Resultater for Thisted Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 09:55 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 691 | 24.54 | 50.84 | Stævnerekord | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 662 | 24.87 | 51.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 630 | 25.66 | 52.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Tonni Kristensen | 1992 | 594 | 25.91 | 53.46 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Kirkeberg Jostad | 1992 | 585 | 26.39 | 53.74 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
6 | Morten Riemenschneider | 1989 | 572 | 25.95 | 54.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Karsten Schütt | 1991 | 559 | 25.96 | 54.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Mads Andersen | 1990 | 545 | 26.44 | 55.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lennie Sahlström | 1987 | 543 | 26.11 | 55.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Casper Iversen | 1991 | 517 | 25.93 | 56.01 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Lund Hansen | 1992 | 505 | 27.07 | 56.44 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Gunnar V. Skirbekk | 1991 | 504 | 27.16 | 56.47 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Mads Pedersen | 1991 | 467 | 27.06 | 57.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christoffer Ravn | 1992 | 459 | 27.26 | 58.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jonas Nikolajsen | 1992 | 343 | 30.75 | 1:04.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 594 | 26.19 | 53.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Christensen | 1994 | 563 | 26.45 | 54.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 551 | 26.70 | 54.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 536 | 26.91 | 55.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sebastian Strandberg | 1994 | 531 | 26.79 | 55.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 527 | 27.11 | 55.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Nilsson | 1993 | 516 | 26.85 | 56.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 510 | 27.11 | 56.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Frandsen | 1994 | 503 | 27.36 | 56.50 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 497 | 27.35 | 56.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Øystein Jørgensen | 1993 | 483 | 27.43 | 57.27 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
12 | Emil Weis | 1994 | 473 | 27.85 | 57.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 465 | 28.30 | 58.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Klaus Christensen | 1993 | 464 | 28.46 | 58.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 462 | 28.12 | 58.12 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Jostein Dalshov Kringlen | 1994 | 449 | 28.54 | 58.71 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
17 | Lars Rugsveen | 1994 | 448 | 28.35 | 58.74 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Mads Hopff | 1993 | 445 | 28.29 | 58.87 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Nicolas Nord | 1994 | 444 | 28.24 | 58.89 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 427 | 28.94 | 59.66 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 416 | 28.79 | 1:00.18 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Jacob Sloth Thomsen | 1994 | 416 | 29.19 | 1:00.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Kasper Sørensen | 1994 | 402 | 28.77 | 1:00.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Daniel Skauge | 1993 | 390 | 29.78 | 1:01.49 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
25 | Johan Nilsson | 1994 | 373 | 29.74 | 1:02.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael R. Olesen | 1995 | 545 | 26.36 | 55.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Eirik Nielsen | 1995 | 531 | 26.56 | 55.49 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 496 | 27.37 | 56.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 490 | 27.69 | 57.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 459 | 28.02 | 58.24 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Lars Broby Foss | 1995 | 451 | 28.42 | 58.58 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Marcus Thøgersen | 1995 | 449 | 27.90 | 58.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Mathias F. Nielsen | 1995 | 443 | 28.46 | 58.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | 439 | 28.73 | 59.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ole Christiansen | 1995 | 437 | 28.79 | 59.20 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Alexander Gilberg | 1995 | 410 | 29.21 | 1:00.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Vilhelmsen | 1995 | 402 | 28.88 | 1:00.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 385 | 29.37 | 1:01.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | 516 | 26.77 | 56.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Beck | 1996 | 494 | 27.45 | 56.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Fransson | 1996 | 464 | 28.07 | 58.05 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 450 | 28.15 | 58.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Max Tellefsen | 1996 | 431 | 28.76 | 59.48 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Marcus Andersson Arvidsso | 1996 | 408 | 28.93 | 1:00.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 390 | 29.41 | 1:01.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 386 | 30.05 | 1:01.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Fredrik Hille | 1996 | 360 | 29.88 | 1:03.19 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Eirik Rugsveen | 1996 | 320 | 31.12 | 1:05.68 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ralf Fagerstrøm | 1996 | 318 | 31.17 | 1:05.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
12 | Martin Fuglesang | 1996 | 313 | 31.03 | 1:06.17 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Alexander Lennø | 1996 | 313 | 31.82 | 1:06.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Lasse Munkholm | 1996 | 310 | 31.33 | 1:06.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 304 | 31.93 | 1:06.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 292 | 32.46 | 1:07.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Kaafjord | 1996 | 278 | 29.76 | 1:08.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Marc Ochsendorf | 1996 | 276 | 33.20 | 1:09.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Vitus Mathiasen | 1996 | 224 | 35.49 | 1:13.95 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jeppe Skaftved | 1996 | 223 | 35.25 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | 428 | 28.89 | 59.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jacob Pedersen | 1997 | 419 | 28.74 | 1:00.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Filip Bivesand | 1997 | 418 | 29.35 | 1:00.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Jens Bach | 1997 | 410 | 28.85 | 1:00.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicolas Blanch | 1997 | 398 | 29.67 | 1:01.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Håkon B Lund | 1997 | 392 | 28.90 | 1:01.38 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Simon Karlsson | 1997 | 390 | 29.83 | 1:01.49 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Jannik Skov | 1997 | 388 | 30.28 | 1:01.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens N. Nielsen | 1997 | 387 | 30.05 | 1:01.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simen Halse Larsen | 1997 | 375 | 29.95 | 1:02.31 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
11 | Morten Thomsen | 1997 | 362 | 29.79 | 1:03.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Hjermitslev | 1997 | 343 | 29.69 | 1:04.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Hugo Gustafsson | 1997 | 325 | 31.40 | 1:05.35 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 310 | 32.23 | 1:06.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 307 | 31.96 | 1:06.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 269 | 33.57 | 1:09.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Dennis Madsen | 1997 | 267 | 33.41 | 1:09.77 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
18 | Mikkel Engsvang | 1997 | 228 | 34.55 | 1:13.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Mikkel Pedersen | 1997 | DSQ | Ingen berøring v/ven | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Sponsor: Haaning Automobiler |
Stævnerekord: André Bratgjerd 1981 Bærumsvømmerne 00.51.04 2004 |
Løbssponsor: Haaning Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 446 | 28.42 | 58.82 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 381 | 29.93 | 1:02.01 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 348 | 30.77 | 1:03.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 333 | 30.75 | 1:04.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Olsen | 1998 | 294 | 32.44 | 1:07.58 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 278 | 32.57 | 1:08.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | 277 | 33.96 | 1:08.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | 272 | 32.76 | 1:09.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ludvig Lind | 1998 | 259 | 33.22 | 1:10.49 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Mats Andersen | 2000 | 251 | 34.80 | 1:11.21 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Malthe Gilkrog | 1998 | 248 | 32.91 | 1:11.53 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
12 | Mads Storgaard | 1998 | 228 | 33.85 | 1:13.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | 213 | 35.41 | 1:15.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Bonderup | 1998 | 209 | 36.88 | 1:15.72 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Anton Cornelius Tolfsen | 1998 | 192 | 37.56 | 1:17.96 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 166 | 39.63 | 1:21.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Malthe Levisen | 2001 | 154 | 39.83 | 1:23.92 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
18 | Lasse Bach | 1998 | 153 | 39.25 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Hadle Meyer Storevold | 1999 | 142 | 40.47 | 1:26.20 | |||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
20 | Anders N Pedersen | 1999 | 138 | 40.30 | 1:26.98 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mark Jensby Madsen | 1999 | 135 | 42.75 | 1:27.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Felix Glerup | 1999 | 134 | 40.29 | 1:27.86 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alexander Dahl | 2000 | 134 | 42.22 | 1:27.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Peter Bager | 1999 | 129 | 42.88 | 1:28.85 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
25 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 116 | 42.70 | 1:32.15 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
26 | Simon Hallbäck | 2001 | 115 | 43.84 | 1:32.39 | |||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
27 | Rasmus Pedersen | 2000 | 111 | 43.04 | 1:33.42 | |||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
28 | Oliver Bech | 2000 | 103 | 45.11 | 1:35.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anders S. Nielsen | 2000 | 68 | 52.28 | 1:50.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Jan Emil Ask Benham | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Föreningen Trelleborg Kappsim | ||||||||||
- | Mathias Kær | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Thomas Hille | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:55 |