lennie Sahlström | 1987 | 562 | 29.07 | 59.31 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | 479 | 29.98 | 1:02.57 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 475 | 30.39 | 1:02.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Martin B. Lund | 1992 | 460 | 30.94 | 1:03.40 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 442 | 30.92 | 1:04.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Christoffer Ravn | 1992 | 420 | 31.29 | 1:05.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 376 | 32.92 | 1:07.81 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 591 | 29.23 | 58.33 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 586 | 28.76 | 58.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Strandberg | 1994 | 552 | 28.93 | 59.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martin Nilsson | 1993 | 534 | 28.87 | 1:00.33 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | David Schön-Svensson | 1993 | 506 | 29.82 | 1:01.40 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | 468 | 31.15 | 1:03.02 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 465 | 30.83 | 1:03.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 461 | 31.20 | 1:03.33 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 444 | 31.42 | 1:04.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Søren Larsen | 1993 | 434 | 30.91 | 1:04.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Weis | 1994 | 403 | 31.94 | 1:06.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Øystein Jørgensen | 1993 | 397 | 32.19 | 1:06.60 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Lars Rugsveen | 1994 | 370 | 32.29 | 1:08.19 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 370 | 33.23 | 1:08.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 362 | 33.16 | 1:08.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 355 | 33.85 | 1:09.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 327 | 34.03 | 1:11.03 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 326 | 34.73 | 1:11.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kasper Sørensen | 1994 | 310 | 34.76 | 1:12.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Martin Lønstrup | 1993 | 124 | 45.98 | 1:38.15 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 541 | 29.66 | 1:00.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 487 | 30.34 | 1:02.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 444 | 31.11 | 1:04.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Christiansen | 1995 | 405 | 32.43 | 1:06.16 | |||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Michael R. Olesen | 1995 | 403 | 31.09 | 1:06.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 401 | 32.37 | 1:06.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 386 | 33.12 | 1:07.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Lars Broby Foss | 1995 | 341 | 33.50 | 1:10.02 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 339 | 34.09 | 1:10.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 301 | 35.30 | 1:13.04 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 293 | 36.09 | 1:13.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sander Andersen | 1996 | 466 | 31.17 | 1:03.14 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Mikkel Grønbo | 1996 | 402 | 32.49 | 1:06.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 380 | 33.06 | 1:07.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 352 | 34.00 | 1:09.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Fredrik Hille | 1996 | 341 | 33.70 | 1:10.06 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 329 | 34.67 | 1:10.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Eirik Rugsveen | 1996 | 301 | 35.24 | 1:12.99 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 298 | 35.63 | 1:13.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Peter Birk | 1996 | 284 | 35.81 | 1:14.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 274 | 36.96 | 1:15.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Lennø | 1996 | 248 | 37.52 | 1:17.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 248 | 37.39 | 1:17.93 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Lasse Munkholm | 1996 | 228 | 38.77 | 1:20.13 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 221 | 39.84 | 1:20.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 181 | 42.62 | 1:26.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon L. Knudsen | 1996 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Vitus Mathiasen | 1996 | DSQ | ej fortsat bevæg 75m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Håkon B Lund | 1997 | 407 | 32.07 | 1:06.04 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
2 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 357 | 33.63 | 1:09.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Jens Bach | 1997 | 323 | 35.97 | 1:11.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannik Skov | 1997 | 291 | 36.41 | 1:13.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Bro Sørensen | 1997 | 281 | 36.49 | 1:14.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 278 | 36.70 | 1:14.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens N. Nielsen | 1997 | 270 | 37.78 | 1:15.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | 252 | 37.74 | 1:17.53 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Dennis Madsen | 1997 | 222 | 39.42 | 1:20.79 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
10 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 210 | 39.90 | 1:22.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Hjermitslev | 1997 | 197 | 39.90 | 1:24.10 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Morten Thomsen | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Simen Halse Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mikkel Engsvang | 1997 | DSQ | ej fortsat bevæg 50m | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Beckers Farvecenter |
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.55.00 2002 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 364 | 33.92 | 1:08.57 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 315 | 34.64 | 1:11.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 305 | 35.37 | 1:12.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 268 | 36.43 | 1:15.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Olsen | 1998 | 243 | 38.90 | 1:18.46 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Bonderup | 1998 | 231 | 39.22 | 1:19.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 215 | 39.96 | 1:21.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Gustav Yde | 2000 | 209 | 40.01 | 1:22.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mads Storgaard | 1998 | 186 | 41.93 | 1:25.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Ludvig Lind | 1998 | 183 | 42.20 | 1:26.17 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 170 | 42.71 | 1:28.32 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Lars Hallberg | 2001 | 168 | 43.43 | 1:28.67 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
13 | Thomas Hille | 1998 | 122 | 48.80 | 1:38.66 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 119 | 49.31 | 1:39.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 118 | 48.34 | 1:39.74 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
16 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 115 | 47.28 | 1:40.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lasse Bach | 1998 | 111 | 48.33 | 1:41.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 109 | 48.75 | 1:42.30 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 109 | 50.44 | 1:42.54 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Rasmus Pedersen | 2000 | 107 | 50.92 | 1:43.24 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
21 | Simon Hallbäck | 2001 | 93 | 52.22 | 1:48.00 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
22 | Anders N Pedersen | 1999 | 92 | 52.86 | 1:48.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrej Jessen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 729 | 30.34 | 1:01.36 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 716 | 30.13 | 1:01.73 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 632 | 31.97 | 1:04.35 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Linnéa Olsson | 1994 | 626 | 31.09 | 1:04.56 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Frida Börnfors | 1994 | 521 | 33.56 | 1:08.65 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 509 | 33.74 | 1:09.19 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 479 | 34.39 | 1:10.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oona Ovesen | 1992 | 473 | 34.26 | 1:10.91 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 463 | 34.74 | 1:11.39 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Kristin E Johnson | 1993 | 418 | 36.22 | 1:13.88 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Julijanne Finmark | 1994 | 380 | 36.85 | 1:16.25 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Helle Kjær | 1994 | 370 | 37.51 | 1:16.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 358 | 37.79 | 1:17.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Janni Bach | 1994 | 307 | 39.80 | 1:21.86 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Henriette Høg | 1994 | 295 | 40.55 | 1:22.92 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Malin Jönsson | 1990 | 259 | 42.83 | 1:26.63 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 252 | 41.94 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Pernille Rytter | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marte Stamland | 1996 | 608 | 32.17 | 1:05.19 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 591 | 32.07 | 1:05.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Ida Gutlic | 1996 | 561 | 32.44 | 1:06.95 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 557 | 32.96 | 1:07.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 549 | 32.75 | 1:07.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Frederiksen | 1995 | 530 | 32.74 | 1:08.26 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 513 | 33.73 | 1:09.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Nielsen | 1996 | 466 | 35.27 | 1:11.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Celine Drivsholm | 1996 | 447 | 35.55 | 1:12.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 434 | 35.98 | 1:12.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Sara Mogensen | 1995 | 426 | 36.27 | 1:13.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Signe B. Thomasen | 1996 | 416 | 36.55 | 1:14.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 406 | 36.17 | 1:14.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Cecilie Bjerg | 1996 | 394 | 37.09 | 1:15.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Solveig Lund | 1996 | 378 | 36.54 | 1:16.39 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Katja Lund Cliff | 1996 | 378 | 37.06 | 1:16.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 375 | 37.97 | 1:16.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 375 | 36.91 | 1:16.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Maren Mæhre | 1996 | 370 | 37.33 | 1:16.91 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 362 | 38.59 | 1:17.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Funch | 1995 | 336 | 39.34 | 1:19.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Nanna H Andersen | 1996 | 333 | 39.70 | 1:19.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Kirstine Feldinger | 1996 | 331 | 39.79 | 1:19.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Ovesen | 1996 | 325 | 38.67 | 1:20.35 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Julie Storgaard | 1996 | 323 | 39.78 | 1:20.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Ida Helene Hustad | 1996 | 307 | 39.52 | 1:21.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
27 | Silje I Øyen | 1995 | 272 | 41.06 | 1:25.26 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
28 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 265 | 42.05 | 1:26.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
29 | Line Hatting | 1996 | 246 | 43.35 | 1:28.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 224 | 45.00 | 1:30.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
31 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 211 | 44.86 | 1:32.78 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
32 | Julie Ottesen | 1996 | 210 | 44.62 | 1:32.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
33 | Amalie Vinther | 1995 | 182 | 47.42 | 1:37.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | DSQ | mere end 15m v/start | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 551 | 33.06 | 1:07.37 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 460 | 35.14 | 1:11.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hannah Skog | 1997 | 452 | 35.09 | 1:11.98 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Maren Sofie Aske | 1997 | 389 | 38.27 | 1:15.69 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Stine Mary Vissing | 1997 | 375 | 37.77 | 1:16.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rikke Glinvad | 1997 | 360 | 38.63 | 1:17.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura K. Westergaard | 1997 | 355 | 37.29 | 1:18.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Famestad | 1997 | 339 | 38.87 | 1:19.21 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Ida Køhl Berg | 1997 | 317 | 39.00 | 1:20.99 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Mai Rossau Noer | 1997 | 303 | 40.44 | 1:22.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 302 | 40.92 | 1:22.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Line Meldgaard | 1997 | 266 | 42.77 | 1:25.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Astrid Toft | 1997 | 255 | 42.18 | 1:27.10 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 237 | 44.11 | 1:29.21 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Hannah Ibsen | 1997 | 235 | 44.00 | 1:29.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Laura Christensen | 1997 | 212 | 44.27 | 1:32.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Karoline Nielsen | 1997 | 211 | 44.67 | 1:32.73 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Ingvardsen | 1997 | 209 | 45.11 | 1:33.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Malin Kristine Teisrud | 1997 | DSQ | svøm på mave v/75m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 451 | 35.35 | 1:12.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 404 | 36.53 | 1:14.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 393 | 37.96 | 1:15.38 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 375 | 37.82 | 1:16.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 339 | 38.72 | 1:19.22 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 331 | 38.56 | 1:19.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Stoebner | 1998 | 326 | 39.54 | 1:20.22 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Malene Tørnkvist | 1998 | 307 | 39.64 | 1:21.85 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 303 | 40.04 | 1:22.22 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
10 | Jannie Burmeister | 1998 | 301 | 39.69 | 1:22.39 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gry Nicolaisen | 1998 | 297 | 40.00 | 1:22.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 287 | 41.08 | 1:23.73 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 274 | 41.99 | 1:24.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Mikkelsen | 1998 | 273 | 41.60 | 1:25.14 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Opheim | 1998 | 262 | 42.26 | 1:26.27 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
16 | Ellen Jespersen | 1998 | 240 | 43.35 | 1:28.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Heidi Larsen | 1998 | 238 | 44.30 | 1:29.08 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
18 | Isabella Pedersen | 1998 | 233 | 45.41 | 1:29.77 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Martha Moeslund | 1998 | 229 | 43.47 | 1:30.30 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Louise Heiberg | 1998 | 186 | 46.09 | 1:36.74 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
21 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 171 | 48.65 | 1:39.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Camilla Undall-Behrend | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | 330 | 38.62 | 1:19.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 312 | 39.37 | 1:21.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 276 | 42.33 | 1:24.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Freja Bergmann | 1999 | 254 | 43.59 | 1:27.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 238 | 43.67 | 1:29.10 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 234 | 43.30 | 1:29.60 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 234 | 44.18 | 1:29.61 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 202 | 45.72 | 1:34.20 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
9 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 200 | 45.45 | 1:34.47 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Riisberg | 1999 | 185 | 47.32 | 1:36.95 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
11 | Maria Ottesen | 1999 | 176 | 47.62 | 1:38.61 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Gitta Nielsen | 1999 | 117 | 53.63 | 1:52.90 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | DSQ | ej fortsat bevæg 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Thy Antenneservice |
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.59.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 337 | 37.62 | 1:19.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 312 | 37.95 | 1:21.47 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Sandra Lendt | 2000 | 301 | 39.31 | 1:22.44 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | 231 | 43.67 | 1:30.05 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 218 | 45.82 | 1:31.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Mathiesen | 2000 | 206 | 46.54 | 1:33.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Engsig | 2000 | 186 | 47.29 | 1:36.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Julie Elefsen | 2000 | 185 | 45.75 | 1:36.87 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Maria Euström | 2000 | 181 | 47.79 | 1:37.58 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
10 | Elena Holmgaard | 2000 | 175 | 1:38.69 | 1:38.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rebecca Pallesen | 2000 | 173 | 48.61 | 1:39.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 170 | 48.98 | 1:39.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Emilia Nielsen | 2000 | 160 | 49.69 | 1:41.76 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | 101 | 55.59 | 1:58.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | DSQ | svøm på mave v25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Silje Mariell Madsen | 2000 | DSQ | ej forsat bev. /75m | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Karsten Schütt | 1991 | 627 | 28.37 | 1:00.77 | 1:33.94 | 2:07.51 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 552 | 29.76 | 1:03.95 | 1:38.99 | 2:13.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Knudsen | 1990 | 487 | 30.69 | 1:05.82 | 1:42.64 | 2:18.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 594 | 29.14 | 1:02.20 | 1:35.97 | 2:09.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 588 | 29.25 | 1:02.45 | 1:36.09 | 2:10.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Frandsen | 1994 | 508 | 30.42 | 1:05.60 | 1:41.18 | 2:16.70 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nicolas Nord | 1994 | 494 | 30.84 | 1:06.33 | 1:41.64 | 2:18.06 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mads Munk Sørensen | 1994 | 451 | 30.92 | 1:06.52 | 1:43.40 | 2:22.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 408 | 32.14 | 1:08.57 | 1:46.83 | 2:27.10 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Johan Nilsson | 1994 | DSQ | 1 hånd i vending 175 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 501 | 29.60 | 1:03.87 | 1:39.58 | 2:17.35 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 491 | 29.51 | 1:03.93 | 1:39.95 | 2:18.33 | |||
Poseidon | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 440 | 31.45 | 1:07.19 | 1:44.10 | 2:23.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 391 | 32.82 | 1:10.61 | 1:49.69 | 2:29.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Højberg | 1996 | 382 | 32.88 | 1:10.91 | 1:49.85 | 2:30.39 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Max Tellefsen | 1996 | 204 | 36.63 | 1:23.99 | 2:16.87 | 3:05.42 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Marc Ochsendorf | 1996 | 202 | 39.77 | 1:26.58 | 2:17.21 | 3:05.81 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simen Halse Larsen | 1997 | 370 | 32.97 | 1:12.07 | 1:51.72 | 2:31.93 | |||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
2 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 207 | 37.21 | 1:23.18 | 2:12.97 | 3:04.53 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Revision Limfjord |
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 02.00.09 2008 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jacob S. Madsen | 1998 | 274 | 36.15 | 1:19.21 | 2:03.30 | 2:47.92 | |||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
2 | Mats Andersen | 2000 | 213 | 40.77 | 1:28.94 | 2:16.32 | 3:02.69 | |||
Poseidon | ||||||||||
3 | Mathias Kær | 1999 | 97 | 52.95 | 1:55.54 | 2:57.52 | 3:57.22 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 657 | 31.72 | 1:06.86 | 1:42.83 | 2:18.95 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | 601 | 32.40 | 1:08.66 | 1:45.63 | 2:23.13 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Nelly Hansson | 1993 | 570 | 31.87 | 1:08.54 | 1:47.39 | 2:25.68 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 537 | 31.70 | 1:08.76 | 1:48.50 | 2:28.57 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 515 | 32.58 | 1:10.08 | 1:50.50 | 2:30.65 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Jensen | 1994 | 510 | 33.04 | 1:11.32 | 1:51.43 | 2:31.20 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Arberesha Veliqi | 1993 | 391 | 34.37 | 1:14.87 | 1:59.48 | 2:45.12 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Anna Krusell | 1994 | 369 | 37.68 | 1:21.66 | 2:05.08 | 2:48.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 585 | 32.39 | 1:09.07 | 1:46.74 | 2:24.45 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 572 | 32.48 | 1:09.25 | 1:47.39 | 2:25.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 562 | 32.66 | 1:10.72 | 1:48.19 | 2:26.40 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 497 | 34.04 | 1:12.61 | 1:52.06 | 2:32.47 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Blanch | 1996 | 490 | 34.20 | 1:12.24 | 1:52.31 | 2:33.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 485 | 33.03 | 1:12.20 | 1:52.99 | 2:33.73 | |||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 461 | 35.14 | 1:15.93 | 1:55.97 | 2:36.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 418 | 34.99 | 1:15.40 | 1:58.07 | 2:41.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 414 | 34.06 | 1:14.25 | 1:58.18 | 2:42.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 359 | 37.19 | 1:20.68 | 2:05.89 | 2:49.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katja Lund Cliff | 1996 | 323 | 38.09 | 1:23.81 | 2:11.01 | 2:56.02 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Tine Christensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 571 | 32.88 | 1:10.39 | 1:47.94 | 2:25.58 | |||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | 367 | 35.92 | 1:17.90 | 2:02.05 | 2:48.64 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
3 | Maja Jensen | 1997 | 305 | 38.99 | 1:24.85 | 2:12.73 | 2:59.51 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 278 | 41.29 | 1:28.30 | 2:16.91 | 3:05.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Jordan | 1997 | DNS | |||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Rasmussen | 1999 | 300 | 39.44 | 1:26.22 | 2:13.93 | 3:00.46 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 259 | 40.00 | 1:29.71 | 2:20.11 | 3:09.50 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Sara Nordenstam 1983 NTG 02.16.96 2000 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Smilla Lyhne | 2000 | 184 | 46.69 | 1:41.74 | 2:37.70 | 3:32.37 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | 107 | 55.90 | 2:02.04 | 3:09.11 | 4:14.22 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 611 | 30.84 | 1:05.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 601 | 31.34 | 1:05.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 545 | 31.87 | 1:08.10 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 497 | 32.78 | 1:10.21 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 438 | 34.55 | 1:13.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 378 | 35.55 | 1:16.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 595 | 31.38 | 1:06.13 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | 562 | 31.45 | 1:07.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 524 | 32.72 | 1:08.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anton Persson | 1994 | 498 | 32.99 | 1:10.14 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mads Larsen | 1994 | 471 | 32.92 | 1:11.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Gerrard | 1994 | 460 | 34.26 | 1:12.04 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 415 | 34.73 | 1:14.58 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Daniel Skauge | 1993 | 371 | 36.03 | 1:17.42 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Mads Hopff | 1993 | 352 | 36.40 | 1:18.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | 343 | 37.19 | 1:19.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Torfinn Truchs Erga | 1993 | 341 | 37.50 | 1:19.63 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Oscar Moen | 1994 | 282 | 40.34 | 1:24.85 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | 130 | 50.20 | 1:49.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 494 | 33.30 | 1:10.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | 441 | 34.84 | 1:13.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | 439 | 33.84 | 1:13.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | 424 | 34.79 | 1:14.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 415 | 34.48 | 1:14.57 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 403 | 35.74 | 1:15.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Winther | 1995 | 395 | 35.51 | 1:15.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michael R. Olesen | 1995 | 366 | 36.18 | 1:17.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 366 | 36.10 | 1:17.75 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sylvester Andersen | 1995 | 294 | 39.29 | 1:23.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 286 | 39.44 | 1:24.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 271 | 40.50 | 1:25.89 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Helman | 1996 | 386 | 36.18 | 1:16.36 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Kaafjord | 1996 | 378 | 36.80 | 1:16.93 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 351 | 36.65 | 1:18.82 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 338 | 37.97 | 1:19.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Jæger | 1996 | 338 | 37.56 | 1:19.83 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Lasse Munkholm | 1996 | 332 | 37.18 | 1:20.30 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Grønbo | 1996 | 299 | 38.92 | 1:23.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fredrik Hille | 1996 | 297 | 39.16 | 1:23.32 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Jeppe Skaftved | 1996 | 205 | 44.04 | 1:34.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 185 | 45.68 | 1:37.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 431 | 34.50 | 1:13.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ludwig Wemlén | 1997 | 421 | 34.79 | 1:14.18 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 367 | 37.52 | 1:17.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 347 | 37.31 | 1:19.14 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 339 | 38.35 | 1:19.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Hougesen | 1997 | 322 | 38.20 | 1:21.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Jacob Pedersen | 1997 | 305 | 38.60 | 1:22.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | 271 | 39.48 | 1:25.92 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 261 | 41.44 | 1:26.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 225 | 42.49 | 1:31.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Engsvang | 1997 | 167 | 48.71 | 1:40.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Mikkel Pedersen | 1997 | 102 | 53.98 | 1:58.97 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Hans Martin Aasheim | 1997 | DSQ | 1 hånd i vendig 100m | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Thisted Tømrer & Snedker |
Stævnerekord: Aleksander Hetland 1982 Bærumsvømmerne 01.00.89 2004 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 313 | 39.76 | 1:21.94 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jacob S. Madsen | 1998 | 280 | 39.67 | 1:25.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | 261 | 41.27 | 1:27.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Storgaard | 1998 | 231 | 43.71 | 1:30.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Christian Rasmussen | 1998 | 207 | 44.54 | 1:33.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Ludvig Lind | 1998 | 204 | 43.55 | 1:34.51 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | 177 | 46.65 | 1:39.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Malthe Gilkrog | 1998 | 176 | 45.17 | 1:39.15 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
9 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 150 | 50.63 | 1:44.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 147 | 49.51 | 1:45.46 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 139 | 50.64 | 1:47.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julian Sebastian S Klok | 1999 | 134 | 52.46 | 1:48.69 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Felix Glerup | 1999 | 124 | 51.44 | 1:51.40 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malthe Levisen | 2001 | 118 | 55.20 | 1:53.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Kristian Berthelsen | 1999 | 104 | 56.65 | 1:58.11 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Anders N Pedersen | 1999 | 102 | 55.02 | 1:58.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 76 | 1:00.92 | 2:11.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Dahl | 2000 | 75 | 1:03.10 | 2:11.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anders S. Nielsen | 2000 | 74 | 1:02.53 | 2:12.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Hadle Meyer Storevold | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | DSQ | 2 flyben i udsvøm | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Bech | 2000 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 631 | 34.74 | 1:13.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Philipsen | 1992 | 588 | 36.04 | 1:14.85 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma Jansson | 1994 | 582 | 35.44 | 1:15.11 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Pernille Juel | 1994 | 556 | 35.71 | 1:16.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nathalie Lindborg | 1991 | 553 | 35.44 | 1:16.38 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Helle Kjær | 1994 | 516 | 37.28 | 1:18.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Moth | 1994 | 477 | 38.28 | 1:20.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Lindborg | 1994 | 438 | 38.05 | 1:22.53 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Elin Hemby | 1994 | 428 | 39.13 | 1:23.18 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anna Fransson | 1993 | 420 | 38.85 | 1:23.75 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Iben Nielsen | 1994 | 406 | 40.53 | 1:24.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Kristin E Johnson | 1993 | 374 | 40.46 | 1:27.00 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Arberesha Veliqi | 1993 | 345 | 42.35 | 1:29.36 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 277 | 45.84 | 1:36.16 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Cecilie M. Pedersen | 1993 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hege Omdal | 1989 | DNS | |||||||
Oslo Idrettslag | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 609 | 35.34 | 1:13.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Pedersen | 1995 | 588 | 35.59 | 1:14.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 569 | 36.05 | 1:15.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | 562 | 36.19 | 1:15.99 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 547 | 36.26 | 1:16.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Thorstensen | 1996 | 545 | 36.58 | 1:16.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Ida Gutlic | 1996 | 530 | 36.40 | 1:17.46 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 523 | 36.45 | 1:17.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Guro Aas | 1996 | 514 | 36.88 | 1:18.27 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 500 | 37.19 | 1:19.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 488 | 37.67 | 1:19.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 476 | 38.05 | 1:20.33 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Signe B. Thomasen | 1996 | 473 | 38.01 | 1:20.50 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ina A. Steinsland | 1996 | 448 | 38.92 | 1:21.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Maja Lundström | 1995 | 434 | 38.88 | 1:22.79 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 431 | 39.11 | 1:23.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Hanna Hinderup | 1996 | 372 | 40.27 | 1:27.21 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Ine Emilie Rist Jensen | 1996 | 369 | 41.74 | 1:27.42 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
19 | Solveig Lund | 1996 | 361 | 41.40 | 1:28.07 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 359 | 41.72 | 1:28.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Cecilie Schmidt | 1995 | 352 | 41.37 | 1:28.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silje I Øyen | 1995 | 326 | 42.55 | 1:31.07 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
23 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 326 | 42.92 | 1:31.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Nanna Ovesen | 1996 | 295 | 42.95 | 1:34.18 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 288 | 44.49 | 1:34.93 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
26 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 285 | 45.96 | 1:35.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Nanna H Andersen | 1996 | 280 | 45.23 | 1:35.88 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
28 | Ida Helene Hustad | 1996 | 262 | 46.21 | 1:37.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
29 | Julie Ottesen | 1996 | 226 | 49.41 | 1:43.00 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
30 | Amalie Vinther | 1995 | 194 | 51.04 | 1:48.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 516 | 37.11 | 1:18.15 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Julie Levisen | 1997 | 488 | 37.75 | 1:19.66 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | 456 | 38.21 | 1:21.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emma Nørgaard | 1997 | 414 | 39.99 | 1:24.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Malvik | 1997 | 410 | 40.19 | 1:24.42 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Cecilia Laursen | 1997 | 399 | 40.52 | 1:25.16 | |||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Amalie Østrup | 1997 | 366 | 42.42 | 1:27.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 364 | 41.56 | 1:27.80 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 345 | 42.73 | 1:29.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Silje Skogli | 1997 | 313 | 44.04 | 1:32.31 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ida Køhl Berg | 1997 | 311 | 44.16 | 1:32.50 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 311 | 44.05 | 1:32.54 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mai Rossau Noer | 1997 | 291 | 44.76 | 1:34.67 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 267 | 46.14 | 1:37.34 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
15 | Hannah Ibsen | 1997 | 253 | 46.97 | 1:39.16 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Maria Ingvardsen | 1997 | 234 | 48.78 | 1:41.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Laura Christensen | 1997 | 226 | 48.80 | 1:42.86 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
18 | Line Meldgaard | 1997 | 219 | 49.49 | 1:44.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Karoline Nielsen | 1997 | 175 | 53.25 | 1:52.01 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ingrid Svan Kjær | 1998 | 521 | 37.00 | 1:17.91 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 425 | 39.75 | 1:23.39 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 382 | 41.00 | 1:26.45 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 364 | 40.99 | 1:27.84 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 362 | 40.82 | 1:27.99 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 327 | 43.45 | 1:31.03 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 307 | 44.35 | 1:32.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Caroline Birkeland | 1998 | 251 | 47.86 | 1:39.38 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
9 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 240 | 48.03 | 1:40.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Martha Moeslund | 1998 | 237 | 48.93 | 1:41.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Ida Mikkelsen | 1998 | 223 | 49.34 | 1:43.39 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Ragnarsdottir | 1998 | 212 | 50.68 | 1:45.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Camilla Undall-Behrend | 1998 | 206 | 49.47 | 1:46.24 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 384 | 41.39 | 1:26.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 382 | 41.22 | 1:26.40 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 363 | 41.58 | 1:27.93 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 327 | 43.32 | 1:31.02 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | 302 | 44.77 | 1:33.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Millie Famestad | 1999 | 282 | 46.08 | 1:35.66 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Mathilde Hedemand | 1999 | 273 | 46.31 | 1:36.71 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | 271 | 45.41 | 1:36.86 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 244 | 46.30 | 1:40.34 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ingrid Elise Volden | 1999 | 240 | 47.24 | 1:40.90 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Sofie Poulsen | 1999 | 233 | 48.19 | 1:41.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Kjeldgaard Larsen | 1999 | 192 | 52.24 | 1:48.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johanna Lundqvist | 1999 | 191 | 51.93 | 1:48.80 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | 175 | 52.40 | 1:52.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Ottesen | 1999 | 173 | 53.00 | 1:52.60 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gitta Nielsen | 1999 | 152 | 57.06 | 1:57.59 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Freja Bergmann | 1999 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Lendt | 2000 | 440 | 38.28 | 1:22.43 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | 337 | 42.18 | 1:30.08 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | 305 | 44.10 | 1:33.11 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
4 | Julie Elefsen | 2000 | 278 | 44.55 | 1:36.08 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Matilde Snitgaard | 2000 | 271 | 46.93 | 1:36.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | 233 | 48.53 | 1:41.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elena Holmgaard | 2000 | 215 | 50.38 | 1:44.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 210 | 50.36 | 1:45.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebecca Pallesen | 2000 | 210 | 50.71 | 1:45.54 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | Louise Sørensen | 2000 | 188 | 52.78 | 1:49.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michelle Pedersen | 2000 | 187 | 51.93 | 1:49.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Julia Frederiksen | 2001 | 164 | 54.71 | 1:54.58 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Tømmergården |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg 2 Elite Svøm Esbjerg 03.30.24 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:31.33 | ||||||
Martin Terp Olesen | 1994 | 26.17 | 53.53 | 53.53 | ||||||
Martin Sander Pedersen | 1992 | 25.48 | 53.97 | 1:47.50 | ||||||
Sørin Martin Johannessen | 1991 | 25.51 | 53.23 | 2:40.73 | ||||||
Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 24.00 | 50.60 | 3:31.33 | ||||||
2 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:32.55 | ||||||
Mads Christensen | 1994 | 26.32 | 54.25 | 54.25 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 26.11 | 53.74 | 1:47.99 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 24.89 | 53.07 | 2:41.06 | ||||||
Anders Møller | 1991 | 24.47 | 51.49 | 3:32.55 | ||||||
3 | Aalborg Herrer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:33.17 | ||||||
Lasse Schrøder Jakobsen | 1993 | 26.50 | 54.96 | 54.96 | ||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.22 | 52.42 | 1:47.38 | ||||||
Daniel Svane Halkjær | 1991 | 25.15 | 52.85 | 2:40.23 | ||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 24.83 | 52.94 | 3:33.17 | ||||||
4 | Elite Svøm Esbjerg 3 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:38.61 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 26.57 | 55.48 | 55.48 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 26.25 | 54.38 | 1:49.86 | ||||||
Peter Lund Hansen | 1992 | 25.78 | 54.06 | 2:43.92 | ||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.87 | 54.69 | 3:38.61 | ||||||
5 | Agf Herrer | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:40.41 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 26.59 | 54.97 | 54.97 | ||||||
Christoffer Ravn | 1992 | 26.24 | 56.64 | 1:51.61 | ||||||
Mads Andersen | 1990 | 26.26 | 54.84 | 2:46.45 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 26.03 | 53.96 | 3:40.41 | ||||||
6 | Aalborg Herrer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 3:42.75 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 26.96 | 55.95 | 55.95 | ||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 26.76 | 55.73 | 1:51.68 | ||||||
Mads Munk Sørensen | 1994 | 26.06 | 55.93 | 2:47.61 | ||||||
Mads Larsen | 1994 | 26.00 | 55.14 | 3:42.75 | ||||||
7 | Elverum Sv G1 Sr | 0 | Elverum Svømming | 3:48.08 | ||||||
Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 27.30 | 57.10 | 57.10 | ||||||
Lars Rugsveen | 1994 | 26.74 | 56.58 | 1:53.68 | ||||||
Martin B. Lund | 1992 | 27.44 | 57.75 | 2:51.43 | ||||||
Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 27.13 | 56.65 | 3:48.08 | ||||||
8 | Mkk 1 Herrar . | 1987 | Malmø Kappsimningsklubb | 3:51.70 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 27.90 | 57.72 | 57.72 | ||||||
Anton Fransson | 1996 | 26.05 | 55.40 | 1:53.12 | ||||||
Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 28.26 | 59.41 | 2:52.53 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 27.99 | 59.17 | 3:51.70 | ||||||
9 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:52.72 | ||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.19 | 58.29 | 58.29 | ||||||
Mads Hopff | 1993 | 28.21 | 58.96 | 1:57.25 | ||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 28.05 | 58.89 | 2:56.14 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 27.00 | 56.58 | 3:52.72 | ||||||
10 | Silkeborg Herrer 1 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 3:53.70 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 28.68 | 1:00.63 | 1:00.63 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 27.72 | 59.15 | 1:59.78 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 27.59 | 57.34 | 2:57.12 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 26.88 | 56.58 | 3:53.70 | ||||||
11 | S68 Hjørring Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 3:54.75 | ||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 28.01 | 58.13 | 58.13 | ||||||
Michael R. Olesen | 1995 | 26.75 | 56.31 | 1:54.44 | ||||||
Max Tellefsen | 1996 | 28.36 | 59.34 | 2:53.78 | ||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 28.93 | 1:00.97 | 3:54.75 | ||||||
12 | Kristiansand Sa G1 Jr. | 0 | Kristiansand Svømmeallianse | 3:59.19 | ||||||
Øystein Jørgensen | 1993 | 27.42 | 57.34 | 57.34 | ||||||
Daniel Skauge | 1993 | 28.49 | 1:00.31 | 1:57.65 | ||||||
Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 28.30 | 59.67 | 2:57.32 | ||||||
Nicolai Gerrard | 1994 | 28.87 | 1:01.87 | 3:59.19 | ||||||
13 | Aalborg Herrer 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:03.25 | ||||||
Jens Bach | 1997 | 28.54 | 1:00.12 | 1:00.12 | ||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 30.11 | 1:03.35 | 2:03.47 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 29.00 | 1:00.59 | 3:04.06 | ||||||
Kasper Sørensen | 1994 | 28.18 | 59.19 | 4:03.25 | ||||||
14 | Aalborg Herrer 4 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:09.06 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 28.97 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 29.89 | 1:02.06 | 2:02.41 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 29.48 | 1:00.89 | 3:03.30 | ||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 31.32 | 1:05.76 | 4:09.06 | ||||||
15 | Silkeborg Herrer 2 | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 4:10.99 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 29.19 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 28.86 | 1:01.96 | 2:03.63 | ||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 30.06 | 1:02.76 | 3:06.39 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 31.08 | 1:04.60 | 4:10.99 | ||||||
16 | Thisted Drenge 1 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 4:11.79 | ||||||
Jacob Pedersen | 1997 | 28.74 | 59.91 | 59.91 | ||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 32.01 | 1:06.26 | 2:06.17 | ||||||
Mathias F. Nielsen | 1995 | 28.64 | 59.50 | 3:05.67 | ||||||
Michael Kjær | 1995 | 30.36 | 1:06.12 | 4:11.79 | ||||||
17 | Thisted Drenge 2 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 4:31.18 | ||||||
Peter Birk | 1996 | 31.52 | 1:07.07 | 1:07.07 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 31.38 | 1:06.16 | 2:13.23 | ||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 32.92 | 1:08.73 | 3:21.96 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 32.79 | 1:09.22 | 4:31.18 | ||||||
18 | Thisted Drenge 3 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 4:57.38 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.31 | 1:12.26 | 1:12.26 | ||||||
Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 33.78 | 1:11.78 | 2:24.04 | ||||||
Vitus Mathiasen | 1996 | 35.85 | 1:14.25 | 3:38.29 | ||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 36.52 | 1:19.09 | 4:57.38 | ||||||
19 | Kristiansand Sa G2 Jr. | 0 | Kristiansand Svømmeallianse | 5:30.48 | ||||||
Simen Halse Larsen | 1997 | 30.32 | 1:03.49 | 1:03.49 | ||||||
Julian Sebastian S Klok | 1999 | 41.22 | 1:29.17 | 2:32.66 | ||||||
Thomas Hille | 1998 | 41.19 | 1:28.66 | 4:01.32 | ||||||
Hadle Meyer Storevold | 1999 | 43.11 | 1:29.16 | 5:30.48 | ||||||
20 | Thisted Drenge 4 | 1996 | Thisted Svømmeklub | 6:51.77 | ||||||
Oliver Bech | 2000 | 47.81 | 1:44.47 | 1:44.47 | ||||||
Alexander Dahl | 2000 | 43.74 | 1:32.11 | 3:16.58 | ||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | 1:38.39 | 4:54.97 | |||||||
Anders S. Nielsen | 2000 | 52.91 | 1:56.80 | 6:51.77 | ||||||
- | Elverum Sv G2 Jr | 0 | Elverum Svømming | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Elite Svøm Esbjerg Elite Svøm Esbjerg 03.51.57 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 3:53.07 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 27.43 | 56.79 | 56.79 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 27.92 | 59.17 | 1:55.96 | ||||||
Amalie Emma Thomsen | 1994 | 28.00 | 58.90 | 2:54.86 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 27.40 | 58.21 | 3:53.07 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:00.99 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 29.98 | 1:01.70 | 1:01.70 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.68 | 59.90 | 2:01.60 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 29.05 | 1:00.44 | 3:02.04 | ||||||
Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 27.98 | 58.95 | 4:00.99 | ||||||
3 | Elite Svøm Esbjerg 2 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 4:01.20 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 29.35 | 1:00.91 | 1:00.91 | ||||||
Marie Philipsen | 1992 | 29.76 | 1:02.47 | 2:03.38 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 29.19 | 59.89 | 3:03.27 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 27.62 | 57.93 | 4:01.20 | ||||||
4 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:05.50 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 29.75 | 1:02.06 | 1:02.06 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.74 | 1:01.90 | 2:03.96 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 28.76 | 1:00.68 | 3:04.64 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 29.28 | 1:00.86 | 4:05.50 | ||||||
5 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 4:08.43 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 30.30 | 1:03.61 | 1:03.61 | ||||||
Louise Frederiksen | 1995 | 29.44 | 1:01.11 | 2:04.72 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 29.62 | 1:02.42 | 3:07.14 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 29.24 | 1:01.29 | 4:08.43 | ||||||
6 | Aalborg Damer 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:11.56 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 30.92 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 30.81 | 1:05.07 | 2:08.90 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 29.32 | 1:02.58 | 3:11.48 | ||||||
Lise L. Nielsen | 1996 | 28.78 | 1:00.08 | 4:11.56 | ||||||
7 | Vågsbygd J1 | 0 | Vågsbygd SLK | 4:15.29 | ||||||
Amalie Thorstensen | 1996 | 30.18 | 1:02.20 | 1:02.20 | ||||||
Sofie Reisænen | 1997 | 31.40 | 1:05.17 | 2:07.37 | ||||||
Guro Aas | 1996 | 30.43 | 1:03.80 | 3:11.17 | ||||||
Elise Fjeldstad | 1995 | 30.33 | 1:04.12 | 4:15.29 | ||||||
8 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:23.54 | ||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 31.18 | 1:06.13 | 1:06.13 | ||||||
Camilla Madsen | 1997 | 31.76 | 1:06.80 | 2:12.93 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.96 | 1:04.92 | 3:17.85 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 30.85 | 1:05.69 | 4:23.54 | ||||||
9 | Kristiansand Sa J1 Jr. | 0 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:24.02 | ||||||
Emilie Valand Sørensen | 1994 | 30.41 | 1:04.39 | 1:04.39 | ||||||
Sara Stoebner | 1998 | 32.94 | 1:08.93 | 2:13.32 | ||||||
Tiril Rist Jensen | 1994 | 30.88 | 1:05.12 | 3:18.44 | ||||||
Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 30.99 | 1:05.58 | 4:24.02 | ||||||
10 | S68 Hjørring 1 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:25.77 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 32.15 | 1:07.19 | 1:07.19 | ||||||
Celine Drivsholm | 1996 | 33.15 | 1:07.74 | 2:14.93 | ||||||
Anne Tollerup | 1998 | 33.96 | 1:08.45 | 3:23.38 | ||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 29.45 | 1:02.39 | 4:25.77 | ||||||
11 | Vågsbygd J2 | 0 | Vågsbygd SLK | 4:27.98 | ||||||
Maren Sofie Aske | 1997 | 31.95 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Maren Mæhre | 1996 | 31.63 | 1:07.24 | 2:13.93 | ||||||
Ina A. Steinsland | 1996 | 32.01 | 1:07.91 | 3:21.84 | ||||||
Rebecca Grindland Ege | 1998 | 31.42 | 1:06.14 | 4:27.98 | ||||||
12 | Elverum Sv J1 Jr | 0 | Elverum Svømming | 4:29.28 | ||||||
Oona Ovesen | 1992 | 30.29 | 1:03.20 | 1:03.20 | ||||||
Vilde Bjørnebye | 1995 | 31.33 | 1:06.10 | 2:09.30 | ||||||
Kristin E Johnson | 1993 | 32.39 | 1:08.60 | 3:17.90 | ||||||
Nanna Ovesen | 1996 | 32.78 | 1:11.38 | 4:29.28 | ||||||
13 | Thisted Piger 1 | 1994 | Thisted Svømmeklub | 4:35.14 | ||||||
Maria Søe Beith | 1996 | 30.56 | 1:03.18 | 1:03.18 | ||||||
Helle Kjær | 1994 | 32.94 | 1:08.93 | 2:12.11 | ||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | 33.69 | 1:10.24 | 3:22.35 | ||||||
Anne-Mette Pedersen | 1998 | 34.29 | 1:12.79 | 4:35.14 | ||||||
14 | Aalborg Damer 4 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 4:38.12 | ||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 35.02 | 1:13.87 | 1:13.87 | ||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 32.39 | 1:08.54 | 2:22.41 | ||||||
Tine Christensen | 1996 | 33.02 | 1:09.67 | 3:32.08 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 31.57 | 1:06.04 | 4:38.12 | ||||||
15 | Smut Damer | 1993 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 4:45.80 | ||||||
Julie Levisen | 1997 | 30.06 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Janni Bach | 1994 | 34.91 | 1:13.13 | 2:16.96 | ||||||
Pernille Rytter | 1994 | 32.32 | 1:08.97 | 3:25.93 | ||||||
Anne-Mette Andersen | 1993 | 36.98 | 1:19.87 | 4:45.80 | ||||||
16 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:47.18 | ||||||
Laura Funch | 1995 | 32.14 | 1:06.74 | 1:06.74 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 34.13 | 1:12.76 | 2:19.50 | ||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 35.51 | 1:13.83 | 3:33.33 | ||||||
Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 35.13 | 1:13.85 | 4:47.18 | ||||||
17 | Kristiansand Sa J2 Jr. | 0 | Kristiansand Svømmeallianse | 4:47.96 | ||||||
Malene Tørnkvist | 1998 | 32.53 | 1:08.37 | 1:08.37 | ||||||
Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | 34.61 | 1:13.67 | 2:22.04 | ||||||
Heidi Larsen | 1998 | 35.46 | 1:14.02 | 3:36.06 | ||||||
Caroline Birkeland | 1998 | 35.45 | 1:11.90 | 4:47.96 | ||||||
18 | S68 Hjørring 2 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 4:51.77 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 33.45 | 1:09.71 | 1:09.71 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 35.72 | 1:16.61 | 2:26.32 | ||||||
Julie Storgaard | 1996 | 34.97 | 1:12.63 | 3:38.95 | ||||||
Emma Marie Amdisen | 1997 | 34.93 | 1:12.82 | 4:51.77 | ||||||
19 | Elverum Sv J2 Jr | 0 | Elverum Svømming | 4:56.99 | ||||||
Ine Famestad | 1997 | 34.41 | 1:12.86 | 1:12.86 | ||||||
Ida Køhl Berg | 1997 | 36.35 | 1:16.72 | 2:29.58 | ||||||
Ida Jordan | 1997 | 34.87 | 1:13.99 | 3:43.57 | ||||||
Silje Skogli | 1997 | 34.60 | 1:13.42 | 4:56.99 | ||||||
20 | S68 Hjørring 3 Hjørring | 0 | Svømmeklubben S 68 | 5:16.14 | ||||||
Alberte R. Sørensen | 1996 | 37.66 | 1:18.45 | 1:18.45 | ||||||
Line Meldgaard | 1997 | 38.93 | 1:22.51 | 2:40.96 | ||||||
Astrid Toft | 1997 | 36.32 | 1:16.27 | 3:57.23 | ||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 38.54 | 1:18.91 | 5:16.14 | ||||||
21 | Skagen 1 Damer | 1998 | Skagen Svømmeklub | 5:27.76 | ||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 36.79 | 1:16.45 | 1:16.45 | ||||||
Maria Ottesen | 1999 | 43.02 | 1:32.15 | 2:48.60 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 41.76 | 1:25.97 | 4:14.57 | ||||||
Ida Mikkelsen | 1998 | 34.67 | 1:13.19 | 5:27.76 | ||||||
22 | Thisted Piger 2 | 1994 | Thisted Svømmeklub | 5:27.99 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 36.01 | 1:16.91 | 1:16.91 | ||||||
Amalie Vinther | 1995 | 36.63 | 1:16.25 | 2:33.16 | ||||||
Sofie Poulsen | 1999 | 42.16 | 1:28.44 | 4:01.60 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 1:26.39 | 5:27.99 | |||||||
23 | Thisted Piger 3 | 1994 | Thisted Svømmeklub | 5:51.38 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 43.82 | 1:34.40 | 1:34.40 | ||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 40.60 | 1:23.98 | 2:58.38 | ||||||
Anna Mathiesen | 2000 | 40.91 | 1:26.26 | 4:24.64 | ||||||
Louise Sørensen | 2000 | 42.05 | 1:26.74 | 5:51.38 | ||||||
- | Agf Damer | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1. svømmer forkert | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |