2020-11-01   02:48:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Thisted Cup 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 111 år 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 
Løbssponsor: DLG Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  West Swim Esbjerg    26.48        57.99   
Anders Møller  1991  Swim Team Esbjerg    26.79        58.98   
Johan Bengtsson  1991  Malmö Kappsimningsklubb    27.55        59.20   
Karsten Schütt  1991  West Swim Esbjerg    28.07        1:00.64   
Tonni Kristensen  1992  Herning Svømmeklub    27.80        1:01.62   
Jonas Kirkeberg Jostad  1992  Hamar IL    29.21        1:02.46   
Gunnar V. Skirbekk  1991  Elverum Svømming    29.47        1:02.74   
Martin Sander Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    29.40        1:03.55   
Casper Iversen  1991  Herning Svømmeklub    28.77        1:03.73   
10  Mads Andersen  1990  Agfs Svømmeafdeling    30.13        1:04.05   
11  Martin B. Lund  1992  Elverum Svømming    30.07        1:04.88   
12  Peter Lund Hansen  1992  Swim Team Esbjerg    29.40        1:04.96   
13  Dennis Skov Gravsen  1991  Holstebro Svømme Club    32.44        1:08.04   
14  Jonas Nikolajsen  1992  Horsens Svømmeklub    33.03        1:11.79   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 
Løbssponsor: DLG Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Terp Olesen  1994  Swim Team Esbjerg    27.53        59.79   
Mads Christensen  1994  West Swim Esbjerg    27.51        59.84   
Lasse Thor Carstensen  1994  Aalborg Svømmeklub    28.24        1:01.25   
Sebastian Strandberg  1994  Aalborg Svømmeklub    27.73        1:01.91   
Lasse Schrøder Jakobsen  1993  Aalborg Svømmeklub    28.46        1:02.11   
Kasper Fiil Frandsen  1994  Agfs Svømmeafdeling    28.41        1:02.37   
Martin Nilsson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    27.84        1:02.41   
Jesper Gemke  1993  Agfs Svømmeafdeling    29.99        1:03.58   
David Schön-Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    28.65        1:03.97   
10  Mads Larsen  1994  Aalborg Svømmeklub    30.22        1:04.12   
11  Henrik Rathschau Sørensen  1993  West Swim Esbjerg    29.75        1:04.23   
12  Mads Munk Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub    29.61        1:04.87   
13  Mads Hopff  1993  Holstebro Svømme Club    30.06        1:04.92   
14  Rene Kølbæk Laursen  1993  Holstebro Svømme Club    29.52        1:05.22   
15  Steffen L. Nielsen  1993  Aalborg Svømmeklub    30.68        1:05.57   
16  Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb    29.91        1:07.21   
17  Øystein Jørgensen  1993  Kristiansand Svømmeallianse    1:07.50        1:07.50   
18  Ingvar V. Skirbekk  1993  Elverum Svømming    32.29        1:07.63   
19  Jacob Sloth Thomsen  1994  Holstebro Svømme Club    30.51        1:07.92   
20  Klaus Christensen  1993  Svømmeklubben SMUT Terndrup    31.38        1:08.13   
21  Jostein Dalshov Kringlen  1994  Kristiansand Svømmeallianse    30.79        1:08.44   
22  Lasse Meineche  1994  Herning Svømmeklub    32.58        1:08.69   
23  Kasper Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub    31.30        1:10.22   
24  Nicolai Gerrard  1994  Kristiansand Svømmeallianse    34.36        1:11.02   
25  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub    43.39        1:33.24   
Thomas S. Hansen  1993  Silkeborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 16 år 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 
Løbssponsor: DLG Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eirik Nielsen  1995  Poseidon    28.73        1:01.25   
Michael R. Olesen  1995  Svømmeklubben S 68    27.99        1:04.11   
Kasper Lousdal Nielsen  1995  Aalborg Svømmeklub    30.09        1:04.56   
Casper Buan Helgesen  1995  Poseidon    32.50        1:07.40   
Ole Christiansen  1995  Poseidon    30.83        1:07.95   
Kasper Winther  1995  Silkeborg Svømmeklub    32.90        1:08.66   
Mathias F. Nielsen  1995  Thisted Svømmeklub    32.92        1:08.77   
Jonas Vilhelmsen  1995  Aalborg Svømmeklub    31.91        1:09.31   
Lars Broby Foss  1995  Grimstad Svømmeklubb    31.97        1:10.59   
10  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    33.79        1:14.32   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 
Løbssponsor: DLG Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anton Fransson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    31.76        1:04.87   
Mathias Beck  1996  Silkeborg Svømmeklub    31.32        1:06.48   
Simon L. Knudsen  1996  Thisted Svømmeklub    30.46        1:07.34   
Tobias M. Kristensen  1996  Struer Svømmeklub    31.75        1:10.28   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    33.08        1:10.80   
Fredrik Hille  1996  Vågsbygd SLK    32.19        1:12.16   
Casper Trier Jensen  1996  Struer Svømmeklub    33.88        1:12.78   
Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68    34.20        1:13.11   
Ralf Fagerstrøm  1996  Aabybro Idrætsforening    33.14        1:13.88   
10  Jakob Helman  1996  Malmö Kappsimningsklubb    35.39        1:14.09   
11  Andreas Kaafjord  1996  Vågsbygd SLK    34.83        1:14.93   
12  Christian Rytter Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub    35.38        1:16.11   
13  Martin Fuglesang  1996  Elverum Svømming    33.61        1:16.12   
14  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    35.27        1:16.37   
15  Marc Ochsendorf  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup    39.21        1:20.29   
16  Alexander Lennø  1996  Aabybro Idrætsforening    36.49        1:20.43   
17  Mikkel Emil Ljungberg  1996  Thisted Svømmeklub    39.26        1:22.14   
18  Jeppe Skaftved  1996  Svømmeklubben Nord    38.97        1:24.30   
Morten Jæger  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DSQ  ryg svøm 3 skifte 
Vitus Mathiasen  1996  Thisted Svømmeklub            DSQ  1 hånd i brystvend 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 14 år 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 
Løbssponsor: DLG Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    32.08        1:09.51   
Jacob Pedersen  1997  Thisted Svømmeklub    33.92        1:10.37   
Jens Bach  1997  Aalborg Svømmeklub    31.96        1:10.55   
Jannik Skov  1997  Aalborg Svømmeklub    33.53        1:10.64   
Alex Terp  1997  Struer Svømmeklub    33.12        1:11.34   
Ulrik Rasch Bakke  1997  Elverum Svømming    32.76        1:12.07   
Simen Halse Larsen  1997  Kristiansand Svømmeallianse    31.97        1:12.98   
Jens N. Nielsen  1997  Silkeborg Svømmeklub    34.33        1:14.25   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub    35.85        1:16.70   
10  Anekkash Derasakayam  1997  Struer Svømmeklub    35.39        1:16.77   
11  Emil Hjermitslev  1997  Svømmeklubben Nord    34.26        1:16.82   
12  Emil Hougesen  1997  Svømmeklubben SMUT Terndrup    38.28        1:18.46   
13  Hans Martin Aasheim  1997  Elverum Svømming    36.51        1:20.42   
14  Michael Mouridtsen  1997  Hobro Svømmeklub    45.18        1:46.08   
Håkon B Lund  1997  Elverum Svømming            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre 
Stævnerekord: Chris Christensen 1988 West Swim 00.55.94 2009 
Løbssponsor: DLG Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eric Hinderup  1998  Malmö Kappsimningsklubb    31.18        1:08.29   
Michael Terp Olesen  1999  Struer Svømmeklub    32.85        1:12.82   
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    34.19        1:14.59   
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening    35.32        1:15.62   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    35.41        1:15.79   
Mats Andersen  2000  Poseidon    36.99        1:20.61   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    38.34        1:20.79   
Daniel Pallesen  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup    38.99        1:21.58   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord    37.67        1:21.87   
10  Emil Bonderup  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup    37.69        1:24.97   
11  Lars Hallberg  2001  Föreningen Trelleborg Kappsim    41.20        1:31.41   
12  Jan Emil Ask Benham  1999  Vågsbygd SLK    41.40        1:32.20   
13  Mathias Kær  1999  Struer Svømmeklub    45.75        1:33.87   
14  Julian Sebastian S Klok  1999  Kristiansand Svømmeallianse    47.85        1:38.60   
15  Hadle Meyer Storevold  1999  Kristiansand Svømmeallianse    48.64        1:40.06   
16  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68    46.73        1:40.86   
17  Mark Jensby Madsen  1999  Thisted Svømmeklub    50.82        1:41.67   
18  Frederik Peter Bager  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup    52.75        1:43.20   
19  Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    50.39        1:43.48   
20  Thomas Hille  1998  Kristiansand Svømmeallianse    52.72        1:48.13   
21  Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub    51.37        1:48.68   
22  Alexander Dahl  2000  Thisted Svømmeklub    55.04        1:51.74   
Christian Olsen  1998  Hobro Svømmeklub            DNF   
Anders S. Nielsen  2000  Thisted Svømmeklub            DSQ  crawl i bryst v/ven 
Anton Cornelius Tolfsen  1998  Vågsbygd SLK            DSQ  svøm på maven v ryg 
Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DSQ  tyvstart 
Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub            DSQ  Svøm på maven v ryg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:32 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:20   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre 
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 
Løbssponsor: Dolle 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994    720  29.27        1:04.42   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Nathalie Lindborg  1991    698  29.92        1:05.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Linnéa Olsson  1994    674  29.38        1:05.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Pernille Larsen  1992    667  29.43        1:06.07   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Mathilde Pugholm Hvid  1990    641  30.33        1:06.96   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Louise B. Dalgaard  1990    607  32.28        1:08.20   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anna Fransson  1993    579  31.44        1:09.29   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Frida Börnfors  1994    577  31.29        1:09.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Camilla Rasmussen  1991    571  32.14        1:09.61   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Pernille Moth  1994    564  32.44        1:09.90   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  Oona Ovesen  1992    554  32.07        1:10.29   
  Elverum Svømming                   
                     
12  Nanna Lunding  1991    538  32.98        1:10.98   
  Herning Svømmeklub                   
                     
13  Cecilie Jensen  1994    519  32.67        1:11.87   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
14  Louise Østergaard Vinther  1994    493  33.64        1:13.09   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Cecilie M. Pedersen  1993    486  35.18        1:13.46   
  West Swim Esbjerg                   
                     
16  Helle Kjær  1994    479  35.23        1:13.80   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
17  Emilie Valand Sørensen  1994    466  32.96        1:14.47   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
18  Hanne Sofie Lundevold Nil  1994    466  33.92        1:14.49   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
19  Cecilie Termøhlen  1993    446  36.31        1:15.57   
  Herning Svømmeklub                   
                     
20  Hege Omdal  1989    441  35.09        1:15.86   
  Oslo Idrettslag                   
                     
21  Anna Krusell  1994    440  35.13        1:15.90   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
22  Arberesha Veliqi  1993    413  35.92        1:17.56   
  Vågsbygd SLK                   
                     
23  Kristin E Johnson  1993    374  36.60        1:20.17   
  Elverum Svømming                   
                     
24  Julijanne Finmark  1994    362  36.72        1:20.98   
  Poseidon                   
                     
25  Janni Bach  1994    307  38.69        1:25.63   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
26  Malin Jönsson  1990    235  44.03        1:33.60   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Iben Nielsen  1994              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Tasha Mac Brayd  1993              DSQ  2 armtag u/vand 50 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 
Løbssponsor: Dolle 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sidse Kehlet  1996    722  30.89        1:04.35   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Ida Gutlic  1996    618  30.72        1:07.80   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Amalie Thorstensen  1996    616  31.69        1:07.86   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Ghita Kobbelgaard  1995    605  32.38        1:08.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Pernille Rasmussen  1996    600  30.80        1:08.44   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Cecilie Hansen  1995    598  30.83        1:08.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Søe Beith  1996    588  31.71        1:08.94   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Louise Frederiksen  1995    552  31.65        1:10.37   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Asta Blanch  1996    552  32.37        1:10.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Sara-Louise Pedersen  1996    545  33.26        1:10.70   
  Poseidon                   
                     
11  Marte Stamland  1996    529  31.78        1:11.40   
  Poseidon                   
                     
12  Cecilie Bjerg  1996    526  33.90        1:11.54   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Vilde Bjørnebye  1995    509  35.09        1:12.30   
  Elverum Svømming                   
                     
14  Frederikke Elkjær  1996    508  34.32        1:12.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
15  Katja Lund Cliff  1996    504  33.47        1:12.56   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Ida Vardinhus-Nielsen  1996    463  34.57        1:14.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Elise Fjeldstad  1995    461  34.03        1:14.75   
  Vågsbygd SLK                   
                     
18  Rebekka R. Andersen  1996    452  34.57        1:15.21   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
19  Marlene Jessing Larsen  1996    451  34.10        1:15.32   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
20  Ina A. Steinsland  1996    449  36.20        1:15.38   
  Vågsbygd SLK                   
                     
21  Celine Drivsholm  1996    441  35.67        1:15.84   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
22  Cecilie Schmidt  1995    423  35.87        1:16.93   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
23  Sisse Sørensen  1996    415  36.25        1:17.40   
  Herning Svømmeklub                   
                     
24  Anne Sofie J. Brund  1995    411  35.47        1:17.67   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Camilla Svane  1995    407  35.83        1:17.92   
  Herning Svømmeklub                   
                     
26  Ine Emilie Rist Jensen  1996    397  37.54        1:18.56   
  Lillesand IL                   
                     
27  Maren Mæhre  1996    396  36.01        1:18.63   
  Vågsbygd SLK                   
                     
28  Solveig Lund  1996    390  36.21        1:19.03   
  Vågsbygd SLK                   
                     
29  Kirstine Feldinger  1996    387  37.20        1:19.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
30  Sofie Brøndum Bossen  1996    372  37.73        1:20.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
31  Nanna H Andersen  1996    368  36.46        1:20.54   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
32  Silje I Øyen  1995    367  37.80        1:20.63   
  Elverum Svømming                   
                     
33  Hanna Hinderup  1996    351  39.15        1:21.89   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
34  Nanna Ovesen  1996    350  37.08        1:21.92   
  Elverum Svømming                   
                     
35  Ida Helene Hustad  1996    326  38.87        1:23.92   
  Vågsbygd SLK                   
                     
36  Julie Storgaard  1996    324  40.57        1:24.11   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
37  Jukjin Chiu  1995    311  38.21        1:25.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
38  Alberte R. Sørensen  1996    302  41.82        1:26.03   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
39  Emilie Kjenstadbakk  1996    285  41.66        1:27.77   
  Elverum Svømming                   
                     
40  Amalie Vinther  1995    262  42.66        1:30.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
41  Line Hatting  1996    255  41.79        1:31.10   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Julie Sundahl Jakobsen  1995              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Marie Voigt Lauridsen  1995              DSQ  Tyvstart 
  West Swim Esbjerg                   
                     
Pernille Krog Poulsen  1995              DSQ  fly kick i bryst 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år 
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 
Løbssponsor: Dolle 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Reisænen  1997    583  32.79        1:09.12   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Mille Kjær Hindhede  1997    573  32.36        1:09.53   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Julie Levisen  1997    570  32.22        1:09.63   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Maria Bjørnbak Bostrup  1997    562  32.38        1:09.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma Nørgaard  1997    493  33.78        1:13.08   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Anne-Kirstine Knudsen  1997    489  33.93        1:13.30   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
                     
Laura K. Westergaard  1997    488  34.31        1:13.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rikke Svejgård Nielsen  1997    487  33.30        1:13.39   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Camilla Madsen  1997    434  36.92        1:16.25   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
10  Maja Jensen  1997    418  35.03        1:17.22   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
11  Cecilia Laursen  1997    415  36.49        1:17.39   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
12  Rikke Glinvad  1997    401  35.82        1:18.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Marie Malvik  1997    397  37.99        1:18.53   
  Poseidon                   
                     
14  Maren Sofie Aske  1997    390  37.34        1:19.03   
  Vågsbygd SLK                   
                     
15  Ine Famestad  1997    374  36.22        1:20.17   
  Elverum Svømming                   
                     
16  Ida Jordan  1997    370  36.08        1:20.45   
  Elverum Svømming                   
                     
17  Emma Marie Amdisen  1997    348  39.30        1:22.07   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
18  Anne Jakobsen  1997    340  39.28        1:22.76   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
19  Malin Kristine Teisrud  1997    330  39.70        1:23.57   
  Vågsbygd SLK                   
                     
20  Ida Køhl Berg  1997    324  39.94        1:24.10   
  Elverum Svømming                   
                     
21  Astrid Toft  1997    322  39.37        1:24.28   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
22  Mette H Larsen  1997    321  39.19        1:24.36   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
23  Emma Bull-Gjertsen  1997    303  40.95        1:25.98   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
24  Silje Skogli  1997    298  41.40        1:26.41   
  Elverum Svømming                   
                     
25  Hannah Ibsen  1997    295  41.44        1:26.71   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
26  Line Meldgaard  1997    267  42.55        1:29.67   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
27  Laura Christensen  1997    250  43.72        1:31.71   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
28  Maria Ingvardsen  1997    245  43.79        1:32.30   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
29  Cecilie Kjærsgaard  1997    213  43.67        1:36.66   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sara Sofia Benzarti  1997              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Thea Rud Iversen  1997              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Lenette Nielsen  1997              DSQ  1 hånd i bryst vendi 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år 
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 
Løbssponsor: Dolle 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ingrid Svan Kjær  1998    530  33.41        1:11.33   
  Poseidon                   
                     
Rebecca Grindland Ege  1998    497  33.39        1:12.91   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Helle Dohn  1998    478  33.66        1:13.85   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Jackie Gade  1998    447  34.91        1:15.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Niss Bjerregaard  1998    422  35.22        1:16.95   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Anne Tollerup  1998    421  35.19        1:17.02   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Maja Sandholm Pedersen  1998    410  37.00        1:17.75   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Rebecca Sundtjønn  1998    395  36.92        1:18.67   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Mathilde Opheim  1998    382  37.65        1:19.59   
  Lillesand IL                   
                     
10  Caroline Birkeland  1998    327  39.09        1:23.78   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
11  Embla Cora Janett Benham  1998    312  39.85        1:25.16   
  Vågsbygd SLK                   
                     
12  Heidi Larsen  1998    293  39.79        1:26.92   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
13  Ellen Jespersen  1998    269  42.77        1:29.41   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
14  Isabella Pedersen  1998    262  40.75        1:30.29   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
15  Gry Nicolaisen  1998    257  42.01        1:30.77   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
16  Martha Moeslund  1998    249  41.73        1:31.81   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
17  Louise Heiberg  1998    235  42.12        1:33.60   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
18  Laura Ragnarsdottir  1998    196  46.27        1:39.42   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Maren Ditlefsen Dahl  1998              DNS   
  Vågsbygd SLK                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 
Løbssponsor: Dolle 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Bonde  1999    423  37.15        1:16.91   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Merete Toft Jensen  1999    389  37.93        1:19.09   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Sofie Rasmussen  1999    368  37.45        1:20.57   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Stine Marie Karlberg  1999    357  37.63        1:21.43   
  Poseidon                   
                     
Anette Poulsen  1999    350  37.39        1:21.90   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Lisa Terp  1999    329  38.45        1:23.63   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Johanne Laursen  1999    295  42.81        1:26.76   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Anne Sofie Skjellerup  1999    288  40.50        1:27.41   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Lina Mathilde Leek  1999    278  40.80        1:28.45   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
10  Millie Famestad  1999    271  42.85        1:29.20   
  Elverum Svømming                   
                     
11  Freja Bergmann  1999    260  42.02        1:30.50   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  Ingrid Elise Volden  1999    258  42.48        1:30.70   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
13  Johanna Lundqvist  1999    205  47.39        1:37.91   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
14  Sarah Andersen  1999    204  44.87        1:38.05   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Gitta Nielsen  1999    170  50.56        1:44.19   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Caroline Christensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Nikoline Riisberg  1999              DSQ  Tyvstart 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 Swim Team Esbjerg 01.02.80 2010 
Løbssponsor: Dolle 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Davilda Lareva  2000    383  35.97        1:19.50   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Sandra Lendt  2000    367  37.43        1:20.66   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Nanna Kibsgaard Madsen  2000    332  38.09        1:23.39   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Nicola Parfitt  2000    280  42.06        1:28.30   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Matilde Snitgaard  2000    269  42.65        1:29.49   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Freya Bloch Johnson  2000    255  41.55        1:31.01   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
Smilla Lyhne  2000    242  44.01        1:32.65   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Rebecca Pallesen  2000    242  44.33        1:32.68   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Julie Elefsen  2000    241  45.70        1:32.78   
  Vågsbygd SLK                   
                     
10  Louise Sørensen  2000    237  45.02        1:33.28   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Elena Holmgaard  2000    228  43.31        1:34.45   
  Struer Svømmeklub                   
                     
12  Anna Mathiesen  2000    228  43.34        1:34.46   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Anne Sofie Sølvkjær  2000    215  45.72        1:36.39   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
14  Astrid Yde  2000    176  50.88        1:43.01   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
15  Julia Frederiksen  2001    144  52.14        1:50.21   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Julie Engsig  2000              DNF   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Emilia Nielsen  2000              DSQ  forkert afsl i ryg 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Maria Euström  2000              DSQ  Afsl på maven i ryg 
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
                     
Silje Mariell Madsen  2000              DSQ  flyben i bryst 
  Vågsbygd SLK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:20 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sørin Martin Johannessen  1991    632          29.42   
  West Swim Esbjerg                   
Casper Iversen  1991    561          30.62   
  Herning Svømmeklub                   
Karsten Schütt  1991    556          30.71   
  West Swim Esbjerg                   
Bjarke Stevnsborg  1990    536          31.08   
  West Swim Esbjerg                   
Gunnar V. Skirbekk  1991    487          32.10   
  Elverum Svømming                   
Daniel Svane Halkjær  1991    480          32.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
Martin B. Lund  1992    457          32.77   
  Elverum Svømming                   
Jonas Kirkeberg Jostad  1992    450          32.96   
  Hamar IL                   
Dennis Skov Gravsen  1991    425          33.59   
  Holstebro Svømme Club                   
10  Jonas Nikolajsen  1992    405          34.14   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Jesper Dam Karlsen  1991    295          37.93   
  Struer Svømmeklub                   
Mads Pedersen  1991              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Christensen  1994    589          30.12   
  West Swim Esbjerg                   
Martin Terp Olesen  1994    561          30.61   
  Swim Team Esbjerg                   
Jesper Gemke  1993    556          30.70   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Mads Larsen  1994    500          31.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
Søren Larsen  1993    467          32.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
Kasper Fiil Frandsen  1994    460          32.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Anton Persson  1994    454          32.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Nicolai Gerrard  1994    420          33.71   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Ingvar V. Skirbekk  1993    398          34.33   
  Elverum Svømming                   
10  Daniel Skauge  1993    360          35.50   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
11  Lasse Christensen  1994    358          35.56   
  Horsens Svømmeklub                   
12  Torfinn Truchs Erga  1993    341          36.15   
  Grimstad Svømmeklubb                   
13  Oscar Moen  1994    298          37.80   
  Grimstad Svømmeklubb                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 år 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eirik Nielsen  1995    481          32.23   
  Poseidon                   
Michael Kjær  1995    445          33.08   
  Thisted Svømmeklub                   
Janus Meinert  1995    436          33.31   
  Aalborg Svømmeklub                   
Casper Buan Helgesen  1995    386          34.67   
  Poseidon                   
Kasper Winther  1995    378          34.93   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Michael R. Olesen  1995    358          35.55   
  Svømmeklubben S 68                   
Christian H. Mikkelsen  1995    344          36.03   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Ole Christiansen  1995    302          37.63   
  Poseidon                   
Sylvester Andersen  1995    297          37.84   
  Horsens Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 år 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Fransson  1996    426          33.56   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Andreas Kaafjord  1996    385          34.70   
  Vågsbygd SLK                   
Morten Jæger  1996    345          36.00   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Peter Birk  1996    338          36.26   
  Thisted Svømmeklub                   
Jakob Helman  1996    337          36.27   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Peter Højberg  1996    326          36.70   
  Hobro Svømmeklub                   
Mikkel Grønbo  1996    318          37.01   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Ralf Fagerstrøm  1996    295          37.95   
  Aabybro Idrætsforening                   
Sarangan Kannahtas  1996    263          39.39   
  Holstebro Svømme Club                   
10  Anders Frimor Kirk  1996    239          40.67   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Jeppe Skaftved  1996    209          42.58   
  Svømmeklubben Nord                   
12  Mikkel Emil Ljungberg  1996    198          43.32   
  Thisted Svømmeklub                   
Mathias Beck  1996              DSQ  Ej samtidg indslag 
  Silkeborg Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ludwig Wemlén  1997    400          34.26   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mikael Thode Sørensen  1997    388          34.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
Alex Terp  1997    359          35.53   
  Struer Svømmeklub                   
Ulrik Rasch Bakke  1997    348          35.91   
  Elverum Svømming                   
Emil Hougesen  1997    334          36.41   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Jacob Pedersen  1997    319          36.95   
  Thisted Svømmeklub                   
Hugo Gustafsson  1997    297          37.86   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Anekkash Derasakayam  1997    256          39.79   
  Struer Svømmeklub                   
Hans Martin Aasheim  1997    241          40.60   
  Elverum Svømming                   
10  Mikkel Engsvang  1997    197          43.42   
  Svømmeklubben Nord                   
11  Mikkel Pedersen  1997    112          52.36   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob S. Madsen  1998    280          38.59   
  Aabybro Idrætsforening                   
Michael Terp Olesen  1999    273          38.94   
  Struer Svømmeklub                   
Daniel Pallesen  1998    248          40.21   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Ludvig Lind  1998    229          41.27   
  Svømmeklubben Nord                   
Mads Storgaard  1998    226          41.44   
  Svømmeklubben S 68                   
Christian Rasmussen  1998    197          43.39   
  Holstebro Svømme Club                   
Gustav Yde  2000    182          44.52   
  Svømmeklubben S 68                   
Malthe Gilkrog  1998    179          44.82   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Anton Cornelius Tolfsen  1998    163          46.18   
  Vågsbygd SLK                   
10  Frederik Peter Bager  1999    144          48.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    142          48.42   
  Struer Svømmeklub                   
12  Julian Sebastian S Klok  1999    139          48.72   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
13  Malthe Levisen  2001    128          50.05   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
14  Mark Jensby Madsen  1999    128          50.10   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Anders N Pedersen  1999    128          50.13   
  Struer Svømmeklub                   
16  Lars Hallberg  2001    111          52.61   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
17  Jan Emil Ask Benham  1999    110          52.65   
  Vågsbygd SLK                   
18  Hadle Meyer Storevold  1999    109          52.80   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
19  Peter Enevold Sørensen  1998    85          57.53   
  Thisted Svømmeklub                   
20  Oliver Bech  2000    82          58.10   
  Thisted Svømmeklub                   
21  Alexander Dahl  2000    67          1:02.24   
  Thisted Svømmeklub                   
Anders S. Nielsen  2000              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Felix Glerup  1999              DSQ  Flyben i vending 
  Struer Svømmeklub                   
Marcus Boesen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:45 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  01 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:06   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sørin Martin Johannessen  1991    617          29.66   
  West Swim Esbjerg                   
Mads Christensen  1994    594          30.03   
  West Swim Esbjerg                   
Martin Terp Olesen  1994    585          30.19   
  Swim Team Esbjerg                   
Karsten Schütt  1991    579          30.29   
  West Swim Esbjerg                   
Jesper Gemke  1993    554          30.74   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Daniel Svane Halkjær  1991    550          30.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mads Larsen  1994    527          31.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
Gunnar V. Skirbekk  1991    507          31.66   
  Elverum Svømming                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eirik Nielsen  1995    533          31.14   
  Poseidon                   
Janus Meinert  1995    475          32.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anton Fransson  1996    467          32.54   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
Michael Kjær  1995    455          32.84   
  Thisted Svømmeklub                   
Andreas Kaafjord  1996    411          33.96   
  Vågsbygd SLK                   
Casper Buan Helgesen  1995    407          34.08   
  Poseidon                   
Kasper Winther  1995    384          34.75   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Michael R. Olesen  1995    361          35.45   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
Stævnerekord: Alexander Dale Oen 1985 Vestkantsvømmerne 00.27.79 2004 
Løbssponsor: Fast Plast 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikael Thode Sørensen  1997    444          33.09   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ludwig Wemlén  1997    391          34.54   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
Alex Terp  1997    353          35.72   
  Struer Svømmeklub                   
Jacob Pedersen  1997    349          35.85   
  Thisted Svømmeklub                   
Ulrik Rasch Bakke  1997    347          35.94   
  Elverum Svømming                   
Emil Hougesen  1997    331          36.51   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Hugo Gustafsson  1997    299          37.77   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
Jacob S. Madsen  1998    273          38.90   
  Aabybro Idrætsforening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  01 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:06 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:04   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Jansson  1994    610          33.95   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Louise B. Dalgaard  1990    609          33.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
Pernille Juel  1994    597          34.21   
  West Swim Esbjerg                   
Marie Philipsen  1992    575          34.63   
  West Swim Esbjerg                   
Amalie Emma Thomsen  1994    553          35.09   
  Swim Team Esbjerg                   
Helle Kjær  1994    504          36.20   
  Thisted Svømmeklub                   
Tiril Rist Jensen  1994    492          36.47   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Nanna Lunding  1991    472          36.99   
  Herning Svømmeklub                   
Cecilie M. Pedersen  1993    461          37.29   
  West Swim Esbjerg                   
10  Tasha Mac Brayd  1993    450          37.58   
  Herning Svømmeklub                   
11  Hege Omdal  1989    447          37.66   
  Oslo Idrettslag                   
12  Elin Hemby  1994    422          38.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
13  Cecilie Termøhlen  1993    408          38.83   
  Herning Svømmeklub                   
14  Julijanne Finmark  1994    312          42.48   
  Poseidon                   
Arberesha Veliqi  1993              DNS   
  Vågsbygd SLK                   
Iben Nielsen  1994              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
Louise Holm  1994              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sidse Kehlet  1996    638          33.45   
  West Swim Esbjerg                   
Maria Pedersen  1995    595          34.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ghita Kobbelgaard  1995    569          34.75   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma-Sofie Hestbech  1996    562          34.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
Andrea Gustafsson  1996    545          35.25   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Maria Søe Beith  1996    525          35.70   
  Thisted Svømmeklub                   
Amalie Thorstensen  1996    519          35.83   
  Vågsbygd SLK                   
Guro Aas  1996    516          35.90   
  Vågsbygd SLK                   
Tine Christensen  1996    506          36.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Louise Frederiksen  1995    497          36.37   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Cecilie Bjerg  1996    493          36.46   
  Agfs Svømmeafdeling                   
12  Emma D. Rasmussen  1996    492          36.47   
  Holstebro Svømme Club                   
13  Vilde Bjørnebye  1995    476          36.88   
  Elverum Svømming                   
14  Signe B. Thomasen  1996    461          37.27   
  Horsens Svømmeklub                   
15  Pernille Rasmussen  1996    448          37.63   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Julie Sundahl Jakobsen  1995    447          37.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
17  Maja Lundström  1995    441          37.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
18  Katja Lund Cliff  1996    438          37.91   
  Holstebro Svømme Club                   
19  Sara-Louise Pedersen  1996    436          37.99   
  Poseidon                   
20  Julie Møller Nielsen  1996    435          38.01   
  Struer Svømmeklub                   
21  Ina A. Steinsland  1996    424          38.35   
  Vågsbygd SLK                   
22  Sisse Sørensen  1996    383          39.66   
  Herning Svømmeklub                   
23  Hanna Hinderup  1996    368          40.19   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
24  Ine Emilie Rist Jensen  1996    361          40.46   
  Lillesand IL                   
25  Charlotte K. Jakobsen  1996    356          40.62   
  Svømmeklubben S 68                   
26  Cecilie Schmidt  1995    348          40.95   
  Horsens Svømmeklub                   
27  Solveig Lund  1996    330          41.69   
  Vågsbygd SLK                   
28  Silje I Øyen  1995    318          42.19   
  Elverum Svømming                   
29  Marte Fjellet  1995    312          42.47   
  Poseidon                   
30  Alberte R. Sørensen  1996    309          42.60   
  Svømmeklubben S 68                   
31  Nanna Ovesen  1996    301          42.98   
  Elverum Svømming                   
32  Emilie Kjenstadbakk  1996    260          45.12   
  Elverum Svømming                   
33  Julie Ottesen  1996    246          45.94   
  Svømmeklubben Nord                   
34  Amalie Vinther  1995    208          48.61   
  Thisted Svømmeklub                   
35  Line Hatting  1996    138          55.72   
  Struer Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Sørensen  1997    499          36.31   
  Herning Svømmeklub                   
Julie Levisen  1997    477          36.85   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Emma Nørgaard  1997    428          38.21   
  Horsens Svømmeklub                   
Camilla Madsen  1997    424          38.34   
  Holstebro Svømme Club                   
Marie Malvik  1997    377          39.87   
  Poseidon                   
Rikke Svejgård Nielsen  1997    331          41.62   
  West Swim Esbjerg                   
Emma Marie Amdisen  1997    323          41.97   
  Svømmeklubben S 68                   
Silje Skogli  1997    293          43.35   
  Elverum Svømming                   
Ida Køhl Berg  1997    284          43.79   
  Elverum Svømming                   
10  Mai Rossau Noer  1997    278          44.11   
  Struer Svømmeklub                   
11  Hannah Ibsen  1997    267          44.71   
  Svømmeklubben Nord                   
12  Emma Bull-Gjertsen  1997    267          44.73   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
13  Maria Ingvardsen  1997    241          46.27   
  Svømmeklubben S 68                   
Mette H Larsen  1997              DNS   
  Aabybro Idrætsforening                   
Thea Rud Iversen  1997              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    406          38.91   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Maja Sandholm Pedersen  1998    393          39.32   
  Struer Svømmeklub                   
Maren Ditlefsen Dahl  1998    370          40.12   
  Vågsbygd SLK                   
Malene Tørnkvist  1998    370          40.13   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Emine Bjarup Thøgersen  1998    304          42.83   
  Svømmeklubben S 68                   
Rebecca Sundtjønn  1998    299          43.07   
  Vågsbygd SLK                   
Ellen Jespersen  1998    219          47.77   
  Hobro Svømmeklub                   
Embla Cora Janett Benham  1998    217          47.95   
  Vågsbygd SLK                   
Martha Moeslund  1998    211          48.35   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
10  Laura Ragnarsdottir  1998    193          49.86   
  Svømmeklubben S 68                   
Caroline Birkeland  1998              DNS   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Hjortsøe Petersen  1999    400          39.08   
  Holstebro Svømme Club                   
Anna Bonde  1999    366          40.26   
  Hobro Svømmeklub                   
Anette Poulsen  1999    283          43.86   
  Thisted Svømmeklub                   
Mathilde Hedemand  1999    275          44.27   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
Anne Sofie Skjellerup  1999    262          44.98   
  Hobro Svømmeklub                   
Millie Famestad  1999    261          45.05   
  Elverum Svømming                   
Lina Mathilde Leek  1999    234          46.73   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Ingrid Elise Volden  1999    228          47.13   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Sofie Poulsen  1999    221          47.62   
  Thisted Svømmeklub                   
10  Freja Bergmann  1999    193          49.83   
  Svømmeklubben S 68                   
11  Johanna Lundqvist  1999    187          50.39   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
12  Sarah Andersen  1999    161          52.96   
  Thisted Svømmeklub                   
Caroline Christensen  1999              DNS   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Amalie Kjeldgaard Larsen  1999              DSQ  Flyben i bryst 
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    367          40.22   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Davilda Lareva  2000    329          41.70   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Julie Elefsen  2000    302          42.93   
  Vågsbygd SLK                   
Nicola Parfitt  2000    290          43.51   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Rebecca Pallesen  2000    261          45.06   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Smilla Lyhne  2000    219          47.79   
  Thisted Svømmeklub                   
Michelle Pedersen  2000    218          47.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Anne Sofie Sølvkjær  2000    207          48.68   
  Thisted Svømmeklub                   
Elena Holmgaard  2000    193          49.80   
  Struer Svømmeklub                   
10  Louise Sørensen  2000    193          49.87   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Astrid Yde  2000    173          51.68   
  Svømmeklubben S 68                   
12  Julia Frederiksen  2001    139          55.56   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
13  Maria Euström  2000    137          55.91   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Freya Bloch Johnson  2000              DSQ  Tyvstart 
  Hobro Svømmeklub                   
Matilde Snitgaard  2000              DSQ  Ej samtidig berø 25m 
  Struer Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:04 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  01 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sidse Kehlet  1996    670          32.91   
  West Swim Esbjerg                   
Louise B. Dalgaard  1990    658          33.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma Jansson  1994    621          33.76   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
Emma-Sofie Hestbech  1996    593          34.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marie Philipsen  1992    589          34.36   
  West Swim Esbjerg                   
Ghita Kobbelgaard  1995    572          34.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maria Pedersen  1995    571          34.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
Pernille Juel  1994    565          34.83   
  West Swim Esbjerg                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Levisen  1997    546          35.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Emma Sørensen  1997    495          36.40   
  Herning Svømmeklub                   
Camilla Madsen  1997    475          36.90   
  Holstebro Svømme Club                   
Emma Nørgaard  1997    454          37.48   
  Horsens Svømmeklub                   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    412          38.70   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Maja Sandholm Pedersen  1998    403          38.99   
  Struer Svømmeklub                   
Marie Malvik  1997    394          39.29   
  Poseidon                   
Maren Ditlefsen Dahl  1998    349          40.91   
  Vågsbygd SLK                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre 
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 00.31.60 2003 
Løbssponsor: Kellpo 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Lendt  2000    444          37.75   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Anne Hjortsøe Petersen  1999    410          38.78   
  Holstebro Svømme Club                   
Anna Bonde  1999    393          39.31   
  Hobro Svømmeklub                   
Davilda Lareva  2000    357          40.59   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Julie Elefsen  2000    312          42.45   
  Vågsbygd SLK                   
Nicola Parfitt  2000    311          42.53   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
Anette Poulsen  1999    296          43.23   
  Thisted Svømmeklub                   
Mathilde Hedemand  1999    247          45.88   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  01 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
Stævnerekord: Jacob Carstensen 1978 West Swim 08.09.07 1995 
Løbssponsor: Soho Hairstyling 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Frans Johannessen  1992    703  59.26  2:02.91  3:06.17  4:09.51  8:18.63   
  West Swim Esbjerg        5:12.43  6:16.27  7:18.51       
                     
Nicklas Luplau  1989    668  1:00.63  2:04.68  3:08.02  4:11.56  8:27.15   
  West Swim Esbjerg        5:15.50  6:20.68  7:24.91       
                     
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990    639  1:00.74  2:05.46  3:10.49  4:15.32  8:34.90   
  West Swim Esbjerg        5:20.58  6:25.53  7:30.53       
                     
Emil Skovfoged Gregersen  1992    633  1:00.90  2:05.28  3:09.90  4:15.44  8:36.30   
  Aalborg Svømmeklub        5:21.11  6:26.93  7:32.84       
                     
Mikkel Knudsen  1990    619  1:01.95  2:07.47  3:13.35  4:18.76  8:40.19   
  Aalborg Svømmeklub        5:23.69  6:29.33  7:35.24       
                     
Mathias Frandsen  1994    602  1:01.16  2:06.37  3:11.80  4:17.68  8:45.23   
  West Swim Esbjerg        5:23.80  6:31.18  7:38.61       
                     
Michael Grønlund Larsen  1993    592  1:02.20  2:08.12  3:14.74  4:21.60  8:48.22   
  Aalborg Svømmeklub        5:29.19  6:36.58  7:44.16       
                     
Sander Andersen  1996    584  1:02.35  2:08.92  3:16.27  4:23.72  8:50.43   
  Poseidon        5:29.73  6:37.44  7:44.67       
                     
Anton Bromer  1995    572  1:02.62  2:10.80  3:20.03  4:28.43  8:54.23   
  Agfs Svømmeafdeling        5:36.11  6:43.81  7:51.04       
                     
10  Emil Weis  1994    570  1:02.73  2:09.48  3:15.91  4:23.57  8:54.74   
  Silkeborg Svømmeklub        5:30.47  6:38.63  7:47.12       
                     
11  Nicolas Nord  1994    545  1:03.50  2:11.24  3:20.05  4:28.28  9:02.81   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:37.24  6:46.03  7:55.41       
                     
12  Mads Andersen  1990    541  1:04.01  2:11.73  3:19.57  4:27.87  9:04.09   
  Agfs Svømmeafdeling        5:36.94  6:46.55  7:57.66       
                     
13  Anders T. Rasmussen  1993    533  1:03.45  2:11.74  3:20.87  4:30.28  9:07.06   
  Silkeborg Svømmeklub        5:39.32  6:49.89  7:59.09       
                     
14  Christoffer Ravn  1992    515  1:03.41  2:12.75  3:22.63  4:32.81  9:13.12   
  Agfs Svømmeafdeling        5:43.46  6:54.84  8:06.10       
                     
15  Frederik V-Nielsen  1995    508  1:05.55  2:15.34  3:25.05  4:35.00  9:15.57   
  Aalborg Svømmeklub        5:45.24  6:56.47  8:07.07       
                     
16  Filip Bivesand  1997    489  1:07.97  2:20.51  3:32.70  4:44.36  9:23.01   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:53.31  7:03.73  8:14.28       
                     
17  Johan Nilsson  1994    479  1:06.92  2:19.44  3:31.31  4:43.02  9:26.56   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:55.08  7:05.98  8:17.75       
                     
18  Mads Pedersen  1991    470  1:07.26  2:19.08  3:32.52  4:44.59  9:30.25   
  Herning Svømmeklub        5:57.58  7:09.38  8:20.49       
                     
19  Christian Bro Sørensen  1997    451  1:07.56  2:20.43  3:33.11  4:46.28  9:38.04   
  Aalborg Svømmeklub        5:59.55  7:13.67  8:26.64       
                     
20  Jannik Skov  1997    424  1:09.50  2:24.54  3:40.35  4:56.15  9:50.39   
  Aalborg Svømmeklub        6:10.49  7:24.39  8:38.01       
                     
21  Klaus Christensen  1993    403  1:09.26  2:23.03  3:38.89  4:56.16  10:00.18   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup        6:12.36  7:28.96  8:45.56       
                     
22  Eirik Rugsveen  1996    398  1:07.66  2:21.39  3:36.28  4:55.05  10:02.76   
  Elverum Svømming        6:11.58  7:29.85  8:47.60       
                     
23  Marc Ochsendorf  1996    323  1:13.49  2:33.35  3:56.39  5:18.78  10:46.03   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup        6:40.90  8:03.56  9:26.50       
                     
Lars Rugsveen  1994              DSQ  Tyvstart 
  Elverum Svømming                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:26 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:48   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
Stævnerekord: Mie Ø. Nielsen 1996 Aalborg 08.52.28 2010 
Løbssponsor: Nykredit 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mathilde Riis Sørensen  1988    781  1:04.22  2:10.21  3:15.93  4:21.82  8:46.06  Stævnerekord 
  West Swim Esbjerg        5:27.63  6:34.09  7:40.73       
                     
Pernille Juel  1994    729  1:04.92  2:12.94  3:21.08  4:29.00  8:58.37   
  West Swim Esbjerg        5:36.56  6:44.38  7:52.67       
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    669  1:05.75  2:13.72  3:22.50  4:32.35  9:14.05   
  Aalborg Svømmeklub        5:42.94  6:54.39  8:05.41       
                     
Pernille Moth  1994    639  1:07.47  2:18.19  3:29.00  4:40.20  9:22.41   
  Aalborg Svømmeklub        5:51.06  7:02.18  8:12.85       
                     
Sofie Reffstrup Pedersen  1995    637  1:05.68  2:15.85  3:25.97  4:37.37  9:23.13   
  Agfs Svømmeafdeling        5:49.21  7:01.20  8:13.73       
                     
Maja Jørgensen Bruun  1995    624  1:06.73  2:17.13  3:27.44  4:38.89  9:27.05   
  Aalborg Svømmeklub        5:50.50  7:02.56  8:14.70       
                     
Cecilie Hansen  1995    602  1:08.54  2:21.50  3:34.59  4:46.80  9:33.81   
  Aalborg Svømmeklub        5:59.94  7:12.38  8:24.32       
                     
Stine Mary Vissing  1997    551  1:10.83  2:25.15  3:40.26  4:54.75  9:51.18   
  Agfs Svømmeafdeling        6:09.04  7:23.62  8:38.59       
                     
Lise L. Nielsen  1996    551  1:09.97  2:24.44  3:39.47  4:54.25  9:51.19   
  Aalborg Svømmeklub        6:08.65  7:23.99  8:38.64       
                     
10  Anne Tollerup  1998    535  1:10.02  2:24.85  3:39.91  4:55.87  9:57.03   
  Svømmeklubben S 68        6:11.66  7:28.07  8:44.97       
                     
11  Jackie Gade  1998    487  1:11.41  2:28.93  3:46.84  5:04.73  10:16.01   
  Aalborg Svømmeklub        6:23.79  7:42.26  9:00.33       
                     
12  Sara Mogensen  1995    478  1:12.90  2:31.27  3:49.53  5:07.42  10:19.67   
  Agfs Svømmeafdeling        6:26.52  7:45.34  9:03.67       
                     
13  Marlene Jessing Larsen  1996    458  1:11.66  2:28.73  3:48.86  5:08.20  10:28.50   
  Agfs Svømmeafdeling        6:27.42  7:46.50  9:08.78       
                     
14  Hanna Liljegren  1998    439  1:13.72  2:33.94  3:54.90  5:15.87  10:37.53   
  Malmö Kappsimningsklubb        6:37.06  7:57.72  9:19.00       
                     
15  Maria Nielsen  1996    429  1:16.36  2:37.75  3:59.53  5:21.07  10:42.52   
  Agfs Svømmeafdeling        6:41.75  8:02.74  9:23.39       
                     
16  Anne Wittrup Johansen  1993    387  1:15.43  2:37.16  4:00.99  5:25.82  11:04.78   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup        6:50.65  8:15.49  9:40.42       
                     
17  Johanne Laursen  1999    387  1:17.94  2:41.93  4:05.85  5:30.50  11:04.93   
  Holstebro Svømme Club        6:54.92  8:18.85  9:42.84       
                     
18  Lisa Terp  1999    377  1:19.17  2:44.48  4:09.78  5:34.52  11:10.48   
  Struer Svømmeklub        6:59.43  8:24.19  9:48.60       
                     
19  Malin Kristine Teisrud  1997    365  1:19.33  2:44.96  4:10.30  5:36.11  11:17.94   
  Vågsbygd SLK        7:01.57  8:27.75  9:53.58       
                     
20  Eva Elvensø Gregersen  1999    321  1:22.04  2:51.27  4:20.99  5:52.30  11:47.63   
  Aabybro Idrætsforening        7:23.01  8:52.95  10:21.65       
                     
21  Line Meldgaard  1997    312  1:23.91  2:55.12  4:24.73  5:55.52  11:54.54   
  Svømmeklubben S 68        7:26.48  8:56.05  10:25.70       
                     
22  Gry Nicolaisen  1998    295  1:22.82  2:54.43  4:26.79  6:00.49  12:08.09   
  Holstebro Svømme Club        7:35.15  9:04.94  10:38.78       
                     
23  Kirstine Frandsen  2001    213  1:35.96  3:19.95  5:02.96  6:45.24  13:30.90   
  Hobro Svømmeklub        8:28.15  10:11.39  11:53.96       
                     
Amalie Østrup  1997              DSQ  tyvstart 
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:48 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:37   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Møller  1991    591          26.94   
  Swim Team Esbjerg                   
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990    579          27.13   
  West Swim Esbjerg                   
Lennie Sahlström  1987    564          27.37   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Tonni Kristensen  1992    544          27.70   
  Herning Svømmeklub                   
Emil Skovfoged Gregersen  1992    527          27.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
Peter Lund Hansen  1992    463          29.23   
  Swim Team Esbjerg                   
Christoffer Ravn  1992    454          29.42   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Jonas Kirkeberg Jostad  1992    440          29.72   
  Hamar IL                   
Martin B. Lund  1992    432          29.92   
  Elverum Svømming                   
10  Martin Sander Pedersen  1992    415          30.31   
  West Swim Esbjerg                   
11  Mikkel Knudsen  1990    384          31.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Terp Olesen  1994    558          27.47   
  Swim Team Esbjerg                   
Kasper Fiil Frandsen  1994    544          27.69   
  Agfs Svømmeafdeling                   
David Schön-Svensson  1993    485          28.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Lasse Thor Carstensen  1994    471          29.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
Morten Lundby Pedersen  1994    449          29.52   
  West Swim Esbjerg                   
Søren Larsen  1993    441          29.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jacob Sloth Thomsen  1994    439          29.74   
  Holstebro Svømme Club                   
Lars Rugsveen  1994    402          30.63   
  Elverum Svømming                   
Mathias Frandsen  1994    393          30.87   
  West Swim Esbjerg                   
10  Øystein Jørgensen  1993    375          31.34   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
11  Mads Hopff  1993    375          31.36   
  Holstebro Svømme Club                   
12  Lasse Christensen  1994    319          33.08   
  Horsens Svømmeklub                   
13  Torfinn Truchs Erga  1993    219          37.51   
  Grimstad Svømmeklubb                   
14  Martin Lønstrup  1993    124          45.38   
  Struer Svømmeklub                   
Andreas B. Hiltmar  1993              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
Klaus Christensen  1993              DNS   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Thomas S. Hansen  1993              DNS   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Sebastian Strandberg  1994              DSQ  tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 år 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael R. Olesen  1995    484          28.79   
  Svømmeklubben S 68                   
Frederik V-Nielsen  1995    445          29.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ole Christiansen  1995    401          30.67   
  Poseidon                   
Kasper Lousdal Nielsen  1995    365          31.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lars Broby Foss  1995    327          32.82   
  Grimstad Svømmeklubb                   
Jonas Vilhelmsen  1995    303          33.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mathias F. Nielsen  1995    300          33.78   
  Thisted Svømmeklub                   
Kasper Winther  1995    286          34.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Sylvester Andersen  1995    251          35.84   
  Horsens Svømmeklub                   
Daniel Steen Andersen  1995              DNS   
  Horsens Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 år 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Grønbo  1996    361          31.76   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Simon L. Knudsen  1996    345          32.23   
  Thisted Svømmeklub                   
Mathias Beck  1996    337          32.49   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Fredrik Hille  1996    317          33.16   
  Vågsbygd SLK                   
Eirik Rugsveen  1996    311          33.38   
  Elverum Svømming                   
Sarangan Kannahtas  1996    296          33.94   
  Holstebro Svømme Club                   
Casper Trier Jensen  1996    294          34.02   
  Struer Svømmeklub                   
Peter Birk  1996    279          34.62   
  Thisted Svømmeklub                   
Ralf Fagerstrøm  1996    272          34.88   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Martin Fuglesang  1996    264          35.23   
  Elverum Svømming                   
11  Christian Rytter Nielsen  1996    262          35.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Max Tellefsen  1996    242          36.27   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Vitus Mathiasen  1996    205          38.34   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Andreas Kaafjord  1996    162          41.51   
  Vågsbygd SLK                   
15  Mikkel Emil Ljungberg  1996    157          41.92   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Håkon B Lund  1997    369          31.51   
  Elverum Svømming                   
Ulrik Rasch Bakke  1997    342          32.32   
  Elverum Svømming                   
Jens Bach  1997    315          33.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
Morten Thomsen  1997    290          34.15   
  Struer Svømmeklub                   
Jeppe Krog Poulsen  1997    289          34.21   
  Thisted Svømmeklub                   
Emil Hjermitslev  1997    242          36.27   
  Svømmeklubben Nord                   
Mathias Vilsgaard Nygaard  1997    232          36.82   
  Struer Svømmeklub                   
Michael Mouridtsen  1997    109          47.30   
  Hobro Svømmeklub                   
Mikkel Pedersen  1997    94          49.64   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Hugo Gustafsson  1997              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eric Hinderup  1998    344          32.26   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Michael Terp Olesen  1999    312          33.32   
  Struer Svømmeklub                   
Frederik Jessen  1998    286          34.30   
  Thisted Svømmeklub                   
Nikolaj J. Jørgensen  1998    275          34.76   
  Aalborg Svømmeklub                   
Gustav Yde  2000    204          38.42   
  Svømmeklubben S 68                   
Mads Storgaard  1998    190          39.32   
  Svømmeklubben S 68                   
Marcus Boesen  1999    189          39.40   
  Thisted Svømmeklub                   
Jan Emil Ask Benham  1999    173          40.54   
  Vågsbygd SLK                   
Daniel Pallesen  1998    173          40.59   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
10  Christian Rasmussen  1998    165          41.25   
  Holstebro Svømme Club                   
11  Lars Hallberg  2001    154          42.20   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
12  Anton Cornelius Tolfsen  1998    153          42.30   
  Vågsbygd SLK                   
13  Peter Enevold Sørensen  1998    146          42.94   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Michael Hedegaard Nielsen  1998    127          45.04   
  Svømmeklubben Nord                   
15  Lasse Bach  1998    113          46.80   
  Svømmeklubben S 68                   
16  Hadle Meyer Storevold  1999    113          46.82   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
17  Julian Sebastian S Klok  1999    109          47.30   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
18  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    106          47.70   
  Struer Svømmeklub                   
19  Rasmus Pedersen  2000    103          48.26   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
20  Thomas Hille  1998    99          48.94   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
21  Malthe Levisen  2001    98          49.03   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
22  Simon Hallbäck  2001    92          50.13   
  Föreningen Trelleborg Kappsim                   
23  Anders N Pedersen  1999    89          50.62   
  Struer Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  31 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  01 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:30   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Møller  1991    613          26.62   
  Swim Team Esbjerg                   
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990    587          27.00   
  West Swim Esbjerg                   
Lennie Sahlström  1987    579          27.13   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
Kasper Fiil Frandsen  1994    552          27.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Martin Terp Olesen  1994    544          27.70   
  Swim Team Esbjerg                   
Emil Skovfoged Gregersen  1992    533          27.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
Tonni Kristensen  1992    525          28.02   
  Herning Svømmeklub                   
David Schön-Svensson  1993    472          29.03   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael R. Olesen  1995    513          28.24   
  Svømmeklubben S 68                   
Frederik V-Nielsen  1995    451          29.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ole Christiansen  1995    445          29.62   
  Poseidon                   
Kasper Lousdal Nielsen  1995    384          31.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mikkel Grønbo  1996    380          31.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Mathias Beck  1996    359          31.82   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Simon L. Knudsen  1996    358          31.83   
  Thisted Svømmeklub                   
Fredrik Hille  1996    337          32.48   
  Vågsbygd SLK                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre 
Stævnerekord: Petter Sjødal 1979 Norge 00.25.64 2002 
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Håkon B Lund  1997    416          30.29   
  Elverum Svømming                   
Eric Hinderup  1998    399          30.72   
  Malmø Kappsimningsklubb                   
Jens Bach  1997    364          31.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
Michael Terp Olesen  1999    356          31.91   
  Struer Svømmeklub                   
Ulrik Rasch Bakke  1997    337          32.50   
  Elverum Svømming                   
Morten Thomsen  1997    303          33.68   
  Struer Svømmeklub                   
Jeppe Krog Poulsen  1997    270          34.99   
  Thisted Svømmeklub                   
Frederik Jessen  1998    266          35.17   
  Thisted Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  01 oktober 2011 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:30 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Thisted Cup 2011    Udskriftsdato  31 oktober 2011   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 september 2011         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 
Løbssponsor: Thy Hallen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnéa Olsson  1994    655          29.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Ida Lindborg  1994    631          29.96   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Pernille Larsen  1992    621          30.13   
  West Swim Esbjerg                   
Pernille Juel  1994    612          30.27   
  West Swim Esbjerg                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    606          30.37   
  West Swim Esbjerg                   
Nathalie Lindborg  1991    581          30.80   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Isabella K. Sørensen  1994    551          31.35   
  Hobro Svømmeklub                   
Louise Østergaard Vinther  1994    511          32.14   
  Thisted Svømmeklub                   
Tiril Rist Jensen  1994    466          33.16   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
10  Frida Börnfors  1994    465          33.18   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
11  Oona Ovesen  1992    452          33.49   
  Elverum Svømming                   
12  Iben Rohde  1994    441          33.77   
  Herning Svømmeklub                   
13  Cecilie Jensen  1994    434          33.94   
  Holstebro Svømme Club                   
14  Emilie Valand Sørensen  1994    430          34.06   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
15  Kristin E Johnson  1993    390          35.18   
  Elverum Svømming                   
16  Julijanne Finmark  1994    354          36.33   
  Poseidon                   
17  Henriette Høg  1994    306          38.14   
  Holstebro Svømme Club                   
18  Janni Bach  1994    270          39.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
19  Malin Jönsson  1990    233          41.79   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 
Løbssponsor: Thy Hallen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Hansen  1995    618          30.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sofie Reffstrup Pedersen  1995    593          30.59   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Pernille Rasmussen  1996    579          30.84   
  Svømmeklubben S 68                   
Marte Stamland  1996    573          30.94   
  Poseidon                   
Sidse Kehlet  1996    564          31.11   
  West Swim Esbjerg                   
Ida Gutlic  1996    556          31.26   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Maria Søe Beith  1996    530          31.76   
  Thisted Svømmeklub                   
Line Jørgensen Bruun  1995    512          32.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maja Jørgensen Bruun  1995    481          32.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Louise Frederiksen  1995    474          32.97   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Lise L. Nielsen  1996    458          33.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Marte Fjellet  1995    440          33.79   
  Poseidon                   
13  Camilla Svane  1995    433          33.97   
  Herning Svømmeklub                   
14  Celine Drivsholm  1996    423          34.24   
  Svømmeklubben S 68                   
15  Julie Møller Nielsen  1996    421          34.30   
  Struer Svømmeklub                   
16  Emma D. Rasmussen  1996    407          34.67   
  Holstebro Svømme Club                   
17  Rebekka R. Andersen  1996    393          35.09   
  Svømmeklubben S 68                   
18  Signe B. Thomasen  1996    386          35.31   
  Horsens Svømmeklub                   
19  Marlene Jessing Larsen  1996    379          35.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
20  Elise Fjeldstad  1995    364          36.00   
  Vågsbygd SLK                   
21  Ine Emilie Rist Jensen  1996    364          36.01   
  Lillesand IL                   
22  Maren Mæhre  1996    354          36.32   
  Vågsbygd SLK                   
23  Solveig Lund  1996    354          36.34   
  Vågsbygd SLK                   
24  Nanna H Andersen  1996    350          36.46   
  Svømmeklubben Nord                   
25  Pernille Krog Poulsen  1995    327          37.32   
  Thisted Svømmeklub                   
26  Nanna Ovesen  1996    294          38.65   
  Elverum Svømming                   
27  Julie Storgaard  1996    279          39.34   
  Svømmeklubben S 68                   
28  Ida Helene Hustad  1996    271          39.69   
  Vågsbygd SLK                   
29  Silje I Øyen  1995    268          39.84   
  Elverum Svømming                   
30  Emilie Kjenstadbakk  1996    250          40.81   
  Elverum Svømming                   
31  Julie Ottesen  1996    226          42.18   
  Svømmeklubben Nord                   
32  Line Hatting  1996    215          42.87   
  Struer Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 
Løbssponsor: Thy Hallen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Svejgård Nielsen  1997    503          32.32   
  West Swim Esbjerg                   
Anne-Kirstine Knudsen  1997    459          33.31   
  Vildbjerg Svømmeklub                   
Emma Sørensen  1997    451          33.52   
  Herning Svømmeklub                   
Sofie Reisænen  1997    448          33.58   
  Vågsbygd SLK                   
Hannah Skog  1997    431          34.03   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Amalie Østrup  1997    409          34.63   
  Horsens Svømmeklub                   
Maren Sofie Aske  1997    367          35.89   
  Vågsbygd SLK                   
Marie Malvik  1997    357          36.22   
  Poseidon                   
Rikke Glinvad  1997    346          36.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Camilla Madsen  1997    321          37.54   
  Holstebro Svømme Club                   
11  Ine Famestad  1997    309          38.00   
  Elverum Svømming                   
12  Laura K. Westergaard  1997    307          38.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Ida Køhl Berg  1997    300          38.40   
  Elverum Svømming                   
14  Anne Jakobsen  1997    294          38.63   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
15  Mai Rossau Noer  1997    293          38.69   
  Struer Svømmeklub                   
16  Linette Nanna Rasmusssen  1997    289          38.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
17  Astrid Toft  1997    259          40.34   
  Svømmeklubben S 68                   
18  Hannah Ibsen  1997    245          41.09   
  Svømmeklubben Nord                   
19  Cecilie Kjærsgaard  1997    234          41.73   
  Svømmeklubben S 68                   
20  Line Meldgaard  1997    216          42.85   
  Svømmeklubben S 68                   
21  Maria Ingvardsen  1997    212          43.08   
  Svømmeklubben S 68                   
22  Laura Christensen  1997    210          43.27   
  Svømmeklubben Nord                   
Mette H Larsen  1997              DNS   
  Aabybro Idrætsforening                   
Thea Rud Iversen  1997              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 
Løbssponsor: Thy Hallen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rebecca Grindland Ege  1998    461          33.27   
  Vågsbygd SLK                   
Line Niss Bjerregaard  1998    458          33.35   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Helle Dohn  1998    447          33.60   
  Holstebro Svømme Club                   
Ingrid Svan Kjær  1998    419          34.35   
  Poseidon                   
Sara Stoebner  1998    355          36.28   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Rebecca Sundtjønn  1998    328          37.25   
  Vågsbygd SLK                   
Maja Sandholm Pedersen  1998    328          37.28   
  Struer Svømmeklub                   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    322          37.49   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Maren Ditlefsen Dahl  1998    318          37.66   
  Vågsbygd SLK                   
10  Anne-Mette Pedersen  1998    290          38.81   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Mathilde Opheim  1998    261          40.22   
  Lillesand IL                   
12  Gry Nicolaisen  1998    255          40.55   
  Holstebro Svømme Club                   
13  Embla Cora Janett Benham  1998    248          40.89   
  Vågsbygd SLK                   
14  Heidi Larsen  1998    242          41.25   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
15  Ellen Jespersen  1998    231          41.86   
  Hobro Svømmeklub                   
16  Camilla Undall-Behrend  1998    231          41.91   
  Hobro Svømmeklub                   
17  Louise Heiberg  1998    212          43.07   
  Aabybro Idrætsforening                   
18  Laura Ragnarsdottir  1998    174          46.03   
  Svømmeklubben S 68                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år 
Stævnerekord: Pernille Larsen 1992 West Swim 00.28.74 2010 
Løbssponsor: Thy Hallen 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Merete Toft Jensen  1999    338          36.89   
  Holstebro Svømme Club                   
Anette Poulsen  1999    337          36.92   
  Thisted Svømmeklub                   
Anna Bonde  1999    329          37.22   
  Hobro Svømmeklub                   
Sofie Rasmussen  1999    297          38.50   
  Svømmeklubben S 68                   
Stine Marie Karlberg  1999    291          38.80   
  Poseidon                   
Lina Mathilde Leek  1999    255          40.51   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Freja Bergmann  1999    236          41.58   
  Svømmeklubben S 68