Resultat för Thisted Cup 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 663 | 27.96 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Juel | 1994 | 650 | 28.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nathalie Lindborg | 1991 | 633 | 28.40 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 587 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Nelly Hansson | 1993 | 539 | 29.95 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | 527 | 30.18 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 500 | 30.72 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Krusell | 1994 | 495 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 484 | 31.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Oona Ovesen | 1992 | 484 | 31.06 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 482 | 31.09 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 474 | 31.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 473 | 31.28 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Camilla Rasmussen | 1991 | 461 | 31.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nanna Lunding | 1991 | 460 | 31.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Valand Sørensen | 1994 | 445 | 31.94 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Iben Rohde | 1994 | 444 | 31.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Arberesha Veliqi | 1993 | 421 | 32.53 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 410 | 32.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 406 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Tasha Mac Brayd | 1993 | 364 | 34.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julijanne Finmark | 1994 | 306 | 36.16 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Pernille Larsen | 1992 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 587 | 29.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 571 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 564 | 29.50 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 549 | 29.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 543 | 29.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Thorstensen | 1996 | 524 | 30.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Louise Frederiksen | 1995 | 503 | 30.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Nielsen | 1996 | 484 | 31.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 479 | 31.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Asta Blanch | 1996 | 461 | 31.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 450 | 31.82 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 448 | 31.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 440 | 32.05 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
14 | Maria Pedersen | 1995 | 437 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Søe Beith | 1996 | 429 | 32.33 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara-Louise Pedersen | 1996 | 408 | 32.87 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Elise Fjeldstad | 1995 | 406 | 32.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 403 | 33.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Ina A. Steinsland | 1996 | 397 | 33.17 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 382 | 33.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 354 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 352 | 34.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marte Fjellet | 1995 | 349 | 34.63 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
24 | Jukjin Chiu | 1995 | 336 | 35.08 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
25 | Nanna H Andersen | 1996 | 296 | 36.58 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Solveig Lund | 1996 | 282 | 37.16 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
27 | Ida Helene Hustad | 1996 | 256 | 38.42 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
28 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 242 | 39.11 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Line Hatting | 1996 | 204 | 41.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 178 | 43.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 563 | 29.52 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 501 | 30.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 493 | 30.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 448 | 31.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Cecilia Laursen | 1997 | 350 | 34.61 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Ida Jordan | 1997 | 340 | 34.93 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | 321 | 35.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Famestad | 1997 | 311 | 35.98 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 276 | 37.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Astrid Toft | 1997 | 262 | 38.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 249 | 38.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Jakobsen | 1997 | 245 | 38.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
13 | Emma Bull-Gjertsen | 1997 | 217 | 40.56 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
14 | Karoline Nielsen | 1997 | 202 | 41.54 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Ingvardsen | 1997 | 141 | 46.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 141 | 46.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Hannah Ibsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 443 | 31.98 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 387 | 33.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 385 | 33.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 358 | 34.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 331 | 35.25 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
6 | Mathilde Opheim | 1998 | 329 | 35.31 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
7 | Sara Stoebner | 1998 | 323 | 35.54 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
8 | Hanna Liljegren | 1998 | 321 | 35.60 | ||||||
Malmø Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 303 | 36.31 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 300 | 36.40 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 295 | 36.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 283 | 37.14 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
13 | Isabella Pedersen | 1998 | 272 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 248 | 38.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ida Mikkelsen | 1998 | 228 | 39.88 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jannie Burmeister | 1998 | 217 | 40.55 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Heiberg | 1998 | 204 | 41.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
18 | Ellen Jespersen | 1998 | 196 | 41.98 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 189 | 42.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 337 | 35.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | 335 | 35.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sofie Rasmussen | 1999 | 315 | 35.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Stine Marie Karlberg | 1999 | 295 | 36.64 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 260 | 38.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Lina Mathilde Leek | 1999 | 243 | 39.09 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
7 | Millie Famestad | 1999 | 232 | 39.69 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Maria Ottesen | 1999 | 142 | 46.75 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja Bergmann | 1999 | 112 | 50.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Sarah Andersen | 1999 | 106 | 51.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Indledende 11 år og yngre |
Sponsor: Elcon |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen 1992 West Swim 00.27.87 2010 |
Løbssponsor: |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | 293 | 36.72 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | 275 | 37.50 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
3 | Silje Mariell Madsen | 2000 | 247 | 38.85 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 216 | 40.63 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Engsig | 2000 | 186 | 42.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | 185 | 42.77 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
7 | Matilde Snitgaard | 2000 | 183 | 42.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elena Holmgaard | 2000 | 171 | 43.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | 169 | 44.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Smilla Lyhne | 2000 | 161 | 44.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Elefsen | 2000 | 149 | 46.00 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anna Mathiesen | 2000 | 137 | 47.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 121 | 49.31 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | 120 | 49.49 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maria Euström | 2000 | 98 | 52.85 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
16 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 82 | 56.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Julia Frederiksen | 2001 | 71 | 58.93 | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
18 | Emilia Nielsen | 2000 | 70 | 59.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |