Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.93 | 1:00.86 | |||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.84 | 1:05.52 | |||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.19 | 1:05.55 | |||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | 1:06.75 | |||||
5 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 32.65 | 1:07.01 | |||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.41 | 1:07.10 | |||||
7 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 32.73 | 1:07.97 | |||||
8 | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | 32.56 | 1:08.64 | |||||
9 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.24 | 1:08.97 | |||||
10 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 32.81 | 1:09.04 | |||||
11 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.73 | 1:09.17 | |||||
12 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 33.37 | 1:09.46 | |||||
13 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.63 | 1:09.60 | |||||
14 | Katrine Lund Hansen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.75 | 1:10.06 | |||||
15 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.75 | 1:10.20 | |||||
16 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.90 | 1:10.67 | |||||
17 | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 33.08 | 1:10.93 | |||||
18 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.36 | 1:11.01 | |||||
19 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.99 | 1:11.69 | |||||
20 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | 1:11.77 | |||||
21 | Sofie Ubbesen | 1999 | Delta Svøm | 34.31 | 1:12.01 | |||||
22 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.99 | 1:12.67 | |||||
23 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 35.30 | 1:12.86 | |||||
24 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 34.93 | 1:13.49 | |||||
24 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.71 | 1:13.49 | |||||
26 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.77 | 1:13.72 | |||||
27 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 35.41 | 1:14.91 | |||||
28 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.28 | 1:15.60 | |||||
29 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.92 | 1:16.99 | |||||
30 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.80 | 1:17.43 | |||||
31 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.15 | 1:19.36 | |||||
- | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.42 | 1:05.63 | |||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 31.27 | 1:05.89 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.17 | 1:09.19 | |||||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.85 | 1:09.77 | |||||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.80 | 1:09.77 | |||||
6 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 33.76 | 1:09.95 | |||||
7 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.97 | 1:10.93 | |||||
8 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.78 | 1:11.36 | |||||
8 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.63 | 1:11.36 | |||||
10 | Sofie Steen Petersen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 33.97 | 1:12.40 | |||||
11 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.85 | 1:12.63 | |||||
12 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.90 | 1:12.72 | |||||
13 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.94 | 1:13.28 | |||||
14 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 35.31 | 1:13.51 | |||||
15 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 35.25 | 1:13.91 | |||||
16 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.25 | 1:14.21 | |||||
17 | Amalie Mårtensson | 2000 | JGI Svømning | 34.86 | 1:14.45 | |||||
18 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 35.96 | 1:14.80 | |||||
19 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.91 | 1:15.07 | |||||
20 | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.84 | 1:15.23 | |||||
21 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.43 | 1:15.25 | |||||
22 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Næstved IF | 35.78 | 1:15.26 | |||||
23 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 36.43 | 1:15.44 | |||||
24 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.91 | 1:15.57 | |||||
25 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 35.93 | 1:15.66 | |||||
26 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Albertslund IF | 36.29 | 1:15.73 | |||||
27 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.27 | 1:15.93 | |||||
28 | Cathrine Laura Holten | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | 1:16.22 | |||||
29 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 37.03 | 1:16.44 | |||||
30 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 36.80 | 1:16.60 | |||||
31 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.46 | 1:16.78 | |||||
32 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.78 | 1:17.31 | |||||
33 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.53 | 1:17.74 | |||||
34 | Natasja Kepp | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.26 | 1:17.89 | |||||
35 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 37.48 | 1:17.95 | |||||
36 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 36.35 | 1:18.93 | |||||
37 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.53 | 1:18.97 | |||||
38 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.27 | 1:18.99 | |||||
39 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 37.67 | 1:19.13 | |||||
40 | Line Fensten Jørgensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.03 | 1:19.81 | |||||
41 | Alberte M Hansen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.40 | 1:20.66 | |||||
42 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 38.54 | 1:20.74 | |||||
43 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 38.10 | 1:21.89 | |||||
44 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 1:21.93 | ||||||
45 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 38.56 | 1:22.24 | |||||
46 | Emma Bobjerg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 38.77 | 1:22.59 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |