Tulokset Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 5, 4x200m indv medley herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gi40Hermes Drenge 1 | 1997 | GI-40 Hermes | 9:58.02 | ||||||
August Willems | 1997 | 1:10.43 | 2:26.39 | 2:26.39 | ||||||
Isak Lichi | 1997 | 1:10.12 | 2:28.43 | 4:54.82 | ||||||
Victor Bødker | 1997 | 1:13.58 | 2:30.19 | 7:25.01 | ||||||
Mads Christian Sandager | 1998 | 1:07.97 | 2:33.01 | 9:58.02 | ||||||
2 | Vat Drenge 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 10:22.75 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 1:12.09 | 2:30.23 | 2:30.23 | ||||||
Marcus Dan Hansen | 1999 | 1:14.77 | 2:37.73 | 5:07.96 | ||||||
Johan Bragason | 1999 | 1:15.97 | 2:42.58 | 7:50.54 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 1:14.35 | 2:32.21 | 10:22.75 | ||||||
3 | Sigma Drenge 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 10:23.38 | ||||||
Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 1:12.54 | 2:36.69 | 2:36.69 | ||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 1:10.04 | 2:34.96 | 5:11.65 | ||||||
Jacob Weberg | 1997 | 1:15.04 | 2:38.05 | 7:49.70 | ||||||
Anders Aaboe Jensen | 1997 | 1:13.45 | 2:33.68 | 10:23.38 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 10:24.65 | ||||||
Jannik Skov | 1997 | 1:17.37 | 2:39.01 | 2:39.01 | ||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 1:13.48 | 2:36.91 | 5:15.92 | ||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 1:14.54 | 2:33.70 | 7:49.62 | ||||||
Christian Bro Sørensen | 1997 | 1:12.63 | 2:35.03 | 10:24.65 | ||||||
5 | Elite Svøm Esbjerg | 1998 | EliteSvøm Esbjerg | 10:31.27 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:12.22 | 2:33.87 | 2:33.87 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 1:15.21 | 2:39.16 | 5:13.03 | ||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 1:15.17 | 2:41.14 | 7:54.17 | ||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 1:14.04 | 2:37.10 | 10:31.27 | ||||||
6 | Gentofte Drenge | 0 | Gentofte Svømme Klub | 10:36.70 | ||||||
Søren W. Gjaldbæk | 1997 | 1:16.11 | 2:34.86 | 2:34.86 | ||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 1:14.18 | 2:41.40 | 5:16.26 | ||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 1:14.68 | 2:35.79 | 7:52.05 | ||||||
Adam Hansen | 1998 | 1:18.27 | 2:44.65 | 10:36.70 | ||||||
7 | Sto Super Drengene1 | 0 | Swim Team Odense | 10:38.56 | ||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 1:11.08 | 2:34.60 | 2:34.60 | ||||||
Frederik J. Sørensen | 1997 | 1:09.32 | 2:26.56 | 5:01.16 | ||||||
Kristian Ejby | 1998 | 1:23.52 | 2:52.31 | 7:53.47 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 1:20.36 | 2:45.09 | 10:38.56 | ||||||
8 | Lyngby Drenge 1 | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 10:43.27 | ||||||
Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 1:10.45 | 2:35.41 | 2:35.41 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 1:15.97 | 2:44.49 | 5:19.90 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 1:11.66 | 2:38.64 | 7:58.54 | ||||||
Lasse Sieben | 1997 | 1:18.48 | 2:44.73 | 10:43.27 | ||||||
9 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 10:45.82 | ||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 1:12.90 | 2:40.12 | 2:40.12 | ||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 1:12.16 | 2:31.92 | 5:12.04 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:26.47 | 2:58.57 | 8:10.61 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 1:12.25 | 2:35.21 | 10:45.82 | ||||||
10 | Bos Bitches | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 10:49.86 | ||||||
Anders Juul Rasmussen | 1997 | 1:15.02 | 2:42.75 | 2:42.75 | ||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 1:19.55 | 2:49.23 | 5:31.98 | ||||||
Kasper Jensen | 1997 | 1:13.07 | 2:39.44 | 8:11.42 | ||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 1:17.78 | 2:38.44 | 10:49.86 | ||||||
11 | Vat Drenge 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 11:30.40 | ||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 1:15.32 | 2:45.47 | 2:45.47 | ||||||
Kasper Holst Hansen | 1998 | 1:20.37 | 2:57.49 | 5:42.96 | ||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 1:21.45 | 2:53.19 | 8:36.15 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 1:23.64 | 2:54.25 | 11:30.40 | ||||||
12 | Vest Tågehorn | 1997 | Vest-Brøndby | 11:31.69 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 1:18.09 | 2:40.32 | 2:40.32 | ||||||
Casper Davidsen | 1999 | 1:26.94 | 2:56.17 | 5:36.49 | ||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 1:27.57 | 2:59.43 | 8:35.92 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 1:22.49 | 2:55.77 | 11:31.69 | ||||||
13 | Bakken Drenge 1 | 1998 | Skovbakken Svømmeafdeling | 11:59.92 | ||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 1:25.01 | 2:53.67 | 2:53.67 | ||||||
Simon Johannsen | 1998 | 1:28.35 | 3:00.33 | 5:54.00 | ||||||
David Hjort | 2000 | 1:27.93 | 3:10.56 | 9:04.56 | ||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 1:26.63 | 2:55.36 | 11:59.92 | ||||||
- | Kvik Drenge | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | |||||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | |||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | |||||||||
Magnus Troest | 1997 | DNS | ||||||||
- | Farum Miniguns | 1998 | Farum Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Mads Jørner | 1998 | 1:12.49 | 2:38.86 | 2:38.86 | ||||||
Daniel Christian | 1998 | 1:10.63 | 5:07.80 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 7:45.25 | ||||||||
- | Køge Drenge | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | afsl.på ma.v.100m | |||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 1:11.93 | 2:31.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |