Resultater for UGP 3 - Eriksdalsbadet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2011 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 18 juni 2011 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.10 | ||||||
2 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 1:02.60 | ||||||
3 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 1:04.21 | ||||||
4 | Joakim Uhlin | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:05.54 | ||||||
5 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:05.86 | ||||||
6 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 1:06.61 | ||||||
7 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:07.23 | ||||||
8 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:07.46 | ||||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 1:09.82 | ||||||
10 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:11.27 | ||||||
11 | Thomas Burla | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.94 | ||||||
12 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.07 | ||||||
13 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 1:12.91 | ||||||
14 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:13.05 | ||||||
15 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 1:14.98 | ||||||
16 | Tobias Rindå | 1995 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:18.30 | ||||||
17 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:23.12 | ||||||
18 | Daniel Swahn | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:27.29 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:04.87 | ||||||
2 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:08.59 | ||||||
3 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 1:08.82 | ||||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:10.02 | ||||||
5 | Oliver Hegardt | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:10.45 | ||||||
6 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:11.17 | ||||||
7 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:11.30 | ||||||
8 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:11.45 | ||||||
9 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.38 | ||||||
10 | John Bankefors | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:18.33 | ||||||
11 | Alfred Björkman | 1996 | Simklubben Neptun | 1:18.46 | ||||||
12 | Andreas Forsell | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 1:20.44 | ||||||
13 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:21.04 | ||||||
14 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 1:26.71 | ||||||
15 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:27.98 | ||||||
16 | Charlie Lindfors | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:32.64 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 1:12.62 | ||||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:14.79 | ||||||
3 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:15.46 | ||||||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.44 | ||||||
5 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:19.26 | ||||||
6 | Carl Robertsson | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:22.27 | ||||||
7 | Sébastien Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 1:29.06 | ||||||
8 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:29.91 | ||||||
9 | Douglas Holmedahl | 1997 | Wisby Simsällskap | 1:31.33 | ||||||
10 | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:32.07 | ||||||
11 | Jacob Öberg | 1997 | Åkersberga Simsällskap | 1:32.72 | ||||||
12 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:35.41 | ||||||
13 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simklubb | 1:52.03 | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 1:09.79 | ||||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:10.60 | ||||||
3 | Karl-Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:12.58 | ||||||
4 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:13.62 | ||||||
5 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:14.12 | ||||||
6 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:15.85 | ||||||
7 | Jack Ekström | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 1:18.01 | ||||||
8 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:18.33 | ||||||
9 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:19.09 | ||||||
10 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:19.30 | ||||||
11 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:22.55 | ||||||
12 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:23.75 | ||||||
13 | Odhin Brynnel | 1998 | Simklubben Neptun | 1:25.06 | ||||||
14 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:25.22 | ||||||
15 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:25.48 | ||||||
16 | Joel Hambraeus | 1998 | Täby Sim | 1:26.59 | ||||||
17 | Hugo Härmark | 1998 | Simklubben Neptun | 1:27.06 | ||||||
18 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:27.39 | ||||||
19 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:27.81 | ||||||
20 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:28.88 | ||||||
21 | Jacob Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 1:32.57 | ||||||
22 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:32.82 | ||||||
23 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 1:33.11 | ||||||
24 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:33.18 | ||||||
25 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:33.32 | ||||||
26 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:35.66 | ||||||
27 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:37.31 | ||||||
28 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:38.22 | ||||||
29 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:38.87 | ||||||
30 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:42.24 | ||||||
31 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:43.85 | ||||||
32 | Teodor Eliasson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:43.99 | ||||||
33 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 1:49.73 | ||||||
- | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Warberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Samir Noory | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 18 juni 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:29 |