2018-09-26   12:51:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM Aluekilpailut 2011 - Etelä 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  10:27   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 1, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    583  33.01  1:11.55  1:57.71    2:32.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998    428  37.51  1:20.38  2:10.45    2:49.07   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Meri Parviainen  1998    426  37.12  1:19.22  2:11.05    2:49.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    384  35.82  1:22.37  2:12.85    2:55.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emma Janhonen  1998    373  39.74  1:25.93  2:16.65    2:56.97   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Annika Stenberg  1998    363  38.48  1:24.67  2:19.43    2:58.60   
  Octopus Lohja                   
                     
Alina Katajisto  1998    358  36.20  1:23.24  2:17.95    2:59.47   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Anni Raussi  1998    326  39.32  1:27.26  2:24.13    3:05.07   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Sanna Saarinen  1998    258  45.99  1:40.06  2:37.80    3:20.12   
  Simmis Wanda                   
                     
10  Ella Vainikka  1998    240  48.67  1:40.01  2:39.49    3:25.00   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Aliisa Rongas  1998    236  44.70  1:36.94  2:35.93    3:26.15   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 1, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Camilla Kulmala  1997    556  32.98  1:12.67  1:57.49    2:34.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jade Pönni  1997    535  35.76  1:17.91  2:00.02    2:36.93   
  Octopus Lohja                   
                     
Annika Laihonen  1997    471  35.88  1:17.40  2:06.61    2:43.68   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Ilona Rämä  1997    460  36.65  1:20.70  2:07.16    2:44.96   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Iina Nyholm  1997    391  37.26  1:21.92  2:12.52    2:54.17   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Satu Mäkinen  1997    384  38.57  1:21.30  2:15.04    2:55.26   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Kristina Elo  1997    359  39.12  1:23.74  2:17.88    2:59.27   
  Octopus Lohja                   
                     
Mia Tammelin  1997    322  39.80  1:25.48  2:23.14    3:05.82   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Minna Pikkarainen  1997    322  39.54  1:29.68  2:24.71    3:05.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Aurora Laitinen  1997    293  41.00  1:33.53  2:28.10    3:11.80   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Veera Heiskanen  1997    278  44.72  1:33.97  2:28.29    3:15.18   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 200m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Karimaa  1996    531  33.20  1:13.59  2:00.18    2:37.28   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Veera Rekonen  1996    503  35.86  1:14.00  2:03.07    2:40.21   
  Simmis Wanda                   
                     
Lotta Mielonen  1996    438  37.52  1:22.00  2:09.48    2:47.77   
  Simmis Wanda                   
                     
Jenna Brunila  1996    391  39.28  1:26.92  2:16.16    2:54.22   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Jenni Vannas  1996    376  36.87  1:23.83  2:14.06    2:56.41   
  Poseidon                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  10:27 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  10:47   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 2, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannes Väre  1997    422  32.00        1:06.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mikael Laakso  1997    372  33.43        1:09.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Oiva Lahtinen  1997    357  34.61        1:10.44   
  Keravan Uimarit                   
                     
Elmo Kiuru  1997    356  34.13        1:10.47   
  Keravan Uimarit                   
                     
Henrik Rinkinen  1997    350  34.51        1:10.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Matias Yritys  1997    344  34.57        1:11.26   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sampo Heiliö  1997    333  34.83        1:12.07   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Valtteri Vepsä  1997    324  36.32        1:12.73   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Matias Hiillos  1997    279  36.47        1:16.44   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Henri Helin  1997    254  38.36        1:18.92   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Roope Pakkanen  1997    234  39.66        1:21.03   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Juuso Huppunen  1997    174  44.59        1:29.54   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
13  Valter Vilander  1997    165  43.24        1:30.99   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ikonen  1996    539  29.41        1:01.39   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    450  31.84        1:05.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Miikka Salminen  1996    421  32.00        1:06.62   
  Poseidon                   
                     
Henri Heinonen  1996    403  32.31        1:07.65   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Mitja Hyytiäinen  1996    357  34.79        1:10.43   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Christian Rikkinen  1996    351  34.42        1:10.78   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Miika Nuorinko  1996    330  34.79        1:12.28   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Joni Kitinoja  1996    304  35.99        1:14.28   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    275  36.78        1:16.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
10  Olli Häkli  1996    271  37.94        1:17.19   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Jesse Viljanen  1996    203  40.28        1:25.00   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
12  Aki Huunonen  1996    176  42.16        1:29.21   
  Keravan Uimarit                   
                     
13  Topias Saari  1996    151  44.54        1:33.78   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 2, 100m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lassi Väre  1995    449  31.38        1:05.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Iiro Laisi  1995    415  32.50        1:06.94   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Aleksi Liehu  1995    369  33.65        1:09.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Joni Honkala  1995    361  33.71        1:10.15   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Juho Aalto  1995    342  34.50        1:11.42   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Henri Meriläinen  1995    335  34.62        1:11.94   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Jesse Pöllänen  1995    262  37.45        1:18.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  10:47 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 3, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katariina Pihkamäki  1998    404  34.71        1:16.20   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Noora Tuovinen  1998    394  35.99        1:16.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mila Pelttari  1998    296  35.69        1:24.49   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ida Hyytiäinen  1998    282  38.57        1:25.87   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Ylva Sjölund  1998    282  39.15        1:25.90   
  Swim Club Raseborg                   
                     
Annika Rautiainen  1998    278  39.43        1:26.26   
  Octopus Lohja                   
                     
Anni Raussi  1998    247  39.91        1:29.73   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Elina Hanelius  1998    240  40.74        1:30.66   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Onerva Lahtinen  1998    234  40.95        1:31.38   
  Keravan Uimarit                   
                     
10  Ella Kettunen  1998    155  45.51        1:44.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yvonne Tollander  1997    625  30.05        1:05.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Claudia Åvist  1997    521  32.03        1:09.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Viivi Iivari  1997    486  33.37        1:11.61   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Eveliina Perämäki  1997    395  35.94        1:16.78   
  Simmis Wanda                   
                     
Marika Kajander  1997    333  36.28        1:21.26   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Maria Vuin  1997    327  37.43        1:21.73   
  Octopus Lohja                   
                     
Jemina Viljanen  1997    316  36.53        1:22.72   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Taru Taponen  1997    230  39.83        1:31.90   
  Vantaan Vesikot                   
                     
 
Laji 3, 100m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessica Hölttä  1996    576  31.10        1:07.68   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    510  32.36        1:10.51   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lotta Mäkinen  1996    491  32.76        1:11.40   
  Poseidon                   
                     
Vilma Venäläinen  1996    402  34.80        1:16.33   
  Simmis Wanda                   
                     
Mia Kuutti  1996    359  35.91        1:19.21   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Elisa Pesonen  1996    314  37.95        1:22.88   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Jenna Brunila  1996    267  40.44        1:27.46   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Hannes Väre  1997    569  1:05.37  2:14.75  3:24.47  4:33.80  9:10.78   
  Riihimäen Uimaseura        5:43.56  6:53.28  8:02.51       
                     
Matias Yritys  1997    480  1:11.25  2:25.27  3:39.17  4:53.05  9:42.90   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää        6:06.21  7:19.19  8:31.99       
                     
Elmo Kiuru  1997    437  1:11.33  2:28.80  3:46.33  5:03.28  10:01.40   
  Keravan Uimarit        6:18.40  7:33.09  8:48.08       
                     
Elias Lampinen  1997    436  1:10.33  2:27.06  3:44.04  5:01.54  10:01.92   
  Nummelan Kisaajat        6:17.19  7:33.87  8:51.15       
                     
Niko Juurinen  1997    366  1:12.28  2:30.59  3:50.63  5:12.18  10:37.72   
  Riihimäen Uimaseura        6:34.11  7:56.39  9:17.93       
                     
Santeri Pitkänen  1997    306  1:20.40  2:47.51  4:15.28  5:42.89  11:17.04   
  Keravan Uimarit        7:09.98  8:36.05  10:00.00       
                     
Jesse Tuppuri  1997    305  1:19.62  2:47.43  4:15.50  5:42.82  11:18.10   
  Järvenpään Uintiklubi        7:10.53  8:37.63  10:01.84       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Miikka Salminen  1996    423  1:11.09  2:27.41  3:44.73  5:02.76  10:07.90   
  Poseidon        6:19.86  7:36.75  8:53.07       
                     
Joni Kitinoja  1996    367  1:12.51  2:32.02  3:52.91  5:14.38  10:37.43   
  Keravan Uimarit        6:36.25  7:57.89  9:19.99       
                     
Olli Häkli  1996    343  1:12.56  2:33.86  3:55.96  5:20.13  10:51.63   
  Keravan Uimarit        6:44.52  8:08.06  9:32.57       
                     
 
Laji 4, 800m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Miro Torola  1995    634  1:04.26  2:10.70  3:17.77  4:24.37  8:51.25   
  Vantaan Vesikot        5:30.77  6:37.14  7:45.13       
                     
Tapio Junninen  1995    578  1:04.82  2:11.91  3:22.06  4:33.46  9:07.73   
  Poseidon        5:43.59  6:52.03  8:02.76       
                     
Patrick Vossi  1995    576  1:05.68  2:13.83  3:22.69  4:32.27  9:08.32   
  Octopus Lohja        5:42.12  6:51.51  8:01.63       
                     
Joni Honkala  1995    493  1:08.46  2:21.74  3:35.02  4:47.52  9:37.43   
  Nummelan Kisaajat        6:00.50  7:13.64  8:26.20       
                     
Henri Meriläinen  1995    460  1:07.39  2:23.18  3:38.51  4:53.78  9:50.98   
  Vantaan Vesikot        6:09.75  7:25.55  8:39.41       
                     
Eero Karola  1995    354  1:11.41  2:30.86  3:52.65  5:15.71  10:44.74   
  Keravan Uimarit        6:38.64  8:01.27  9:23.66       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 5, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Jantunen  1998    481  35.84  1:15.50  1:56.49    2:36.86   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Meri Parviainen  1998    436  37.76  1:18.61  2:00.87    2:42.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kerttu Koivuniemi  1998    427  38.22  1:19.27  2:01.49    2:43.22   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Noora Tuovinen  1998    406  38.53  1:20.50  2:04.12    2:46.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ylva Sjölund  1998    326  42.56  1:27.85  2:14.35    2:58.49   
  Swim Club Raseborg                   
                     
Emilia Naumanen  1998    324  39.48  1:23.86  2:11.76    2:58.85   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Marika Kuntijärvi  1998    308  43.80  1:31.66  2:19.47    3:01.86   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Eveliina Koski  1998    286  42.49  1:30.29  2:19.61    3:06.52   
  Keravan Uimarit                   
                     
Tiia Tuomisto  1998    265  45.11  1:32.59  2:21.94    3:11.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Vera Haarakangas  1998    249  45.32  1:35.47  2:28.04    3:15.37   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
 
Laji 5, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leona Pälvimäki  1997    545  34.88  1:12.66  1:51.90    2:30.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Saara Ruti  1997    519  35.07  1:13.21  1:53.09    2:32.94   
  Octopus Lohja                   
                     
Claudia Åvist  1997    514  35.79  1:14.89  1:54.79    2:33.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Maija Rantala  1997    414  37.33  1:19.90  2:03.55    2:44.89   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Tiia Nikkanen  1997    409  36.14  1:17.10  2:01.52    2:45.53   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Satu Mäkinen  1997    396  39.07  1:21.71  2:04.97    2:47.29   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Emma Lehtola  1997    380  39.53  1:24.43  2:09.33    2:49.71   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 5, 200m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Rekonen  1996    560  35.10  1:13.70  1:51.99    2:29.12   
  Simmis Wanda                   
                     
Noora Koponen  1996    347  42.53  1:27.10  2:11.02    2:54.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  12:23   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 6, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Kämäräinen  1997    379  34.13  1:13.76  1:54.11    2:33.64   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Toni Meriläinen  1997    286  35.42  1:17.11  2:02.92    2:48.72   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Arni Siline  1997    282  38.12  1:22.15  2:07.62    2:49.49   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 6, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Viitikko  1996    435  31.48  1:09.84  1:50.60    2:26.74   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Santeri Rantanen  1996    384  32.27  1:10.79  1:51.94    2:32.97   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    345  32.86  1:12.63  1:55.95    2:38.58   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
Laji 6, 200m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    617  29.93  1:03.41  1:36.85    2:10.59   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Tony Eriksson  1995    483  29.59  1:04.53  1:42.71    2:21.70   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jere Tolonen  1995    404  32.01  1:10.21  1:50.39    2:30.36   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Otto Kuittinen  1995    377  33.31  1:11.55  1:52.53    2:33.96   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Juuso Lumilahti  1995    358  31.92  1:11.60  1:53.94    2:36.63   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  12:23 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 7, 4X50m SKUV 2T/2P T15/P16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rius Seka [1995]  1995              2:00.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Lassi Väre  1995      30.25        30.25   
  Tuomas Tiainen  1996      32.98        1:03.23   
  Yvonne Tollander  1997      29.24        1:32.47   
  Leona Pälvimäki  1997      27.93        2:00.40   
                     
Nummelan Kisaajat 1  1995              2:08.66   
  Nummelan Kisaajat                   
  Joni Honkala  1995      33.09        33.09   
  Henri Heinonen  1996      33.18        1:06.27   
  Kiia Karimaa  1996      31.88        1:38.15   
  Veera Nissilä  1997      30.51        2:08.66   
                     
Poseidon Seka [1995]  1995              DSQ   
  Poseidon                   
  Milla Kemppi  1996      34.83        34.83   
  SW 10.10 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:03   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 8, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    626  31.41  1:05.84  1:39.87    2:12.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Katariina Pihkamäki  1998    480  33.82  1:11.04  1:48.60    2:24.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Annika Stenberg  1998    476  34.32  1:11.85  1:49.60    2:25.31   
  Octopus Lohja                   
                     
Roosa Andelin  1998    473  33.09  1:11.40  1:49.59    2:25.70   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Meri Parviainen  1998    455  32.88  1:09.75  1:49.04    2:27.60   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ylva Sjölund  1998    406  34.93  1:13.52  1:54.06    2:33.22   
  Swim Club Raseborg                   
                     
Tiia Tuomisto  1998    378  35.29  1:15.64  1:57.44    2:37.01   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Emilia Naumanen  1998    371  34.69  1:15.11  1:56.67    2:37.97   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Elina Hanelius  1998    364  35.99  1:16.93  1:59.14    2:38.91   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Annika Rautiainen  1998    361  35.95  1:17.53  1:59.40    2:39.36   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Anni Raussi  1998    357  36.21  1:16.98  1:59.70    2:40.05   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
12  Mila Pelttari  1998    353  35.94  1:16.80  1:59.87    2:40.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Sanna Saarinen  1998    345  36.62  1:17.63  1:59.70    2:41.80   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Marika Kuntijärvi  1998    331  38.17  1:22.08  2:05.74    2:44.06   
  Vantaan Vesikot                   
                     
15  Eveliina Koski  1998    311  37.08  1:19.82  2:05.09    2:47.55   
  Keravan Uimarit                   
                     
16  Aino Heimovaara  1998    310  35.73  1:17.48  2:03.89    2:47.77   
  Keravan Uimarit                   
                     
17  Ella Vainikka  1998    271  39.38  1:24.58  2:11.17    2:55.29   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 8, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Claudia Åvist  1997    617  30.90  1:05.15  1:39.81    2:13.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Yvonne Tollander  1997    616  31.33  1:05.03  1:39.41    2:13.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Annika Laihonen  1997    572  30.78  1:04.32  1:40.28    2:16.73   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Jade Pönni  1997    569  31.66  1:06.42  1:42.05    2:16.97   
  Octopus Lohja                   
                     
Leona Pälvimäki  1997    546  30.70  1:05.88  1:42.47    2:18.87   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emma Lehtola  1997    537  31.89  1:06.76  1:43.40    2:19.59   
  Octopus Lohja                   
                     
Saara Ruti  1997    536  31.35  1:06.02  1:42.94    2:19.73   
  Octopus Lohja                   
                     
Maria Vuin  1997    479  33.46  1:10.07  1:48.33    2:25.00   
  Octopus Lohja                   
                     
Iina Siren  1997    458  32.78  1:09.92  1:48.77    2:27.26   
  Keravan Uimarit                   
                     
10  Iina Nyholm  1997    452  33.24  1:11.49  1:50.66    2:27.91   
  Vantaan Vesikot                   
                     
11  Reetta Schroderus  1997    450  32.62  1:10.18  1:49.16    2:28.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Tiia Nikkanen  1997    450  33.39  1:11.45  1:50.58    2:28.11   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
13  Kristina Elo  1997    394  35.88  1:15.84  1:56.39    2:34.79   
  Octopus Lohja                   
                     
14  Veera Nissilä  1997    392  34.74  1:14.50  1:55.66    2:35.13   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
15  Mia Tammelin  1997    387  35.19  1:14.63  1:55.90    2:35.77   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Minna Pikkarainen  1997    345  36.79  1:18.29  2:00.50    2:41.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
17  Aurora Laitinen  1997    336  35.34  1:16.26  1:59.09    2:43.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 8, 200m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jessica Hölttä  1996    703  29.28  1:01.03  1:34.34    2:07.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Elviira Salmi  1996    646  29.20  1:01.53  1:36.21    2:11.28   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Sofia Viitanen  1996    579  31.45  1:05.97  1:41.26    2:16.13   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Kiia Karimaa  1996    573  31.69  1:06.52  1:41.78    2:16.63   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Vilma Venäläinen  1996    552  32.08  1:07.16  1:42.94    2:18.31   
  Simmis Wanda                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    546  31.32  1:05.98  1:42.25    2:18.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elisa Pesonen  1996    433  34.52  1:12.73  1:52.07    2:29.97   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Noora Koponen  1996    403  35.32  1:14.22  1:54.75    2:33.65   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  18:03 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:52   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 9, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Laakso  1997    402  37.62  1:21.31  2:05.83    2:48.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Aaltonen  1997    365  38.83  1:23.45  2:08.40    2:53.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Arni Siline  1997    335  40.52  1:26.55  2:13.02    2:58.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Henri Helin  1997    204  47.80  1:42.52  2:38.10    3:30.85   
  Keravan Uimarit                   
                     
Juuso Huppunen  1997    180  47.70  1:43.77  2:41.84    3:39.98   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
 
Laji 9, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Tiainen  1996    543  33.45  1:11.98  1:52.08    2:32.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Heinonen  1996    486  34.63  1:14.75  1:55.98    2:37.93   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Miikka Salminen  1996    441  36.94  1:17.59  2:00.06    2:43.20   
  Poseidon                   
                     
Miika Nuorinko  1996    430  35.69  1:18.05  2:02.05    2:44.48   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Elias Länsisalo  1996    385  38.59  1:21.08  2:05.88    2:50.67   
  Keravan Uimarit                   
                     
Santeri Rantanen  1996              DSQ   
  Nummelan Kisaajat                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 9, 200m RU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juuso Lumilahti  1995    518  35.34  1:16.11  1:56.26    2:34.62   
  Simmis Wanda                   
                     
Oliver Tarkkanen  1995    475  35.68  1:15.84  1:57.00    2:39.20   
  Poseidon                   
                     
Tapio Junninen  1995              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:52 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:12   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 10, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    562  1:15.14  2:37.13  4:15.26    5:23.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kerttu Koivuniemi  1998    464  1:25.83  2:51.38  4:29.23    5:45.08   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Anna Jantunen  1998    463  1:23.65  2:47.52  4:28.93    5:45.42   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
 
Laji 10, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Viivi Iivari  1997    559  1:15.10  2:39.43  4:10.67    5:24.32   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Jemina Viljanen  1997    394  1:28.71  3:00.25  4:46.67    6:04.30   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Tiia Nikkanen  1997    386  1:29.38  3:03.22  4:49.93    6:06.94   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Satu Mäkinen  1997    357  1:32.77  3:00.87  4:50.57    6:16.44   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 10, 400m SKU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Mäkinen  1996    495  1:15.64  2:43.94  4:21.34    5:37.78   
  Poseidon                   
                     
Sofia Viitanen  1996    493  1:20.91  2:43.27  4:23.34    5:38.27   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Jenna Brunila  1996    373  1:30.70  3:06.90  4:49.02    6:11.03   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  18:12 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 11, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elmo Kiuru  1997    484  28.34        58.63   
  Keravan Uimarit                   
                     
Oiva Lahtinen  1997    479  28.50        58.86   
  Keravan Uimarit                   
                     
Henrik Rinkinen  1997    460  29.07        59.65   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Elias Lampinen  1997    450  28.82        1:00.09   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Henri Kämäräinen  1997    437  28.82        1:00.65   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Matias Yritys  1997    437  29.19        1:00.69   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Hannes Väre  1997    411  29.76        1:01.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Niko Juurinen  1997    356  31.65        1:04.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Valtteri Vepsä  1997    350  31.91        1:05.34   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Matias Hiillos  1997    348  31.38        1:05.46   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Roope Pakkanen  1997    330  32.10        1:06.60   
  Haminan Uimaseura                   
                     
12  Jesse Tuppuri  1997    325  32.03        1:06.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Santeri Pitkänen  1997    282  33.03        1:10.21   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Valter Vilander  1997    202  36.93        1:18.42   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ikonen  1996    531  27.22        56.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Daniel Viitikko  1996    522  27.27        57.18   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Mitja Hyytiäinen  1996    467  28.69        59.35   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    442  29.19        1:00.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Olli Häkli  1996    388  29.90        1:03.15   
  Keravan Uimarit                   
                     
Joni Kitinoja  1996    347  31.47        1:05.53   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    331  31.87        1:06.56   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jesse Viljanen  1996    291  32.91        1:09.44   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Topias Saari  1996    223  35.26        1:15.90   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 11, 100m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tony Eriksson  1995    581  26.46        55.17   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tapio Junninen  1995    549  27.57        56.21   
  Poseidon                   
                     
Otto Kuittinen  1995    544  27.34        56.41   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Patrick Vossi  1995    528  26.78        56.97   
  Octopus Lohja                   
                     
Oliver Tarkkanen  1995    515  27.94        57.42   
  Poseidon                   
                     
Jere Tolonen  1995    513  27.22        57.50   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Aleksi Liehu  1995    503  26.77        57.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lassi Väre  1995    492  27.78        58.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Teemu Aula  1995    492  28.04        58.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Joni Honkala  1995    482  28.17        58.74   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Juhani Jablokov  1995    465  27.99        59.44   
  Vantaan Vesikot                   
                     
12  Eero Karola  1995    375  30.86        1:03.82   
  Keravan Uimarit                   
                     
13  Jesse Pöllänen  1995    322  31.58        1:07.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  18:32 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:51   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 12, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Tuovinen  1998    438  39.76        1:25.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kerttu Koivuniemi  1998    427  42.09        1:25.96   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Roosa Andelin  1998    425  40.48        1:26.04   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Mila Pelttari  1998    414  40.42        1:26.83   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Onerva Lahtinen  1998    394  42.41        1:28.25   
  Keravan Uimarit                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    334  42.73        1:33.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Taru Salmi  1998    332  45.89        1:33.45   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Alina Katajisto  1998    322  44.40        1:34.41   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Ella Kettunen  1998    314  45.13        1:35.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Ilona Kämäräinen  1998    310  43.68        1:35.61   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Eveliina Ollikainen  1998    307  43.35        1:35.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Aino Heimovaara  1998    268  47.33        1:40.42   
  Keravan Uimarit                   
                     
13  Aliisa Rongas  1998    243  48.40        1:43.72   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
14  Ella Vainikka  1998    240  48.66        1:44.11   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Vera Haarakangas  1998              DSQ   
  Nurmijärven Kunto                   
  SW 7.1 Kääntyminen selälleen               
                     
 
Laji 12, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Camilla Kulmala  1997    537  37.96        1:19.63   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lotta Ruhala  1997    492  39.14        1:21.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ilona Rämä  1997    485  39.28        1:22.37   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Maija Hirvo  1997    474  39.04        1:23.00   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Taru Taponen  1997    369  43.57        1:30.22   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Kaisa Vehmaa  1997    336  45.04        1:33.12   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Janita Yli-Villamo  1997    299  45.56        1:36.79   
  Keravan Uimarit                   
                     
Veera Penttilä  1997    278  47.86        1:39.20   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Jade Pönni  1997              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
Miira Lallukka  1997              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 12, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elviira Salmi  1996    620  35.75        1:15.88   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Kiia Karimaa  1996    526  37.66        1:20.18   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Lotta Mielonen  1996    472  39.16        1:23.11   
  Simmis Wanda                   
                     
Mia Kuutti  1996    407  41.44        1:27.31   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Milla Kemppi  1996    399  42.41        1:27.87   
  Poseidon                   
                     
Elli Ylinen  1996    389  41.29        1:28.63   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jenni Vannas  1996    387  42.09        1:28.76   
  Poseidon                   
                     
Lena Azabani  1996    352  41.99        1:31.67   
  Poseidon                   
                     
Paula Autio  1996              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  18:51 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  19:12   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 13, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rius Miehet [1995]  1995    506          3:58.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Aleksi Liehu  1995      27.80  58.99      58.99   
  Lassi Väre  1995      27.61  58.55      1:57.54   
  Hannes Väre  1997      29.56  1:01.90      2:59.44   
  Tuomas Tiainen  1996      27.94  58.60      3:58.04   
                     
Nummelan Kisaajat  1996    456          4:06.34   
  Nummelan Kisaajat                   
  Henri Heinonen  1996      28.05  59.13      59.13   
  Santeri Rantanen  1996      30.45  1:04.53      2:03.66   
  Miika Nuorinko  1996      29.37  1:01.53      3:05.19   
  Elias Lampinen  1997      28.94  1:01.15      4:06.34   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  19:12 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  19:15   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 14, 4X100m VUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rius Naiset 1  1997    671          4:05.70   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Claudia Åvist  1997      29.97  1:02.31      1:02.31   
  Leona Pälvimäki  1997      28.36  1:00.03      2:02.34   
  Yvonne Tollander  1997      29.10  1:01.23      3:03.57   
  Noora Visto  1998      29.92  1:02.13      4:05.70   
                     
Juk  1997    476          4:35.48   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Reetta Schroderus  1997      31.70  1:06.97      1:06.97   
  Emilia Naumanen  1998      32.20  1:07.45      2:14.42   
  Mila Pelttari  1998      32.17  1:08.97      3:23.39   
  Aurora Laitinen  1997      32.47  1:12.09      4:35.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  18 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  19:15 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  10:19   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 15, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oiva Lahtinen  1997    436  30.32  1:08.64  1:54.78    2:29.25   
  Keravan Uimarit                   
                     
Henri Aaltonen  1997    355  35.07  1:17.52  2:03.32    2:39.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Niko Juurinen  1997    340  35.42  1:17.13  2:05.26    2:42.18   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Santeri Pitkänen  1997    239  44.42  1:31.52  2:22.91    3:02.27   
  Keravan Uimarit                   
                     
Elias Lampinen  1997              DSQ   
  Nummelan Kisaajat                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 15, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Tiainen  1996    532  30.12  1:06.30  1:46.47    2:19.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Heinonen  1996    462  31.24  1:08.93  1:51.28    2:26.37   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Miikka Salminen  1996    449  31.37  1:09.32  1:52.45    2:27.75   
  Poseidon                   
                     
Miika Nuorinko  1996    374  33.37  1:15.37  2:01.40    2:37.05   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Christian Rikkinen  1996    372  32.65  1:13.10  2:00.08    2:37.26   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Jussi-Pekka Pajuniemi  1996    271  38.65  1:24.06  2:17.67    2:54.80   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jesse Viljanen  1996    255  40.66  1:27.20  2:18.58    2:58.32   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Topias Saari  1996              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 15, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    623  29.92  1:02.97  1:42.54    2:12.49   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Oliver Tarkkanen  1995    611  29.84  1:04.80  1:42.48    2:13.35   
  Poseidon                   
                     
Tapio Junninen  1995    522  30.01  1:06.36  1:47.77    2:20.53   
  Poseidon                   
                     
Juuso Lumilahti  1995    503  31.28  1:09.10  1:49.73    2:22.22   
  Simmis Wanda                   
                     
Patrick Vossi  1995    436  30.71  1:12.29  1:58.45    2:29.26   
  Octopus Lohja                   
                     
Juho Aalto  1995    352  33.35  1:13.78  2:03.08    2:40.31   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Eero Karola  1995    288  37.34  1:21.69  2:12.77    2:51.41   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 16, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Jantunen  1998    478  35.34        1:12.85   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Noora Tuovinen  1998    411  36.93        1:16.64   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Meri Parviainen  1998    399  37.26        1:17.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ella Kettunen  1998    349  38.17        1:20.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Emilia Naumanen  1998    330  39.02        1:22.44   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Alina Katajisto  1998    321  40.13        1:23.22   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Emma Janhonen  1998    313  40.88        1:23.90   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Annika Stenberg  1998    310  41.39        1:24.14   
  Octopus Lohja                   
                     
Marika Kuntijärvi  1998    297  42.54        1:25.34   
  Vantaan Vesikot                   
                     
10  Eveliina Koski  1998    290  41.86        1:26.03   
  Keravan Uimarit                   
                     
11  Vera Haarakangas  1998    257  44.18        1:29.63   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
12  Tiia Tuomisto  1998    255  43.92        1:29.87   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
13  Annika Rautiainen  1998    251  42.14        1:30.28   
  Octopus Lohja                   
                     
14  Ida Hyytiäinen  1998    240  46.18        1:31.73   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
15  Eveliina Ollikainen  1998    210  45.16        1:35.78   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leona Pälvimäki  1997    556  33.43        1:09.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Saara Ruti  1997    527  34.18        1:10.54   
  Octopus Lohja                   
                     
Claudia Åvist  1997    521  34.40        1:10.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Camilla Kulmala  1997    489  35.25        1:12.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Emma Lehtola  1997    428  36.95        1:15.60   
  Octopus Lohja                   
                     
Eveliina Perämäki  1997    396  37.64        1:17.60   
  Simmis Wanda                   
                     
Maija Rantala  1997    395  36.96        1:17.66   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Ilona Rämä  1997    393  38.68        1:17.79   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Satu Mäkinen  1997    391  37.84        1:17.94   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Iina Nyholm  1997    376  38.17        1:18.94   
  Vantaan Vesikot                   
                     
11  Iina Siren  1997    373  38.20        1:19.13   
  Keravan Uimarit                   
                     
12  Kristina Elo  1997    339  40.41        1:21.68   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Mia Tammelin  1997    315  41.11        1:23.71   
  Vantaan Vesikot                   
                     
14  Katariina Elo  1997    261  43.22        1:29.17   
  Octopus Lohja                   
                     
15  Taru Taponen  1997    249  44.40        1:30.60   
  Vantaan Vesikot                   
                     
16  Veera Penttilä  1997    230  45.08        1:33.01   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 16, 100m SU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Rekonen  1996    548  33.93        1:09.63   
  Simmis Wanda                   
                     
Elviira Salmi  1996    516  34.55        1:11.01   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Vilma Venäläinen  1996    438  36.93        1:15.01   
  Simmis Wanda                   
                     
Milla Kemppi  1996    384  38.23        1:18.40   
  Poseidon                   
                     
Noora Koponen  1996    327  40.45        1:22.66   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  10:41 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 17, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oiva Lahtinen  1997    473  30.24        1:03.93   
  Keravan Uimarit                   
                     
Henri Kämäräinen  1997    378  30.88        1:08.91   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Mikael Laakso  1997    373  32.22        1:09.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elmo Kiuru  1997    372  31.63        1:09.25   
  Keravan Uimarit                   
                     
Henrik Rinkinen  1997    360  32.44        1:10.05   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Arni Siline  1997    328  34.18        1:12.25   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Toni Meriläinen  1997    320  34.19        1:12.86   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Teemu Torkkel  1997    317  33.09        1:13.05   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Sampo Heiliö  1997    262  35.33        1:17.86   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
10  Roope Pakkanen  1997    239  37.93        1:20.24   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Valtteri Vepsä  1997              DNF   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 17, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Viitikko  1996    530  28.26        1:01.56   
  Vantaan Uimarit                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    440  30.52        1:05.49   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Santeri Rantanen  1996    385  31.64        1:08.46   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Mitja Hyytiäinen  1996              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 17, 100m PU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tony Eriksson  1995    574  28.42        59.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jere Tolonen  1995    457  29.53        1:04.67   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Teemu Aula  1995    447  30.07        1:05.14   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Otto Kuittinen  1995    412  31.05        1:06.94   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Juhani Jablokov  1995    364  31.52        1:09.75   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Iiro Laisi  1995              DNF   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Aleksi Liehu  1995              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 18, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Noora Visto  1998    606  1:08.44  2:22.37  3:34.28  4:46.39  9:38.05   
  Riihimäen Uimaseura        5:58.90  7:12.09  8:26.40       
                     
Anna Jantunen  1998    502  1:12.87  2:31.01  3:48.94  5:07.19  10:15.79   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:25.90  7:43.90  9:02.05       
                     
Kerttu Koivuniemi  1998    500  1:12.95  2:31.45  3:50.20  5:07.95  10:16.32   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:26.54  7:44.50  9:02.33       
                     
Ylva Sjölund  1998    385  1:19.11  2:45.90  4:12.54  5:40.20  11:12.56   
  Swim Club Raseborg        7:05.88  8:31.32  9:54.39       
                     
Elina Hanelius  1998    373  1:19.57  2:46.43  4:14.35  5:42.43  11:19.44   
  Järvenpään Uintiklubi        7:07.84  8:34.21  9:58.67       
                     
Sanna Saarinen  1998    368  1:19.08  2:44.66  4:11.61  5:38.91  11:22.70   
  Simmis Wanda        7:05.90  8:32.92  9:59.72       
                     
Ella Vainikka  1998    265  1:24.29  2:58.75  4:36.19  6:14.69  12:41.34   
  Nummelan Kisaajat        7:53.42  9:30.86  11:07.69       
                     
 
Laji 18, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jade Pönni  1997    562  1:08.59  2:22.52  3:36.98  4:52.97  9:52.85   
  Octopus Lohja        6:08.45  7:24.13  8:39.80       
                     
Viivi Iivari  1997    509  1:10.84  2:29.41  3:48.21  5:06.86  10:12.76   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:24.47  7:42.36  8:58.97       
                     
Tiia Nikkanen  1997    447  1:16.82  2:36.07  3:57.01  5:18.35  10:39.83   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:39.69  8:00.72  9:22.20       
                     
Jemina Viljanen  1997    444  1:15.58  2:34.98  3:55.76  5:17.69  10:41.25   
  Nurmijärven Kunto        6:39.35  8:00.94  9:22.74       
                     
Maria Vuin  1997    414  1:15.32  2:38.76  4:03.20  5:28.11  10:56.48   
  Octopus Lohja        6:52.52  8:15.29  9:38.41       
                     
Reetta Schroderus  1997    402  1:15.72  2:39.84  4:04.30  5:28.38  11:03.13   
  Järvenpään Uintiklubi        6:52.05  8:16.30  9:40.55       
                     
Minna Pikkarainen  1997    358  1:18.50  2:44.52  4:13.20  5:40.60  11:28.91   
  Järvenpään Uintiklubi        7:08.17  8:36.74  10:04.60       
                     
 
Laji 18, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Sofia Viitanen  1996    563  1:07.80  2:22.14  3:36.59  4:53.24  9:52.69   
  Swimming Club Nurmijärvi        6:10.29  7:26.71  8:42.43       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  11:56   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 19, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannes Väre  1997    478  32.24  1:08.26  1:44.60    2:20.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Matias Yritys  1997    383  35.21  1:13.63  1:52.53    2:30.83   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sampo Heiliö  1997    314  37.47  1:18.67  2:00.80    2:41.09   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Henri Aaltonen  1997    310  40.49  1:22.37  2:03.18    2:41.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Valtteri Vepsä  1997    309  37.17  1:18.37  2:01.89    2:42.05   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Niko Juurinen  1997    306  39.01  1:20.96  2:02.93    2:42.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Henri Helin  1997    285  38.92  1:21.68  2:04.48    2:46.41   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 19, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ikonen  1996    544  31.07  1:05.77  1:40.33    2:14.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Miikka Salminen  1996    441  33.37  1:09.26  1:46.63    2:23.85   
  Poseidon                   
                     
 
Laji 19, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lassi Väre  1995    429  32.76  1:09.37  1:47.54    2:25.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Joni Honkala  1995    417  34.01  1:10.54  1:48.57    2:26.56   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Iiro Laisi  1995    415  33.37  1:09.84  1:48.25    2:26.79   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Juho Aalto  1995    355  36.21  1:15.21  1:55.51    2:34.61   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  11:56 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katariina Pihkamäki  1998              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yvonne Tollander  1997    548  32.54  1:11.51  1:51.96    2:31.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Viivi Iivari  1997    449  36.00  1:19.73  2:01.42    2:41.55   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Marika Kajander  1997    266  38.93  1:26.40  2:18.97    3:12.49   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 20, 200m PU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Mäkinen  1996    427  35.39  1:15.86  1:59.59    2:44.31   
  Poseidon                   
                     
Marianne Pihkamäki  1996    365  34.70  1:15.94  2:02.27    2:53.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mia Kuutti  1996    343  37.22  1:21.01  2:09.07    2:56.72   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 21, 4X100m SKUV P-16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rius Miehet [1995]  1995    463          4:27.73   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Lassi Väre  1995      32.80  1:07.96      1:07.96   
  Tuomas Tiainen  1996      34.14  1:13.54      2:21.50   
  Mikael Laakso  1997      30.51  1:07.97      3:29.47   
  Aleksi Liehu  1995      27.34  58.26      4:27.73   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  12:34 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 22, 4X100m SKUV T-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rius Naiset 1  1997    614          4:37.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Claudia Åvist  1997      34.23  1:09.94      1:09.94   
  Camilla Kulmala  1997      36.82  1:20.62      2:30.56   
  Yvonne Tollander  1997      31.24  1:07.08      3:37.64   
  Leona Pälvimäki  1997      28.85  1:00.31      4:37.95   
                     
Siwa Naiset [1996]  1996    512          4:55.25   
  Simmis Wanda                   
  Veera Rekonen  1996      34.70  1:11.30      1:11.30   
  Lotta Mielonen  1996      38.72  1:23.63      2:34.93   
  Eveliina Perämäki  1997      35.31  1:16.91      3:51.84   
  Vilma Venäläinen  1996      30.14  1:03.41      4:55.25   
                     
Juk  1997    391          5:23.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  Emilia Naumanen  1998      38.28  1:20.79      1:20.79   
  Emma Janhonen  1998      41.46  1:28.18      2:48.97   
  Elina Hanelius  1998      37.79  1:25.86      4:14.83   
  Mila Pelttari  1998      31.63  1:08.23      5:23.06   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:24   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 23, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannes Väre  1997    498  29.86  1:02.86  1:36.72    2:08.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elmo Kiuru  1997    452  30.72  1:05.19  1:39.81    2:13.07   
  Keravan Uimarit                   
                     
Elias Lampinen  1997    448  30.08  1:05.52  1:41.68    2:13.55   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Henrik Rinkinen  1997    414  31.09  1:05.95  1:42.71    2:17.09   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Teemu Torkkel  1997    377  32.90  1:09.21  1:45.97    2:21.45   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Toni Meriläinen  1997    373  31.92  1:08.05  1:45.56    2:21.93   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Roope Pakkanen  1997    350  33.40  1:10.05  1:48.03    2:25.00   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Niko Juurinen  1997    348  32.75  1:11.04  1:48.90    2:25.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jesse Tuppuri  1997    314  32.44  1:11.10  1:51.28    2:30.27   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Juuso Huppunen  1997    215  36.28  1:19.98  2:06.10    2:50.65   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
 
Laji 23, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mitja Hyytiäinen  1996    497  30.12  1:03.39  1:37.28    2:08.97   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Arttu Vänttinen  1996    455  30.16  1:03.88  1:38.08    2:12.82   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Olli Häkli  1996    375  32.67  1:09.28  1:46.53    2:21.63   
  Keravan Uimarit                   
                     
Jesse Viljanen  1996    308  33.79  1:13.19  1:53.08    2:31.21   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Aki Huunonen  1996    229  36.18  1:18.85  2:04.06    2:47.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 23, 200m VU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tony Eriksson  1995    611  27.74  58.41  1:30.04    2:00.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Patrick Vossi  1995    584  28.11  58.96  1:30.76    2:02.21   
  Octopus Lohja                   
                     
Tapio Junninen  1995    554  28.56  1:00.29  1:32.79    2:04.38   
  Poseidon                   
                     
Lassi Väre  1995    495  29.82  1:03.07  1:36.64    2:09.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Iiro Laisi  1995    478  29.48  1:01.74  1:35.92    2:10.64   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Henri Meriläinen  1995    467  30.06  1:03.43  1:38.04    2:11.63   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Aleksi Liehu  1995    444  29.00  1:03.10  1:38.94    2:13.87   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jesse Pöllänen  1995    358  31.89  1:08.44  1:46.40    2:23.84   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Eero Karola  1995    357  32.04  1:08.44  1:46.55    2:23.96   
  Keravan Uimarit                   
                     
Otto Kuittinen  1995              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:24 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  17:48   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 24, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerttu Koivuniemi  1998    452  41.80  1:27.98  2:15.40    3:01.00   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Emma Janhonen  1998    360  43.97  1:34.10  2:25.21    3:15.22   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    358  43.72  1:34.00  2:26.02    3:15.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Taru Salmi  1998    337  46.14  1:37.38  2:29.64    3:19.57   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Ilona Kämäräinen  1998    327  44.81  1:37.26  2:30.61    3:21.54   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Ella Vainikka  1998    242  49.38  1:47.83  2:45.26    3:42.80   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Sanna Saarinen  1998    228  49.52  1:48.30  2:47.43    3:47.40   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 24, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jade Pönni  1997    568  37.89  1:20.61  2:04.62    2:47.66   
  Octopus Lohja                   
                     
Camilla Kulmala  1997    533  38.47  1:22.04  2:06.41    2:51.34   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ilona Rämä  1997    486  39.35  1:24.47  2:10.79    2:56.69   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Maija Hirvo  1997    463  40.66  1:25.78  2:13.36    2:59.48   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Lotta Ruhala  1997    444  40.55  1:27.13  2:15.77    3:02.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Taru Taponen  1997    408  42.99  1:30.16  2:17.75    3:07.25   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Kaisa Vehmaa  1997    344  44.56  1:35.59  2:27.94    3:18.18   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Veera Penttilä  1997    310  48.85  1:40.87  2:33.41    3:25.21   
  Haminan Uimaseura                   
                     
Veera Heiskanen  1997    293  47.09  1:40.39  2:35.28    3:29.09   
  Keravan Uimarit                   
                     
10  Juulia Salonen  1997    278  47.02  1:40.90  2:37.09    3:32.80   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
11  Miira Lallukka  1997    265  48.43  1:43.67  2:39.88    3:36.21   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 24, 200m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Mielonen  1996    477  39.74  1:25.39  2:11.26    2:57.76   
  Simmis Wanda                   
                     
Lotta Mäkinen  1996    473  40.74  1:26.43  2:12.92    2:58.24   
  Poseidon                   
                     
Jenni Vannas  1996    392  43.88  1:33.00  2:21.24    3:09.78   
  Poseidon                   
                     
Lena Azabani  1996              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  17:48 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:01   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 25, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Yritys  1997    420  1:15.57  2:38.73  4:12.84    5:23.71   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Sampo Heiliö  1997    328  1:19.36  2:50.06  4:31.98    5:51.53   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
Henri Kämäräinen  1997              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 25, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Ikonen  1996    569  1:08.29  2:21.25  3:44.38    4:52.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 25, 400m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    643  1:04.18  2:17.61  3:38.72    4:40.83   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Juuso Lumilahti  1995    517  1:10.85  2:29.09  3:52.26    5:02.01   
  Simmis Wanda                   
                     
Joni Honkala  1995    459  1:12.61  2:30.85  4:01.47    5:14.37   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011 
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura  Tulostusaika  18:01 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit, ES2    Tulostuspäivämäärä  19 kesäkuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Riihimäki    Tulostusaika  18:29   
  Järjestäjä  RiUS         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 kesäkuu 2011         
 
 
Laji 26, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Visto  1998    566  30.33        1:03.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Katariina Pihkamäki  1998    517  30.76        1:05.03   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Roosa Andelin  1998    517  31.32        1:05.03   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anna Jantunen  1998    486  32.12        1:06.41   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Annika Stenberg  1998    483  32.72        1:06.54   
  Octopus Lohja                   
                     
Onerva Lahtinen  1998    453  32.35        1:07.97   
  Keravan Uimarit                   
                     
Emilia Naumanen  1998    446  32.68        1:08.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Mila Pelttari  1998    439  32.58        1:08.66   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Annika Rautiainen  1998    412  33.01        1:10.15   
  Octopus Lohja                   
                     
10  Tiia Tuomisto  1998    400  34.10        1:10.86   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
11  Alina Katajisto  1998    374  34.62        1:12.42   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
12  Ella Kettunen  1998    370  34.78        1:12.73   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Emma Janhonen  1998    342  35.45        1:14.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
14  Marika Kuntijärvi  1998    340  35.99        1:14.81   
  Vantaan Vesikot                   
                     
15  Elina Hanelius  1998    337  36.05        1:14.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
16  Taru Salmi  1998    325  35.74        1:15.95   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
17  Eveliina Koski  1998    322  36.14        1:16.12   
  Keravan Uimarit                   
                     
18  Aino Heimovaara  1998    317  35.47        1:16.59   
  Keravan Uimarit                   
                     
19  Vera Haarakangas  1998    306  36.55        1:17.45   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Eveliina Ollikainen  1998              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
Sara Tuomaala  1998              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 4.4 Vilppilähtö               
                     
 
Laji 26, 100m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leona Pälvimäki  1997    642  28.87        1:00.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Yvonne Tollander  1997    614  29.47        1:01.40   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Annika Laihonen  1997    569  30.13        1:03.00   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Saara Ruti  1997    566  30.63        1:03.12   
  Octopus Lohja                   
                     
Viivi Iivari  1997    547  31.20        1:03.81   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Emma Lehtola  1997    544  31.12        1:03.95   
  Octopus Lohja                   
                     
Eveliina Perämäki  1997    521  31.39        1:04.86   
  Simmis Wanda                   
                     
Jemina Viljanen  1997    480  31.96        1:06.65   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
Tiia Nikkanen  1997    479  32.41        1:06.72   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
10  Veera Nissilä  1997    479  31.35        1:06.73   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Iina Nyholm  1997    471  31.75        1:07.10   
  Vantaan Vesikot                   
                     
12  Maria Vuin  1997    471  32.73        1:07.11   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Iina Siren  1997    442  32.68        1:08.54   
  Keravan Uimarit                   
                     
14  Janita Yli-Villamo  1997    422  34.22        1:09.59   
  Keravan Uimarit                   
                     
15  Maija Rantala  1997    418  32.52      &