Resultater for Thisted Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2011 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
15:33 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2011 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lindborg |
1994 |
|
744 |
32.15 |
1:05.72 |
1:39.27 |
|
2:12.63 |
Stævnerekord |
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Linnéa Olsson |
1994 |
|
691 |
32.13 |
1:06.69 |
1:41.30 |
|
2:15.93 |
|
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Jörlund |
1991 |
|
638 |
34.14 |
1:09.40 |
1:44.71 |
|
2:19.58 |
|
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pernille Larsen |
1992 |
|
625 |
33.10 |
1:08.15 |
1:42.01 |
|
2:20.53 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nelly Hansson |
1993 |
|
595 |
33.60 |
1:09.70 |
1:46.19 |
|
2:22.91 |
|
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
|
557 |
34.67 |
1:12.15 |
1:49.82 |
|
2:26.05 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iben Rohde |
1994 |
|
504 |
36.10 |
1:13.86 |
1:52.46 |
|
2:31.06 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Østergaard Vinther |
1994 |
|
484 |
36.90 |
1:16.10 |
1:55.15 |
|
2:33.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristin E Johnson |
1993 |
|
388 |
38.35 |
1:20.57 |
2:03.42 |
|
2:44.84 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne-Mette Andersen |
1993 |
|
277 |
42.73 |
1:29.10 |
2:17.30 |
|
3:04.33 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Malin Jönsson |
1990 |
|
263 |
45.30 |
1:33.43 |
2:21.82 |
|
3:07.54 |
|
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janni Bach |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nathalie Lindborg |
1991 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Rytter |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Kirstine Knudsen |
1997 |
|
553 |
34.97 |
1:12.42 |
1:49.79 |
|
2:26.46 |
|
|
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Sørensen |
1997 |
|
523 |
35.76 |
1:12.94 |
1:51.11 |
|
2:29.15 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannah Skog |
1997 |
|
462 |
37.14 |
1:16.94 |
1:56.68 |
|
2:35.42 |
|
|
Malmø Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rikke Glinvad |
1997 |
|
384 |
40.26 |
1:22.19 |
2:04.34 |
|
2:45.30 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
|
379 |
39.75 |
1:21.11 |
2:04.00 |
|
2:46.14 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ine Famestad |
1997 |
|
369 |
38.28 |
1:20.14 |
2:03.66 |
|
2:47.50 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
367 |
39.87 |
1:23.30 |
2:06.87 |
|
2:47.79 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linette Nanna Rasmusssen |
1997 |
|
341 |
41.70 |
1:25.38 |
2:09.57 |
|
2:52.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne Jakobsen |
1997 |
|
328 |
41.84 |
1:25.98 |
2:10.96 |
|
2:54.24 |
|
|
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Køhl Berg |
1997 |
|
325 |
40.07 |
1:24.35 |
2:09.23 |
|
2:54.82 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Line Meldgaard |
1997 |
|
286 |
44.35 |
1:30.76 |
2:17.87 |
|
3:02.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Astrid Toft |
1997 |
|
277 |
45.42 |
1:33.13 |
2:20.45 |
|
3:04.30 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cecilie Kjærsgaard |
1997 |
|
246 |
45.45 |
1:33.91 |
2:23.94 |
|
3:11.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Christensen |
1997 |
|
224 |
45.71 |
1:36.04 |
2:27.23 |
|
3:17.90 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
|
331 |
41.35 |
1:25.77 |
2:10.68 |
|
2:53.70 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anette Poulsen |
1999 |
|
327 |
41.31 |
1:25.01 |
2:10.28 |
|
2:54.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Freja Bergmann |
1999 |
|
278 |
46.67 |
1:34.12 |
2:20.61 |
|
3:04.19 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ingrid Elise Volden |
1999 |
|
242 |
45.06 |
1:32.87 |
2:22.85 |
|
3:12.74 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eva Elvensø Gregersen |
1999 |
|
235 |
46.99 |
1:36.47 |
2:26.55 |
|
3:14.79 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Millie Famestad |
1999 |
|
197 |
48.48 |
1:41.94 |
2:36.28 |
|
3:26.46 |
|
|
Elverum Svømming |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
|
345 |
39.69 |
1:23.11 |
2:08.20 |
|
2:51.37 |
|
|
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Davilda Lareva |
2000 |
|
326 |
39.09 |
1:23.85 |
2:09.66 |
|
2:54.58 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Mathiesen |
2000 |
|
274 |
45.13 |
1:31.88 |
2:19.99 |
|
3:05.07 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freya Bloch Johnson |
2000 |
|
272 |
42.53 |
1:30.22 |
2:18.25 |
|
3:05.51 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicola Parfitt |
2000 |
|
242 |
46.88 |
1:36.48 |
2:26.49 |
|
3:12.82 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Smilla Lyhne |
2000 |
|
226 |
48.47 |
1:38.94 |
2:29.73 |
|
3:17.35 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Engsig |
2000 |
|
187 |
53.72 |
1:47.09 |
2:40.66 |
|
3:29.99 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
182 |
51.11 |
1:46.76 |
2:42.58 |
|
3:32.04 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Euström |
2000 |
|
179 |
49.63 |
1:45.90 |
2:41.21 |
|
3:33.40 |
|
|
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej fortsat bev. vend |
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:33 |
|