Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August Willems | 1997 | GI-40 Hermes | 31.35 | 1:10.14 | 1:51.70 | 2:23.47 | |||
2 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.09 | 1:07.84 | 1:50.56 | 2:23.66 | |||
3 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 30.38 | 1:08.10 | 1:53.23 | 2:24.09 | |||
4 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.68 | 1:10.37 | 1:54.18 | 2:28.22 | |||
5 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 33.29 | 1:08.97 | 1:55.29 | 2:28.64 | |||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 33.33 | 1:11.42 | 1:55.75 | 2:28.90 | |||
7 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 31.91 | 1:13.22 | 1:56.00 | 2:31.09 | |||
8 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.50 | 1:15.20 | 1:58.27 | 2:31.45 | |||
9 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 32.58 | 1:12.86 | 1:57.02 | 2:31.87 | |||
10 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.18 | 1:16.41 | 1:59.39 | 2:33.68 | |||
11 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.95 | 1:15.27 | 1:58.77 | 2:33.74 | |||
12 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.20 | 1:13.97 | 2:00.08 | 2:35.44 | |||
13 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.28 | 1:13.05 | 1:58.91 | 2:35.66 | |||
14 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.11 | 1:17.44 | 2:00.80 | 2:36.93 | |||
15 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.80 | 1:15.51 | 2:01.92 | 2:37.64 | |||
16 | Nicolas Blanch | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.46 | 1:13.80 | 2:02.91 | 2:37.72 | |||
17 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 35.24 | 1:18.37 | 2:03.54 | 2:40.29 | |||
18 | Daniel Højme | 1997 | GI-40 Hermes | 36.28 | 1:22.78 | 2:07.78 | 2:44.96 | |||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.81 | 1:08.51 | 1:51.47 | 2:26.01 | |||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 33.45 | 1:11.80 | 1:57.90 | 2:31.06 | |||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 30.58 | 1:09.44 | 1:58.51 | 2:34.47 | |||
4 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Glostrup Svømme Klub | 33.81 | 1:16.32 | 2:02.26 | 2:37.71 | |||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.06 | 1:13.46 | 2:02.56 | 2:38.50 | |||
6 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.35 | 1:13.58 | 2:04.34 | 2:38.51 | |||
7 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.82 | 1:15.14 | 2:05.22 | 2:39.46 | |||
8 | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | 34.21 | 1:16.22 | 2:03.58 | 2:40.20 | |||
9 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.50 | 1:18.22 | 2:06.86 | 2:42.10 | |||
10 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.08 | 1:16.62 | 2:07.44 | 2:42.70 | |||
11 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.68 | 1:17.65 | 2:07.15 | 2:44.69 | |||
12 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 36.19 | 1:20.79 | 2:07.01 | 2:45.25 | |||
13 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 37.69 | 1:22.06 | 2:08.17 | 2:45.45 | |||
14 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.88 | 1:20.47 | 2:08.33 | 2:46.33 | |||
15 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:16.71 | 2:08.10 | 2:46.46 | |||
16 | Tobias Fournais | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | 1:18.38 | 2:09.44 | 2:46.47 | |||
17 | Søren Villumsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.55 | 1:18.87 | 2:10.70 | 2:47.53 | |||
18 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 36.30 | 1:20.29 | 2:11.59 | 2:49.90 | |||
19 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 36.82 | 1:19.41 | 2:09.04 | 2:50.38 | |||
20 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 40.58 | 1:25.26 | 2:14.65 | 2:53.74 | |||
21 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 39.57 | 1:23.14 | 2:17.71 | 2:54.71 | |||
22 | Simon Johannsen | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.96 | 1:25.51 | 2:17.64 | 2:56.76 | |||
23 | Christoffer Børling | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 41.15 | 1:31.56 | 2:22.22 | 3:06.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:14 |