2018-10-22   07:40:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dansk Årgangsmesterskab gruppe 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM Gruppe 2    Udskriftsdato  18 juni 2011   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  STO10 & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  17 juni 2011         
 
 
Løb 6, 4x200m indv medley damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Gentofte Piger 1  Gentofte Svømme Klub            11:06.83   
  Nicoline Christensen  1999      1:17.62  2:44.36      2:44.36   
  Frederikke Gunni  1999      1:24.16  2:50.48      5:34.84   
  Emilie Falbe-Hansen  1999      1:17.46  2:45.60      8:20.44   
  Signe Bro  1999      1:19.93  2:46.39      11:06.83   
                     
Sigma Piger 1  1999  SIGMA Nordsjælland            11:50.68   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      1:24.17  2:55.85      2:55.85   
  Gitte Sørensen Gosvig  1999      1:20.61  2:51.55      5:47.40   
  Cecilie Reesbøll  1999      1:27.58  3:02.66      8:50.06   
  Anne Sofie Nielsen  1999      1:26.14  3:00.62      11:50.68   
                     
Triton Piger  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            11:52.16   
  Katrine B. Hansen  1999      1:23.30  2:49.39      2:49.39   
  Amanda Duus  2000      1:18.24  2:50.52      5:39.91   
  Emma Anne Ljungstrøm  1999      1:23.37  3:04.96      8:44.87   
  Mille Hesselgren Ikov  2000      1:27.91  3:07.29      11:52.16   
                     
Gi40 Hermes Piger 1  1999  GI-40 Hermes            12:01.88   
  Rikke Dehn  1999      1:22.80  2:51.42      2:51.42   
  Nina Leisted Bertelsen  2000      1:30.29  3:07.70      5:59.12   
  Sofie Thunø Rasmussen  2000      1:26.70  3:01.56      9:00.68   
  Emma Maagøe  1999      1:23.93  3:01.20      12:01.88   
                     
Køge Piger 1  Køge Svømmeklub            12:02.14   
  Astrid Delin  1999      1:20.37  2:53.22      2:53.22   
  Kathrine Clausen  1999      1:30.13  3:04.52      5:57.74   
  Melanie Degner  2000      1:36.63  3:08.10      9:05.84   
  Yazmin B. Gürtler  2000      1:24.33  2:56.30      12:02.14   
                     
Gentofte Piger 2  Gentofte Svømme Klub            12:31.44   
  Caroline Hørlykke  2000      1:26.49  2:57.34      2:57.34   
  Cathrine Laura Holten  2000      1:32.02  3:08.66      6:06.00   
  Nikoline N. Norby  2000      1:37.71  3:11.03      9:17.03   
  Nicole Bennetsen  2000      1:35.04  3:14.41      12:31.44   
                     
Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            12:39.92   
  Merete Toft Jensen  1999      1:24.29  2:53.77      2:53.77   
  Johanne Laursen  1999      1:40.50  3:17.33      6:11.10   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:36.23  4:04.22      10:15.32   
  Anne Hjortsøe Petersen  1999      1:41.06  2:24.60      12:39.92   
                     
Lyngby Piger 2  1999  Lyngby Svømmeklub            13:00.33   
  Clara Lerche  1999      1:40.80  3:16.77      3:16.77   
  Rachel Townsend  2000      1:30.68  3:03.39      6:20.16   
  Josefine Søgaard Andresen  2000      1:32.49  3:13.83      9:33.99   
  Line Fensten Jørgensen  2000      1:39.23  3:26.34      13:00.33   
                     
Sigma Piger 2  1999  SIGMA Nordsjælland            13:03.17   
  Ditte Friis  1999      1:25.80  3:03.46      3:03.46   
  Andrea M. Lang Bolvig  2000      1:36.55  3:16.31      6:19.77   
  Camilla Taylor  2000      1:40.57  3:23.53      9:43.30   
  Luna Juul Lentoft  2000      1:35.92  3:19.87      13:03.17   
                     
10  Vat Piger 1  Vestegnens Aqua Team            13:11.71   
  Cecilie Wiuff  2000      1:29.66  3:10.91      3:10.91   
  Jessica Yu Mortensen  2000      1:29.04  3:06.65      6:17.56   
  Regitze Munch Nielsen  2000      1:38.08  3:23.48      9:41.04   
  Alberte M Hansen  2000      1:44.35  3:30.67      13:11.71   
                     
Agf Piger 1  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  sv.in.på.ma 
  Cecilie Lykke Hansen  1999      1:17.45  2:44.24      2:44.24   
  Emma H. Christiansen  1999      1:19.80        5:29.58   
  Mathilde Kjeldsen  1999              8:24.62   
                     
Kvik Piger  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  tyvstart 
  Mathilde C. O. Rasmussen  1999      1:24.94  3:01.56      3:01.56   
  Sofie Kornbek  2000      1:34.41        6:21.78   
  Laura Andersen  2001              9:37.39   
                     
Køge Piger 2  Køge Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Asta Kielgast  1999      1:29.44        3:04.72   
                     
Lyngby Piger 1  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ  ing.holdkapkort 
        52.16           
                   
                   
          16      DSQ   
                     
Sto Super Pigerne 1  Swim Team Odense            DSQ  tyvstart 
  Sofia Zachariassen  1999      1:22.43  2:54.17      2:54.17   
  Sidse Thorup  1999              5:59.24   
                     
Sto Super Pigerne 2  Swim Team Odense            DSQ  tyvstart 
  Line Bremer Mortensen  2000      1:30.23        3:10.53   
                     
Aalborg Piger 1  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ind.p.ma.v.100m 
  Emma A Andersen  2000      1:33.69        3:14.20   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  18 juni 2011 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark