Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | STO10 & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2011 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.85 | 1:24.42 | |||||
2 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.75 | 1:24.91 | |||||
3 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.91 | 1:26.50 | |||||
4 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 40.20 | 1:26.53 | |||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.55 | 1:27.12 | |||||
6 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 41.67 | 1:27.94 | |||||
7 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.14 | 1:28.34 | |||||
8 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 42.87 | 1:28.52 | |||||
9 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 44.87 | 1:29.40 | |||||
10 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 42.77 | 1:29.62 | |||||
11 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 42.63 | 1:29.65 | |||||
12 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.13 | 1:30.29 | |||||
13 | Malene Bang | 1999 | Slangerup Svømmeklub | 42.50 | 1:30.83 | |||||
14 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 43.15 | 1:31.16 | |||||
15 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 44.13 | 1:31.51 | |||||
16 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 43.84 | 1:31.94 | |||||
17 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.00 | 1:32.43 | |||||
18 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.45 | 1:33.30 | |||||
19 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 44.55 | 1:34.19 | |||||
20 | Amanda Leweson | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.05 | 1:35.01 | |||||
21 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 46.27 | 1:35.54 | |||||
22 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 45.04 | 1:35.69 | |||||
23 | Cecilie Reesbøll | 1999 | Allerød Svømmeklub | 46.07 | 1:35.72 | |||||
24 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | 1:36.97 | |||||
25 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.06 | 1:38.52 | |||||
26 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 46.76 | 1:38.96 | |||||
27 | Isabell Eriksen | 1999 | Vejle Svømmeklub Triton | 48.78 | 1:42.55 | |||||
- | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | afmeldt,fejl.v.sekr | ||||||
- | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 40.85 | 1:27.39 | |||||
2 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.56 | 1:27.97 | |||||
3 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 42.48 | 1:29.14 | |||||
4 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.35 | 1:31.99 | |||||
5 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.00 | 1:32.52 | |||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.16 | 1:32.54 | |||||
7 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.59 | 1:33.19 | |||||
8 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.53 | 1:33.86 | |||||
9 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 45.27 | 1:34.16 | |||||
10 | Stella Krogh Lund | 2000 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 45.83 | 1:34.80 | |||||
11 | Christine Matilde Heineke | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 45.20 | 1:35.56 | |||||
12 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 45.27 | 1:35.57 | |||||
13 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.48 | 1:35.84 | |||||
14 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 45.18 | 1:36.06 | |||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 46.17 | 1:36.13 | |||||
16 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 47.74 | 1:37.75 | |||||
17 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.39 | 1:40.60 | |||||
18 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 46.05 | 1:41.81 | |||||
19 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 48.55 | 1:42.17 | |||||
20 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 47.01 | 1:42.61 | |||||
21 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 50.43 | 1:42.81 | |||||
22 | Olivia Therkelsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.70 | 1:44.42 | |||||
23 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 49.79 | 1:45.92 | |||||
24 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.17 | 1:46.46 | |||||
- | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | sv.ryg50.o.50gr | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:16 |